Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як збільшити масштаб на комп’ютері

Table of Contents

Як поміняти розмір шрифту на робочому столі?

Натисніть правою кнопкою миші на робочому столі і виберіть «Дозвіл екрану». У вікні властивостей вибере «Змінити розмір тексту та інших елементів». За допомогою повзунка ви можете змінити розмір тексту і вікон.

как уменьшать значки на робочем столе в windows7(выпуск 3)

Як змінити масштаб екрану Windows 10?

 • Ось як змінити розмір тексту, зображень та додатків в Windows 10.
 • Щоб змінити параметри відображення в Windows 10, виберіть Пуск Параметри Спеціальні можливості Екран.
 • Щоб збільшити або зменшити масштаб фрагментів екрану в Windows 10, використовуйте екранну лупу.

Як поміняти дозвіл екрана в Windows 7?

Якщо у Вас Windows 8.1 або Windows 7, клікніть по робочому столу ПКМ, виберіть у меню «Дозвіл екрану», в новому вікні натисніть «Зміна розмірів тексту та інших елементів» і встановіть потрібний масштаб. дрібний, середній або великий.

Як збільшити масштаб сторінки в Windows 7?

Збільшити / зменшити шрифт, масштаб в Windows 7. Що б змінити шрифт і масштаб вікон в Windows 7 необхідно натиснути правою кнопкою миші на порожньому полі робочого столу і вибрати «Дозвіл екрану». У вікні, виберіть «Зробити текст і інші елементи більше або менше».

Як зменшити масштаб на екрані?

Ви також можете скористатися сполученнями клавіш.

 • Щоб збільшити масштаб сторінки: В Windows і Linux натисніть Ctrl Плюс У macOS. ⌘ Плюс
 • Щоб зменшити масштаб сторінки: В Windows і Linux натисніть Ctrl Мінус (-).
 • Щоб перейти в повноекранний режим: В Windows і Linux натисніть F11.

Як зробити дозвіл екрана на весь монітор?

Відкрийте розділ «Дозвіл екрану». Для цього натисніть кнопку Пуск. виберіть пункт Панель керування, а потім в розділі Оформлення та персоналізація натисніть Налаштування дозволу екрану. У списку Дозвіл повзунок на потрібний дозвіл і натисніть кнопку Застосувати.

Як розширити екран на комп’ютері за допомогою клавіатури?

 • Щоб зробити об’єкти на екрані більші, зменшіть дозвіл: натисніть Ctrl Shift Плюс
 • Щоб зробити об’єкти на екрані менше, щоб збільшити роздільну здатність: натисніть Ctrl Shift Мінус
 • Щоб скинути дозвіл екрана, натисніть Ctrl Shift 0.

LiveInternetLiveInternet

-Цитатник

Список команд, які запускають найбільш популярні інструменти. При постійній роботі в Windo.

Італійське містечко Дольчеаква Італійське містечко Дольчеаква расположе.

А новий день, як маленьке життя. В ньому тисячі хвилин надзвичайних Тут буде текст.

Забавна Кішка Коко і її милі і Веселі Кошенята. Забавна Кішка Коко і її милі і Веселі До.

Острів мільярдерів: Фішер. Айленд! Фішер-Айленд. рукотворний шматочок суші, роз.

Растянут экран что делать.Увеличился экран на компьютере.Как убрать широкий экран

На Windows 7

Клацніть по вільному місцю на робочому столі правою кнопкою миші і відкрийте пункт «Персоналізація».

збільшити, масштаб, комп, ютері

У лівій колонці клікніть по посиланню «Екран», щоб перейти на потрібну сторінку зміни параметрів.

Через додаток для відеокарти

Розширити або звузити екран на комп’ютері, правильно відрегулювати співвідношення сторін, можна також за допомогою панелі NVIDIA. спеціального встановленого додатка для управління настройками апаратного забезпечення. Згадана панель дозволяє не тільки змінити розміри елементів робочого столу, але і оптимізувати особливі настройки. наприклад, параметри 3D-відображення.

Щоб скористатися перевагами панелі NVIDIA, потрібно:

 • Відшукати в рядку повідомлень синю іконку, що нагадує відеокарту, і клікнути на ній лівою клавішею мишки. Якщо такий іконки немає, потрібно зайти в меню «Пуск», вписати в рядок пошуку запит «Панель управління NVIDIA» і знайти серед результатів необхідний пункт.
 • Відшукати в лівій частині вікна рядок «Зміна дозволу».
 • Вибрати із запропонованих параметрів найбільш підходящий (бажано той, де є позначка «рекомендовано»).

При необхідності можна також змінити глибину кольору і частоту оновлення екрану (в разі, якщо спостерігаються різні візуальні перешкоди. наприклад, мерехтіння зображення). Оптимальна частота оновлення для електронно-променевих моніторів. 85 Гц, для рідкокристалічних. 60 Гц.

Якщо запропонованих варіантів недостатньо, можна створити для користувача дозвіл, натиснувши на кнопку «Налаштування». Однак необхідно розуміти, що невірно задані параметри можуть призвести до спотворення або тимчасової відсутності зображення, а в деяких випадках навіть стати причиною поломки монітора.

Інструменти для зміни масштабу екрану в Windows 7/10

Між масштабуванням в Windows 10 і 7 / 8.1 є невеликі відмінності. Спочатку подивимося, як змінити масштаб екрану на комп’ютері Windows 10. Для цього відкрийте програму «Параметри» і перейдіть в розділ «Дисплей», який дозволяє задати дозвіл і виконати масштабування. За замовчуванням масштаб виставлений 100%, але в випадаючому меню ви можете вибрати 125%, збільшивши тим самим розмір всіх елементів інтерфейсу.

Якщо цього мало, клікніть по посиланню «Налаштування роздільної масштабування» і задайте свій коефіцієнт, після чого перезайдіть в обліковий запис. Захоплюватися, однак, не варто, так як якщо ви занадто сильно збільшите масштаб, то працювати буде абсолютно точно незручно. Що вийде при установці масштабу 500%, добре демонструє цей скріншот.

Підтримує Windows 10 і масштабування окремих елементів, але з цим не все однозначно. Така опція була присутня в ранніх збірках «десятки», потім вона була видалена, в осінньому оновленні 1809 знову відновлена, але в урізаному вигляді, що дозволяє масштабувати тільки текст. Доступ громадськості до зазначеної функціоналу відкривається з розділу Спеціальні можливості. Дисплей.

READ  Як підключити WhatsApp на ПК без телефону

У Windows 7 і 8.1 функції масштабування в такому вигляді, в якому вона присутня в Windows 10, немає. Тут інтерфейс масштабується шляхом зміни розміру всіх елементів робочого столу або тільки шрифту. Якщо у Вас Windows 8.1 або Windows 7, клікніть по робочому столу ПКМ, виберіть у меню «Дозвіл екрану», в новому вікні натисніть «Зміна розмірів тексту та інших елементів» і встановіть потрібний масштаб. дрібний, середній або великий. Також можна натиснути посилання «Власні параметри» і встановити масштабування в процентному співвідношенні.

Якщо потрібно змінити масштаб тільки тексту, вибираємо тип елемента і задаємо потрібний розмір шрифту. Зміни вступлять в силу після перезаходити в систему.

Зі збільшенням все зрозуміло, а як зменшити масштаб екрану на компютері? На жаль, в Microsoft зменшення всіх без винятку елементів робочого простору порахували недоцільним. Глобально змінювати масштаб в негативну сторону Windows не дозволяє, але ніщо не заважає зменшити розмір шрифтів і піктограм файлів, або спробувати знизити дозвіл самого екрана.

Зручні сторонні програми для управління параметрами екрану

Оскільки змінити масштаб екрану в Windows можна засобами самої системи, використання сторонніх додатків не дає в цьому плані особливих переваг, якщо тільки не брати до уваги більш зручного доступу до самих опцій масштабування. Втім, за певних обставин деякі програми можуть виявитися дуже корисними. Якщо ви шукаєте спосіб, як збільшити масштаб екрану на компютері за допомогою сторонніх інструментів, радимо звернути увагу на утиліти ZoomIT і Carroll.

Ця невелика утиліта призначена для масштабування довільних областей екрану. Працює вона за тим же принципом, що і штатна Лупа, але при цьому набагато зручніше і функціональніша. ZoomIT підтримує масштабування до 400%, малювання на екрані, установку на екран заставки з таймером в 10 хвилин. Комбінація Ctrl 1 включає малювалки, Ctrl 3. десятихвилинну заставку, Ctrl 4. масштабування. Як і в разі застосування лупи, якість зображення при використанні ZoomIT втрачається.

Проста програма для управління дозволом монітора. В принципі, оскільки вона дублює функціонал Windows, її можна було б вважати марною, якби не пара «але». По-перше, додаток забезпечує більш швидкий і зручний доступ до стандартних шаблонів дозволів, по-друге, дозволяє визначити пріоритетну дозвіл для кожного окремого користувача. Чи включається ця функція натисненням «Change screen resolution and restore with every logon».

Ну ось ми і дізналися, як налаштувати масштаб екрану на комп’ютері. Всі наведені вище способи абсолютно безпечні і доступні для реалізації користувачами навіть початкового рівня. Існують, однак, програмні рішення, задіяння яких для довільного масштабування екрану може знизити стабільність і довговічність мікросхем. До таких належать панель управління графікою і медіа Intel, а також панель управління NVIDIA. Якщо для зміни дозволу дисплея ви вирішите використовувати ці інструменти, намагайтеся без особливої ​​потреби не створювати призначені для користувача дозволу, а вибирати їх із запропонованих стандартних шаблонів.

універсальний метод

Мабуть, найпростіший спосіб зробити екран на комп’ютері менше. Цей метод підійде для всіх операційних систем, включаючи Windows XP.

Щоб нормалізувати співвідношення сторін, потрібно виконати наступні дії:

 • Клацнути правою кнопкою миші на довільному ділянці робочого столу і вибрати в контекстному меню пункт «Дозвіл екрану».
 • У рядку «Дозвіл» вказати необхідний параметр, перетягуючи повзунок вгору або вниз.
 • Натиснути кнопку ОК.

Після цих маніпуляцій на екрані з’явиться спливаюче вікно з двома запропонованими варіантами дій: зберегти або скасувати внесені зміни. Якщо користувача влаштовують оновлені параметри, слід натиснути клавішу збереження, якщо ж ні. потрібно скасувати дію і повторювати п. 1-3 до тих пір, поки не будуть досягнуті оптимальні настройки.

Як зменшити / збільшити екран на комп’ютері?

Користувач Windows легко може налаштувати яскравість на ноутбуці, поміняти шпалери на робочому столі, підібрати ідеальну заставку і вказати операційній системі, чи потрібно відключати жорсткі диски під час сплячого режиму. Параметрів, що настроюються безліч, і з кожним новим поколінням ОС їх стає ще більше. Про один з зручних (можливості збільшити масштаб екрану і прибрати збільшення) буде розказано нижче.

З використанням Панелі управління

Подібним чином зменшують розмір екрану через «Панель управління». Описаний спосіб допоможе зробити маленькі значки в Windows 7 і в ОС вище. Для цього необхідно:

 • Відкрити меню «Пуск» і перейти до «Панелі управління».
 • Вибрати пункт «Оформлення та персоналізація».
 • За допомогою мишки або кнопок клавіатури знайти рядок «Налаштування дозволу екрану».
 • Вказати в графі «Дозвіл» комфортне значення і підтвердити зміни натисненням кнопки ОК.

Варто відзначити, що у всіх версіях Windows починаючи з Vista оптимальні параметри робочого столу задаються ще в момент установки ОС, однак лише за умови наявності всіх необхідних драйверів. Якщо монітор визначається системою невірно, дозвіл за замовчуванням теж буде неправильним, тому в першу чергу необхідно переконатися в тому, що Windows коректно розпізнає пристрій. Перевірити це можна у вікні настройки дозволу. назва монітора зазначено в рядку «Екран».

У разі виявлення невідповідностей необхідно завантажити відсутні драйвери (вручну або за допомогою спеціалізованих програм) і встановити їх на PC. Те ж саме стосується ноутбуків: якщо змінити налаштування стандартним методом не виходить, потрібно заглянути на сайт виробника устаткування і завантажити свіжу версію ПО.

На Windows 8

Розширити або звузити картинку на моніторі комп’ютера під керуванням Windows 8 юзер зможе так само, як на «Сімці» або на «Десятці» (за допомогою «Параметрів» системи). Про першому варіанті докладно розказано в попередньому розділі, а про другий. в наступному; користуватися обома так само просто, як перевернути екран в ноутбуці.

Як збільшити масштаб екрану на комп‘ютері і ноутбуку

Збільшити масштаб екрану на комп’ютері або ноутбуці, щоб елементи інтерфейсу і вся інформація стала більше за розміром. можна досить легко.

Це дуже зручна функція, яка виручає при підключенні другого монітора по HDMI. Особливо вона актуальна для підключених до PC таким чином телевізорів.

У минулому матеріалі ми розібралися, як підключити Bluetooth навушники до комп’ютера. Зараз ви дізнаєтеся в подробицях, як збільшити екран / масштаб, все іконки, текст і інший відображається контент.

Як збільшити масштаб екрану на комп‘ютері

На Windows 7

Клацніть по вільному місцю на робочому столі правою кнопкою миші і відкрийте пункт «Персоналізація».

У лівій колонці клікніть по посиланню «Екран», щоб перейти на потрібну сторінку зміни параметрів.

В системі

Натисніть на клавіатурі клавішу WIN і слідом натисніть на кнопку. буде запущена лупа, яка також дозволяє збільшувати масштаб.

Якщо натиснути на клавіші CTRL і ALT і «» або «-», можна змінювати розмір іконок робочого столу або в папках

Что делать если масштаб экрана в любой вкладке увеличился или уменьшился,ответ тут!

Важливо! Способів збільшити масштаб у всій системі, як ми це робили на початку статті, за допомогою гарячих клавіш немає.

READ  Як налаштувати пошту на Android

Як змінити розмір шрифту Windows 10

В операційній системі Windows 10 можна також зменшувати або збільшувати розмір шрифту деяких елементів. Іноді це непоганий замінник повного масштабування екрану, описаного вище. Міняти розмір шрифту можна:

 • заголовкам вікон
 • Меню
 • вікнам повідомлень
 • назв панелей
 • Піктограм (розмір шрифту для імен файлів, папок і ярликів в провіднику і на робочому столі)
 • підказкам

Стандартний розмір шрифту “9”, розмір можна виставити від 6 до 24. Також можна встановити напівжирне накреслення шрифту.

Як відкрити настройки розміру тексту Windows 10:

Ці настройки знаходяться в Панелі управління в розділі Екран. Один із способів їх відкрити натиснути WinX, вибрати “Панель управління”.

У вікні, вибрати “Обладнання і звук / Екран”. Або вписати слово “екран” в пошук (верхній правий кут вікна), а потім вибрати “Екран”.

Далі вибираєте потрібні елементи і розмір шрифту для них, потім тиснете кнопку “Застосувати”.

Крім усього іншого, в цьому вікні є настройка “встановити настроюється рівень масштабування”, де можна збільшити масштаб екрану аж до 500%, але цей спосіб не рекомендується самим Windows, так як може призвести до непередбаченого поведінки на деяких екранах.

З повним масштабуванням екрану і з тим як зменшити або збільшити розмір шрифту ми розібралися. Йдемо далі.

Як зменшити панель задач Windows 10

У Windows 10 є настройка дозволяє зменшувати розмір панелі завдань, а саме розмір її значків.

Натисніть правою кнопкою миші на вашу панель задач, внизу меню, виберіть “Параметри”.

Клацніть лівою кнопкою миші по перемикачу під пунктом “Використовувати маленькі кнопки панелі завдань”.

Тепер ваша панель задач зменшиться. Для того щоб повернути її вид до початкового, просто ще раз натисніть на цей перемикач.

Як змінити масштаб екрану Windows 10

Для початку ви дізнаєтеся, як збільшити або як зменшити масштаб екрану на компютері. Ця функція буде корисна для власників екранів незвичайних розмірів, маленьких або дуже великих. Також знання про те, як збільшити масштаб в Windows 10 бажано для власників проекторів. У деяких випадках може бути дуже до речі.

Щоб поміняти масштаб екрану комп’ютера дотримуйтесь дій нижче:

Відкрийте вікно “Параметри”, для цього натисніть WinI або меню Пуск і клацніть на значок шестерінки.

Після натисніть “Система” і виберіть “Екран”.

Потрібне нам вікно можна також відкрити, клацнувши правою кнопкою мишки на порожньому місці робочого столу і вибравши “Параметри екрану”.

У правій частині вікна ви побачите повзунок для зміни масштабу екрану. Значення за замовчуванням 100%, а масштаб можна збільшити до 125% і 150%.

Як змінити розмір значків і ярликів Windows

Щоб збільшити або зменшити розмір значків (папок, файлів і ярликів) у провіднику і на робочому столі ще легше. Ось два зручних способи:

Утримуючи клавішу Ctrl прокручуйте коліщатко миші.

Другий спосіб це вибір одного зі стандартних розмірів значків. Просто клацніть правою кнопкою миші по вільній частині робочого столу або папки і в меню тикніте “Вид”, потім на потрібний розмір значків. наприклад:

 • Величезні значки (на робочому столі немає такого варіанту)
 • великі
 • звичайні
 • дрібні

Масштаб в браузері

Часто при перегляді різних сайтів, текст на деяких занадто маленький або занадто великий для нормального сприйняття. Вбудована функція масштабування в браузері допомагає з цим боротися. Також вона корисна при використанні дуже великих моніторів.

У всіх сучасних браузерах змінювати масштаб сайтів можна так:

 • Утримуючи клавішу Ctrl крутите колесо миші.
 • Утримуючи Ctrl натискати на клавіші і
 • Щоб повернути 100% масштаб сайту використовуйте комбінацію клавіш Ctrl і 0 (нуль).

Можна використовувати як звичайні клавіші плюс, мінус, нуль, так і клавіші цифрової клавіатури.

Масштаб на комп’ютері: екран, значки, шрифт

Буває так, що нас не влаштовує той чи інший розмір шрифту, значків або масштаб екрану. Але не всі знають, як його змінити для більш зручного використання Windows або веб-сайтів. У цій статті ми детально розповімо про масштабування на комп’ютері.

Ви дізнаєтеся про те, як змінювати масштаб екрану в Windows 10, як зменшити або збільшити шрифт на комп’ютері і в браузері, а також про те, як змінити розмір значків в папках і розмір ярликів на робочому столі.

Три легких і швидких способу, як збільшити екран комп’ютера в інтернеті

Пораскінув мізками, знайшов три легких і швидких способу, як вирішити цю проблему.

Постарався показати, як я це роблю. Супроводжував опис скріншот-картинками, щоб було зрозуміліше тим, хто захоче скористатися цими способами.

Три легких і швидких способу зміни масштабу екрану PC / ноутбука в яндекс і Google хром

На клавіатурі натискаю одночасно дві клавіші: 1) Ctrl (на зображенні під цифрою 1) і клавішу зі знаком мінус (-) або плюс Вони вказані під цифрою 2.

Тобто, коли хочу домогтися збільшення, тисну на “плюс”. Відповідно, для зменшення кликаю так само. на клавіші Ctrl і “мінус”. І все, розміри миттєво змінилися!

 • спосіб другий. Трохи довше (ну, на пів-хвилини). в настройках яндекса або Google хром.

Розглянемо по-черзі два приклади.

 • Отже, в правому верхньому куті Яндекса знаходжу “шайбочку” (цифра 1), тисну на неї. І в вікні (див. Малюнок), наводжу курсор миші на слово “Масштаб”. У дужках відбивається той розмір, яким я користуюся на даний момент.

Наприклад, була встановлена ​​масштабність 125%. При наведенні миші поруч відразу відкривається нове вікно, з різними варіантами на вибір. Той, який встановлений у мене на даний момент, вже позначений точкою.

Мені залишається лише вибрати інше значення, клікнути по ньому. І тут же екран компьтера змінить свій розмір! Все відбувається швидко, набагато швидше, ніж описується. 2. Тепер в Google хром. Алгоритм дій той же. Тільки, на щастя, ще коротше.

При натисканні на “шайбу”, все в тому ж верхньому кутку, відкриється вікно. А в ньому досить лише натиснути на знак “плюс” або “мінус”. в залежності від необхідності збільшити або зменшити екран. Якщо ви спробуєте прямо зараз, самі переконаєтеся, що це дуже легко і просто!

Тепер, коли я відкриваю різні сторінки сайтів, вони розкриваються в зазначеному масштабі. Тобто результат зберігається, і при переході на інші блоги і ін., Мені не потрібно заново все встановлювати в бажаних масштабах.

 • третій спосібдоступний в Google хром. І дозволяє встановити не тільки розмір екрану, але і зафіксувати бажані розміри шрифту для веб-документів.

Теж виконується досить просто і швидко. Знову відкриваю меню Chrome в панелі інструментів браузера, тобто кликаю по “шайбі”. Тільки тепер вибираю пункт “Налаштування”.

Тепер, потрапляючи на різні сторінки в інтернеті, я бачу текст досить великого розміру. Це дуже зручно, очі не втомлюються від того, що на різних сторінках масштаби не змінюються.

READ  Вибрати фотоапарат sony

І “під рукою” завжди залишається спосіб . У тому випадку, якщо раптом шрифт на сайті спочатку досить великий, зменшую “гарячими клавішами”. Або, навпаки, коли потрібно якийсь абзац швидко наблизити, використовую швидке збільшення.

Погодьтеся, це, дійсно, три швидких і легких способи збільшення розмірів екрану на комп’ютері або ноутбуці при роботі в інтернет. Думаю, якщо ви не знали про них, вам обов’язково сподобається.

Як зменшити масштаб екрану в браузері або на робочому столі

Не багатьом користувачам відомо, як зменшити масштаб екрану на комп’ютері. Така інформація може бути дуже корисна, не тільки в ситуаціях, коли інтерфейс сайту або програми ускладнює читання або потрібно збільшити об’єкт, щоб розглянути. Нерідко трапляється, що користувач сам випадково збільшує або зменшує масштаб екрану, а як повернути його в початкове положення не знає. Тому ми більш детально розглянемо питання масштабування в рамках браузера і екрану PC в цілому.

Зміни масштабу вікна браузера

Бувають випадки, коли габарити елементів робочого столу і сам його зовнішній вигляд нормально сприймаються користувачем, а ось вікна в браузері надмірно збільшені. Великий текст призводить до некоректного відображення інформації на моніторі і до неудобочітаеми сторінок сайтів в цілому. Виправить ситуацію зменшення масштабу вікна браузера на екрані комп’ютера в такий спосіб. спосіб:

Відкрити браузер; 2. Знайти на клавіатурі клавішу Ctrl (найнижчий ряд клавіатури) і «-» або «», для збільшення;

Натискати їх одночасно кілька разів до тих пір, поки габарити букв і елементів не приймуть приємну для читання величину.

Внесені зміни в масштаб вікна браузера виконуються автоматично і зберігаються після вимкнення комп’ютера. Перезавантаження техніки не потрібна.

Спосіб Незалежно від того, яким браузером користується користувач ноутбука або комп’ютера, зміна масштабу сторінки (або вікна) можна провести за допомогою його власних налаштувань. Оскільки Google сьогодні вважається найбільш популярним браузером, на його прикладі і розглянемо процедуру масштабування окна.Действуют наступним чином:

 • Відкрити браузер;
 • Знайти в верхньому правому куті значок у вигляді вертикального трикрапки;
 • Натиснути на «три крапки»;
 • Вибрати з меню пункт «Налаштування»;
 • Знайти в списку меню «Зовнішній вигляд»;
 • Вибрати в пункті «Масштабування» та «Розмір» необхідні значення.
 • Задані користувачем параметри відобразяться відразу ж на екрані. Браузер Google Хром передбачає автоматичне збереження змін. Перезавантажувати пристрій не потрібно. Внесені зміни зберігається і після виключення комп’ютера.

  Якщо після вказівки необхідних розмірів і параметрів екрана, нічого не сталося, перезавантажте ноутбук або PC. Спробуйте знову. Іноді поновлення встановлюються некоректно, тому зміни без перезавантаження не відображаються.

  клавіатура мишка

  Найпростіше змінити масштаб сторінки, використовуючи клавіатуру і мишку. Однак, таке масштабування доступно тільки в вікні програми, провіднику або будь-якому іншому окремому елементі. Щоб змінити розмір ярликів на робочому столі, папок, досить затиснути кнопку Ctrl на клавіатурі і прокрутити колесо миші вгору або вниз.

  Швидкий доступ для зменшення / збільшення масштабу екрану

  Зупинятися на зміні дозволу дисплея ми не будемо, тут все і так повинно бути зрозуміло, а якщо немає, то дивіться скріншоти вище. Тепер же подивимося, як зменшити або збільшити масштаб екрану на ноутбуці за допомогою клавіатури. Якщо клікнути в порожній області Провідника ПКМ, то можна змінити розмір піктограм, встановивши великі, звичайні або дрібні значки. Те ж саме робиться за допомогою комбінації Ctrl коліщатко миші. Прокрутка коліщатком вгору з затиснутою Ctrl збільшує масштаб значків, прокрутка вниз зменшує значки. Цей спосіб масштабування неповний, так як значки панелі задач, панелі переходів, меню, текст та інші елементи залишаються в незмінному вигляді.

  Слід врахувати, що прокрутка коліщатком з затиснутою Ctrl миші у вікні Провідника крім усього іншого змінює режим відображення елементів. Так, якщо ви продовжите прокручувати коліщатко вниз після того, як був досягнутий мінімальний розмір піктограм, буде включений режим «Список», потім «Таблиця», «Плитка» і «Вміст». На деяких моделях ноутбуків і комп‘ютерів для подібного масштабу можна використовувати комбінацію Ctrl і Ctrl Ця ж комбінація застосовується для масштабування інтерфейсу в більшості браузерів.

  Як змінити масштаб екрану на комп‘ютері засобами Windows

  Найпростіше скористатися вбудованими в ОС інструментами.

  Параметри екрану (персоналізація)

  Щоб змінити масштаб екрану на комп‘ютері з Windows 7, 8, необхідно натиснути ПКМ на вільному просторі. У новому меню вибрати «Дозвіл екрану».

  Або відкрити “Панель управління Windows». І зі списку опцій вибрати «екран».

  Далі «Налаштування параметрів екрану». У вікні налаштувань відобразиться поточний дозвіл. Якщо клацнути на нього ЛФМ стане доступний вертикальний повзунок. Щоб зменшити, збільшити масштаб екрану необхідно перетягнути його вниз або вгору. Дозвіл за замовчуванням позначено, як «рекомендується». Це оптимальні і найвищі значення пікселів.

  Щоб настройки вступили в силу і змінився масштаб сторінки, потрібно натиснути кнопку ОК.

  При роботі на ОС WindowsXP потрібно обов’язково поставити галочку «Використовувати масштаби», щоб не було проблем з відображенням тексту в старих програмах.

  В ОС Windows 7, 8 є список готових варіантів масштабів. Можна застосувати будь-який з них. Для цього в настройках екрану натисніть “Додаткові параметри», перейдіть на вкладку «Адаптер» і виберіть «Список всіх режимів». Параметри включають три елементи: дозвіл, глибину кольору, частоту оновлення. Залишається вибрати один з них і натиснути кнопку ОК.

  У Windows 10 масштаб сторінки змінюється інакше. Спочатку потрібно потрапити в меню «Параметри екрану» (клік ПКМ по порожньому місці робочого столу).

  У наступному вікні натиснути на посилання «Додаткові параметри екрану».

  Вказати прийнятне дозвіл і натиснути кнопку «Застосувати», а потім «Зберегти зміни».

  Ось як швидко збільшити або зменшити масштаб екрану.

  Mozilla Firefox

  Ще один браузер, який не менше популярний серед користувачів, в більшій частині тем, що позиціонує себе як незалежне ПО.

  • Знаходимо кнопку меню. Вона також розташована у верхньому правому куті, якщо користувач не налаштовував інтерфейс за своїми уподобаннями. Виглядає так само, як і в попередньому випадку: сендвіч з трьох горизонтальних смуг.
  • Меню цього браузера відображається у вигляді іконок. У верхній частині зони меню розташовані допустимі дії (копіювати, вставити, вирізати), а прямо під ними кнопки зміни і поточне значення масштабу. Виглядають вони також у вигляді значків «» і «-».
  • Натискаючи на відповідні кнопки, налаштуйте масштаб потрібним чином.

  Таким чином, цей браузер також не викликає у користувача труднощів і питання про те, як зменшити масштаб екрану на комп’ютері вирішується досить просто.

  BETATECH.COM.UA 2022