Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Комп’ютер став повільно працювати Windows 7

Корисні поради

Знаючи, чому комп’ютер повільніше став працювати, легко запобігти таку поведінку пристрою і операційної системи в майбутньому. регулярно:

 • проводите чистку системи програмою CCleaner або аналогами;
 • здійснюйте дефрагментацію файлів на HDD (1 раз на місяць достатньо);
 • встановлюйте додатки, завантажуючи їх тільки з офіційних сайтів;
 • контролюйте автозапуск програм в Windows і список розширень в браузерах.

Проста профілактика допоможе підтримувати працездатність машини на високому рівні.

https://opartnerke.ru/kompyuter-stal-medlenno-rabotat-chto-delat/https://opartnerke.ru/wp-content/uploads/2020/02/kompyuter_stal_medlenno_rabotat_chto_delat-500×334.jpghttps://opartnerke. ru / wp-content / uploads / 2020/02 / kompyuter_stal_medlenno_rabotat_chto_delat-150 × 150.jpg2020-02-22T23: 49: 0606: 00АлександрHi-Techwindows 10, поломка пкЗаметів, що комп’ютер став повільно працювати, не поспішайте думати про покупку нового, ми пояснимо, що робити. Причини погіршення працездатності PC або ноутбука можуть бути апаратними. пов’язаними з старінням ‘заліза’, або програмними. ‘гальма’ Windows. Це фірмова особливість всіх останніх версій операційної системи від Microsoft. Навіть без установки великої кількості АлександрАлександр [email protected] Огляди смартфонів і інтернет сервісів

Інші способи прискорити стаціонарний комп’ютер або ноутбук і прибрати гальма

Якщо вище розглянуті приклади не допомогли, то вирішити проблему з гальмами і глюками допоможуть такі способи:

 • Зміна антивірусної програми;
 • Відключення візуальних ефектів;
 • Зупинка непотрібних служб;
 • Перевстановлення операційної системи;
 • Оновлення сімки до десятки.

Якщо у вас на стаціонарному комп‘ютері або ноутбуці встановлена ​​хороша антивірусна програма, то на сучасному PC ви надійно захищені і це не впливає на швидкодію системи. Але якщо у вас слабкий ноутбук або стаціонарний комп’ютер, то буде помітно, як антивірус став сильно гальмувати систему.

Щоб виправити цю ситуацію компанія Panda Security SL розробила антивірус Panda Cloud Antivirus, який практично не витрачає ресурсів системи слабкого PC. Секретом цього антивіруса є те, що всі складні операції в ньому виконуються в хмарі.

Крім антивіруса на швидкодію слабкого ноутбука або стаціонарного комп’ютера можуть впливати візуальні ефекти ОС. Починаючи з Vista в ОС Windows використовуються різні візуальні ефекти, які гальмують роботу PC. Щоб відключити візуальні ефекти, наприклад, в Windows 10, необхідно перейти в властивості системи. Для цього в програмі Виконати наберемо команду «sysdm.cpl».

Перейшовши в властивості системи, відкриємо вкладку «Додатково». У текстовому блоці швидкодію кликнемо на кнопку Параметри.

Перед нами має відкритися вікно, де можна відключити і включити візуальні ефекти в Windows 10.

Таким же чином налаштовуються візуальні ефекти в Windows 7 і 8. Якщо говорити про Windows XP, то відключати її візуальні ефекти не має сенсу, так як вони і так споживають мало ресурсів.

З відключенням служб потрібно бути обережніше, тому що це може спричинити за собою неправильну роботу операційної системи. Щоб зупинити непотрібні служби, наприклад, в Windows 7 необхідно перейти до оснащення відповідає за служби. Для цього в програмі Виконати наберемо команду «services.msc». Після виконання відкриється оснащення «Служби».

У цьому оснащенню можна відключити будь-яку службу. Перед тим як відключати непотрібну службу переконайтеся, що відключення цієї служби абсолютно безпечно для системи. Наприклад, ви можете без проблем зупинити службу «Диспетчер друку», якщо на вашому PC не використовується принтер.

READ  Як перевірити оперативну пам'ять на комп'ютері

Ще одним способом є повна перевстановлення системи. Після установки Windows ви відразу помітите як швидко працює ваш ноутбук або моноблок. Це відбувається, тому що ОС нова і у неї чистий реєстр і немає сміття. У багатьох випадках перевстановлення ОС допомагає оживити ноутбук або стаціонарний PC і позбудеться від гальм.

Как ускорить компьютер/ Ускоритель компьютера/ Оптимизация компьютера/ Настройка компьютера

Крім перевстановлення бувають випадки, коли користувач сімки оновить систему до Windows 7 і вона після цього повільно працює. Повільна робота системи пов’язана зі способом поширення оновлень і з залізом. У першому випадку повільна робота пов’язана з новим типом доставки оновлень в мережі P2P. Тобто поновлення доходять від користувача до користувача. У другому випадку повільна робота пов’язана зі старим залізом. В цьому випадку допоможе тільки оновлення комплектуючих або покупка нового ноутбука.

Брак оперативної пам’яті

Ця дуже поширена причина повільної роботи комп’ютера вирішується покупкою додаткової плашки пам’яті (якщо під неї є вільний слот). Але такий підхід обгрунтований, коли ви впевнені, що пам’ять не забита непотрібними сервісами, фоновими програмами та роботою шкідливого ПО.

Оперативної пам’яті може не вистачати, тому що у вас на PC встановлено багато програм, і / або ви не так давно встановили важку, яка запускається автоматично у фоновому режимі і «пожирає» ОЗУ. Як видаляти повністю непотрібні програми з Windows, читайте тут.

Чому комп’ютер повільний, “гальмує” і “глючить”, коли ОС заражена вірусами і троянами, пояснювати не треба. В сьогоднішніх реаліях джерелом, що пожирає ресурси обладнання нерідко стає майнер, вшитий в звичний додаток, яке через необережність було завантажено з неофіційного сайту.

Повна і сама ретельна перевірка надійним антивірусом дозволить повернути колишню швидкість роботи. Про кращих безкоштовних антивірусних програмах, дізнайтеся тут.

Наявність «сміття» в автозавантаження і реєстрі

Ще одна причина, чому повільно працює комп’ютер Windows 7. У процесі використання комп’ютера (при установці і видаленні програм, копіювання файлів, підключення USB-пристроїв тощо) системний реєстр Windows накопичує різні записи.

Якісь можуть дублюватися, інші. вноситися туди помилково. Через це неминуча поява системних помилок, «конфліктів» між додатками, «гальмування» і повільна робота комп’ютера. У таких випадках рекомендують чистити реєстр. Для цього підійде безкоштовна утиліта CCleaner. З її допомогою не тільки виправляються помилки реєстру, але і налаштовуються параметри автозавантаження.

Чому комп’ютер став повільніше працювати: причини і, що робити для прискорення PC

Помітивши, що комп’ютер став повільно працювати, не поспішайте думати про покупку нового, ми пояснимо, що робити. Причини погіршення працездатності PC або ноутбука можуть бути апаратними. пов’язаними з старінням «заліза», або програмними. «гальма» Windows.

Це фірмова особливість всіх останніх версій операційної системи від Microsoft. Навіть без установки великої кількості додатків з часом повільна робота комп’ютера дає про себе знати і система починає сповільнюватися. «замислюється» на операціях, які раніше виконувала миттєво.

Хороша новина: багато хто з проблем можна усунути самостійно, повернувши комп’ютера колишню швидкість роботи. Давайте розбиратися, як це зробити.

Несправність апаратних частин

Якщо комп’ютер сильно гальмує або починає повністю зависати на певний час, при цьому видаючи дивні звуки (стукання, скрип, шум), то це може говорити про серйозну внутрішньої поломки і несправності «заліза». Існує ряд проблем, що впливають на швидкість роботи комп’ютера, а деякі з них цілком під силу визначити звичайному користувачеві:

 • несправність жорсткого диска;
 • перегрів процесора через збій системи охолодження;
 • поломка кулера;
 • наявність пилу в системному блоці або ноутбуці.

Автозавантаження

Якщо ваш PC дуже повільно вантажиться, а в іншому не спостерігається ніяких «гальм», то, швидше за все, причина обумовлена ​​тим, що в автозавантаженні знаходиться багато непотрібних додатків.

READ  При включенні комп'ютера чорний екран що робити

Багато сучасні програми самі себе прописують в автоматичне завантаження, щоб кожен день перевіряти наявність оновлень.

Крім того, є маса програм, які автоматично змінюють домашні сторінки, намагаються запустити браузер і набридають рекламою.

Позбувшись від зайвих додатків в автозавантаженні, ви відразу ж зможете помітити, наскільки швидше стала працювати система. Отже, щоб вирішити проблеми, слід скористатися командою msconfig. exe через функцію «Виконати».

Після запуску цієї утиліти, натисніть на пункт «Автозавантаження» і розставте відповідні галочки.

Оптимизация Windows 7. быстродействие системы | Дефрагментация | Тормозит компьютер. что делать

Чому повільно став комп’ютер завантажуватися

Найбільш поширена причина, чому комп’ютер став повільніше “приходити в себе” після натискання на кнопку харчування. занадто велика кількість програм в автозапуску. Вимикайте непотрібні можна двома способами:

 • Відшукавши в меню “Пуск” програму “Виконати” і ввівши в віконці msconfig. У новому вікні потрібно перейти на вкладку “Автозапуск” і зняти галочки з програм, яким немає потреби стартувати разом з системою.
 • Відключивши зайві пункти через програму CCleaner, в розділі “Сервіс”. “Автозапуск”.

Причини повільної роботи комп’ютера Windows 7

Дуже поширена проблема, яка зустрічається на операційній системі Windows 7. «гальмування» ноутбука або комп’ютера. Проявляється це так, що повільно працює комп’ютер Windows 7, а в підсумку пристрій просто не хоче працювати. Що робити? Для початку розділимо подвисания на такі блоки:

проблеми, що стосуються апаратної частини ноутбука або комп’ютера; неполадки через несправність системи.

У кожній окремій ситуації необхідно вживати різні заходи. Варто розглянути найпоширеніші проблеми, пов’язані з роботою Windows, і їх рішення.

Несправність жорсткого диска

Швидкість функціонування комп‘ютера більше ніж на 70% залежить від стану жорсткого диска. Останній має властивість зношуватися. Коли це трапляється, система починає «гальмувати». У жорсткому диску є сектора, що зберігають інформацію. Вони мають властивість стиратися, а також позначатися системою як «биті».

Якщо комп’ютер під час зчитування інформації потрапив в «битий» сектор, в системі відбувається збій (можуть з’являтися характерні звуки). Комп може «зависати», поки не перейде до наступного сектору. Такі «зависання» викликають критичні помилки і перезавантаження системи.

Чим більша кількість «битих» секторів, тим чаші система «торомоза», і тим швидше доведеться міняти жорсткий диск. Проблему не уникнути, проте її можна максимально відстрочити.

Проводьте дефрагментацію (мінімум раз на місяць). В процесі очищення комп’ютера від пилу не забувайте і про жорсткому диску. Якщо він нагрівається. то це погано може позначитися на ньому. Не допускайте фізичних впливів на комп’ютер ззовні. Якщо підозрюєте, що є «битий» сектор. використовуйте спеціальні утиліти для його пошуку і відновлення.

Наявність несправностей апаратних частин

Якщо «зависання» і «гальмування» комп’ютера супроводжується скрипом, стукотом, іншим шумом, це може говорити про внутрішню поломки машини. На швидкість роботи комп‘ютера впливають певні проблеми, які може визначити звичайний користувач:

 • поломка кулера;
 • пил в ноутбуці або системному блоці;
 • перегрів процесора внаслідок збою системи охолодження;
 • поломка жорсткого диска.

Наявність «сміття» в автозавантаження і реєстрі

Ще одна причина, чому повільно працює комп‘ютер Windows 7. У процесі використання комп’ютера (при установці і видаленні програм, копіювання файлів, підключення USB-пристроїв тощо) системний реєстр Windows накопичує різні записи.

Якісь можуть дублюватися, інші. вноситися туди помилково. Через це неминуча поява системних помилок, «конфліктів» між додатками, «гальмування» і повільна робота комп’ютера. У таких випадках рекомендують чистити реєстр. Для цього підійде безкоштовна утиліта CCleaner. З її допомогою не тільки виправляються помилки реєстру, але і налаштовуються параметри автозавантаження.

Коли пошкоджені системні файли

Одна з можливих причин повільної роботи ноутбука або комп’ютера. відсутність або пошкодження важливих для роботи ОС папок і файлів. Що може це викликати?

 • Неправильна установка Windows 7.
 • Наявність критичних помилок після тривалого використання встановленої Windows.
 • Результат зараження ОС шкідливим файлом (файлами).
 • Неправильне використання ноутбука або комп’ютера.
 • Випадково видалені важливі системні файли.
 • Некоректно віддалені сторонні додатки.
 • Неправильна робота з реєстром.
READ  Як правильно підключити роутер до комп'ютера

Найлегшим способом усунення перерахованих вище проблем є відновлення операційної системи. Плюси цієї функції такі: не зачіпаються програми, встановлені на комп’ютер самим користувачем (наприклад, драйвера, інші програми, різні особисті файли).

Перевіряється тільки цілісність системи. Якщо в цьому є необхідність, на компютер завантажуються відсутні файли, і система вже не так «гальмує». Результати від подібної процедури не можуть бути негативними. Після відновлення машина почне працювати швидше.

комп, ютер, став, повільно, працювати, windows

При наявності вірусів

Зазвичай вірус функціонує в прихованому режимі, і для нього потрібні великі витрати системних ресурсів. Тому і відбувається «гальмування» системи. Симптоми зараження ноутбука або комп’ютера вірусами:

 • 1) пристрій «зависає» при певних діях (наприклад, при відкритті «мого комп’ютера» провідник дуже довго оновлюється);
 • 2) папки і файли неможливо видалити, вони пропали, або їх не відкрити;
 • 3) з’явилися критичні помилки;
 • 4) за замовчуванням змінилася домашня сторінка браузера, з’явилися сторонні розширення, нав’язлива реклама;
 • 5) Ви помітили наявність сторонніх програм, які залишаються;
 • 6) завантаження процесора. 100%, коли всі програми закриті;
 • 7) неможливо відновити систему, запустити диспетчер задач або завершити розпочатий процес.

У вірусів високий пріоритет. Якщо система стоїть перед вибором: виконувати дію, яке запросив користувач або вірус, то буде виконаний запит вірусу. Вирішити цю проблему так:

встановіть антивірус, якщо його досі немає; проскануйте комп’ютер на заражені файли; надішліть знайдені файли в карантин або просто видаліть їх.

Блокування запуску або установки антивірусної програми Буває, що зараженими файлами змінювати налаштування системи. Через це неможлива ні установка, ні запуск антивіруса. Тоді робіть ось що:

1) запустіть програму експрес-перевірки. Цей софт не треба встановлювати, і він. безкоштовний; 2) відновіть систему. Якщо і це заблокує вірус, то перейдіть до перевстановлення Windows (за допомогою диска або завантажувальної флешки); 3) перед повним скиданням системи збережіть важливу інформацію на інший флешці (порожній) і проскануйте її на віруси, використовуючи інший пристрій.

Якщо комп’ютер перегрівається

Нерідко компоненти комп’ютера перегріваються. Діагностується дана несправність легко:

по швидкій завантаженні комп’ютера і різкому падінні його продуктивності через певний час; по сильному шуму кулера або його зовсім безшумної роботі; за несподіваним вимикання комп’ютера; по температурі ноутбука на дотик. Якщо причиною є перегрів, то зробіть ось що:

1) визначте, який компонент перегрівається (чіпсет, процесор, жорсткий диск). З’ясовує це будь-яка безкоштовна утиліта і навіть гаджет для робочого столу Windows 7;

2) почистіть ноутбук або системний блок від пилу. Якщо є необхідність. поміняйте термопасту.

комп, ютер, став, повільно, працювати, windows

Комп’ютер не може «гальмувати» без причини. Всі проблеми починаються поступово. Щоб максимально довго не доводилося усувати несправності, чітко дотримуйтесь наступним правилам.

 • Контролюйте обсяг вільної пам’яті.
 • Не забувайте сортувати встановлені програми і видаляйте їх правильно.
 • Слідкуйте за реєстром помилок.
 • робіть дефрагментацію.
 • Очищайте комп’ютер від пилу.
 • Своєчасно позбавляйтеся від непотрібного «сміття», чистите кошик.
 • перевіряйте автозагрузку.
 • Контролюйте, чи не з’явилися в системі віруси.

На все це не потрібно багато часу, і не обов’язково володіти спеціальними знаннями, однак Ви збережете свої нерви. А питання, чому повільно працює комп‘ютер Windows 7 ось більше не буде турбувати і хвилювати.

BETATECH.COM.UA 2021