Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як збільшити шрифт на екрані комп’ютера

Table of Contents

Як збільшити розмір шрифту на екрані комп’ютера

Цікаво, звідки йде така тенденція: монітори роблять більше, а шрифт на них виглядає все менше? Часом, щоб прочитати деякі документи, підписи до іконок і інші елементи. доводитися наближатися до монітора, а це призводить до більш швидкого стомлення і втоми очей (до речі, не так давно у мене була стаття на цю тему: https://pcpro100.info / nastroyka-monitora-ne-ustavali-glaza /).

Взагалі, ідеально, щоб ви спокійно могли працювати з монітором на відстані не менше, ніж 50 см. Якщо вам працювати не комфортно, деякі елементи не видно, доводиться жмуритися. то потрібно налаштувати монітор, щоб було все видно. А одне з перших в цій справі. це збільшити шрифт до зручно-читається. Отже, цим і займемося в цій статті

Швидкий доступ, щоб збільшити розмір шрифту в багатьох додатках

Багато користувачів навіть не знають, що є кілька гарячих клавіш, які дозволяють збільшити розмір тексту в різноманітних додатках: блокноти, офісні програми (наприклад, Word), браузери (Chrome, Firefox, Opera) і ін.

Збільшення розміру тексту. потрібно затиснути кнопку Ctrl. а потім натиснути кнопку (плюс). Натискати «» можна кілька разів, поки текст не стане доступний для комфортного читання.

Зменшення розміру тексту. затиснути кнопку Ctrl. а далі натискати кнопку. (мінус). поки текст не стане дрібніше.

Крім цього. можна затиснути кнопку Ctrl і покрутити коліщатко мишки. Так навіть трохи швидше, можна легко і просто відрегулювати розмір тексту. Приклад цього способу представлений нижче.

Важливо відзначити одну деталь: хоч шрифт і буде збільшений, але варто вам відкрити інший документ або нову вкладку в браузері, як він стане знову таким, яким був раніше. Тобто зміни розміру тексту відбуваються тільки в конкретному відкритому документі, а не у всіх додатках Windows. Щоб усунути цю «деталь». потрібно налаштувати відповідним чином Windows, а про це далі

Налаштування розміру шрифту в Windows

Представлені нижче настройки були зроблені в ОС Windows 10 (в ОС Windows 7, 8. майже всі дії аналогічні, думаю, у Вас не повинно виникнути проблем).

Спочатку необхідно зайти в панель управління Windows і відкрити розділ «Оформлення та персоналізація» (скрін нижче).

Далі потрібно перейти за посиланням «Зміна розмірів тексту та інших елементів» в розділі «Екран» (скрін нижче).

Потім зверніть увагу на 3 цифри, представлені на скріншоті нижче (до речі, в Windows 7 цей екран налаштувань буде дещо відмінний, але настройка вся аналогічна. На мою думку, там навіть наочніше).

збільшити, шрифт, екрані, комп

1 (див. Рис. 4): якщо відкрити посилання «використовуйте ці параметри екрану» то перед вами відкриються різноманітні настройки екрану, серед яких є повзунок, при пересуванні якого розмір тексту, додатків та ін. Елементів буде змінюватися в режимі реального часу. Таким чином можна легко підібрати оптимальний варіант. Загалом, рекомендую спробувати.

2 (див. Рис. 4): підказки, заголовки вікон, меню, значки, назва панелей. для всього цього можна задати розмір шрифту, причому, навіть зробити його напівжирним. На деяких моніторах без цього нікуди! До речі, на скріншотах нижче показано, як це буде виглядати (було. 9 шрифт, стало. 15 шрифт).

3 (див. Рис. 4): вибір рівня масштабування. досить неоднозначна настройка. На деяких моніторах призводить до не дуже зручно-читається шрифту, а на деяких дозволяє поглянути на картинку по новому. Тому, її рекомендую використовувати в останню чергу.

Після того, як відкриєте посилання, просто виберіть у відсотках, наскільки ви хочете збільшити масштаб всього, що відображено на екрані. Майте на увазі, що якщо у вас не дуже великий монітор, то деякі елементи (наприклад, значки на робочому столі) змістяться зі своїх звичних місць, до того ж, вам доведеться більше прокручувати сторінку мишкою, xnj.s побачити її повністю.

До речі, частина налаштувань, з наведених вище, набирає чинності тільки після перезавантаження комп’ютера!

Зміна дозволу екрану для збільшення значків, тексту та ін. Елементів

Від дозволу екрану залежить досить багато: наприклад, чіткість і розмір відображення елементів, тексту та ін.; розмір простору (того ж робочого столу, чим більше дозвіл. тим більше значків поміститися :)).; частота розгортки (це пов’язано більше з старими ЕПТ-моніторами: там чим більше дозвіл, тим менше частота. а нижче 85 Гц використовувати вкрай не рекомендується. Тому, доводилося підганяти картинку).

Найпростіший спосіб. це зайти в налаштування вашого відео-драйвера (там, як правило, можна не тільки змінити дозвіл, але і поміняти інші важливі параметри: яскравість, контрастність, чіткість і ін.). Зазвичай, налаштування відео-драйвера, можна знайти в панелі управління (якщо перемкнути відображення на дрібні значки, см. Скрін нижче).

Так само можна натиснути правою кнопкою мишки в будь-якому місці робочого столу: і в контекстному меню, часто є посилання на налаштування відео-драйвера.

В панелі управління свого відео-драйвера (зазвичай в розділі, пов’язаного з дисплеєм). можна змінити дозвіл. Дати якусь пораду щодо вибору в даному випадку досить складно, в кожному випадку потрібно підбирати індивідуально.

Моя ремарка. Незважаючи на те, що таким чином можна змінити розмір тексту, вдаватися до неї я рекомендую в останню чергу. Просто досить часто при зміні дозволу. втрачається чіткість, що не є добре. Я б рекомендував спочатку збільшити шрифт тексту (не зраджуючи дозволу), і подивитися на результати. Зазвичай, завдяки цьому вдається домогтися кращих результатів.

Налаштування відображення шрифту

Чіткість відображення шрифту навіть важливіше, ніж його розмір!

Я думаю, що зі мною багато хто погодиться: іноді навіть великий шрифт виглядає розмито і розібрати його не просто. Саме тому, зображення на екрані має бути чітким (без розмитості)!

Що стосується чіткості шрифту, то в Windows 10, наприклад, його відображення можна налаштувати. Причому, налаштовується відображення для кожного монітора індивідуально так, як це більше підходить вам. Розглянемо докладніше.

Спочатку відкриваємо: Панель керування \ Оформлення та персоналізація \ Екран і відкриваємо посилання зліва внизу «Налаштування тексту ClearType«.

Далі повинен запуститися майстер, який проведе вас через 5 кроків, в яких ви просто будете вибирати найзручніший варіант шрифту для читання. Таким чином підбирається найкращий варіант відображення шрифту саме під ваші потреби.

Налаштування відображення. 5 кроків підбору оптимального тексту.

ClearType. це спеціальна технологія від Microsoft, яка дозволяє зробити текст таким чітким на екрані, як ніби він надрукований на аркуші паперу. Тому не рекомендую його відключати, без проведення тестів, як буде у вас виглядати текст з ним і без оного. Нижче наведено приклад, як це виглядає у мене: з ClearType текст на порядок краще і зручність читання вище на порядок.

Використання екранної лупи

У деяких випадках буває дуже зручно використовувати екранну лупу. Наприклад, зустріли ділянку з текстом дрібного шрифту. наблизили за допомогою лупи, а потім знову відновили все в норму. Незважаючи на те, що цей параметр розробники робили для людей, у кого поганий зір, іноді вона допомагає і цілком звичайним людям (по крайней мере, спробувати, як це працює, варто).

READ  Встановити Google Play на Android

Для початку потрібно зайти в: Панель управління \ Спеціальні можливості \ Центр спеціальних можливостей.

Далі потрібно включити екранну лупу (скрін нижче). Чи включається просто. натиснути один раз за однойменною посиланням і на екрані з’явитися лупа.

Коли потрібно щось збільшити, просто натискаєте на неї і міняєте масштаб (кнопка).

На цьому у мене все. За доповнення. буду вдячний. хай щастить!

Використання гарячих клавіш

Деякі програми на Windows підтримують гарячі клавіші, за допомогою яких ви зможете збільшити шрифт до потрібно вам виду. Як приклад можу навести сучасні браузери. У них ви можете, затиснувши кнопку Ctrl і натискаючи або. збільшувати і зменшувати шрифт.

Точно також ви можете затиснути Ctrl і просто крутити коліщатком миші для збільшення / зменшення шрифту.

Звичайно, це не назавжди. При відкритті нової вкладки вам знову доведеться виконати дії з гарячими клавішами, а це не завжди зручно. Думаю, потрібно налаштувати саму систему на повернутись до звичайного розміру шрифту.

Як збільшити розмір шрифту на екрані комп’ютера?

Сьогодні хочу розповісти про збільшення розміру шрифту на екрані монітора. Я думаю зрозуміло для чого. Зараз розміри монітора збільшуються, як і їх дозвіл, і найчастіше шрифт, потрібно підлаштовувати під такі монітори. Якщо цього не зробити, то ви можете не розгледіти якихось важливих елементів, через що будете наближатися до монітора і жмуритися. Це призводить до сильного стомлення очей і втрати зору. Нова стаття. Втомлюються очі від комп‘ютера що робити?

Найоптимальніше відстань від монітора, на якому повинні знаходиться ваші очі. 50 см. У цій статті я постараюся привести відразу кілька способів про збільшення шрифту.

Як змінити дозвіл екрана?

Важливим складовим екрану є його дозвіл. Дуже велике або дуже маленьке дозвіл не годиться. Звичайно, чим більше дозвіл, тим більше елементів там поміститися, це великий плюс, але іноді, через занадто високої розподільчої здатності погано видно шрифт і елементи і їх доводиться збільшувати.

Щоб змінити роздільну здатність екрана можна скористатися наступними настройками: натискаємо по робочому столу правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Параметри екрану». Далі клацаєте по посиланню «Додаткові параметри екрану».

Там ви можете змінювати дозвіл, як хочете, є ще параметри калібрування кольорів із керуванням кольорів.

Ще варіант. заходимо в панель управління і вгорі праворуч вибираємо режим перегляду «Дрібні значки». Далі натискаємо на посилання “HD-графіка Intel». Тобто міняти дозвіл екрана ми будемо за допомогою відеоадаптера.

У вікні, натискаємо по розділу «Дисплей» і налаштовуємо настройки за своїм бажанням. Точно сказати не можу, що ставити, тому що для кожного це індивідуально робиться.

Звичайно, можна вчинити зовсім іншим чином. Для початку попрацюйте з шрифтом, збільште його таким чином, щоб можна було зручно читати і очі не напружувалися. Після чого вдавайтеся до зміни чіткості та розмірів елементів, якщо необхідно.

Як збільшити розмір шрифту через Windows

У мене стоїть Windows 10, тому все потрібно буде ввести параметри я роблю там, але це не завадить вам використовувати поради з цієї статті в інших система: Windows 7, 8.

Давайте для початку зайдемо в Панель управління. Натисніть на кнопку пошуку і введіть фразу «панель управління». Відкрийте результат.

Тепер йдемо в розділ «Оформлення та персоналізація»

Знаходимо підрозділ «Екран» і натискаємо на пункт «Зміна розмірів тексту та інших елементів».

У вікні буде кілька параметрів, які ми можемо змінити. Звичайно, в Windows 7 це вікно трохи інше, але принцип той же.

Якщо натиснути на пункт «використовуйте ці параметра екрану», то відкриються настройки екрану. Там ви можете перетягувати повзунок для зміни розміру шрифту і будь-яких елементів. Можете поміняти орієнтацію екрану і рівень яскравості. Всі зміни ви відразу побачите, тому слід регулювати налаштування під себе.

Наступний пункт «настроюється рівень масштабування» дозволяє збільшувати або зменшать розміри всіх елементів екрану. Якщо потрібно, то використовуйте цей параметр, хоча системою він не рекомендується до використання. Не завжди він показує те, що хочеться бачити насправді.

Третій параметр дозволяє змінити тільки розмір шрифту всіх елементів, або тільки деяких. Думаю, досить зручно.

Хочу зазначити, що на сучасних версіях Windows ви можете змінювати і шрифт, і розмір елементів на робочому столі за допомогою затиснутою клавішею Ctrl і коліщатком миші.

Деякі настройки будуть працювати тільки після перезавантаження комп’ютера, майте це на увазі.

Як налаштувати відображення шрифту?

Хоч би яким ні розмір шрифту, він повинен бути чітко видно і промальований. Це відноситься також і до інших елементів екрану.

Відображення шрифту можна налаштувати наступним чином: знову заходимо в розділ «Оформлення та персоналізація» з панелі завдань, а потім йдемо до підрозділу «Екран». Зліва є пункт, який нам необхідний «Налаштування тексту« ClearType ».

Відкриється вікно, в якому вам буде запропоновано п’ять варіантів тексту, в яких буде показаний шрифт. Вам потрібно вибрати найкращий для вас. Таким чином, ви зможете легко налаштувати все під себе.

Функція ClearType може бути відключена, але я не рекомендую вам цього робити, тому що завдяки їй текст на екрані відображається так, немов на папері.

екранна лупа

Останній пункт, який я хочу описати в даній статті. використання екранної лупи. Дана технологія знадобиться в крайніх випадках. Взагалі, функція розроблена для людей з обмеженими можливостями, тобто у кого проблеми із зором, але користуватися нею можуть усі.

Отже, знову йдемо в нашу улюблену панель управління і тепер уже переходимо в розділ «Спеціальні можливості». Далі йдемо в «Центр спеціальних можливостей». Якраз там і знаходиться екранна лупа.

Якщо виникли якісь питання чи доповнення, то прошу в коментарі.

Як збільшити розмір шрифту на екрані комп‘ютера

Цікаво, звідки йде така тенденція: монітори роблять більше, а шрифт на них виглядає все менше? Часом, щоб прочитати деякі документи, підписи до іконок і інші елементи. доводитися наближатися до монітора, а це призводить до більш швидкого стомлення і втоми очей.

Взагалі, ідеально, щоб ви спокійно могли працювати з монітором на відстані не менше, ніж 50 см. Якщо вам працювати не комфортно, деякі елементи не видно, доводиться жмуритися. то потрібно налаштувати монітор, щоб було все видно. А одне з перших в цій справі. це збільшити шрифт до зручно-читається. Отже, цим і займемося в цій статті

Швидкий доступ, щоб збільшити розмір шрифту в багатьох додатках

Багато користувачів навіть не знають, що є кілька гарячих клавіш, які дозволяють збільшити розмір тексту в різноманітних додатках: блокноти, офісні програми (наприклад, Word), браузери (Chrome, Firefox, Opera) і ін.

Збільшення розміру тексту. потрібно затиснути кнопку Ctrl, а потім натиснути кнопку (плюс). Натискати «» можна кілька разів, поки текст не стане доступний для комфортного читання.

Зменшення розміру тексту. затиснути кнопку Ctrl, а далі натискати кнопку. (мінус), поки текст не стане дрібніше.

Крім цього, можна затиснути кнопку Ctrl і покрутити коліщатко мишки. Так навіть трохи швидше, можна легко і просто відрегулювати розмір тексту. Приклад цього способу представлений нижче.

Важливо відзначити одну деталь: хоч шрифт і буде збільшений, але варто вам відкрити інший документ або нову вкладку в браузері, як він стане знову таким, яким був раніше. Тобто зміни розміру тексту відбуваються тільки в конкретному відкритому документі, а не у всіх додатках Windows. Щоб усунути цю «деталь». потрібно налаштувати відповідним чином Windows, а про це далі

Налаштування розміру шрифту в Windows

Представлені нижче настройки були зроблені в ОС Windows 10 (в ОС Windows 7, 8. майже всі дії аналогічні, думаю, у Вас не повинно виникнути проблем).

READ  Як вимкнути сплячий режим на комп'ютері

Спочатку необхідно зайти в панель управління Windows і відкрити розділ «Оформлення та персоналізація» (скрін нижче).

Далі потрібно перейти за посиланням «Зміна розмірів тексту та інших елементів» в розділі «Екран» (скрін нижче).

Потім зверніть увагу на 3 цифри, представлені на скріншоті нижче (до речі, в Windows 7 цей екран налаштувань буде дещо відмінний, але настройка вся аналогічна. На мою думку, там навіть наочніше).

1 (див. Рис. 4): якщо відкрити посилання «використовуйте ці параметри екрану» то перед вами відкриються різноманітні настройки екрану, серед яких є повзунок, при пересуванні якого розмір тексту, додатків та ін. Елементів буде змінюватися в режимі реального часу. Таким чином можна легко підібрати оптимальний варіант. Загалом, рекомендую спробувати.

2 (див. Рис. 4): підказки, заголовки вікон, меню, значки, назва панелей. для всього цього можна задати розмір шрифту, причому, навіть зробити його напівжирним. На деяких моніторах без цього нікуди! До речі, на скріншотах нижче показано, як це буде виглядати (було. 9 шрифт, стало. 15 шрифт).

Как увеличить шрифт на компьютере и ноутбуке

3 (див. Рис. 4): вибір рівня масштабування. досить неоднозначна настройка. На деяких моніторах призводить до не дуже зручно-читається шрифту, а на деяких дозволяє поглянути на картинку по новому. Тому, її рекомендую використовувати в останню чергу.

Після того, як відкриєте посилання, просто виберіть у відсотках, наскільки ви хочете збільшити масштаб всього, що відображено на екрані. Майте на увазі, що якщо у вас не дуже великий монітор, то деякі елементи (наприклад, значки на робочому столі) змістяться зі своїх звичних місць, до того ж, вам доведеться більше прокручувати сторінку мишкою, xnj.s побачити її повністю.

До речі, частина налаштувань, з наведених вище, набирає чинності тільки після перезавантаження комп’ютера!

Зміна дозволу екрану для збільшення значків, тексту та ін. Елементів

Від дозволу екрану залежить досить багато: наприклад, чіткість і розмір відображення елементів, тексту та ін.; розмір простору (того ж робочого столу, чим більше дозвіл. тим більше значків поміститися :)).; частота розгортки (це пов’язано більше з старими ЕПТ-моніторами: там чим більше дозвіл, тим менше частота. а нижче 85 Гц використовувати вкрай не рекомендується. Тому, доводилося підганяти картинку).

Найпростіший спосіб. це зайти в налаштування вашого відео-драйвера (там, як правило, можна не тільки змінити дозвіл, але і поміняти інші важливі параметри: яскравість, контрастність, чіткість і ін.). Зазвичай, налаштування відео-драйвера, можна знайти в панелі управління (якщо перемкнути відображення на дрібні значки, см. Скрін нижче).

Так само можна натиснути правою кнопкою мишки в будь-якому місці робочого столу: і в контекстному меню, часто є посилання на налаштування відео-драйвера.

В панелі управління свого відео-драйвера (зазвичай в розділі, пов’язаного з дисплеєм). можна змінити дозвіл. Дати якусь пораду щодо вибору в даному випадку досить складно, в кожному випадку потрібно підбирати індивідуально.

Моя ремарка. Незважаючи на те, що таким чином можна змінити розмір тексту, вдаватися до неї я рекомендую в останню чергу. Просто досить часто при зміні дозволу. втрачається чіткість, що не є добре. Я б рекомендував спочатку збільшити шрифт тексту (не зраджуючи дозволу), і подивитися на результати. Зазвичай, завдяки цьому вдається домогтися кращих результатів.

Налаштування відображення шрифту

Чіткість відображення шрифту навіть важливіше, ніж його розмір!

Я думаю, що зі мною багато хто погодиться: іноді навіть великий шрифт виглядає розмито і розібрати його не просто. Саме тому, зображення на екрані має бути чітким (без розмитості)!

Що стосується чіткості шрифту, то в Windows 10, наприклад, його відображення можна налаштувати. Причому, налаштовується відображення для кожного монітора індивідуально так, як це більше підходить вам. Розглянемо докладніше.

Спочатку відкриваємо: Панель управленіяОформленіе і персоналізаціяЕкран і відкриваємо посилання зліва внизу «Налаштування тексту ClearType«.

Далі повинен запуститися майстер, який проведе вас через 5 кроків, в яких ви просто будете вибирати найзручніший варіант шрифту для читання. Таким чином підбирається найкращий варіант відображення шрифту саме під ваші потреби.

Налаштування відображення. 5 кроків підбору оптимального тексту.

ClearType. це спеціальна технологія від Microsoft, яка дозволяє зробити текст таким чітким на екрані, як ніби він надрукований на аркуші паперу. Тому не рекомендую його відключати, без проведення тестів, як буде у вас виглядати текст з ним і без оного. Нижче наведено приклад, як це виглядає у мене: з ClearType текст на порядок краще і зручність читання вище на порядок.

Використання екранної лупи

У деяких випадках буває дуже зручно використовувати екранну лупу. Наприклад, зустріли ділянку з текстом дрібного шрифту. наблизили за допомогою лупи, а потім знову відновили все в норму. Незважаючи на те, що цей параметр розробники робили для людей, у кого поганий зір, іноді вона допомагає і цілком звичайним людям (по крайней мере, спробувати, як це працює, варто).

Для початку потрібно зайти в: Панель управленіяСпеціальние возможностіЦентр спеціальних можливостей.

Далі потрібно включити екранну лупу (скрін нижче). Чи включається просто. натиснути один раз за однойменною посиланням і на екрані з’явитися лупа.

Коли потрібно щось збільшити, просто натискаєте на неї і міняєте масштаб (кнопка).

На цьому у мене все. За доповнення. буду вдячний. хай щастить!

Як збільшити шрифт на сторінці в браузері

Якщо ж Вам потрібно збільшити розмір шрифту на сторінках браузера, то це можна зробити дуже швидко з допомогою клавіатури і миші. Оскільки кожен браузер підтримує можливість збільшення вмісту сайтів, то зробити це буде просто в будь-якому з браузерів.

 • Відкриваємо потрібну сторінку в браузері.
 • Утримуючи кнопку Ctrl на клавіатурі натискаємо кнопку для збільшення і. для зменшення, або крутимо коліщатком миші вгору або вниз для збільшення і зменшення сторінки браузера.

Як збільшити розмір шрифту на екрані комп’ютера або ноутбука

Для зміни розміру шрифту на операційній системі Windows 10 варто скористатися оновленими Параметрами, які вже зараз майже повністю замінили стандартну панель управління, з метою полегшення використання операційної системи Windows 10 на пристроях із сенсорними екранами.

 • Відкриваємо Пуск Параметри Система Дисплей і знаходимо пункт Масштаб і розмітка.
 • Далі вибираємо Зміна розміру тексту, додатків та інших елементів в процентному співвідношенні (де 100% це стандартне і рекомендоване значення, є можливість вибрати 125, 150 і 175%).
 • Якщо ж запропоновані значення Вам не підходять, натисніть кнопку під ними настроюється, масштабування, введіть розмір в діапазоні від 100% до 500% і натисніть Застосувати (в операційній системі Windows 10 починаючи з версії 1803 ця кнопка називається Додаткові параметри масштабування).

Для застосування результатів потрібно буде зробити виходу з системи. А також будьте обережні, оскільки якщо Ви встановите максимальне значення, то повернутися до нормального, за умови що у Вас маленький монітор, буде дуже складно. Сама система цього навіть не рекомендує робити.

У жовтневому оновленні Windows 10 з’явилася можливість налаштувати розмір тексту в спеціальних можливостях. Для цього достатньо перейти в Пуск Параметри Спеціальні можливості Дисплей і перетягніть повзунок, поки зразок тексту не стане легко читати, а потім натисніть кнопку Застосувати.

Як збільшити шрифт на комп’ютері Windows 10

Користувачам часто доводиться використовувати можливість збільшення розміру шрифту на комп’ютері, оскільки використовувати операційну систему Windows 10 на моніторах з великим розширенням буває не дуже зручно. Аналогічно буває потрібно зменшити розмір шрифту при використанні екрану телевізора з великою діагоналлю і маленьким дозволом.

В цей статті ми розглянемо як збільшити шрифт на комп‘ютері або ноутбуці з Windows 10. А також розглянемо як збільшити шрифт сторінки браузера за допомогою клавіатури і миші комп’ютера.

System Font Size Changer

Як і в більшості випадків, є багато сторонніх програм, які дозволяють вносити зміни в реєстр, і змінювати параметри системи з зручного інтерфейсу. System Font Size Changer одна з таких утиліт, за допомогою якої можна збільшити шрифт всіх елементів інтерфейсу. Для цього потрібно всього лише скачати програму.

READ  Як сканувати з принтера на PC HP

Увеличился экран на компьютере Что делать?

 • При кожному запуску програми користувачеві пропонується зробити копію поточних параметрів, щоб завжди мати можливість відновити змінені параметри. Рекомендуємо це зробити!
 • Далі в інтерфейсі програми вибираємо що будемо змінювати, серед списку доступних елементів (текст заголовка вікна, меню, вікна повідомлень, підписи до іконок, спливаючі підказки).
 • Останнім кроком буде перетягування повзунка розміру, і натискання кнопки застосувати зміни Apply (після виконаних дій система здійснить вихід, тому рекомендуємо зберегти все що було відкрити в момент виходу).

Якщо хочете повернути всі налаштування на стандартні використовуйте файл WindowMetrics.reg. Щоб це зробити відкриваємо його і робимо додавання стандартних параметрів до реєстру.

Однозначно, Ви можете скористатися більш складним способом збільшення шрифтів на комп’ютері, а саме з використанням редактора реєстру. Можна перейти по шляху: HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop \ WindowMetrics і налаштувати параметри в ручну, але навіщо, якщо є зручний додаток, яке навіть встановлювати не потрібно.

Збільшення шрифту дійсно корисна функція в Windows. Може стати в нагоді в багатьох ситуаціях, але не всі знають як це зробити швидко. Тому ми і написали інструкцію як збільшити шрифт на комп’ютері Windows 10 і окремо як збільшити шрифт на сторінці в браузері, яка буде багатьом корисної.

Міняємо шрифт в документах для друку

Останньою дією цієї статті буде збільшення шрифту в документі, який ви підготували для друку. Для активації даного режиму потрібно натиснути CtrlР.

Потім, переходимо на вкладку “Додаткові параметри» і в правому віконці знаходимо інструмент, щоб виконати зміна масштабу. Отже, підбираємо потрібний нам розмір букв. Після цього, нам робити нічого не потрібно, а тільки відіслати документи для друку.

Висновок: як збільшити шрифт на комп’ютері за допомогою клавіатури та інших методів вам тепер відомо. Раджу вибрати той, який вам найбільше підходить. успіхів!

Збільшуємо шрифт застосувавши клавіатуру

Давайте розглянемо робочі області ОС. Збільшення розміру букв можливо виконати в будь-якому відкритому віконці програми. У цій посаді ми розберемо, як збільшити шрифт, відкривши «Провідник», або просто на екрані комп’ютера.

Як збільшити розмір шрифту на екрані комп’ютера?

Сьогодні хочу розповісти про збільшення розміру шрифту на екрані монітора. Я думаю зрозуміло для чого. Зараз розміри монітора збільшуються, як і їх дозвіл, і найчастіше шрифт, потрібно підлаштовувати під такі монітори. Якщо цього не зробити, то ви можете не розгледіти якихось важливих елементів, через що будете наближатися до монітора і жмуритися. Це призводить до сильного стомлення очей і втрати зору. Нова стаття. Втомлюються очі від комп’ютера що робити?

Найоптимальніше відстань від монітора, на якому повинні знаходиться ваші очі. 50 см. У цій статті я постараюся привести відразу кілька способів про збільшення шрифту.

Способи зміни розміру шрифтів

Щоб підібрати оптимальний для себе розмір відображуваних на екрані шрифтів, користувачеві надається кілька способів. Вони включають в себе використання певних комбінацій клавіш, комп’ютерної миші і екранної лупи. Крім того, можливість змінювати масштаб відображається сторінки передбачена у всіх браузерах. Популярні соцмережі також мають подібний функціонал. Розглянемо все це докладніше.

Зміна розміру шрифту в соцмережах

Любителів довго зависати в соцмережах також може не влаштувати розмір шрифтів, який використовується там за замовчуванням. Але так як за своєю суттю соціальні мережі також є веб-сторінки, для вирішення цього завдання можуть підійти ті ж методи, що були описані в попередніх розділах. Будь-яких своїх специфічних способів збільшити розмір шрифту або масштаб сторінки розробники інтерфейсу цих ресурсів не передбачили.

Таким чином, операційна система надає найрізноманітніші можливості для зміни розміру шрифту і значків на екрані комп’ютера. Гнучкість налаштувань дозволяє задовольнити запити самого вимогливого користувача.

Як збільшити шрифт на комп‘ютері за допомогою клавіатури

Інтерфейс робочого столу і будь-якого іншого вікна не є незмінним. Кожен користувач може підібрати для себе підходящу тему або манеру оформлення. Сьогодні ми поговоримо про шрифтах і масштабах. Від них залежить не тільки зовнішній вигляд, але і легкість сприйняття. Наприклад, для людей з поганим зором великі шрифти будуть більш прийнятними. Сьогодні ми поговоримо, як збільшити шрифт на комп‘ютері за допомогою клавіатури.

 • Збільшуємо шрифт в браузері
 • У програмах Microsoft Office
 • Як збільшити шрифт на комп’ютері за допомогою клавіатури
 • Робочий стіл
 • У провіднику
 • В меню операційної системи
 • Зміна шрифту документа для друку

Збільшити шрифт в настройках Windows

Пуск. Параметри. Система. Дисплей. Масштаб і Розмітка. Вибір потрібного параметра (100% за замовчуванням, 125% або 150%). На робочому столі зробіть клік правою кнопкою миші. виберете Параметри екрану. Дисплей. Масштаб і розмітка. Встановіть один із запропонованих розмірів.

Після того, як будуть задані потрібні параметри, шрифт текстів, додатків та інших елементів збільшиться і залишиться незмінним до тих пір, поки ви не відновите його налаштування.

Дані варіанти корекції розміру шрифту особливо зручні для людей з проблемами зору, які можуть комфортно працювати на комп’ютері з текстовими документами тільки тоді, коли літери мають збільшені розміри. Рекомендуємо користуватися цими способами, якщо потрібно зробити збільшений шрифт постійним. т. Е. При роботі в середовищі Windows, різних програмах, додатках і браузерах.

Як збільшити шрифт на екрані комп’ютера?

Багато хто цікавиться питанням з приводу того, як змінити розмір шрифту на екрані комп’ютера або ноутбука.

Прості інструкції допоможуть вам налаштувати оптимальні параметри величини букв, завдяки чому сприйняття текстової інформації буде оптимальним для кожного конкретного користувача.

Це дозволить не напружувати очі під час роботи на PC навіть у тих випадках, коли гострота зору залишає бажати кращого.

Якщо ви шукали найпростіші і швидкі способи, завдяки яким зміна розміру в більшу або меншу сторону займе не більше декількох секунд, то скористайтеся одним з Лайфхак, перерахованих нижче.

Налаштування розміру шрифту в текстовому редакторі

Зміна величини букв при роботі з текстовими документами розглянемо на прикладі програми OpenOffice.

Відкриваємо програму. вибираємо Вид. Масштаб. в пункті Довільно задаємо потрібну величину. натискаємо ОК.

У тому випадку, коли потрібне збільшення шрифту в певному блоці тексту, його потрібно виділити, після чого буде потрібно вказати в налаштуваннях розміри кегля.

Якщо ви звикли працювати в інших текстових редакторах, алгоритм настройки шрифту буде практично аналогічним.

Екранна лупа для зміни параметрів шрифту

Дотримуючись цієї інструкції, можна виконати збільшення певних ділянок дисплея, причому, лупа буде працювати в режимі повного екрану, у вигляді окремого вікна або як збільшувальне скло, що переміщується на задані ділянки тексту за допомогою курсору миші.

Панель управління. Спеціальні можливості. Екранна лупа.

Включення екранної лупи також можна зробити сполучення клавіш «Windows» і «», а для її відключення натисніть «Windows» і «Esc».

Швидкий доступ і миша для зміни розміру тексту на екрані

Існують спеціальні гарячі клавіші, завдяки яким величина шрифту в програмах і браузерах змінюється моментально:

«Ctrl» і «» допоможе збільшити розмір, «Ctrl» і «. »Допоможе його зменшити. У тому випадку, якщо ви натиснете клавішу «Ctrl» і одночасно з цим будете крутити коліщатко миші, то його рух вгору зробить шрифт більше, а вниз. менше.

Ми не розповіли про всі способи збільшити шрифт на екрані, оскільки їх дуже багато. У коментарях можна доповнити матеріал по даній темі, завдяки чому наші читачі зможуть отримати більш повну інформацію з цього питання.

BETATECH.COM.UA 2021