Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як зробити гучність на комп’ютері більше

SRS Audio Sandbox

Проста утиліта, яка дуже легко налаштовується. Після установки виставте потрібні параметри у вікні спеціальними перемикачами і насолоджуватися нормальним прослуховуванням.

Sound Booster

Працює програма досить легко, встановіть її, виставте потрібні вам значення і встановіть галочку біля пункту з автоматичним завантаженням разом з Windows.

Це повноцінний і потужний еквалайзер в якому можна налаштувати безліч параметрів звучання, баси, оточення і інше. Встановіть параметри, які вам сподобаються, щоб динаміки більше не були тихими.

Налаштування окремих програвачів

Якщо немає бажання налаштовувати еквалайзер на всю операційну систему, можна зробити це в окремих програмах для програвання відео і музики. Розглянемо, як зробити це на прикладі, KMPlayer і AIMP.

зробити, гучність, комп, ютері

KMPlayer. Натисніть при програванні будь-якого відео або аудіо файлу правою кнопкою миші на головному вікні, в контекстному меню перейдіть по «Аудіо». «Нормалізація».

AIMP. відкрийте менеджер звукових ефектів і перейдіть на вкладку «Гучність». Тут можна просто поставити галочку у «Нормалізація Replay Gain». відразу голосніше. Або повернутися назад і налаштувати еквалайзер на свій смак.

Цікаво! І в інших програвачах є такі функції, знайти їх зазвичай можна відкривши меню софта.

Як збільшити гучність звуку на ноутбуці і компютері

Збільшити гучність звуку на ноутбуці часто є необхідністю, тому що вбудовані динаміки можуть працювати дуже тихо і почути, що взагалі програється на дані момент дуже складно.

Тихий звук на ноутбуці можна виправити за допомогою налаштувань операційної системи і спеціальними програмами. підсилювачами звуку, які роблять прослуховування музики куди більш приємним.

Ви вже знаєте, що робити, коли видалив файл як відновити. Сьогодні ми вирішимо проблему з тихим звуком в колонках і навушниках, ви дізнаєтеся, як налаштувати звук на ноутбуці і компютері, щоб він був голосніше і чіткіше.

Важливо! Всі ці способи вам допоможуть і для PC, так легко можна вирішити проблему. як збільшити гучність на компютері якщо вже максимум. Всі настройки будуть викладені з картинками, щоб було легше зрозуміти, що потрібно міняти.

Гучність окремих додатків і ПО

Звук може бути тихіше в певних програмах і додатках, щоб дізнатися про це, включіть програвання в плеєрі, де ви зазвичай слухаєте музику, або програму в якій дивіться кіно. Далі клікніть правою кнопкою миші по значку з динаміків в треї і перейдіть в пункт «Відкрити гучність». Тут можна наочно побачити яка виставлена ​​гучність для кожного запущеного в даний момент додатка.

Важливо! Якщо з рівнем гучності все нормально, а динаміки все ще тихі. потрібно буде міняти внутрішні параметри налаштування виводу аудіо через динаміки або навушники. Робиться це просто і легко.

Гучність на максимум

В першу чергу перевірте чи дійсно звук викручені на максимум. Клацніть по значку динаміка в треї і встановіть положення в значення 100.

Цікаво! Також, якщо клікнути по ньому правою кнопкою миші, можна зробити діагностику і усунення неполадок зі звуком, вона іноді допомагає.

На клавіатурі ноутбука є спеціальні клавіші для зміни гучності, вони позначені спеціальними значками, нанесеними на клавіші. Викриття гучність за допомогою них. Іноді, щоб вони запрацювали, потрібно додатково затиснути і кнопку «FN», яка знаходиться праворуч або ліворуч від пробілу.

Як збільшити і посилити гучність звуку на ноутбуці і PC

Спочатку розберемо, які налаштування в операційній системі Windows 10 і її більш ранніх версіях допоможуть виправити проблему.

READ  Як підключити комп'ютер до роутера через кабель

Посилення звуку за допомогою софта

Розглянемо кращі програми для посилення звуку на ноутбуці, які працюють швидко і змінюють чутність на велику. Весь софт, який робить динаміки більш чутними, дивіться в матеріалі. підсилювач звуку для ноутбука.

Як посилити звук на компютері?

Багато користувачів комп‘ютера стикалися з ситуацією, коли, наприклад, звук при перегляді фільму в відеоплеєрі досить гучний, а при прослуховуванні музики через браузер. дуже тихий.

Взагалі, потужність звичайнісінькою вбудованої в материнську плату звукової карти невисока. її вистачає на навушники або невеликі колонки (без підсилювача).

Проте, гучність можна збільшити за допомогою спеціальних програм. бустерів (підсилювачів) звуку. Але спочатку варто спробувати застосувати настройками звуку в самій операційній системі Windows. можливо, ніяких програм встановлювати і не доведеться.

Налаштування звуку в Windows Стандартний драйвер звукової карти, що використовується операційною системою Windows, дозволяє змінювати такі параметри звуку, як розрядність і частота дискретизації, застосовувати до нього кілька аудіо ефектів і фільтрів, а також вручну збільшувати і зменшувати потужність аудіо частот (в більшості випадків. це частоти від 60 Гц до 16 кГц). Щоб відкрити вікно з потрібними настройками, зробіть наступне:

⦁ Відкрийте «Панель управління» з меню «Пуск», перейдіть в ній в розділ «Обладнання і звук», потім клацніть по елементу «Регулювання гучності». ⦁ Відкриється нове вікно «Мікшер гучності». Клікніть в ньому по значку «Динаміки» (або «Навушники»).

⦁ У новому вікні «Властивості: Динаміки» перейдіть у вкладку «Enhancement» ( «Покращення»). Можливо, що деякі з поліпшень звуку активовані в даний момент. вони теж можуть стати причиною тихого звуку. Щоб відключити їх все, встановіть галочку на опції «Disable all enhancements», потім натисніть кнопку «ОК» або «Застосувати». Після цього перевірте гучність звуку. Можливо, спочатку доведеться перезапустити програму-джерело звуку (браузер, відеоплеєр і т.п.).

⦁ Якщо ніяких поліпшень і так не було задіяно, пробуємо тепер задіяти їх. Зауважте, що список доступних поліпшень в вашому випадку може відрізнятися від того, який зображений на скріншоті (все залежить від моделі аудіо карти і / або версії встановленого драйвера). ⦁ Спочатку включіть фільтр «Enable Loudness Equalization» (Тон компенсація) і натисніть кнопку «Застосувати». Перевірте звук.⦁ Також спробуємо «пограти» з настройками еквалайзера. Поставте галочку на опції «Enable Sound Equalizer» (Еквалайзер), потім. нижче. натисніть кнопку «Settings» (Додаткові настройки).

⦁ У новому вікні можна буде вручну підкоригувати потужність аудіо частот. Грубо кажучи, повзунки зліва відповідають за регулювання низьких частот, праворуч. високих. Також можна вибрати один з готових пресетів (профілів з настройками) еквалайзера. Змінювати параметри частот можна в той момент, коли на компютері відтворюється будь-який звук (тобто настройки застосовуються в режимі реального часу). Спробуйте різні варіанти налаштувань.

Как увеличить звук на ноутбуке!

⦁ І, нарешті, пробуємо застосувати найцікавіше з поліпшень. «Enable Room Correction» (Корекція акустики приміщення). Воно дозволяє дещо збільшити потужність звуку окремо для правого і лівого каналу, але варто мати на увазі, що в деяких випадках маніпуляція з даними поліпшенням призводить до виникнення тріска (в цьому випадку просто натискаємо кнопку «Default»). Спробуйте зрушити повзунки правіше, а також збільшити значення «DB» навпроти них (максимально можливий приріст потужності. 3 децибели).

⦁ Також спробуйте змінити значення розрядності і частоти дискретизації звуку, що можна зробити у вкладці «Додатково». Маніпуляції з даними настройками зажадають перезапуску програми-джерела звуку.

Тепер наведемо інструкції щодо посилення звуку на комп’ютері Windows шляхом використання програм-бустерів.

Sound Booster Sound Booster. невелика і гранично проста у використанні програма, що дозволяє посилити системний звук (тобто все, що чути з підключених безпосередньо до PC динаміків) в 5 разів. По крайней мере, в цьому запевняє розробник. На практиці цифра може дещо відрізнятися. досить багато факторів впливає на програмне посилення звуку. Але Sound Booster дійсно працює. У цьому легко переконатися:

⦁ Скачайте Sound Booster вище за посиланням і встановіть ее.⦁ Відразу після установки в системному треї поряд зі значком регулювання звуку Windows відобразиться іконка програми: клікніть по ньому, щоб відкрити вікно з повзунком регулювання посилення, задійте функцію, зазначивши галочкою опцію «Включити» і виставите необхідне значення гучності.

⦁ Зазвичай ніяких додаткових налаштувань не потрібно. Але якщо ефекту не було, можна спробувати змінювати режими роботи Sound Booster. Також пробуємо задіяти функцію «Супер Посилення». Зміна режиму роботи здійснюється з пункту «Режим роботи» в меню, яке викликається правим кліком по значку програми в треї.

READ  Lenovo yoga 530 не працює сенсорний екран

Sound Booster. умовно-безкоштовна програма. Вартість найбільш економною ліцензійної версії на момент написання огляду складала трохи менше 20.

FxSound FxSound (https://www.fxsound.com/). це приклад однієї з численних програм для поліпшення якості звуку. Принцип її роботи полягає в перехопленні управління звуком у основного драйвера з подальшою його фільтрацією і накладенням аудіо ефектів, для чого в системі створюється нове віртуальне пристрій відтворення. У списку функціональних можливостей FxSound, крім інших, є і посилення звуку.

Використання програми досить просте:

Как сделать звук лучше за 15 сек в наушниках и колонках без лишних программ.

⦁ Встановлюємо, запускаємо і відразу ж вибираємо в правому верхньому куті вікна аудіопристр, управління над яким буде перехоплено програмою (але звичайно не потрібно).⦁ У лівій частині вікна знаходяться повзунки, які відповідають за гучність накладаються програмою аудіо ефектів. Нас цікавить «Dynamic Boost» (динамічне посилення загальної гучності) і «Bass Boost» (посилення басів, тобто низьких частот).

Приблизно за таким же принципом працюють і всі аналогічні FxSound програми, яких на даний момент створено чимало. Саме ж додаток FxSound також є умовно-безкоштовним з пробним періодом використання. Для зняття обмежень треба оформити підписку, вартість якої на момент написання огляду складала 19,99 на рік.

Пару слів про тонкомпенсації

Є в Windows ще одна опція, яка може істотно вплинути на гучність. Йдеться про тонкомпенсації. спец. опція для усунення відмінності гучності з урахуванням особливості людського сприйняття. При проблемах з тихим звуком. рекомендую цю опцію включити.

Для цього потрібно зайти в панель управління, і відкрити розділ “Обладнання і звук / звук”: у вкладці “Відтворення” вибрати своє джерело звуку (динаміки, навушники) і перейти в їх властивості (див. Скріншот нижче, стрілка 1-2).

Потім відкрити вкладку “Покращення” і у властивостях знайти опцію “Тонкомпенсация”. включити її, зберегти настройки та перевірити якість звуку знову (до речі, в Windows 8.1 ця опція обзивається трохи по-іншому. “Додаткові можливості / вирівнювання гучності”).

Перевірка і оновлення драйверів

У кожній 3-4-й проблеми зі звуком. винні драйвера! Точніше їх відсутність, або неправильно обрана версія для даної ОС.

Взагалі, найчастіше, при проблемах з драйвером звуку. звуку взагалі немає (перепрошую за тавтологію). Але буває так, що стояла (наприклад) Windows 7. а потім вона була оновлена ​​до Windows 8/10. За моїми спостереженнями, після такого поновлення, і бувають проблеми зі звуком.

Для початку рекомендую відкрити диспетчер пристроїв. Найпростіший і швидкої спосіб зробити це: натиснути WINR. ввести devmgmt.msc. натиснути OK.

Запуск диспетчера пристроїв. devmgmt.msc

У диспетчері пристроїв відкрийте вкладку “Звукові, ігрові та відеотехніка”. У цій вкладці повинна відобразитися ваша звукова карта (наприклад, на скрині нижче. Realtek High Definition Audio).

Якщо замість цього. вкладка порожня, або бачите значок “Невідомий пристрій” зі знаком питання. значить драйвера немає.

Щоб оновити драйвер в Windows: просто клацніть правою кнопкою мишки по влаштуванню (для якого оновлюєте драйвера). і в контекстному меню виберіть “Оновити драйвери” (стрілка-1-2 на скрині вище).

Оновлювати драйвера можна і в автоматичному режимі. для цього вам потрібна спец. утиліта

Наприклад, на скрині нижче представлена ​​програма Driver Booster, за допомогою якої оновити звуковий драйвер можна за 1 клік мишкою. Зручно? зручно!

Оновити все. ігрові компоненти, звукові та ігрові пристрої та ін. / Driver Booster

Перевірка роз’ємів і проводів

Однією з найбільш частих причин спотворення звуку, появи шуму, тріску, зниження гучності. є поганий контакт між динаміками колонок (навушників) і звукової карти комп’ютера.

Виникає це, частіше за все, через “розбитих” роз’ємів і штекерів, а також пошкодження ізоляції проводів (приклад надірваного дроти у навушників показаний на фото нижче). При появі таких дефектів. рекомендую замінити провід (або перепаяти, якщо є такий досвід.).

Взагалі, надрив дроти може бути і “невидимий”. тобто обплетення зверху буде неушкоджена, в той час як мідна жила всередині буде пошкоджена. Спробуйте покрутити провід, і якщо звук, то пропадає, то з’являється, йдуть спотворення. проблема на обличчя.

Так само перевірити навушники (колонки) можна підключивши їх до іншого PC, планшету, муз. центру і т.д.

READ  Перенесення жорсткого диска на інший PC

Підключення Bluetooth receiver до колонок муз. центру

Якщо проблема пов’язана з роз’ємами на звуковій карті. тут або ремонт, або використовувати зовнішню звукову карту. Зараз, наприклад, є такі “малятка” розміром із звичайну флешку, в той час як багато хто з них можуть видати якість звуку нітрохи не гірше вбудованих звукових карт.

Купити дешево різну дрібниця (на кшталт звукової карти) можна на AliExpress

Тихий звук на компютері. способи збільшення гучності

Всім всього доброго!

З власного досвіду можу сказати, що користувачі, найчастіше, стикаються з проблемою тихого звуку при перевстановлення ОС Windows (рідше при заміні обладнання на нове).

Взагалі, тихий-тихому не рівня: якщо ви додаєте гучність на 100%, а звук ледь чутно. то проблема в наявності, але, якщо ви очікуєте від бюджетного ноутбука гучність як від муз. центру. то тут без коментарів, моя стаття вам навряд чи допоможе.

Загалом, нижче хочу навести декілька причин через які звук може “псуватися” (тріск, скрегіт, шипіння) і знижуватися його гучність. Також дам кілька порад щодо збільшення гучності ☝.

Якщо у вас зовсім немає звуку. рекомендую ознайомитися з цією заміткою

Налаштування аудіо-драйвера: на прикладі Realtek

Гучність так само залежить від налаштувань аудіо-драйвера (та й від версії самого драйвера, але про це було розказано трохи вище ☝). Налаштування пропоную розглянути на основі одного з найпопулярніших драйверів. Realtek.

Немає значка від диспетчера Realtek HD! Як увійти в панель управління Realtek. а то ніяк не можу налаштувати звук

Коли ви підключаєте який-небудь пристрій до входу звукової карти, як правило, спливає повідомлення від драйвера Realtek, з проханням вказати, що за пристрій ви підключили. Від правильно обраного типу пристрою. залежить, в тому числі, і рівень гучності.

У деяких випадках допомагає примусове перемикання типу пристрою: з навушників на динаміки (або навпаки). Спробуйте обидва варіанти.

Как увеличить звук на компьютере или ноутбуке В 2 РАЗА

Примітка: щоб викликати вікно вибору типу пристрою, що підключається. спробуйте вийняти штекер від колонок (навушників) з звукової карти, і знову вставити його.

Налаштування рівня гучності відтворення

В панелі управління звуковою картою Realtek. є кілька повзунків гучності (щось на зразок мікшера в Windows). Наприклад, якщо повзунок Front у вас стоїть на 60% (і колонки підключені до лицьовій стороні системного блоку). то поки ви його не підійміть на 100%, звук голосніше у вас не стане!

Тому просту пораду: відкрийте мікшер в Realtek і виставите всі повзунки гучності (які там будуть) на 100%!

Якщо у вас навушники (колонки) підключені до передньої панелі системного блоку, спробуйте їх підключити до задньої сторони.

«Тонка» настроювання звуку: тонкомпенсація і зв’язок

В першу чергу, я все ж рекомендую зробити дві речі:

  • натиснути на значок зі звуком (як він виглядає в Windows 10 в Windows 7.) і спробувати запустити “Виявити неполадки зі звуком”. Така проста штука у багатьох випадках допомагає перевірити і усунути збої і неполадки в роботі Windows;
  • відкрити мікшер гучності (стрілка-2, на скрині нижче) і додати гучність для кожної програми, що там будуть. Іноді так буває, що рівень гучності звуку стоїть на мінімумі тільки для якихось конкретних програм.

Причини тихого звуку. Як посилити звук!

Тепер про більш цікавому: про зв’язок

Є така опція в Windows, як “зв’язок”. суть в тому, що “розумна” Windows зменшує гучність при використанні комп’ютера для розмов (тобто як би робить плюс для вас. щоб ви краще чули співрозмовника).

Але, буває так, що ця опція працює з рук геть погано. і звук вона зменшує завжди, а не тільки під час розмов.

Щоб перевірити це: зайдіть в панель управління Windows і відкрийте розділ “Обладнання і звук / Звуки” (див. Скріншот нижче).

Після, перейдіть у вкладку “Зв’язок” і поставте повзунок “дій не потрібно”. Збережіть налаштування і перезавантажте комп’ютер (остання дія обов’язково!). Після чого протестуйте, яка стала гучність.

BETATECH.COM.UA 2022