Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як зайти в BIOS Lenovo s145

Як в ноутбуці Lenovo зайти в BIOS з операційної системи Windows 8.1

Цей спосіб входу не так поширений, як попередні, але, тим не менше, їм успішно користуються як звичайні користувачі, так і програмісти. Він запропонований фахівцями для тих випадків, коли клавіатура ноутбука або клавіші входу в BIOS несправні. Давайте розглянемо, як увійти в BIOS в даному випадку.

Вхід в програму вимагає проведення наступних дій:

 • Завантажити ноутбук з уже встановленою операційною системою Windows 8.1.
 • Вибрати покажчиком мишки «Параметри» в нижньому правому куті Win 8.1.
 • Зайти в «Зміна параметрів користувача» і вибрати «Оновлення та відновлення».
 • Вибрати покажчиком мишки «Відновлення». «Особливі варіанти завантаження».
 • Потім необхідно перезавантажити систему, вибравши пункт «Перезавантажити зараз».
 • На моніторі з’явиться вкладка «Діагностика». Тут потрібно вибрати функцію «Параметри вбудованого ПО UEFI».
 • Знову перезавантажити ноутбук.

Виконавши ряд перерахованих дій, ви потрапите в BIOS. Пам’ятайте про те, що цей вхід можливий тільки для ноутбуків Lenovo з Windows 8.1.

Як в ноутбуках Lenovo зайти в BIOS

BIOS є дуже важливою комп’ютерною програмою, записаною на чіп материнської плати. Вона дозволяє користувачеві змінювати налаштування програмного і системного забезпечення, роблячи їх низькорівневими, здійснює допомогу в ремонті, виконує функції регулювання в роботі системної плати. Перше, що робить майстер при поломці комп’ютера або ноутбука. заходить в BIOS. У 80% зі ста саме звідти він отримує інформацію про причини несправності системи.

Можливості BIOS в ноутбуках Lenovo

Оскільки основним завданням програмного забезпечення BIOS є тестування ноутбука, то сама програма на моніторі відображається у вигляді таблиці, розділеної на ряд додаткових вкладок. Вони інформують користувача про конфігурацію ноутбука, показують основні технічні характеристики даної моделі, дають можливість виконати завантаження і налаштувати систему безпеки. На екрані всі ці розділи відображені, як «Information», «Configuration», «Boot», «Security», «Exit».

Зверніть увагу на важливу деталь. При пересуванні в BIOS миша, підключена до ноутбука, припиняє працювати, тому перебуваючи в меню програмного забезпечення, навігацію проводять за допомогою кнопок з покажчиками. Необхідно пам’ятати про те, що у всіх без винятку конфігураціях змінені настройки починають працювати тільки після їх збереження і перезавантаження ноутбука.

Пам’ятайте про те, що BIOS, як і будь-яке інше програмне забезпечення, вимагає регулярного оновлення. Не використовуйте для скачування сумнівними сайтами і блогами. Всі продукти, встановлені в ноутбуках Lenovo, можна скачати і оновити з офіційного сайту виробника. І робити це краще на той же комп’ютер, де збираєтеся міняти програмне забезпечення. Версію BIOS можна дізнатися, пройшовши процедуру POST при натисканні клавіші Pause / Break.

Завантаження ноутбука Lenovo з флешки через BIOS

Найчастіше ця операція проводиться фахівцями для того, щоб вилікувати ноутбук від вірусів. Різні софти записуються на знімний носій, але завантажитися з нього, як правило, не так просто. Проблема в тому, що всі останні моделі ноутбуків Lenovo, починаючи з випуску 2013 року, мають програмне забезпечення BIOS UEFI, що має сертифіковані ключі безпеки Secure Boot. Саме вони дозволяють завантажувати ноутбук лише при використанні ліцензійного інсталяційного диска Windows 8.

Для того щоб провести завантаження з носія в такому Біосе, необхідно відключити в ньому Secure Boot, виконавши такі дії:

 • Відразу після включення ноутбука натискаємо на клавіатурі дві клавіші Fn F2 або використовуємо вхід в BIOS через кнопку Novo Button.
 • Увійшовши в «InsydeH20 Setup Utility» (як правило, у всіх останніх моделях Lenovo варто саме він), перейдіть в розділ «Security».
 • Потім виберіть у пункті «Secure Boot» положення «Disabled», тим самим відключивши протокол безпеки.
 • У відповідному розділі «Boot» змініть встановлений параметр «UEFI» на «Legacy Support».
 • Збережіть зроблені зміни, увійшовши в розділ «Exit» і вибравши в ньому параметр «Exit Saving Changes». Із запропонованих комп’ютером варіантів вибираємо «Yes» і чекаємо, поки відбудеться перезавантаження.
 • Вставляємо знімний носій у вільний USB-вхід і знову потрапляємо в BIOS, натиснувши необхідні для даної моделі Lenovo клавіші.
 • У розділі «Boot» бачимо, що з’явилася флешку. Як правило, вона прописується в меню, як USB HDD. За допомогою одночасного натискання клавіш Fn F6 визначаємо носій першим в списку пристроїв для завантаження системи.
 • Повторюємо дії, описані в 5 пункті.
READ  Як включити бездротову мережу на комп'ютері

Після всіх проведених кроків ноутбук почне наступну завантаження з флешки.

Зверніть увагу на те, що для ряду моделей Lenovo може не вистачити відключення лише одного параметра Secure Boot. Для завантаження системи зі знімного носія може знадобитися включення режиму сумісності.

У різних моделях він може називатися, як CSM OS, CSM Boot, Legacy BIOS, UEFI and Legacy OS або просто CSM.

Поширені способи входу на ноутбуці Lenovo

Найпоширенішим і всім відомим способом того, як увійти в BIOS, є натискання на клавіатурі клавіші Delete. Однак, деякі виробники комп’ютерів і ноутбуків, в тому числі і Lenovo, визначили для своїх систем інші способи входу.

Вибираючи при покупці виробника Lenovo, необхідно пам’ятати про те, що комп’ютерна техніка даної компанії випускається, як правило, з вже встановленою операційною системою. Якщо ж ви хочете перевстановити програмне забезпечення на своєму ноутбуці, то можете зіткнутися з проблемою: майже всі сучасні моделі ігнорують бажану вами операційну систему, прагнучи повернути комп’ютер до первісної. Саме для цього вам знадобиться вміння самостійно зайти в BIOS, щоб обійти цю проблему.

Залежно від моделі Lenovo зайти в BIOS можна декількома способами:

 • натиснути і утримувати клавіші F1 або F2;
 • натиснути кнопку DELETE;
 • натиснути кнопку Novo Button.

Практично всі сучасні ноутбуки Lenovo мають на своїй панелі або бічному ребрі кнопку Novo Button. Знайти її не складає труднощів. Виробник виділив її відповідним малюнком. зігнутої стрілкою.

Якщо вам необхідно потрапити в BIOS на ноутбуці Lenovo, то замість кнопки включення потрібно натиснути Novo Button. При завантаженні система увійде в BIOS.

зайти, bios, lenovo

Зверніть увагу на те, що BIOS на моніторі з’явиться не відразу. Щоб виконати вхід в програму, необхідно виконати ще один крок. знайти в меню «Novo Button» варіант завантаження ноутбука «BIOS Setup», який вибирається кнопкою мишки. Після вибору натискаємо на клавіатурі клавішу Enter. Ви увійшли в програмне забезпечення.

Кожен досвідчений користувач повинен розуміти, що програмне забезпечення BIOS є системою, за допомогою якої виставляються основні настройки швидкої і функціональної роботи ноутбука. А тому, змінюючи їх, повинні чітко розуміти, що саме робите. Невпевненим користувачам краще проконсультуватися з фахівцем або довірити тестування ноутбука йому.

Що таке кнопка «NOVO»?

На всіх ноутбуках Lenovo серії Idea є спеціальна маленька кнопочка (або отвір під скріпку, як на смартфонах) «NOVO», позначена зворотного стрілкою, що нагадує перевернуту “U” Novo button icon.

Натискання цієї кнопки запускає спеціальне меню, що дозволяє увійти в налаштування BIOS, запустити відновлення Lenovo OneKey Recovery або вибрати завантаження з іншого пристрою. Зазвичай кнопка “NOVO” знаходиться на передній панелі ноутбука, поруч з кнопкою живлення, але на деяких моделях може розташовуватися з торця корпусу, як у випадку з Lenovo IdeaPad 110.

На офіційний сайт підтримки Lenovo, вся ця інформація є, як в загальному розділі про BIOS (UEFI) https://support.lenovo.com/us/ru/solutions/ht062552, так і якщо скористатися пошуком по конкретної цікавить моделі.

Наведу ще одне посилання з офіційного сайту Lenovo про рекомендовані способи входу в BIOS для ноутбуків серії Idea Pad https://support.lenovo.com/ru/ru/solutions/ht101636

Отже, щоб потрапити в BIOS на Lenovo IdeaPad 110, слід скористатися скріпкою, надавав її кінцем в отвір позначене значком «NOVO» до характерного клацання. Ноутбук, природно, повинен бути вимкнений (кнопку включення ноутбука не чіпаємо, він включиться самостійно при натисканні кнопки «NOVO»).

Якщо вважаєте статтю корисною, не лінуйтеся ставити лайки і ділитися з друзями.

Як зайти в BIOS на ноутбуках Lenovo IdeaPad

Останнім часом, мені все частіше доводиться мати справу з ноутбуками компанії Lenovo. Вони користуються заслуженою популярністю завдяки пристойному якості виготовлення, залишаючись одними з найгуманніших за ціною. Є у них і досить нестандартні інженерні рішення, наприклад спосіб входу в BIOS, режим відновлення або зміни параметрів Boot Menu.

READ  Lenovo yoga 530 не працює сенсорний екран

Сьогоднішній пост можна було озаглавити і так: «ЯКЩО НІЧОГО НЕ ДОПОМАГАЄ. ПРОЧИТАЙТЕ ІНСТРУКЦІЮ», а якщо точніше, то розповім про кнопку «NOVO» і тому, як потрапити в BIOS на прикладі ноутбука Lenovo IdeaPad 110.

Коли до мене в руки потрапив цей ноут (потрібно було зняти пароль на Windows 10) для вибору альтернативного завантажувача з флешки, мені потрібно було потрапити з BIOS або Boot Menu, але ноут ігнорував стандартні комбінації клавіш (Fn) F2 або (Fn) F1, зате збоку на корпусі ноутбука було спеціальний отвір із зображенням зігнутої стрілки.

Коментарів: 4

Кнопка з торця корпусу. Я ці ноути називаю-однокнопочні.

ЖОДЕН. Взагалі ні один користувач цієї шняги не скористався

Квадратний Коло, це придумано не мною, а виробником. Вважаю, інженери Lenovo не самі безглузді і продукція компанія користується заслуженою популярністю. А у вас дивлюся все “шняга”, навіть цікаво дізнатися який бренд не потрапляє під це визначення.

кнопку ново не люблять сисадміни тому що будь-який користувач при випадковому знесення вінди віруси блокіратор за десять хвилин абсолютно безкоштовно все встановити сам до заводських налаштувань і розділ Рикавери неможливо знести нічим ця фішка тільки у Lenovo

зніс до дідька цей розділ і поставив систему, як мені треба на ноут цієї фірми. Він навіть не цвірінькнув.

Якби знав, що він неубіваемий, напевно не вийшло б 🙂

Рековері розділ не тільки у Lenovo. І обговорювану кнопку не люблять тільки ледачі або неграмотний адміни. При правильно організованій сітці у користувача нічого не зберігається.

Як зайти в BIOS ноутбука Lenovo?

Я завжди намагаюся писати статті тільки після того, як сам все перевірю. Останнім часом мені часто доводилося налаштовувати ноутбуки Lenovo. Встановити Windows, перевірити систему з завантажувального диска, змінити якісь параметри і т. Д. І відповідно, практично завжди доводилося заходити в BIOS ноутбуків Lenovo. Ось вирішив написати невелику інструкцію, в якій детально показати процес входу в BIOS ноутбуків цього популярного виробника.

Звичайному користувачеві, вхід в систему BIOS найчастіше необхідний в процесі установки операційної системи, або запуску ноутбука з завантажувального диска, або флешки. Так само там можна змінити багато різних параметрів, скинути налаштування до заводських, подивитися характеристики ноутбука, модель, версію БІОС і т. Д.

Відкрию вам невеличкий секрет. Для завантаження з флешки, або диска, в BIOS заходити не обов’язково. Можна використовувати Boot меню. Так навіть краще. На ноутбуках Lenovo це меню найчастіше можна відкрити клавішею F12 при включенні ноутбука. Більше інформації на цю тему ви можете знайти в статті вхід в Boot Menu на ноутбуці і комп’ютері.

Якщо ви збираєтеся встановлювати операційну систему на ноутбук, то вам так само може стане в нагоді стаття як встановити Windows 10 на ноутбук. Дуже докладний посібник.

Як і на ноутбуках інших виробників, щоб відкрити BIOS ноутбука Lenovo, досить натиснути спеціальну кнопку (або поєднання клавіш) на клавіатурі. Або ж використовувати спеціальну кнопку зі стрілкою, яка є практично на всіх моделях ноутбуків Lenovo. Вона може бути на лицьовій панелі, або збоку (у вигляді отвору, втоплена в корпус). Ми розглянемо обидва варіанти.

Відкриваємо BIOS на ноутбуці Lenovo за допомогою клавіші на клавіатурі

Нічого складного в цьому немає. Найчастіше використовується клавіша F2. Її потрібно активно натискати відразу після включення ноутбука (після натискання на кнопку включення).

Відразу має відкритися меню BIOS. На моєму ноутбуці воно виглядає приблизно ось так:

Рідко, але буває, що необхідно натискати клавіші Fn F2. Це залежить від моделі ноутбука.

У підсумку так само має з’явиться необхідне нам меню з налаштуваннями. До речі, змінити порядок завантаження можна на вкладці «Boot».

Окрема кнопка зі стрілкою для входу в BIOS

Я не знайомий з усіма ноутбуками від Lenovo, у них дуже багато моделей. Але мені здається, що на кожному є ця кнопка зі стрілкою. Наскільки я зрозумів, називається вона Recovery. Найчастіше знаходиться біля кнопки включення, або на бічній грані.

На деяких нових моделях (наприклад, на Lenovo IdeaPad 320-15IAP), ця кнопка втоплена в корпус, і натиснути на неї можна тільки чимось гострим і тонким. Там просто отвір.

READ  Помилка прив'язки програмної ліцензії до комп'ютера

Користуватися цією кнопкою дуже просто. Вимикаємо ноутбук, і натискаємо на кнопку «Recovery» (зі стрілкою). Ноутбук включиться, і з’явиться Novo Button Menu. Нам потрібно вибрати «BIOS Setup». Так само з цього меню можна запустити відновлення системи і зайти в завантажувальний меню, про який я писав на початку статті.

Вибираємо «BIOS Setup» і потрапляємо в необхідне нам меню.

Чекаю ваших запитань і доповнень в коментарях.

зайти, bios, lenovo

Як зайти в BIOS на ноутбуці Lenovo

Доброго вам дня.

Lenovo. одна з найпопулярніших фірм виробників ноутбуків. До речі, мушу вам сказати (з особистого досвіду), ноутбуки досить непогані і надійні. І є одна особливість у деяких моделей цих ноутбуків. незвичайний вхід в BIOS (а зайти в нього дуже часто буває потрібно, наприклад, для установки Windows).

У цій порівняно невеликій статті я б хотів розглянути ці особливості входу

Вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo (покрокова інструкція)

1) Як правило, щоб увійти в BIOS на ноутбуках Lenovo (на більшості моделей), досить при його включенні натиснути кнопку F2 (або FnF2).

Однак, деякі моделі можуть взагалі ніяк не зреагувати на ці натискання (наприклад Lenovo Z50, Lenovo G50, та й в цілому модельний ряд: g505, v580c, b50, b560, b590, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700. z500, z580 може не відгукнутися на ці клавіші)

Как на ноутбуке Lenovo Ideapad зайти в bios и boot menu

2) У перерахованих вище моделей на бічній панелі (зазвичай поруч з кабелем живлення) є спеціальна кнопка (наприклад, модель Lenovo G50 см. Рис. 2).

Щоб зайти в BIOS потрібно: вимкнути ноутбук, а потім натиснути на цю кнопку (на ній зазвичай намальована стрілка, хоча допускаю, що на деяких моделях стрілки може і не бути).

До речі, важливий момент. Не у всіх моделей ноутбуків Lenovo ця сервісна кнопка знаходиться збоку. Наприклад, на ноутбуці Lenovo G480. ця кнопка поруч із кнопкою включення ноутбука (см. Рис. 2.1).

3) Якщо все зробили правильно, то ноутбук повинен включитися і на екрані з’явитися сервісне меню з чотирма пунктами (див. Рис. 3):

Щоб увійти в BIOS. виберіть BIOS Setup (встановлення та налаштування BIOS).

4) Далі має з’явитися звичайнісіньке меню BIOS. Далі можете налаштовувати BIOS аналогічно іншим моделям ноутбуків (настройки практично ідентичні).

До речі, можливо кому то буде потрібно: на рис. 4 наведені настройки розділу BOOT ноутбука Lenovo G480 для установки на нього ОС Windows 7:

 • Boot Mode: [Legacy Support]
 • Boot Priority: [Legacy First]
 • USB Boot: [Enabled]
 • Boot Device Priority: PLDS DVD RW (це дисковод з встановленим в нього завантажувальним диском Windows 7, зверніть увагу, що він перший в цьому списку), Internal HDD

Після зміни всіх налаштувань, не забудьте їх зберегти. Для цього в розділі EXIT виберіть пункт «Save and exit» (Зберегти і вийти). Після перезавантаження ноутбука. повинна початися установка Windows 7

Как зайти в BIOS на ноутбуке Lenovo

5) Є певні моделі ноутбуків, наприклад Lenovo b590 і v580c, де для входу в BIOS може знадобитися кнопка F12. Утримуючи цю клавішу відразу після включення ноутбука. ви можете потрапити в Quick Boot (швидке меню). де легко змінити порядок завантаження різних пристроїв (HDD, CD-Rom, USB).

6) І зовсім вже відносно рідко використовується клавіша F1. Вам вона може знадобитися, якщо використовуєте ноутбук Lenovo b590. Клавішу потрібно натиснути та утримувати після включення пристрою. Саме меню BIOS мало відрізняється від стандартного.

Виробник рекомендує перед входом в BIOS зарядити досить батарею ноутбука. Якщо в процесі настройки і установки параметрів в BIOS пристрій буде аварійно вимкнено (через брак харчування). можливо проблеми в подальшій роботі ноутбука.

Чесно кажучи, не готовий прокоментувати останню рекомендацію: ніколи не відчував проблем при виключенні PC, коли перебував в настройках BIOS

BETATECH.COM.UA 2021