Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як зробити телевізор своїми руками

HDMI-VGA адаптер

Роз’єми VGA і HDMI відрізняються не тільки за формою, а й за принципом роботи. VGA відносяться до попередніх його інтерфейсів, здатним передавати тільки аналогове зображення. HDMI. більш сучасне рішення. Він передає цифрове зображення і здатний відтворювати картинку в кращій якості, а також додає звук.

Перехідник-конвертер повинен дозволяти не тільки підключитися до необхідного роз’єму, а й забезпечити коректну передачу зображення і звуку, що відбувається не завжди. Іноді моделі використовуваного обладнання можуть бути несумісними і вимагати додаткових налаштувань і пристроїв.

зробити, телевізор, своїми, рука

На деяких моніторах можуть виникнути проблеми з максимальною роздільною здатністю. HDMI підтримує відео в форматі HD, і якщо монітор не може його відтворювати, пристрій не працюватиме коректним чином.

Існують різні стандарти HDMI, і новий конвертер, особливо в тому випадку, якщо він досить дешевий, може їх не підтримувати.

Ще однією проблемою є відтворення звуку. це вирішується двома шляхами:

 • Підключення HDMI кабелю з вбудованим роз’ємом для передачі звуку.
 • Купівля активного конвертера. Принцип його роботи полягає в перетворенні аналогового сигналу в цифровий всередині пристрою, але він вимагає додаткового підключення харчування через USB-роз’єм.

Чи можна переробити монітор в телевізор

Необхідність використання монітора в якості телевізора може виникати досить часто. Не завжди є вільні кошти для купівлі невеликого телевізора, наприклад, для дачі, кухні або гаража, а монітори часто залишаються без потреби після покупки нових. У такому випадку цей варіант буде хорошим рішенням.

Існує кілька варіантів переробки пристрою:

 • придбання спеціальної плати і її заміна в самому моніторі;
 • покупка TV-тюнера для зовнішнього підключення з роз’ємом, необхідним для даного монітора;
 • покупка стандартного TV-тюнера і перетворювача для підключення пристрою.

Найбільш простим варіантом є покупка TV-тюнера. Він являє собою малогабаритний пристрій для прийому телевізійного сигналу. TV-тюнери існують давно, але зараз стали особливо популярні через початок цифрового телемовлення.

Вони бувають двох видів: комп’ютерні (або внутрішні) і зовнішні. Перша категорія вже давно втратила свою актуальність через обмеженого набору функцій. Друга ж зручна тим, що можна здійснити підключення без самого комп’ютера.

Подібний пристрій допомагає не тільки почати прийом цифрового телебачення, що володіє більш високою якістю, але і здійснити підключення безпосередньо до монітора замість телевізора.

TV-тюнер вимагає підключення антени, як і звичайний телевізор.

Yuan iwatchTV

Ще один тайванський тюнер з більш суворим зовнішнім виглядом, але не меншою функціональністю. Оснащений квазісенсорнимі кнопками і лінійкою світлодіодів для відображення стану. У комплекті є достатня кількість різних шнурів, але мережевий адаптер закоротка.

 • VGA IN і VGA OUT (обидва стандартні 15 pin мама);
 • mini-jack Audio IN і Audio OUT;
 • антенний вхід RF INPUT
 • INPUT2 (композитний, S-Video і пара для стереоаудіо).

Вибір TV-тюнера і підключення

При виборі пристрою необхідно звернути увагу на набір портів. На сьогоднішній день можна знайти TV-тюнер з усіма видами роз’ємів. HDMI, VGA або DVI. Конструкція з монітора, тюнера і акустичної системи збирається досить легко:

 • відеокабель підключається до відповідних порталів на приставці і моніторі;
 • до лінійного виходу підключається акустична установка;
 • антенний кабель. в зазначений роз’єм;
 • і наостанок. харчування до всіх пристроїв.

На цьому складання закінчується, далі просто налаштовуються канали по інструкції, яка додається до тюнера. Тепер монітор вже є телевізор.

READ  Вибрати телевізор Samsung

Але спочатку необхідно визначитися з вибором самого тюнера. Непоганими характеристиками володіють тайванські, корейські і навіть китайські пристрої.

HDMI-DVI

На відміну від VGA, DVI це цифровий стандарт передачі даних, тому для його підключення HDMI-DVI не потрібно контролера, досить звичайного кабелю. Але трапляється так, що і він не завжди коректно працює. Пов’язано це з кількома причинами.

Для початку необхідно дізнатися, чи є у виходу DVI монітора підтримка HDCP (технологія захисту контенту від несанкціонованого порушення авторських прав). Інша причина, чому може не показувати монітор після підключення такого кабелю. низька його якість, що нерідко буває з китайськими девайсами. Про проблему з кабелем свідчить і відсутність звуку при нормальній зображенні.

Кронштейн для телевизора. Своими руками 7 способов!

Приймач цифрового TV

Підтримка цифрового телебачення. одна з необхідних властивостей приймача. Вже скоро відбудеться повний перехід з аналогового мовлення, і тоді знадобиться покупка додаткового тюнера. Щоб цього уникнути, необхідно подібну функцію передбачити заздалегідь.

Цифрове телебачення відрізняється більш високою якістю мовлення, відсутністю перешкод, високою роздільною здатністю, великою кількістю каналів.

Подібний TV-тюнер нерідко зустрічається у китайських виробників. Крім HDMI, він часто додатково оснащується і іншими роз’ємами. наприклад, USB з можливістю програвати відео з флешки.

ТЕЛЕВИЗОР Своими Руками

Є і РСА виходи, що дає можливість підключати його не тільки до монітора, але і до старого телевізора.

Після підключення досить включити автосканування і знайти канали цифрового телебачення. Як і у всіх цифрових приймачів, є можливість запису телемовлення для подальшого перегляду з флешки, перегляду аудіоканалів, зрушення мовлення за часом.

 • відсутність аудіовиходу і вбудованого динаміка;
 • неможливість підключення комп’ютера.
 • прийом цифрового телебачення;
 • наявність USB, HDMI роз’ємів і аудіовходу.

Як з монітора зробити телевізор: варіанти рішень

Старий незадіяний монітор після покупки нового викидати зовсім не обов’язково. Його можна пристосувати в якості телевізора, докупивши деякі пристрої. Але перш ніж зрозуміти, як зробити з монітора телевізор, необхідно розібратися в методах переробки. Їх існує кілька: модернізація самого пристрою або покупка TV-тюнера. Вибір залежить від наявності певних навичок, а також фінансових можливостей.

Як з монітора зробити телевізор

Є кілька простих способів, як з монітора зробити телевізор. Для процедури потрібно сам монітор, а також спеціальне пристосування, тип якого буде залежати від обраного способу.

Smart-приставка

За допомогою приставки телевізором з хорошим зображенням може стати звичайний тип монітора. Такий спосіб відрізняється від цифрового варіанту тюнера з додаванням ресивера, так як Smart-приставка спочатку має поліпшений функціонал. З її допомогою можна грати, переглядати веб сайти, дивитися телевізор, а також відвідувати соціальні мережі без комп’ютера і іншого варіанту пристрою.

Корисних якостей і плюсів використання у Smart-приставки багато, наприклад, підключення бездротового типу до інтернету, а також чіткий сигнал з високою точністю зображень. Всі дії проводяться швидко за рахунок хорошого процесора. Але в техніки є і недоліки. Без інтернету приставка стає марною. Додатково вона вимагає конвертор HDMI-VGA типу і має дуже високу вартість.

Ще одним мінусом буде вимоги до покупки додаткових динаміків. Виходить, що в ряді випадків використання Smart-приставки актуально, але для більшості варіантів воно не підійде.

Способи зробити з монітора телевізор

Перед тим, як зробити телевізор з монітору своїми руками, буде потрібно вибрати варіант переробки і підготувати все необхідне. Вся процедура є простою. Що може знадобитися:

 • старий комп’ютер з ЖК дисплеєм. Рідше використовують ЕПТ, але суттєвої різниці, за винятком якості зображення немає;
 • адаптер HDMI, який з’єднує екран з другою частиною;
 • приставка або тюнер, в залежності від вибору способу.

При різних варіантах може знадобитися ряд додаткових пристроїв. Обов’язковими при більшості випадків є сам монітор, які є робочим, а також адаптер, що дозволяє з’єднати екран з приставкою або будь-яким пристроєм TV. Важливим моментом є вимоги до монітора.

READ  Як підключити новий телевізор до цифрового телебачення

Найчастіше вибирають ЖК варіант, хоча ЕПТ при необхідності також може бути перетворений в телевізійний пристрій. Все залежить від його віку, а також робочого стану. Якщо техніка несправна, то буде потрібно ремонт монітора, а тільки після цього його запуск в роботу в якості екрану телевізора.

Є кілька популярних способів, які дозволяють зробити з монітора повноцінний телевізор. У кожного варіанту є свої особливості, тому потрібно відразу визначитися зі способом, який буде використаний.

TV-тюнер

Для перетворення монітора в телевізор потрібно використання самостійного пристрою. Одним з варіантів є TV-тюнер. Він вважається самостійним телевізором, якому необхідний екран. Монітор виступатиме в його ролі за допомогою проводового з’єднання.

Для створення з’єднань використовується комплексний кабель RCA, який потребує антени аналогового типу. Додатково, для тих, хто хоче використовувати цифрове телебачення, буде потрібно ресивер DVB T2.

Зазвичай в стандартному комплекті тюнера є пульт управління, яким можна буде перемикати програми і змінювати налаштування. Є важливий момент у вигляді необхідності виведення звуку на додаткові колонки, так як більшість моніторів не мають динаміків достатньої потужності.

 • немає необхідності в драйверах;
 • розташування в будь-якому місці завдяки компактності;
 • зручність і простота підключення;
 • приєднується до будь-якого типу антени, тобто як до зовнішньої, так і до внутрішньої;
 • використання в якості кімнатної хаба для різних відео і аудіо-систем;
 • необхідність використання додаткових динаміків або підключення до музичного центру, домашнього кінотеатру.

При використанні тюнера краще зовнішній варіант, якщо відсутній інтернет.

плата

Плата, або скайлер, може використовуватися при варіантах без тюнерів. Моделей плат дуже багато, але використовувати варто тільки ті, які мають універсальність, а також включають в себе відеодекодер і необхідні входи HDMI і USB.

Виділяють три варіанти моделей. Перший у вигляді MV29.P відносять до бюджетного варіанту з наявністю прошивального USB-порту. MV56U вже має необхідну підтримку USB. Останній тип VST.3463.A вже є універсальним і дозволяє забезпечити будь-який тип телебачення.

Для переробки монітора в телевізор необхідно розібрати екран і замінити плату LVDS на обрану. Додатково проводиться заміна шлейфу і додавання блоку живлення. Таку процедуру можна робити тільки при наявності робочої матриці.

Інші варіанти

Способів створення телевізора може бути дуже багато. Наприклад, можна використовувати спеціальну програму і встановити на PC IPTV-плеєр із завантаженням списку каналів.

Також монітор можна використовувати в якості екрану по простому з’єднанню проводового типу або за допомогою маршрутизатора з додатковим обладнанням. Прикладом, може служити з’єднання смартфона або планшета з монітором і висновок на нього відеофайлів у вигляді телепередач.

При необхідності можна використовувати вбудований блок, який повинен бути вставлений в системник, зовнішній приймач з підключенням через ExpressCard або мережевий варіант тюнера з установкою на PC додаткового ПЗ.

Переробити монітор в телевізор можна декількома способами. У кожного з них є свої складності, але при бажанні підібрати оптимальний варіант досить просто. Для цього буде потрібно наявність певних додаткових пристроїв і елементів, а також виконання вимог по підключенню.

Про видеосигнале:

Сучасними і якісним інтерфейсом для передачі зображення є HDMI.

ТV тюнери з таким інтерфейсом є в продажу і мінімальні за ціною, проте HDMI інтерфейс з’явився порівняно недавно.

А на дачу в якості телевізора поїде, швидше за все, старий монітор попереднього покоління з VGA відеовходом.

Можна, звичайно, придбати перехідник HDMI-VGA. Але в схемі з перехідником є ​​свої «підводні камені». Стандарт HDMI розвивається, має багато специфікацій і не факт, що недорогий перехідник впорається з конвертацією цифрового сигналу в аналоговий. А вартість якісного конвертера HDMI-VGA може перевищувати вартість самого тюнера в два з гаком рази.

Тому, розумніше придбати ТV тюнер, спеціально розрахований на підключення до старого монітора і має VGA вихід «на борту». Ось одна з популярних моделей таких тюнерів:

READ  Як налаштувати телевізор Samsung на цифрове

Зверніть увагу, у нього є також і VGA вхід. Це дозволяє включати такий тюнер «в розрив» з підключенням монітора до комп’ютера, тобто можна продовжувати використовувати монітор за своїм прямим призначенням, але при цьому дивитися телепередачі при вимкненому комп’ютері без маніпуляцій з кабелями. Хоча, якщо ви «збираєте» телевізор на кухню. ця опція не потрібна.

Про звуці:

На ринку зустрічалися монітори з вбудованими динаміками, але це швидше виняток з правила, тому потрібно передбачити комп’ютерні колонки, які у вас можуть звільнитися, наприклад, в результаті апгрейда «комп’ютерного звуку» (услід за монітором).

Можливо, в саду вже чекає старенька-магнітола з зовнішнім входом. теж варіант, причому часто якісніший по звуку, ніж крихітні комп’ютерні колонки.

І нарешті, наші заповзятливі китайські друзі налагодили випуск тюнерів з вбудованим динаміком.

Звук буде не дуже якісний, зате рішення «все в одному». компактно і не вимагає великої кількості проводів: акустичного кабелю до колонок, адаптера харчування колонок, з’єднувального проводу між колонками.

Словом, якщо ви не фанат Муз-TV, і якщо ви проти того, щоб кухня за кількістю проводів нагадувала радіовузол. беріть пристрій з динаміком.

Як можна використовувати монітор комп’ютера як телевізор?

ТV тюнери бувають двох видів. комп’ютерні (у вигляді плати, яка встановлюється в корпус комп’ютера, або підключається до комп’ютера USB пристрою) і зовнішні.

Вбудований комп’ютерний TV тюнер. штука не актуальне, так як зараз багато телеканалів віщають через інтернет, та й дивитися передачі доведеться під шум комп’ютерних вентиляторів, та ще й прокладати кабель антени до системного блоку. в загальному, не варіант.

А ось повісити маленьку коробочку на задню стінку застарілого, але ще цілком працездатного монітора, і відправити його трудиться на кухню, на дачу або в гараж (якщо, звичайно, він у вас є). цілком реально, і дозволить непогано заощадити.

Отже, щоб монітор перетворити в телевізор в першу чергу вам потрібно TV тюнер.

Як з монітора зробити телевізор без комп’ютера: використання TV тюнера

TV-тюнери. це окремі малогабаритні пристрої для прийому телевізійного сигналу. Вони існують вже давно. Але з початком цифрового телемовлення TV тюнери стали особливо популярні. Ця маленька і недорога коробочка дозволить перетворити застарілий аналоговий телевізор в цифровий і приймати 20 каналів з ідеальною якістю навіть в зонах невпевненого прийому, де раніше можна було «зловити» лише наскільки аналогових каналів з перешкодами і брижами.

Фактично, TV-тюнер. це повноцінний телевізор, тільки без екрану і динаміків. Для перегляду програм до нього потрібно тільки екран і частина електронної начинки, що відповідає безпосередньо за виведення зображення, тому з тюнером в принципі може використовуватися і комп’ютерний монітор.

Так чи можна монітор комп’ютера використовувати як телевізор: спробуємо розібратися.

Переробка монітора в телевізор своїми руками: що потрібно знати?

При виборі ТV тюнера для комп’ютерного монітора потрібно визначиться з типом підключення відеосигналу (щоб уникнути зайвих перехідників) і способом відтворення звуку.

Як переробити монітор в телевізор своїми руками?

Крім наявності потрібного вам відео виходу (як правило, VGA), при виборі тюнера слід звернути увагу на можливість прийому цифрового сигналу DVB-T2 / C, так як в продажу ще зустрічаються застарілі чисто аналогові тюнери.

Деякі тюнери мають також вхід для відтворення відео, звуку і фотографій з USB пристроїв, але наявність такої опції істотно відбивається на вартості пристрою. До речі, зараз з’явилися у продажу монітори, у яких є вбудований ТV-тюнер, проте їх важко знайти в прайс-листах, якщо сортувати список «по зростанню ціни».

BETATECH.COM.UA 2022