Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Який SSD підійде для ноутбука Asus

Table of Contents

SSD: міфи і реальність

Всіх, хто хоче перейти на твердотільний накопичувач, мучать смутні сумніви про доцільність даного витратного (!) Заходи. Адже існує усталена думка, що SSD розрахований на певну кількість циклів запису, а значить і вистачить його ненадовго. Але, не можна судити таке оновлення тільки по одному параметру. Флеш-пам’ять влаштована дуже по розумному. Вся справа в тому, що контролер не дозволяє записувати інформацію 1000 разів в одні і ті ж осередки. Інформація розподіляється рівномірно, виходячи зі ступеня їх зносу. Саме тому, «вбити» SSD дуже швидко просто не вийде. Для домашнього користування заявлених циклів перезапису в 3000-5000 вистачить на 5-7 років стабільної роботи. Який з цього можна зробити висновок? Відповім. удосконалювати ноутбук шляхом заміни диска можна і потрібно, так як це знизить час відгуку на призначені для користувача команди в рази. А значить, принесе море задоволення від володіння таким лептопом. А терміну придатності накопичувача вистачить надовго.

швидкісні показники

Тут важливу роль відіграє вибір контролера, адже він відповідає за те, наскільки впаде швидкість забитого до відмови накопичувача. Для ноутбуків на базі core i5 або core i7 оптимальним буде варіант з наявністю кеша. Для варіантів бюджетних можна підібрати 480-600 Мбайт / с, а для більш дорогих. 1500 Мбайт / с.

Обсяг пам’яті

При виборі SDD накопичувачів це один з основних параметрів. Чому, запитаєте ви? Постараюся пояснити докладніше. Стандартна операційна система, наприклад, Windows 7, займає 15 Гб пам’яті. Додатково 15 Гб потягнуть на себе інші програми. Разом 30-35 Гб в цілому. Необхідно взяти ще трошки місця для періодичного резервного копіювання та так, про всяк випадок додатково. Висновок: для домашнього використання буде цілком достатньо диска на 60 Гб.

який, підійде, ноутбука, asus

Любителі «важких» ігор повинні розщедритися і вибрати накопичувач з мінімальним об’ємом 128 Гб. Великі габарити. це серверні варіанти і індустріальні масштаби. Додому вони ні до чого. Хоча, якщо вміст гаманця дозволяє, чому б і ні.

Пам’ятайте! Вартість одного мегабайта інформації на дисках більшого масштабу буде меншою.

Параметри вибору SDD для ноутбука

Виробники не стоять на місці і пропонують споживачеві накопичувачі з новими поліпшеними характеристиками за меншу ціну. Подальше зростання охоплення ринку накопичувачами нового типу не підлягає сумніву. жорсткий диск буде поступатися позиціями. Саме тому в принципі вибору варто розібратися вже зараз. При наступній зміні побутового портативного PC пересічному споживачеві, швидше за все, доведеться зіткнутися з дилемою перед типом системного диска. Отже, як підібрати SSD?

Який SSD вибрати, якщо хочеться серйозної прибавки швидкості ноутбука?

Добрий день, шановні читачі мого блогу! Я знаю, чому ви сьогодні тут! Ви вирішили «прокачати» свій ноутбук і додати йому швидкості і продуктивності. І ви самі знаєте, яким чином це зробити. доповнити систему диском останнього покоління. Так чому ж ви шукаєте нову інформацію з цього приводу? Та тому, що трохи сумніваєтеся в собі (даремно) і не знаєте, який SSD вибрати для ноутбука. Чи не турбуйтеся, постараюся допомогти вам в цьому нескладному, але делікатному питанні. пішли розбиратися?

Установка SSD в ноутбук ASUS X541S

ресурс операцій

Кількість циклів перезапису істотний, але не критично важливий показник, як ми з’ясували на початку статті. Проте, нехтувати ним не варто. Існує 3 поширених типу мікросхем з осередками SLC, MLC і TLC. Найперший. найдовший, на споживчому ринку представлений слабо, тому як, дуже дорогий. Другий. значно дешевше, займає лідируючі позиції і оснащує основну масу накопичувачів. Останній. щодо дешевий у виробництві, але заявлений цикл життя становить 1000-1500 періодів перезапису, що катастрофічно мало. Висновок: найрозумніше зі співвідношення ціна якість вибирати твердотільний накопичувач з NAND Flash пам’яттю зі структурною організацією типу MLC.

Що дасть покупка SSD?

Найголовнішою перевагою флеш-накопичувачів є надзвичайно висока швидкість роботи в порівнянні з традиційним вінчестером. На практиці це дуже помітно при зчитуванні великої кількості маленьких файлів. Простіше кажучи, HDD буде зчитувати і записувати один величезний файл дуже швидко, але тисяча фотографій того ж загального обсягу займуть у нього чималий проміжок часу. SDD ж, навпаки, навіть не забариться при роботі з великою кількістю маленьких татусів і файлів, а проковтне їх «на ура». Кому це може бути потрібно? Фотографам, кожен день працюють з великою кількістю відзнятого матеріалу, наприклад.

READ  Який ноутбук краще HP або acer

До другого гідності SSD відноситься його малу вагу і відносна міцність до механічного пошкодження. Що дасть обивателю? Відсутність страху перед серйозною поломкою від удару девайса об підлогу. І меншу вагу пристрою.

Не зайвим буде нагадати, що сам принцип дії дисків нового покоління. зчитування необхідної інформації з плати за частки секунди, береже заряд батареї дуже істотно. Наприклад, ноутбук на HDD 500Gb споживає 2.0-2.5 Вт в активному режимі і 0.7-0.8 Вт в сплячому. Пристрій на SSD 512Gb 0.28 Вт в режимі мультизадачности і всього (!) 0.1 Вт на режимі «сон».

Швидкість запису / читання

Ціна, безумовно. це один з визначальних факторів, але ще важливіше швидкість, що впливає на ефективність його роботи. Аналізуючи специфікацію конкретної моделі, варто перевірити, які швидкості запису і читання вона пропонує.

На ринку доступні різні рішення, засновані на певних стандартах, серед яких можна виділити кілька:

 • SATA. інтерфейс, що працює на швидкості до 6 ГБ / с і забезпечує пропускну здатність 600 МБ / с. Остаточні значення передачі даних також залежать від інших параметрів комп’ютера і ємності самого носія. 1 ТБ забезпечує швидшу роботу, ніж 500 ГБ, хоча б за рахунок обсягу кеш-пам’яті.
 • M.2 PCIe. цей модуль у співпраці з протоколом NVMe 4.0 забезпечує швидкість запису і читання до 4400/5000 МБ / с. У цьому варіанті у вас є можливість обробляти кілька команд одночасно, що ви обов’язково оціните це при завантаженні декількох файлів.

Зображення з відкритого доступу

Який SSD вибрати?

SSD в даний час вважається оптимальним рішенням для ноутбуків. Вибираючи твердотільний накопичувач, слід звернути увагу на кілька моментів.

Тип мікросхеми пам’яті і гарантія

Гарантійний період може, серед іншого, від чіпів пам’яті, поміщених в диск. Найміцніші твердотільні. це ті, в яких використовуються SLC. SLC в одній комірці пам’яті зберігає 1 біт інформації, що доводить його надійність.

Чіпи MLC і TLC також є хорошим варіантів збереження даних. Наприклад, в мікросхемі 3D TLC одна осередок зберігає 3 біта даних. Гарантія на цей тип зазвичай становить 5 років.

Гарантія на QLC, який є найдешевшим і низькоякісним чіпом, становить 2-3 роки, а це означає, що навіть виробники можуть бути не впевнені в терміні їх служби.

ємність

Раніше рука об руку з низькою продуктивністю була висока ціна. В даний час ціни впали, а ємність збільшилася. Тому важливо звертатися увагу і на цей параметр. На ринку доступні твердотільні накопичувачі на 500 ГБ, які ще пару років тому коштували як 256 ГБ.

SSD-диск в порівнянні з HDD має не дуже значну ємність. З іншого боку, список його переваг настільки вражає, що це найкраще вкладення для поліпшення свого пристрою. Тим більше що можна додатково придбати зовнішній накопичувач і використовувати його в разі недостатньої ємності.

Ознайомтеся з пропозиціями і виберіть модель, відповідну вашим очікуванням:

 • 120 ГБ. найменший варіант підходить для базових офісних завдань, наприклад, серфінгу по Інтернету, роботи в програмах для обробки текстів.
 • 240 ГБ. цей обсяг підійде, коли ви захочете, наприклад, зберегти на диск фотографії та музику. Місця вистачить для зберігання декількох ігор і завантаження необхідних додатків.
 • 500 ГБ і більше. варіант для зберігання мультимедійних даних. Крім того, ви можете розраховувати на високу ефективність роботи і без проблем використовувати обладнання для професійних графічних проектів.

Який SSD найкраще підійде для ноутбука

Хочете оновити старий ноутбук, замінивши жорсткий диск на сучасний накопичувач? Або прискорити новий пристрій, тому вам цікаво, покупка якого SSD буде хорошим рішенням? У цій статті ми розберемося, на які параметри варто звернути увагу.

Що таке SSD?

Це твердотільні накопичувачі, які набагато перевершують жорсткі диски, засновані на флеш-пам’яті. Вони пропонують високу продуктивність, що призводить до швидкого запуску системи, ігри та програми.

Також вони не містять механічних частин, тому їх робота повністю безшумна. Ноутбук з диском SSD менш схильний до механічних пошкоджень, характеризується більш тривалим часом автономної роботи.

підключення

У підключенні нового диска до ноутбука немає нічого складного. Однак, якщо ви вперше встановлюєте накопичувач в ноутбук, рекомендується зробити повну резервну копію PC перед початком роботи, щоб не втратити цінні дані в разі збою. Також при установці нового SSD краще перевстановити операційну систему.

 • Видаліть існуючий жорсткий диск. в більшості пристроїв достатньо відкрити спеціальний відсік і від’єднати кабель SATA.
 • Встановіть новий накопичувач замість витягнутого.
 • Запустіть PC і встановіть операційну систему.
 • Використовуючи стандартні інструменти для обслуговування PC, витягніть оптичний привід з комп’ютера.
 • Цікаво, що старий оптичний привід може використовуватися поза PC. багато компаній пропонують відповідні роз’єми і упаковки, завдяки якій ви можете перетворити старий диск в портативний накопичувач.
 • Встановіть жорсткий диск в тримач. акуратно поводьтеся з роз’ємом SATA при підключенні його до материнської плати.
 • Затягніть всі гвинти і закрийте всі це.
 • запустіть комп’ютер.

Зображення з відкритого доступу

На які параметри ви звертаєте увагу при виборі SSD для ноутбука?

READ  Чи не працює звук на ноутбуці HP

Параметри вибору SDD для ноутбука

Виробники не стоять на місці і пред’являють споживачеві накопичувачі з новими вдосконаленими рисами за найменшою вартістю. Майбутній зростання охоплення ринку накопичувачами нового типу не підлягає сумніву. жорсткий диск буде поступатися позиціями. Ось тому в принципі вибору варто розібратися вже на даний момент. При подальшій зміні побутового портативного PC пересічному споживачеві, найімовірніше, доведеться зіткнутися з проблемою перед типу системного диска. Отже, як підібрати SSD?

швидкісні характеристики

Він відповідає за швидкість забитого до відмови накопичувача. Для ноутбуків на базі Core i5 або Core i7 хорошим буде варіант з наявністю кеша. Для варіантів економних можна підібрати 480-600 Мбайт / с, а для більш дорогих. 1500 Мбайт / с.

Кращі ноутбуки Asus з SSD. 10. Asus X570UD

Asus X570UD якщо в чомусь і поступається власним супернику, то спочатку у вартості: чи варто цей ноутбук всього 62000 рублів, але повністю пропонує пристойну для власної ціни начинку.

Матовий екран з діагоналлю 15,6 дюйма видає роздільну здатність 1920 на 1080 пікселів. Дискретної карти NVIDIA GeForce GTX 1050 c 2 ГБ пам’яті вистачить для карти сучасних ігор. Оперативку можна розширити до 16 ГБ, здатності мікропроцесора вистачить для всіх щоденних завдань. Реальний майстер на всі руки.

Asus ZenBook Flip 14 UX461UA

На ноутбук Asus ZenBook Flip 14 UX461UA високошвидкісний і великий SSD-диск. Для подібних «вінчестерів» 256 Гб. це вже багато!

Як розібрати ноутбук Asus X756U і встановити SSD

Оперативка ан цієї моделі 8 Гб, і це вже НЕ поміняти. Вобщем, і без зростання «оперативки» 4-ядерний процесор зі швидкістю в 1600 МГц зі своїми завданнями повністю справляється.

Сенсорний 14-дюймовий екран видає картину добре властивості, здорово допомагає вбудована карта Intel UHD Graphics 620. І, що дозволяє назвати Asus ZenBook Flip 14 UX461UA найкращим ноутбуком-трансформером Asus.

Менш популярні формфактори

Може бути, в корпусі вашого комп’ютера НЕ відсіку для SSD 2,5 “, а на материнській платі не буде роз’єму для M.2. З такої нетипової ситуацією може зіткнутися власник вузького ноутбука. Msata. уточнюйте в документах до PC. Це рідкісні формфактори, які компактніше SSD 2,5 “, але поступаються за швидкістю обміну даними накопичувачів M.2.

Малогабаритний накопичувач Kingston SSDNow V180 у формфакторі 1,8 «

Крім того, тонкі ноутбуки від Apple теж НЕ підтримують класичні формфактори. В їх встановлює SSD пропрієтарного формату, властивості якого можна порівняти з M.2. Підтримувані тип SSD уточнюйте в до PC, якщо у вас вузький ноутбук з яблуком на кришці.

Накопичувач Transcend JetDrive 725 пропрієтарного формату для MacBook Pro 15

Яка пам’ять краще: MLC або TLC

За кількістю бітів інформації, які можуть зберігатися в одній комірці флеш-пам’яті, останню ділять на три типи: SLC (один біт), MLC (два біта) і TLC (біта). 1-ий тип актуальне для серверів, 2-е широко використовуються в споживчих накопичувачах, тому вибирати для вас доведеться конкретно з їх.

Пам’ять MLC швидше і довговічніше, але дорожче. TLC, відповідно, повільніше і витримує менше циклів перезапису, хоча середній користувач навряд чи побачить різницю.

Пам’ять типу TLC обходиться дешевше. Вибирайте саме її, якщо економія вам важливіше швидкості.

В описі пристрою також може бути вказаний тип накопичувального розташування елементів пам’яті: NAND або 3D V-NAND (або просто V-NAND). 1-ий тип передбачає, що осередки розміщуються одним шаром, 2-ий. в кілька шарів, що дозволяє зробити SSD завищеною ємності. Як кажуть розробники, надійність і продуктивність флеш-пам’яті 3D V-NAND вище, ніж в NAND.

Форм-фактор

SSD накопичувач можна встановити в якості додаткового диска для ноутбука доповнення до вінчестера. У такому випадку його можна поставити на місце старого HDD. Жорсткий диск не варто викидати, а помістити в клітинку дисковода. А можна використовувати як зовнішній, для зберігання інформації.

Увага! Як зовнішній накопичувач, SSD слід підключати тільки через USB формату 3.0 або 3.1. Більш ранній 2.0, а не більше прискорення в порівнянні з HDD, швидше навпаки.

Є есесдішки на 3,5 дюйма, але вони підходять тільки для стаціонарних PC. В ноутбук потрібно вибирати форм-фактор на 2,5 і 1,8 дюйма. Саме цей розмір комфортабельно встане в корпус относительно маленького лептопа.

Samsung 970 EVO Plus 500 GB (MZ-V7S500BW)

M.2 накопичувач відноситься до лінійки пристроїв екстра-класу, здатних забезпечити вирішення завдань найвищого рівня.

Форм-фактор 2280 дозволяє встановити даний компонент у багатьох моделях сучасних ноутбуків.

Використовуваний інтерфейс для підключення. PCI-E 3.0 x4. Девайс Samsung 970 EVO Plus 500 GB (MZ-V7S500BW) забезпечує неймовірну швидкість послідовного читання з піковим значенням 3500 МБ / с.

При цьому ресурс диска оцінюється в 300 TBW. Твердотільний нак опітель споживає всього 9 Вт і має односторонню компоновку чіпів пам’яті.

 • ємність диска. 500 ГБ;
 • тип флеш-пам’яті. 3D V-NAND;
 • контролер. Samsung Phoenix;
 • швидкість читання-запису. 3500 МБ / с-3200 МБ / с;
 • час напрацювання на відмову. 1,5 млн ч;
 • габаритні розміри (Ш × В × Д). 22,15 × 2,38 × 80,15 мм.
 • величезна швидкість читання / запису;
 • зручний фірмовий софт;
 • компактні розміри;
 • високий заявлений ресурс.
 • нагрівання під час роботи;
 • висока вартість;
 • немає кріпильних гвинтів в комплекті.

Як дізнатися який SSD підійде для ноутбука?

Перш за все необхідно переконатися в наявності в девайсе місця або присутності на системній платі роз’єму для установки.

READ  Як перенести зображення з ноутбука на телевізор

При наявності досвіду можна розкрити ноутбук з метою перевірки розмірів монтажного простору або наявності слота для підключення.

НОВАЯ ЖИЗНЬ СТАРОГО НОУТБУКА | ЧТО ДАЕТ УСТАНОВКА SSD ДИСКА

Залежно від моделі ноутбуки підтримують твердотільні накопичувачі з інтерфейсом SATA 1, 2 або 3 версій (всі сучасні пристрої працюють з останнім варіантом).

Або це можуть бути пристрої, що використовують M.2 (найбільш перспективний інтерфейс з максимальною швидкістю).

Знову ж таки, більш точно дізнатися про підтримку конкретної специфікації найкраще на сайті виробника ноутбука.

Samsung 860 EVO 250 GB (MZ-76E250BW)

Твердотільний накопичувач значно підвищить продуктивність ноутбука і збільшить обсяг його внутрішньої пам‘яті.

250 ГБ вільного простору цілком вистачить для інсталяції операційної системи, софта та ігор.

Фізичний інтерфейс пристрою Samsung 860 EVO 250 GB (MZ-76E250BW) сумісний з інтерфейсом SATA.

Сучасний контролер лінійки MJX і чіпи пам’яті MLC 3D NAND задовольнять вимоги найвибагливіших користувачів.

Модель має підтримку технологій Smart, TRIM, WWN, шифрування AES-256. Пристрій володіє мініатюрними габаритами. Гарантійний термін. 5 років.

 • ємність диска. 250 ГБ;
 • тип флеш-пам’яті. MLC 3D NAND;
 • контролер. Samsung MJX;
 • швидкість читання-запису. 550 МБ / с-520 МБ / с;
 • час напрацювання на відмову. 1,5 млн ч;
 • габаритні розміри (Ш × В × Д). 69,85 × 6,8 × 100 мм.
 • висока швидкість завантаження Windows та інших ОС, запуску програм;
 • новітній контролер MJX;
 • швидкий буфер з LPDDR4 пам’яттю;
 • потенційна надійність (гарантія 5 років);
 • високий ресурс записи.
 • пристойний цінник;
 • «Бідна» комплектація;
 • нагрівання під час роботи.

Western Digital WD Blue SATA 500 GB (WDS500G2B0A)

Модель Western Digital WD Blue SATA 500 GB (WDS500G2B0A) в корпусі чорного кольору забезпечить ноутбук швидкодією і продуктивністю, значно підвищивши поточну швидкість обробки запитів.

Розглянутий девайс оснащений великим об’ємом вільної пам’яті, якої вистачить не тільки під установку ОС, але і для використання ресурсоемкого софта.

Крім того, користувач зможе зберігати на диску великі масиви віртуальних даних.

Підключення Western Digital WD Blue до системної платі ноутбука здійснюється по інтерфейсу SATA. Гарантійний термін пристрою. 1800 днів.

 • ємність диска. 500 ГБ;
 • тип флеш-пам’яті. TLC 3D NAND;
 • контролер. Marvell 88SS1074;
 • швидкість читання-запису. 560 МБ / с-530 МБ / с;
 • час напрацювання на відмову. 1,75 млн ч;
 • габаритні розміри (Ш × В × Д). 69,85 × 7 × 100,2 мм.
 • мініатюрні розміри;
 • висока швидкість роботи;
 • гарантія 5 років;
 • потужний двоядерний контролер Marvell.
 • нагрів при роботі;
 • ненадійний пластиковий корпус;
 • відсутність в комплекті зовнішнього корпусу для полегшення перенесення даних.

Samsung тисячі двадцять чотири GB (MZ-76P1T0BW)

Модель від провідного виробника засобів для зберігання даних об’єднує в собі передові технології, висока якість і надійність.

Накопичувач об’ємом 1024 ГБ підтримує технологію шифрування даних AES-256, завдяки якій користувач зможе захистити інформацію від стороннього доступу.

Ресурс роботи пристрою Samsung тисячі двадцять чотири GB (MZ-76P1T0BW) становить не менш як 1200 TBW. Максимальна швидкість запису дорівнює 530 МБ / с.

Приєднання девайса до системної платі ноутбука здійснюється через інтерфейс SATA.

 • ємність диска. 1,0 ТБ;
 • тип флеш-пам’яті. MLC 3D NAND;
 • контролер. Samsung MJX;
 • швидкість читання-запису. 560 МБ / с-530 МБ / с;
 • час напрацювання на відмову. 2,0 млн ч;
 • габаритні розміри (Ш × В × Д). 69,85 × 6,8 × 100 мм.
 • невелика вага;
 • низьке споживання енергії;
 • заявлений довгий термін служби;
 • підтримка. фірмове ПО сервісного призначення.
 • тонкий пластик корпусу;
 • ціна вище ніж у аналогічних моделей;
 • в комплекті немає гвинтів для кріплення.

Patriot Memory Viper 512 GB (VPN100-512GM28H)

Твердотільний накопичувач Patriot Memory Viper 512 GB (VPN100-512GM28H) гарантує найвищу швидкість обробки даних, порівнянну з прямим читанням / записом в оперативну пам‘ять.

Розглянутий SSD виконаний відповідно до типорозміром M.2 з підтримкою протоколу NVMe.

У ньому використовується потужний контролер Phison PS5012-E12, за рахунок чого пристрій демонструє рекордні швидкості послідовного читання і запису даних.

Про надійність девайса говорить масивний радіатор, який виступає в ролі основного елемента надефективну системи теплоотведенія.

 • ємність диска. 512 ГБ;
 • тип флеш-пам’яті. TLC;
 • контролер. Phison PS5012-E12;
 • швидкість читання-запису. 3300 МБ / с-2200 МБ / с;
 • час напрацювання на відмову. 2,0 млн ч;
 • габаритні розміри (Ш × В × Д). 22 × 10,5 × 80 мм.
 • мініатюрні розміри;
 • простота і легкість установки;
 • висока швидкість запису / читання;
 • сучасний продуктивний контролер;
 • ефективна радіаторна система охолодження.
 • дуже тонка плата (вимагає обережного поводження);
 • без додаткових налаштувань працює не на кожній материнській платі;
 • вартість, порівнянна з рівнем продукту.

Дана категорія представлена ​​відносно недорогими SSD-дисками.

Всі розглянуті моделі характеризуються тривалим терміном служби, відсутністю шуму і зносостійкість компонентів.

ТОП-3 кращих твердотільних SSD накопичувача на 250 Гб для ноутбука по співвідношенню ціна-якість.

Представлені моделі мають усі переваги SSD-дисків, серед яких надійність, тривалий термін служби, висока швидкість читання / запису і безшумність роботи.

BETATECH.COM.UA 2022