Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Який формат флешки потрібен для телевізора

Table of Contents

В якому форматі форматувати флешку. Різновиди форматів

Кожен так чи інакше хоча б раз стикався з тим, що потрібно провести форматування флешки. Стандартна процедура, але ось тільки далеко не кожен приділяє їй належну увагу, особливо самому формату форматування. Саме про це і хотілося б розповісти більш докладно в даному матеріалі. Отже, давайте обговоримо, в якому форматі форматувати флешку найкраще.

Для чого потрібно форматування

Перш ніж перейти до суті, варто трохи розібратися, для чого взагалі потрібно форматування. Багато хто помилково вважає, що, форматуючи флешку, вони тим самим просто видаляють всю непотрібну інформацію з неї, але це не так. Накопичувач має якусь цифрову структуру, схожу з тими ж жорсткими дисками. Структура складається з кластерів, які мають певний обсяг для зберігання інформації.

Згодом кластери можуть затирається, перезаписуватися або зовсім ставати “битими”. В результаті це все призводить до не зовсім коректній роботі самого накопичувача, і єдине, що може допомогти в цій ситуації. Форматування.

При цьому процесі вся структура (кластери) оновлюється заново, що призводить її, так би мовити, в нормальний, колишній вигляд. Також можна повністю перезаписати кластери, змінивши формат. Давайте ж розберемося, яким форматом краще форматувати флешку.

Перший формат. Ext4. Вкрай рідко можна зустріти флешки з такою файлової системою, і все з однієї простої причини. Такі накопичувачі можуть працювати тільки в операційній системі Linux. Якщо таку флешку вставити в PC під управлінням “Windows”, то нічого не станеться, тому що система не призначена для роботи з цим форматом.

FAT32

Вибираючи, під який формат форматувати флешку, можна зупинитися на стандартному, який пропонується за замовчуванням операційною системою. FAT32. Існує він вже досить довгий час і залишається одним з найпопулярніших на даний момент. Практично всі флешки і накопичувачі, які виходять із заводу (обсягом до 8 Гб), відформатовані саме в файлової системі FAT32. Раніше було ще 2 формату. FAT і FAT16, але вони досить сильно застаріли, тому від них відмовилися.

FAT32 без проблем розпізнається будь операційною системою, що робить цей формат універсальним. Ще одним плюсом можна назвати високу швидкість передачі даних при копіюванні. Однак не обійшлося і без мінусів. Найголовніший недолік формату. Це обмеження на максимальний обсяг одного файлу: він не повинен перевищувати 4 Гб. Також до мінусів можна віднести не дуже високу надійність. Як правило, флешки під керуванням FAT32 досить швидко виходять з ладу, в результаті чого користувач може втратити будь-якої важливої ​​інформації в самий невідповідний момент.

Дуже часто на питання: “В якому форматі форматувати флешку?” можна почути вельми поширений відповідь: “Ну звичайно ж, в NTFS!” І це не дивно, адже NTFS позбавлений практично всіх недоліків, які є у файлової системи FAT. Наприклад, тут немає обмежень на розмір файлу, що вже великий плюс. Крім цього, накопичувачі з файловою системою NTFS мають дуже високою надійністю і довговічністю, що дозволяє їм не боятися збоїв системи або некоректних витягів.

До мінусів NTFS можна віднести не найвищу швидкість передачі даних. Фактично вона набагато менше, ніж у тій же FAT32, але, як то кажуть, “тихіше їдеш, далі будеш”. Що стосується сумісності, то накопичувачі з файловою системою NTFS працюють практично з усіма операційками, крім хіба що дуже старих Windows ME, 98 і 95.

Exfat

Exfat. Це формат, який прийшов на зміну FAT32. Його головна відмінність від попередника полягає в тому, що він позбавлений обмежень щодо розмірів файлу. Іншими словами, це практично той же NTFS, але з деякими відмінностями. По-перше, збільшено обсяг кластера до 32 Кб, по-друге, швидкість передачі даних значно вище, ну і по-третє, exFAT більш економно витрачає простір.

Головним недоліком даного формату є те, що він поки не особливо поширений і має погану сумісність з іншими ОС. Накопичувачі з такою файлової системою коректно працюють тільки на операционках Windows 7 і вище. Працездатність на інших пристроях, крім комп’ютерів, також на низькому рівні.

Якщо вибирати, в якому форматі форматувати флешку з трьох вище представлених, то, мабуть, варто зупинити свій вибір на NTFS, якщо ваш накопичувач має обсяг більше 8 Гб. Якщо менше, то вибір очевидний. FAT32. Любителям експериментів можна порадити exFAT, але з ним потрібно бути вкрай обережним.

формат, флешки, потрібен, телевізора

Під який формат форматувати флешку для “Android”?

При форматуванні карт microSD для Android-смартфонів рекомендується використовувати файлову систему FAT32, яка стоїть за умовчанням. Чому не NTFS? Тому що в основі ОС “Android” лежить Linux, який “від народження” не дружить з цією системою. В інтернеті, звичайно ж, є маса інформації про те, як за допомогою різних маніпуляцій і програм можна все-таки змусити працювати NTFS на “Android”, але недосвідченим користувачам краще утриматися від подібних експериментів.

Так що, вибираючи, в якому форматі форматувати флешку для “Android”, найкраще зупинитися на звичному FAT32.

Популярні формати відео

Для відтворення записаного на зовнішній носій контенту необхідно, щоб телевізор мав набором програм, так званих кодеків, які по розширенню файлу розпізнають запис і конвертують її в зображення і звук. Кількість форматів, що читаються телевізорами, з кожним роком збільшується. Навіть моделі з одним індексом, випущені в різних роках, можуть мати різний набір кодеків.

Охарактеризуємо основні стандарти стиснення і кодеки, які розпізнаються сучасної TV. Технікою.

 • MPEG. Найпоширеніший формат відео, використовуваний багато років. Існує кілька різновидів кодеків з індексами 1, 2, 4. Для Video CD застосовується MPEG-1, для DVD-носіїв і цифрового TV-мовлення DVB-T2 використовується MPEG-2, для відтворення потокового відео, з оптичних дисків, спілкування в Skype, Viber передбачений формат MPEG-4.
 • Divx і XVID. Змагаються і в чомусь схожі технології, використовуються плеєрами для відтворення відео.
 • H264 або AVC. Це похідний від MPEG-4 формат, забезпечує максимальне стиснення. Застосовується для відтворення контенту з Blu-Ray і HD DVD.

Це далеко не весь перелік існуючих форматів для відео. Виробники телевізорів вбудовують в заводську прошивку різні засоби розпізнавання і інших поширених відеоформатів: MOV, WMV, AVI, OGG, FLV, MVC і так далі.

 • Ефірне, аналогове і цифрове телебачення;
 • Супутникове і кабельне мовлення;
 • IPTV;
 • Різні фільми та ролики по інтернет;
 • Фотографії і інший медійний контент з підключених зовнішніх пристроїв і носіїв.

Власникам високотехнологічних TV-приймачів важливо орієнтуватися в форматах відео для телевізора, щоб завантажувати їх для перегляду. Інакше можна зіткнутися з проблемами: файл на екрані відтворює не буде.

Як дізнатися, які формати підтримує телевізор

Для телевізора потрібен тільки той формат фільму, який він здатний вважати. Як правило, повний перелік читаних кодеків виробник телевізора вказує в інструкції, що йде в комплекті з пристроєм. У документації слід знайти таблицю, в якій переведені всі читаються пристроєм формати із зазначенням розширень файлів, підтримуваного дозволу, частоти, бітрейт і застосовуваних обмежень.

Звернувшись до інструкції до телевізора, наприклад, марки Samsung, неважко визначити, які підтримує формати цей пристрій. Найчастіше це DivX, Xvid, AVI, MP4, MPG, MPEG-2, VOB, MPEG-4, VRO. Телевізор LG підтримує аналогічні формати. Набір кодеків і застосовуваних обмежень залежить від моделі TV-панелі, рівня її оснащення.

Що робити, якщо TV не читає відео

Причин, коли кодек вказано в керівництві до пристрою, але TV-приймач не чути контент, записаний на зовнішній носій, може бути кілька.

 • Розмір кадрів або дозвіл відео не відповідають параметрам TV-монітора.
 • Можливо, що частота кадрів в відео вище, ніж допустима. У характеристиках TV-панелі вказується максимально підтримувана частота.
 • Відео зависає, якщо бітрейт записи нижче допустимого.
 • Причиною відмови відтворення відео може бути несправність самого запису (файл пошкоджений або записаний не в повному обсязі).
READ  Скільки часу потрібно заряджати бездротові навушники

Часто фотолюбителі намагаються продемонструвати відзнятий матеріал на великому екрані, і стикаються з помилками: телевізор не читає фото або відео з флешки. Вся справа в тому, що сучасні цифрові камери мають свої спеціальними форматами, і для їх відтворення потрібно конвертація за допомогою PC або ноутбука.

Які формати відео підтримують сучасні телевізори

Наші батьки дивилися фільми і сімейні ролики з відеомагнітофонів, які розпізнавали тільки один носій. Відеокасети. Зараз, коли користувачеві доступні всілякі накопичувачі, коннектори і вбудовані програвачі, актуальним стає питання про те, який формат відео підтримує телевізор.

Сучасні виробники TV постійно вдосконалюють свої вироби, випускають оновлення програмного забезпечення, і передбачають в заводській прошивці все нові плеєри з безліччю різноманітних кодеків. Кодек. Це послідовність команд, необхідних для розпізнавання інформації, що міститься у файлі, і її конвертації в відеозображення, яке виводиться на екран. Оскільки на сьогоднішній день їх кількість досить переконливо і періодично збільшується, не дивно, що телевізори відомих марок підтримують практично всі існуючі формати відео.

Сучасні телевізори та підтримувані формати

Відразу варто обмовитися, що під «сучасними» тут розуміються телевізори, випущені недавно і до сих пір знаходяться в продажу. Справа в тому, що навіть одна і та ж модель більш пізнього року випуску може читати формат, який в минулому році був їй ще недоступний. Прогрес не стоїть на місці, згадайте, найперші телевізори, оснащені USB-роз’ємами, могли відтворити лише фото. Зараз же можна підключити телевізор до потрібного медіа-пристрою не тільки за допомогою кабелю, а й через домашню мережу з використанням стандартів DLNA. Вони дозволяють підключеним девайсів обмінюватися інформацією і відтворювати файли в режимі реального часу без істотної втрати якості. Читайте також, як правильно під’єднати до телевізора флеш-карту.

Високотехнологічні телевізори відомих марок читають майже всі відомі формати відео, оскільки в них завантажені найпоширеніші і універсальні кодеки. Так, останні моделі від компанії Samsung підтримують такі нормативні документи:

 • MPEG 1/2/4 / SP / ASP;
 • Microsoft MPEG-4 v1, v2, v3;
 • Divx 3.11 / 4/5/6;
 • 264 BP / MP / HP;
 • HEVC;
 • Motion JPEG;
 • MVC;
 • WMV 1 / WMV 2;
 • Webm VP 6/8/9.

Не відстають від Samsung і їхні конкуренти, наприклад, компанія Sony. Їх телевізор Sony Bravia успішно оперує такими форматами, як:

 • WMV (9 / VC1);
 • Asf;
 • MPEG-1;
 • MPEG-2 (PS / TS);
 • MPEG-4 Visual;
 • AVC;
 • MP

Більш того, через USB-з’єднання він сумісний з файловими системами FAT 12, FAT 16, FAT 32, NTFS.

Проте, якщо ви бажаєте дізнатися, які формати відео підтримує ваш телевізор LG 22LH450V, наприклад, або SUPRA STV-LC19T660WL, вам краще відкрити інструкцію користувача, яка поставляється в комплекті з приладом, і уважно вивчити відповідний розділ. Тільки там ви зможете знайти вичерпну інформацію і повний список відповідних форматів.

Основні використовувані формати відео

Серед безлічі розширень файлів найчастіше ви можете побачити такі: mp4, avi, divx, vob, mkv, wmv і інші. Майже всі вони відносяться до одного з трьох найпопулярніших форматів MPEG, H-264 і XviD (DivX).

Цей формат. Мабуть, найстаріший і традиційний серед всіх інших. З часу своєї появи він постійно опрацьовувався і оновлювався, тому зараз існує кілька допоміжних стандартів:

 • MPEG-1. Початковий формат стиснення, використовується тільки для Video CD;
 • MPEG-2. Формат цифрового телебачення і DVD-дисків;
 • MPEG-4. Найактивніший на сьогодні стандарт стиснення відео і аудіо. Використовується в потоковому відео, записи файлів на DVD-диск і відеотелефонії (Skype, ICQ, Viber і т. Д.).

Від використання MPEG-3 відмовилися, коли стало зрозуміло, що MPEG-2 цілком справляється з HDTV.

Більше відомий як AVC (Advanced Video Coding), цей стандарт максимально стискає відеопотік, але зберігає найкращу якість зображення. Насправді, цей формат. Похідна від MPEG-4, а точніше. Сама високоефективна його складова MPEG-4 Part 10, яка використовується для запису і відтворення відео з HD DVD і Blu-Ray дисків. Не дивно, що в порівнянні з іншими кодеками він має масу переваг і достоїнств.

Xvid і DivX

Ви не помилилися, якщо подумали, що ці назви. Дзеркальне відображення одне одного. Ці кодеки постійно конкурують один з одним, проте з однаковим успіхом можуть програватися більшістю апаратних плеєрів.

Чому телевізор не відкриває відео, хоча його формат присутній в таблиці?

Для цього існує кілька можливих причин. Іноді файли можуть мати нестандартну роздільну здатність або параметри кадру. Тобто в програмне забезпечення телевізора закладені режими 16: 9, 4: 3, Збільшений, за розміром екрану і т. Д. З певними значеннями висоти і ширини зображення. Якщо параметри відео відрізняються від них, TV не зможе його обробити.

Якщо швидкість передачі даних буде вищою за норму, знову відбудеться збій, оскільки телевізор не буде встигати їх приймати. А ось комп’ютер з потужним процесором з цим завданням впорається легко. Якщо ж бітрейт буде нижче рекомендованої, може спостерігатися рассинхронизация зі звуком і відео може «зависати».

Якщо ви намагаєтеся включити відео з цифрового накопичувача, перевірте, чи якісно ви його записали, і чи не було помилок під час цього процесу. Крім того, перевірте файл на предмет цілісності, оскільки трапляється і так, що скачування не закінчується належним чином, і в відео-доріжці можуть бути відсутні фрагменти, без яких програвання не почнеться.

І, нарешті, майте на увазі, що якщо ви намагаєтеся переглянути щойно відзнятий вами матеріал, вивчіть також і інструкцію по експлуатації цифрової камери, оскільки вони мають свої спеціальні формати, які не завжди збігаються з телевізійними. Читайте також про основні причини чому телевізор не читає флешку.

Формати 3D відео

В експлуатаційній документації телевізійних приймачів, на екранах яких можна переглядати фільми в режимі 3D відео, наприклад, моделі сімейства Sony Bravia або Samsung 6 серії, додатково вказуються потрібні для цього формати фільмів. До таких параметрів належать:

 • F / S (Frame Sequential 3D Format). Принцип дії полягає в послідовному чергуванні кадрів, призначених для правого і лівого ока, що забезпечує створення зображення в повному дозволі.
 • C / B (Checkerboard Format). Один з найстаріших форматів відео, в якому цілісна 3D картинка створюється за рахунок того, що один кадр передається білими квадратиками, наступний. Чорними (принцип шахівниці). Для перегляду необхідні активні окуляри.
 • S / S (Side by Side 3D Format). 3D зображення формується за рахунок чрезстрочной подачі кадрів, причому для одного ока картинка передається з дворазовим зменшенням дозволу по горизонталі. Об’ємне зображення виходить за рахунок двох кадрів, сформованих з різних рядків (горизонтальна анаморфная стереопара).
 • T / B (Top and Botton 3D Format). Принцип формування 3D зображення аналогічний формату S / S, тільки кадри подаються чрезстрочно по вертикалі (вертикальна анаморфная стереопара).

Для довідки! В телевізорах модельного ряду Philips, випущених після 1 січня 2016 року, режим 3D не підтримуються.

Який формат відео потрібен для телевізорів різних брендів

Здається, що ще зовсім недавно власники аналогових телевізорів, які приймають програми ефірного мовлення, не були знайомі з таким поняттям, як формат відеосигналу. Однак з появою телетехніки, здатної приймати як програми цифрового телебачення, так і відео з зовнішніх джерел інформації (Інтернет, DVD-програвачі, флеш-накопичувачі та ін.), Питання сумісності відеосигналів, що транслюються і прийнятих в різних форматах, придбав першорядне значення. Саме тому, купуючи, наприклад, обладнання для домашнього кінотеатру, фахівці рекомендують звертати особливу увагу на те, який формат відео підтримує телевізор.

 • MPEG і з’явилися пізніше MPEG-1 (Video-CD), MPEG-2 (DVD-Video) і MPEG-4 (потокове відео). Використання однієї з конкуруючих між собою технологій DivX і Xvid дозволяє також телевізорів підтримувати MPEG-4 Part 2.
 • H.264 (AVC. Англ. Advanced Video Coding), що володіє більш високими характеристиками, ніж формати, створені на базі MPEG, і тому в даний час найбільш поширений.

Таким чином, щоб переглядати контент, що транслюється з різних зовнішніх джерел відеосигналу, користувачеві немає необхідності в придбанні додаткового обладнання. Сполучення телевізорів з таким зовнішнім носієм відеофайлів здійснюється через USB і / або DNLA.

Важливо! Винятком є ​​відеофайли застарілих або рідко використовуваних форматів, які попередньо необхідно конвертувати в один з перерахованих вище відеоформатів. Такого роду перетворення можна здійснити за допомогою, наприклад, персонального комп’ютера.

Крім того, в разі відсутності в телевізорі вбудованого тюнера, призначеного для прийому програм цифрового телебачення, власнику може знадобитися ресивер (TV-піставка), який працює в стандарті DVB-S або DVB-S2 (супутникове телебачення), DVB-C (кабельне телебачення) або DVB-T2 (ефірне телебачення).

Формати відео телевізорів з ультрависокою дозволом

До того, як в ЖК-дисплеях почали застосовувати 4К-технологію, споживачам пропонувалися телевізори 2-х стандартів високого дозволу. 1280х720 (HD Ready 720p) і 1920х1080 (Full HD 1080). Подальший розвиток інноваційних технологій дозволило організувати виробництво телевізійних приймачів з ультрависокою дозволом. 3840х2160 (UHD), 4096х2160 (4К) і 7620х4320 (8К). Останні моделі телевізійних приймачів (8К) дозволяють відобразити на своїх екранах картинку, яка містить 8 мільйонів пікселів.

Порада! Незважаючи на те, що всі моделі сучасних телевізійних панелей дозволяють переглядати практично будь-які відеофайли, відмінності в технічних характеристиках вбудованих плеєрів і підтримуваних форматах відео все ж можуть мати місце. Тому при покупці телевізора потенційному власнику все ж рекомендується ознайомитися з переліком підтримуваних конкретною моделлю форматів відео.

READ  Як зробити браузер за замовчуванням Android Xiaomi

При цьому застосування даних файлів пов’язано рядом обмежень, відображених на малюнку.

 • Про. Підтримуються;
 • Х. Не підтримуються.
 • З супутниковою або звичайної антени;
 • Від DVD або Blu-Ray плеєрів;
 • Через мережу кабельного телебачення.

Важливо! Що стосується перегляду відеофайлів, які читаються з флешки, то телевізорами цієї марки підтримується тільки формат відео DivX 3-6 (в залежності від моделі TV).

Чому не читаються відеофайли потрібного формату

Бувають випадки, коли файли, записані в потрібному форматі відео, кодеки і вирішення яких вказані в експлуатаційній документації на телевізор, не відтворюються (передаються з перешкодами) на екрані. Найчастіше причинами є:

 • Нестандартна пропорція кадру. Якщо ширина або висота кадру перевищує розмір екрану;
 • Помилки, допущені при запису відео (неповна запис, з дефектами та ін.);
 • Нестандартний бітрейт (швидкість передачі даних) відеофайлу;
 • Несумісність форматів цифрової відеокамери і телевізора.
формат, флешки, потрібен, телевізора

Увага! Фільми у форматі 3D підходять для демонстрації на екранах телевізійних приймачів тільки в тому випадку, якщо їх дозвіл не перевищує 1920х1080 пікселів. При використанні відеофайлів з більш високою роздільною здатністю режим 3D в телевізорах може не включитися.

Щоб уникнути прикрих випадковостей, пов’язаних з несумісністю форматів відео записаного файлу і телевізійного приймача, власнику останнього необхідно при його покупці уважно вивчити переліки підтримуваних форматів і дозволів. Чим ширший буде цей список, тим менше ймовірність того, що обраний відеофайл переглянути не вдасться.

Як дізнатися, який формат модель TV підтримує

Грати в «Вгадай мелодію» не завжди цікаво. Набагато простіше точно переконатися, які саме формати відео підтримує телевізор. Для цього можна звернутися до інструкції до техніки. У ній є таблиця, де вказана інформація про кодеку. Там же перераховані всі підтримувані варіанти.

Якщо інструкції немає, вона втрачена або викинута, можна зробити наступне:

 • Знайти модель телевізора. Дані повинні бути на стікері або невеликий табличці на задній панелі пристрою. Якщо немає і її. Можна зайти в налаштування через пульт від телевізора. Відкрити пункт з «Відомостями».
 • Зайти на офіційний сайт виробника. Ввести дані про модель. Знайти опис або інструкцію. І там подивитися параметри кодека.

Після цього варто виписати основні параметри. Перші 3-5 назв. І в них уже записувати фільми на накопичувачі або завантажувати ролики в цьому форматі з Інтернету. Тоді телевізор їх буде відтворювати без залипання і збоїв.

Як завантажити відео потрібного формату

Знайти список доступних для відтворення форматів відео на телевізорі найпростіше в інструкції або через офіційний сайт виробника. Але як зрозуміти, який формат завантажився або буде завантажуватися з мережі:

 • Зайти в папку комп’ютера, де збережено відео. Якщо на флешці, то поставити її в PC і відкрити вміст в файлової системі. Натиснути на іконку відеофайлу правою кнопкою миші і вибрати з відкрилися списку пункт «Властивості». Там буде «Властивості: Файл». У ньому і вказано формат.
 • Якщо при відкритому вікні є додаткові вкладки, то перейти в «Загальні», знайти графу «Тип файлу» і там прописаний формат і його дозвіл. Найчастіше це AVI або MPEG.

При скачуванні відео з надійних і непіратском джерел на самій клавіші «Завантажити» вказано формат. Більшість сайтів пропонує варіанти MP4, AVI, MPEG.

Що робити, якщо скачати не той формат

Не завжди якість підключення до інтернету дозволяє кілька разів поспіль завантажувати фільми, щоб знайти варіант формату, який підтримує телевізор. Набагато простіше скачані відео перевести в потрібний варіант через спеціальні програми для конвертації. Вони працюють онлайн або через установку на PC і дозволяють нескінченну кількість разів переробляти формат відео.

Ось три хороших програми для конвертації відео в той формат, який підійде для TV.

Movavi Video Suite

Програма працює з цілими файлами. У ній є також інструменти для обробки, монтажу і навіть перекодування відео. Через неї можна не тільки поміняти формат, а й відрегулювати яскравість, контрастність фільму.

Програма відноситься до професійного редактору. Відрізняється високою швидкістю роботи. До 35 разів вище, ніж у аналогів. Управління легке. Розібратися, як переробити запис можна навіть без інструкції.

Можна відразу переробляти відео з зовнішніх пристроїв. Вказана можливість роботи з 3D графікою. Крім самих популярних форматів, відео можна перевести в mp4, 3g2, mpg, avi, WAV, mpeg2 / 4.

Wondershare Videa Conerter Ultimate

Платна програма для конвертації відео. Але вартість ліцензії за все від 39 доларів в рік. Можна переробляти формат і записувати ролики прямо з YouTube. Здійснювати запість на DVD-диски, здійснювати трансляцію відразу через медіа-серверів.

 • Простий інтерфейс, в якому легко розібратися без підказок.
 • Повний комплекс функцій для скачування, кодування, нарізки.
 • Підтримка більше 150 форматів, включаючи варіанти для Айпадів.
 • Наявність інструментів для переробки формату аудиодорожек.

Програма підходить для тих, хто постійно записує ролики з YouTube, любить завантажувати фільми і переглядати їх на великому екрані. Також можна використовувати початківцям любителям відеомонтажу.

Завдяки російськомовному інтерфейсу розібратися з конвертером дуже легко. Швидко навчитися міняти формат запису і робити відповідний варіант для телевізора.

Причини: телевізор не відтворює відео, записане в потрібному форматі

Знайти список відповідних форматів для відеофайлів, які легко відтворюються на наявної моделі телевізора. Не єдине, що враховується при скачуванні фільму.

Крім формату, на можливість відкриття відео впливають нестандартні дозволу або параметри кадрів. У програмному забезпеченні телевізора може бути закладений певний режим відтворення. Наприклад, 16: 9 або 4: 3. А скачані відео сильно відрізняється від цих даних розгортки. Тоді файл не відтворюється.

Інші причини неможливості відкрити відповідний формат відео для телевізора:

 • Швидкість передачі даних вище, ніж допустима для TV. Будуть накладки, і телевізор не зможе відтворювати коректно відео. При цьому цей же файл може легко відриватися на комп’ютері, тобто бути цілим і робочим.
 • Погана якість запису. Незважаючи на всі можливості сучасних PC і ноутбуків, можна скачати фільм з інтернету з поганою якістю. Збої з’являються навіть при короткочасному відключенні Інтернет. Для усунення помилки досить перезаписати кінострічку. А також відформатувати флешку і записати на неї кінокартину заново.
 • Неможливість відтворення відео з фотокамери часто пов’язана з внутрішніми форматами обладнання, в якому був знятий фільм або сімейне застілля. Для усунення необхідно завантажити ролик на флешку і через PC і спеціальні програми для конвертації відео записати його в потрібному для TV варіанті.

В Smart TV бувають інші помилки. Завантаження відео безпосередньо пов’язана зі швидкістю роботи Інтернету. Якщо звичні ролики з YuoTube перестали завантажуватися, можливо, файлову систему TV повністю завантажена або занадто багато вкладок відкрито. Досить почистити пам’ять або перезапустити підключення до Інтернету.

Багатофункціональність телевізорів полягає в можливості відтворювати не тільки цифрові телеканали, а й різний контент з інших носіїв. До TV можна підключити флешки, смартфони, планшети. Підключити до пристрою комп’ютер або ноутбук. Головне. Вибрати формат відео, який підтримує встановлена ​​модель телевізора. Де знайти, які формати відео підтримує TV? Розглянемо докладніше.

Набір форматів, які підтримують нові версії TV

Незважаючи на загальні параметри форматів навіть один і той же відео на різних телевізорах відтворюється по-різному. Такий ефект виходить за рахунок різниці між брендами і моделями. Навіть всередині однієї лінійки, але різних моделей TV помітні відмінності. Вся справа в типі встановленого телеприймача і інших супутніх факторах.

На якість відтворення впливає розширення екрану, частота його оновлення та бітрейт. Знання особливостей всіх форматів для телевізора допоможе підібрати оптимальний варіант, в якому варто записувати фільм для конкретної моделі TV.

Наприклад, нові моделі телевізорів Samsung часто працюють з наступними типами стандартів:

 • MPEG 1/2/4 / SP / ASP.
 • Microsoft MPEG-4, V1,2,3.
 • HEVC, MVC, Motion JPEG.
 • 264 BM / MP / HP.
 • WMV і WebM.

Японські телевізори від компанії Sony також мають великий список допустимих для відтворення форматів відеоматеріалів. До них відносять крім всіх варіантів MPEG, такі варіанти як: MP, AVC, Asf, WMV (9 / VC1).

Телевизор видит usb флешку, но не считывает файлы: фильмы, музыку, фотографии. Что делать?

У нових версіях телевізорів, де обладнано роз’ємом для USB-накопичувача, є підтримка таких файлових систем: FAT 12, 16, 32, NTFS.

Основні формати відео, підтримувані технікою

Для старих версій телевізорів обов’язково використовується тюнер. Саме приставка відповідає за розшифровку формату. І вона передає дані на телевізор. Кодек. Частина приставки, що відповідає за декодування зі звичайного файлу в графічні елементи.

Нові телевізори з різними матрицями способи самостійно розкодувати зашифровану інформацію. Вони працюють з кількома поширеними форматами відеофайлів: MP4, MKV, XVID, MPEG. Кожен з них має свої особливості.

Один з найстаріших відеоформатів. Він відтворюється майже всіма версіями телевізорів. Але у нього є кілька підвидів:

 • MPEG першого покоління. Майже не застосовується, так як втратив свою актуальність. Це мала бути для відтворення інформації з CD-дисків. Його ще можна знайти в старих версіях програвачів.
 • MPEG 2 покоління. Іноді зустрічається. Він декодує вже DVD-диски. Він же застосовується в ноутбуках і персональних комп’ютерах.
 • Четверте покоління MPEG. Сучасний протокол мовлення, який активно застосовується сервісами.
READ  Як підключити телефон Redmi 8 до телевізора

Варіант третього покоління проіснував дуже мало. Від нього швидко відмовилися, тому що він працював тільки з HDTV.

У всіх перерахованих випадках можна відтворюватися фільми, серіали, відеоролики. Ті ж самі кодировщики застосовуються популярною програмою для відеозв’язку. Skype.

Інша назва цього формату для відео. Advanced Video Coding, що перекладається як максимальне стиснення відеопотка, при якому забезпечується збереження хорошої якості зображення. Н264 розроблений на базі четвертого покоління MPEG. І його ж застосовують в нових приставках версії Blu-Ray і HD DVD.

Унікальність формату. Наявність оптимального складу кодеків для роботи з відео.

Xvid або DivX

Це довгоочікувані варіанти перезапуску четвертого покоління звичного MPEG. Технології справляються з конвертацією та відкриттям файлів у форматі MPEG. Алгоритми включені в базові версії сучасних телевізорів, що дуже зручно для користувачів.

Що буде, якщо не вгадати з форматом?

Підключити до телевізора флешку з фільмом, особливо є вхід USB, що не скласти праці. Але до закачування кінострічки або серіалу, необхідно зрозуміти, які формати відеофайлів підтримує TV. Інакше, можуть з’явитися такі помилки:

 • Флешка буде здаватися порожній. При відкритті файлової системи якісь папки відобразяться, а бажане відео залишиться прихованим.
 • На екрані при натисканні кнопки Play з’явиться напис: «Помилка: некоректний / підтримуваний формат».
 • Відео запуститься, але не буде звуку або зображення. Можливі й інші помилки відтворення.

Щоб не довелося розбиратися, чому не відкривається відеофайл, варто відразу визначити, в якому варіанті закачувати кінострічку з Інтернет або іншого джерела.

Формат для «кінофлешкі»: FAT, exFAT або NTFS?

Останнім часом широкого поширення телевізорів з можливістю відтворення медійних файлів з USB-накопичувачів призвело до того, що процес закачування чергового фільму «на флешку для телевізора» став настільки ж буденним, як перемикання на ньому ефірних телеканалів.

Швидкість вітчизняного доступу в інтернет стала такою, що будь-який користувач може дозволити собі завантажити за ніч або навіть за пару годин файл великого обсягу з фільмом в найвищій якості, наскільки його дозволяє зберегти формат MKV. Про вартість навіть досить ємних флешок і говорити не доводиться, вони стали більш ніж доступні.

Однак виникає одна важлива проблема: файли об’ємом більше 4-х гігабайт неможливо записати на флеш-накопичувачі, так як вони, як правило, розмічені в формат FAT32. Вирішенням питання є переразметкой накопичувача в формат exFAT або NTFS. Однак записати великі файли на флешку в форматі exFAT можна, але, на жаль, далеко не всі моделі телевізорів здатні його «побачити». Інша проблема з NTFS: для того, щоб розмітити флешку, в цей формат потрібно спочатку відкрити до неї доступ через настройки дискових пристроїв.

Після цього ОС дасть можливість відформатувати флешку в NTFS. Тоді на неї можна буде записати файл будь-якого (допустимого ємністю накопичувача) обсягу, а ваш телевізор напевно без проблем відтворить записаний фільм у відмінній якості.

Однак є в цьому рішенні один великий «підводний камінь». Справа в тому, що контролер в будь-якому NAND флеш-накопичувачі забезпечує не тільки процес операцій читання / запису, але також профілактику найкращою рівномірності зносу NAND осередків. Це реалізовано за рахунок блокової організації сторінок. На кожен блок є лічильник, що зберігається або в самому блоці в службових даних, або в таблиці в окремих блоках зі службовими даними. У таблиці трансляції вказується порядок використання блоків для реалізації LBA діапазону, в якому користувач і створює розділ, а також зберігає свої файли.

При операції запису великий блок забирається в буфер контролера, в нього вносяться зміни, після чого він цілком перезаписується назад, іноді навіть за новою адресою з реєстрацією в таблиці трансляції.

Так, видозмінюючи в накопичувачі блок в 4 МБ навіть на 1 байт, перезаписується все одно весь блок. І, якщо у випадку з розміткою в FAT (32) вноситься запис в директорію, запис даних файлу і інформація в обидві копії FAT таблиці (для exFAT є ще допоміжна структура bitmap), то у випадку з NTFS відбувається внесення запису в саму MFT (Головну файлову таблицю), до індексного запис, в BitMap, в LogFile і так далі. Загалом, кількість операцій зростає в кілька разів.

Таким чином, чим більше дрібних файлів записується і перезаписується на флешку з системою NTFS, тим більше вона зношується, так як, як ви знаєте. Її ресурс безпосередньо залежить від кількості циклів запису / читання.

Можна собі уявити, наскільки легко і швидко можна угробити флешку, встановлену в роутер з утилітою цілодобової «гойдалки» торрент-файлів. Для цих цілей краще вже розмітити накопичувач в exFAT, а на телевізорі дивитися «дрібні» фільми з накопичувачів, розмічених в FAT32 або «великі». З гаджета на NTFS.

І що ще дуже важливо! Ніколи не висмикуйте з порту USB-флешку, якщо вона ще не закінчила операцію читання / запису навіть якщо в системі у вас відключено кешування, що дозволяє витягувати USB-накопичувачі без попереднього їх відключення через службу безпечного вилучення. Якщо в цей момент буде проходити процес відновлення службових таблиць, ви ризикуєте перетворити накопичувач в шматочок мертвого заліза і пластику.

Підтримувані сучасними TV формати

Сьогодні більшість телевізорів, не тільки іменитих виробників, таких як Sony, Samsung, Philips, LG, а й інших підприємств, мають відносно стандартний набір кодеків, які дозволяють читати найбільш поширені формати. До них відносяться:

 • MPEG 1/2/3/4;
 • Divx;
 • HEVC;
 • AVI;
 • WMV.

4К-телевізори Sony на платформі Android TV

Існують і інші формати, але вони досить специфічні, тому в телевізорах їх підтримки може не бути. Варто також розуміти, що запропонований вище список. Це найбільш популярні розширення, але не всі виробники і не в кожній своїй моделі реалізують їх читання.

Порада! Щоб дізнатися, який формат розуміє пристрій, досить заглянути в його специфікації, як правило, в описі є повний перелік.

Популярні формати

На даний момент, телевізори здатні розрізняти основну частину поширених форматів відео. Розглянемо основні з них.

Перш за все, це відеофайли з’явився досить давно стандарту MPEG. Він поділяється на кілька підвидів:

 • Mpeg. 1, що втратив актуальність формат CD-відео;
 • Mpeg. 2, який використовується DVD;
 • Mpeg. 4, дуже популярний на сьогодні і повсюдно використовується в засобах зв’язку і потокового мовлення.

Наступний, не менш популярний формат для відео, який працює на основній частині пристроїв. Н-264, або як його ще називають, Advanced Video Coding. Даний кодек характерний збереженням оптимального дозволу картинки за умови максимального стиснення вихідного файлу. Формат AVC значно перевершує MPEG по безлічі показників.

Divx і Xvid

Очікуваним перезапуском і доопрацюванням кодека Mpeg можна назвати відеофайли, стислі по змагаються один з одним технологіям DivX і Xvid. Представлені кодеки однаково добре справляються з перетворенням записи в Mpeg. 4. Ці алгоритми також вбудовані в заводській комплект програмного забезпечення телевізорів.

Основні формати відео для телевізора

На відміну від старих TV, які вміли транслювати лише через антену, сучасні девайси можуть використовувати різні джерела інформації. Поширеним варіантом є USB носії, на які викачують фільми з інтернету. Іноді TV не може відтворити викачане кіно. Це відбувається через розширення файлу. Щоб уникнути подібної ситуації, нижче розказано, які формати читає телевізор, і що робити, якщо не вдається знайти фільм в підходящої кодуванні.

Що робити, якщо TV не відтворює фільм

Іноді навіть заявлений в паспорті формат не читається. Це можливо через невідповідного дозволу картинки, бітрейта, частоти кадру і по ряду інших причин. Крім того, некоректне відтворення може бути пов’язано з неякісною записом. Фільм не докачати, або при завантаженні на флешку стався збій, але це пройшло повз увагу користувачем.

Телевізор може не читати фільм з флешки, якщо той некоректно скачати

Якщо TV не відтворює фільм, і завантажити його в іншому розширенні не виходить, то варто спробувати оновити прошивку. Іноді разом з нею розширюються можливості пристрою, включаючи появу підтримки нових форматів.

Порада! Якщо оновлення прошивки не допомогло, телевізор не Smart, і купувати додаткову техніку немає можливості, то на комп’ютері можна конвертувати файли в потрібні формати.

Який купувати телевізор, кожен вирішує сам. Буде це Sony або Samsung, LED або OLED, плазма або ЖК. Сучасний ринок здатний запропонувати чимало відмінних пристроїв, здатних обробити практично всі існуючі формати вигляді. Вони можуть різниться в ціні, якість збірки і деталей, але в цілому, досить добре справляються зі своїми функціями.

BETATECH.COM.UA 2022