Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Lenovo yoga 530 не працює сенсорний екран

Вам потрібен сенсорний екран в Windows 10?

Ні, ноутбуки з Windows 10 і пристрої 2-в-1 технічно не потребують сенсорному екрані. Це означає, що ви можете зіткнутися з ситуаціями, коли ви виявите, що сенсорний екран відключений. Відключення сенсорного екрану може запобігти ненавмисний введення даних, наприклад натискання на елементи, на які ви не хотіли натискати, тому деякі люди вважають за краще обходитися без цієї функції.

Основна причина включення сенсорного екрану на пристрої з Windows 10 полягає в тому, що він може полегшити виконання деяких завдань, оскільки дотик екрану зазвичай займає менше часу, ніж переміщення миші і клацання невеликим трекпедом.

У деяких випадках сенсорний екран і сумісний пухові пристрій можуть дозволити вам використовувати ноутбук з Windows 10, 2-в-1 або планшет так само, як ви використовуєте планшет для малювання, наприклад Cintiq. Якщо ви займаєтеся графічним дизайном, це відмінний спосіб отримати деякі додаткові функції на пристрої з Windows 10 з сенсорним екраном.

Передумав? Увімкніть сенсорний назад в кілька швидких кроків

Як Windows 10, так і Windows 8 відмінно працюють з сенсорними екранами, і багато ноутбуки з Windows, пристрої 2-в-1 і планшети оснащені вбудованими сенсорними екранами. Сенсорний екран зазвичай включається прямо з коробки, але якщо це не так, ви можете включити його самостійно без особливих проблем.

lenovo, працює, сенсорний, екран

Щоб включити сенсорний екран в Windows 10 або Windows 8, вам потрібно отримати доступ до диспетчера пристроїв, який ви можете знайти на панелі управління або відкрити прямо з вікна пошуку на панелі завдань.

Якщо сенсорний екран відключений на планшеті Windows 10, вам необхідно підключити USB-клавіатуру і мишу, щоб знову включити його.

Як включити сенсорний екран в Windows 10

Щоб включити сенсорний екран в Windows 10, вам потрібно отримати доступ до диспетчера пристроїв. Ви можете отримати доступ до диспетчера пристроїв через панель управління, але трохи швидше отримати до нього доступ безпосередньо через вікно пошуку на панелі завдань.

Ці інструкції будуть працювати на комп’ютерах з Windows 10 і Windows 8. Якщо у вас комп’ютер з Windows 7, процес буде іншим.

lenovo, працює, сенсорний, екран

Ось як включити сенсорний екран в Windows 10:

как включить и отключить сенсорный экран на нетбуке

Натисніть вікно пошуку на панелі завдань.

Введіть Диспетчер пристроїв.

Натисніть Диспетчер пристроїв.

Натисніть на стрілку поруч з Пристроями інтерфейсу людини.

Натисніть HID-сумісний сенсорний екран.

Натисніть Дія у верхній частині вікна.

Натисніть Увімкнути пристрій.

Переконайтеся, що ваш сенсорний екран працює.

Як включити сенсорний екран в Windows 10

Що робити, якщо ви не бачите HID-сумісний сенсорний екран?

Якщо ви не бачите запис для HID-сумісного сенсорного екрану в диспетчері пристроїв, є дві можливі причини. По-перше, Windows не усвідомлює, що у вас є сенсорний екран, який можна виправити шляхом сканування апаратних змін. По-друге, у вас немає сенсорного екрану.

READ  Як підключити принтер до ноутбука Lenovo

Якщо ваш сенсорний екран ніколи не працював, і ви не бачите список HID-сумісних сенсорних екранів, зверніться до виробника вашого пристрою. Вкажіть їм номер продукту, і вони зможуть повідомити вам, має ваш пристрій мати сенсорний екран. Багато лінійки ноутбуків включають аналогічні версії з сенсорними екранами і без них.

Якщо ви впевнені, що ваш пристрій має мати сенсорний екран, ось як змусити Windows перевірити його:

lenovo, працює, сенсорний, екран

Якщо у вас ще не відкритий Диспетчер пристроїв, натисніть на поле пошуку на панелі завдань, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть Диспетчер пристроїв, щоб відкрити його знову.

Натисніть на стрілку поруч з Human Interface Devices. щоб розгорнути список, і переконайтеся, що ви не бачите HID-сумісний сенсорний екран.

Натисніть Сканувати на наявність змін обладнання.

Перевірте список Human Interface Devices. щоб дізнатися, чи є HID-сумісний сенсорний екран.

Якщо майстер установки Windows виявить ваш сенсорний екран, перевірте, чи працює він. Якщо це не так, перейдіть до відповідного розділу, щоб перевірити наявність оновлень драйверів.

Якщо він не знаходить ваш сенсорний екран, можливо, у вас проблема з обладнанням або ваш пристрій може взагалі не мати сенсорного екрану.

Як оновити драйвер сенсорного екрану

У деяких випадках у вас може бути сенсорний екран, який не працює навіть після того, як ви його включили. Якщо ви бачите список HID-сумісного сенсорного екрану в диспетчері пристроїв, і ваш сенсорний екран і раніше не працює після його включення, можливо, у вас проблема з драйвером або обладнанням.

У ситуаціях, коли сенсорний екран не працює через проблеми з драйвером, ви можете виправити це, оновивши драйвер, запустивши службу Windows Update або зв’язавшись з виробником вашого комп’ютера для отримання будь-яких спеціальних інструкцій або коштів поновлення.

Не работает сенсорный экран на ноутбуке. быстрое решение

Ось як оновити драйвер сенсорного екрану:

Якщо у вас ще не відкритий Диспетчер пристроїв, натисніть на поле пошуку на панелі завдань, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть Диспетчер пристроїв, щоб відкрити його знову.

Натисніть на стрілку поруч з Human Interface Devices. щоб розгорнути список.

Натисніть HID-сумісний сенсорний екран.

Натисніть Оновити драйвер.

Натисніть Автоматичний пошук оновленого програмного забезпечення драйвера.

Якщо майстер оновлення драйверів виявить новий драйвер, встановіть його.

Перевірте, чи працює ваш сенсорний екран.

Якщо ваш сенсорний екран все ще не працює, спробуйте запустити службу Windows Update.

Як включити сенсорний екран в Windows 7

Сенсорні екрани працюють в Windows 7 інакше, ніж в більш пізніх версіях Windows. Якщо у вас Windows 7, вам потрібно включити сенсорний екран через меню «Перо і сенсорний екран» замість диспетчера пристроїв. Доступ до цього меню можна отримати через панель управління.

Ось як включити ваш сенсорний екран, якщо у вас Windows 7:

Натисніть Панель управління.

Натисніть Перо та дотики.

Відкрийте вкладку Сенсорний.

Встановіть прапорець Використовувати палець в якості пристрою введення.

Коробка повинна бути перевірена, щоб сенсорний екран працював. Якщо він вже перевірений, і ваш сенсорний екран не працює, можливо, у вас проблема з обладнанням або драйвером.

READ  Як зайти в BIOS Lenovo s145

Переконайтеся, що ваш сенсорний екран працює.

Акумуляторна батарея

Частою причиною неможливості включення стає його повна розрядка. Спробуйте підключити ваш апарат із зарядним пристроєм, яке йшло в комплекті при покупці. Частою причиною неможливості запуску апарату стає використання зарядников від інших моделей планшетів або мобільних телефонів. Підключіть зарядний пристрій до мережі і почекайте близько 10 хвилин, після чого спробуйте запустити ваш портативний комп’ютер, натиснувши на кнопку включення.

Якщо пристрій не вдається включити, спробуйте вийняти SIM- або SD-карту. Іноді причиною неможливості включення можуть стати неполадки саме в замиканні даних носіїв.

Якщо апарат все одно не завантажується, зніміть задню кришку пристрою (якщо вона знімна) і витягніть батарею на пару хвилин. Після цього встановіть батарейку назад і спробуйте знову виконати включення апарату.

Як включити сенсорний екран на ноутбуці Lenovo. Відключити службу введення сенсорного екрану для гібридних ноутбуків

Сенсорна панель з успіхом замінює звичайну комп’ютерну мишу, тому якщо вона не працює, то користувачі відразу починають шукати, як включити тачпад на ноутбуці. Зробити це можна кількома способами: за допомогою гарячих клавіш, в BIOS або шляхом перевстановлення драйверів.

перевстановлення драйверів

Для нормальної роботи будь-якого пристрою потрібен певний програмне забезпечення. Завантажити драйвери для сенсорної панелі можна на сайті виробника ноутбука в розділі «Підтримка» або «Сервіс». При завантаженні потрібно звернути увагу на наступні дані:

  • модель ноутбука.
  • Версія встановленої системи.
  • Розрядність Windows (x86 (x32) або x64).

Максимальна сумісність досягається при збігу всіх трьох параметрів. Але якщо виключення: якщо розрядність системи обов’язково повинна збігатися, то версія Windows допускається інша. Наприклад, на Windows 10 будуть нормально працювати деякі драйвери від Windows 8, за умови, що для «десятки” не випущено оновлення.

Якщо драйвери завантажуються у вигляді виконуваного файлу з розширенням exe, то їх можна встановити як будь-яку програму за допомогою майстра інсталяції. Якщо ж запустити майстра установки не виходить, додайте драйвери вручну:

Після перевстановлення драйверів перезавантажте ноутбук. При наступному запуску перевірте тачпад. Якщо він не почав функціонувати, можливо, причиною його непрацездатності є фізичне пошкодження. У такому випадку питання, як включити тачпад, слід задавати вже фахівцем в сервісному центрі. Пошкодженими можуть бути:

  • Шлейф, що з’єднує тачпад з материнською платою.
  • Сам сенсор (наприклад, панель розкололося від удару).
  • Південний міст. мікросхема, що відповідає за роботу периферійних пристроїв. При пошкодженні південного моста з ладу часто також виходять порти USB і LAN.

Ви можете самостійно розібрати ноутбук, скориставшись інструкцією для своєї моделі, але робити це не рекомендується, так як непрофесійне втручання загрожує появою ще більш серйозних проблем.

Ноутбуки тепер представляють невід’ємну частину сучасного побуту. Вони стали використовуватися в офісах, замінивши громіздкі комп’ютери, з ними зручно працювати вдома або виконувати завдання в школі. У дитячих садах їх використовують для навчання і розвитку дітей. Їх зручно брати з собою завдяки компактним розмірам і невеликій вазі, при цьому їх технічні дані знаходяться на рівні настільних комп’ютерів. Ноутбуки можна навіть брати з собою під час відпустки або відпочинку на природі.

Сучасна техніка розвивається досить бурхливо, це стосується і фірм, які здійснюють випуск ноутбуків. У більшості сучасних моделей, пропонованих покупцям, є Таке нововведення призначене для полегшення роботи користувача і підвищення її ефективності. Однак для правильної роботи повинна бути проведена настройка сенсорної панелі ноутбука. Саме це питання і варто розглянути.

READ  Чи не відкривається телеграм на комп'ютері

Налаштування в BIOS

У базовій системі вводу-виводу відображаються всі основні компоненти ноутбука. Відповідно, керувати їхньою роботою теж можна звідси, і сенсорна панель не є винятком.

На різних версіях BIOS назву розділів і параметрів відрізняються, тому краще знайти на офіційному сайті виробника ноутбука керівництво по експлуатації вашої моделі лептопа і уважно його вивчити.

Включення і відключення сенсорної панелі

Тепер подивимося, як включити безпосередньо засобами Windows 10. Спочатку входимо в стандартну «Панель управління», вибираючи її з меню правого кліка на кнопці «Пуск». Також можна використовувати команду control в меню «Виконати» (Win R).

Далі в якості виду потрібно встановити відображення дрібних значків, а потім вибрати розділ миші. У вікні властивостей далі використовується спеціальна вкладка Click Pad, де знімається галочка з рядка відключення внутрішнього вказівного пристрою при підключенні зовнішнього (USB). Після цього натискається кнопка включення. Якщо такі дії з якихось причин бажаного результату не дали, слід натиснути кнопку відновлення стандартних налаштувань. У панелі вибирається відновлення всіх параметрів, а потім слід перезавантаження системи.

Що робити в першу чергу?

Якщо з якоїсь причини тачпад відключився, можливо, це було пов’язано з системним збоєм або короткочасною неполадкою.

У найпростішому варіанті можна просто спробувати перезавантажити ноутбук. Оскільки тачпад не працює, доведеться використовувати кнопку Win, що викликає меню «Пуск», а потім стрілкою вгору дійти до рядка виключення, натиснути клавішу введення, стрілкою вгору вибрати перезавантаження і підтвердити обрану дію знову ж клавішею Enter.

Важливо пам’ятати, що примусове відключення довгим натисканням кнопки харчування використовувати не рекомендується, оскільки це може викликати появу системних помилок, а на стадії перезавантаження доведеться провести відновлення системи.

Правильна установка планшета

Вивчіть упаковку. Можливо, в ній присутній завантажувальний диск з необхідними програмами і службами для успішного з’єднання пристрою з комп’ютером. Крім того, має супроводжувати обов’язково керівництво користувача, в якому вказані особливості організації передачі даних.

З’ясуйте, яка системна конфігурація є достатньою для успішного з’єднання планшета з комп’ютером. Можливо, ваш комп‘ютер або ноутбук сильно застаріли і не підтримують зв’язок з таким пристроєм, як планшет. В цьому випадку потрібно оновити конфігурацію до зазначених мінімальних вимог.

Не работает тачпад на ноутбуке? Способы решения проблемы TouchPad!!!

Перевірте працездатність USB-кабелю. Можливо, на ньому є тріщини або надриви, в зв’язку з чим з’єднання між двома пристроями. Замініть кабель на новий. Також переконайтеся, що гніздо USB, до якого ви підключаєте планшет, знаходиться в робочому стані. З’ясувати це можна, підключивши планшет до іншого вільному гнізда.

налаштування BIOS

У деяких випадках може спостерігатися ситуація, коли пристрій знаходиться в відключеному стані в налаштуваннях BIOS.

Щоб виправити ситуацію, при включенні ноутбука використовується певний для входу в настройки первинної системи введення / виводу, де в розділі Advanced слід знайти пристрій Internal Pointing Device. Для його задіяння слід виставити параметр Enabled, після чого зберегти зміни (F10). Далі відбудеться перезавантаження ноутбука, і тачпад запрацює.

BETATECH.COM.UA 2021