Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Комп’ютер не бачить дисковод Windows 7

Table of Contents

Відновлення роботи дисковода на комп’ютері з Windows 7

При роботі з комп‘ютером може статися ситуація, коли користувач виявляє, що на PC не працює дисковод. Це проявляється в тому, що даний пристрій перестає бачити вставляються в нього диски, читати їх або ж взагалі система не визначає сам привід. Далі ми спробуємо розібратися, чому так відбувається і які способи вирішення даної проблеми існують.

Налаштування через «Диспетчер пристроїв»

Проблема з роботою дисковода може виникнути через те, що він не инициализирован в системі або через відсутність необхідних драйверів. Ці негативні фактори можна усунути через «Диспетчер пристроїв».

  Клацніть «Пуск» і відкрийте «Панель управління».

Зайдіть в розділ «Система і безпека».

Компьютер не видит DVD привод windows 7

Клацніть по найменуванню елемента «Диспетчер пристроїв» в групі інструментів «Система».

Втім, дана група може й не бути в переліку. В такому випадку клікніть «Дія» та виберіть позицію «Оновити конфігурацію».

Буде виконана процедура поновлення конфігурації всіх підключених до PC пристроїв, в тому числі і дисковода. Після цього шукана група повинна відобразитися. Якщо ж вона не з’явилася і ви впевнені, що причина не в BIOS або апаратної складової, то пошукайте дисковод в інших групах. При проблемах з драйверами він може потрапити не в свій розділ. Але коли і там ви його не знайдете, відразу можете переходити до розгляду Способу 2.

Якщо потрібна група все-таки відобразилася, перевіряйте працездатність приводу. Коли ви виявите, що проблеми з непрацездатністю не були усунені, клацайте по назві зазначеного вище розділу «Диспетчера».

Відкриється список дисководів. Наступну операцію варто зробити навіть в тому випадку, якщо спочатку група у вас відображалася в «Диспетчері». Пошукайте найменування проблемного приводу і клацніть по ньому правою кнопкою мишки (ПКМ). Виберіть варіант «Видалити».

У віконці зробіть підтвердження дій, натиснувши «OK».

Після видалення приводу виконайте вже знайому нам операцію по оновленню конфігурації. Після цього перезавантажте PC.

Якщо це не допомогло, варто спробувати оновити або перевстановити драйвера. Для початку виконайте оновлення. Клацніть в «Диспетчері» ПКМ по найменуванню приводу. У переліку виберіть варіант “Оновити драйвери».

У отобразившейся оболонці виберіть варіант з автоматичним пошуком.

Буде запущений процес пошуку драйверів на сайті Microsoft. У разі виявлення більш фактичного вигляду, відповідне ПО буде завантажено на комп’ютер і автоматично інстальовано.

Урок: Як оновити драйвера на Windows 7
Якщо ж зазначений варіант дій не допоміг або комп’ютер не знайшов підходящої заміни для існуючих драйверів, то є сенс виконати їх повну переустановку з попереднім видаленням поточного варіанту. Але для початку потрібно завантажити на PC актуальні драйвера з сайту виробника дисковода. Якщо ви не можете знайти цей веб-ресурс, скористайтеся пошуком корисних компонентів по ID обладнання.

Урок: Як знайти драйвер за ID обладнання
Далі двічі клацніть по найменуванню дисковода в «Диспетчері» лівою кнопкою мишки.

Компьютер не видит DVD привод Windows 7

Тепер переміститеся в розділ «Драйвер» через вкладку відкрився віконця.

Потім підтвердіть виконання дії, натиснувши кнопку «OK» в діалоговому вікні.

Тепер потрібно встановити новий компонент. Для цього викличте вікно оновлення драйвера, як було описано в пункті 10 цього способу. Але на цей раз у вікні, виберіть варіант з виконанням пошуку на даному PC.

У наступному вікні для вказівки розташування папки із заздалегідь завантаженим драйвером натисніть кнопку «Огляд».

За допомогою стандартного віконця огляду папок перейдіть в директорію розташування каталогу містить інсталяційний файл драйвера і виділіть його. Після цього тисніть на кнопку «OK».

Після того як шлях до потрібної папки відобразився у вікні оновлення драйвера, натисніть кнопку «Далі».

 • Внаслідок цих дій станеться виконання процедури установки драйвера на комп’ютер і проблема з працездатністю приводу повинна бути усунена.
 • Якщо вам здається даний порядок дій занадто складним, то можна піти по більш легкому шляху, встановивши на PC спеціальну програму для пошуку та інсталяції драйверів, наприклад, DriverPack Solution. Дане ПО саме відшукає потрібну оновлення і встановить його на комп’ютер. Але все-таки вищеописана ручна інсталяція є більш кращою і при її використанні більш ймовірний кінцевий успіх у вирішенні проблеми.

  Причини неполадки і способи її усунення

  Причини непрацездатності дисковода можна розділити на дві великі групи: апаратні або програмні. Перша найчастіше пов’язана з поломкою самого приводу. Це може бути виражено у виході з ладу мікросхем або головки лазера. У цьому випадку необхідно звернутися в сервіс для ремонту або просто замінити несправний пристрій. Втім, іноді джерело неполадки може бути і в інших апаратних компонентах PC. Наприклад, при часткової поломки блоку живлення електроенергія не буде надходити на накопичувач на комп’ютері, що призведе до його відмови. Також варто перевірити правильність і щільність підключення кабелю живлення і SATA або IDE-шлейфа до відповідних портів. При цьому потрібно звернути увагу не тільки на роз’єми на самому приводі, але і на материнській платі.

  Крім того, джерелом описуваної проблеми можуть стати неправильні настройки BIOS. В цьому випадку потрібно провести коригування корисних властивостей даного системного ПО.

  Ми ж зосередимося в цій статті на програмних проблемах Windows 7 в роботі дисковода.

  «Редактор реєстру»

  Якщо вищевказані дії не допомогли усунути проблему з працездатністю приводу, необхідно виконати деякі маніпуляції в «Редакторі реєстру». Змінювати ці настройки без зайвої необхідності не рекомендується, а тому використовуйте даний спосіб тільки тоді, коли інші варіанти дій не принесли плодів і ви впевнені, що причина неполадки чи не криється в апаратних факторах або в параметрах BIOS. У будь-якому випадку, перед початком маніпуляцій обов’язково зробіть резервну копію системи і реєстру, щоб мати можливість зробити відкат.

   Наберіть комбінацію WinR і введіть такий вислів:

  Урок: Як відкрити редактор реєстру в Windows 7
  У відкрилася оболонці «Редактора реєстру» зайдіть в каталоги «HKEY_LOCAL_MACHINE», потім «SYSTEM», далі «CurrentControlSet» і «Control». Нарешті, відкрийте директорію «Class».

  В останньому із зазначених розділів знайдете каталог під назвою «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318» і клацніть по ньому.

  Тепер перемістіть увагу на праву частину вікна. Пошукайте там параметр під назвою «UpperFilters». Клацніть по ньому ПКМ і виберіть варіант «Видалити».

  Якщо зазначеного параметра в даному розділі не буде, то виконайте операцію видалення з параметром «LowerFilters».

  Далі буде потрібно підтвердити дії, натиснувши в діалоговому вікні кнопку «Так».

 • Видаливши параметр, закривайте «Редактор реєстру» і перезавантажувати комп’ютер. Після перезапуску PC дисковод має запрацювати.
 • Якщо жоден із зазначених методів не допоміг вам, то при наявності відповідної точки відновлення або резервної копії можна спробувати відкотити систему до того стану, при якому привід виконував свої функції. При відсутності позитивного результату, в крайньому випадку, можна зробити процедуру переустановлення системи.

  Існує ряд причин, за якими може не працювати привід на PC з Windows 7. Але якщо ці фактори не носять апаратний характер або не пов’язані з настройками BIOS, в більшості випадків їх можна усунути шляхом маніпуляцій в «Диспетчері пристроїв» (оновлення конфігурації обладнання та перевстановлення драйверів) або в «Редакторі реєстру». У самому крайньому випадку можна скористатися процедурою відновлення або перевстановлення системи.

  Крім цієї статті, на сайті ще 12223 інструкцій. Додайте сайт Lumpics.ru в закладки (CTRLD) і ми точно ще придамося вам.

  Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

  Комп’ютер не бачить DVD-дисковод в Windows 7

  Якщо при роботі з комп’ютером ви виявили, що іконка дисковода в «Провіднику» Windows підсвічена трикутним значком зі знаком оклику або вона взагалі не відображається, то це може говорити про збої в роботі PC. Також бувають ситуації, коли дисковод відображається нормально, але диск не відображається взагалі або при відкритті виникає помилка. Далі розглянемо, що може бути причиною описаної проблеми, а також способи її вирішення.

  «Редактор реєстру»

  За умови, що зазначені вище дії не допомогли вам впоратися з проблемою, рекомендується звернути увагу на інші причини. В першу чергу на апаратні несправності і проблеми з настройками в BIOS. У першому випадку доведеться нести комп’ютер в сервісний центр з проханням замінити проблемні компоненти. У другому вам доведеться робити скидання налаштувань BIOS до заводських.

  Однак проблема може ще бути в некоректних налаштуваннях реєстру. Не рекомендується лізти в «Редактор реєстру», якщо ви не впевнені в тому, що причина неполадок з DVD-приводом чи не криється в BIOS / апаратної частини. Також варто розуміти, що будь-який невірний дію в реєстрі може привести до некоректної роботи всієї системи в подальшому, тому підходите до процесу редагування з обережністю.

  READ  PC не бачить флешку microsd

   Для початку вам потрібно викликати рядок «Виконати». Для цього використовуйте поєднання клавіш WinR. У відкрилася рядок введіть команду: regedit і натисніть Enter для її застосування або «Ок».

  Далі зверніть увагу на ліву частину вікна «Редактора реєстру». Там потрібно розкрити папку «HKEY_LOCAL_MACHINE». Після перейдіть в папку «SYSTEM», потім в «CurrentControlSet», далі в «Control» і тільки потім в «Class».

  У цьому розділі потрібно знайти каталог з наступним найменуванням «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318». Будьте уважні, тому що в цій папці міститься безліч розділів зі схожою назвою. Для зручності в деяких версіях редактора реєстру є пошуковий рядок у верхній частині вікна.

  У відкритому розділі «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318» знайдіть і видаліть файл з найменуванням «UpperFilters». Для цього потрібно натиснути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт «Видалити».

 • Іноді зазначеного параметра може не бути. В такому випадку дії з попереднього пункту потрібно проробити з параметром «LowerFilters».
 • Під сплив вікні підтвердіть свої дії, скориставшись кнопкою «Так».
 • Закрийте «Редактор реєстру» і перезавантажте комп’ютер. Після цього дисковод повинен знову нормально заробити.
 • Усунення проблем з драйверами

  Некоректно встановлені або погано нову версію драйверів можуть стати причиною неполадок з DVD-приводом в Windows 7. Їх усунення можна зробити як стандартними засобами операційної системи, так і за допомогою сторонніх програм.

  Давайте для початку розглянемо, як вирішити зазначену проблему через «Диспетчер пристроїв»:

   Натисніть на іконку «Пуск». Далі перейдіть в розділ «Панель управління», що розташований в правій частині меню.

 • Встановіть навпаки параметра «Перегляд» варіант «Категорія».
 • Тепер перейдіть в розділ «Система і безпека».
 • Тут в блоці «Система» потрібно знайти і натиснути на варіант «Диспетчер пристроїв».

  Якщо зазначена вище група відсутня в переліку доступних пристроїв, то в такому випадку клацніть на кнопці «Дія». У контекстному меню виберіть варіант «Оновити конфігурацію».

 • Буде проведена процедура поновлення даних в «Диспетчер пристроїв». В потрібної гілці має відобразитися вказаний пристрій. Якщо воно відобразилося, то перевірте DVD-привід на працездатність. Якщо не відображається, то спробуйте знайти в іншій гілці. Через проблеми з драйверами воно може переміститися. За умови, що дисковод взагалі ніяк не відображається в «Диспетчері пристроїв», рекомендується звернути увагу другий варіант вирішення проблеми. Також в такому випадку не виключені й проблеми з BIOS.
 • Цілком можливо, що дисковод у вас відобразився після виконаних маніпуляцій в «Диспетчері пристроїв», але сам пристрій так і не запрацює коректно. В цьому випадку вам доведеться перевстановити на нього драйвера. Давайте докладніше розглянемо, як це можна зробити за допомогою стандартних засобів Windows:

  • Розкрийте гілку «DVD і CD-ROM приводи». Там натисніть правою кнопкою миші по пункту з дисководом.
  • З контекстного меню виберіть параметр «Видалити».

  Відкриється віконце, де вам потрібно підтвердити видалення, скориставшись кнопкою «Ок».

 • Почекайте деякий час, поки система не видалить драйвера. Зазвичай це займає пару секунд, але в рідкісних випадках може тягнутися довше.
 • Тепер знову натисніть у верхньому меню на пункт «Дія». З контекстного меню виберіть варіант «Оновити конфігурацію устаткування».
 • Виконайте перезапуск комп’ютера.
 • Якщо це не допомогло, то можете спробувати оновити драйвера на дисковод за допомогою «Диспетчера пристроїв». Для цього просто натисніть правою кнопкою миші по пункту з дисководом і виберіть варіант “Оновити драйвери».
 • З’явиться нове вікно, де буде запропоновано кілька варіантів оновлення. Якщо у вас на комп’ютері немає вже заздалегідь підготовленого образу з драйверами під ваш дисковод, то скористайтеся варіантом «Автоматичний пошук оновлених драйверів».

 • Буде виконаний запуск автоматичного процесу пошуку нових драйверів для вашого DVD-приводу на сайті Майкрософт. Якщо такі будуть виявлені, то вони автоматично завантажить і встановляться.
 • За умови, що пошук не дав результатів, в проблема при цьому не була усунена, ви можете спробувати встановити драйвера для дисковода вручну. Робиться це за такою інструкції:

  • Спочатку вам потрібно дізнатися повне найменування DVD-приводу на вашому комп‘ютері, щоб знайти і завантажити під нього потрібний пакет драйверів. Перейдіть до «Диспетчер пристроїв» за аналогією з інструкціями, які описувалися вище. Натисніть правою кнопкою миші по значку дисковода і перейдіть в «Властивості».
  • Там потрібно відкрити вкладку «Відомості» і під «Властивість» вибрати значення «ВД обладнання». У вікні «Значення» потрібно зверніть увагу на перше значення зі списку.
 • Використовуючи це значення, а також будь-яку пошукову систему знайдіть актуальний драйвер самостійно і скачайте його. Остерігайтеся сайтів з сумнівною репутацією. У пошукових системах Яндекс і Google такі сайти зазвичай позначаються спеціальними позначеннями або виносяться на останні сторінки пошукової видачі.
 • Тепер вам потрібно видалити вже встановлені драйвера для дисковода. Знову перейдіть в розділ «Властивості» і там відкрийте вкладку «Драйвер».
 • Підтвердіть видалення, скориставшись кнопкою «Ок».

 • Знову натисніть правою кнопкою миші по іконці приводу і виберіть пункт з контекстного меню «Оновити драйвера».
 • Далі у вікні, потрібно вибрати останній пункт. «Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері».
 • У наступному вікні вкажіть розташування драйвера, скориставшись кнопкою «Обзор». Обов’язково поставте галочку напроти пункту «Включаючи вкладені папки».

  Відкриється віконце огляду, де потрібно вибрати папку, в яку був завантажений інсталяційний образ драйвера. Після цього натисніть кнопку «Ок».

  У вікні з 9-го пункту повинен відобразитися шлях до папки з інсталяційний файл. Перевірте його правильність. Після цього натисніть на «Далі».

 • Після цього відбудеться оновлення драйверів для дисковода, і проблема швидше за все вирішиться (якщо вона була дійсно пов’язана з драйверами).
 • Ви також можете спробувати встановити оновлення драйверів за допомогою спеціалізованих програм, наприклад, DriverPack Solution. Інструкція в такому випадку буде виглядати наступним чином:

   Перейдіть на офіційний сайт розробника і скачайте програму, скориставшись кнопкою «Встановити всі необхідні драйвери». На комп’ютер буде завантажений виконуваний EXE-файл.

  Запустіть його. Після цього почнеться сканування системи, де буде йти пошук застарілих або відсутніх драйверів. Примітно, що DriverPack Solution не вимагає попередньої установки на комп‘ютер. Сам процес сканування зазвичай займає менше хвилини.

  Спочатку ПО запропонує вам встановити драйвера в автоматичному режимі. Рекомендується відмовитися від такого типу установки, так як разом з усіма необхідними для роботи драйверами на ваш комп’ютер буде встановлено додаткове програмне забезпечення. Воно не представляє будь-яку загрозу, але цілком може виявитися, що воно вам в даний момент не потрібно. Щоб вибрати, що встановлювати, а що ні, скористайтеся кнопкою «Режим експерта», яка розташована в нижній частині вікна.

  Перейдіть в лівому меню по пункту у вигляді чотирьох квадратів. Тут потрібно зняти галочки з усіх програм, які відзначені. На деяких галочки можете залишити. На ваш розсуд.

  Поверніться знову в розділ, який позначений іконкою гайкового ключа. Тут потрібно натиснути на кнопку «Налаштувати комп’ютер автоматично».

 • Комп’ютер створить «точку відновлення». Вона потрібна, щоб ви могли в разі критичних помилок повернутися до стабільно працюючої версії Windows. Процес займає не більше хвилини.
 • Після цього процес установки драйверів буде продовжений. Чекайте його завершення. Потім можете перезавантажити комп’ютер.
 • причини несправності

  Всього причини несправності можна розділити на дві великі групи:

  У першому випадку мова йде безпосередньо про поломку самого дисковода або будь-яких інших комплектуючих PC, які цю поломку спровокували. В ході експлуатації могла зламатися лазерна головка, вийти з ладу якась мікросхема. Тоді потрібно звертатися в сервісний центр або купувати новий DVD-привід. Правда, не варто забувати, що джерело несправності може бути і не в ньому, наприклад, міг зламатися блок живлення, через що дисковод не отримує достатню кількість енергії. Також могли відійти SATA або IDE-шлейфи. Щоб це з’ясувати напевно, буде потрібно виконати розбір PC і його огляд. Плюс, не потрібно забувати, що диск може бути пошкоджений, тому він і читається.

  З програмними неполадками все трохи простіше, так як їх можна виправити самостійно досить швидко і без необхідності розбирання комп’ютера. Далі перейдемо безпосередньо до варіантів виправлення програмних несправностей.

  Відновлення системи

  Якщо жоден з описаних вище варіантів не спрацював, то ви можете спробувати відновити систему, використовуючи «Точку відновлення» або інсталяційний образ операційної системи. За допомогою цієї функції ви можете відкотити ОС до того стану, коли вона і її компоненти нормально працювали.

  В іншому випадку можна спробувати перевстановити ОС, але це потрібно робити тільки в тому випадку, якщо ви дійсно впевнені в тому, що дисковод не працює по програмним причин, а не апаратним. Процес установки Windows не відрізняється якимись труднощами, проте в контексті даної статті розглянуто не буде.

  Як бачите, існують певні способи вирішення проблем з непрацюючим DVD-приводом в Windows 7. Однак для більш ефективної роботи потрібно встановити причину, в іншому випадку всі дії можуть виявитися марними або навіть нашкодити комп’ютеру. У більшості випадків програмні неполадки усуваються за допомогою «Диспетчера пристроїв» або «Редактора реєстру».

  Windows 10 не бачить DVD привід. 3 способи вирішення проблеми

  Багато користувачів, хто оновив Windows 7 і Windows 8.1 до десятої версії за допомогою безкоштовного оновлення (поки що), стали скаржитися, що Windows 10 не бачить DVD привід. Якщо в BIOS він відображається нормально, то в системі його немає, а якщо подивитися в диспетчер пристроїв, то його і там може не бути, або він зі знаком оклику. Дана проблема мала місце бути на таких ноутбуках, як Lenovo, моєму ноутбуці HP, ноутбуці Dell і Acer.

  READ  Як підключити комп'ютер до телевізора через кабель

  У нашому випадку, якщо подивитися на привід зі знаком оклику, який в диспетчері пристроїв, то можна побачити одну із зазначених нижче помилок:

  комп, ютер, бачить, дисковод, windows

  Цю проблему потрібно вирішувати, тому я і пишу цю статтю. Буде 3 способи відновлення працездатності приводу. Виконуємо всі операції послідовно, уважно читаючи інструкцію.

  Порушення контактної групи, фізичні несправності

  Якщо вирішити проблему за допомогою налаштувань і програм не вдалося, то необхідно перевірити фізичне підключення пристрою до комп’ютера і визначити причину порушення працездатності:

  • Порушення контактів шлейфа передачі даних (IDE. для старих PC, SATA. для нових).
  • Порушення контактів подачі живлення.
  • Порушення роботи контролера, фізичний знос приводу.
  • Вихід з ладу IDE / SATA портів на материнській платі.

  Варіанти вирішення дуже прості і не вимагають особливих навичок. Розглянемо порядок дій:

  • Натисніть на кнопку відкрити дисковод. Якщо реакція є, індикатор моргає і відкривається лоток для диска, то з харчуванням все відмінно.
  • Замініть шлейф передачі даних, включіть PC і перевірте наявність і працездатність приводу.
  • Підключіть справний дисковод і перевірте, чи буде він працювати. Також необхідно перевірити, як працює ваш привід на іншому комп’ютері.

  ВАЖЛИВО! Всі заміни комплектуючих, проводів, шлейфів, пристроїв виконуються тільки в повністю знеструмленому системному блоці. Включити його можна тільки після закінчення установки або заміни деталей.

  Якщо результати не досягнуті, то, найімовірніше, на материнській платі не працюють відповідні роз’єми. Усунути таку несправність можна тільки в спеціалізованому сервісі.

  Комп’ютер не бачить дисковод оптичних дисків в Windows 7

  Дисковод (привід) оптичних дисків в сучасній комп’ютерній техніці практично не використовується. На заміну йому прийшла Flash-пам’ять в найрізноманітніших формах. У деяких випадках використовують зовнішні дисководи, які підключаються через USB-порт. Але для певних цілей дисковод залишається незамінним, та й оптичні диски ніхто не відміняв і вони користуються популярністю. Якщо комп’ютер після перезавантаження не бачить дисковод в ОС Windows 7, то, в першу чергу, необхідно визначити характер несправності.

  налаштування BIOS

  BIOS є головною програмою для роботи всіх пристроїв, підключених до материнської плати. Якщо дисковод в биосе видно, то можна не розглядати цю проблему. Якщо BIOS не бачить пристрій, то його можна включити. Порядок дій, в цьому випадку, відрізняється, в залежності від виробника материнської плати.

  ВАЖЛИВО! Не робіть змін, якщо не впевнені в результаті або не знаєте, де і що міняти.

  Найпростішим і безпечним варіантом є зміна налаштувань BIOS за замовчуванням (Load Defaults). Підтвердіть зміну параметрів, перезавантажте комп’ютер і перевірте чи бачить комп’ютер дисковод і чи правильно він працює.

  Чому комп’ютер не бачить дисковод Windows 7

  Трапляється, що при черговому запуску комп’ютера, OC windows7 не визначає дисковод. Вирішити таку проблему частіше можна самостійно, не звертаючись в сервісну службу.

  перший спосіб

  Даний спосіб дуже простий і ефективний, ми спробуємо лише видалити пристрій за допомогою диспетчера пристроїв.

  Вхід в диспетчер пристроїв ми будемо здійснювати за допомогою вікна «Виконати». Увійдемо туди за допомогою натискання клавіш WinR і ввести туди команду devmgmt.msc. Або, можна просто натиснути правою кнопкою миші по меню Пуск і вибрати в списку, вибрати пункт «Диспетчер пристроїв».

  Там ви шукайте проблемний привід, натискаєте на нього ПКМ і вибираєте «Видалити».

  Після виконаної операції обов’язково перезавантажте комп’ютер. Після включення потрібно виконати пошук нових пристроїв. Для цього ви повинні в вікні диспетчера пристроїв натиснути на «Дія» та вибрати “Оновити конфігурацію устаткування».

  Що робити, якщо комп’ютер не бачить дисковод Windows 7

  Причини, чому PC перестає знаходити CD / DVD привід, можуть бути як фізичні, так і програмні.

  Для виправлення ситуації повинні допомогти наступні способи.

  Якщо пристрій не визначається, то потрібно перевірити його працездатність. Причини можуть бути різні:

  • Чи не підключений до джерела живлення. Натисніть кнопку на приводі для виходу лотка для компакт-дисків. Якщо він не реагує, то виходить, що до нього не надходить харчування. Можливо, робилася модернізація PC і погано вставили роз’єми назад. Перевірте роз’єм, який йде з приводу до блоку живлення.
  • У шлейфі. Цей кабель подсоеденяет дисковод до материнської плати. Для перевірки працездатності, кращим варіантом буде його заміна.
  • У приводі. Через попадання пилу під час експлуатації, лазер починає барахлити, і диски можуть не відтворюватися. В цьому випадку рекомендується почистити головку від пилу, але для цього комплектувальне доведеться розібрати. Кращим рішенням буде придбання спеціального диск для чистки головки від забруднень. Його досить вставити в привід і запустити.
  • У контролері. Якщо заковика в прошивці, то потрібно зайти на портал виробника і завантажити потрібні драйвера. Встановлюються вони за інструкцією, скачав одним архівом з драйверами.

  Слід подивитися чи бачиться сідіром в BIOSе. Швидкий доступ для входу в BIOS у кожного виробника свої. Найчастіше для входу використовуються клавіші «Del» або «F2» Якщо ви не знаєте як потрапити в BIOS, то прочитати можна тут.

  На вкладці «Main» відображені підключені носії пам’яті. Якщо ви не бачите на цій сторінці «CD-ROM», то для його відображення слід знайти розділ

  і поставити на всіх портах значення «Enable».

  Отже, якщо комп’ютер не визначає пристрій для роботи з DVD / CD дисками, то обов’язково потрібно перевірити дозволи на нього в Біос.

  Є ще один нюанс. Коли в Біос значення «CD-ROM» присутній, але не відображається операційною системою, можливий конфлікт між материнською платою і режимом включення приводу.

  Подивіться на вміст пункту «SATA Mode» в розділі «Main». Якщо у вас новий дисковод і стара материнська плата, то можливо вона повністю не підтримує обладнання. Спробуйте переключити SATA Mode в інший режим.

  Як можна налаштувати привід?

  Що ж ще можна зробити, щоб виправити проблему? У диспетчері пристроїв переходимо у вкладку «Вид», вибираємо «Показувати приховані пристрої». Там потрібно відшукати драйвер «SPTD», який зазвичай розташовується у вкладці з драйверами несамонастраіваемих пристроїв. Після цього необхідно його видалити, а потім перезапустити систему.

  Якщо немає результату, слід переходити до наступного етапу. Можна спробувати знайти контролер, який з’єднаний з DVD-дисководом. Але потрібно пам’ятати про те, що кожен контролер має свою назву, його потрібно шукати вручну, переглядаючи властивості у кожного контролера.

  Необхідно знайти вкладку. «IDEATA / ATAPI контролери» в диспетчері пристроїв і по черзі перевірити кожен канал. Тепер, коли ми знайшли потрібний нам канал, перевіряємо, чи не варто прапорець на опції “Задіяти DMA». Якщо є, прибираємо і перезавантажуємося, перевіряємо результат. Якщо без галочки дисковод з’явився, то потрібно повернути її на місце і знову перезапустити систему. При Windows 7 це єдиний можливий варіант.

  Заходимо у вкладку «Диспетчер пристроїв» і відкриваємо там дисковод (правою кнопкою миші. властивості. регіон DVD), далі необхідно підкоригувати налаштування регіону. Якщо він не був встановлений, то нічого змінювати не потрібно, а якщо вказаний якийсь інший регіон, відмінний від вашого, то його необхідно поміняти на актуальний. Поміняти регіон можна буде не більше 5 раз за весь час! Можна також спробувати поміняти опцію «Не вибрано» на інші регіони, але якщо захочеться повернути все назад, потрібно буде перепрошивати обладнання.

  Виправлення проблеми шляхом налаштувань параметрів в реєстрі

  Для додавання параметрів до реєстру користувачеві слід:

  Запустити на комп’ютері процес «Виконати» за допомогою комбінування клавіш «Win» «R».

  У що з’явилася області слід активувати область для введення символів і вписати «regedit». Після цього тиснемо «ОК».

  У відкрилася програмі необхідно перейти в наступну гілку: «HKEY_LOCAL_MACHINE». «SYSTEM». «CurrentControlSet». «Services». «atapi».

  Відкриваємо по черзі папки, слідуючи гілці «HKEY_LOCAL_MACHINE». «SYSTEM». «CurrentControlSet». «Services». «atapi»

  Натиснути правою кнопкою миші на папку «atapi» і створити абсолютно новий розділ.

  Натискаємо правою кнопкою миші на папку «atapi», далі лівою кнопкою мишки по опції «Створити», потім «Розділ»

  Новоствореному розділу необхідно присвоїти ім’я «Controller0».

  Відкрити розділ і по правій частині робочої області натиснути правою кнопкою миші. Переходимо в «Створити» і вибираємо «Параметр DWORD (32 біт)».

  У правій частині вікна натискаємо правою кнопкою миші, далі лівою кнопкою по «Створити», вибираємо «Параметр DWORD (32 біт)»

  Створений параметр називаємо «EnumDevice1» і за допомогою подвійного натискання на нього запускаємо властивості. У них необхідно виставити значення «1», після чого зберегти зміни іконкою «ОК».

  Задаємо ім’я параметру «EnumDevice1», розкриваємо його подвійним лівим кліком мишки, виставляємо значення 1, натискаємо «ОК»

  Проводимо перезавантаження свого пристрою.

  Неполадки в роботі Windows

  Операційна система являє собою досить складну і заплутану систему, яка часто може піддаватися неполадок. Крім того, постійно існує небезпека зараження шкідливими вірусами. Вони змінюють або знищують важливі системні файли, виводячи з ладу відповідні пристрої. В такому випадку дисковод може пропасти із зони видимості Windows, відображатися некоректно.

  Таку проблему можна без особливих зусиль виправити за допомогою функції відновлення системи, що дозволяє відкотити стан Windows на одну з попередніх збережених версій. Це можна зробити перейшовши в Пуск. Всі програми. Стандартні. Службові. Досить просто вибрати вкладку «Відновлення системи», визначитися з опорною точкою відновлення і запустити процес. Система зробить все за вас, після перезавантаження система повернеться до того стану, в якому вона перебувала на той момент. Після перезавантаження стан дисковода має виправитися, все повинно прийти в початкове положення.

  ВАЖЛИВО! Необхідно розуміти, що всі ті програми, які були встановлені на персональний комп’ютер після дати створення опорної точки відновлення, будуть стерті з системи.

  READ  Як зробити скріншот на Samsung а30s

  Комп’ютер не бачить дисковод оптичних дисків в Windows 7

  Дисковод. це дійсно невід’ємна частина персонального комп’ютера. Цей пристрій використовується не тільки для читання оптичних дисків, але і для запису на них різної інформації. Згодом актуальність і частота використання подібних девайсів в значній мірі знижується, що викликано розвитком більш сучасних і зручних технологій. Однак не варто списувати дисководи з рахунків, адже і до цього дня вони використовуються для вирішення найрізноманітніших проблем.

  Комп’ютер не бачить дисковод

  програмні збої

  Якщо протягом недавнього часу на персональний комп’ютер були встановлені певні програми, то вони могли негативно позначитися на його працездатності. Наприклад, при установці ігор, деякі з них самостійно можуть створити на персональному комп’ютері віртуальний диск, який не завжди коректно працює з дисководом. Також часто Windows не бачить дисковод через роботу програм Alcohol і Daemon Tools, за допомогою яких користувач може самостійно створювати свої віртуальні диски. Такі дії можуть негативно позначитися на працездатності приводу дисковода.

  Для виправлення проблеми слід видалити ці програми зі свого PC, а потім спробувати використовувати дисковод. Якщо він почав свою роботу, то проблема успішно виправлена. Якщо і в такому випадку Windows не бачить дисковод, потрібно переходити до наступного кроку. Дуже часто проблема полягає в драйверах. Для усунення необхідно знову звернутися до «Диспетчер пристроїв». Там у вкладці «Панель управління» необхідно відкрити розділ «Система».

  Якщо видалити раніше згадані програми, а потім відкрити «Диспетчер пристроїв», можна відстежити всі віртуальні дисководи, які були встановлені на персональний комп’ютер. Побачити їх можна у вкладці «DVD і CD-ROM дисководи. Залишається лише видалити їх, а потім перезавантажити PC і перевірити працездатність приводу.

  Рішення проблеми через видалення фільтрів в реєстрі

  Найчастіше збій в реєстрі і «невидимість» оптичного приводу в провіднику відбувається після нового оновлення операційної системи. Особливо це актуально для Windows Seven, 8 і 10.

  В існуючий і налаштований реєстр нове оновлення вносить власні корективи. фільтри. Саме вони і блокують можливість відображення дисковода. Крім того, такі фільтри мають можливість видаляти ключі і параметри, що служать для відображення вищезгаданого пристрою.

  Для вирішення подібної проблеми користувачеві буде потрібно:

  Запустити на комп‘ютері процес «Виконати» за допомогою комбінування клавіш «Win» «R».

  У що з’явилася області слід активувати область для введення символів і написати «regedit». Після цього тиснемо «ОК».

  У відкрилася програмі необхідно перейти в «Правка» і в списку, що випадає відшукати опцію «Знайти». Також можна скористатися комбінацією клавіш «Ctrl» «F».

  Переходимо в меню «Правка», в випадаючому списку натискаємо по опції «Знайти»

  Перед користувачем відкриється вікно для пошуку, в якому необхідно прописати «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318», активувати значення «Імена розділів» і натиснути на іконку «Знайти далі».

  Пишемо «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318», відзначаємо пункт «Імена розділів», натискаємо на іконку «Знайти далі»

  Якщо по завершенню пошуку буде знайдений файл з назвою «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318», то користувачеві буде потрібно в цій папці видалити файли під назвою «Upper Filters» і «Lower filters», які відображаються в правій частині вікна. Для видалення клікніть правою кнопкою миші по файлу, потім лівим клацанням миші по опції «Видалити».

  Натискаємо правою кнопкою мишки по файлу «Lower filters», лівою кнопкою по опції «Видалити»

  У разі, якщо в списку буде знайдений файл з назвою і розширенням «UpperFilters.bak», то немає необхідності видаляти його.

  Важливо! Всі дії з внесенням змін до реєстру необхідно проводити в облікового запису, яка володіє правами адміністратора. Крім того, пошук і видалення вищезгаданих фільтрів потрібно продовжувати в усіх розділах доти, поки їх і зовсім не залишиться. По завершенню процедури потрібно перезапустити PC.

  «Редактор реєстру»

  За умови, що зазначені вище дії не допомогли вам впоратися з проблемою, рекомендується звернути увагу на інші причини. В першу чергу на апаратні несправності і проблеми з настройками в BIOS. У першому випадку доведеться нести комп’ютер в сервісний центр з проханням замінити проблемні компоненти. У другому вам доведеться робити скидання налаштувань BIOS до заводських.

  Однак проблема може ще бути в некоректних налаштуваннях реєстру. Не рекомендується лізти в «Редактор реєстру», якщо ви не впевнені в тому, що причина неполадок з DVD-приводом чи не криється в BIOS / апаратної частини. Також варто розуміти, що будь-який невірний дію в реєстрі може привести до некоректної роботи всієї системи в подальшому, тому підходите до процесу редагування з обережністю.

  • Для початку вам потрібно викликати рядок «Виконати». Для цього використовуйте поєднання клавіш WinR. У відкрилася рядок введіть команду: regedit і натисніть Enter для її застосування або «Ок».
  • Далі зверніть увагу на ліву частину вікна «Редактора реєстру». Там потрібно розкрити папку «HKEY_LOCAL_MACHINE». Після перейдіть в папку «SYSTEM», потім в «CurrentControlSet», далі в «Control» і тільки потім в «Class».
  • У цьому розділі потрібно знайти каталог з наступним найменуванням «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318». Будьте уважні, тому що в цій папці міститься безліч розділів зі схожою назвою. Для зручності в деяких версіях редактора реєстру є пошуковий рядок у верхній частині вікна.
  • У відкритому розділі «4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318» знайдіть і видаліть файл з найменуванням «UpperFilters». Для цього потрібно натиснути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт «Видалити».
  • Іноді зазначеного параметра може не бути. В такому випадку дії з попереднього пункту потрібно проробити з параметром «LowerFilters».
  • Під сплив вікні підтвердіть свої дії, скориставшись кнопкою «Так».
  • Закрийте «Редактор реєстру» і перезавантажте компютер. Після цього дисковод повинен знову нормально заробити.

  Порушення контактної групи, фізичні несправності

  Коли всі перераховані раніше дії не привели до бажаного результату і усунути проблему не вийшло, потрібно перевірити підключення дисковода до PC.

  • Проблема в з’єднанні шлейфа передачі даних (IDE в старих комп’ютерах, SATA в нових пристроях).
  • Відсутність контакту в кабелі живлення.
  • Неправильна робота контролера або механічні пошкодження дисковода.
  • Поломка IDE або SATA порту, який знаходиться на материнській платі.

  Вирішити ці проблеми досить просто, для цього не потрібно володіти якоюсь спеціальною підготовкою.

  • За допомогою кнопки спробувати відкрити дисковод. Якщо є відгомін і моргає лампочка, то ніяких проблем з харчуванням немає, все працює коректно.
  • Поставити інший шлейф для передачі даних, а потім запустити комп’ютер і подивитися на роботу дисковода.
  • Підключити робочий привід з іншого комп’ютера. Можна і навпаки поставити привід на інший комп’ютер і перевірити його там.

  ВАЖЛИВО! Всі роботи по постановці нових елементів повинні проводитися при вимкненому персональному комп’ютері, тобто кабель живлення потрібно вимкнути з розетки. Його можна вставити в мережу тільки після завершення всіх необхідних дій.

  Якщо всі ці дії були зроблені, але Windows не бачить дисковод cd або dvd дисків, то швидше за все материнська плата має несправні роз’єми. Щоб виправити такий дефект, необхідно звернутися за допомогою в сервісний центр.

  Пошкоджений або брудний диск

  Можливо, що не працює дисковод на комп’ютері Windows 7 через несправний компакт-диска. Ми рекомендуємо перевірити кілька різних дисків, щоб з’ясувати, в чому полягає проблема: в ноутбуці або диску. Якщо все диски працюють, а той, який вам потрібен. ні, тоді вам слід почистити його. Пошукайте в інтернеті інструкцію, як почистити компакт-диски.

  Крім того, є така ймовірність, що сам дисковод забруднений. Вам також слід почистити його.

  Несправність в операційній системі Windows

  Спробуйте протестувати дисковод в безпечному режимі. Якщо дисковод працює в безпечному режимі, а при звичайній завантаженні. немає, тоді, ймовірно, одна з програм викликає проблему або драйвера пошкоджені.

  В цьому випадку, знову відкрийте «Диспетчер пристроїв», виділіть дисковод і видаліть його. Потім перезавантажте комп’ютер, і Windows самостійно виявить дисковод і перевстановить його.

  Чи не працює дисковод на комп’ютері Windows 7

  Існує безліч причин, чому не працює дисковод на комп’ютері Windows 7 і більше нової версії операційної системи. Це може бути пов’язано як з диском, так і дисковода.

  Давайте розглянемо декілька найбільш ймовірних причин, чому не працює дисковод на комп’ютері Windows 7, а також вирішення цієї проблеми.

  несправний дисковод

  Якщо у вас все ще не працює дисковод на комп’ютері Windows 7, ймовірно, він несправний. В такому випадку слід замінити його на інший, і перевірити, чи працює новий дисковод на комп’ютері.

  Перевірте диспетчер пристроїв

  Натисніть правою кнопкою миші на «Пуск» і виберіть «Диспетчер пристроїв».

  Розгорніть розділ «DVD-дисководи і дисководи компакт-дисків», і переконайтеся, що відсутні будь-які знаки оклику або червоні літери X. Якщо поруч пристроєм знаходиться жовтий знак оклику або червоний X, відкрийте CD / DVD дисковод, після чого перейдіть до потрібного пристрою в вікні «Диспетчер пристроїв» і натисніть клавішу «Видалити».

  Потім перезавантажте комп’ютер, щоб Windows автоматично встановив драйвера для дисковода.

  Примітка: Якщо ви не можете знайти свій дисковод в «Диспетчер пристроїв», ймовірно, він пошкоджений або неправильно підключені кабелі.

  Неправильно підключені кабелі дисковода

  Якщо ви недавно міняли комплектуючі всередині комп’ютера, або ж переносили його, переконайтеся, що кабелі дисковода правильно підключені.

  Примітка: Якщо дисковод не відкривається, коли ви натискаєте кнопку вилучення, перевірте чи правильно підключено кабель живлення до пристрою.

  BETATECH.COM.UA 2021