Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

На якій висоті потрібно вішати телевізор

Table of Contents

На якій висоті вішати телевізор на стіну: 3 корисних ради

Незважаючи на те, що сучасні телевізори і так займають трохи вільного місця, користувачі всіляко намагаються скористатися хитрощами і Лайфхак, щоб скоротити витрати простору до мінімуму. Одним з варіантів економії місця є монтаж жк пристроїв на стіну. До того ж, цей спосіб дуже зручний і правильний з точки зору безпеки органів зору. І все ж, на якій висоті повісити телевізор на стіну буде раціональніше всього? Про це. нижче.

І за обіднім столом: де повісити телевізор на кухні?

Щоб вибрати ідеальну висоту підвісу, важливо знати площу кухні, і, знову-таки, індивідуальні особливості глядачів. На кухні, яка знаходиться у відкритому доступі для маленьких дітей, фахівці рекомендують подбати про те, щоб телевізор був розташований на максимальній допустимій висоті (до 2 метрів в залежності від висоти стель). До того ж, чим вище розташований пристрій. тим більше відстань від глядача до екрану, і тим, відповідно, краще для органів зору. Важливо також використовувати якісні та надійні кріплення в процесі монтажу пристрою, щоб воно не перетворилося на потенційне джерело небезпеки. Величезну роль грає і доступ повітря до телеку. тобто вентиляція.

висоті, потрібно, телевізор

Телевізор у вітальні: що впливає на висоту підвісу

Вибираючи оптимальну висоту для установки телевізора на стіні вітальні. перш за все, потрібно враховувати, скільки потенційних глядачів проживає в будинку. Щоб переглядати TV поєднувати з посиденьками на дивані або кріслах, то ідеальним відстанню від підлоги до пристрою буде 1,3-1,4 метра. А ось якщо брати до уваги малюків, які дуже люблять дивитися мультики, сидячи на підлозі, то варто задуматися про зменшення цього показника до 0,7-1 м. Підводячи підсумки вишенапісанного, можна зробити висновок про те, що на висоту установки жк телевізора впливає :

 • кількість і вік глядачів;
 • площа кімнати;
 • висота меблів у вітальні.

Однак, не варто забувати і про смаки і особисті уподобання. від звичок теж багато в чому залежать вимоги до висоти монтажу телевізора.

Телевізор у спальні: на якій висоті повісити

Як вибрати потрібну висоту для установки телевізора в спальні? Відповідь дуже проста. методом експериментів:

 • по-перше, можна спробувати підібрати оптимальне положення для перегляду фільмів і новин, пролежавши кілька хвилин на ліжку в розслабленому положенні;
 • по-друге, в якості імпровізованого екрану можна використовувати великий плакат або малюнок. «приміряючи» його на стіну, дуже просто визначитися з оптимальною висотою.

Встановлювати телевізор в спальні слід трохи вище, ніж у вітальні. Також варто потурбуватися і про вибір правильного кута нахилу дисплея. він позбавить вас від необхідності раз за разом піднімати голову в надії встежити за кожним кадром.

важливо: Лікарі не рекомендують дивитися телевізор в положенні лежачи в силу того, що подібні «заходи» провокують розвиток остеохондрозу та інших захворювань шийних хребців. Тому, щоб убезпечити себе, слід попередньо придбати спеціальну ортопедичну подушку.

Вдало обрана висота установки телевізора на стіну. це гарантія комфортного перегляду, приємних вражень і безпеки для здоров’я. Чим вдаліше підібраний цей параметр, тим більше задоволення будуть приносити затишні сімейні вечори перед блакитним екраном.

спальня

Кращий варіант розташування TV в спальній кімнаті. навпроти ліжка, як багато хто і робить. Так його можна дивитися лежачи або напівсидячи. Але можна повісити і паралельно, якщо ви віддаєте перевагу при перегляді лежати на животі або на боці.

На якій висоті вішати телевізор в спальні? Рекомендації тут такі:

 • Телевізор повинен розташовуватися вище ліжка, але нижче людського зросту. Хороший варіант. тумба;
 • Якщо у вас ЖК-панель, то екран необхідно нахилити приблизно на 30 ° вниз. Так ви лежачи будете дивитися прямо в середину екрану.

Не потрібно занадто сильно нахиляти екран: так зображення стане більш контрастним і дивитися на нього буде неприємно.

На какой высоте от пола повесить телевизор в спальне?

вітальня

Якщо у вас є звичка збиратися в вітальні перед телевізором всією сім’єю, значить, слід враховувати, що його будуть дивитися з різних точок. Якщо розмістити TV занадто низько (або навпаки. високо), одній людині буде видно, а іншому ні.

Що потрібно знати в першу чергу, щоб розрахувати, на якій висоті повинен висіти телевізор ?

 • Діагональ телевізора в дюймах;
 • Середнє зростання членів сім’ї;
 • Як ви вважаєте за краще дивитися телевізор: сидячи за столом або на дивані і в кріслах?

У першому випадку телевізор повинен стояти вище столу, щоб перебувати на рівні очей сидять. У другому TV можна розмістити і нижче. Як правило, висота варіюється від 70 до 140 см від рівня підлоги. Виберіть оптимальну точку досвідченим шляхом, звертаючи увагу на наступне:

 • Голова і шия при перегляді телевізора не повинні напружуватися.
 • Відстань від центру екрану до очей кожної людини має становити не менше 2-3 діагоналей телевізора. Для ЕПТ-телевізорів. на 25% більше.

Дитяча кімната

Що стосується дитячої, то встановлювати телевізор потрібно, спираючись на зростання дитини. Причому бажано вибрати варіант «на виріст».

У плані того, на якій висоті від підлоги вішати телевізор, п осоветовать можна наступне:

 • Телевізор повинен висіти настільки високо, щоб діти не мали можливості вдаритися об нього під час гри, випадково упустити або розбити.
 • Дитина може дивитися телевізор з самих різних положень: сидячи, лежачи, на підлозі, забравшись з ногами на стіл. Тому оптимальне положення краще вибирати навпроти навчального та ігрового місця.

Краще закріпити TV нерухомо. дитина сам розбереться, що потрібно робити, щоб було зручно дивитися мультики, лежачи під стільцем. А ось рухливий кронштейн чадо може і зламати.

На якій висоті вішати телевізор на стіну?

Наскільки високо повинен стояти або висіти телевізор? Даємо рекомендації для кожної з ваших кімнат.

Насправді, належних рекомендацій з цього приводу немає. Але є поради, які дають медики та інженери. Зокрема, це стосується розміщення TV в різних кімнатах. Як правильно повісити телевізор на стіну: висота для вітальні, спальні, дитячої, кухні. в цій статті.

кухня

На якій висоті вішати телевізор на кухні? Тут треба спиратися на розмір приміщення. Ясна річ, що на п’ятиметрової кухоньці велика плазма вміститься хіба що під стелею, тільки заважати, а у великій обідній залі крихітний телевізор в кутку ніхто ніхто не розгледить.

Залежно від площі приміщення, способів правильно розмістити телевізор всього три:

 • ставити на тумбочці в будь-якому вільному кутку, де є розетка;
 • повісити на стіні, з приблизною висотою 1,2 м. 1,5 м від підлоги до середини екрану;
 • закріпити над холодильником, якщо він невисокий.
 • поруч з плитою, духовкою, раковиною, газовою колонкою, батареєю центрального опалення;
 • навпроти вікна, так як світло буде створювати відблиски на дисплеї. Варіант рішення. закриті при перегляді жалюзі або рулонні штори.

Ну і зрозуміло, виходите з власних уподобань при подивимося. Якщо ви любите дивитися TV сидячи, пдазма повинна вішатися так, щоб центр екрану був навпроти ваших очей, коли ви сидите. Корегуйте оптимальну висоту в залежності від вашого зростання і зручного положення при перегляді.

Також почитайте наш детальний матеріал про те, як надійно кріпити телевізор на стіні.

Кухонне розташування TV

На кухні важливо враховувати не тільки відстань до техніки, висоту, але і знаходження інших побутових приладів. Не можна встановлювати TV близько до радіаторів опалення, газовій плиті або іншим нагрівальним елементом. Там занадто жарко і телевізор швидко прийде в непридатність. Також варто обходити стороною установку біля мийки, раковини, іншого джерела води. Підвищена вологість. ворог цифрову техніку.

Найчастіше на маленьких кухнях, де в свій час знаходиться не більше 2 осіб, телевізор встановлюють для фону. На ньому включають серіали або музичні канали. У такому варіанті часто встановлюють TV на окремій тумбочці або на холодильнику.

Кріплення до стіни можливо у великих приміщеннях, типу їдальні. Там вже варто враховувати дальність від обіднього столу, висоту стільців, диванів. І дотримуватися загальних правил розміщення екрану за рівнем очей дивиться.

Важливо! Не варто вішати TV навпроти вікна. Прямі промені сонця. джерело відблисків, що заважають перегляду. Якщо це єдине місце, куди можна повісити техніку, варто придбати щільні текстильні штори, які не пропускають прямих променів.

Як впливає приміщення на розташування телевізора

На якій висоті від підлоги вішати телевізор залежить не тільки від параметрів техніки, але і від приміщення, де вона розташована. Існують деякі рекомендації по розміщенню TV в залі, вітальні, спальні, кухні. Розберемо їх докладніше.

Як розташувати техніку з точки зору зручності

Використовувати формули, розрахунки, щоб зрозуміти, на якій висоті вішати на стіну телевізор, приємно не всім. Більшість користувачів не вираховують точного відстані до TV або висоту від підлоги.

Порада. Визначитися з розташуванням техніки краще до покупки телевізора. Адже діагональ і дальність відстані від TV впливає на сприйняття картинки. Занадто великі екрани в маленькій кімнаті псують враження від перегляду кінострічок.

Розберемося, на якій висоті повісити телевізор, без складних розрахунків:

 • Важливо враховувати, що при перегляді телепередач поза змінюється. Часто дивляться фільми в положенні напівлежачи, лежачи. І доводиться тримати голову під нахилом або повернувши в бік. У підсумку. затікає шия. Тому екран варто розташувати на рівні очей людини в розслабленій, звичної позі.
 • Найпростіша схема розрахунку мінімальної відстані від TV до дивана. помножити діагональ екрану в два рази. Наприклад, 45 дюймів множимо на 2,5 (це щоб з дюймів отримати сантиметри) і виходить, що потрібно поставити телевізор на відстані в 112,5 см.

Порада. Якщо телевізор розташовується в кутку по діагоналі від ліжка або дивана, то не варто вішати техніку. Краще розташувати її на спеціальній тумбі, щоб була можливість повертати екран при необхідності.

На якій висоті вішати телевізор

Установка TV в дитячій

Не всі батьки вітають наявність техніки в дитячій кімнаті, але все ж часто встановлюють там телевізор. При його монтажі важливо враховувати вік, зріст дитини, його рухливість. Варто поставити TV так, щоб був хороший огляд з будь-якої точки: підлогу, ліжко, крісло. Часто техніку розташовують в кутку з рухомим кронштейном.

На какой высоте от пола вешать телевизор на стену? Самая правильная и легкая формула!

Важливо! У дитячій враховують висоту розетки під телевізор на стіні. Дітям не можна грати з електрикою, особливо маленьким. Тому розетки розташовують якомога вище, закриваючи їх декоративними панелями або іншими меблями.

Висувні кронштейни для спальні

Сучасне рішення для розташування телевізора в невеликої або навпаки дуже просторій спальні. над узголів’ям ліжка. Для цього використовуються спеціальні висувні кронштейни, які в розгорнутому вигляді розташовують екран навпроти очей в положенні лежачи на спині.

READ  Як налаштувати час на телевізорі

Тут важливо враховувати якість кріплень. Встановлювати так техніку можна тільки тоді, коли ви повністю впевнені, що шурупи до комплекту не відкрутив і механізми не вийдуть з ладу. Також при наявності дітей такий спосіб не рекомендовано. Малюки можуть грати з кріпленнями і зіпсувати їх.

Телебачення. супутник домашнього відпочинку. Купівля нової побутової техніки. чудова подія. І ось, TV доставлений, розпакований. Але постало питання, на якій висоті вішати телевізор, щоб отримати максимальне задоволення від перегляду фільму. Адже на якість сприйняття картинки впливає кут огляду, дальність розташування і висота кріплення. Розберемося докладніше в останньому пункті. висоті і способі кріплення дисплея.

Загальні рекомендації по розташуванню TV

Всі формули, поради по положенню техніки, виходячи зі зручності, рекомендації медиків можна узагальнити. І вивести 4 простих нюансу розташування телевізора:

 • На рівні очей глядача, що сидить повинна розташовуватися центральна точка дисплея, яка розташовується на рівні третини від низу телевізора.
 • Зразкове відстань від підлоги до центральної точки від 1 до 1,3 м.
 • Враховується зріст людини. Якщо глядач до 160 см, то розташування до точки від 1,1 до 1,15, для високих кіноглядачів. від 1,2 до 1,3 метрів.
 • Важливо врахувати висоту меблів.
 • Коли TV дивляться постійно з різних точок, то береться середня висота телевізора на стіні, з урахуванням сидить на дивані глядача.
 • Потрібно залишати місце для можливості повороту техніки. Для цього передбачені рухливі кріплення в комплекті.

Основні параметри при виборі розташування дисплея. висота від підлоги до центру дисплея і дальність розташування глядачів. Щоб взяти за основу середні значення, подивіться таблицю нижче.

Відстані від низу дисплея до центру (см)

Вирівнювання по верхній кромці від підлоги (див)

Важливо! Чим більше діагональ, тим нижче виходить техніка до підлоги. Але це знижує рівень безпеки. Адже розбити низько висить панель простіше. Тому рекомендується збільшувати висоту телевізора на стіні від підлоги до 1,5 метрів.

Окремі коригування на висоту положення техніки вносять приставки, Xbox, інша техніка, необхідна для роботи. Ігрові консолі розміщують на середній висоті між сидячим і вартим глядачем. А також враховується зростання гравців, адже приставкою користуються діти, дорослі. Тому середня відстань від підлоги до центру екрану. 125 см.

діючі норми

Система ГОСТів і Сніпов регламентує практично всі сфери нашого життя. Телевізори. не виняток. Але вимоги, викладені в діючих стандартах, обумовлюють тільки деякі моменти:

 • Правила техніки безпеки;
 • Максимально допустимі рівні випромінювань і інших шкідливих впливів;
 • Умови сумісності та функціональності;
 • Гарантії виробників;
 • Правила підключення і т.п.

Немає жодного стандарту, який би регламентував точні норми і розміри в області установки побутової техніки.

При виборі місця розміщення телевізора слід дотримуватися наступних правил:

 • Прилад не заважає вільному переміщенню по кімнаті.
 • Рівень вологості в кімнаті не перевищує встановлених виробником норм.
 • На екран і корпус не потрапляють прямі сонячні промені.
 • Для підключення до мережі змінного струму є окрема розетка (використання перехідників і подовжувачів допустимо, але небажано).
 • Поруч немає потужних електроприладів або рухомих поверхонь.
 • Відстань до телевізора і його діагональ вписуються в норми комфорту, які співвідносяться як 1 до 3 або 1 до 4. Діагональ і відстань обов’язково потрібно привести в одну систему вимірювання. За цією формулою для діагоналі в 32 дюйма буде комфортним відстань в 250 см.

Як обчислити комфортну висоту

Найкраще відштовхуватися від власних уподобань та відчуттів. Якщо ви відчуваєте, що перегляд телевізора, розташованого на даній висоті, викликає дискомфорт. потрібно її змінити.

Щоб розташувати екран з комфортом на рівні очей, можна зробити ряд простих вимірів. Знадобиться рулетка або довга лінійка. Алгоритм наступний:

 • Користувач займає сидяче положення там, звідки планується перегляд телевізора. Це може бути диван, крісло або інші меблі.
 • Лінійкою вимірюється відстань від підлоги до очей.
 • Якщо користувачів декілька, то проводиться кілька вимірів. Підсумковий показник усредняется. підсумовується і ділиться на кількість користувачів.
 • Отриманий результат. відстань до середини екрану.
 • Залишається співвіднести середину екрану з точками кріплення, якщо телевізор вішається на стіну, або з висотою опори, якщо він встановлюється на горизонтальну поверхню.

Залежно від положення користувача порядок розрахунку і типові розміри можуть змінюватися.

кухня

На кухні телевізор зазвичай дивляться в двох положеннях:

 • Сидячи (за столом);
 • Стоячи (під час готування).

Якщо під час приготування їжі телевізор ніхто не дивиться, то вимірювання варто проводити виходячи тільки з сидячого положення.

Вдала висота буде вважатися як середнє між:

 • Відстанню від підлоги до очей в положенні стоячи;
 • Відстанню від підлоги до очей в положенні сидячи.

Переконайтеся, що кут відхилення поверхні екрану від напрямку погляду не перевищує 30 градусів. Інакше перегляд буде некомфортним. Тоді положення телевізора варто змістити на користь самого кращого варіанту. того становища, в якому ви частіше дивитеся телевізор на кухні.

Альтернативним рішенням може стати рухливий кронштейн, який дозволятиме змінювати положення екрану до комфортного в пару нескладних рухів.

Не варто забувати про дотримання умов розміщення пристрою відповідно до рекомендацій виробника, адже на кухні найбільше потужних побутових приладів, що створюють перешкоди і високий рівень вологості, а також несприятливий температурний режим.

спальня

На відміну від вітальні, в спальні телевізор дивляться переважно лежачи. Але це не означає, що до середини екрану має бути всього 40-60 см. очі користувача знаходяться приблизно на такій висоті.

Вся справа в напрямку погляду. Глядачеві в лежачому положенні набагато зручніше дивитися телевізор під кутом. Кут залежить від звичного положення. хтось дивиться телевізор на боці, хтось, спершись спиною на спинку ліжка, а хтось хоче дивитися кіно, не змінюючи положення голови. В останньому випадку екран можна розмістити навіть на стелі.

Для пошуку місця комфортного розташування телевізора можна використовувати наступний алгоритм:

 • Макет телевізора (коробка від нього або будь-яка плоска поверхня, яку можна порівняти з його габаритами) розміщується на стіні або підставці.
 • Користувач займає на ліжку звичні положення і дивиться в напрямку макета.
 • Якщо постійних глядачів кілька. процедура проводиться і для них.

Якщо відхилення поверхні екрану перевищує 30 градусів від напрямку погляду (в нормі поверхня повинна бути перпендикулярна), то скористайтеся спеціальними кронштейнами для зміни кута нахилу телевізора.

На якій висоті вішати телевізор?

Визначимо, на якій висоті вішати телевізор. Телевізор вішається на висоту, яка відповідає положенню очей сидять користувачів. це приблизно 1,2-1,4 метра від підлоги до середини екрану. Але при більшій відстані пристрою від глядачів висота може досягати 1,8 метра або навіть більше. Все залежить від комфортного положення голови користувача при перегляді.

Дитяча кімната

Висота розташування телевізора в кімнаті, де є діти, визначається не тільки комфортом перегляду, але і завданням зробити прилад безпечним для малюків.

Якщо пристрій буде стояти низько. дитина може його зіштовхнути або пошкодити під час ігор.

Якщо розмістити телевізор вище зростання малюка, то діти можуть впустити його на себе.

 • Кут відхилення поверхні екрану від напрямку погляду не повинен перевищувати 30 градусів.
 • Перегляд не повинен викликати дискомфорт через сильний закидання голови.

Самим логічним рішенням буде обладнання окремого місця для перегляду, де можна точно розрахувати зріст користувача та співвіднести його з висотою розміщення телевізора.

Але часто таке неможливо через крайньої обмеженості в просторі. Тоді вже треба виходити з віку дитини і його особливостей поведінки.

Наприклад, в кімнатах з дітьми у віці від 3 до 6 років найкраще кріпити телевізор до опори або використовувати надійні кронштейни.

Зал і вітальня

Саме тут телевізор розміщується найчастіше. Перегляд відбувається переважно в сидячому або напів-лежачому положенні. Одночасно телевізор можуть дивитися кілька людей.

Алгоритм розрахунку повністю збігається з наведеними початку:

 • Вимірюємо висоту очей користувачів в сидячому положенні;
 • Усереднювати значення в залежності від вимірювань для всіх домочадців.
 • Отримуємо оптимальну відстань до середини екрану.

У більшості випадків буде оптимальним відстань в 1,2-1,4 м. Але його можна переглянути на користь збільшення або зменшення виходячи з наявності доступних поверхонь для установки пристрою і індивідуальних переваг користувачів.

На якій висоті вішати телевізор в спальні

На якій висоті вішати телевізор в спальні

Думки фахівців щодо того, чи варто дивитися телевізор в спальні, розходяться. Однак багато людей вважають цей предмет одним з найбільш важливих елементів кімнати. Перед сном або відразу після пробудження часто хочеться подивитися фільм або ж дізнатися новини.

Визначаючись, на якій висоті вішати телевізор в спальні, потрібно врахувати важливий фактор: ви будете дивитися кіно переважно в положенні лежачи або ж напівлежачи. Тому краще відсунути екран на максимально велику відстань, якщо це дозволяє площа кімнати. Оптимальною висотою для розміщення телевізора в спальні є приблизно 1.4 метра. При цьому варто врахувати:

 • висоту ліжка;
 • кут нахилу екрану;
 • наявність додаткових крісел і стільців.

Якщо в спальні дивитися телевізор можна тільки лежачи на ліжку, то спробуйте збільшити висоту, на яку вішаєте екран. Деякі навіть вважають за краще стельові кріплення з налаштованим кутом повороту. Якщо ж в кімнаті є й інші місця (наприклад, крісло), які підходять для перегляду телевізора, тоді зменшуйте висоту і підбирайте оптимальну позицію.

Деякі рекомендують вибирати висоту для розташування телевізора в спальні по досить простому алгоритму. Спочатку потрібно лягти на ліжко і розслабитися. Після цього закрийте на пару хвилин очі, а коли відкриєте. відразу подивіться на стіну, де плануєте розташувати телевізор. Вважається, що точка, на якій ви сконцентруєте свій погляд, буде ідеальним становищем для пристрою. Для спальні краще вибирати пристрої з невеликою діагоналлю. Це потрібно, щоб ви не сильно перевантажували як погляд, так і нервову систему, занадто яскравими і великими зображеннями на екрані. У спальні бажано зуміти зберегти розслаблену атмосферу, яка має в своєму розпорядженні до сну і відпочинку.

На якій висоті вішати телевізор у вітальні

Одним з “традиційних” місць в будинку, де встановлюють телевізор, є вітальня. У цій кімнаті найбільш часто збираються всі члени родини, також тут можна приймати гостей. Саме тому грамотній установці TV важливо приділити особливу увагу. Висота телевізора на стіні вітальні повинна бути максимально зручною для всіх членів сім’ї.

Найбільш комфортним вважається варіант, коли пристрій знаходиться на рівні очей людини. Якщо телевізор буде повішений занадто низько або високо, може почати боліти голова. При цьому шия буде перебувати в неприродному положенні, що також призведе до неприємних відчуттів.

Однак підібрати оптимальну висоту для телевізора у вітальні може бути досить складно. Часто у всіх членів сім’ї різний зростання, відповідно, те, що буде зручним для одного з них, буде абсолютно некомфортним для другого. Тому важливо знайти оптимальний варіант.

Зазвичай середня висота, на яку вішають телевізор у вітальні, коливається від 0.7 метрів до 1.2 метрів. Це середній параметр, який буде комфортним навіть для людей різного зросту. Якщо вітальня досить простора, краще вибрати меншу висоту, для невеликих кімнат підійде максимальна допустима. Зверніть увагу, що важлива як висота, на якій буде розташовано пристрій, так і відстань до нього. Вважається, що мінімально допустима відстань до екрана становить мінімум дві його діагоналі. Ідеальним є відстань в чотири діагоналі. Це правило актуально не тільки для вітальні, але і для будь-якої іншої кімнати. Також при виборі місця, де ви повісите телевізор, враховуйте такі фактори:

 • дисплей повинен бути розташований таким чином, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені;
 • якщо в вітальні кілька місць, з яких можна дивитися телевізор, постарайтеся вибрати такий стан, де екран буде проглядатися з усіх точок;
 • краще повісити телевізор по центру стіни, а не в кутку.

Зараз такі девайси часто використовують не тільки для перегляду фільмів і передач, а й для різних ігор. Популярності набули консолі, в яких іноді потрібна активність гравця (наприклад, потрібно виконувати танцювальні рухи або імітувати рухи боксера на рингу). Якщо ви плануєте проводити час за подібними розвагами, встановлюйте телевізор так, щоб він не заважав вам при виконанні різних дій.

На якій висоті вішати телевізор на кухні

На якій висоті повісити телевізор на кухні

Якщо ви думаєте, на якій висоті повісити телевізор на кухні, спочатку постарайтеся зрозуміти, коли ви найбільш часто його дивіться. Наприклад, деякі господині люблять дивитися передачі під час приготування їжі. Точно також багато людей часто вмикають телевізор просто “для фону”, не дуже придивляючись до зображення.

READ  Телевізор LG немає зображення звук працює

Однак є і повноцінні кухні-їдальні, де телевізор завжди дивляться уважно. За фактом, такі кімнати практично рівнозначні вітальні. Обов’язково враховуйте ці фактори при виборі висоти для екрану.

Зазвичай телевізор на кухні вішають на висоті від 1.5 метра до 1.7 метра. Цю висоту можна назвати оптимальною, якщо ви не плануєте пильно дивитися телевізор під час їжі. Однак, обов’язково варто врахувати як діагональ самого телевізора, так і відстань до нього. Найчастіше для кухні вибирають відносно невеликі екрани. Якщо ж мова йде про повноцінну їдальнею, то можна придбати і плазму з вражаючим розміром діагоналі. Тоді варто дотримуватися рекомендацій, що стосуються вітальні.

При виборі місця для телевізора на кухні обов’язково зверніть увагу на те, наскільки безпечно він буде розташований. Крім стандартних рекомендацій, варто врахувати і те, наскільки далеко пристрій буде знаходитися від плити, духовки і іншого устаткування. Це важливо, тому що під час приготування їжі можна випадково зачепити телевізор, також на нього можуть потрапити бризки.

На якій висоті вішати телевізор

На якій висоті вішати телевізор в спальні

На якій висоті вішати телевізор на кухні

На якій висоті вішати телевізор в дитячій кімнаті

Прорахунок положення для різних діагоналей

Серед усіх сучасних пристроїв особливою популярністю користуються телевізори. Якщо раніше подібні девайси були великою рідкістю і тільки заможні сім’ї могли дозволити собі подібний пристрій, то тепер все змінилося. Подібний девайс можна зустріти практично в кожному будинку.

Телевізор дає змогу нам дивитися фільми і передачі, захоплююче проводити дозвілля і дізнаватися щось нове. Часто виникає необхідність прикріпити подібний пристрій до стіни, щоб звільнити місце в кімнаті і створити сприятливі умови для перегляду. Важливо розібратися з тим, на якій висоті вішати телевізор. Потрібно підібрати найбільш комфортне положення.

На якій висоті вішати телевізор в дитячій кімнаті

На якому рівні вішати телевізор в дитячій

Кожній дитині хочеться, щоб в його кімнаті був телевізор. Діти люблять як дивитися мультфільми та передачі, так і грати в приставку. Вибираючи місце для TV в дитячій, потрібно враховувати підвищену активність маленьких глядачів. Тому важливо розташувати пристрій таким чином, щоб дитина не могла його випадково зачепити під час активних ігор.

Якщо ви хочете дізнатися, на якому рівні вішати телевізор в дитячій, то орієнтуйтеся на позначку від 1.3 метрів. При цьому враховуйте розташування меблів в кімнаті дитини. Як відомо, діти набагато частіше, ніж дорослі, дивляться телевізор з положення лежачи, іноді. навіть на підлозі. Обов’язково запитайте у самої дитини, де йому було б зручніше розташувати екран.

Прорахунок положення для різних діагоналей

Існує базова формула, за якою можна розрахувати оптимальне положення для розташування телевізора. Вона звучить наступним чином: помножте діагональ екрану на певний коефіцієнт. Цей коефіцієнт становить 2.3 для екранів з роздільною здатністю 720 пікселів і 1.6 для екранів з роздільною здатністю 1080 пікселів.

Є й інша формула. Згодної ній висоту до рівня очей необхідно помножити на певну пропорцію (відстань до телевізора помножене на коефіцієнт 0.22). Ви можете скористатися однією з цих формул, щоб розрахувати, на якій висоті повинен висіти телевізор, або ж взяти один з усереднених параметрів. Це мінімальна допустима висота. Краще повісити екран на більшій висоті.

Для такої невеликої діагоналі оптимальний розмір. до одного метра. Навіть показник в 0.7 метра буде відповідним.

Такий дисплей краще розташувати на висоті менше одного метра (приблизно 75-80 см). Можна брати як меншу висоту, так і велику.

Такі екрани також потрапляють в категорію телевізорів, які слід вішати на висоту менше одного метра. Досить буде 85-87 см.

Екрани з такою діагоналлю найкраще вішати на висоті 88-90 см. Їх можна вішати і вище, дискомфорту не виникне.

Для моделей з діагоналлю 40 дюймів відмінним варіантом стане висота від 92 до 94 см. Такі варіанти зручно дивитися і на висоті більше метра.

Такі великі екрани не варто вішати на висоті менше одного метра. Оптимальним стане показник в 115-119 см і більше.

Для таких девайсів вибирайте висоту 125-130 см. Так їх буде зручно дивитися.

Зверніть увагу: чим більше діагональ телевізора, тим вище його слід вішати. При цьому, якщо є така можливість, краще підібрати більший показник. Нижче наводиться таблиця мінімальних показників висоти для різних діагоналей.

На якому рівні повісити телевізор на кухні?

Слід вішати телевізор на кухні на висоті 1.2. 1.5 м. На тумбочці.

Де розмістити телевізор на маленькій кухні?

Щоб до телевізора не довелося підходити або ж, навпаки, відходити від нього, важливо встановити гаджет на відстані в 1,5 метра від передбачуваного місця перегляду. Крім того, бажано, щоб телевізор перебував на рівні очей сидячої людини.

Чи можна ставити телевізор на вікно?

Можна розташувати телевізор на скляній стійці, але скло повинне бути досить товстим і якісним, щоб витримати важкий гріється прилад. Добре, якщо підставка під телевізор буде комбінованої, і на неї можна буде поставити всю відео-та аудіоапаратуру.

На якій відстані від підлоги вішати телевізор 55 дюймів?

Так, при діагоналі в 32 дюйма рекомендована висота монтажу в 120 см (від підлоги до центру екрану), а при діагоналі в 55 дюймів телевізор повинен висіти на відстані в 95-100 см від підлоги.

Як правильно розташувати розетки для телевізора?

TV прийнято розташовувати навпроти смотрящих так, щоб його центр був або на рівні їхніх очей або трохи вище. У залі або вітальні, телевізор найчастіше дивляться, сидячи на дивані або в кріслі. Для середньостатистичної людини, зростом близько 175см, найзручніше розташувати телевізор на висоті

На якій відстані від підлоги повинен висіти телевізор?

Як правило, висота варіюється від 70 до 140 см від рівня підлоги. Виберіть оптимальну точку досвідченим шляхом, звертаючи увагу на наступне: Голова і шия при перегляді телевізора не повинні напружуватися. Відстань від центру екрану до очей кожної людини має становити не менше 2-3 діагоналей телевізора.

Куди поставити телевізор у спальні?

Рекомендації по розташуванню в спальні

 • Вважається, що найзручніша висота від підлоги для розміщення телевізора, повинна бути не менше 1 метра.
 • Крапку оптимального місця розташування даного пристрою можна визначити візуальним проведенням прямої від центру ліжка у напрямку до стіни.

Розміщення в спальні

Розміщення телевізора в спальні залежить від багатьох важливих причин. Одна з головних. яка у вас ліжко. Якщо ви закриєте очі, лежачи на своїй низькій ліжка і розслабившись на деякий час, то ви зможете прийняти найбільш комфортну для вас позу при перегляді передач. Розплющивши очі і подумки відзначивши місце на стіні, куди падає погляд, ви отримаєте відповідь, на якій висоті краще всього вішати телевізор в спальні.

Швидше за все, воно буде трохи вище місця установки телевізора у вітальні, але слід пам’ятати поради лікарів. не перевищувати кут відхилення від центру екрану під час перегляду, який повинен становити в ідеалі не більше 30 градусів. В іншому випадку остеохондроз шийного відділу хребта, що виникає при неправильному положенні голови і тривалому перегляді телепередач, незабаром дасть про себе знати.

Для більш точного налаштування кута відхилення слід подбати про застосування для установки на стіну телевізора вспальне якісних кріплень для кронштейнів із змінним кутом нахилу площини монітора.

Бажано застосовувати кронштейни з регулюванням положення монітора в двох площинах, не тільки по нахилу, але і з повертання екрана вліво-вправо.

На якій висоті повісити телевізор на стіну

Після закінчення ремонту квартири зазвичай виникають палкі суперечки про те, де і на якій висоті вішати телевізор на стіну. Цей предмет вже давно став улюбленцем багатьох сімей, так як багато людей проводять весь свій вільний час біля його блакитного екрану. Для початку потрібно вирішити, в яку кімнату потрібен телевізор, який він буде по найменуванню виробника, розміром і вагою, і вже потім визначитися з місцем, куди ж його повісити. З огляду на рекомендації лікарів про те, що в ідеалі екран повинен бути на рівні очей глядача, місце установки для кожної кімнати необхідно визначати індивідуально.

Так як всі люди мають різні звички і уподобання, так і до питання на якій висоті вішати телевізор на стіну вспальне, дитячої або залі, слід підходити вибірково.

Багато чоловіків звикли проводити післяобідній відпочинок, лежачи на дивані в просторій вітальні і дивлячись телевізор. Жінки, відповідно до суспільних опитуваннями, дивляться телевізор або під час приготування їжі на кухні, або після сімейної вечері, сидячи на кріслі з журналом в руках. Та й вся родина частенько збирається за обіднім столом на кухні, під час приготування різних солодощів і переглядом телепередач. Діти люблять дивитися свої улюблені мультфільми сидячи на килимі в дитячій, і попутно збираючи улюблений конструктор або граючи машинками. Дідусь завжди дивиться телевізор, лежачи на ліжку в своїй спальні.

Так як же правильно визначити, яку вибрати. оптимальну для всіх мешканців квартири, точку установки телевізора?

Слід уточнити, що є рекомендації лікарів, які радять нам, на якій висоті вішати телевізор настінні. Ця цифра визначена фахівцями в 1 метр 35 сантиметрів від підлоги до середини екрану.

Розміщення на кухні

Для визначення кращого місця підвісу на стіну телевізора в кухні потрібно знати, який загальний метраж кімнати, а такжекакой довжини відстань від робочого місця господині до максимально можливого за висотою місця установки монітора.

З огляду на тимчасову складову перегляду при роботі на кухні господині будинку, слід дбати в основному про безпеку для оточуючих встановленого монітора. При наявності в будинку великої кількості дітей, слід подумати про максимально можливий рівень підвісу і безпечному для всіх місці кріплення монітора.

Тому варто припустити, що в умовах маленької за розміром кімнати слід вішати телевізор на максимально можливій висоті підвісу (175 см) з урахуванням застосування металевих анкерів, заглиблених в стіну на достатню глибину і надійного кронштейна із змінним кутом огляду.

При невеликих габаритах нинішніх кухонь, таке рішення буде єдино правильним і безпечним. Але при цьому не можна забувати про нагрівання корпусу телевізора і необхідності його вентиляції, тобто ні в якому разі не поміщати його в меблеву нішу.

Розміщення в вітальні

Місце кріплення монітора для розміщення у великій вітальні повинне бути найбільш зручним при перегляді телевізійних передач для всіх членів сім’ї, так як в цій кімнаті зазвичай проводять весь вільний час. Для того, щоб визначити найкраще місце і відповісти виразно на питання. де ж вішати телевізор, потрібно зібрати членів сім’ї і спільно визначити максимально комфортне місце установки екрану.

При розташуванні глядачів в просторій вітальні, сидячи в кріслах або лежачи на диванах, краща висота підвісу большоготелевізора становитиме трохи більше метра і повинна бути визначена індивідуально в залежності від середнього зросту членів сім’ї.

Варто враховувати, які посадочні місця у глядачів. одна справа сидіти на зручному дивані напівлежачи і зовсім інше. гордо на жорсткому стільці. Але на якій висоті буде краще розміщувати монітор? Висота місця, де ви планіруетеповесіть екран в залежності від висоти місць посадки глядачів, цілком може варіюватися від 0,7 метра до 1,35 метра від підлоги.

Слід пам’ятати також про те, що при великих розмірах вашого залу, встановлювати екран слід на більш низькому відстані від рівня підлоги. Так ви зможете нівелювати різницю в зрості сидять на кріслах і диванах дорослих членів сім’ї і маленьких дітей, в звичаї грають на лежачому на підлозі килимі. Вам скажуть спасибі всі рідні і близькі після зручного і комфортного перегляду улюблених телепередач.

Рекомендуємо прочитати: як повісити телевізор на стіну

Як розрахувати положення екрану?

На якій висоті вішати телевізор? Залежно від призначення кімнати рекомендації можуть відрізнятися. У сучасних будинках, як правило, більше одного телевізора.

 • у вітальні;
 • в спальні;
 • в дитячій;
 • на кухні.

З огляду на розмір кімнати і положення глядачів при перегляді програм, можна розрахувати, як правильно повісити телевізор на стіну в кожній окремо взятій кімнаті.

У вітальні традиційно збирається вся родина, тому телевізор повинен розташовуватися в центрі стіни. в цьому випадку буде краще огляд з будь-якого місця в кімнаті.

Потрібно врахувати, де люблять сидіти члени сім’ї у вітальні. Хто сидить в кріслах, хто на дивані? Хто любить дивитися передачі лежачи?

Можливо, діти дивляться на екран, не відриваючись від гри на підлозі? Необхідно врахувати і різницю в зрості членів сім’ї.

READ  Як з жк монітора зробити телевізор

Телевізор повинен розташовуватися так, щоб всім було комфортно.

Вимоги для розміщення телевізора у вітальні:

 • відстань від центру екрану до очей глядача має становити не менше двох метрів, краще більше;
 • середина екрану повинна знаходитися на рівні погляду більшості глядачів;
 • телеглядач при перегляді передач не повинен закидати голову.

Чим більше діагональ екрану телевізора, тим далі від нього повинні перебувати люди.

Якщо приміщення невелике, то доцільно повісити телеприймач трохи вище, тим самим трохи збільшивши відстань від екрану до очей членів сім’ї. Більшою мірою це актуально при розміщенні монітора на кухні або в невеликій спальні.

Виходячи з отриманих даних, вираховується зручну відстань від екрана до підлоги, після чого телевізор можна вішати на стіну.

Застосовуючи сучасний кронштейн, можна підвищити Comfort при перегляді передач, повертаючи і нахиляючи екран.

Розміщувати монітор в меблевій ніші фахівці не рекомендують, так як це суттєво звужує кут огляду.

Як правило, в силу багатьох особливостей телевізор у вітальні розміщується на меншій відстані від статі, ніж в спальні або на кухні. Це пов’язано з положенням телеглядачів при перегляді.

Розташування телеприймача в інших приміщеннях може мати істотні відмінності, але розрахунок здійснюється за таким же принципом, з урахуванням розташування глядачів і їх зростання.

Які вимоги до положення телевізора існують?

У сучасному житті телевізор давно став майже членом родини. Саме йому вдається збирати навколо себе вечорами всіх домочадців. Звичайно, є люди, які зовсім не дивляться телебачення, але поки це швидше виняток з правил.

Після того як закінчується ремонт, у багатьох сім’ях виникає суперечка, на який стіні і висоті буде висіти телевізор.

Однак в цій справі мало враховувати побажання всіх членів сім’ї, необхідно знати і загальноприйняті рекомендації.

Крім того, беруться до уваги такі речі, як:

 • діагональ екрану;
 • розмір і призначення кімнати;
 • відстань, з якого телевізор дивитимуться.

Центр екрану повинен знаходитися на рівні очей зручно вмостився перед ним глядача. Тим не менш, є певні критерії по висоті. Найнижчий рівень дорівнює 70 см від підлоги, найвищий. 1 м 75 см від підлоги. Виходить розкид висоти більше метра. як визначитися?

До розрахунку положення екрану в кожній окремо взятій кімнаті потрібно підходити індивідуально.

Сучасні рідкокристалічні екрани мають мерехтінням, яке не сприймається людським мозком, але шкодить очам.

Крім цього, екран телевізора, монітор комп’ютера, дисплеї різних гаджетів. це обман очей людини.

У реальному житті очей людини фокусується на різну відстань. При читанні, листі очні м’язи фокусують погляд одним чином, при погляді вдалину. іншим.

Людина, що володіє хорошим зором, бачить однаково добре на будь-якій відстані, і це. заслуга розвинених очних м’язів.

Чим же відрізняється перегляд телевізора від реального життя? Дивлячись на екрані фільм, людина теж бачить передній і задній план.

Мозок людини розпізнає що, наприклад, особа героя знаходиться на передньому плані, а дерева на задньому. Але насправді все це знаходиться на одній площині телевізійного екрану, і очам не доводиться фокусуватися.

При тривалому перегляді телевізора або роботі за комп’ютером очні м’язи слабшають, людині ставати складно сфокусувати очі на далеку відстань, зір падає.

Такий розлад називається порушенням акомодації. Особливо небезпечно це захворювання для дитячих очей, так як їх м’язи ще не встигли розвинутися повністю. Нормальний розвиток зору відбувається тільки до 12 років.

Уникнути шкідливого впливу телевізора на очі людини не вдасться, але знизити негативний вплив блакитного екрану можна.

На якій висоті правильно вішати телевізор на стіну?

На якій висоті правильно вішати телевізор на стіну? Що варто брати до уваги?

На якій відстані від екрану повинен розташовуватися глядач?

Як забезпечити комфортний перегляд і зберегти зір? Чи це можливо?

Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

Розрахунок положення екрану в інших приміщеннях

На якій висоті вішати телевізор в інших кімнатах? У спальні перегляд передач відбувається найчастіше лежачи, тому висота положення екрану залежить від того, якої висоти ліжко.

При тривалому перегляді голова не повинна закидатися назад або занадто нахилятися вперед.

Якщо лягти на ліжко в комфортній для себе позі і подивитися на стіну, то можна визначити зручне положення екрану.

Після підвішування екрану на стіну телевізор у спальні краще нахилити на кронштейні вперед. Висота розташування від статі вийде тим більше, чим менше розмір кімнати.

Оптимальний варіант для установки монітора. стіна в ногах ліжка. Якщо планування кімнати цього не дозволяє, а програми доведеться дивитися лежачи на боці, то необхідно врахувати, щоб очі глядача знаходилися на відстані не менше двох метрів від екрану.

При установці телеекрану на кухні теж враховуються потреби членів сім’ї. Діти дивляться мультики під час їжі?

Господиня іноді кидає погляд на екран під час готування? Так як кухні не відрізняються великою площею. Крім того, кухонні приміщення є потенційно небезпечними.

 • велике скупчення електричних нагрівальних приладів;
 • водопровід;
 • газова плита;
 • на полицях і в шафах зберігається велика кількість розбитого посуду.

При установці монітора на кухні він не повинен нічого заважати. Рекомендується встановлювати його в таке місце, де буде виключена можливість чим-небудь зачепити екран.

Враховується і відстань від робочого і обідньої столів до монітора. Для маленької кухні краще вибрати телевізор з невеликою діагоналлю.

Так як час перебування людей на кухні, як правило, менше, ніж в спальні або вітальні, то і час перегляду там телевізора невелика.

Тому висота розташування екрану від статі може бути максимальною. Однак цей показник не повинен перевищувати рівень погляду стоїть на повний зріст господині.

Крім того, варто подбати про можливість повернення і нахилу екрану для комфортного перегляду улюбленої передачі за вечерею для всієї родини.

Якщо в сім’ї кілька дітей, то в першу чергу потрібно подбати про їх комфорт, так як їх здоров’я може постраждати. і очі, і хребет дитини ще не досить зміцніли. Тому перший удар від тривалого перегляду в незручній позі отримують саме вони.

На якій висоті правильно вішати телевізор від статі

Сьогодні телевізор є практично незмінним атрибутом в кожному будинку або квартирі. І якщо раніше це були громіздкі апарати, і питання, куди поставити телевізор, не стояло гостро, то зараз все змінилося. Телевізор став частиною інтер’єру, і його місце розташування відіграє важливу роль.

До того ж нерідко для будинку або квартири купують кілька телевізорів. І тоді їх грамотне розміщення просто необхідно, щоб уникнути дискомфорту. Відразу слід сказати, що не існує обов’язкових правил і вказівок, на якій висоті стоїть розташувати телевізор. Існує ряд рекомендацій, які необхідно знати.

Перш за все потрібно визначити, на якій саме стіні буде висіти ваш телевізор. Тому що від матеріалу підстави стіни буде залежати, який набір необхідних кріпильних елементів доведеться використовувати. Якщо матеріал стіни. гіпсокартон, не рекомендують на неї вішати монітор важче 35 кг. Але є спосіб обійти це обмеження. використовувати спеціалізований кріплення, так звані «Моллі».

При проведенні ремонтних робіт необхідно відразу визначитися, де буде знаходитися телевізор. І, відповідно, подбати про прокладання кабелів і виготовленні додаткових розеток. Розташовувати розетки бажано за майбутньої плазмовою панеллю, на відстані близько 10 см від нижнього або верхнього краю монітора, в залежності від зручності доступу.

Рекомендується монтаж 4-х додаткових розеток на стіну, три з яких. електричні і одна. телевізійна. У ситуації, коли ремонт вже зроблений, а з розташуванням меблів вдалося визначитися тільки в останній момент, дроти варто заховати під підлоговий плінтус або в спеціальний короб.

Якщо підключити фантазію, короб, що приховує проводу, може гармонійно вписатися в інтер’єр.

Вибираючи місце, де планується установка телевізійного екрану, необхідно враховувати розташування меблів, вікон та інших джерел світла. Прямі сонячні промені і відблиски не повинні потрапляти на екран, інакше розглянути щось на ньому буде складно і задоволення такої перегляд не принесе.

Місцезнаходження телевізора в кімнаті і його висота щодо статі повинні підбиратися ретельно, так як в результаті це буде впливати на самопочуття і Comfort. Для цього розглянемо нюанси розміщення «блакитного екрана» в різних кімнатах, з урахуванням їх призначення.

У вітальні

Найбільш часте місце, де встановлюють телевізори. вітальня. Розташовують їх зазвичай навпаки глядацьких місць, тобто диванів і крісел. Підбираючи розмір панелі, необхідно враховувати габарити вітальні. У невеликій кімнаті повинна бути телевізійна панель з маленькою діагоналлю. Тому що дуже близьку відстань і порушення перспективи може викликати дискомфорт, напруга зору, а то і головний біль.

У разі просторій вітальні, можна дозволити встановити монітор великих розмірів. Закріпити його безпосередньо на стіну. Так звільниться простір кімнати, а дизайн буде виглядати більш сучасним. Діагональ телевізора підбирайте відповідно до розмірів вітальні.

Рекомендується встановлювати телевізор на відстані в 3-4 рази більше, ніж його діагональ. Тобто при діагоналі в 100 см, місця для глядачів повинні бути віддалені від екрану на 3-4 метри. Тут же потрібно враховувати, на якій відстані від підлоги найкраще вішати плазмову панель. Найчастіше висота коливається від 70 сантиметрів до 1,25 метра.

Є нехитрий спосіб, що дозволяє вирішити, на якій висоті краще вішати телевізор на стіну саме у вашій вітальні. Зручніше влаштуйтеся там, де ви плануєте дивитися телевізор, і закрийте очі на кілька секунд. Потім потрібно відкрити очі і просто подивитися на стіну навпроти. Те місце, де зупиниться погляд, швидше за все, буде оптимальним для розташування екрану в вашому випадку. За рекомендацією лікарів кут нахилу екрану має становити близько 30 градусів, а оптимальна висота щодо статі близько 1,35 метра.

На кухні

На кухні дотримати стандартні правила складно. Найчастіше, кухня. невелика кімната, і місця для кріплення телевізора на рекомендованої висоті просто немає. Необхідно враховувати наявність нагрівальних приладів, які можуть зіпсувати техніку.

Крім цього під час приготування страв, улюблені програми і передачі просто слухають. Також розташування кухонних меблів навряд чи дасть можливість встановити TV-панель напроти очей. Тому, на кухні висота кріплення від статі перевищує зріст людини. Найбільш поширене місце для кріплення. в кутку над холодильником.

У дитячій

У дитячій кімнаті висота від підлоги, на якій доведеться вішати телевізійну панель на стіну, буває різною. Адже рідко дитина затримується на одному місці, навіть для перегляду улюбленої передачі. Діти активно рухаються, і їх заняття можуть відбуватися де завгодно: на підлозі, за столом, у ліжку.

Тут важко вибрати чіткий орієнтир. Але необхідність враховувати рухливість дітей підказує, що висота розташування повинна бути на 10-15 відсотків більше їх зростання, так як необхідно виключити небезпеку випадкового зіткнення дитини з технікою в розпал гри.

Не рекомендується в дитячій встановлювати великі плазмові панелі, так як вони можуть стати причиною погіршення зору у дитини.

В спальні

Тут висота кріплення телевізійної панелі на стіну залежить від положення, з якого планується перегляд. Для спальні вона повинна бути нижче стандартів, прийнятих для інших кімнат.

Перегляд в спальні найчастіше відбувається в ліжку, так що панель найкраще вішати на висоті не більше 100-120 сантиметрів від підлоги і трохи під кутом, спрямованим вниз. Це дозволить дивитися улюблені передачі, зручно розмістившись на ліжку.

кронштейни

Якщо рішення вішати телевізор на стіну прийнято остаточно, знадобляться спеціальні засоби для кріплення (кронштейни). Кронштейн дозволяє регулювати нахил і поворот для зручного перегляду. Кріплення бувають: фіксовані, похилі, похило-поворотні і рухливі.

Фіксовані кріплення дозволяють жорстко закріпити TV-панель на обраної висоті.

Похилі кріплення призначені для фіксації кута вертикального нахилу монітора. Чи не дозволяють регулювання в горизонтальній площині.

Похило-поворотні кріплення дають можливість повороту екрану телевізора в яку завгодно сторону, в будь-якій площині.

Рухливі кріплення мають функції похило-поворотних, плюс дозволяють відсувати телевізор від стіни.

Загальне правило для вибору висоти розташування телевізорів в будь-яких приміщеннях. це безпека і естетичність. Не варто розташовувати техніку там, де її легко можна зачепити, збити або пошкодити, а проводи та кабелі не повинні при цьому плутатися під ногами або псувати ваш інтер’єр.

BETATECH.COM.UA 2022