Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері

Table of Contents

Як налаштувати масштабування в Windows 10

Можна змінити розмір тексту, додатків та інших елементів. Перейдіть в розділ Параметри Система Дисплей. У підкатегорії Масштаб і розмітка виберіть значення 100% (рекомендується). Саме 100% рекомендується в більшості сценаріїв використання.

Важливо! Деякі додатки відразу не відреагують на зміни в масштабі, поки користувач не закриє їх і не відкриєте повторно. Раніше потрібно було як мінімум вийти з системи і заново авторизуватися. Масштабування екрану може знизити якість картинки.

У додаткових параметрах можна включити виправлення масштабування. Деякі класичні додатки можуть виглядати розмитими при зміні параметрів дисплея. Windows може спробувати усунути розмитість, при наступному запуску такого додатка.

Можливо, попередньо налаштований Вас не влаштовують. У розташуванні Додаткові параметри масштабування знайдіть настроюється, масштабування. Можна вказати значення в діапазоні 100. 500%. Доступно в системі Windows 10 починаючи з версії 1803.

Для всіх дисплеїв буде встановлено призначене для користувача масштабування, яке вкаже користувач. Це може привести до того, що який-небудь текст, додатки та інші елементи стануть нечитабельним. Повернутися до вихідних параметрів масштабу може бути проблематично.

Як змінити масштаб сторінки в браузері

Вище запропонований спосіб глобально змінює масштаб екрану в системі. Але можна збільшити або зменшити масштаб сторінки засобами браузера. Всі браузери підтримують масштабування. Як це зробити розглянемо на прикладі нового браузера Microsoft Edge.

Натисніть кнопку крапки Налаштування та інше (або поєднання Alt F). Тепер в рядку Масштаб натискайте Плюс або Мінус для збільшення або зменшення масштабу відповідно. Працює у всіх сучасних браузерах від Google Chrome до яндекс.браузер.

збільшити сторінку Ctrl “” (або скрол коліщатком вгору)
зменшити сторінку Ctrl «-» (або скрол коліщатком вниз)
Повернути початковий розмір Ctrl 0

Як змінити масштаб екрану комп’ютера Windows 10

Радимо використовувати тільки рекомендоване дозвіл і масштабування екрану Windows 10. Всі інші значення можуть негативно впливати на якість зображення. Переконайтеся, що встановлено правильне вирішення. Інакше зернистість зображення зіпсує зір.

Ця стаття розповість, як змінити масштаб екрану комп’ютера на Windows 10. Буває необхідно його зменшити, оскільки масштаб збільшився. Ви можете використовувати кошти самої системи. У браузерах збільшувати сторінки можна без глобального масштабування.

Зміна дозволу екрану в Windows 10

Всі радять поміняти дозвіл екрана для зміни масштабу. Це, звичайно, спрацює, але категорично не рекомендується. Потрібно обов’язково використовувати рекомендований дозвіл. Всі інші знижують якість картинки і можуть впливати на здоров’я користувача.

Можете тільки відкрити Параметри Система Дисплей. І в списку Розширення екрану переконається, що встановлено Рекомендоване значення. Все дуже просто. Якщо ж рекомендований відсутня, тоді необхідно оновити драйвера на відеокарту в Windows 10.

Залежно від поставленого завдання використовуйте вищевказані інструменти. Наприклад, щоб збільшити сторінку в браузері Вам не потрібно змінювати масштаб глобально. Для збільшення ікон на робочому столі можна скористатися поєднанням гарячих клавіш.

Змінити розмір тексту, додатків та інших елементів можна в параметрах системи. У класичній панелі управління зміна розміру елементів і рівень масштабування більше недоступні. Просто вказуйте потрібний масштаб і дивіться на зміну картинки.

Швидкий доступ для зменшення / збільшення масштабу екрану

Зупинятися на зміні дозволу дисплея ми не будемо, тут все і так повинно бути зрозуміло, а якщо немає, то дивіться скріншоти вище. Тепер же подивимося, як зменшити або збільшити масштаб екрану на ноутбуці за допомогою клавіатури. Якщо клікнути в порожній області Провідника ПКМ, то можна змінити розмір піктограм, встановивши великі, звичайні або дрібні значки. Те ж саме робиться за допомогою комбінації Ctrl коліщатко миші. Прокрутка коліщатком вгору з затиснутою Ctrl збільшує масштаб значків, прокрутка вниз зменшує значки. Цей спосіб масштабування неповний, так як значки панелі задач, панелі переходів, меню, текст та інші елементи залишаються в незмінному вигляді.

зменшити, масштаб, екрану, комп, ютері

Слід врахувати, що прокрутка коліщатком з затиснутою Ctrl миші у вікні Провідника крім усього іншого змінює режим відображення елементів. Так, якщо ви продовжите прокручувати коліщатко вниз після того, як був досягнутий мінімальний розмір піктограм, буде включений режим «Список», потім «Таблиця», «Плитка» і «Вміст». На деяких моделях ноутбуків і комп’ютерів для подібного масштабу можна використовувати комбінацію Ctrl і Ctrl Ця ж комбінація застосовується для масштабування інтерфейсу в більшості браузерів.

Як збільшити або зменшити масштаб екрану на комп’ютері з Windows 7/10

Для сучасних операційних систем дуже важливо, щоб їх інтерфейс був якомога більш простим, зрозумілим і зручним. А ще він повинен бути налаштованим. Налаштування інтерфейсу включає безліч аспектів, наприклад, масштабування і зміна дозволу екрану. Навіщо це потрібно, пояснювати зайве. Всім відомо, наскільки втомливим може бути читання дрібного шрифту, те ж саме стосується дрібних елементів інтерфейсу. кнопок, значків, панелей, меню і так далі. Протилежна ситуація, коли незручності доставляють занадто великі елементи інтерфейсу. Ось чому в Windows розробниками Microsoft була передбачена можливість змінювати масштаб екрану і окремих компонентів.

Налаштувати розмір вмісту робочого простору в Windows не складає особливих труднощів. Для цього не потрібні ні спеціальні програми, хоча такі існують, ні додаткові графічні драйвера. У цьому посібнику ми детально розповімо, як змінити масштаб екрану на компютері, але перед тим як приступати до демонстрації, уточнимо різницю між масштабуванням і дозволом. Зміна дозволу на увазі зміну кількості відображуваних пікселів, при цьому зовсім необов’язково елементи робочого столу повинні ставати більше або менше. Під масштабуванням ж більш правильно розуміти зміна розміру саме елементів інтерфейсу. піктограм, тексту, меню, панелей і так далі.

Як правило, при установці Windows сама вибирає найкраще дозвіл екрана, і міняти його без необхідності немає особливого сенсу, так як це може тільки погіршити зорове сприйняття інтерфейсу. Якщо ви, наприклад, зменшіть дозвіл дисплея, робочий простір стиснеться, розмір же значків тексту та інших елементів не зміниться, вони стануть більш скупченими, а в інтерфейс в разі необхідності будуть додані смуги скролінгу.

Інструменти для зміни масштабу екрану в Windows 7/10

Між масштабуванням в Windows 10 і 7 / 8.1 є невеликі відмінності. Спочатку подивимося, як змінити масштаб екрану на комп’ютері Windows 10. Для цього відкрийте програму «Параметри» і перейдіть в розділ «Дисплей», який дозволяє задати дозвіл і виконати масштабування. За замовчуванням масштаб виставлений 100%, але в випадаючому меню ви можете вибрати 125%, збільшивши тим самим розмір всіх елементів інтерфейсу.

Якщо цього мало, клікніть по посиланню «Налаштування роздільної масштабування» і задайте свій коефіцієнт, після чого перезайдіть в обліковий запис. Захоплюватися, однак, не варто, так як якщо ви занадто сильно збільшите масштаб, то працювати буде абсолютно точно незручно. Що вийде при установці масштабу 500%, добре демонструє цей скріншот.

READ  Як зробити скріншот на MacBook

Підтримує Windows 10 і масштабування окремих елементів, але з цим не все однозначно. Така опція була присутня в ранніх збірках «десятки», потім вона була видалена, в осінньому оновленні 1809 знову відновлена, але в урізаному вигляді, що дозволяє масштабувати тільки текст. Доступ громадськості до зазначеної функціоналу відкривається з розділу Спеціальні можливості. Дисплей.

У Windows 7 і 8.1 функції масштабування в такому вигляді, в якому вона присутня в Windows 10, немає. Тут інтерфейс масштабується шляхом зміни розміру всіх елементів робочого столу або тільки шрифту. Якщо у Вас Windows 8.1 або Windows 7, клікніть по робочому столу ПКМ, виберіть у меню «Дозвіл екрану», в новому вікні натисніть «Зміна розмірів тексту та інших елементів» і встановіть потрібний масштаб. дрібний, середній або великий. Також можна натиснути посилання «Власні параметри» і встановити масштабування в процентному співвідношенні.

Якщо потрібно змінити масштаб тільки тексту, вибираємо тип елемента і задаємо потрібний розмір шрифту. Зміни вступлять в силу після перезаходити в систему.

Зі збільшенням все зрозуміло, а як зменшити масштаб екрану на комп’ютері? На жаль, в Microsoft зменшення всіх без винятку елементів робочого простору порахували недоцільним. Глобально змінювати масштаб в негативну сторону Windows не дозволяє, але ніщо не заважає зменшити розмір шрифтів і піктограм файлів, або спробувати знизити дозвіл самого екрана.

Зручні сторонні програми для управління параметрами екрану

Оскільки змінити масштаб екрану в Windows можна засобами самої системи, використання сторонніх додатків не дає в цьому плані особливих переваг, якщо тільки не брати до уваги більш зручного доступу до самих опцій масштабування. Втім, за певних обставин деякі програми можуть виявитися дуже корисними. Якщо ви шукаєте спосіб, як збільшити масштаб екрану на комп’ютері за допомогою сторонніх інструментів, радимо звернути увагу на утиліти ZoomIT і Carroll.

ZoomIT

Ця невелика утиліта призначена для масштабування довільних областей екрану. Працює вона за тим же принципом, що і штатна Лупа, але при цьому набагато зручніше і функціональніша. ZoomIT підтримує масштабування до 400%, малювання на екрані, установку на екран заставки з таймером в 10 хвилин. Комбінація Ctrl 1 включає малювалки, Ctrl 3. десятихвилинну заставку, Ctrl 4. масштабування. Як і в разі застосування лупи, якість зображення при використанні ZoomIT втрачається.

Carroll

Проста програма для управління дозволом монітора. В принципі, оскільки вона дублює функціонал Windows, її можна було б вважати марною, якби не пара «але». По-перше, додаток забезпечує більш швидкий і зручний доступ до стандартних шаблонів дозволів, по-друге, дозволяє визначити пріоритетну дозвіл для кожного окремого користувача. Чи включається ця функція натисненням «Change screen resolution and restore with every logon».

Ну ось ми і дізналися, як налаштувати масштаб екрану на комп’ютері. Всі наведені вище способи абсолютно безпечні і доступні для реалізації користувачами навіть початкового рівня. Існують, однак, програмні рішення, задіяння яких для довільного масштабування екрану може знизити стабільність і довговічність мікросхем. До таких належать панель управління графікою і медіа Intel, а також панель управління NVIDIA. Якщо для зміни дозволу дисплея ви вирішите використовувати ці інструменти, намагайтеся без особливої ​​потреби не створювати призначені для користувача дозволу, а вибирати їх із запропонованих стандартних шаблонів.

Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері: інструкції поради

Причини змінюючи масштаб з боку користувача можна прив’язати до 2 потенційним проблемам. це корректировочная настройка після установки піратської версії операційної системи і особисті проблеми людини (далекозорість або короткозорість). Дозволити питання можна як вбудованими інструментами, так і через використання внутрішніх можливостей деяких програм і пакета ОС. Далі я детальніше зупинюся на кожному з них.

До речі, кому цікаво. рекомендую компанію Мікс Телеком, яка займається розміщенням серверів, орендою стійок в дата-центрі, виділеними серверами.

4) Які заходи вжити, якщо масштаб не змінюється?

Причини блокування рядки сени дозволу екрану:

 • в системі немає необхідних драйверів для відеокарти;
 • в системі встановлені несумісні драйвера по відеокарти;
 • біля монітора, що підключений до PC кабелі з дрібними дефектами. Вони не впливають на саму передачу картинки, але ось в плані зворотного зв’язку подкачивают.

Виправлення обумовлених вище проблем проводиться перевстановлення (установкою) потрібних драйверів на відеокарту або через заміну кабелю монітора. У першому випадку можна знайти масу спеціалізованих програм, які допоможуть визначитися з дровами на PC в лічені хвилини.

3) Альтернативні методи зміни масштабу на PC під ОС Windows

Зменшити значки робочого столу можна через контекстне меню з робочого столу. Користувачеві потрібно натиснути пункт «Вид» і вже в ньому вибрати для себе найбільш оптимальний варіант відображення.

Как уменьшить экран на компьютере Windows 7

Порада: щоб не мучити зайвий раз мишку, контекстне меню можна викликати через спеціальну клавішу на клавіатурі пристрою.

Розташування цієї кнопки змінюється в залежності від виробника клавіатури або ноутбука. Зазвичай вона є поблизу Alt або WinKey. Друга альтернатива. коригування числа точок на один дюйм. Іншими словами. зміна DPI.

 • Заходимо в панель управління. В «Перегляд» (справа зверху) вибираємо режим відображення по типу великих значків. Нас цікавить значок в лівому нижньому кутку. «Екран».

Відкриється нове вікно, в якому користувач вибирає останній пункт з коригуванням розмірів шрифтів. У різних версіях операційної системи даний пункт може мати різні варіації підпису.

 • Вікно масштабу має всього один повзунок. Шкала вимірювання. пікселі на дюйм. Крім тонкої настройки повзунком, користувач має можливість зробити жорсткі настройки через процентне поле, що розташоване зверху шкали.
 • Важливий момент, про який всі забувають. зіставлення шрифтів з більш старими версіями Windows. Щоб у користувача старіші версії програм (2013 і нижче) не відображалися з кривими шрифтами, в вікні вибору масштабу встановіть галочку в чекбоксі підтримки стилів Win XP.

  Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері: 5 загальних схем 3 додаткові інструкції

  При роботі з персональним комп’ютером у рядового користувача може виникнути 2 протилежних за значенням проблеми. занадто дрібний масштаб відображення і занадто великий. У обох моментів є спільне рішення.

  У сьогоднішній статті я детально опишу, як зменшити масштаб екрану на комп’ютері через клавіатуру і шляхом маніпуляцій з настройками самої операційної системи.

  1) Як зменшити масштаб на екрані за допомогою клавіатури?

  Використання комбінацій гарячих клавіш. це найбільш швидкий спосіб домогтися бажаного результату. Користувач позбавляє себе від копирсання в налаштуваннях операційної системи, приділяючи вирішення проблеми мінімальну кількість особистого часу.

  Важливо: використання клавіатури для масштабування дозволяє змінювати розміри тільки об’єктів операційної системи. На масштаб робочого столу в старих версіях ОС Windows даний метод не поширюється.

  У Windows 10 ви зможете зменшити або збільшити масштаб через використання коліщатка миші з клавіатурою, але дозвіл самого екрану залишиться незмінним. Якщо людині потрібно повномасштабні перетворення по візуальної частини його пристрою, доведеться звертатися до розділу з настройками ОС.

  Існує 2 методи зміни масштабності через клавіатуру:

  Актуально для портативних пристроїв за типом ноутбуків, у яких на поточний момент не можете скористатися мишкою. Всього можна виділити 3 варіації дій. збільшення ( «»), зменшення ( «-») і повернення до вихідного масштабу ( «0»). У всіх 3-х випадках у зв’язці бере участь кнопка клавіатури CTRL;

  Точніше сказати не самі кнопки миші, а її коліщатко. Тут можна проводити більш тонке масштабування за рахунок надходять прямих або зворотних рухів колесом від мишки. При цьому, користувачеві необхідно в той же час утримувати клавішу CTRL.

  Описані вище методи працюють в 100% випадків при роботі в веб-браузерах, редакторах графіки та інших додатках, де є підтримка зміни масштабності робочої області.

  Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері

  Якщо постійно працювати за комп’ютером, то іноді це може доставляти деякі незручності, особливо в тому випадку, коли розміри зображення на екрані не відповідають комфортних умов, а ви при цьому не володієте знаннями, які дозволять вам це виправити. Від дуже великих або маленьких значків на екрані комп’ютера, можуть сильно втомлюватися очі і знижуватися працездатність не тільки у звичайних користувачів, але і у тих, хто проводить більшість робочого часу за екраном монітора. Тому дізнатися про те, як зменшити масштаб екрану на комп’ютері і ноутбуці за допомогою клавіатури і інших способів буде дійсно корисно для багатьох.

  READ  Встановити програму на Android з комп'ютера

  Як зменшити розмір екрану на комп’ютері, використовуючи набір інструментів оперативної системи

  В принципі, для зміни розмірів екрану монітора немає ніякої необхідності в установці будь-яких нових драйверів або спеціальних програм. Існує кілька досить простих і швидких способів, як це зробити. Давайте розглянемо перший з них. Він підходить для всіх версій операційних систем, що працюють на Windows. Виконайте дану покрокову інструкцію і отримаєте комфортну картинку на своєму моніторі. Для цього виконуємо наступні кроки:

  • Йдемо в нижню частину екрану, знаходимо там кнопку «Пуск» і натискаємо на неї.
  • Відкривається меню, де ми вибираємо значок «Панель управління».
  • Там же знаходимо вкладку «Оформлення та персоналізація» і заходимо в неї.
  • Потім переглядаємо всі доступні функції та натискаємо на кнопку «Екран».
  • Далі з’являється невелике нове вікно, в якому в розділі «Зручність читання екрану» показується можливий вибір установок екрану в процентах.
  • Прописуємо 100% і натискаємо на «Застосувати».
  • Тепер знаходимо з лівого боку від меню рядок «Налаштування параметрів екрану» і натискаємо на неї. Відкривається «Дозвіл екрану».Заканчіваем всі налаштування і натискаємо на «ОК» для їх підтвердження.

  Таким чином, розмір екрану зміниться в необхідних вам пропорціях.

  Важливо! У разі оновлення програмного забезпечення на цьому комп’ютері, дані настройки зазвичай збиваються.

  Те ж саме може статися і після заміни материнської плати. Тоді буде потрібно повторити всі вищевказані дії, для того щоб заново змінити розміри екрану монітора.Существует ще один варіант застосування даного способу. Для цього клікніть правою кнопкою миші по будь-якій точці на екрані, після чого має відкритися невелике меню з вибором декількох функцій. Знайдіть серед них. «Дозвіл», увійдіть туди і клікніть на рядку «Налаштування екрану». Там за допомогою спеціальної шкали налаштуйте необхідні розміри значків екрану.

  Змінюємо розміри екрану за допомогою текстового редактора і браузера

  Трапляються ситуації, коли необхідно поставити нові установки дисплея не на самому комп’ютері, а тільки для будь-яких локальних задач. Наприклад, для різних редакторів та офісних пакетів. Для цього існує вже добре випробуваний порядок дій:

  • зверніть увагу на розділ «Головне меню», де виберіть вкладку «Вид»;
  • в новому вікні клікніть на рядок «Масштаб», після чого встановіть нові настройки і збережіть їх.

  Даний варіант відмінно підходить для вирішення короткострокових завдань.

  Варіант масштабування з браузером

  Подивимося, як це працює з настройками браузера. Робимо наступні кроки:

  • Тиснемо в меню на «Вид» і «Масштаб».
  • У новому вікні вибираємо функцію «Зменшити» або «Збільшити».
  • Після чого налаштовуємо зображення екрану до комфортного нам рівня і зберігаємо всі налаштування.

  Важливо! В даний час існує велика кількість самих різних браузерів, тому ми не можемо однозначно стверджувати, що даний спосіб підійде для всіх них.

  Проте, він відмінно працює не тільки з багатьма персональними комп’ютерами, але і дозволяє зменшити масштаб екрану на ноутбуці. В цьому випадку, всі ваші дії будуть ідентичні тим, які ми докладно описали вище. Тому також можете використовувати для змін у налаштуваннях екрану ноутбука нашу покрокову інструкцію.

  Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері

  А зараз ми розглянемо зовсім інший варіант. Він також не є особливо складним і його зможуть повторити багато з наших читачів. Отже, необхідно буде виконати наступні дії:

  • Знайдіть у правому кутку на робочому столі свого комп’ютера значок схожий на папку і клацніть по ній.
  • З’явиться віконце з написом «Змінити рішення», де можна буде переналаштувати розміри екрану згідно необхідним вам параметрам.
  • Далі буде потрібно клікнути на вкладку, що відповідає за стан екрану і налаштування його розмірів.
  • Змініть поточні настройки, не забудьте їх зберегти, натиснувши на «ОК».

  Таким чином, ви тепер знаєте, як зменшити масштаб екрану на комп‘ютері, використовуючи лише внутрішні налаштування оперативної системи. А тепер, давайте припустимо такий варіант, коли у вас не працює мишка, а всі дії можна здійснювати тільки за допомогою лише однієї клавіатури.

  Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері за допомогою клавіатури

  Для зменшення розмірів екрану буде досить скористатися тільки клавіатурою в поєднанні з декількома клавішами. Натисніть на кнопки «Ctrl» і «-» для того, щоб зменшити розмір зображення екрану, а одночасне утримання «Ctrl» і «», навпаки призведе до його збільшення. Якщо ж натискати всього лише по одному разу на дані кнопки, то картинка зміниться в бік збільшення або зменшення на 10%. Так можна регулювати розміри екрану до тих пір, поки вони вас повністю не влаштують.

  Цей спосіб дуже простий і зручний і дозволяє оперативно підлаштовувати екран під будь-які завдання. Тому, для тих, кому складно розібратися в спеціальних програмах, зменшити масштаб екрану за допомогою клавіатури є найбільш реальною і доступною можливістю.

  Як зменшити масштаб екрану

  Є два способи зменшити масштаб екрану. Перший підійде, якщо потрібно змінити розмір в окремій програмі. Наприклад, в Ворді або хром. А другий спосіб змінює розмір всюди в комп’ютері.

  Як зменшити масштаб екрану на комп’ютері

  Для цього знову клацніть правою по порожньому місці Робочого столу і виберіть «Дозвіл екрану». Вгорі віконця натисніть на «Екран».

  У Windows 10 трохи по-іншому: Параметри екрану. Розширені можливості пошуку екрану. Додаткові зміни розміру тексту та інших елементів.

  І там вибирайте відповідний розмір елементів.

  Потім треба буде застосувати настройки та вийти з системи. Тільки перед цим закрийте всі програми, які у вас були відкриті.

  Як зменшити масштаб у всьому комп’ютері

  Змінити масштаб можна не тільки в одній програмі комп’ютера, але і в системі цілком. Тоді зміниться розмір всіх елементів екрану: значків, вікон програм, кнопок.

  Клацаємо правою кнопкою миші по порожньому місці екрану. З меню вибираємо пункт «Дозвіл екрану».

  Якщо у вас система Windows 10, вибирати потрібно «Параметри екрану», потім «Додаткові параметри екрану».

  У віконці, в частині «Дозвіл» вибираємо зі списку більшого значення. Натискаємо «ОК» і «Застосувати».

  Ще можна погратися з розміром значків.

  Як зменшити масштаб у всьому комп’ютері

  Змінити масштаб можна не тільки в одній програмі комп’ютера, але і в системі цілком. Тоді зміниться розмір всіх елементів екрану: значків, вікон програм, кнопок.

  Клацаємо правою кнопкою миші по порожньому місці екрану. З меню вибираємо пункт «Дозвіл екрану».

  Якщо у вас система Windows 10, вибирати потрібно «Параметри екрану», потім «Додаткові параметри екрану».

  У віконці, в частині «Дозвіл» вибираємо зі списку більшого значення.

  пасажир

  Всі ми пасажири одного корабля на ім’я Земля

  Як зменшити масштаб екрану

  Є два способи зменшити масштаб екрану. Перший підійде, якщо потрібно змінити розмір в окремій програмі. Наприклад, в Ворді або хром. А другий спосіб змінює розмір всюди в комп’ютері.

  Как изменить масштаб экрана Windows 10 1703 1709 Redstone 4

  Видалення компонентів на вимогу

  Сучасні версії Windows дозволяють включати компоненти системи на вимогу. Список функцій знаходиться в вікні «Компоненти Windows», в яке можна потрапити з панелі управління.

  Навіть якщо ви не встановили якісь з них, тобто, вони не відзначені прапорцем, компоненти все одно зберігаються на вашому жорсткому диску в папці WinSxS. Якщо ви захочете їх встановити, чи не доведеться нічого завантажувати, можна зробити це з папки.

  Однак, навіть невикористовувані компоненти займають місце на жорсткому диску, і якщо вам дуже важливо вільне місце, можете їх видалити.

  У Windows 8 додана нова опція, яка дозволяє видалити всі ці файли з WinSxS, а якщо вони раптово знадобляться вам, можете скачати їх у Microsoft.

  READ  Samsung Galaxy j3 заводські настройки

  Щоб видалити компоненти, відкрийте командний рядок і вбийте наступну команду:

  DISM.exe / Online / English / Get-Features / Format: Table

  Ви побачите різні компоненти і їх стан.

  Щоб видалити функцію з системи, можна використовувати наступну комнду, замінивши NAME на назву функції, яку ви хочете видалити.

  DISM.exe / Online / Disable-Feature / featurename: NAME / Remove

  Якщо ви виконаєте команду / GetFeatures ще раз, ви побачите, що функція змінила статус на: «Disabled with Payload Removed» ( «Відключено з видаленням корисних файлів») замість просто «Disabled» ( «Відключено»).

  Поділіться корисним матеріалом з друзями:

  налаштувати дозвіл екрана

  За допомогою цього способу можна зменшити в комп’ютері всі елементи відразу: пункти меню, значки, вікна і т.д.

  Як змінити масштаб сторінки в інтернеті

  За допомогою клавіатури

  Зменшити масштаб сторінок в інтернеті можна за допомогою клавіш на клавіатурі. Для цього достатньо натиснути на Ctrl і, не відпускаючи її, кнопку зі знаком. (мінус). Зазвичай вона знаходиться вгорі, поряд з цифрою 0.

  А збільшити розмір тексту можна через Ctrl і (плюс).

  Ви зможете платити за світло на 30-50% менше в залежності від того, якими саме електроприладами Ви користуєтеся.

  Таким чином можна зменшувати або збільшувати розмір тексту не тільки в статтях, але і в соціальних мережах: ВК, Однокласниках, Фейсбуці.

  На замітку. Також можна збільшити і зменшити сторінки інтернету за допомогою коліщатка на мишці. Для цього натисніть на Ctrl і, не відпускаючи, покрутіть коліщатко. А щоб скинути масштаб, тобто повернути його до значення за замовчуванням, натисніть Ctrl і цифру 0.

  Windows 7

  Клацніть правою кнопкою миші по Робочому столу і виберіть «Дозвіл екрану».

  У частині «Дозвіл» встановіть рекомендоване значення. Зазвичай воно саме верхнє.

  На замітку. Чим більше значення, тим менше в підсумку будуть елементи: значки, меню та інше.

  Для застосування параметрів натисніть «ОК».

  Зверніть увагу на пункт «Зробити текст і інші елементи більше або менше». За допомогою нього також можна налаштувати масштаб екрану.

  Windows 10

  Клацніть правою кнопкою миші по Робочому столу і виберіть пункт «Параметри екрану».

  В налаштуваннях дисплея вкажіть відповідне значення. Бажано вибрати рекомендоване.

  На замітку. Чим більше дозвіл, тим менше буде розмір значків і інших елементів.

  Наприклад, на комп’ютері виставлено значення 1680 × 1050. Щоб його змінити, клацаємо за пунктом «Дозвіл».

  У верхньому меню є значення 1920 × 1080 зазначено, що воно рекомендується. Це означає, що система автоматично визначила відповідне дозвіл. Клікнувши по ньому лівою клавішею мишки, розмір екрану відразу налаштуватися під параметри монітора.

  Ось наочний приклад, де налагоджено невідповідний значення:

  Значки і панель задач розпливчасті і великі. А якщо тягнути вікна, то вони мерехтять і розпливаються. Це впливає на зір, і робить роботу за комп’ютером незручною.

  Значки і панель завдань рівні, екран не розпливається. все працює як годиться.

  Зверніть увагу на пункт «Зміна розміру тексту, додатків та інших елементів». Він знаходиться над пунктом «Дозвіл» і від нього теж залежить, як будуть виглядати елементи в Windows 10.

  ZoomIt

  ZoomIt. це програма з невеликим функціоналом, яка замінює екранну лупу Windows. Вона може збільшувати окремі фрагменти дисплея, проте її можливості не тільки в цьому. Програма дозволяє робити помітки та замальовки на екрані. Це допоможе тим, хто записує навчальні відео з дрібними елементами інтерфейсу. Крім цього, в програмі навіть є функція скрінсейвера (тимчасової заставки). При її використанні важливо пам’ятати, що програма дає тільки фізичне збільшення. Оскільки вона не може збільшити дозвіл виділеної області, картинка може бути злегка розмитою і менш чіткої.

  Yandex

  Щоб змінити масштаб всього Яндекс браузера, потрібно відкрити «Налаштування». «Сайти». «Масштаб сторінки». Для зміни конкретного ресурсу потрібно натиснути на три рисочки і поміняти масштаб. Крім цього, можна також користуватися стандартними комбінаціями клавіш, як говорилося вище.

  Зручні сторонні програми для управління параметрами екрану

  На перший погляд, використання сторонніх програм для масштабування екрану не цілком виправдано. Однак насправді вони дають ряд переваг, які можна активно використовувати. Нерідко такі програми управляють відразу багатьма параметрами екрану, завдяки чому можна налаштовувати дисплей «під себе» набагато швидше. У кожної програми свій функціонал, тому вибирати найбільш підходящу потрібно, вивчивши його. Сьогодні буде можливість ближче познайомитися з двома такими програмами.

  Як зменшити масштаб ярликів на комп’ютері

  Іноді зменшити екран на комп‘ютері означає зробити так, щоб на ньому містилося більше ярликів. Зробити це також нескладно. Однак будемо розрізняти ярлики на робочому столі і елементи в провіднику. Як у тих, так і у інших можна задати масштаб, однак для цього будуть використовуватися дещо різні підходи.

  Спочатку поговоримо про робочому столі, оскільки саме на ньому нерідко хочеться помістити побільше ярликів. Звичайно, проявляти в цьому непомірність не варто, проте зараз не про це. Для ярликів робочого столу є відразу три попередньо масштабу. Змінити розмір можна, якщо натиснути по порожньому місці ПКМ. Далі в контекстному меню потрібно вибрати «Вид». У випадаючому меню вибираємо «Величезні значки», «Середні значки» або «Дрібні значки». Є можливість встановити і призначену для користувача величину. Для цього потрібно використовувати гарячі клавіші. Затискаємо «Ctrl» і обертаємо коліщатко миші. Масштаб буде плавно змінюватися, а значки рівномірно розташовуватися на оновленій невидимою сітці. Так можна налаштувати найбільш підходящий масштаб ярликів.

  Торкнемося і можливості зміни величини елементів в «Провіднику». Робити це можна також декількома способами. У «Провіднику» вгорі потрібно вибрати вкладку «Вид» (Windows 10) і вибрати один із запропонованих варіантів представлення або сортування. Другий варіант також передбачає використання функції «Вид», проте вибирається вона натисканням ПКМ по білому полю. Третій варіант для тих, хто хоче швидко змінювати уявлення по своєму смаку. Потрібно затиснути «Ctrl» і обертанням коліщатка миші змінювати масштаб значків або ж міняти їх на вигляд списку і таблиці. Кожен користувач може користуватися тим методом, який буде найбільш зручний саме йому.

  Швидкий доступ для зменшення масштабу екрану

  Якщо провести невелике опитування, то з’ясується, що більшість користувачів вважає за краще складних операцій «гарячі клавіші». Замість того щоб шукати потрібний пункт меню, набагато простіше натиснути нескладну комбінацію, щоб отримати бажаний результат. На щастя, користувачів в цьому підтримують розробники як ОС, так і іншого ПО. Є відразу кілька способів, щоб зменшити масштаб екрану на комп‘ютері або збільшити його.

  Перший спосіб задіє як клавіатуру, так і комп’ютерну мишу. Полягає він у тому, що потрібно затиснути клавішу «Ctrl» і обертати коліщатко миші. Обертання вгору збільшує масштаб, вниз. зменшує. Цей метод хороший не тільки зручністю. Технічно він застосуємо в більшості програм. Крім того, через цю комбінацію можна також швидко змінювати розмір ярликів робочого столу. Якщо застосувати «гарячу клавішу» в провіднику, можна швидко змінювати уявлення елементів (таблиця, плитка, значки різних розмірів).

  Другий спосіб не зачіпає миша, однак сфера його застосування трохи вже. Суть в тому, що потрібно використовувати одну з двох комбінацій. «Ctrl» збільшує масштаб, а «Ctrl.» його зменшує. Окремі ноутбуки використовують комбінацію як глобальної настройки, однак їх список обмежений. Як правило, такий метод більше застосуємо в браузерах і окремих програмах, які заявляють про таку функції.

  Carroll

  Carroll. це програма з трохи іншим функціоналом, яка також може допомогти з масштабуванням екрану. Вона призначена для зміни дозволу екрану, ніж також дублює стандартний функціонал Windows. З переваг можна виділити хіба що можливість задавати профілі з налаштованим дозволом. Проте це знову ж таки не найкращий інструмент. Як говорилося вище, масштаб в програмі змінюється за рахунок дозволу екрану. Отже, при зменшенні дозволу якість картинки буде страждати, причому значно.

  BETATECH.COM.UA 2022