Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Комп’ютер не завантажується далі заставки

Table of Contents

Відновлення головного завантажувального запису

У MBR містить таблиці всіх логічних розділів вінчестера. Так званий первинний завантажувач розміщує в таблицях активні і завантажувальний сектора, після чого, власне, і відбувається старт системи. При пошкодженні завантажувального запису активний сектор просто не зможе запустити систему.

Для відновлення в даному випадку використовується команда Fixmbr, після якої вводиться складене ім’я диска або розділу. У разі диска C команда матиме вигляд Fixmbr \ Device \ HardDisc0.

Швидка переустановка системи

Знову ж розглянемо ситуацію, коли після оновлення Windows 7 не завантажується комп’ютер, і система стартувати просто не хоче. На крайній випадок можна застосувати так звану швидку переустановку системи в ту ж папку, де була інстальована попередня ОС. У деяких випадках це може виправити помилки.

Зависает на заставке материнской платы

Після старту системи з диска з’явиться вікно ліцензійної угоди. Погодитися з умовами можна, натиснувши клавішу F8, після чого буде запропоновано вибрати метод установки. Клавіша «R». відновлення існуючої версії, Esc. скасування відновлення і перехід до нової установці. У більшості випадків відновлення проходить без проблем.

Відновлення системи

Перш за все, використовуючи панель управління, необхідно зайти в розділ «Архівація та відновлення». Доступ до нього можна отримати також з головного меню «Пуск» в розділі «Всі програми / Обслуговування». Тут і потрібно вибрати контрольну точку (останню створену або одну з тих, що присутні в списку) і запустити сам процес. Часу це, звичайно, може зайняти досить багато, але якщо не хочете займатися перевстановлення, доведеться потерпіти.

Тепер припустимо, що після оновлення комп’ютер не завантажується. У тій же панелі управління, якщо перейти в “Центр оновлення Windows» можна переглянути журнал оновлень, в якому, власне, і потрібно буде видаляти все те, що було встановлено до «обвалу» системи, без різниці, були встановлені ці оновлення автоматично або в ручному режимі.

У багатьох випадках такий підхід дозволяє реанімувати Windows, не вдаючись до більш серйозних методам, які і не кожному користувачеві будуть по плечу.

Остання відома вдала конфігурація і відновлення системи

Як правило, навіть після дуже серйозних помилок в роботі Windows 7, як то кажуть, просто так не здається. При перезавантаженні (якщо все в порядку з завантажувальними записами), відбувається тестування, а потім в більшості випадків видається повідомлення про можливі варіанти завантаження, включаючи завантаження останньої вдалої конфігурації.

Це відбувається тому, що система як би запам’ятовує свій останній працездатний стан і пропонує перейти саме до нього, минаючи всі зміни, зроблені до цього. У 90% випадків це допомагає. Однак буває і так, що не завантажується комп’ютер навіть за умови самовідновлення Windows, а користувач в результаті отримує повідомлення про те, що таку конфігурацію завантажити не вдалося.

Те ж саме стосується і використання відновлення системи, яке може пропонуватися при старті Windows. Іноді це допомагає, іноді немає. В принципі, обидві служби дуже схожі. При такому положенні справ доведеться вживати більш дієві заходи.

Що можна зробити

Найпершим методом, до якого потрібно вдатися, є завантаження останньої вдалої конфігурації системи. Адже причина несправності може лише бути в тому, що ви, припустимо, встановили на комп’ютер некоректну програму або драйвер, через наявність яких ОС нормально не завантажується. Відповідно для нормальної роботи системи вам потрібно повернути її до того моменту, коли ці кошти встановлені не були. У системному реєстрі є спеціальний розділ HKEY_LOCAL_MACHINES \ SYSTEM \ CurrentControlSet, куди заноситься інформація про останню безпроблемною завантаженні. Саме за допомогою цього розділу Windows визначить останню вдалу конфігурацію і здійснить завантаження на її основі.

Інший варіант. запустити Windows XP в безпечному режимі.

При такому методі завантажується тільки мінімально необхідний набір програмних засобів для роботи Windows, нічого з допоміжних програм не завантажується.

Наитупейшая ошибка в BIOS: компьютер зависает на заставке материнской платы

Якщо ви не змогли завантажити свою систему як зазвичай, але в безпечному режимі вона їм заважає без проблем, це вже говорить про те, що у вас, швидше за все, недавно було встановлено на комп’ютер будь-яке програмне забезпечення, через яке ваша система не запускається.

READ  Як зробити подарунковий сертифікат на комп'ютері

Запустивши комп’ютер в безпечному режимі, слід провести відновлення Windows XP. Для цього потрібно запустити утиліту відновлення, яка знаходиться в директорії Всі програми / Стандартні / Службові / Відновлення системи. Вона робить, так звані, знімки важливих системних файлів, а отримані відомості зберігає у вигляді контрольних точок відновлення, на яких система нормально завантажується (точніше, завантажувалася до виникнення неполадки). Точки можна створювати вручну, періодично вони створюються автоматично (наприклад, після установки нового програмного забезпечення). Вам потрібно вибрати потрібну точку, а потім запустити процес відновлення. По його завершенні комп’ютер буде перезавантажений.

Ось ми і розглянули питання, що робити, якщо не вдається завантажити. Здається, деякі рішення цієї проблеми багатьом користувачам знадобляться. Звичайно, відразу ось так, з льоту, сказати, чому не завантажується комп‘ютер або «операційка», досить складно. Але якщо провести комплексний тест і з’ясувати причину неполадок, потім можна буде вибрати найбільш прийнятний метод виправлення ситуації.

Причини та розв’язання проблеми неможливості запуску ОС визначаються за повідомленнями про помилки або їх відсутності. Нижче перераховані основні ситуації.

Відновлення завантажувального сектора вінчестера

Завантажувальний сектор. це невеликий розділ на вінчестері для зберігання даних в файлових системах FAT32 або NTFS для завантаження. У разі його пошкодження використовується команда відновлення Fixboot \ c: (за умови, що «операційка» була встановлена ​​саме на диску C).

Використання інсталяційного диска

Багато користувачів явно недооцінюють ту допомогу, яку може надати інсталяційний або з образом системи в вирішенні проблем, пов’язаних з ситуаціями, коли комп‘ютер включається, але не завантажується операційна система.

По-перше, практично в будь-який комплект входить так звана консоль відновлення, за допомогою якої можна усунути безліч збоїв програмного характеру, а по-друге, тут можна використовувати командний рядок. Це, до речі, найбільш дієвий метод. Далі буде зрозуміло, як це працює.

Збій в BIOS

Тут все відносно просто. Необхідно скинути настройки в первісний стан. Для цього слід увійти в SETUP (натиснувши F2 або Del після проходження POST) і вибрати в ньому пункт Restore Default Settings. Після чого перезавантажити PC.

Чи не завантажується компютер далі екрану материнської плати

Зазвичай результатом початкового завантаження PC є індикація його основних параметрів (типу процесора і кількості встановленої оперативної пам‘яті) і підключених периферійних пристроїв.

Після цього відбувається спроба завантаження програми з початкової області основного пристрої зовнішньої пам’яті. В якості такого може бути вбудований жорсткий диск, пристрій для читання компакт-дисків або DVD або якийсь із зовнішніх накопичувачів (мережевий диск, зовнішнє сховище, флешка і т.д.) Цією програмою зазвичай є завантажувач операційної системи.

В силу ряду причин завантаження на даному етапі може не відбутися. Розберемося, чому це відбувається.

конфлікт периферії

Слід відключити всі периферійні пристрої та виконати кілька завантажень, підключаючи спочатку один пристрій, потім два, три і так далі. Таким чином, легко знайти той компонент системи, який і дає збій, і замінити його.

Комп‘ютер не вантажиться далі заставки материнської плати

Зазвичай, в більшості випадків, несправності персонального комп’ютера (PC) визначаються ще на етапі тесту POST. Проте, часто PC «зависає» вже після проходження POST і на екрані з’являється зображення логотипу виробника материнської плати (МП) або результатів сканування обладнання і подальша робота PC зупиняється.

Причин такої поведінки PC може бути кілька. Розглянемо їх детальніше.

Помилка MBR

Тут нічого не поробиш, крім як відновити основний завантажувач. Це можна зробити, наприклад, за допомогою опції System Restore при завантаженні з диска, що містить ОС. Альтернативний варіант. скористатися якою-небудь системної утилітою (наприклад, ERD Commander), яка здатна відновлювати MBR.

Рішення проблеми

Розглянемо, які слід вжити заходів, щоб виправити проблему «зависання» PC на етапі завантаження.

причини

Основних причин в даному випадку трохи:

 • збій в налаштуваннях системи BIOS;
 • проблеми з периферійними пристроями;
 • пошкодження головного завантажувача (Master Boot Record або MBR);
 • несправність МП.

Важливо! Імовірність апаратного конфлікту основних комплектуючих PC (материнки, процесора, пам’яті, відеокарти і т.д.) навряд чи може бути причиною зупинки завантаження, оскільки якщо є проблеми в сумісності цих пристроїв, вони будуть виявлені вже на етапі POST.

У першому випадку причина може полягати в неправильній конфігурації низькорівневих параметрів PC: неправильного розгону, помилково зазначеного типу накопичувача інформації, неправильного місця завантаження і т.д.

Сучасні МП можуть мати велику кількість налаштувань, які в деяких випадках можуть бути неправильно прописані. І причина тут не тільки в особливо «обдарованих» користувачів, що змінюють настройки, не розуміючи їхнього змісту. Іноді запис неправильної інформації може відбуватися внаслідок апаратних збоїв і користувач тут абсолютно ні при чому.

комп, ютер, завантажується, заставка

Друга причина є однією з найпоширеніших. Зазвичай, подібне відбувається при підключенні декількох пристроїв, несумісних один з одним, однак, не тестується на етапі POST. При цьому, подібні пристрої можуть займати однакові адреси в пам’яті або використовувати інші однакові ресурси (наприклад, вектора переривань). Природно, подібне може призводити до «зависань комп’ютера».

READ  Як підключити колонки до комп'ютера без підсилювача

Третя причина полягає в тому, що на основному, т.зв. «Активному» пристрої зовнішньої пам’яті, відсутній, пошкоджений найперший блок інформації, з якого починається завантаження операційної системи.

Остання причина найнеприємніша, оскільки вона, по-перше, важко діагностуються без спеціальних засобів, а, по-друге, фактично це означає повну непрацездатність PC, що вимагає заміни одного з його основних компонентів. МП.

несправність материнки

Найнеприємніша причина має і найнеприємніше рішення. віднести МП в ремонт або замінити її на справну. Найдорожчий, довгий і неприємний варіант, однак, по-іншому вирішити цю проблему не вийде.

Завантаження ноутбука до заставки

Буває такий випадок, коли Ви вмикаєте ноутбук, а замість робочого столу бачите логотип виробника і довго перебуваєте в очікуванні. Заставка не хоче забиратися, і що б ви не робили, техніка не збирається виконувати команди. Кілька порад в цій статті допоможуть відкрити робочий стіл і заспокоїтися.

Що можна зробити

 • В першу чергу потрібно включити і вимкнути ноутбук кілька разів, система може відновитися без ремонту;
 • Натиснути клавішу F8 і, не відпускаючи її чекати, поки відкриється спеціальне вікно з додатковими варіантами завантаження, позначені як Advanced Boot Options;
 • Імені команди за допомогою стрілок на клавіатурі. усунення неполадок комп‘ютера, як Repair Your Computer. Цей варіант можна використовувати тільки з резервною копією операційної системи в прихованому розділі на HDD. В останніх моделях така функція є однозначно. Будуть відкриватися різні вікна, в яких міститься інформація по відновленню запуску системи.
 • Може бути проблема в вінчестері. диску С, який необхідно почистити. Для цього потрібно увійти в систему безпечного режиму і перемістити деякі файли на диск D. Така дія полегшить завантаження даних і звільнить місце для нормального функціонування системи;
 • У безпечному режимі можна зробити відкат до надійної точки відновлення. Після цього необхідно запустити антивірус.

Причини зависання логотипу на ноутбуці

Причини зупинки запуску ОС різні. Тут криються як легкі, так і серйозні проблеми. У деяких з них ми розберемося, наприклад:

 • Сідає батарея в материнській платі. Її можна змінити в сервісному центрі. Взагалі батарейку бажано міняти раз на три роки.
 • У жорсткому диску виникають неполадки, шумить двигун і лунає тріск. зчитується інформація. Коли виникають проблеми з диском. він намагається запуститися раз по раз, і продовжує вести свою роботу, а картинка стоїть на одному місці.
 • Проблеми з запуском іноді бувають від забруднених або окислилися контактів, які необхідно почистити за допомогою спирту або гумки.

Не робіть зайвих рухів

Якщо перераховані вище способи так і не допомогли налагодити роботу ноутбука, то доведеться звернутися до фахівців. Краще це зробити вчасно, щоб залишити можливість сервісним працівникам все. таки зробити його. Може вийти так, що ноутбук перетвориться на непотріб залізяку, а вам це потрібно?

Крок 7: Виправляємо проблему після оновлення версії до Windows 8.1

З назви зрозуміло, що застосовувати цей метод варто в тому випадку, якщо проблема з виникненням чорного екрану з’явилася відразу після поновлення Windows 8 до версії Windows 8.1. Для початку потрібно знайти і видалити на комп‘ютері приховану папку C: \ Windows Activation Technologies. Якщо з першої спроби видалення не вдалося, отримуємо до неї доступ за допомогою програми UnLocker.

Далі запускаємо утиліту «Виконати» (R) і вводимо завдання cmd.exe. Після цього з’явиться командний рядок. У неї вводимо завдання sfc / scannow і тиснемо на клавіатурі Enter.

В результаті запуститься програма перевірки та виправлення помилок в системі Windows. Зауважимо, що використовувати цю функцію можна не тільки в Windows 8, але і на 7 і XP:

Після цього запускаємо, як зазначено в кроці 5 процес explorer.exe і перезавантажуємо комп’ютер. У підсумку чорний екран при новому завантаженні Windows з’явитися вже не повинен. Зауважимо, що закріпити результат в Windows 8 можна за допомогою включення швидкого запуску системи:

Остання відома вдала конфігурація

Перше, що слід зробити. спробувати завантажити «останню вдалу конфігурацію», це означає, що ми будемо завантажувати комп’ютер з того місця, коли він останній раз точно нормально завантажився і працював. Щоб зробити це необхідно:

 • Включити комп’ютер і відразу після логотипу завантаження BIOS швидко і не скільки разів натискати клавішу «F8» або просто затиснути її
 • Відкриється вікно з режимами завантаження ОС (дивіться картинку)

Після виконаних дій комп‘ютер повинен нормально завантажитися, якщо не допомогло, то

Чорний екран при завантаженні Windows 7, 8 і XP

Чорний екран при запуску Windows є досить поширеною помилкою цієї операційної системи, виражається же вона в тому, що після завантаження BIOS, нічого не відбувається, а просто стоїть чорний екран.

Ця помилка з’явилася ще в далекі часи Windows 95, але і до сих пір, навіть в нових версіях цієї ОС, користувачі по всьому світу продовжують стикатися з нею. А все тому, що немає якоїсь однієї помилки, визначеного джерела появи чорного екрану. на кожному комп’ютері вона може бути різна.

READ  Відновити контакти на Android після видалення Samsung

Сьогодні ми обговоримо джерела появи горезвісного чорного екрану, як їх знаходити, і як вирішувати цю проблему.

Крок 3: Налагодження за допомогою настройки редактора реєстру

У момент завантаження Windows 7 і XP чорний екран нерідко з’являється і в разі пошкодження вірусами даних в реєстрі. Зрозуміло, що вирішення такої проблеми потрібно шукати у відновленні його повноцінної роботи. Як це зробити? Для початку запустити поєднанням клавіш Ctrl, Esc і Shift диспетчер задач. Після цього відкрити в ньому вкладку «Додаток» і натиснути внизу віконця кнопку «Нова задача»:

У підсумку Windows запропонує створити нову задачу. Вводимо у вільний поле regedit і клацають мишкою по кнопці OK:

В результаті на екрані з’явиться віконце «Редактор реєстру». У ньому потрібно знайти таку ж гілку і файл:

Після цього двічі натискаємо мишкою по файлу Shell, видаляємо в віконці всі записи, вбиваємо в порожнє поле параметр explorer.exe і зберігаємо налаштування:

Останній штрих. перезавантаження PC. Якщо всі дії були виконані вірно і причиною виникнення чорного екрану після завантаження комп‘ютера з ОС Windows 7 (XP) було пошкодження даних реєстру, в результаті їх налагодження проблема буде вирішена. Якщо цього не сталося, досить імовірно, що причина неполадки була встановлена ​​неправильно, і відповідно потрібно інше рішення.

комп, ютер, завантажується, заставка

Крок 6: Відновлення системи з точки відновлення

Цей метод буде ефективний в тих випадках, коли ні реєстр, ні диспетчер задач, ні утиліта «Виконати» на комп’ютері не відкриваються. Правда, використовувати його для вирішення проблеми з появою чорного екрану в момент завантаження системи можна тільки на PC з OS Windows 7 і 8. Однак процес на різних версіях ОС буде відрізнятися:

Утримуємо безперервно протягом декількох секунд кнопку Shift на клавіатурі або натискаємо на неї 5 разів, поки не з’явиться таке вікно:

У цьому віконці клацають мишкою пункт «Перейдіть», входимо в Центр спеціальних можливостей вводимо в поле пошуку слово «дис»:

У підсумку Windows 7 відкриє «Панель управління», в якій потрібно вибрати розділ «Система», а в наступному вікні. вкладку «Захист системи»:

Після цього в новому віконці знаходимо і натискаємо кнопку «Відновлення»:

У віконці, що з’явилося «Відновлення системи» клацають по кнопці «Далі», а потім вибираємо потрібну точку відновлення:

Для продовження знову тиснемо «Далі». З’явиться віконце «Підтвердження точки відновлення». Читаємо інформацію, зазначену в ньому, і якщо все вірно, клацають кнопку «Готово»:

В результаті відбудеться відкат Windows 7, який відновить старі настройки для системи і позбавить відповідно від причини виникнення чорного екрану під час завантаження комп‘ютера.

Натискаємо на екрані вкладку «Параметри». Далі утримуючи кнопку SHIFT, натискаємо мишкою відобразився значок «Включення». У меню вибираємо пункт «Перезавантаження»:

Після цього по черзі виконуємо такі дії:

 • вибираємо вкладку «Діагностика»;
 • клацаємо мишкою по розділу «Додаткові параметри»;
 • відкриваємо «Відновлення системи»:

В результаті вибравши точку відновлення для Windows 8, запустимо процес відновлення старих системних параметрів, які позбавлять від повторного вискакування чорного екрану після завантаження системи.

Як бачите, який би не був джерело появи чорного екрану при запуску Windows. її можна вирішити. У будь-якому випадку, не варто впадати у відчай, спробуйте по черзі всі способи розписані в даній статті і один з них вам точно допоможе.

Крок 2: інсталяція драйверів відеокарти

Часто чорний екран висвічується в ОС Windows версій XP, 7, 8 після завантаження комп’ютера і тоді, коли з якоїсь причини виявилися пошкоджені або просто злетіли драйвера відеокарти. В цьому випадку єдино вірне рішення. завантажити і встановити їх на свій комп’ютер. Завантажити драйвера можна з офіційного сайту виробників, причому абсолютно безкоштовно.

Правда, при цьому потрібно враховувати, що для усунення чорного екрану під час завантаження Windows знадобляться тільки ті драйвера відеокарти, які повністю підходять для вашого PC. Зауважимо, що вони розрізняються по виробнику (NVidia і AMD), типу ОС (32- або 64-розрядна), її випуску (Mac, Linux, Windows) і версії (наприклад, Windows XP, 8, Vista, 7).

Якщо ви не знаєте, які драйвера вам потрібні, але при цьому Windows XP, 7 все ж вийшло завантажити (наприклад, в безпечному режимі), можна натиснути на клавіатурі одночасно і R і задати для утиліти «Виконати» параметр dxdiag:

Після цього в віконці вибираємо вкладку «Екран» і читаємо інформацію про драйвери відеокарти. Користуючись цими даними, викачуємо потрібні оновлення, встановлюємо і налаштовуємо їх на своєму PC. Якщо проблема була в них, після нового завантаження ОС чорний екран вже не з’явиться.

BETATECH.COM.UA 2021