Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Комп’ютер вимикається відразу після включення

Table of Contents

Очищення радіатора і процесора від старої термопасти

Якщо ви зняли систему охолодження з процесора, то обов’язково потрібно прибрати залишки старої термопасти звідусіль, де її знайдете. з самого процесора і з підошви радіатора. Для цього використовуйте бавовняну серветку або ватяні палички.

комп, ютер, вимикається, після, включення

Дуже добре, якщо ви можете добути ізопропіловий спирт і змочити їм серветку для протирання, тоді очищення буде куди ефективніше. Тут зазначу, що поверхні що радіатора, що процесора не є гладкими, а мають мікрорельєф для збільшення площі дотику. Таким чином, ретельне видалення старої термопасти, щоб її не залишалася в мікроскопічних борознах, може бути важливим.

Як наносити термопасту на процесор

Якщо ви збираєте комп’ютер і потрібно встановити систему охолодження на процесор або ж під час чистки комп’ютера, коли знімається кулер, потрібно наносити термопасту. Незважаючи на те, що нанесення термопасти. досить простий процес, помилки доводиться досить часто. А помилки ці призводять до недостатньої ефективності охолодження а часом і до більш серйозних наслідків.

У цій інструкції мова піде про те, як правильно нанести термопасту, а також будуть показані найбільш типові помилки при нанесенні. Я не буду розбирати, як зняти систему охолодження і як встановити її на місце. сподіваюся, ви це знаєте, а навіть якщо і немає, зазвичай це не викликає складнощів (проте, якщо у вас є будь-які сумніви, і, наприклад, зняти задню кришку акумулятора з телефону у вас не завжди виходить. краще не беріться).

Помістіть краплю термопасти в центр поверхні процесора

Правильне і неправильне кількість термопасти

Саме процесора, що не радіатора. на нього взагалі не потрібно наносити термопасту. Просте пояснення чому: площа підошви радіатора, як правило, більше площі поверхні процесора, відповідно, виступаючі частини радіатора з нанесеною термопастою нам не потрібні, а можуть і перешкодити (в тому числі, і замкнути контакти на материнській платі, якщо термопасти багато).

Яку термопасту вибрати?

По-перше, я б не став рекомендувати термопасту КПТ-8, яку ви зустрінете майже в будь-якому місці, де взагалі продають термопасти. У цього продукту є деякі переваги, наприклад вона майже не «зсихається», але все-таки сьогодні ринок може запропонувати кілька більш досконалі варіанти, ніж ті, які випускалися 40 років тому (так, термопаста КПТ-8 проводиться саме стільки).

На упаковці багатьох термопаст ви можете побачити, що вони містять мікрочастинки срібла, кераміки або карбону. Це не чисто маркетинговий хід. При правильному нанесенні і подальшій установці радіатора ці частинки здатні в значній мірі поліпшити теплопровідність системи. Фізичний сенс в їх використанні полягає в тому, що між поверхнею підошви радіатора і процесором знаходиться частинка, припустимо, срібла і немає компаунда пасти. на всю площу поверхні таких металевих з’єднань виявляється велика кількість і це сприяє кращій віддачі тепла.

Із присутніх сьогодні на ринку, я б рекомендував Arctic MX-4 (Та й інші термопасти Arctic).

Використовуйте пластикову карту щоб розподілити термопасту дуже тонким шаром по всій площі процесора

Можна використовувати пензлик, яка поставляється в комплекті з деякими термопасте, просто гумові рукавички або щось ще. Найпростіше, на мій погляд, взяти непотрібну пластикову картку. Паста повинна бути розподілена рівномірно і дуже тонким шаром.

В общем-то, на цьому процес нанесення термопасти закінчується. Залишилося акуратно (і бажано з першого разу) встановити систему охолодження на місце і підключити кулер до харчування.

Відразу після включення комп’ютера найкраще зайти в BIOS і подивитися на температуру процесора. У режимі простою вона повинна становити в районі 40 градусів за Цельсієм.

Комп’ютер сам вимикається Що робити? Віддати в ремонт або самому знайти причину неполадки?

READ  Samsung Smart TV яка операційна система

Комп’ютер пищить при включенні

Комп’ютер не запускається і при цьому системний блок дивно пищить при включенні харчування? Або завантаження відбувається, але їй також супроводжує дивний писк? В общем-то, це не так вже й погано, більше складнощів могло б бути, якби комп’ютер не включався, не подаючи при цьому зовсім ніяких сигналів. А згаданий писк. це сигнали BIOS, які повідомляють користувача або фахівця з ремонту комп’ютерів, з яким саме обладнанням комп’ютера є проблеми, що дозволяє значно легше діагностувати неполадки і виправляти їх. Крім цього, якщо комп’ютер пищить при включенні, то можна зробити як мінімум один позитивний висновок: материнська плата комп’ютера не згоріла.

Для різних BIOS різних виробників ці діагностичні сигнали відрізняються, але наведені нижче таблиці підійдуть практично для будь-якого комп’ютера і дозволять в загальних рисах зрозуміти, яка саме проблема виникла і в якому напрямку рухатися для її вирішення.

Сигнали для AWARD BIOS

Зазвичай, повідомлення про те, який саме BIOS використовується на Вашому комп’ютері, з’являється при завантаженні комп’ютера. У деяких випадках написи і повідомляла про це немає (наприклад, на екрані ноутбука з’являється H2O BIOS), але і тоді, як правило, це один з перерахованих тут видів. А з огляду на те, що сигнали практично не перетинаються для різних марок, діагностувати проблему в разі, коли пищить комп’ютер, не складе труднощів. Отже, сигнали Award BIOS.

Вид сигналу (як пищить комп’ютер) Помилка або проблема, якої відповідає даний сигнал один короткий сигнал помилок при завантаженні не виявлено, як правило, після цього триває звичайна завантаження комп’ютера. (За умови встановленої операційної системи і справності завантажувального жорсткого диска або іншого носія) два коротких при завантаженні виявлені помилки, які не є критичними. До них можуть ставитися проблеми з контактами шлейфів на жорсткому диску, параметрами часу і дати через сіла батарейки та інші 3 довгих сигналу Помилка клавіатури. варто перевірити правильність підключення клавіатури і її справність, після чого перезавантажити комп’ютер 1 довгий і один короткий Проблеми з модулями оперативної пам’яті. Можна спробувати витягти їх з материнської плати, почистити контакти, поставити на місце і спробувати знову включити комп’ютер один довгий і 2 коротких Несправність відеокарти. Спробуйте витягнути відеокарту з слота на материнській платі, почистити контакти, вставити її. Зверніть увагу на роздуті конденсатори на відеокарті. 1 довгий і три коротких Будь-яка проблема з клавіатурою, а зокрема при її ініціалізації. Перевірте, чи правильно підключено її до комп’ютера. один довгий і 9 коротких Помилка при читанні ROM. Може допомогти перезавантаження комп’ютера або зміна прошивки мікросхеми постійної пам’яті. 1 короткий, постійно повторювані несправність або інші проблеми блоку живлення комп’ютера. Можна спробувати почистити його від пилу. Можливо, буде потрібно заміна блоку живлення.

Що робити, якщо комп’ютер видає звуки при включенні?

Якісь із зазначених проблем можна спробувати вирішити і самостійно, якщо Ви знаєте, як це зробити. Немає нічого простішого, ніж перевірити правильність підключення клавіатури і монітора до системного блоку комп’ютера, трохи складніше замінити батарейку на материнській платі. У деяких інших випадках я б рекомендував би звернутися до фахівців, які професійно займаються комп’ютерною допомогою і мають необхідні професійні навички для вирішення специфічних апаратних проблем комп’ютера. У будь-якому випадку, не варто сильно переживати, якщо комп’ютер став ні з того ні з сього пищати при включенні. швидше за все, це вдасться відносно легко виправити.

Не включається комп’ютер: PC включається і відразу вимикається

Ваш комп’ютер включається і відразу вимикається? Якщо це так, то, швидше за все у Вас серйозна апаратна проблема.

Можна виділити кілька причин, за якими Ваш комп’ютер включається і відразу вимикається під час процесу завантаження або не включається комп’ютер.

Важливо: якщо у Вас не включається комп’ютер, або ж Ви не бачите нічого на екрані, то ознайомтеся більш детально з інструкцією «Не включається комп’ютер: PC не подає ознак життя». це найбільш прийнятне керівництво по усуненню проблем.

Необхідний час: від кількох хвилин до кількох годин, залежно від того, чому комп’ютер не включається

Комп’ютер виключається

Як полагодити комп’ютер, який включається і потім вимикається

Звуковий сигнал дає дуже гарне уявлення про те, де саме шукати причину поломки Вашого комп’ютера.

Якщо ж цей спосіб не допоможе Вам усунути проблему таким чином, Ви завжди зможете повернутися сюди і продовжити усунення неполадок, використовуючи інформацію, яка буде представлена ​​нижче.

Далі Вам потрібно переконатися в тому, чи напруга в мережі в межах норми.

READ  Як підключити WhatsApp на ПК без телефону

Якщо комп’ютер підключений невірно. це також може привести до збою. Крім того, неправильні настройки електроживлення можуть привести до того, що Ваш комп’ютер буде вимикатися сам по собі.

Важливо: щоб не витрачати зайвий час, необхідно оглянути Ваш комп’ютер зсередини на предмет наявності проблем, які можуть викликати коротке замикання.

Якщо Ви не поспішайте, приділіть цього етапу перевірки найбільшу увагу, щоб усунути всі можливі причини виникнення короткого замикання, і уникнути надалі зайвих витрат на дорогу заміну обладнання.

Необхідно виконати тестування блоку живлення. Навіть якщо Ваш комп’ютер включився. це не означає, що він працює справно. Якщо блок живлення не працює належним чином-замініть його.

Порада: якщо Ви вирішили замінити блок живлення, то після його заміни необхідно потримати його включеним не менше, ніж 5 хвилин, перш ніж спробувати його виключення і почати користуватися. Це дасть час для того, щоб батарея CMOS трохи підзарядитися.

Процесор. досить чутливий елемент комп’ютера, але якщо саме він став причиною того, що комп’ютер включається і відразу вимикається. усунути проблему досить легко. Так що не хвилюйтеся!

Якщо Ваш комп’ютер включається, і залишається включеним з необхідним обладнанням. зверніться до кроку 9.

Якщо не включається комп’ютер або вимикається самостійно, перейдіть до кроку 10.

Важливо: пошук і усунення несправностей досить легкий для будь-якого користувачі, і не вимагає використання ніяких спеціальних інструментів. Крім того, він може дати багато дуже цінної інформації. Цей крок не можна пропускати, якщо після всіх наведених вище дій комп’ютер все одно вимикається сам по собі.

Оскільки Ваш комп’ютер включений. то всі компоненти працюють справно. Це означає, що, мабуть, один з пристроїв було відключено або підключено не вірно, що і стало причиною того, що комп’ютер вимикається сам по собі. Після перепідключення кожного з пристроїв і тестування. Ви зможете напевно дізнатися, яке з пристроїв викликало збій в роботі комп’ютера.

Заміна несправного обладнання повинна відбуватися відразу ж, після того, як Ви виявили причину. Апаратні установки можуть стати в нагоді після того, як Ви виконаєте переустановку обладнання.

Перевірте PC за допомогою самотестування при включенні карти. ПЕОМ допоможе встановити, яка саме частина що залишився обладнання винна в поломці.

Якщо не включається комп’ютер. перейдіть до кроку 11.

Спробуйте замінити апаратні засоби на Вашому комп’ютері, що б визначити, яка залізяка змушує Ваш комп’ютер вимикатися автоматично. Протестуйте комп’ютер після кожної заміни обладнання, щоб визначити, який саме пристрій несправне.

Більшість користувачів PC мають велику кількість запасних деталей комп‘ютера. Не включається комп’ютер. поверніться до кроку 10. Карта коштує не дорого, і це набагато більш розумний підхід, ніж джерело запасних частин комп’ютера.

 • І нарешті, якщо всі інші способи, наведені мною вище, не спрацювали і не допомогли усунути причину неполадки, рекомендую Вам звернутися за професійною допомогою в сервісний центр по ремонту комп’ютерів. Або ж. за технічною підтримкою безпосередньо до виробника. Відповісти на питання, що робити, якщо комп’ютер не включається. зможуть досвідчені фахівці.
 • На жаль, якщо пошук несправностей шляхом відключення і підключення обладнання і заміни частин комп’ютера виявився невдалим, тобто ще один, маленький варіант, який набагато краще, ніж покладатися на приватні особи і компанії.

  Якщо у вас не включається ноутбук або з’являється чорний екран при завантаженні, ознайомтеся зі статтею «Не включається ноутбук. чорний екран»

  Якщо я пропустив якийсь пункт або у вас виникли питання, можете писати і ставити питання в коментарі. Відповідь ви отримаєте в найкоротший час.

  Причини знеструмлення PC в перші кілька секунд

  Саме блок живлення відключає комп’ютер, якщо відчуває великі навантаження або відбувається замикання. Оскільки існує системи зворотного зв’язку, то він з її допомогою здійснює контроль напруги в усіх ланцюгах стаціонарного комп’ютера, а також реагує, якщо збільшується навантаження або виникло коротке замикання.

  Кожен девайс, у якого є сучасний імпульсний блок живлення ATX. володіє цією функцією, яка працює однаковим чином:

  Блок живлення включається, як тільки натискаєш на кнопку включення комп‘ютера, і проводить самодіагностіку.2. Блоком живлення подається на материнську плату напруга 5 вольт.3. Отримує сигнал PG «Харчування в нормі» (англ. Power Good)). 4. продовжує роботу.

  ВАЖЛИВО! При будь-якому збої на якомусь з цих етапів комп‘ютер не буде запускатися.

  PC вимикається, навіть якщо не було робіт всередині нього

  Рідше зустрічаються проблеми з самої материнською платою або з відеокартою. Якщо раптом з’явилися проблеми з відеокартою, то, коли є інтегрований відеочіп, рекомендуємо зняти дискретну відеокарту і підключити монітор до вбудованого виходу.

  READ  Як розібрати Honor 9 Lite

  Є і такий додатковий варіант. Відключаємо всі обладнання за винятком кулера і процесора. Тобто витягаємо оперативну пам’ять, дискретну відеокарту і відключаємо диски. А потім намагаємося включити комп’ютер.

  Коли він включається і не вимикається, а, припустимо, пищить, то в конкретному випадку це нормально. І тому потім вже можна проводити встановлення компонентів по одному. Звертаємо увагу на те, що кожен раз перед цим необхідно знеструмлювати комп’ютер. Тоді можна буде встановити, який з елементів дає збій.

  ВАЖЛИВО! Якщо у вас блок живлення проблемний, то метод, про який ми щойно розповіли, може не підійти. Тоді, якщо є така можливість, спробуйте включити комп’ютер з іншим блоком живлення, який буде гарантовано робочим.

  Як локалізується проблема?

  Якщо є проблема з харчуванням, то можливі такі наслідки:

  Поширені поломки, при яких PC відключається відразу після включення

  Йде включення на кілька секунд, спрацьовує захист з наступним вимкненням. Даний процес виходить циклічний. Це означає, що, коли ви знеструмити пристрій, а потім знову його ввімкніть, то станеться те ж саме. включення, 3 секунди, захист, виключення.

  Через що відбувається коротке замикання в комп’ютері?

  ВАЖЛИВО! Щоб краще зрозуміти проблему, пов’язану зі спонтанними виключеннями комп’ютера протягом декількох секунд після того, як його включають, потрібно мати уявлення, як діють сучасні стаціонарні комп’ютери.

  Чому комп’ютер вимикається відразу після включення

  Як правило, картина така. Натискаєш на кнопку включення. Починається процес включення. Уже заводяться всі вентилятори. А потім, через деякий короткий період часу, комп’ютер повністю вимикається. Причому досить часто станься і таке, коли при другому натисканні кнопки включення комп’ютер взагалі не включається.

  Може бути і по-іншому. Скажімо, комп‘ютер вимикається відразу після того, як його включили. Однак при повторному включенні все починає працювати нормально.

  Давайте розглянемо ситуацію, якщо комп’ютер все-таки включається на кілька секунд, а потім відключається. Що потрібно робити? Як визначити, в чому причина поломки?

  Насамперед потрібно сказати наступне: компютер (системний блок) відразу через пару секунд після старту відключається майже завжди тому, що в ланцюзі харчування відбувається коротке замикання.

  Якщо є така поломка, то ремонт комп’ютера передбачає, що ви знайдете модуль, який став причиною збою. Цю деталь потім потрібно буде відремонтувати в майстерні. Або доведеться її замінити на нову деталь.

  ВАЖЛИВО! Підкреслимо при цьому: перш, ніж приступати до справи, потрібно звернути увагу на такий нюанс. Перевірте, чи не залипає чи на системному блоці кнопка включення-виключення? Це часто є причиною даної проблеми.

  Коли проблема з’являється після чистки або збірки PC

  Як правило, харчування від блоку живлення до материнської плати здійснюється по парі шлейфів. Один шлейф широкий. Другий. вузький. Вони можуть бути 4 або 8-контактними. Можуть бути позначені як ATX_12V. Саме завдяки останньому і забезпечується харчування процесора.

  Компьютер включается и сразу же выключается.Ремонт.

  Якщо він не підключений, то може бути і така ситуація, коли комп’ютер вимикається відразу після включення, а екран монітора чорний. Якщо роз’єм 8-контактний, то від блоку живлення до нього може підключатися пара 4-контактних конекторів. Вони «збираються» в один 8-контактний роз’єм.

  Можливий і такий варіант. Замикання корпусу і материнської плати. Воно виникає з різних причин. І вам, перш за все, необхідно переконатися, що материнська плата прикріплена до корпусу з використанням монтажних стійок. І ці стійки точно прикріплені до монтажних отворів, що в материнській платі. А контакти для заземлення плати металізовані.

  Проблема може з’явитися і після того, коли ви почистили комп’ютер, видалили пил, поміняли термопасту або кулер. При першому включенні монітор щось показує. Значить, це ще один симптом. Адже після першого включення комп’ютер не вимикається довше, ніж при включених наступних. Це означає, що ви щось зробили не так. Це дуже нагадує різкий перегрів.

  ВАЖЛИВО! Причиною тому може стати повітряний зазор, який утворився між радіатором і кришкою процесора, товстим шаром термопасти. А іноді можна побачити і зовсім таку ситуацію: на радіаторі. заводська наклейка з поліетилену або паперу, і він разом з нею поміщається на процесор.

  Тут потрібно підкреслити, що є такі термопасти, які проводять електрику. І коли їх неправильно наносять, то вони можуть замкнути контакти на процесорі. У даній ситуації нерідко виникають проблеми з включенням комп’ютера.

  BETATECH.COM.UA 2022