Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як зменшити шум вентилятора в комп’ютері

Table of Contents

Способи зниження шуму від кольорів PC

Шум вентилятора комп’ютера можна усунути великою кількістю способів:

зменшити, вентилятор, комп, ютері

Шум можуть викликати виключно рухомі частини. Це може бути активна система охолодження з вентиляторами, вінчестер. жорсткий диск-накопичувач. Зазвичай він працює дуже тихо, але якщо його звук вас дратує, то можна поміняти його на твердотільні SSD-накопичувачі. Це значно збільшить швидкість роботи поддісковой системи.

Как снизить ШУМ компьютера.Тихий ПК

Якщо з вашим вінчестером все в порядку, це означає, що джерелом шуму є вентилятори системи охолодження.

Як прибрати шум

Чим сильніше завантажений центральний процесор, тим більше тепла він виділяє і сильніше працюють його вентилятори. А якщо ще й програма на комп’ютері зависла, то навантаження додатково збільшується. Щоб усунути проблему, досить закрити зависла програму.

Якщо замінити систему охолодження на рідинну, то можна поліпшити тепловідвід. При цьому під час їх роботи ви будете чути тільки звук працюючої помпи і перетікає води.

Існують спеціальні програми для зменшення частоти обертання кулерів. Одна з найпопулярніших. SpeedFan. Вона хороша тим, що може керувати швидкістю вентиляторів в автоматичному режимі.

Чим більше крильчатка вентилятора, тим краще ефект охолодження, яке він забезпечує. При цьому кількість його обертань менше, і, відповідно, шум комп’ютера знижується. Підшипники в вентиляторах теж бувають різними. Серед двох видів. кочення і ковзання, краще вибрати перший варіант, оскільки він більш стабільний по котрий подає звукових ефектів.

Іноді досить просто змастити вентилятор, щоб він почав працювати тихіше. Для цих цілей підійде масло для швейної машинки. Якщо ви хочете змастити кулер процесора, подденьте наклейку, яка наклеєна на підшипнику. Капніть туди маслом і приклейте її на місце.

Налаштування вентилятора перевіряється дуже просто. Необхідно зайти в BIOS комп’ютера і перевірити, чи включені параметри Smart Fun Control в розділі PC Health Status. Залежно від типу материнської плати, назва функції може варіюватися. Вона повинна бути включена, тобто, мати статус Enable.

Знаючи способи, як знизити шум комп’ютера, ви легко впораєтеся з цією проблемою. Але якщо ваш пристрій видає звук, що нагадує писк або свист, тоді вашому PC потрібна заміна комплектуючих. Слідкуйте за станом свого комп’ютера або ноутбука і вчасно усувайте неполадки.

Як позбутися від пилу в системному блоці

Пільний системний блок. це поганий знак, за яким послідує перегрів деяких комплектуючих частин комп’ютера і зниження їх працездатності. Отже, варто хоча б один раз на рік віддавати системний блок в комп’ютерний центр для чищення або ж робити це самостійно, заощадивши чималі кошти.

Усунення шуму вентилятора в блоці живлення

Тепер, коли відомо, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері на процесорі, можна розібрати ситуацію з блоком живлення. Блок живлення підтримує працездатність всієї системи, подаючи електричний струм через кабелі живлення. Але, як і всім важливим частинам системи, йому потрібно гідне охолодження. З цим добре справляються радіатори і кулер, але з часом кулер починає видавати шум, який може заважати або навіть дратувати. Спочатку варто розібратися, чому гуде вентилятор в комп’ютері в блоці живлення і як з цим розібратися.

Якщо вентилятор в блоці живлення почав видавати тріск, значить, його необхідно розібрати і змастити. Мастило для кулера необхідна для того, щоб безшумно крутити лопаті вентилятора, охолоджуючи весь блок.

Як зменшити шум вентилятора в комп’ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп’ютер від пилу

Система охолодження вважається однією з основних частин комп’ютера, так як вона, підтримуючи робочу температуру в системі, забезпечує стабільне функціонування всіх комплектуючих частин. Іноді трапляється й так, що з часом кулер починає видавати шум. Далі можна дізнатися, як зменшити шум вентилятора.

Розбір системного блоку

Для того, щоб зрозуміти, як почистити комп‘ютер від пилу, необхідно підготувати робоче місце, на якому не повинно знаходитися нічого зайвого. Можна розташувати поруч кілька коробочок, щоб складати туди болти і шурупи, а також інші дрібні деталі.

Інші приналежності теж необхідні, якщо потрібно почистити комп’ютер від пилу. До цього переліку входять: викрутки хрестові і плоскі, спиртові серветки, термопаста, шило.

Далі комп’ютер відключається від мережі, а системний блок. від всієї периферії. Після цього потрібно позбутися від бічних панелей, відкрутивши всі кріпильні болти, а після. скласти їх в окрему коробочку. Потім можна приступити до від’єднання всіх комплектуючих, які розташовані на материнській платі.

Наступним кроком буде витирання пилу з запчастин сухою ганчіркою, яка не містить ворсу, так як його присутність може негативно позначитися на роботі комплектуючих. Воду використовувати не варто.

Практична частина

Після відключення блоку живлення від мережі необхідно почекати 10-15 хвилин, щоб дати можливість конденсаторів повністю розрядитися. Кулер тримається на чотирьох болтах, які необхідно відкрутити. Далі потрібно відкріпити наклейку, яка знаходиться на лицьовій стороні кулера, так як її відсутність полегшить доступ до місця змащення.

Під наклейкою є спеціальна заглушка, від якої теж необхідно позбутися. Під заглушкою знаходиться фіксатор крильчатки, який не дає бовтатися вентилятору по корпусу. Заглушка, яка виглядає як кільце, має невелику проріз поперек осі. Розставивши проріз, можна витягнути кільце.

Після всіх маніпуляцій можна витягувати крильчатку і чистити її від пилу. Іншу частину кулера потрібно змастити мастилом для кулера, яка називається МС-20. Змащувати потрібно вал вентилятора і втулку всередині кулера. Після цього можна починати збірку.

Частка материнської плати

Після того, як материнська плата була від’єднана від корпусу, варто розглянути її на ступінь запиленості. Якщо пил скупчилася в місцях, куди пальцем не добратися, то варто скористатися ватою і шилом. Однак ворсинки від вати можуть залишатися на ніжках мікросхем, тому варто уважно стежити за своєю роботою.

Далі потрібно протерти планки ОЗУ і зняти кулер з процесора. З кулера потрібно видалити суху термопасту і нанести нову. Для цих маніпуляцій добре підходять спиртові серветки. З процесора теж варто видалити стару пасту.

READ  Як включити вбудовану відеокарту на комп'ютері

Принцип зменшення шуму від вентилятора

В цьому випадку враховується вольтаж, так як в терморегулятори зазначено, що червоний контакт несе в собі напругу в п’ять вольт. Відповідно, якщо знизити подається напруга до системи охолодження кулера, то його обороти значно поменшало, що призведе до зниження вихідного шуму.

Усунення шуму вентилятора на процесорі

Процесор. це мозкова частина комп’ютера, без якого жодна система не буде функціонувати. Так як у нього немає власного джерела охолодження, воно монтується окремо. Згодом кулер починає видавати шум під час роботи, а зараз буде представлений оптимальний варіант вирішення такої проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері.

Щоб переконатися в тому, що шумить саме кулер процесора, потрібно під час холостого запуску вимкнути живлення системи охолодження процесора на 5-10 секунд. Цього часу буде досить, щоб переконатися в тому, що шумить вентилятор в комп’ютері саме від процесора.

Перегрів самого процесора перевірити теж нескладно, так як для цього теж знадобиться вимкнути живлення кулера від материнської плати. Якщо через 10-15 секунд радіатор став значно гарячіша, то обороти вентилятора скидати не варто.

Справитися з таким завданням, як зменшення шуму вентилятора в комп’ютері, допоможе звичайне шило. Потім потрібно взяти в руки штекер живлення, який підключається до материнської плати і розгорнути обличчям до себе контакти.

Шилом необхідно злегка натиснути на центральний контакт і витягнути дріт червоного кольору. Після цього штекер відправляється назад в роз’єм живлення, а червоний провід залишається поки без діла.

Наступний крок у вирішенні проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері. це підключення червоного проводу до вільного штекера, що виходить від блоку живлення. Тут треба бути гранично уважним, так як підключається червоний провід виключно до контакту аналогічного кольору.

Використання програмного забезпечення

Якщо після всіх попередніх рад, вас як і раніше не влаштовує рівень шуму, можна спробувати досягти потрібного результату за допомогою програмного забезпечення. Тут вам знадобиться програма, яка моніторить швидкість роботи вентиляторів. Однією з таких є безкоштовна утиліта SpeedFan, здатна динамічно регулювати швидкість роботи кулера.

Збільшення простору системного блоку

Звичайно, конструкція значно впливає на зменшення шуму вентилятора в комп’ютері. Але не меншу роль грає корпус системника. Адже, коли в корпусі погана вентиляція, то кулеру необхідно докладати більше зусиль для охолодження компонентів PC. При цих умовах навіть тихий вентилятор буде видавати багато шуму. Тому бажано всередині PC створити більше простору для руху повітря. По-перше, переповнений компонентами корпус складно піддається ефективному охолодженню, а по-друге, що дме в ньому повітря створює багато шуму.

Таким чином, для зниження рівня шумового оформлення, бажано звільнити простір для повітряного потоку. А в ідеалі, взагалі, вентиляція повинна бути побудована так, щоб холодне повітря втягувався з передньої частини системника, а з задньої виходив вже нагріте.

Використання спеціального системного блоку

Крім цього, якщо вам дуже важлива безшумна робота комп’ютера, можете придбати системний блок, з корпусом, спеціально призначеним для тихої роботи. Напевно, це рішення навряд чи підійде ігровим PC, але для інших буде в самий раз.

Безшумна робота PC з таким корпусом забезпечується за рахунок великої кількості вентиляційних отворів і звукоізоляції, що зменшує чутний компонент шуму. Ігрові ж комп’ютери, зроблені з акцентом на естетику, а також на верхні і бічні вентилятори не можуть забезпечити таку безшумність.

Як зменшити шум вентилятора в комп’ютері

Будь-якому системного блоку потрібно охолодження. І тут не обійтися без кулера або, по-простому, вентилятора. Але будь-який вентилятор під час роботи здатний створювати певну частку шуму. Звичайно, дорогі кулери працюють кілька тихіше, ніж їх дешеві аналоги. Відбувається це тому, що їх конструкція дозволяє зменшити непотрібний механічний і повітряний гул.

Також тихо діють моделі, що підтримують широтно-імпульсну модуляцію, чи PWM. Завдяки цій функції, вентилятор діє не на максимумі, а на тій швидкості, яка здатна забезпечити необхідне охолодження. Природно, при такому підході він створює і менше шуму.

А ще, якщо вас сильно дратує звук вашого кулера, пошукайте на ринку такі варіанти як Blackiseise’s Noiseblocker. Вони використовують у себе спеціально розроблені гумові втулки, які кріпляться до корпусу, щоб зменшити вібрацію його механічних компонентів.

Радіатор замість кулера

Але все вищесказане тільки половина з того, що можна зробити. Для радикального зниження шуму найкраще підійде використання радіатора замість кулера. Зробити це просто. Зніміть ваш шумить вентилятор з PC і встановіть замість нього найбільший радіатор, який здатний підтримувати ваш корпус. Його принцип роботи полягає в тому, що він переносить тепло від процесора за допомогою великих металевих проводять пластин. Тільки переконайтеся, що ви використовуєте високоякісний теплової компаунд, який максимально ефективно передає тепло від процесора до радіатора.

Одним з таких є радіатор Kotetsu, який цілком може працювати як пасивний кулер.

Очищення від пилу

Але найбільше впливає на галасливу роботу PC пил. Особливо це стосується старих комп’ютерів. Тут пил накопичується навколо вентиляторів і інших компонентів, запобігаючи ефективну циркуляцію повітря і порушуючи охолодження. І для того, щоб ваш комп‘ютер працював тихіше, потрібно постійно очищати його.

Що робити якщо сильно шумить вентилятор в комп’ютері?

Вентилятор комп’ютера дивно або сильно шумить і / або виводить багато тепла (серії VGN-CS і VGN-BZ)

 • Перевірте, чи є необхідне для вентиляції простір
 • Встановіть комп’ютер в більш холодному приміщенні
 • Підвищіть ефективність свого комп’ютера
 • Оновлення BIOS.
 • Визначте причину виділення тепла.

Як зменшити швидкість обертання вентилятора блоку живлення?

Для того щоб зменшити обороти вентилятора. можна подати на вентилятор меншу напругу. Номінальним для вентилятора є напруга 12 Вольт.

Чому гуде ноутбук при включенні?

Як правило, основним джерелом шуму в ноутбуці є кулер або, простіше кажучи. вентилятор. Справа в тому, що він постійно працює і видає тихе, безперервне гудіння. Втім, якщо дане гудіння стає занадто явним і шумним, то це означає, що вентилятор забився пилом.

Чому під час гри сильно гуде комп’ютер?

Якщо комп’ютер став шуміти недавно і раніше такого не спостерігалося навіть під час ігор, тоді справа може бути в пилу. Більш того, шар пилу на гріються елементах PC заважає їх охолодження. Це підвищує загальну температуру всередині корпусу. Вентилятор починає крутитися швидше і, отже, сильніше гудіти.

Чому комп’ютер починає сильно шуміти?

к. лопаті «труться» про корпус, не можуть обертатися вільно. Через те, що пил. це головна перешкода відведення тепла від таких компонентів, як процесор і відеокарта, вентилятори починають обертатися швидше, тим самим підвищуючи рівень шуму.

Як змусити працювати вентилятор в ноутбуці?

 • Увійти в BIOS.
 • Увійти в меню Power / Hardware Monitor.
 • Далі слід прописати значення (вказується в процентному співвідношенні), на якій потужності йому потрібно працювати. Альтернативний варіант. активація інтелектуального режиму роботи.
 • Зберігаємо налаштування і залишаємо BIOS.

Зниження обертів вентиляторів

Після того як ви привели комп’ютер в нормальний стан можна зайнятися зменшенням шуму від вентиляторів. Тут один з найбільш простих і ефективних способів. це зниження оборотів. Робиться це двома способами програмним (через BIOS або з операційної системи) і апаратним (за допомогою резистора або реобаса).

READ  Samsung не бачить PC

Програмний спосіб можна застосувати тільки для кулерів, які підключені до материнської плати через 4 контактний роз’єм. При цьому процес управління такими кулерами може відрізнятися в залежності від материнської плати. Зазвичай в BIOS потрібно вказати температуру, при досягненні якої вентилятори будуть підвищувати швидкість обертання. Також вказується і мінімальна швидкість роботи вентиляторів, вона використовується поки зазначена температура не досягнута. На скріншоті внизу показано, як ці настройки виглядають в BIOS материнської плати MSI.

ШУМИТ ВЕНТИЛЯТОР! Как исправить

Якщо вентилятор підключається до 3 контактного роз’єму материнської плати або взагалі безпосередньо до блоку живлення, то для зниження його оборотів потрібно використовувати резистор. Такий резистор можна самостійно підібрати і впаяти в провід живлення. Ті, хто не дружить з паяльником, можуть скористатися готовими перехідниками, які потрібно тільки підключити між вентилятором і материнською платою.

Також для зниження оборотів вентилятор можна використовувати так званий реобас. Це пристрій, який підключається в 5.25 дюймовий відсік системного блоку і дозволяє регулювати швидкість обертання підключених через нього вентиляторів.

Як зменшити шум вентиляторів в комп’ютері

Практично у всіх настільних комп’ютерах є вентилятори. Їх завдання обдувати радіатори, які встановлені на найбільш гарячих чіпах, обдувати елементи блоку живлення, а також забезпечувати рух повітря всередині корпусу комп’ютера. Всі ці вентилятори створюють шум і в деяких випадках він настільки сильний, що за комп’ютером стає важко працювати.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то пропонуємо вам ознайомитися з цим матеріалом. Тут ви дізнаєтеся, як можна зменшити шум вентиляторів, встановлених в комп’ютері.

Підготовчий етап

Перед тим, як починати боротьбу за зменшення шуму вентиляторів потрібно провести з комп‘ютером деякі підготовчі роботи. Для початку потрібно почистити комп’ютер від скопилася в ньому пилу, яка знижує ефективність охолодження.

Для того щоб почистити комп’ютер від пилу відключіть його від мережі електроживлення і зніміть бічну кришку. Найбезпечніший спосіб видалення пилу. балончик зі стисненим повітрям. З його допомогою можна продути всі радіатори і видалити пил з мінімальним ризиком щось пошкодити. Для проведення цієї процедури краще вийти на вулицю, щоб не піднімати пил в будинку.

Також для видалення пилу з комп’ютерного корпусу іноді використовують пензлик для фарбування або малювання. Використання пензлика дозволяє почистити комп‘ютер не піднімаючи пилу, але такий спосіб менш безпечний. Пензлик створює статичну електрику, а це може привести до поломки комп‘ютера, тому краще використовувати балончик.

Після видалення пилу перевірте температури процесора і відеокарти. Якщо вона вище норми, то замініть термопасту.

Заміна вентиляторів на більш тихі

Вентилятори, які використовуються для охолодження компонентів комп’ютера дуже відрізняється за своїм рівнем шуму. В основному це пов’язано з використовуваним типом підшипників. У звичайних недорогих вентиляторах застосовують підшипники ковзання, а в моделях подорожче гідродинамічні підшипники, які працюють помітно тихіше і довше зберігають свої робочі характеристики. Також на рівень шуму сильно впливає розмір вентилятора, чим він більший, тим тихіше працює вентилятор.

Загалом, заміна вентиляторів це відмінний спосіб зменшити рівень шуму, який виходить від комп’ютера, але для цього доведеться трохи витратитися.

Зменшення кількості вентиляторів

Іноді, знизити рівень шуму можна за допомогою зменшення кількості вентиляторів, які використовуються в системному блоці. Зрозуміло, що відмовитися від вентиляторів на блоці живлення, процесорі і відеокарті не вийде. Але, кількість корпусних вентиляторів цілком можна переглянути.

Якщо у вас комп’ютер середнього рівня, без «топового» заліза і розгону, то вам вистачить і одного корпусного вентилятора, який буде працювати на видув гарячого повітря. А якщо у вас комп’ютер «офісного» рівня, то можна спробувати обійтися взагалі без корпусних вентиляторів.

Заміна корпусу комп’ютера

Заміна корпусу. спосіб для справжніх цінителів тиші. Зараз у продажу є чимало корпусів, розроблених з метою максимально знизити рівень шуму. В таких корпусах застосовуються спеціальні звукопоглинальні матеріали та гумові елементи, покликані зменшити вібрації.

При цьому такі корпуси відразу комплектуються якісними кулерами, так що вам не доведеться купувати їх окремо. Але, потрібно бути готовим віддати за новий корпус 150 або більше.

Оновлення BIOS і драйверів

Розробники часто випускають оновлення драйверів і BIOS, в яких виправляються допущені раніше помилки. Саме в BIOS задається відповідність температури датчиків і швидкості обертання лопатей кулера. Тому оновлення програмного забезпечення може допомогти усунути шум вентилятора.

Сайти з необхідними драйверами для користувачів найбільш популярних моделей:

 • Acer;
 • HP;
 • Toshiba;
 • Lenovo;

Як зменшити шум від ноутбука

Якщо у вас при роботі з ноутбуком занадто сильно гуде вентилятор, то дана інструкція призначена спеціально для вас. У даній статті ми розберемося, чому вентилятор шумить і що слід робити, щоб позбутися від настирливого звуку.

Зміна швидкості обертання кулера

Якщо занадто сильно шумить вентилятор в ноутбуці, то можливо вам допоможе спеціальна програма SpeedFan, яка дозволить змінити швидкість обертів лопатей. Вона отримує всю необхідну інформацію з датчиків температури, якими оснащений ваш лептоп, і дає можливість налаштувати швидкість обертів з урахуванням отриманих даних. Правильно відрегулювати показники, ви зможете прибрати шум кулера шляхом обмеження швидкості його обертання.

Якщо ж температура процесора підніметься занадто високо, то програма в автоматичному режимі запустить вентилятор на повну потужність, щоб забезпечити захист лептопа від перегріву. Тому якщо після зроблених вами налаштувань ноутбук почав шуміти, то в цьому немає нічого страшного.

Чистка від бруду і пилу

Якщо кулер у вашому ноутбуці став сильно шуміти і перегріватися, то це може означати про його надмірному забрудненні. Рекомендується проводити регулярне чищення ноутбука, але для цього зовсім не обов’язково нести його в сервісний центр, адже все можна зробити в домашніх умовах.

Якщо ви вирішили самостійно почистити лептоп, вам необхідно:

 • Відключити пристрій від мережі, відключити акумулятор.
 • Відкрутити все болти і акуратно зняти задню панель. Вона може бути оснащена спеціальними засувками, тому слід ретельно упевнитися, чи перешкоджають вони.
 • Використовуючи ватяну паличку, приберіть пил з комплектуючих пристрою. Не поспішайте, щоб нічого не пошкодити або не зачепило.
 • За допомогою пилососа або спеціального балончика із стислим повітрям зберіть або сдуйте (функція «реверс») залишки пилу.
 • Тепер з особливою уважністю зберіть лептоп назад, акуратно закручуючи всі болти.

Якщо в пристрої було багато пилу, то після чищення ви відразу помітите позитивний результат: комп’ютер буде менше грітися і набагато тихіше працювати. Однак профілактика допомагає не завжди, наприклад, при зносі механізму, в такому випадку може знадобитися повна заміна.

причини

Існує кілька очевидних причин того, чому лептоп сильно гуде:

 • Перегрів і, як наслідок, висока швидкість обертання лопатей кулера, що призводить до високого рівня шуму.
 • Пил і бруд в системі охолодження, які заважають її повноцінному і безперебійному функціонуванню.

Все досить просто, але є пару нюансів. Наприклад, якщо ваш пристрій сильно шумить, тільки коли включені певні ігри або програми, то не варто хвилюватися і робити які-небудь дії, так як це цілком нормально.

Все, що потрібно в цій ситуації. профілактичні дії раз на півроку у вигляді чищення від пилу і мастила. Якщо ж ваш лептоп сильно шумить, коли запущені не навантажувати комп’ютер програми, варто спробувати щось зробити.

READ  Як відновити забутий пароль на комп'ютері

Які дії можна зробити

Для виправлення даних неполадок існує кілька варіантів дій:

 • Чистка від пилу і бруду;
 • Оновлення BIOS;
 • Застосування програми для зміни швидкості обертання кулера;

Далі ми докладно розглянемо кожен з варіантів, які неодмінно допоможуть вам зменшити шум під час роботи.

Як запобігти появі і зменшити шум ноутбука?

Тепер ви знаєте, як швидко і без будь-яких проблем знизити шум вентилятора самостійно в домашніх умовах, і зможете допомогти не тільки собі, а й своїм друзям і близьким.

Розбір системного блоку

Для того, щоб зрозуміти, як почистити комп’ютер від пилу, необхідно підготувати робоче місце, на якому не повинно знаходитися нічого зайвого. Можна розташувати поруч кілька коробочок, щоб складати туди болти і шурупи, а також інші дрібні деталі.

Інші приналежності теж необхідні, якщо потрібно почистити комп’ютер від пилу. До цього переліку входять: викрутки хрестові і плоскі, спиртові серветки, термопаста, шило.

Далі комп’ютер відключається від мережі, а системний блок. від всієї периферії. Після цього потрібно позбутися від бічних панелей, відкрутивши всі кріпильні болти, а після. скласти їх в окрему коробочку. Потім можна приступити до від’єднання всіх комплектуючих, які розташовані на материнській платі.

Наступним кроком буде витирання пилу з запчастин сухою ганчіркою, яка не містить ворсу, так як його присутність може негативно позначитися на роботі комплектуючих. Воду використовувати не варто.

Заміна вентиляторів на більш тихі

Вентилятори, які використовуються для охолодження компонентів комп’ютера дуже відрізняється за своїм рівнем шуму. В основному це пов’язано з використовуваним типом підшипників. У звичайних недорогих вентиляторах застосовують підшипники ковзання, а в моделях подорожче гідродинамічні підшипники, які працюють помітно тихіше і довше зберігають свої робочі характеристики. Також на рівень шуму сильно впливає розмір вентилятора, чим він більший, тим тихіше працює вентилятор.

Загалом, заміна вентиляторів це відмінний спосіб зменшити рівень шуму, який виходить від комп’ютера, але для цього доведеться трохи витратитися.

Шумить вентилятор в ноутбуці: що робити

Внутрішні компоненти ноутбука охолоджує вентилятор і теплова трубка, прилегла досить щільно до тих внутрішніх частин пристрою, які потрібно охолоджувати, щоб вони коректно і постійно працювали. Такими складовими є, наприклад, процесор або графічний чіп.

У перший час після покупки нового ноутбука охолоджуючий вентилятор працює настільки безшумно, що користувач навіть не звертає уваги на це. Однак в процесі його використання на поверхні радіатора осідає пил, внаслідок чого він вже не може пропускати повітря в тому обсязі, як повинен. Кулера в такій ситуації потрібно працювати як би «напружуючись»: щоб охолоджувати пристрої, йому доводиться збільшувати швидкість обертання.

Якщо ви нічого не зробите на цьому етапі, то вентилятор, швидше за все, поступово стане шуміти ще сильніше. Справа може закінчитися тим, що свого часу не проведена чистка охолоджуючого вентилятора призведе до поломки вашого пристрою.

Ремонт ноутбука, само собою, обійдеться вам значно дорожче, ніж профілактичне чищення від осілого пилу в сервісному центрі.

Вихід із ситуації дуже простий. Якщо шумить вентилятор у вашому ноутбуці, то цей шум можна усунути очищенням охолоджуючої системи від скопилася пилу і обробкою кулера спеціальним мастилом.

Ці процедури ви можете провести і самостійно, але більш ретельно це зроблять працівники нашого сервіс-центру. При цьому потрібно врахувати, що таким способом від того, що шумить вентилятор, можна позбутися лише на якийсь час.

Шумить вентилятор в комп’ютері: що робити?

На перший погляд, якщо шумить вентилятор, що знаходиться в системному блоці комп’ютера, то усунути проблему легше, оскільки для діагностики та чищення охолоджуючої системи досить буде просто зняти бічну стінку корпусу. Ноутбук в такому випадку доводиться розбирати, а це під силу не кожному його власнику. Ускладнює ситуацію те, що в системному блоці не один, а кілька кольорів, і визначити, який саме з них шумить, досить складно.

У домашніх умовах це можна зробити, зупиняючи по черзі кожен з вентиляторів або пальцем, або негострим предметом, якщо ви боїтеся травмувати палець. У разі звернення до фахівців сервісного центру цієї не дуже приємної процедури ви уникнете. Вони проведуть діагностику проблеми, дотримуючись усіх запобіжних заходів, щоб не пошкодити вентилятори.

При діагностиці системний блок потрібно підключити до мережі, бокова стінка при цьому повинна бути знятою.

Потім по черзі вентилятори зупиняють, таким чином виявляючи, який з них виробляє в робочому стані шум.

Система охолодження комп’ютера подібна аналогічної системі в ноутбуці в тому відношенні, що охолоджуючий вентилятор встановлений на радіаторі, який через термопасту з’єднаний з пристроєм, який охолоджує його. Та пил, що осів між вентилятором і радіатором, теж може бути причиною появи шуму під час роботи кулера.

У системному блоці комп’ютера очищення та змащування охолоджуючого вентилятора відбувається за тією ж схемою, яка використовується при чищенні кулера з ноутбука. Врахуйте, що жодне з харчових масел, а також автомобільні масла тут не підходять, тут застосовуються лише побутове машинне масло або силіконова змазка. У сервісному центрі фахівець при чищенні вентилятора використовує саме їх.

Якщо ж очищення радіатора позаду, і кулер вже змазаний, а шум вентилятор і раніше виробляє, то, на жаль, вам буде потрібно його замінити.

Частка материнської плати

Після того, як материнська плата була від’єднана від корпусу, варто розглянути її на ступінь запиленості. Якщо пил скупчилася в місцях, куди пальцем не добратися, то варто скористатися ватою і шилом. Однак ворсинки від вати можуть залишатися на ніжках мікросхем, тому варто уважно стежити за своєю роботою.

Далі потрібно протерти планки ОЗУ і зняти кулер з процесора. З кулера потрібно видалити суху термопасту і нанести нову. Для цих маніпуляцій добре підходять спиртові серветки. З процесора теж варто видалити стару пасту.

Як зменшити шум вентилятора в комп’ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп’ютер від пилу

Система охолодження вважається однією з основних частин комп’ютера, так як вона, підтримуючи робочу температуру в системі, забезпечує стабільне функціонування всіх комплектуючих частин. Іноді трапляється й так, що з часом кулер починає видавати шум. Далі можна дізнатися, як зменшити шум вентилятора.

Заміна вентилятора в зв’язку з його зносом

Зносився підшипник нерідко є причиною того, що шумить вентилятор. Такий кулер потрібно міняти. Ви можете визначити, що мова йде про знос вентилятора як про джерело проблеми його підвищеного шуму, якщо чуєте під час його роботи характерний сильний шум, що супроводжується постукуванням крил вентилятора про корпус.

Чекати, поки він остаточно прийде в непридатність не слід. У нашому сервісному центрі вам скажуть, чи дійсно має місце знос підшипника, і якщо це так. зроблять його заміну на новий.

Ви оформляєте заявку онлайн або по телефону

Майстер виїжджає за адресою протягом 1 години

Майстер виявляє несправність і усуває її

Ви приймаєте роботу майстра і оплачуєте

Ми не передаємо ваші дані третім особам

BETATECH.COM.UA 2021