Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Lenovo ideapad s145 не працює тачпад

Table of Contents

Відключити службу введення сенсорного екрану для гібридних ноутбуків

Якщо ваш ноутбук є гібридним (ноутбук і планшет в одному з сенсорним дисплеєм.) Є ймовірність, що служба введення сенсорно екрану, яка контролює функціональність стилуса, заважає вашій сенсорної панелі.

Щоб відключити службу натисніть winR, потім введіть

lenovo, ideapad, s145, працює, тачпад

Повторне включення сенсорної панелі за допомогою клавіші Fn

Зі мною сталася одна історія, коли я включав WI-FI на ноутбуці і ненавмисно відключив сенсорну панель тачпад. Довго я шукав причину, відразу не зрозумівши, що сталося. Виявилося все просто, в ноутбуках є кнопка додаткових функцій під назвою Fn з ліво знизу клавіатури. Для включення якої-небудь функції на ноутбуці, затискають поєднання кнопок Fn і F1. F12. На цих же самих кнопках F1-F12, намальовані картинки або символи для застосування параметра. Наприклад, щоб включити тачпад, потрібно натиснути FnF7, на самій кнопці F7 буде зображення нібито сенсорної панелі. Можете натиснути все кнопки по порядку FnF1. F12, але пам’ятайте, що там є функція відключення дисплея, натисніть повторно на ті кнопки, на яких згас екран.

На деяких ноутбуках марки HP, тачпад включається і вимикається, двічі торкнувшись по краю самої сенсорної панелі. На марках Asus і acer може бути окрема кнопка поруч із сенсорною панеллю. Якщо Тачпад як і раніше не працює, то рухаємося далі.

Оновлення або відкат драйвера тачпада

Спробуйте оновити або відкотити драйвер тачпада. Перейдіть в той же диспетчер пристроїв, як описували вище. Знайдіть пристрій Тачпад, зазвичай він називається, як і марка ноутбука (Dell TouchPad, Lenovo TouchPad, Synaptics, HP TouchPad, Acer TouchPad, Asus TouchPad.) Натисніть правою кнопкою миші на вашому драйвері і виберіть властивості. Далі натисніть Оновити, щоб переконатися чи є які-небудь корисні поновлення для вашого тачпада.

Багато людей повідомляли на форумах Майкрософт, що Тачпад переставав працювати саме після поновлення Windows 10, для цього вам потрібно вибрати відкотити драйвер. Якщо у вас не горить виділеним кнопка Відкинути, значить у вас немає попередньої версії драйвера.

Чи не працює Тачпад на ноутбуці? 5 способів вирішення TouchPad

Тачпад вікова особливість, давно замінив альтернативне управління мишкою. За допомогою його ми можемо повністю управляти нашим пристроєм, будь це ноутбук або гібридний планшет. Багато ноутбуки (Acer, Asus, HP, lenovo, Dell) мають проблеми при роботі тачпада. Що робити, якщо не працює тачпад на ноутбуці в Windows 10? Розберемо 5 способів усунення цієї проблеми.

Чи не працює тачпад на ноутбуці: 7 проблем і рішення

Тачпад може не працювати через програмних або апаратних помилок. З першими користувачі здатні впоратися самостійно, а ось останні в гіршому випадку можуть призвести до необхідності заміни обладнання в сервісному центрі. Див. Також: як включити і налаштувати тачпад на ноутбуці в Windows 10.

Одна з найпоширеніших причин того, чому тачпад не працює. його випадкове відключення. Напевно, кожен власник ноутбука стикався з такою ситуацією, коли в процесі роботи пристрій перестає відповідати. Найчастіше це відбувається після випадкового натискання кількох клавіш.

Для включення / вимикання тачпада зазвичай використовується поєднання функціональної кнопки Fn і однієї клавіші з ряду F1-F12. Поширені комбінації:

 • FnF7. Acer.
 • FnF9. Asus.
 • FnF5. Lenovo, Dell, Toshiba, Samsung.

Це неповний список, можуть бути і інші поєднання. наприклад, на деяких моделях Samsung спрацює FnF6. Щоб не перебирати всі клавіші, зверніть увагу на зображені на них значки. На потрібній кнопці зазвичай намальований перекреслений тачпад.

Не работает тачпад на ноутбуке. РЕШЕНО!

Шукайте такий символ, щоб навчитися включати і вимикати тачпад з клавіатури

На деяких моделях ноутбуків на корпусі є окрема кнопка для управління тачпадом. Поруч з ними теж намальована піктограма, яка пояснює призначення клавіші. Крім того, на ноутбуках HP клавіша включення / відключення тачпада може бути інтегрована в саму сенсорну панель. Якщо тримати палець в лівому верхньому кутку або двічі натиснути на це місце, то тач деактивується. Включається він аналогічним чином.

На Windows є ще один параметр, який вимикає тачпад. Він знаходиться у властивостях «Миші» в «Панелі управління». Універсальна інструкція з налаштування для різних версій Windows:

 • Відкриваємо «Панель управління».
 • Вибираємо відображення «Великі значки» і переходимо в розділ «Миша».

Скористаємося «панеллю керування», щоб перевірити параметри миші

 • Переходимо на вкладку тачпада. Вона може називатися по-різному: ELAN, «Параметри пристрою», «Параметри ELAN».
 • Перевіряємо список пристроїв. Навпроти кожного в стовпці «Включено» повинен бути статус «Так». Якщо пристрій неактивно, виділяємо його і натискаємо на кнопку «Включити».
 • Перевіряємо, що тачпад включений в настройках миші

  Деякі виробники ноутбуків встановлювати в систему фірмові утиліти для управління сенсорною панеллю. Наприклад, на пристроях від Asus можна знайти програму Asus Smart Gesture, яка теж здатна відключати тачпад.

  • Запускаємо Asus Smart Gesture.
  • Переходимо в розділ «Виявлення миші».
  • Знімаємо позначку вибору з пункту відключення сенсорної панелі при виявленні зовнішньої миші.

  Тепер утиліта не буде вирубувати тачпад без вашого відома

  Фірмові утиліти інших виробників працюють аналогічним чином.

  Якщо ви періодично підключаєте до ноутбука зовнішню мишу, то можете зіткнутися з тим, що тачпад відключений на системному рівні. В такому випадку включення за допомогою гарячих клавіш не спрацює. потрібно позбавлятися від драйверів, які не дають сенсорної панелі коректно функціонувати. Але спочатку знову підключимо зовнішню мишу, щоб було зручніше працювати з системою.

   Запускаємо «Диспетчер пристроїв». На Windows 10 можна натиснути WinX і вибрати відповідний пункт у контекстному меню. На більш ранніх версіях. натиснути WinR і виконати команду devmgmt.msc.

  Через диспетчер пристроїв можна управляти всіма пристроями

 • Розкриваємо меню «Миші та інші пристрої».
 • Видаляємо сторонні пристрої, залишаючи тільки тачпад.
 • Перевіряємо, заробила чи сенсорна панель.
 • Видаляємо пристрій безбоязно, при наступному підключенні воно автоматично встановить драйвер

  При видаленні пристроїв зовнішня миша перестане працювати. Якщо тачпад не включили, залишившись в системі на самоті, то переходимо до інших способів. Відключаємо зовнішню мишу, потім підключаємо її знову, щоб вона запрацювала. без неї виправляти помилки буде незручно.

  Якщо драйвери інших пристроїв введення не заважають тачпаду, отже, є ймовірність, що причина збою криється в роботі його програмному забезпеченні. Залишаємося в «Диспетчері пристроїв» і виконуємо наступні дії:

  • У розділі «Миші та інші пристрої» знаходимо сенсорну панель ноутбука. Зазвичай в її назві зазначений виробник ноутбука. наприклад, Asus Touchpad.
  • Натискаємо правою кнопкою по тачпаду і переходимо в його властивості.
  • Відкриваємо вкладку «Драйвер» і натискаємо «Відкинути».

  Відкат допоможе, якщо помилка з’явилася, наприклад, після чергового оновлення Windows

  Якщо кнопка «Відкинути» недоступна для натискання, то попередній версії драйверів немає. В такому випадку спробуємо виконати зворотну операцію. оновити ПО сенсорної панелі.

  • У властивостях тачпада натискаємо «Оновити драйвер».
  • Вибираємо автоматичний пошук і чекаємо завершення установки.
  • Якщо автоматична установка не допомогла, запускаємо оновлення ще раз і вибираємо ручну інсталяцію.

  Драйвера тачпада рідко потребують оновлення, але іноді це допомагає усунути збій в їх роботі

  Якщо комп’ютер не може знайти драйвер сенсорної панелі самостійно, то допомагаємо йому вирішити цю задачу. Все ПО для ноутбука розміщено на сайті виробника. Знаходимо драйвери, які підходять для конкретної моделі ноутбука, викачуємо їх і вказуємо шлях у вікні ручної установки ПО.

  Сенсорна панель, як і будь-який інший пристрій, може бути відключено в BIOS. Така проблема зустрічається рідко, тому що деактивувати тачпад можна тільки вручну. Навіть якщо настройки BIOS будуть скинуті до заводського стану, сенсорна панель за замовчуванням залишається включеною. Проте, давайте перевіримо її статус.

   Перезавантажуємо комп’ютер і заходимо в BIOS. Для цього при запуску натискаємо на клавішу Delete. На деяких моделях материнських плат використовується інша кнопка. наприклад, F2. Дізнатися клавішу можна в стартовому вікні під час запуску системи.
  READ  Як підключити бездротові навушники до ноутбука Lenovo

  Система підказує кнопку для входу в BIOS

 • Переходимо на вкладку Advanced.
 • Знаходимо пункт Internal Pointing Device.
 • Перевіряємо, щоб у нього був статус Enabled.
 • Вбудовані вказівні пристрої повинні бути включені

 • Для збереження конфігурації натискаємо F10 і Y.
 • Якщо у параметра Internal Pointing Device обраний статус Disabled, то виділяємо його за допомогою стрілок на клавіатурі, натискаємо на Enter, вибираємо значення Enabled і знову натискаємо на Enter. Головна складність в тому, що назва пунктів, а також їх розташування змінюється в залежності від моделі материнської плати і версії BIOS. Ми розглянули лише самий загальний випадок. Ви можете зіткнутися з іншим інтерфейсом, в тому числі UEFI. Щоб не загубитися, слід шукати, як включити тачпад саме у вашій версії BIOS / UEFI.

  Якщо ви користуєтеся гібридним пристроєм, який являє собою ноутбук і планшет з сенсорним екраном, то є ймовірність, що в режимі лептопа тачпад блокує одна з служб Windows. Вона називається TabletInputService і відповідає за роботу сенсорного введення з екрану. Рішення у цій проблеми одне. тимчасове відключення служби.

  • Натискаємо поєднання WinR.
  • Виконуємо команду services.msc.
  • У списку служб знаходимо TabletInputService (може називатися Tablet PC Input Service).
 • Кількома по ній двічі, щоб відкрити властивості.
 • відключаємо службу.
 • Мінус цього способу очевидна. без запущеної служби сенсорний екран працювати не буде. Але якщо ви користуєтеся гібридом тільки в режимі ноутбука, то це не стане проблемою.

  Самий неприємний пул проблем пов’язаний з апаратними несправностями. Якщо програмні засоби усунення помилки не допомагають, то слід звернути увагу на наступні можливі причини неполадки:

  • потрапляння бруду або рідини на тачпад,
  • фізичне пошкодження пристрою введення,
  • проблеми із з’єднанням.

  Звузити коло пошуку конкретної причини допомагає знання того, в який момент з’явилася помилка. Якщо на тачпад потрапила рідина, яку ви швидко витерли, то не факт, що вдалося повністю убезпечити нутрощі ноутбука від окислення. Якщо помилка виникла після розбирання і чищення пристрою, то велика ймовірність, що ви неправильно або не до кінця підключили сенсорну панель до материнської плати.

  Спроба самостійного усунення апаратних несправностей може привести до появи нових проблем в роботі ноутбука. Якщо поради з першої частини нашого керівництво не працюють, рекомендуємо звернутися в сервісний центр для діагностики та кваліфікованого ремонту ноутбука.

  Видалення Інших Драйверів Миші

  Бувають моменти, коли у вас в минулому було підключено ціла купа драйверів від різних пристроїв миші і ви їх ніколи не видаляли. Деякі драйвера від виробників миші, самі автоматично відключають Тачпад. Перейдіть в диспетчер пристроїв, натиснувши поєднання кнопок WinR і введіть в рядку devmgmt.msc.

  Знайдіть рядок вказує на миші та інші вказівні пристрої, натисніть на ярлик, щоб розсунути категорію і видаліть усе своєю чергою все драйвера миші, поки тачпад не почне працювати на вашому ноутбуці. Якщо не заробив, спробуйте після видалення всіх драйверів перезавантажити систему. Чи не заробив тачпад? Рухаємося до наступного пункту.

  Включити тачпад у властивостях миші

  У багатьох випадках диспетчер пристроїв не спрацьовують для того, щоб включити Тачпат на ноутбуці. Якщо ваш Тачпат як і раніше не працює на ноутбуці в Windows 10, то перейдіть в властивості миша.

  • Наберіть mouse в рядку пошуку Windows і перейдіть в Налаштування Миші.
  • Натисніть Додаткові параметри миші, в вікні, переходимо Налаштування пристрою, вкладка Сенсорна панель або як на картинці.
  • Знайдіть ваш Тачпад і натисніть “включити”.

  Lenovo IdeaPad S145 Я можу змусити працювати тачпад або бездротове з’єднання, але не одночасно

  Таким чином, це може бути позначено як повторюваний питання, але я не бачив повідомлення, в якому розглядалися б обидві проблеми.

  Я встановив Ubuntu 18.04. Остання версія йде з ядром 5.0.0.23. З цим ядром тачпад працює бездоганно, але ніякі виправлення для Wi-Fi, схоже, не працюють (є чіп rtl8821ce).

  Потім я встановив ядро ​​4.15, і з цим ядром я можу змусити працювати Wi-Fi, але я не можу змусити працювати тачпад. Виправлення, які мені вдалося знайти. це оновити ядро, але коли я оновлюю ядро, я втрачаю Wi-Fi.

  Я пробував використовувати різні ядра, і здається, що все, що вище 5.0, розпізнає тачпад, але не дозволить мені скомпілювати драйвери Wi-Fi (отримати помилки під час make і під час dkms-install.sh), і здається, що все вище 4.15 але під 5.0 буде працювати Wi-Fi, але немає тачпада.

  З того, що я читав, схоже, починаючи з ядра 5.0 драйвери сенсорної панелі lenovo будуть розпізнаватися, а проект драйвера rtl8821ce був залишений Томом в лютому 2019 року.

  Які у мене варіанти? Єдиний у мене варіант. дочекатися, поки хто-небудь виправить проблему з новим ядром? Або я можу щось зробити.

  2 answers

  Добре, ось я і розібрався. Буде потрібно час, щоб поділитися своїми різними кроками, тому, сподіваюся, хтось інший в моїй ситуації також зможе вирішити свою проблему. Може бути, хто-небудь з набагато кращим розумінням зможе трохи краще пояснити, що сталося.

  Зробив нову установку Ubuntu 18.04, і в ній було щось ядро ​​5. Тачпад працював відмінно, але перепробував все різні інструкції, щоб бездротовий зв’язок не працювала. (Під час складання видаватиме помилки)

  Прочитайте повідомлення, в якому згадувалося, що вони отримали бездротову роботу з ядром 4.15, тому я завантажив ядро ​​4.15 (завантажуючи файли.deb).

  Отже, я завантажувати з ядром 4.15, а тачпад і бездротовий зв’язок там не працюють. Я пішов далі і спробував одне з виправлень бездротового зв’язку, воно скомпілювати правильно і працювало по бездротовій мережі, але без сенсорної панелі.

  Потім я почав завантажувати різні ядра, здебільшого все ядра 4.xx, які я пробував, працювали по бездротовій мережі без будь-яких додаткових дій. По суті, мені не потрібно було нічого перекомпіліровать, і мені не потрібно було вводити свій бездротової пароль.

  Все 4.xx матимуть бездротову роботу, як тільки я включу комп’ютер, але не тачпад, і всі різні ядра 5.xx працюватимуть з тачпадом, але без бездротового зв’язку.

  Сьогодні я, нарешті, встановив ukuu, щоб допомогти мені керувати ядрами. У мене був довгий список ядер, тому я почав їх видаляти.

  Я думаю, що в кінцевому підсумку я видалив версію ядра, в якій у мене вперше запрацювала бездротовий зв’язок, і після перезавантаження з іншою версією 4.xx зауважив, що Wi-Fi не включається. Спочатку це здавалося поганим. Я читав, що ядро ​​4.19 дійсно розпізнає тачпад. Я пробував це раніше, але це не спрацювало (але бездротовий зв’язок працювала).

  Отже, я пішов далі і завантажив ядро ​​14.19.66, коли я завантажився, зауважив, що тачпад працює, але немає інтернету.

  Я пішов далі і запустив інструкції за цим посиланням https://isolution.pro/ru/q/au14069097/kak-ustanovit-drajver-wi-fi-dla-realtek-rtl8821ce-na-ubuntu-18-04-dublikat він компілювався без помилок. Перезавантажив комп’ютер і, нарешті, запрацював бездротовий зв’язок і тачпад.

  Не работает Тачпад на ноутбуке? 5 способов решения TouchPad

  Я пробував ядро ​​4.19.66 раніше (0,66. Новітнє ядро ​​4.19), і бездротовий зв’язок працювала, але не тачпад. Схоже, що, видаливши ядро, яке я спочатку використовував для роботи бездротової мережі, дозволило ядру 4.19.66 розпізнавати тачпад, але не бездротовий зв’язок, але як тільки я застосував виправлення в ядрі 4.19.66, я зміг знову увімкнути функцію безпроводового з’єднання без втрата тачпада.

  Сподіваюся, це має сенс для кого-то, у кого може бути така ж проблема.

  Я виявив, що навіть із зовнішнім USB-ключем WI-FI обидва блокуються на апаратному рівні. У мене новенький Lenovo Ideapad S145 зі встановленою чистою Ubuntu 18.04.2 LTS.

  Ви можете перевірити цю проблему блокування за допомогою наступної команди:

  Він повинен перерахувати щось на зразок цього

  Зверніть увагу blocked на стовпець HARD для wlan.

  Потім ви можете спробувати внести в чорний список мод ideapad_laptop, як описано в цій темі:

  Після застосування цього виправлення і перезавантаження мережу Wi-Fi працювала.

  Як включити сенсорну миша на ноутбуці?

  Ось список комбінацій клавіш для включення тачпада для поширених марок ноутбуків:

  • Asus. Fn F9 або Fn F7.
  • Acer. Fn F7.
  • Lenovo. Fn F8 і Fn F5.
  • Dell. Fn F5.
  • Sony. Fn F1.
  • Toshiba. Fn F5.
  • Samsung. Fn F5.

  Як включити тачпад на ноутбуці в биосе?

  • Перезавантажте ноутбук. При включенні натисніть клавішу Delete або F2, щоб потрапити в BIOS.
  • Зайдіть на вкладку «Advanced» і знайдіть параметр «Internal Pointing Device». Встановіть для нього значення «Enabled».
  • Збережіть конфігурацію, натиснувши F10 і «Y».

  Як розблокувати клавіатуру на ноутбуці Lenovo Ideapad 330?

  Коротко про себе: моїм батькам не соромно. Для того щоб можна натиснути клавіші FnNumLock. Якщо не Поліча, то пошукати на клавіатурі клавішу з зображенням замку (зазвичай на клавішах F1-F12) і натиснути її в поєднанні з клавішею Fn.

  Що робити якщо на ноутбуці перестав працювати тачпад?

  Чи не працює Тачпад на ноутбуці? 5 способів вирішення TouchPad

  • Повторне включення сенсорної панелі за допомогою клавіші Fn.
  • Видалення Інших Драйверів Миші
  • Оновлення або відкат драйвера тачпада
  • Включити тачпад у властивостях миші
  • Відключити службу введення сенсорного екрану для гібридних ноутбуків

  Що робити якщо не працює тачпад на ноутбуці Lenovo?

  Допомогти вирішити проблему можуть наступні комбінації клавіш, в залежності від виробника пристрою:

  • Asus. FnF7 або FnF9;
  • Lenovo. FnF5 або FnF8;
  • Toshiba. FnF5;
  • Samsung. FnF6 або FnF5.

  Як включити прокрутку тачпад на Lenovo?

  • Відкрийте меню «Пуск» і виберіть «Налаштування». «Пристрої».
  • Натисніть Миша і тачпад на лівій панелі. Потім в нижній частині екрана натисніть Додаткові параметри миші.
  • Натисніть Multi-Finger. Scrolling і поставте галочку поруч з вертикальною прокруткою. Натисніть Apply. Ok.
  READ  Як включити підсвічування на ноутбуці lenovo

  Як включити тачпад на ноутбуці Asus?

  Необхідно натиснути клавіші, fn кнопка у верхньому ряду, що позначає включеніеотключеніе тачпада. На Asus найчастіше Fn F9 або Fn F7.

  Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo Ideapad?

  Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo

  • Перший спосіб Якщо ви є власником ноутбука Lenovo, то вам слід натиснути на вашому гаджеті поєднання клавіш Fn F8.
  • Другий спосіб Натискаємо на ноутбуці «Панель управління». «Миша». «Параметри пристрою».
  • Третій спосіб У деяких моделях ноутбуків включити сенсорну панель можна, зайшовши в меню BIOS.

  Як налаштувати тачпад на ноутбуці Windows 10?

  • Перейдіть до «Панелі управління». Відкрийте «Панель управління»
  • Виберіть розділ «Миша». Відкрийте розділ «Миша»
  • Перейдіть на вкладку тачпада. Якщо тачпад вимкнений, клікніть по кнопці «Включити». Готово, перевірте, чи працює сенсорне управління.

  Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo через BIOS?

  Щоб в BIOS включити тачпад Lenovo, треба:

  При завантаженні системи клікніть кнопку «F2» або «Delete» для потрапляння в BIOS; Увійдіть у вкладку, іменовану «Advanced», виберіть там «Internal Pointing Devicе». Виставте для нього параметр «Enabled»; Для збереження клікніть одночасно «Y» і «F10».

  Як налаштувати жести на тачпаде Windows 10?

  Перейдіть в додаток «Параметри» → «Пристрої» → «Сенсорна панель» в розділі «Супутні параметри» натисніть на лінк «Додаткова настройка жестів». На сторінці налаштування поведінки жестів, розгорніть список, що випадає потрібного вам жесту і встановіть значення відмінне від «Нічого».

  Як розблокувати клавіатуру на ноутбуці Lenovo Ideapad 330?

  Коротко про себе: моїм батькам не соромно. Для того щоб можна натиснути клавіші FnNumLock. Якщо не Поліча, то пошукати на клавіатурі клавішу з зображенням замку (зазвичай на клавішах F1-F12) і натиснути її в поєднанні з клавішею Fn.

  Як включити тачпад в Windows 10?

  Включаємо TouchPad на ноутбуці з Windows 10

  • Для Asus це зазвичай FnF9 або FnF7.
  • Для Lenovo. FnF8 або FnF5.
  • На ноутбуках НР це може бути окрема кнопка або подвійний тап в лівому кутку тачпада.
  • Для Acer є комбінація FnF7.
  • Для Dell використовуйте FnF5.
  • У Sony спробуйте FnF1.
  • У Toshiba. FnF5.

  Що робити якщо не працює тачпад на ноутбуці Lenovo?

  Допомогти вирішити проблему можуть наступні комбінації клавіш, в залежності від виробника пристрою:

  • Asus. FnF7 або FnF9;
  • Lenovo. FnF5 або FnF8;
  • Toshiba. FnF5;
  • Samsung. FnF6 або FnF5.

  Як відключити тачпад на ноутбуці без гарячих клавіш?

  • Натисніть “Windows R” на клавіатурі, у вікні введіть devmgmt.msc і натисніть “Ок”
  • Розшукайте ваш тачпад в “Диспетчері пристроїв”. Він може бути в розділі “Миші і інші вказівні пристрої” або “Пристрої HID”
  • Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт “Відключити”.

  Як включити TouchPad на ноутбуці?

  Ось список комбінацій клавіш для включення тачпада для поширених марок ноутбуків:

  • Asus. Fn F9 або Fn F7.
  • Acer. Fn F7.
  • Lenovo. Fn F8 і Fn F5.
  • Dell. Fn F5.
  • Sony. Fn F1.
  • Toshiba. Fn F5.
  • Samsung. Fn F5.

  Як відключити тачпад на ноутбуці Lenovo?

  Не знаю як ви, але я тачпадом не користуюся. Завжди підключаю звичайну мушку до ноутбука і використовую її. І в цій статті я покажу, як відключити тачпад (сенсорну панель) на ноутбуці Lenovo. Або як зробити так, щоб тачпад автоматично відключався при підключенні мишки і включався при її відключенні.

  Вся проблема в тому, що користуватися тачпадом не зовсім зручно. Особливо, на недорогих ноутбуках, де якість самої сенсорної панелі м’яко кажучи не дуже. Його не завжди зручно використовувати навіть для навігації по сайтах, папок і т. Д., Я не кажу вже про роботу в якихось програмах, де необхідно точно і швидко взаємодіяти з дрібними елементами інтерфейсу.

  Тому, я тачпад на своєму ноутбуці Lenovo відключаю. Зробити цей не складно. А ось якщо його не відключити, то весь час переміщується курсор під час набору тексту, в іграх, та й взагалі весь час його здивуєш.

  Інструкція підійде для всіх моделей ноутбуків Lenovo, в тому числі для лінійки Thinkpad і IdeaPad, моделей B590, B570E, E531, G580, Z570 і т. Д.

  • Відключення тачпада за допомогою функціональних клавіш.
  • Через настройки в Windows 10, Windows 8, Windows 7.
  • Відключення сенсорної панелі автоматично при підключенні мишки.
  • Повне відключення тачпада в диспетчері пристроїв ноутбука Lenovo.
  • Відключення через BIOS.

  Відключаємо сенсорну панель в диспетчері пристроїв

  Ще одне рішення. Заходимо в диспетчер пристроїв і відкриваємо вкладку «Миші та інші вказівні пристрої».

  Там повинно бути пристрій, типу «ELAN pointing device». Натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо “Відключити пристрій».

  Після цих дій сенсорна панель на моєму ноутбуці Lenovo перестала працювати. Включаємо точно так же, як і відключали.

  Автоматичне відключення тачпада при підключенні мишки

  В налаштуваннях, які я показував вище, є можливість зробити так, щоб при підключенні мишки до ноутбука Lenovo тачпад відключався автоматично. А при її відключенні. включався. Мені здається, це краще, ніж весь час відключати його вручну. Та й логічно, якщо мишка підключена, то навіщо нам сенсорна панель.

  Для цього достатньо поставити галочку біля «Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші». Наскільки я зрозумів, з Bluetooth пахвами ця фішка не працює.

  Якщо у вас в налаштуваннях немає такого розділу, то цілком можливо, що необхідно встановити драйвер на тачпад для свого ноутбука.

  Управління тачпадом ноутбука Lenovo в Windows 10

  У пошуку наберіть «Параметри миші», або зайдіть в Параметри. Пристрої. Миша. Натисніть на «Додаткові параметри миші».

  У новому оці, на вкладці «ELAN» натисніть на кнопку «Зупинити пристрій». І підтвердіть відключення тачпада.

  Щоб включити його назад, досить натиснути на кнопку «Активувати пристрій».

  Функціональні клавіші для відключення тачпада на ноутбуках Lenovo

  На моєму ноутбуці Lenovo IdeaPad 320-15 є окрема клавіша для швидкого відключення сенсорної панелі. На вашому ноутбуці теж повинна бути така клавіша.

  Я просто натискаю на клавішу F6 (з іконкою тачпада) і він відключається. Натискаю ще раз. включається.

  У більшості випадків, цю функціональну клавішу потрібно використовувати з клавішею Fn. Виходить поєднання клавіш, наприклад, Fn F6.

  У моєму випадку, в Windows 10, після натискання клавіші F6 з’являється відповідний індикатор на екрані.

  Якщо цей спосіб не працює, немає ніякої реакції після натискання на функціональні клавіші, то швидше за все необхідно завантажити з сайту Lenovo і встановити утиліту, яка відповідає за роботу цих клавіш. Якщо не помиляюся, то вона називається Hotkey Features Integration.

  Останній спосіб: відключення через BIOS

  Я перевірив на своєму Lenovo IdeaPad 320-15, але так і не зміг знайти настройки тачпада в Біосе. Можливо, на нових моделях прибрали цю функцію.

  Але зазвичай, щоб заборонити роботу тачпада, необхідно зайти в BIOS ноутбука Lenovo і в розділі «Advansed», напроти пункту «Internal Porting Device» встановити значення «Disable».

  Так само сам пункт може назватися «Internal Device Settings». Пошукайте ці настройки в меню BIOS свого ноутбука.

  Тільки зверніть увагу, що сенсорна панель не буде працювати ніде, і включити її в Windows не вийде. Тільки в BIOS. Цей спосіб я раджу використовувати тільки в тому випадку, якщо ви взагалі не користуєтеся тачпадом. Тобто, хочете відключити його всюди і назавжди.

  Налаштування кліка правою кнопкою

  В Ubuntu є можливість виконувати клік правою кнопкою за допомогою тачпада торкаючись його двома пальцями. Але це не завжди зручно, якщо у вас немає фізичних кнопок під тачпадом, вам буде зручніше виконувати клік правою кнопкою просто торкаючись правого нижнього кута. Для того щоб це включити спочатку встановіть Gnome Tweak Tools:

  Потім запустіть програму і перейдіть в розділ Миша і клавіатура або Mouse Keyboard:

  Тут в розділі Mouse click emulation виберіть середній пункт. Area. Більше нічого не треба, все запрацює автоматично.

  Чи не працює тачпад в Ubuntu

  В наші дні все ноутбуки поставляються з вбудованим тачпадом, дуже зручно, коли для виконання потрібних вам дій на ноутбуці не потрібно використовувати мишку. Ви можете зробити все що потрібно за допомогою тачпада навіть простіше ніж за допомогою мишки. Тут є прокрутка за допомогою двох пальців, і ви можете легко переміщати покажчик миші по екрану.

  Але не всі нові чи старі тачпади Ubuntu підтримує за замовчуванням, для деяких пристроїв може знадобитися додаткова конфігурація, також така проблема може виникнути при оновленні дистрибутива. У цій статті ми розглянемо що робити якщо не працює тачпад в Ubuntu.

  Чи не працює тачпад Ubuntu

  Проблеми з роботою сенсорної панелі можна поділити на кілька типів:

  • Тачпад не працює взагалі;
  • Працюють базові функції, але не працює прокрутка;

  Перше що потрібно зробити, якщо не працює тачпад Ubuntu зовсім, це встановити драйвера synaptic, швидше за все, після установки цього програмного забезпечення все запрацює. Спочатку треба оновити пакетів:

  sudo apt install xserver-xorg-input-synaptics

  Або встановлювати, якщо вони вже були встановлені:

  sudo apt install.-reinstall xserver-xorg-input-synaptics

  Після завершення процесу установки потрібно перезавантажити комп’ютер. Ці команди повинні вирішити проблему не працює тачпад Ubuntu 16.04. Якщо ж не допомогло, є ще один шлях вирішення проблеми з драйверами. Ми будемо змінювати параметри завантаження ядра в Grub. Спочатку відкрийте конфігураційний файл / etc / default / grub:

  GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT = “quiet splash i8042.nomux = 1 i8042.noloop = 1”

  Далі закрийте файл і обновіть конфігурацію завантажувача:

  Якщо ж після виконаних дій нічого не змінилося, то можна спробувати ще дещо зробити. Спочатку потрібно подивитися чи визначився ваш тачпад ядром, для цього виконайте:

  Якщо ви бачите свою сенсорну панель в списку, значить вона підтримується ядром і можна йти далі. Якщо ж ні, Ubuntu не підтримує ваш пристрій і залишається тільки сподіватися що підтримка з’явитися потім. Зазвичай, можна зрозуміти що це тачпад по полю Name, в його значенні є слово Touchpad як на знімку.

  READ  Як зробити скріншот на ноутбуці Asus

  Далі треба подивитися як визначився тачпад X сервером, це є сенс робити тільки якщо є підтримка на рівні ядра. Виконайте команду:

  Якщо і тут сенсорна панель визначається, то можна підправити настройки Xorg щоб вона запрацювала. У списку ви побачите ID, на знімку екрана пристрій має номер 12. Тепер дивимося параметри тачпада:

  Якщо значення Device Enabled дорівнює нулю, виконайте таку команду, щоб включити тачпад:

  xinput set-int-prop 12 “Device Enabled” 8 1

  Щоб зробити тачпад включеним після перезавантаження, а також додати опції, які включають прокрутку і інші можливості скопіюйте конфігураційний файл synaptics за замовчуванням в /etc/X11/xorg.conf.d/:

  cp /usr/share/X11/xorg.conf.d/50-synaptics.conf /etc/X11/xorg.conf.d/50-synaptics.conf

  Далі ви можете налаштовувати потрібні параметри в отриманому файлі. Після цього проблема не працює сенсорна панель Ubuntu повинна бути вирішена. Якщо немає, ще можна спробувати перезапустити модуль ядра, який відповідає за роботу тачпада:

  sudo rmmod i2c_hid sudo modprobe i2c_hid

  Якщо ж нічого не допомогло ви можете отримати трохи налагоджувальної інформації за допомогою утиліти evtest. Для початку її треба встановити:

  Потім поверніться до вмісту файлу / proc / bus / input / devices і подивіться для тачпада номер події в рядку Handlers, в цьому прикладі це event5. Потім можна запустити тестування:

  Далі спробуйте водити пальцем по тачпаду. У висновку утиліти з’явиться налагоджувальна інформація її можна відправити в баг репорті до вашого дистрибутива або прикріпити до питання на форумі коли ви будете намагатися з’ясувати чому тачпад не працює.

  У цій статті ми розглянули що робити якщо не працює тачпад в Ubuntu, як вирішити цю проблему. Сподіваюся, ця стаття вам була корисною. Якщо залишилися питання, питайте в коментарях!

  Відключений тачпад на самому ноутбуці

  Іноді вимкнути сенсор на пристрої можна випадково, зачепивши певну кнопку або натиснувши комбінацію клавіш. Змінювати різні параметри допомагає кнопка функцій Fn в поєднанні з клавішами F1-F12.

  Для включення панелі необхідно затиснути комбінацію FnF7 (на кнопці завдано символ тачпада). Допомогти вирішити проблему можуть наступні комбінації клавіш, в залежності від виробника пристрою:

  • Asus. FnF7 або FnF9;
  • Lenovo. FnF5 або FnF8;
  • Toshiba. FnF5;
  • Samsung. FnF6 або FnF5.

  Деякі моделі ноутбуків HP можуть відключати і включати сенсорну панель, двічі торкнувшись по краю тачпада. Asus і Acer в більшості випадків мають окрему кнопку для виконання такої дії.

  Зліт налаштувань BIOS можуть спровокувати відмову роботи сенсора. Щоб включити тачпад, необхідно зайти в BIOS, знайти Internal Pointing Device і у вкладці Advanced вибрати Enabled. Важливо зберегти всі вироблені настройки, інакше сенсор так і не запрацює. В BIOS необхідно працювати акуратно, не поспішати, щоб не створити ще більше проблем.

  Якщо пристрій не має спеціальних кнопок, а комбінація клавіш і відновлення налаштувань в BIOS не допомогли вирішити проблему, значить, питання, чому не працює тачпад на ноутбуці, не вирішене.

  Чи не працює тачпад на ноутбуці, способи вирішення проблеми

  Більшість користувачів ноутбуків для більш ефективної роботи вважають за краще використовувати мишу замість тачпада. Це набагато зручніше, особливо коли доводиться виконувати великий обсяг роботи: набір тексту (часто зачіпається тачпад і курсор скаче по тексту), робота з програмами дизайну. Але тим не менш, тачпад буває необхідний, адже ситуації бувають різні. І що ж робити якщо раптом перестав працювати тачпад на ноутбуці? Давайте розберемося.

  Деякі пристрої мають автоматичну функцію відключення сенсорної панелі, і для відновлення функції сенсора необхідно в налаштуваннях включати його вручну. Існує кілька проблем, які можуть привести до того, що тачпад на ноутбуці перестав працювати, і може знадобитися ремонт ноутбука в спеціалізованому центрі.

  Заміна неробочих драйверів

  Сенсор може функціонувати не правильно або відмовити в роботі повністю через конфлікт драйверів. Часто така проблема з’являється після переустановлення ОП. Допоможе перевстановлення драйвера з диска, який йшов в комплекті з ноутбуком, якщо диска немає. зайти на офіційний сайт виробника ноутбука і завантажити з нього. Подивитися виробника пристрою і версію драйвера можна в панелі приладів, зазвичай воно називається, як і марка ноутбука (Dell TouchPad, Lenovo TouchPad, Synaptics, HP TouchPad, Acer TouchPad, Asus TouchPad).

  Потрібно бути акуратним, адже разом з драйвером можна встановити безліч марного «сміття»: кнопки на панелі, браузери, додаткові шкідливі програми, видалити які буде не так просто. Необхідно прибрати галочки біля софта, які не потрібно.

  Відключення служби введення сенсорного екрану

  У гібридних пристроях (планшет ноутбук із сенсорним дисплеєм) виникає наступна проблема: правильно функціонувати тачпаду заважає служба введення сенсорного екрану, яка управляє роботою стилуса.

  Для її відключення слід скористатися комбінацією клавіш winR, після у вікні ввести services.msc. З’явиться список служб, в ньому необхідно знайти TabletInputService і відключити. Це рішення ускладнить використання сенсорного екрану і панелі тачпада. Пізніше можна буде видалити драйвер, зробити відкат або оновити його, а після знову включити службу.

  апаратна поломка

  Чому не працює тачпад на ноутбуці, якщо справили переустановку драйвера і спробували інші перераховані вище варіанти? Значить, проблема лежить глибше, і причиною відмови функціонування є апаратна поломка.

  Якщо тачпад на ноутбуці перестав працювати, це може бути спровоковано неправильним підключенням до материнської плати шлейфу або пошкодження тачпада в результаті попадання всередину рідини або після удару.

  При випадковому попаданні рідини в ноутбук (вода, чай, кава) необхідно відразу його вимкнути і вийняти батарею. Якщо ви впевнені в своїх силах і неодноразово самостійно виконували чистку ноутбука, то можете розібрати його.

  На новом ноутбуке не работает тачпад.

  • розбір, включаючи зняття АКБ;
  • коли дісталися до тачпада, слід витерти залишки рідини;
  • протерти спиртом і висушити;
  • після перевірити правильність підключення шлейфа (попадання всередину рідини може привести до окислення шлейфу);
  • зібрати і включити.

  Якщо ви ніколи не розбирали ноутбук і немає впевненості, що всі етапи виконайте правильно, не ускладнивши ситуацію, краще відразу звернутися в сервісний центр.

  Після складання і включення ноутбука ситуація не змінилася і тачпад не відгукується, значить його термін експлуатації підійшов до кінця. Потрібно його заміна. Зверніться до досвідченого майстра для установки нової деталі, і проблема з неробочим тачпадом вирішиться.

  Чи не працює тачпад після установки Windows 10: як розібратися з проблемкою

  Проблемка ця виникла після установки Windows 10 на Lenovo Yoga 2 Pro. Сама процедура інсталяції нової ОС пройшла штатно, але потім виявилося, що тачпад ноутбука працювати належним чином ніяк не бажає. Ситуація частково спрощувалася тим, що нормально функціонувала сенсорна панель екрану, тому розібратися з несправністю вдалося відразу, до того ж без повернення до Win 8.1 і навіть без підключення миші.

  До слова, якщо Win 10 ви ставите на ноут зі звичайним, тобто несенсорним екраном, і теж стикаєтеся з проблемою не працюючого тачпада, то тоді миша в будь-якому випадку знадобиться.

  Загалом, в цій замітці про те, що робити, якщо після установки на Windows 10 на ноутбук у нього перестає працювати тачпад. Інструкція не є вичерпною, проте описані далі способи усунення проблеми були реалізовані на практиці з необхідним результатом, тому є сенс починати з них.

  перевіряємо, чи включений тачпад

  У Win 10 відкриваємо «Параметри» (Пуск. Параметри), далі. «Пристрої». «Миша і сенсорна панель«. Прокручуємо вікно в самий низ і тиснемо «Додаткові параметри миші«.

  У вікні, переходимо у вкладку (крайню праворуч). вона може називатися «ELAN» або «Параметри пристрою» і в списку пристроїв перевіряємо поточний стан тачпада. Якщо він відключений, виділяємо його в списку кліком і тиснемо кнопку «Включити«.

  Крім цього, також уважно оглядаємо ноутбук на предмет наявності функціональної кнопки включення / вимикання тачпада. Відрізняє її як правило перекреслене зображення тачпада (наприклад, на багатьох моделях Lenovo це кнопка F6, можуть бути варіанти на кшталт Fn F5, Fn F6 і т.д.). Якщо знайдете цю кнопку, натисніть її і перевір стан тачпада, він міг бути просто відключений.

  оновлюємо драйвера

  Windows 10 вийшла вже кілька місяців назад, тому виробники ноутобуков свої бази драйверів вже оновили. Але досить часто трапляється і так, що нові «дрова» на ноут автомат не проапдейтілісь, тому оновлювати їх потрібно вручну. У Win 10 зробити це можна як мінімум двома способами:

  • перший. тиснемо «Пуск». “Панель управління”. «Диспетчер пристроїв», далі. «Миші та інші вказівні пристрої«, знаходимо тачпад (називаються вони по-різному, але помилитися у вас навряд чи вийде), натискаємо по ньому правою кнопкою миші і в меню вибираємо “Оновити драйвер» Приблизно так :

  Ноут ваш відразу ж «полізе» за новим драйвером в Інтернет і, якщо знайде, то встановить свіжу версію автоматично. А якщо не знайде, тоді

  Після скачування файлу з драйвером, пробуємо його встановити. Якщо за фактом завершення процедури оновлення драйвера тачпад не заробив, тоді рекомендується вручну видалити старий драйвер і потім знову встановити новий. Для цього ще раз заходимо в «Диспетчер пристроїв», знаходимо там тачпад, натискаємо по правою кнопкою миші, в меню вибираємо «Видалити», потім заново ставимо новий драйвер (тобто той, який ви тільки що завантажили) і, якщо знадобиться. перезапуск ноутбук.

  BETATECH.COM.UA 2021