Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Lenovo l340 не працює тачпад

Table of Contents

Чому погано працює тачпад?

Проблеми з тачпадом ноутбука рішення
тачпад зовсім не працює, відключений включити програмно
Несправний тачпад в ноутбуці (пошкоджений шлейф, несправна електроніка, був залитий рідиною) ремонт або заміна тачпада
тачпад глючить. дрейфує, різко перескакує курсор поганий неоригінальний блок живлення
тачпад іноді дає збої. перескакує курсор шлюб виробника. нічого не зробити з тачпадом, тільки відключити, користуватися мишею

Трапляється, що з неоригінальним блоком живлення ноутбука виникають проблеми з роботою тачпада. Курсор тачпада починає мимоволі скакати по всьому екрану. Більш того, працювати з текстом стає неможливо. Набір тексту перетворюється в проблему, тому що текст набирається в довільних місцях. Такі проблеми відбуваються і з підробленими блоками харчування.

Але при відключенні блоку живлення і роботі від батареї глюки припиняються.

Глючить тачпад на ноутбуці

Якщо у вас глючить тачпад на ноутбуці, прочитайте цю статтю. Можливо, ви усунете несправність тачпада в ноутбуці.

Усунення несправності тачпада в ноутбуці

Найбільш ймовірно, що тачпад ноутбука глючить з сумісним блоком живлення через зсув потенціалу загальної шини. До речі, зміщення потенціалу викликається струмами витоку. Чим більше струми витоку у вторинну ланцюг, тим більше зсув потенціалу загальної шини блоку живлення. А отже, більше різниця потенціалів між пальцем користувача і тачпадом ноутбука.

Але спробуємо виміряти. На фото між загальною шиною китайського блоку живлення і пальцем напруга досягає 52В. У оригінального блоку живлення напруга близько до нуля.

Ця версія найбільш правдоподібна. Але слід визнати, що і з фірмовими зарядками ноутбуків стабільність тачпадів виявляється не на висоті. Може бути ви щасливіше мене, але всі мої ноутбуки мали регулярні глюки. Наприклад, я набираю текст в редакторі, і раптом виявляється, що набір йде зовсім в іншому місці. Доводиться регулярно виправляти написане.

Саме тому я відключаю тачпад в своєму ноутбуці і працюю тільки з мишею. Так роблять багато, тому що тачпад. це ненадійне пристрій. Працювати з мишею набагато зручніше.

З фірмовими імпульсними блоками живлення ноутбуків тачпад працює стабільно. Тому що струми витоку малі.

Чи можна доопрацювати сумісну зарядку

Якби це було так просто, давно б не існувало такої проблеми. Самому нічого зробити не можна.

Рішення: тільки замінити блок живлення ноутбука.

Як розблокувати клавіатуру на ноутбуці Lenovo Ideapad 330?

Коротко про себе: моїм батькам не соромно. Для того щоб можна натиснути клавіші FnNumLock. Якщо не Поліча, то пошукати на клавіатурі клавішу з зображенням замку (зазвичай на клавішах F1-F12) і натиснути її в поєднанні з клавішею Fn.

Як відключити тачпад на ноутбуці без гарячих клавіш?

 • Натисніть “Windows R” на клавіатурі, у вікні введіть devmgmt.msc і натисніть “Ок”
 • Розшукайте ваш тачпад в “Диспетчері пристроїв”. Він може бути в розділі “Миші і інші вказівні пристрої” або “Пристрої HID”
 • Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт “Відключити”.

Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo Ideapad?

Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo

 • Перший спосіб Якщо ви є власником ноутбука Lenovo, то вам слід натиснути на вашому гаджеті поєднання клавіш Fn F8.
 • Другий спосіб Натискаємо на ноутбуці «Панель управління». «Миша». «Параметри пристрою».
 • Третій спосіб У деяких моделях ноутбуків включити сенсорну панель можна, зайшовши в меню BIOS.

Перестала работать клавиатура на ноутбуке Lenovo ideapad 320. Есть решение!

Як включити прокрутку тачпад на Lenovo?

 • Відкрийте меню «Пуск» і виберіть «Налаштування». «Пристрої».
 • Натисніть Миша і тачпад на лівій панелі. Потім в нижній частині екрана натисніть Додаткові параметри миші.
 • Натисніть Multi-Finger. Scrolling і поставте галочку поруч з вертикальною прокруткою. Натисніть Apply. Ok.

Як включити сенсорну миша на ноутбуці?

Ось список комбінацій клавіш для включення тачпада для поширених марок ноутбуків:

 • Asus. Fn F9 або Fn F7.
 • Acer. Fn F7.
 • Lenovo. Fn F8 і Fn F5.
 • Dell. Fn F5.
 • Sony. Fn F1.
 • Toshiba. Fn F5.
 • Samsung. Fn F5.

Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo Ideapad 330?

Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть «Налаштування» або клацніть правою кнопкою миші значок Windows і виберіть «Налаштування». Натисніть «Пристрої» «Миша і тачпад» або «Тачпад» і знайдіть на своєму комп’ютері точну замітку з тачпадом.

Як розблокувати тачпад на ноутбуці HP?

Якщо на сенсорної панелі (TouchPad) горить світловий індикатор, це означає, що сенсорна панель відключена. Торкніться цього індикатора 2 рази, щоб включити сенсорну панель. Сенсорну панель можна також включити в вікні властивостей миші за допомогою клавіатури. Натисніть кнопку Запуск на клавіатурі (клавіша з логотипом Windows).

Як повернути курсор на ноутбуці Lenovo?

Комбінація клавіш Fn з однією з клавіш F1-F12; Натиснути кнопку вкл / викл тачпада (вона є не у всіх моделях ноутбука); Включити за допомогою утиліти, що зображується поруч з годинником; Відключити мишку, що автоматично включить панель (конфлікт пристроїв).

Установка драйверів тачпада

Драйвери тачпада, а точніше їх відсутність. найбільш часта причина того, що він не працює. А їх встановлення вручну. перше, що слід спробувати. При цьому, навіть якщо драйвер встановлений (наприклад, Synaptics, з яким це відбувається частіше за інших), все одно спробуйте цей варіант, тому що дуже часто виявляється, що нові драйвери, що встановлюються самої Windows 10, на відміну від «старих» офіційних, чи не працюють.

Для того, щоб завантажити необхідні драйвери, зайдіть на офіційний сайт виробника вашого ноутбука в розділ «Підтримка» (Support) і знайдіть там завантаження драйверів для вашої моделі ноутбука. Ще простіше ввести в пошуковику фразу марка_і_модель_ноутбука support. і перейти на першу ж результату.

Є чимала ймовірність того, що драйверів тачпада (Pointing Device) для Windows 10 там не знайдеться, в цьому випадку сміливо завантажуйте наявні драйвери для Windows 8 або 7.

Встановіть завантажений драйвер (якщо завантажувалися драйвери для попередніх версій ОС, і вони відмовляються встановлюватися, використовуйте режим сумісності) та перевірте, чи була відновлена ​​працездатність тачпада.

Примітка: помічено, що Windows 10 після установки вручну офіційних драйверів Synaptics, Alps, Elan, може автоматично оновити їх, що іноді призводить до того, що тачпад знову не працює. У такій ситуації, після установки старих, але працюють драйверів тачпада, забороніть їх автоматичне оновлення за допомогою офіційної утиліти Майкрософт, див. Як заборонити автоматичне оновлення драйверів Windows 10.

У деяких випадках, тачпад може не працювати при відсутності необхідних драйверів чіпсета ноутбука, таких як Intel management Engine Interface, ACPI, ATK, можливо, окремих драйверів USB і додаткових специфічних драйверів (які часто бувають необхідні на ноутбуках).

lenovo, l340, працює, тачпад

Наприклад, для ноутбуків Asus, крім установки Asus Smart Gesture необхідна наявність ATK Package. Вручну завантажте подібні драйвери з офіційного сайту виробника ноутбука і встановіть їх.

READ  На якому сокеті збирати комп'ютер 2019

Також перевірте в диспетчері пристроїв (правий клік по пуску. диспетчер пристроїв), чи немає там невідомих, непрацюючих або відключених пристроїв, особливо в розділах «Пристрої HID», «Миші та інші вказівні пристрої», «Інші пристрої». Для відключених. можна натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Включити». Якщо є невідомі і непрацюючі пристрої, спробуйте з’ясувати, що це за пристрій і завантажити драйвер для нього (див. Як встановити драйвер невідомого пристрою).

Чи не працює тачпад в Windows 10

Якщо після установки Windows 10 або поновлення у вас не працює тачпад на ноутбуці, в цій інструкції. кілька способів виправити проблему і інша корисна інформація, яка може допомогти уникнути повторної появи проблеми.

У більшості випадків, проблема з не функціонує тачпадом буває викликана відсутністю драйверів або ж наявністю «неправильних» драйверів, які може встановлювати і сама Windows 10. Однак, це не єдиний можливий варіант. Див. Також: Як відключити тачпад на ноутбуці.

Примітка: перш ніж продовжувати, зверніть увагу на наявність на клавіатурі ноутбука клавіш для включення-відключення тачпада (на ній повинно бути відносно зрозуміле зображення, див. Скріншот з прикладами). Спробуйте натиснути цю клавішу, або її ж в поєднанні з клавішею Fn. можливо, вже це проста дія виправити проблему.

Також спробуйте зайти в панель управління. миша. І подивитися, а чи немає там опцій включення і відключення тачпада ноутбука. Можливо, з якоїсь причини він був відключений в настройках, таке зустрічається на тачпадах Elan і Synaptics. Ще одне розташування з параметрами тачпада: Пуск. Параметри. Пристрої. Миша і сенсорна панель (якщо в цьому розділі відсутні пункти для управління сенсорною панеллю, то або вона відключена, або не встановлені драйвера для неї).

Не работает тачпад после установки windows 10

Додаткові способи включити тачпад

Якщо кроки, описані вище, не допомогли, ось ще деякі варіанти, які можуть спрацювати, якщо не працює тачпад ноутбука в Windows 10.

На початку інструкції згадувалися функціональні клавіші ноутбука, що дозволяють вмикати-вимикати тачпад. Якщо ці клавіші не працюють (причому не тільки для тачпада, а й для інших завдань. наприклад, не перемикають стан Wi-Fi адаптера), можна припустити, що для них не встановлено необхідне програмне забезпечення від виробника, що в свою чергу, може і викликати неможливість включити тачпад. Детальніше про те, що це за ПО. в кінці інструкції Чи не працює регулювання яскравості екрану Windows 10.

Ще один можливий варіант. тачпад був відключений в BIOS (UEFI) ноутбука (опція зазвичай знаходиться десь в розділі Peripherals або Advanced, має в назві слово Touchpad або Pointing Device). Про всяк випадок, перевірте. Як зайти в BIOS і UEFI Windows 10.

Примітка: якщо не працює тачпад на MacBook в Boot Camp, встановіть драйвери, які при створенні завантажувального флешки з Windows 10 в дискової утиліти завантажуються на цей USB накопичувач в папку Boot Camp.

Оновлення або відкат драйвера тачпада

Спробуйте оновити або відкотити драйвер тачпада. Перейдіть в той же диспетчер пристроїв, як описували вище. Знайдіть пристрій Тачпад, зазвичай він називається, як і марка ноутбука (Dell TouchPad, Lenovo TouchPad, Synaptics, HP TouchPad, Acer TouchPad, Asus TouchPad.) Натисніть правою кнопкою миші на вашому драйвері і виберіть властивості. Далі натисніть Оновити, щоб переконатися чи є які-небудь корисні поновлення для вашого тачпада.

Багато людей повідомляли на форумах Майкрософт, що Тачпад переставав працювати саме після поновлення Windows 10, для цього вам потрібно вибрати відкотити драйвер. Якщо у вас не горить виділеним кнопка Відкинути, значить у вас немає попередньої версії драйвера.

Включити тачпад у властивостях миші

У багатьох випадках диспетчер пристроїв не спрацьовують для того, щоб включити Тачпат на ноутбуці. Якщо ваш Тачпат як і раніше не працює на ноутбуці в Windows 10, то перейдіть в властивості миша.

 • Наберіть mouse в рядку пошуку Windows і перейдіть в Налаштування Миші.
 • Натисніть Додаткові параметри миші, в вікні, переходимо Налаштування пристрою, вкладка Сенсорна панель або як на картинці.
 • Знайдіть ваш Тачпад і натисніть “включити”.

Видалення Інших Драйверів Миші

Бувають моменти, коли у вас в минулому було підключено ціла купа драйверів від різних пристроїв миші і ви їх ніколи не видаляли. Деякі драйвера від виробників миші, самі автоматично відключають Тачпад. Перейдіть в диспетчер пристроїв, натиснувши поєднання кнопок WinR і введіть в рядку devmgmt.msc.

Знайдіть рядок вказує на миші та інші вказівні пристрої, натисніть на ярлик, щоб розсунути категорію і видаліть усе своєю чергою все драйвера миші, поки тачпад не почне працювати на вашому ноутбуці. Якщо не заробив, спробуйте після видалення всіх драйверів перезавантажити систему. Чи не заробив тачпад? Рухаємося до наступного пункту.

Чи не працює Тачпад на ноутбуці? 5 способів вирішення TouchPad

Тачпад вікова особливість, давно замінив альтернативне управління мишкою. За допомогою його ми можемо повністю управляти нашим пристроєм, будь це ноутбук або гібридний планшет. Багато ноутбуки (Acer, Asus, HP, lenovo, Dell) мають проблеми при роботі тачпада. Що робити, якщо не працює тачпад на ноутбуці в Windows 10? Розберемо 5 способів усунення цієї проблеми.

Повторне включення сенсорної панелі за допомогою клавіші Fn

Зі мною сталася одна історія, коли я включав WI-FI на ноутбуці і ненавмисно відключив сенсорну панель тачпад. Довго я шукав причину, відразу не зрозумівши, що сталося. Виявилося все просто, в ноутбуках є кнопка додаткових функцій під назвою Fn з ліво знизу клавіатури. Для включення якої-небудь функції на ноутбуці, затискають поєднання кнопок Fn і F1. F12. На цих же самих кнопках F1-F12, намальовані картинки або символи для застосування параметра. Наприклад, щоб включити тачпад, потрібно натиснути FnF7, на самій кнопці F7 буде зображення нібито сенсорної панелі. Можете натиснути все кнопки по порядку FnF1. F12, але пам’ятайте, що там є функція відключення дисплея, натисніть повторно на ті кнопки, на яких згас екран.

На деяких ноутбуках марки HP, тачпад включається і вимикається, двічі торкнувшись по краю самої сенсорної панелі. На марках Asus і acer може бути окрема кнопка поруч із сенсорною панеллю. Якщо Тачпад як і раніше не працює, то рухаємося далі.

Відключити службу введення сенсорного екрану для гібридних ноутбуків

Якщо ваш ноутбук є гібридним (ноутбук і планшет в одному з сенсорним дисплеєм.) Є ймовірність, що служба введення сенсорно екрану, яка контролює функціональність стилуса, заважає вашій сенсорної панелі.

lenovo, l340, працює, тачпад

Відключення служби введення сенсорного екрану

У гібридних пристроях (планшет ноутбук із сенсорним дисплеєм) виникає наступна проблема: правильно функціонувати тачпаду заважає служба введення сенсорного екрану, яка управляє роботою стилуса.

Для її відключення слід скористатися комбінацією клавіш winR, після у вікні ввести services.msc. З’явиться список служб, в ньому необхідно знайти TabletInputService і відключити. Це рішення ускладнить використання сенсорного екрану і панелі тачпада. Пізніше можна буде видалити драйвер, зробити відкат або оновити його, а після знову включити службу.

Чи не працює тачпад на ноутбуці, способи вирішення проблеми

Більшість користувачів ноутбуків для більш ефективної роботи вважають за краще використовувати мишу замість тачпада. Це набагато зручніше, особливо коли доводиться виконувати великий обсяг роботи: набір тексту (часто зачіпається тачпад і курсор скаче по тексту), робота з програмами дизайну. Але тим не менш, тачпад буває необхідний, адже ситуації бувають різні. І що ж робити якщо раптом перестав працювати тачпад на ноутбуці? Давайте розберемося.

Деякі пристрої мають автоматичну функцію відключення сенсорної панелі, і для відновлення функції сенсора необхідно в налаштуваннях включати його вручну. Існує кілька проблем, які можуть привести до того, що тачпад на ноутбуці перестав працювати, і може знадобитися ремонт ноутбука в спеціалізованому центрі.

Відключений тачпад на самому ноутбуці

Іноді вимкнути сенсор на пристрої можна випадково, зачепивши певну кнопку або натиснувши комбінацію клавіш. Змінювати різні параметри допомагає кнопка функцій Fn в поєднанні з клавішами F1-F12.

Для включення панелі необхідно затиснути комбінацію FnF7 (на кнопці завдано символ тачпада). Допомогти вирішити проблему можуть наступні комбінації клавіш, в залежності від виробника пристрою:

 • Asus. FnF7 або FnF9;
 • Lenovo. FnF5 або FnF8;
 • Toshiba. FnF5;
 • Samsung. FnF6 або FnF5.
READ  Чи не працює звук на ноутбуці HP

Деякі моделі ноутбуків HP можуть відключати і включати сенсорну панель, двічі торкнувшись по краю тачпада. Asus і Acer в більшості випадків мають окрему кнопку для виконання такої дії.

Зліт налаштувань BIOS можуть спровокувати відмову роботи сенсора. Щоб включити тачпад, необхідно зайти в BIOS, знайти Internal Pointing Device і у вкладці Advanced вибрати Enabled. Важливо зберегти всі вироблені настройки, інакше сенсор так і не запрацює. В BIOS необхідно працювати акуратно, не поспішати, щоб не створити ще більше проблем.

Якщо пристрій не має спеціальних кнопок, а комбінація клавіш і відновлення налаштувань в BIOS не допомогли вирішити проблему, значить, питання, чому не працює тачпад на ноутбуці, не вирішене.

апаратна поломка

Чому не працює тачпад на ноутбуці, якщо справили переустановку драйвера і спробували інші перераховані вище варіанти? Значить, проблема лежить глибше, і причиною відмови функціонування є апаратна поломка.

Якщо тачпад на ноутбуці перестав працювати, це може бути спровоковано неправильним підключенням до материнської плати шлейфу або пошкодження тачпада в результаті попадання всередину рідини або після удару.

При випадковому попаданні рідини в ноутбук (вода, чай, кава) необхідно відразу його вимкнути і вийняти батарею. Якщо ви впевнені в своїх силах і неодноразово самостійно виконували чистку ноутбука, то можете розібрати його.

 • розбір, включаючи зняття АКБ;
 • коли дісталися до тачпада, слід витерти залишки рідини;
 • протерти спиртом і висушити;
 • після перевірити правильність підключення шлейфа (попадання всередину рідини може привести до окислення шлейфу);
 • зібрати і включити.

Заміна неробочих драйверів

Сенсор може функціонувати не правильно або відмовити в роботі повністю через конфлікт драйверів. Часто така проблема з’являється після переустановлення ОП. Допоможе перевстановлення драйвера з диска, який йшов в комплекті з ноутбуком, якщо диска немає. зайти на офіційний сайт виробника ноутбука і завантажити з нього. Подивитися виробника пристрою і версію драйвера можна в панелі приладів, зазвичай воно називається, як і марка ноутбука (Dell TouchPad, Lenovo TouchPad, Synaptics, HP TouchPad, Acer TouchPad, Asus TouchPad).

lenovo, l340, працює, тачпад

Потрібно бути акуратним, адже разом з драйвером можна встановити безліч марного «сміття»: кнопки на панелі, браузери, додаткові шкідливі програми, видалити які буде не так просто. Необхідно прибрати галочки біля софта, які не потрібно.

Якщо ви ніколи не розбирали ноутбук і немає впевненості, що всі етапи виконайте правильно, не ускладнивши ситуацію, краще відразу звернутися в сервісний центр.

Після складання і включення ноутбука ситуація не змінилася і тачпад не відгукується, значить його термін експлуатації підійшов до кінця. Потрібно його заміна. Зверніться до досвідченого майстра для установки нової деталі, і проблема з неробочим тачпадом вирішиться.

Проблеми на різних моделях ноутбуків

Вище описані загальні випадки, які найчастіше траплялися у користувачів і через яких не працювала сенсорна панель. Але у різних виробників, навіть у різних моделей ноутбуків є свої «болячки», які трапляються частіше, ніж на інших пристроях. Нижче наведена невелика добірка самих распросраненних проблем, при яких глючить тачпад на ноутбуці.

Ноутбуки з Тайваню зазвичай показують відмінну працездатність, і проблеми з тачпадом, найчастіше трапляються через проблеми з драйверами або перевстановлення операційної системи. Що стосується фізичних поломок, то найчастіше вони трапляються у серії K53S.

Як включити тачпад на ноутбуці

У 8 з 10 випадків, причиною неробочого тачпада є його виключення. Для активації сенсора необхідно натиснути комбінацію клавіш, яка змусить працювати тачпад за 1 секунду. У будь-якій комбінації обов’язково присутній кнопка Fn, слід це врахувати. У кожного виробника є своя набір, тому ми зібрали найбільш часто зустрічаються поєднання клавіш.

 • Як включити тачпад на ноутбуці Acer
 • Як включити тачпад на ноутбуці Asus
 • Як включити тачпад на ноутбуці Dell
 • Як включити тачпад на ноутбуці Fujitsu
 • Як включити тачпад на ноутбуці Gigabyte
 • Як включити тачпад на ноутбуці Lenovo

Фахівці з виробництва ноутбуків Hewlett-Packard захотіли піти від класичних комбінацій, і розташували кнопку зміни активності тачпада безпосередньо на саму панель. Найчастіше, вона розташована у верхньому кутку і має спеціальну світлову підсвічування.

Таким самим шляхом пішли і деякі інші бренди. Натисніть кілька разів на кнопки або сполучення клавіш, і, швидше за все, сенсор запрацює.

Lenovo

Основний несправністю з тачпадом у цих популярних ноутбуків є банальне вимикання його кнопкою. Просто натисніть клавіші Fn F6, і швидше за все пристрій буде повністю працездатним. Якщо це не дало бажаного результату, спробуйте перевстановити драйвера.

оновлення драйверів

Проблема з тим, що не працює прокрутка на тачпаді, може полягати в проблемах з драйверами. Причому сенсор може як повністю не працювати, так і функціоаніровать некоректно, виконуючи не всі функції. Така ситуація може виникнути через перевстановлення системи або установки великих оновлень.

Щоб вирішити цю проблему потрібно виконати наступні дії:

 • Перейдіть в Диспетчер Пристроїв.
 • Знайдіть пункт, пов’язаний з тачпадом. Він може відображатися як HID-пристрій або TouchPad (кожен виробник може по-своєму називати цей пункт)
 • Якщо такого пункту немає, то ймовірно це і є причина того, що не працює сенсор.
 • Якщо ж пункт є, видаліть пристрій.
 • перезавантажте пристрій
 • Встановіть коректні драйвера з офіційного носія або сайту виробника.

Якщо заміна драйверів не допомогла, то ймовірно, що доведеться звертатися в сервіс за кваліфікованою допомогою. Може бути, що відмова панелі міг статися через фізичного впливу або після залиття поверхні ноутбука. У таких випадках впоратися самостійно, швидше за все, не вийде.

Що таке тачпад

Щоб розбирати несправності, потрібно зрозуміти, що таке тачпад. У перекладі з англійської touchpad. це сенсорна панель, розроблена спеціально, щоб управляти покажчиком на екрані в ноутбуках і інших портативних комп’ютерах. Винахід даного пристрою сталося в далеких 80-х роках, але його активне впровадження почалося лише в середині 90-х, після початку експлуатації на ноутбуках Apple.

Крім управління покажчиком, тачпади в портативних пристроях здатні виконувати багато різних функцій, що значно спрощують роботу за лептопом. Наприклад, постукування по поверхні імітує подвійне натискання лівої кнопки миші, а в «яблучних» ноутбуках, різними рухами пальців можна скролить документи, розгортати, масштабувати об’єкти і ще багато чого корисного. Крім того, тачпади оснащені двома кнопками по аналогії з класичними пахвами, тобто, користуватися сенсорною панеллю легко.

Не работает тачпад в Windows 10

Це просто незамінна річ, відмінно замінює звичайний маніпулятор при роботі на ноут. На жаль, буває так, що тачпад не працює. Нижче наведені більшість можливих причин і способів їх вирішення, завдяки яким сенсорна панель ноутбука знову оживе, і вам не доведеться нести улюблений ноутбук в ремонт.

Чи не працює тачпад на ноутбуці

Поширена причина того, що не працює тачпад, зводиться до його забруднення. Згодом, панель покривається пилом, на неї налипають різні частки, і вона може стати не чутливою. Крім того, торкання вологими пальцями також можуть негативно впливати на працездатність. Слід переконатися, що ваші пальці без забруднень, а поверхня тачпада суха і чиста. Також потрібно очистити панель, скориставшись спеціальними серветками для очищення техніки, або ж звичайними вологими серветками. Після цього потрібно витерти ноутбук насухо і скористатися тачпадом. Важливо відзначити, що всі роботи з очищення слід виконувати з вимкненим ноутбуком.

Sony Vaio

Через те, що при складанні ультрабуків Sony застосовуються дуже тонкі шлейфи, вони періодично стають проблемою в працездатності сенсорної панелі. Краще віддати пристрій в сервіс для діагностики.

Samsung

В Samsung тачскрін не працює найчастіше через програмних збоїв. Перевстановіть драйвери. це має вирішити проблему.

Рішення проблеми з працюючими клавіатурою і тачпадом на ноутбуках Lenovo

Повністю виключаємо ноутбук і підключаємо зарядний пристрій. Натискаємо і утримуємо близько 20 секунд кнопку “Power” до тих пір поки індикатор зарядки згасне. Далі просто включаємо ноутбук і все працює.

Як бачите ніяких драйверів зносити / ставити не потрібно, обійшлися без зілля з жаб і сліз незайманих, але все-одно рішення таке собі. Розумію, що це ненормально такими шаманськими діями щоразу чаклувати над ноутом, але спосіб реально робочий.

Нічого подібного в керівництві з технічного обслуговування від Lenovo не знайшов. До речі, кому цікаво в кінці статті можете знайти на нього посилання (не всякий виробник викладає повне керівництво з розбирання своїх ноутбуків).

READ  iPad air 2 огляд

Можу припустити, що таким чином скидаються настройки Embedded Contoller. Це вбудований контроллер, призначений для управління платформою (як правило. Мобільного) як на рівні включення і виключення, так і для обробки ACPI-подій. До завдань EC-контролера входить обслуговування акумулятора мобільної платформи: вибір режиму його заряду, контроль розрядки. Як правило, на мобільних платформах за допомогою EC-контролера реалізується і контролер клавіатури.

Зазвичай це робиться відключенням на деякий час акумуляторної батареї, але зараз практично всі ноутбуки роблять з незнімної батареєю і щоб до неї дістатися потрібно розбирати корпус.

 • Lenovo B50-10. Hardware Maintenance Manual b50-10_hmm_en.pdf

Якщо вважаєте статтю корисною, не лінуйтеся ставити лайки і ділитися з друзями.

Ноутбук Lenovo не працює клавіатура і тачпад. Знайдений “шаманський” спосіб вирішення проблеми

Проблема непрацюючої клавіатури і тачпада зустрічається відразу на декількох моделях ноутбуків Lenovo. У моєму випадку це були ноутбуки Lenovo Ideapad B50-10, куплені в один і той же час. Після виключення або тривалого перебування ноутбука в сплячому режимі (орієнтовно на ніч) клавіатура і тачпад могли не працювати. Причому відбувається це не завжди, точної закономірності виявити не вдалося, але однозначно проблема проявилася після переходу з “сімки” на Windows 10.

Зовсім недавно я розповідав, що повернути роботу клавіатури і тачпада вдалося новою прошивкою BIOS. Дійсно, все починало працювати, правда ефект був тимчасовим. На сайті техпідтримки Lenovo можна знайти кілька тем з обговоренням аналогічної проблеми у різних моделей ноутбуків, але або все зводиться до безглуздої перевірці на віруси, або зневірившись підключають зовнішню клавіатуру.

На одному з заокеанських форумів знайшов оригінальний сценарій, що дозволяє повернути нормальну роботу клавіатури і тачпада, правда це сильно змахує на шаманські танці з бубном і не розкриває коріння проблеми.

Коментарів: 2

Напевно, помилка: “Повністю виключаємо ноутбук і підключаємо зарядний пристрій”. Ймовірно, треба відключити зарядний пристрій. По крайней мене на моєму Lenovo IdeaPad 330-17ICH я так “лечу” регулярне пропажа Bluetooth: в диспетчері завдань видаляю непізнане пристрій, вимикаю ноут, відключаю зарядку і потім 60 секунд (хоча може 20-й досить) утримую кнопку вимикання

Bluetooth на Lenovo V510 теж постійно відвалюється і сканер пальця. Допомагає відключення батареї в BIOS. Глючний мерзенний ноутбук.

Сенсорна панель відключена гарячою клавішею

Частина ноутбуків Lenovo підтримує управління тачпадом за допомогою клавіатурних сполучень. Малодосвідчені користувачі могли відключити його через незнання, випадково натиснувши одну з таких клавіш.

В офісних моделях ноутбуків найчастіше можна зустріти клавішу F6, на якій намальований перекреслений тачпад.

В ігрових моделях і деяких преміальних. клавіша F10, з точно такою ж іконою.

Тим, у кого робота ряду F-клавіш мультимедійна, досить натиснути лише тільки одним натисканням клавіші для включення і відключення сенсорної панелі. У функціональному режимі знадобиться використовувати поєднання з Fn: Fn F6 або Fn F10.

При відсутності клавіші з таким значком нескладно зробити висновок про те, що використовувана вами модель лептопа Lenovo не підтримує цей варіант управління тачпадом.

Тачпад відключений в BIOS

Натисніть, налаштовану на вхід в BIOS, відразу ж при включенні ноутбука. Найкраще натискати її швидко і кілька разів. Якщо ви не знаєте, який клавішею запускати BIOS, прочитайте нашу окрему статтю.

У Lenovo може бути кілька варіантів інтерфейсу BIOS, але не в будь-якої моделі присутній пункт, який відповідає за роботу сенсорної панелі. У фірмовому варіанті ця опція знаходиться за наступним шляхом: вкладка «Config» розділ «Keyboard / Mouse» пункт «Touchpad / Trackpad». Керуйте стрілками на клавіатурі, щоб дістатися до потрібного місця, потім, виділивши потрібний пункт, натисніть клавішу Enter і змініть його значення на «Enabled». В кінці натисніть клавішу F10, щоб зберегти настройки, вийти з BIOS і включити ноутбук.

При відсутності описаної опції і вкладки в принципі з великою часткою ймовірності можна сказати, що модель ноутбука не підтримує управління сенсорною панеллю через BIOS.

Локальна установка драйвера через «Диспетчер пристроїв»

Додатково розповімо про метод локальної установки драйвера поверх поточної версії. До нього краще вдатися в першу чергу, так як багато часу він не займе, але ситуацію, що склалася може виправити.

  Запустіть «Диспетчер пристроїв». Це можна зробити через пошук в «Пуск» або (в Windows 10) натисканням ПКМ по «Пуску» і вибором відповідного пункту.

Розкрийте розділ «Миші та інші вказівні пристрої». тут знаходиться тачпад і підключена миша, якій ви керуєте. Розпізнати панель не важко. в його назві має бути позначене слово «touchpad» або «trackpad». Але от якщо драйвер відсутній або з ним з’явилися проблеми, натомість назва буде «HID-сумісна миша». В ситуації з двома однаковими назвами визначити рядок з тачпадом нескладно: виділіть будь-яке з назв і відключіть зовнішню мишу від ноутбука. Якщо виділена рядок залишилася. це тачпад, зникла. миша. Після повторного підключення миші рядок з нею буде тієї ж за рахунком.

Отже, тепер виділіть рядок з тачпадом і на панелі інструментів натисніть іконку оновлення драйвера.

У вікні, скористайтеся пунктом «Вибрати драйвер зі списку доступних драйверів на комп’ютері».

З’явиться список ПО, з якого або виберіть той, що в назві містить «touchpad» / «trackpad», або, якщо такого немає, «HID-сумісна миша» / «HID-сумісний пристрій». Вибирайте щось одне зі списку. в разі невдачі до нього завжди можна повернутися.

 • Обов’язково перезавантажте ноутбук, перевірте роботу сенсорної панелі і в разі потреби поверніться до списку з драйверами.
 • Відключення конфліктної служби

  Поодинокі випадки конфлікту програмного забезпечення полягають в роботі драйвера тачпада і служби панелі рукописного введення. Навіть якщо ви вводите текст за допомогою пера і сенсорного екрану, спробуйте на час відключити службу і перевірити, чи вплинуло це на тачпад.

   У Windows 10 викличте «Диспетчер завдань» клавішами Ctrl Shift Esc і перейдіть на вкладку «Служби». У Windows 7 запустіть додаток «Служби» через «Пуск».

  Знайдіть службу з назвою «TabletInputService».

  Клацніть по ній правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть пункт «Зупинити» або «Запустити знову». Бажано перезавантажити ноутбук, а якщо ви користуєтеся сенсорним введенням, спробуйте після перезапуску Lenovo і перевірки тачпада заново включити службу.

  “Панель управління”

  На відміну від попереднього, цей варіант універсальний і підходить для всіх актуальних нині версій Windows.

   Відкрийте «Панель управління» будь-яким зручним способом і знайдіть в ній категорію «Миша». Зручніше це зробити, змінивши тип перегляду на «значки» або через внутрішній пошук.

  В її властивості вам потрібна остання вкладка, яка називається по-різному: «Параметри пристрою», «Elan», «UltraNav» або «ThinkPad». У більшості випадків ви побачите схожий на наступний скріншот варіант. Тут досить натиснути кнопку «Включити» або «Активувати пристрій», а потім «ОК».

  При наявності фірмової вкладки з налаштуванням тачпада і трекпада встановіть галочку біля пункту «Enable TouchPad» і натисніть «ОК».

  Кому важливо, щоб сенсорна панель працювала разом з підключеною USB-мишкою, необхідно знайти пункт «Відключати внутрішнє указ. пристрій при з’єднанні. зовнішнього указ. пристрою USB »і прибрати з нього галочку. У вікнах з іншим інтерфейсом назву функції буде аналогічним, але на англійській мові.

  Звертаємо вашу увагу на те, що вкладки може не бути, якщо спостерігаються проблеми з драйвером. У цій ситуації перейдіть до Причини 4, а потім, якщо працездатність тачпада не поновиться, поверніться до цієї інструкції.

  Меню «Параметри» (тільки Windows 10)

  У «десятці» є новий додаток «Параметри», поступово витісняють собою «Панель управління». Всім, у кого встановлена ​​ця версія ОС, в першу чергу рекомендується звернутися до нього.

  Через панель зліва перейдіть в розділ «Сенсорна панель».

  У першому ж блоці налаштувань переконайтеся, що перемикач активний. якщо це не так, тачпад працювати не буде. Щоб мати можливість користуватися ним паралельно з підключеної USB-мишею, галочка біля пункту «Не відключати сенсорну панель при підключенні миші» повинна бути встановлена. Однак в окремих випадках це призводить до програмного конфлікту. Якщо знайти його причину не вдається, зверніться в техпідтримку Lenovo, до цього моменту користуючись пристроями поперемінно.

  BETATECH.COM.UA 2021