Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Налаштування локальної мережі між двома комп’ютерами

Table of Contents

Налаштування мережі в Windows 7/8

Давайте подивимося, як налаштовується локальна мережа з двох комп’ютерів Windows 7. Натискаєте кнопку “Пуск”, клацаєте правою кнопкою мишки по рядку “Комп’ютер” і тиснете пункт “Властивості”. У вікні, що розкрилося “Система” натискаєте кнопку “Змінити параметри”. У вкладці “Ім’я комп’ютера” також натискаєте кнопку “Змінити” і задаєте імена комп’ютерів і назва робочої групи. перезавантажуєте комп’ютер.

Далі проводиться настройка мережі між 2 комп’ютерами. Клацаєте правою кнопкою мишки по значку мережевого підключення і відкриваєте “Центр управління мережами і загальним доступом”. Переходьте за посиланням “Зміна параметрів адаптера”, у вікні, вибираєте підключення по локальній мережі і, відкривши правою кнопкою мишки меню, вибираєте “Властивості”.

Вибираєте “Протокол Інтернету версії 4” і тиснете “Властивості”. Адреса і маску налаштовуєте за аналогією з прикладом для Windows xp. Перевіряєте зв’язок між комп’ютерами в командному рядку.

В “Центрі управління мережами і загальним доступом” змінюєте тип мережі на домашню і даєте загальний доступ до папок. Локальна мережа через кабель Windows 7 налаштована і готова до роботи.

Зверніть увагу, що локальна мережа через кабель Windows 8 здійснюється так само, як і в Windows 7.

Як налаштувати локальну мережу між двома комп’ютерами

Розвиток електроніки призвело до здешевлення комп’ютерної техніки, і, як наслідок, в квартирах користувачів стали з’являтися другі комп’ютери, а слідом за цим виникло питання “Як налаштувати локальну мережу між двома комп’ютерами?”.

з’єднання комп’ютерів

Найпростіший спосіб з’єднання двох комп’ютерів. це з’єднання кабелем. Давайте розберемося, як налаштувати мережевий кабель між двома комп’ютерами.

Зверніть увагу, що кабель повинен бути спеціальний. По суті, це та ж сама восьмижильний кручена пара, але з тією лише різницею, що кінці цього кабелю обтиснуті неоднаково. Кабель ще називається кроссоверним. Якщо ви подивіться на коннектори кроссоверного кабелю, то помітите, що місцями змінюються зелена і помаранчева пари проводів. Цей кабель вставляється в гніздо мережевої картки одного і другого комп’ютерів.

Тепер давайте подивимося, як налаштувати мережу між двома комп’ютерами. Після того, як ви з’єднали комп’ютери між собою, зробимо потрібні налаштування, щоб комп’ютери побачили один одного. Спочатку потрібно дати комп’ютерів різні імена і помістити в одну і ту ж робочу групу.

А ви знаєте, що перше випробування технології передачі даних по мережі сталося 29 жовтня 1969 року в США?

Налаштування мережі в Windows XP

Налаштування мережі між двома комп’ютерами Windows xp виконується так: клацанням правої кнопки мишки по значку “Мій комп’ютер” відкриваєте контекстне меню і натискаєте “Властивості”, вибираєте вкладку “Ім’я комп’ютера”, тиснете кнопку “Змінити”. Задати комп‘ютера нове ім’я можна і через “Пуск” (див. Зображення). В поле “Ім’я комп’ютера” пишете, наприклад, “Comp1”, а для другого комп’ютера. “Comp2”. Робочу групу назвіть, наприклад, “OFFICE” (це назва буде однаковим для обох комп’ютерів). Натисніть ОК і перезавантажте комп’ютер.

Тепер подивимося, як налаштувати зв’язок між двома комп’ютерами. Для цього потрібно задати IP-адреси кожного комп’ютера. Натискаєте кнопку “Пуск”, вибираєте “Налаштування” і “Мережеві підключення”. Тут по значку підключення клацаєте правою кнопкою мишки і відкриваєте пункт “Властивості”.

На вкладці “Загальні” вибираєте “Протокол інтернету (TCP \ IP)” і тиснете кнопку “Властивості”. Вибираєте налаштування “Використовувати наступний IP-адреса” і заповнюєте поля з адресою і маскою для першого (наприклад, 192.268.100.240 і 255.255.255.0 відповідно) і для другого комп’ютера (наприклад, 192.268.100.245 і 255.255.255.0 відповідно). Запам’ятовуєте настройки, натиснувши ОК. Локальна мережа між двома комп’ютерами Windows xp готова.

Переконуємося, що все працює, запустивши командний рядок (Пуск, Виконати, набираємо cmd) і з першого комп’ютера відправивши команду ping 192.268.100.245. Якщо все вірно, то як відповідь з’явиться повідомлення про те, що 4 пакети відправлено і 4 пакети отримано.

За умови, що один з PC підключений до інтернету (наприклад, через USB-модем), можна налаштувати мережу між двома комп’ютерами Windows xp, по якій інтернет поширюватиметься серед другий комп’ютер. Для цього потрібно у властивостях мережевого підключення переключитися на вкладку “Додатково” і поставити галочку, що дозволяє іншим користувачам вихід в інтернет. Тепер ви знаєте, як зробити мережу між комп’ютерами Windows xp.

Налаштувавши локальну мережу, можливо, знадобиться налаштувати принтер на друк з комп’ютерів даної мережі. Рекомендації по цій темі наведені тут. Про налаштування програми Skype на ноутбуці Windows 7 читайте тут.

Налаштування мережі через комутатор (хаб) і роутер

Скажімо пару слів про те, як налаштувати з’єднання з мережею між двома комп’ютерами через хаб. Щоб з’єднати комп’ютери в локальну мережу через хаб, нам потрібні два звичайних патч-корду і хаб. Патчкорди з кожного комп’ютера вставляєте в хаб і проводите настройку імен комп’ютерів і їх адрес. Переваги такого способу в тому, що в локальну мережу можна з’єднати більше двох комп’ютерів.

Найбільш простий, але більш фінансово затратний спосіб того, як налаштувати два комп’ютера через локальну мережу. це використовувати роутер. Фактично всі налаштування потрібно зробити в роутері, який буде автоматично давати IP-адреси наших комп’ютерів. Як налаштувати 2 комп’ютера через локальну мережу в цьому випадку? Досить дати комп’ютерів імена і помістити їх в одну робочу групу. В кінцевому підсумку у цього способу найбільше плюсів. сучасні роутери крім усього іншого ще й “роздають” інтернет по WI-FI, тобто в мережу можна об’єднати не тільки два комп’ютери, а й ноутбуки і мобільні пристрої.

У статті було розглянуто кілька способів, як налаштувати локальну мережу між 2 комп’ютерами. Почавши з самого дешевого, в завершенні було вказано самий витратний. В кінцевому підсумку витрати на роутер окупляться не раз. Якщо ви зважитеся придбати ще один ноутбук або комп’ютер, то настройка локальної мережі між двома комп’ютерами для вас вже не буде проблемою.

Розглянута в статті настройка локальної мережі справедлива для трьох операційних систем, з яких для Windows xp і Windows 7 дані докладні рекомендації. Налаштувати мережу між двома комп’ютерами Windows 8 можна, точно слідуючи інструкціям для Windows 7. Залишилося зробити самостійний вибір, як налаштувати мережу між 2 комп’ютерами.

з’єднання 2-3-х і більше PC за допомогою роутера

Плюси: більшість пристроїв: телефони, планшети, ноутбуки та ін. Отримають доступ до мережі Wi-Fi; меншу кількість проводів “під ногами”, після переустановлення Windows. інтернет буде працювати.

Мінуси: придбання роутера (все-таки, деякі моделі далеко не дешеві); “Складна” настройка пристрою; радіохвилі роутера можуть впливати на здоров’я, більш високий пінг і підвисання (якщо роутер не справлятиметься з навантаженням).

Що необхідно: роутер (в комплекті до нього, звичайно, йде мережевий кабель для підключення одного PC до нього).

З підключенням роутера, як правило, теж проблем великих немає: кабель, що йде від Інтернет-провайдера, підключається в спец. роз’єм роутера (він часто так і називається. “Internet”), а до інших роз’ємів ( “LAN-порти”) підключаються локальні PC.

Як підключити та налаштувати новий Wi-Fi роутер самостійно. інструкція з картинками

Тобто роутер стає посередником (приблизна схема показана на скріншоті нижче. До речі, в цій схемі модему справа може і не бути, все залежить від вашого інтернет-підключення).

Схема підключення до інтернету через роутер

До речі, зверніть увагу на світлодіоди на корпусі роутера: при підключенні інтернет-кабелю від провайдера, від локального PC. вони повинні загорітися і моргати.

Взагалі, настройка Wi-Fi роутера. це окрема велика тема, до того ж для кожного роутера. інструкція буде дещо відрізнятися. Тому дати універсальних рекомендацій в одній окремо взятій статті навряд чи можливо.

☝ До речі, при підключенні через роутер. локальна мережа, зазвичай, встановлюється автоматично (тобто всі комп’ютери, підключені по мережевому кабелю. повинні вже бути в локальній мережі, залишиться пару невеликих штрихів (про них нижче)).

Головне ж завдання після цього. це налаштувати Wi-Fi підключення і доступ до інтернету. Але тому що ця стаття про локальну мережу, на цьому увагу я не загострюю.

Як створити і налаштувати локальну мережу між двома комп’ютерами

Доброго вам дня!

Ех, якщо в 90-ті роки минулого століття комп’ютер був розкішшю, то зараз у багатьох вдома не один, а кілька комп’ютерів / ноутбуків.

Якщо з’єднати комп’ютери в локальну мережу (в якій навіть буде всього 2 пристрої). можна отримати незаперечні переваги:

 • можливість відкривати файли, розташовані на іншому PC, працювати з ними і т.д. Тепер не потрібно бігати туди-сюди з флешкою ​​або диском;
 • можливість зробити мережевий принтер (сканер, CD / DVD привід і ін.). і користуватися ним з усіх PC в локальній мережі;
 • можливість грати в мережеві ігри (це окрема і найцікавіша можливість, про яку довго можна розповідати).

У цій статті я хотів розглянути питання побудови домашньої локальної мережі (і її налаштування), який буде корисний всім початківцям користувачам.

Піду по шляху покрокового розбору, почну з питання підключення одного PC до іншого, потім розгляну настройку Windows, і як, власне, розшарити (зробити доступними для локальної мережі) папки, принтери тощо.

Налаштування локальної мережі (Windows 7, 8, 10)

У цьому підрозділі статті я дам універсальні інструкції, незалежно від того, як організована ваша локальна мережа: з’єднана через мережевий кабель, або за допомогою роутера. Де настройки будуть стосуватися конкретного варіанту. будуть позначки.

Примітка: всі налаштування актуальні для ОС Windows 7, 8, 8.1, 10.

з’єднання 2-х PC за допомогою кручений пари

Плюси: простота і дешевизна (потрібно 2 речі: мережева карта, і мережевий кабель); забезпечення досить високої швидкості, що не кожен роутер здатний видати, менша кількість радіохвиль в приміщенні.

Мінуси: зайві дроти створюють плутанину, заважають; після переустановлення ОС Windows. потрібно налаштування мережі знову; щоб інтернет-доступ був на другому PC (2), перший PC (1). повинен бути включений.

Що необхідно: щоб в кожному PC була мережева карта, мережевий кабель. Якщо плануєте поєднати більше 2 PC в локальну мережу (або щоб один PC був підключений до інтернету, і одночасної був в локальній мережі). на одному з PC має бути 2-3 і більше мережевих карт.

В общем-то, якщо на обох PC є мережеві карти, і у вас є мережевий кабель (так само називають Ethernet-кабель). то з’єднати їх за допомогою нього не представляє нічого складного. Думаю, тут розглядати особливо нічого.

Прим.: зверніть увагу, зазвичай на мережевих картах починає спалахувати зелений (жовтий) світлодіод, коли ви підключаєте до неї кабель.

Мережеві кабелі в продажу різні: причому не тільки кольором і довжиною. Справа в тому, що є кабелі для підключення комп’ютера до комп’ютера, а є ті, які використовуються для підключення PC до роутера.

Для нашої задачі потрібен кроссірованний мережевий кабель (або кабель, опресованний перехресним способом. тут хто як називає).

У кроссірованний кабелі. на кінцевих роз’ємах міняються місцями жовта і зелена пари; в стандартному (для підключення PC до роутера). кольори контактів однакові.

Загалом, якщо два PC включені, працюють, ви з’єднали їх кабелем (світлодіоди на мережевих картах заморгали), значок мережі поруч з годинником перестав відображати червоний хрестик. значить PC знайшов мережу і чекає її налаштування. Цим ми і займемося в другому розділі даної статті.

Ім’я комп’ютера і робочої групи

Актуально і для підключення через роутер, і на пряму.

Алегорія: у кожної людини своє ім’я, прізвище, по батькові, дата народження, місто і т.д немає зовсім двох однакових людей. Так само і в мережі. не повинно бути комп’ютерів з одним і тим же ім’ям.

Перше, що потрібно зробити при налаштуванні локальної мережі. це перевірити і налаштувати ім’я робочої групи та ім’я комп’ютера. Причому, зробити це потрібно на кожному комп’ютері в локальній мережі!

Щоб дізнатися ім’я комп’ютера, відкрийте панель управління Windows за адресою:

Панель керування \ Система і безпека \ Система

 • ім’я PC і раб. група повинні бути на латиниці;
 • у кожного PC / ноутбука в локальній мережі має бути своє унікальне ім’я (наприклад: PC1, PC2, PC3);
 • у кожного PC / ноутбука повинна бути однакова робоча група (наприклад: WORKGROUP).

Щоб змінити ім’я і робочу групу. натисніть кнопку “Змінити параметри”.

Далі натисніть кнопку “Змінити”. введіть нове ім’я комп’ютера і робочу групу. Збережіть налаштування і перезавантажте комп’ютер (див. Скрін нижче з підказками).

Загалом, коли приведете все назви відповідно до вимог вище, можна приступати до наступного етапу налаштування.

READ  Програма для синхронізації iPhone з PC

Расшаріваніє доступу до інтернету на другий PC

Актуально для PC, підключених на пряму LAN-кабелем.

Потрібно налаштувати PC 1 (тобто той, до якого у нас підключений інтернет-кабель провайдера).

Спочатку відкриваємо мережеві підключення: тиснемо поєднання WinR. вводимо ncpa.cpl. далі Enter.

ncpa.cpl. перегляд всіх мережевих підключень

Далі заходимо в властивості підключення до інтернету (для цього клацніть по ньому правою кнопкою мишки).

Властивості підключення, через яке йде інтернет

Далі відкрийте вкладку “Доступ”. і поставте галочку напроти пункту “Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету даного комп’ютера”. збережіть налаштування.

Дозволити іншим користувачам доступ до інтернету

Якщо все зробили правильно. інтернет буде на обох комп’ютерах.

Примітка: природно, щоб інтернет був на PC 2. PC 1 повинен бути включений! Це, до речі, одна з незручностей такий локальної мережі, при підключенні через роутер. інтернет буде незалежно від того, який з PC включений / виключений.

Включення загального доступу до принтерів і папок

Актуально і для підключення через роутер, і на пряму.

Це нововведення з’явилося в Windows 7, нібито забезпечує велику захищеність ОС (чисто на мій погляд, лише створює необхідність додаткового налаштування локальної мережі).

Суть в тому, що за замовчуванням Windows блокує і не дає доступу відкривати і расшарівать папки, принтер та ін., Поки не буде “пом’якшена” політика безпеки.

Щоб зняти це блокування, і включити загальний доступ, потрібно:

  Спочатку відкрити панель управління Windows: Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом. Далі в меню зліва відкрити посилання “Змінити доп. Параметри загального доступу”.

 • Потім по черзі зайти в три вкладки: приватна, гостьова і все мережі. У кожній з них потрібно задати певні параметри. Пройдемося по кожній.
 • У вкладці приватна. необхідно поставити повзунки навпроти пунктів: включити мережеве виявлення, включити загальний доступ до файлів і принтерів, дозволити Windows керувати з’єднаннями домашньої групи (як на скрині нижче).
 • Далі відкрийте вкладку гостьова. в ній потрібно: включити мережеве виявлення, включити загальний доступ до файлів і принтерів (приклад на скрині нижче).

  Далі відкрийте вкладку всі мережі. там необхідно: відключити загальний доступ, використовувати 128-бітове шифрування, відключити загальний доступ з парольного захистом. Далі збережіть налаштування і перезавантажте PC.

  Як з’єднати комп’ютери один з одним

  Перше, що необхідно зробити при створенні локальної мережі. визначитися як вона буде побудована. Домашня локальна мережа, зазвичай, складається з невеликого числа комп’ютерів / ноутбуків (2-3 шт.). Тому найчастіше застосовують 2 варіанти: або комп’ютери з’єднують на пряму за допомогою спеціального кабелю; або використовують спеціальний пристрій. роутер. Розглянемо особливості кожного варіанта.

  З’єднання комп’ютерів «на пряму»

  Цей варіант найпростіший і дешевий (в плані витрат на обладнання). З’єднати таким чином можна 2-3 комп’ютера (ноутбука) один з одним. При цьому, якщо хоч один PC підключений до інтернету. можна дозволити доступ і всім іншим PC в такій мережі.

  Що знадобитися для створення такого з’єднання?

  До речі, потрібно звернути увагу на те, що кабель потрібен саме для підключення комп’ютера до комп’ютера (перехресне з’єднання). Якщо взяти кабель для підключення комп’ютера до роутера. і використовувати його, з’єднавши 2 PC. працювати така мережа не буде!

  налаштування, мережа, двома, комп, ютерами

  У кожному комп’ютері повинна бути мережева карта (у всіх сучасних PC / ноутбуках вона є).

  Залишиться тільки з’єднати кабелем 2 системних блоки і включити обидва комп’ютера для подальших налаштувань. До речі, якщо один з PC підключений до інтернету через мережеву карту, то вам знадобитися друга мережева карта. щоб скористатися нею для підключення PC до локальної мережі.

  Створення домашньої локальної мережі за допомогою роутера

  Роутер. невелика коробка, яка сильно спрощує створення локальної мережі та підключення до інтернету для всіх пристроїв в будинку.

  Стаціонарні комп’ютери підключаються до роутера через кабель (зазвичай 1 кабель завжди йде в комплекті з роутером), ноутбуки і мобільні пристрої. з’єднуються з роутером по Wi-Fi. Про те, як підключити PC до роутера, можна подивитися в цій статті (на прикладі роутера D-Link).

  Більш докладно організація такої мережі розписана в цій статті: https://pcpro100.info/lokalnaya-set/

  Как настроить локальную сеть между ПК, с помощью роутера на Windows 10, 7

  Налаштування локальної мережі в ОС Windows 7 (8)

  Після того, як комп’ютери з’єднані між собою будь-яким з варіантів (будь то підключені вони до роутера або на пряму між собою). потрібно налаштувати ОС Windows для повноцінної роботи локальної мережі. Покажемо на прикладі ОС Windows 7 (найпопулярнішою на сьогоднішній день ОС, в ОС Windows 8 настройка аналогічна можете ознайомитися з https://pcpro100.info/lokalnaya-set/#5).

  Перед налаштуванням рекомендується відключити фаєрволи і антивіруси.

  Як створити локальну мережу між двома комп’ютерами?

  Вітаю.

  Ще років 10-15 тому. наявність комп’ютера було мало не розкішшю, зараз же навіть наявність двох (і більше) комп’ютерів в будинку. нікого не дивує Природно, що всі переваги PC з’являються при підключенні його до локальної мережі та інтернету, наприклад: мережеві ігри, спільне використання дискового простору, швидка передача файлів з одного PC на інший і т.д.

  Не так давно мені «пощастило» створювати домашню локальну мережу між двома комп’ютерами «розшарити» інтернет з одного комп’ютера на інший. Про те, як це зробити (по свіжій пам’яті) розповім в даній статті.

  2.1 При підключенні через роутер

  При підключенні через роутер. локальна мережа, в більшості випадків, налаштовується автоматично. Головне ж завдання зводиться до налаштування самого роутера. Популярні моделі вже були розібрані на сторінках блогу раніше, наведу кілька посилань нижче.

  Після настройки роутера, можна почати налаштування ОС. І так

  Налаштування робочої групи та імені PC

  Перше що потрібно зробити. поставити унікальне ім’я кожного комп’ютера в локальній мережі і задати однакове ім’я робочої групи.

  [Корисняк] Як налаштувати локальну мережу між комп’ютерами через Wi-Fi і Ethernet

  Для зміни імені PC і робочої групи, зайдіть в панель управління за наступною адресою: Панель керування \ Система і безпека \ Система.

  Далі в стовпці зліва виберіть опцію «додаткові параметри системи», перед вами має відкритися вікно, в якому і необхідно змінити потрібні параметри.

  Загальний доступ до файлів і принтерів

  Якщо не зробити цей крок, то які б ви папки і файли не надали для загального доступу. ніхто до них не зможе отримати доступу.

  Для включення опції загального доступу до принтерів і папок, зайдіть в панель управління і відкрийте розділ «Мережа та інтернет”.

  Далі необхідно перейти в «центр управління мережами і загальним доступом”.

  Тепер клацніть в колонці зліва по пункту «змінити додаткові параметри спільного доступу«.

  Перед вами з’явитися кілька профілів 2-3 (на скріншоті нижче 2 профілю: «Домашній або робочий» і «Загальний«). В обох профілях потрібно надати спільний доступ до файлів і принтерів відключити парольний захист. Див. нижче.

  Додаткові параметри спільного доступу

  Після внесених налаштувань, натисніть «зберегти зміни» і перезавантажте комп’ютер.

  Расшаріваніє папок для спільного доступу

  Тепер, щоб користуватися файлами іншого комп’ютера, потрібно щоб користувач на ньому Разшарив папки (дал загальний доступ до них).

  Зробити це дуже просто. в 2-3 кліка мишкою. Відкриваємо провідник і клацаємо правою кнопкою мишки по папці, яку хочемо відкрити. У контекстному меню вибираємо «Загальний доступ. домашня група (читання)«.

  Далі залишиться почекати близько 10-15 секунд і папка з’явитися в загальному доступі. До речі, щоб побачити всі комп’ютери в домашній мережі. натисніть на кнопку «Мережа» в лівій колонці провідника (ОС Windows 7, 8).

  2.2 При підключенні безпосередньо расшаріваніє доступу до інтернету на другий PC

  В принципі, більшість кроків по налаштуванню локальної мережі буде дуже схоже на попередній варіант (при підключенні через роутер). Щоб не повторюватися, кроки які повторюються, я буду позначати в дужках.

  Налаштування імені комп’ютера та робочої групи (аналогічно, див. Вище).

  Налаштування загального доступу до файлів і принтерів (аналогічно, див. Вище).

  Налаштування IP адрес і шлюзів

  Налаштування потрібно буде зробити на двох комп’ютерах.

  Почнемо настройку з основного комп’ютера, який підключений до інтернету. Заходимо в панель управління за адресою: Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Мережеві підключення (ОС Windows 7). Далі включаємо «підключення по локальній мережі» (назва може відрізнятися).

  Потім переходимо в властивості цього підключення. Далі знаходимо в списку «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» і переходимо в його властивості.

  Переходимо в розділ налаштувань: Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Мережеві підключення (ОС Windows 7, 8). Задаємо такі параметри (аналогічно налаштувань комп’ютера, див. Вище).

  основний шлюз.192.168.0.1 DNS сервер. 192.168.0.1.

  Расшаріваніє доступу до інтернету для другого комп’ютера

  На основному комп’ютері який підключений до інтернету (комп’ютер, див. Вище), заходимо в список підключень (Панель керування \ Мережа та Інтернет \ Мережеві підключення).

  Далі переходимо в властивості того підключення, через яке здійснюється вихід в інтернет.

  Потім у вкладці «доступ» дозволяємо іншим користувачам мережі використовувати дане підключення до інтернету. Див. Скріншот нижче.

  Відкриття (расшаріваніє) загального доступу до папок (див. Вище в підрозділі при налаштуванні лок. Мережі при підключенні через роутер).

  На цьому все. Всім вдалої і швидкого налаштування локальної мережі.

  Налаштування локальної мережі LAN між комп’ютерами Windows 10, 8 і 7

  У цьому керівництві докладно розглянемо, як створити локальну мережу між комп’ютерами з будь-якої з останніх версій ОС Windows, включаючи Windows 10 і 8, а також відкрити доступ до файлів і папок по локальній мережі.

  Зазначу, що сьогодні, коли Wi-Fi роутер (бездротовий маршрутизатор) є майже в кожній квартирі, створення локальної мережі не вимагає додаткового обладнання (так як всі пристрої і так з’єднані через маршрутизатор по кабелю або Wi-Fi) і дозволить вам не тільки передавати файли між комп’ютерами, але, наприклад, переглядати відео і слухати музику, що зберігається на жорсткому диску комп’ютера на планшеті або сумісному телевізорі, що не скидаючи його попередньо на флешку (це тільки один з прикладів).

  Якщо ви хочете зробити локальну мережу між двома комп’ютерами за допомогою проводового підключення, але без маршрутизатора, вам буде потрібно не звичайний Ethernet-кабель, а cross-over кабель (пошукайте в Інтернеті), крім випадків, коли на обох комп’ютерах встановлені сучасні Gigabit Ethernet адаптери з підтримкою MDI-X, тоді підійде і звичайний кабель

  Примітка: якщо вам потрібно створити локальну мережу між двома комп’ютерами Windows 10 або 8 по Wi-Fi, використовуючи бездротове підключення комп’ютер-комп’ютер (без роутера і проводів), то для створення підключення використовуйте інструкцію: Налагодження підключення Wi-Fi комп’ютер-комп’ютер (Ad.Hoc) в Windows 10 і 8 для створення підключення, а після цього. кроки нижче для того, щоб налаштувати локальну мережу.

  Створення локальної мережі в Windows. покрокова інструкція

  Перш за все, встановіть однакове ім’я робочої групи для всіх комп’ютерів, які повинні бути підключені до локальної мережі. Відкрийте властивості «Мого комп’ютера», один з найшвидших способів зробити це. натиснути клавіші Win R на клавіатурі і ввести команду sysdm.cpl (Ця дія однаково для Windows 10, 8.1 і Windows 7).

  Відкриється якраз потрібна нам вкладка, в якій можна побачити, до якої робочої групи належить комп’ютер, в моєму випадку. WORKGROUP. Для того, щоб змінити ім’я робочої групи, натисніть «Змінити» і задайте нове ім’я (не використовуйте кирилицю). Як я вже сказав, ім’я робочої групи на всіх комп’ютерах має збігатися.

  Наступним кроком, зайдіть в Центр управління мережами і загальним доступом Windows (його можна знайти в панелі управління, або за допомогою правого кліка по значку підключення в області повідомлень).

  Для всіх профілів мережі потрібно увімкнути мережеве виявлення, автоматичне налаштування, загальний доступ до файлів і принтерів.

  Перейдіть до пункту «Додаткові параметри спільного доступу”, перейдіть до розділу «Всі мережі» і в останньому пункті «Загальний доступ з парольного захистом» виберіть «Відключити загальний доступ з парольного захистом» і збережіть зміни.

  Як попередній підсумок: на всіх комп’ютерах локальної мережі повинно бути встановлено одне ім’я робочої групи, а також мережеве виявлення; на комп’ютерах, папки з яких повинні бути доступні в мережі, слід включити загальний доступ до файлів і принтерів і відключити загальний доступ з парольного захистом.

  Вищеописаного досить, якщо всі комп’ютери у вашій домашній мережі підключені до одного роутеру. При інших варіантах підключення може знадобитися задати статичний IP-адресу в одній підмережі у властивостях підключення LAN.

  Примітка: в Windows 10 і 8 ім’я комп’ютера в локальній мережі задається автоматично при установці і зазвичай виглядає не кращим чином і не дозволяє ідентифікувати комп’ютер. Щоб змінити ім’я комп’ютера використовуйте інструкцію Як змінити ім’я комп’ютера Windows 10 (один із способів в керівництві підійде і для попередніх версій ОС).

  Надання доступу до файлів і папок на комп’ютері

  Для того, щоб надати загальний доступ до папки Windows в локальній мережі, клікніть правою кнопкою миші по цій папці і виберіть пункт «Властивості» і перейдіть до вкладки «Доступ», на ній натисніть кнопку «Розширена настройка».

  Позначте «Відкрити спільний доступ до цієї папки», після чого натисніть «Дозволи».

  Відзначте ті дозволи, які необхідні для цієї папки. Якщо потрібна можливість тільки читання, можете залишити значення за замовчуванням. Застосуйте зроблені настройки.

  Після цього, у властивостях папки відкрийте вкладку «Безпека» і натисніть кнопку «Змінити», а в наступному вікні. «Додати».

  Вкажіть ім’я користувача (групи) «Все» (без лапок), додайте його, після чого, встановіть ті ж дозволу, що встановлювали в попередній раз. Збережіть зроблені зміни.

  Про всяк випадок, після всіх виконаних маніпуляцій, має сенс перезавантажити комп‘ютер.

  READ  Комп'ютер вимикається відразу після включення

  Доступ до папок в локальній мережі з іншого комп‘ютера

  На цьому настройка завершена: тепер, з інших комп’ютерів ви можете отримати доступ до папки по локальній мережі. зайдіть в «Провідник», відкрийте пункт «Мережа», ну а далі, думаю, все буде очевидно. відкривайте і робіть з вмістом папки все, що було встановлено в дозволах. Для більш зручного доступу до мережевої папки, можете створити її ярлик в зручному місці. Також може виявитися корисним: Як налаштувати DLNA-сервер в Windows (наприклад, для відтворення фільмів з комп‘ютера на телевізорі).

  якщо гра стара то можливо потрібно встановити IPX протокол, наприклад для гри Герої меча і магії або для CC.

  Не знаю що за дурниця але після настройки по даній інструкції локальної мережі через RG кабель на другому PC все одно вимагає пароль та ім’я користувача, а домашню групу зовсім налаштувати на обох пишеться Інші PC домашньої групи зараз недоступні, і до речі пора б саму інструкцію оновити тому як деякі опції на Віндоус 10 на даний момент просто відсутні наприклад у властивостях папок немає вкладки доступ.

  Планую оновлювати інструкцію на початку квітня, коли чергове оновлення 10-ки вийде (там взагалі домашні групи ніби як зникнуть).

  Погано що домашні групи зникнуть (треба спробувати перешкодити цьому процесу завтра спробую перешкодити зникнення домашніх груп)

  Два компа (по кабелю) і ноут (по wi-fi) об’єднані в мережу через роутер. І до останнього поновлення Win 10 все працювало, а після поновлення комп’ютери і ноут бачать один одного, а доступу немає. В налаштуваннях всі доступи включені, парольний захист відключена, робоча група однакова і час і дата теж. Загальний доступ до дисків надано, ну чого ще цим сволотам з дрібном’який компанії треба? Навіщо такий геморой і танці з бубном, але ж раніше мережу так легко налаштовувалася.

  я теж якось налаштував локалку між компом і ноутом, причому дуже легко, буквально за інструкцією, але потім вінду перевстановив на ноут і все, кінець. Нічого налаштувати не виходить. Як же дістали ці чорти з майкрософт зі своєю 10-й.

  Особисто мене просто бомбить з налаштування мережі. У мене 2 PC будинку, w10 однаково встановлення всього, мережа налаштована по інструкції. То один PC. другого не бачить, то один одного не бачать, то не бачать, але якщо вручну ім’я PC в мережі прописати починає відображають диски, то пускають на Розшарені диски і папки, то не пускає. Постійно танці з бубнами. Це просто дурдом якийсь, невже не можна було зробити настройку мережі по 1 кліку, це ж мої PC в моєму домі, нафіга стільки складнощів робити Майкрософт? Скільки років я так і не можу зрозуміти як налаштовувати мережу, якщо все зробити по інструкції. воно працює через раз, мабуть від фази місяця залежить.

  чорти майкрософтенскіе не вас одних дратують. Така ж ситуація.

  Добрий день. Роутер в ЛВС. Як їм управляти з компа. спасибі.

  Вою від безсилля! третій день бьюсь.На одному PC налаштував домашню групу, на іншому намагаюся під’єднатися, вилітає помилка «домашні групи не виявлені в мережі. бла-бла-бла »комп’ютери пінгуються і туди і назад. осі абсолютно однакові. Брандмауер відключені, в провіднику в папці «мережу» бачать один одного. на обох відключена служба оновлення Windows. що може бути?

  Який антивірус використовуєш? 2. Проблема може бути саме в ньому 3. Дивись його налаштування і політику мереж, в Norton security в налаштуваннях потрібно додавати окремо Ім’я компа і IP 4. Спробуй видалити антивирь і все запрацює, якщо не впораєшся в його настройках мережі. 5. c EIS вирішив проблему видаленням eset internet security не став заморочуватися поставив Norton Security інтерфейс зрозумілий на інтуїтивному рівні

  Добрий день. «Після цього, у властивостях папки відкрийте вкладку« Безпека »і натисніть кнопку« Змінити », а в наступному вікні.« Додати »» Але кнопка «додати» у мене не активна. Ось скрін. Пож. підкажіть, що зробити.

  Це системна папка з власником TrustedIsntaller. Для неї це так не вийде. Але цей крок можна пропустити, якщо ви будете підключатися під ім’ям користувача з паролем, тобто читати папку можна буде. Тут взагалі мені б статтю цю всю переписати, давно писав, є деякі неточності і не всі актуально.

  Але, у мене в цій вкладці немає «все», є користувачі, все одно також.

  Блін що за дичину зробили в вин 10 із загальними папками. Створюю на PC вин 10 точку доступу прогой Коннектіфай Підключаю до створеної мережі комп з вин 7. Всі налаштовую за інструкцією: Однакове ім’я робочої групи: так Мережеве виявлення і доступ до всього на обох компах: так Папки з загальним доступом і всіма дозволами для всіх: да Результат: вин 10 бачить тільки свою мережу і папки, на вин 7 нічого не бачить вин 7, провідник нічого не бачить, TotalCommander (TC) бачить свою мережу і папки. Танцюю з бубном, у домашньої групи на вин 7 якісь проблеми, виходжу з домашньої групи. Дивлюся домашню групу на вин 10, а немає її виявляється випиляли її дрібні гади, ну і фіг з нею. Результат: Вин 10 бачить обидві мережі і все розшарені папки, можна копіювати файли туди сюди і видаляти. Він 7, МС не бачить нічого, провідник бачить тільки свою мережу і свої папки! Мережа та папки з вин 10 не бачить хоч убийся! Далі танцюю з бубном, знаходжу баг: на вин 7 скидаються настройки мережевого визначення, знаходжу рішення (запускаю потрібні служби), мережеве виявлення знову працює, але бестолку. Дивлюся далі тип мережі: на вин 10 приватна. змінити ніяк не можна. На вин 7 громадська. теж змінити ніяк незя. Люто стукаю в бубон, бачу знову проблеми з домашньої групою на вин 7, запускаю усунення проблем, які не усувається але вінда пропонує поміняти тип мережі на домашній (приватний), дико кричу на неї, змінює і про чудо проблема з домашньої групою теж зважилася. Результат: обидва компа тип мережі приватна (домашня). ефекту нуль Створюю домашню групу на вин 7: Результат: На вин 10 в мережі з’явився медіаплеєр, вин 7 по раніше нічого не бачить крім себе. Виходжу з домашньої групи знову. Знову люто стукаю бубном. Намагаюся в вин 10 створити загальну папку інструментами нібито Поділитися, надати доступ і т.п не працює, в мережі створюється типу мережева папка і для чогось расшарівать вся папка юзверя але загального доступу до них немає в параметрах, а дрібні виродки адже стверджують що це нібито заміна домашньої групи. Лан, шарю папку по-старому (десять раз натисни туди, сто туди), до речі цей спосіб теж зачемто расшарівать разом з цільовою папкою всюпапку юзверя, доводиться її кожен раз отшарівать, цей баг ще з 7 перекочував. Ну вобщем результат нуль, вин 7 як і раніше не бачить папки на вин 10. Танцюю далі. На вин 10 створюю ярлик шареной папки і копіюю його по мережі в кулі на вин 7 Потім на вин 7 з мережевої папки запускаю цей ярлих і бац заходжу в цю папку на вин 10 і раптово провідник на вин 7 починає бачити мережу і папки на вин 10 (ТЗ як і раніше нічого не бачить). Ок закриваю папку і тут бац, вин 7 знову не бачить вин 10. Яким дивом кидаю ярлик на робочий стіл вин 7, запускаю. працює так само як з мережевої папки. Відправляю з вин 10 на вин 7 по сітці киношку. На вин 7 запускаю, показує. Намагаюся провідником скопіювати файл, провідник падає і перезапускається. Переміщаю в вин 10 файл з папки на вин 10 в папку на вин 7 Намагаюся на вин 7 знову його скопіювати провідником. знову падає. Роблю теж Тоталь. все працює. На вин 10 перейменовую шареную папку, злітає кулі. Роблю кулі як раніше, створюю ярлик, відправляю на вин 7. Намагаюся на вин 7 його запустити, фіг. ярлик мертвий. Спробував ще кілька разів по кожному не працює Focus з ярликом. Перезавантажувати вин 7, конекчу, знову тип мережі громадська і помилка домашньої групи. Лечу як раніше. Пробую знову Focus з ярликом НЕ РА БО ТА ЕТ Тут я все, СК МАЙКИ Я ВАС НЕНАВИЖУ ВИ ГІРШЕ ФОШІСТОВ Що я роблю не так, допоможіть люди добрі; (

  У мене підключені два компа звичайним проводом. Проблема така ж, з точністю до навпаки: сімка бачить десятку, десятка не бачить сімку, тільки медіапристроїв. На вашу методу з ярликом зробив. Провідник побачив в мережі комп з сімкою, і я кліком правої кнопки миші, закріпив його на початковому екрані. Перезавантажив обидва компа і після з початкового екрана пробую відкривати: видає помилку доступу і пропонує скасування або діагностику. Натискаю діагностику і все відкривається. І навіть є доступ до принтера підключеному до PC з сімкою. Я дуже радий. Дякую Вам за ваш досвід 🙂

  Вобщем за тиждень інтернет пошуків і власного досвіду, вдалося з’ясувати наступне: 1. У Win 10 криворукий індуси жорстко поглумилися над DNS і якщо у вас динамічний IP ніякі танці з бубном не допоможуть, навіть якщо і вийде випадково потрапити в резонанс, через кілька хвилин все відвалиться. Нічерта не працює навіть при використанні софта. Крім Connectify, але 2. Connectify в штатному режимі теж не працює, потрібно в настройках включати використовувати WiFiDirect, це чудесним чином вирішує проблему з инетом і частково із загальним доступом, але 3 Connectify роздача інету є тільки в платній версії, причому коштує вона непристойно дорого. але для людей з розширеними уявленнями про мораль це дуже просто вирішується =) 4 WiFiDirect це що то типу блютус, порівняно новий протокол для підключення будь-яких там бездротових навушників та інших пристроїв але тільки по Wi-Fi, детально можна почитати на вікі. Вроди як для зв’язку між комп’ютерами не обладнаний спеціальним чіпом він не призначений, але як то по хитрому воно працює, перевірено на смарте якому більше 7 років і ноутбуці, більше 5 років. 5 Інші проги використовують WiFiDirect для організації мережі і роздачі інету я знайти не зміг, якщо хто знає підкажіть. 6 Є ще прога TMeter, древня, від наших хлопців, безкоштовна для мережі до 3х комп’ютерів, основне призначення роздача інету і контроль трафіку, але зв’язок вона робить по власних протоколах, в обхід цієї віндовскій порнухи. Сам не пробував, дуже заморочений інтерфейс, але кажуть працює. 7 Connectify, якщо намагатися підключити до точки більше одного пристрою, то вони постійно відвалюються і перепідключатися. Можливо проблема в моєму дешманском однопоточном Wlan адаптер, на ноута з вбудованим адаптером має бути трохи краще за ідеєю. 8 Ноут з вин 7 так і не бачить папки розшарені на PC з вин 10, хоча вин 10 бачить кулі на вин 7. Є думка що проблема в тому що індуси варварськи випиляли Домашню групу в вин 10. Добрі люди з Lenovo, теж видать з цим натр сь свого часу і зробили абсолютно безкоштовну утиліту SHAREit, яка расшарівать папки через WiFiDirect (вроди якомога не тільки між комп’ютерами але смарт теж), ще не пробував, як руки дійдуть відпишуся про результати.

  Upd з приводу SHAREit Коротко: Чи не працює Детально: Для роботи потрібно щоб на обох пристроях був запущений клієнт. Клієнт Нишпорить не сумісний з Коннектіфай, при запуску шарить все підключення до коннектіфаю відвалюються. На PC з вин 7 Нишпорить не може звернутися до точку доступу, відповідно клієнт на вин 10 її не бачить. Точка доступу створена шарить на вин 10 видно на вин 7 але вин 7 до неї підключитися не може. Клієнт шарить на вин сім бачить клієнт на вин 10 але підключитися до нього не може. Разом виходить що Коннектіфай в режимі WI-FI Direct єдиний робочий спосіб роздати інет і односторонню мережу між вин 10 і іншими пристроями без залізного роутера. Приємна дрібниця: З коннектіфая можна вийти залишивши точку доступу активної, економія 80-100 метрів оператіви.

  Увімкніть службу з корявим назвою. Публікація ресурсів виявлення функції. все запрацює.

  Все ясно. Думав тільки у мене глюки дикі при налаштуванні мережі. Системник. Підключений кабелем до роутера. Чи не бачить не те що мережа, себе не бачить. Ноутбук. Себе весь час бачить. Мережа іноді бачить. Якщо спробувати зайти на системник, а там порожня папка. Немає нічого розшарений. Нетбук. Поводиться приблизно як і ноут, тільки менш пристойно. Поки стояла сімка, все прекрасно працювало. 10-ка це повний облом. Колись в офісі робив внутрішній чат. Там були папки загального доступу. Доведеться напружити мозок, і створити мережу за допомогою сторонніх програм

  Глюк у 10-ки наступний. 10-ка стоїть на системнике, ноутбуці, нетбуці. Мережа з’явиться тільки у комп’ютера, включеного першим. Він буде бачити всі комп’ютери в мережі та їх загальні папки. На інших же мережу відображатися не буде. Якщо вам потрібно скопіювати файли з мережі, то той комп, звідки треба завантажити файли повинен включатися першим. І все ОК.

  А скринька просто відкривається. Для тих у кого не працює локальна мережа на десятці. У Windows 10 версії 1803 слід включити службу з корявим назвою. Публікація ресурсів виявлення функції. І поставити її в автоматичний режим.

  READ  Налаштування цифрового телебачення на телевізорі Samsung

  Ну ок вин 7 побачив мережу на вин 10, але зайти на неї все одно не може. Які ще потрібно вимовити заклинання?

  Величезне дякую! Запрацювало після включення цієї служби. Три ноутбука. вин 10, вин 10 і вин 7. Постійно хтось когось не бачив, іноді і себе. Зараз все працює як треба.

  Уууууууууу, спасибі Вам огромнооое. Налаштовував все правильно, але не виходило увійти в комп, тому що у нього була налаштована парольний захист. І тільки у вас я знайшов де потрібно ставити галочку. Спасибі Вам большоооооее!

  ipscaner хлопці вам на допомогу. все знайде і підключить

  два комп’ютери один вин 10 інший вин 7. на вин 7 бачить комп 10, а на вин 10 не бачить вин 7, в якому PC шукати причину і що потрібно зробити?

  Добрий день. Вивчити параметри на комп’ютері з 7-кою, мережеве виявлення та інше. Також тут в коментарях, якщо не помиляюся, пару рекомендацій на такий випадок давали.

  Взагалі не зрозуміло, куди клацнути, щоб потрапити в Додаткові настройки доступу. Автор забув написати. З Андроїда бачу ноут (Він7), спроба зайти. питання пароля та імені користувача. Все, що мені потрібно. дізнатися, який LAN-пароль і ім’я передбачено, коли створювалася мережу. Всі. А заткнув на те, що не знаю, як вийти в це вікно:

  Як сказав оратор вище. вою від безсилля.

  Це вікно відкривається в 7-ке в центрі управління мережами і загальним доступом. змінити додаткові параметри спільного доступу (пункт зліва в панелі)

  Таким же способом Разшарив весь диск! Дякую за статтю!

  Може кому допоможе мій спосіб. З’єднував в мережу 10 і 8 вінду. Станцював з бубном по кожному запропонованому тут варіанту. і нічого хорошого. Все одно вилазила табличка з вимогою пароля. Тобто, створення додаткового лівого користувача мені не допомогло. Тоді я на кожному PC створив користувача з даними іншого компа, і тим же паролем на вхід. на PC А створив учетку компа Б на PC Б створив учетку компа А ті ж ім’я і пароль, які ви вводите при вході в систему. у 10 вінди потрібно вказати саме пароль, пін не пройде

  і при расшаріваніє дисків вказував дозвіл на доступ саме цього користувачеві. після цього всі підключилося моментально.

  Діма привіт. Така ситуація. Купив синові з вайфай. Налаштував, як-то комп’ютер його побачив. Потім я його вимкнув на декілька днів. І після включення жодне з пристроїв підключених до мого модему по Wi-Fi, не бачить принтер. При цьому на принтері горить що він підключений через Wi-Fi. І в модемі видно підключені пристрої. Ну як би не працює зв’язок по Wi-Fi між пристроями, dhcp підключений. Чи може це бути проблема в самому модемі. Тп Лінк 8961 нд. Тому що я якось зауважував таке iPad по iTunes через Wi-Fi працював. я міг без проводів на iPad закинути Файли з компа, потім перестав. Грішу на модем що думаєш. Просто перестав працювати як би не дає пристроїв до нього підключеним бачити один одного чи

  Добрий день. Боюся, недостатньо інформації, щоб здогадатися, в чому справа. може взагалі тимчасовий збій і зараз у вас вже все працює, або просто перезавантаження роутера буде досить.

  Вітаю! Хочу налаштувати локальну мережу між настільним PC і ноутом безпосередньо. Ноут підключений до wi-fi і у нього є інтернет. При підключенні двох комп’ютерів безпосередньо, ноут починає роздавати інет на настільний PC, однак він мені там не потрібен. Як можна зробити так, щоб на настільному PC інету не було, а на ноут залишався, при цьому щоб вони були один до одного підключені? (Інет через wi-fi роутер мегафон, Ноут. PC приєднуються по кручений парі)

  Добрий день. У вас судячи з усього у властивостях Інтернет-підключення на ноутбуці включений загальний доступ до Інтернету. Як вимкнути (на ноут): 1. WinR. ncpa.cpl 2. Відкриваємо властивості бездротового підключення (правий клік. властивості). 3. Дивимося вкладку «доступ».

  Локальна мережа Gigabit Ethernet! Як робити терморегулятори 4-парної кручений пари від роутера до пристроїв: принтер, комп’ютер, ноутбук, Smart-TV? Перехресно за принципом кросовера (1Гб) або прямим підключенням як патч-кордом (начебто тоді максимум 100 МБ)?

  Вітаю! Я хочу 2 домашніх комп’ютера під’єднати до модему через роутер. Питання: чи будуть пакети, що відсилаються в мережу 1-м комп’ютером, доступні іншого комп’ютера? Інакше кажучи, чи зможе 2-й комп’ютер перехоплювати пакети, що відсилаються 1-м комп’ютером?

  Добрий день. Складно, але теорія дозволяє, якщо поставити собі за мету і сісти читати доки. Але тільки теорія, на практиці у конкретній техніці може і не вийти. Сам по собі він звичайно нічого перехоплювати НЕ буде.

  Блін, чомусь вийшли мережі різні на двох комп’ютерах, підключених до одного роутеру в сусідні порти. І ніяк не можу створити одну мережу для обох. Одна. «Мережа 2» російською! Друга. з інгліш-назвою, узятим з назви Wi-Fi-мережі роутера. Робочі групи. однакові, мережі. приватні беспарольному, Вінди. абсолютно однакові. Назви мереж можна змінювати як завгодно, але «Мережа 2» не змінюється і «домашня група» не створюється в принципі (вимагає створення TCP / IPv6, який і так створений, на цьому все і закінчується) В результаті. ті ж трабли, які перераховані в вищевикладених постах: один комп відмінно бачить розшарений диск у другого, другий. тільки себе, іноді (секунд на 15-20-ть) і диск у першого Як перемогти цю справу, хто знає?

  Добрий день. Взагалі назва мережі не повинно ні на що впливати, воно задається Windows саме і як би ніякого відношення до того, в одній мережі комп’ютери чи ні не має. З ідей. а чи немає якихось віртуальних мережевих адаптерів в системі? Від віртуальних машин і т.п.? Вони в теорії можуть впливати.

  Не можу організувати «домашню групу». потрібне створення протоколу версії IPv6, який і так включений, і у властивостях мережі, і в роутері. При діагностиці повідомляється, що «Протокол IP версії 6 IPv6 відключений. НЕ виправлено», на цьому все і закінчується У чому проблема і як побороти цю справу?

  І ще одне питання з області лікнепу: чому одна мережа обізвана як «Мережа 2», а друга (на іншому PC). з інгліш-назвою, узятим з назви Wi-Fi-мережі роутера? Адже якщо комп’ютери підключені до одного роутеру, та ще й в сусідні порти, то вони знаходяться в одній локальній мережі

  Мережа. приватна, однорангова, беспарольному, складається з двох комп’ютерів, підключених по шнуркам до роутера. Вінди на них абсолютно однакові. Трабли з мережею. ті ж, що і перераховані в вищевикладених постах: один копм відмінно бачить розшарений диск у другого, другий. тільки себе, хоча іноді (секунд на 15-20-ть) і диск у першого

  Добрий день. Підкажіть, Windows 10 в локальній мережі бачить комп’ютери тільки з Windows 10, а комп’ютери з win 7 і win xp не бачить. Я вже весь інтернет прочитав, але схожих тим не знайшов, напевно це унікальна проблема у мене.

  Привіт, Дмитро. Дуже прошу допомогти. На роботі одноранговая локальна мережа, комп’ютери з Windows 10, ip динамічний. На всіх комп’ютерах розшарено папка документи. Всі бачать один одного, копіювати, змінювати можна, але не виходить копіювати в кореневу папку документи, а тільки в її підпапки, наприклад Документи / Звіти тощо Як зробити можливим копіювання файлів в корінь папки Документи, а не тільки в її підпапки?

  Добрий день. А якщо спробувати на вкладці «Безпека» у властивостях папки додати повний доступ для групи «Всі»?

  Как настроить сеть по LAN между двумя компьютерами

  Дякую за відповідь, Дмитро. У нас там так і налаштоване Дозволити → Всі → Повний доступ → Для цієї папки, її підпапок і файлів. Але в саму папку копіювати не виходить.

  Спасибі вам! мені допомогло це: «в останньому пункті« Загальний доступ з парольного захистом »виберіть« Відключити загальний доступ з парольного захистом »». і все запрацювало. ну чому в винде все так зроблено, сам не розберешся. Хотів дізнатися. чому саме цей пункт заважає, і для чого він взагалі потрібен?

  Дивіться як: з цим пунктом, коли він включений, ви можете отримати доступ до папок на тому комп’ютері тільки якщо будете використовувати для підключення обліковий запис з паролем яка є на тому самому віддаленому комп‘ютері. Навіщо. безпека, може бути важливо в корпоративних мережах.

  Налаштування локальної мережі між комп’ютерами і відкриття доступу до файлів в цій мережі в Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista

  Корпорація Microsoft, починаючи з Windows Vista, сильно змінили політику безпеки своїх систем щодо локальної мережі. Операційна система здавалося нової, якийсь занадто складною, і тому багато хто так і не змогли розібратися як відкрити доступ до файлів на комп’ютері. Сьогодні ми розберемо, як це робиться на прикладі Windows 8.1, але в Vista і 7 аналогічна система, і різниця не принципова. Локальну мережу можна також використовувати для подальшого створення DLNA.сеті. яка буде об’єднувати всі мультимедійні пристрої будинку або квартири, або WebDAV сервера для обміну файлами з телефоном або планшетом.

  На мій погляд це дуже зручно, коли без додаткових рухів можна відтворити фільм з комп’ютера, ноутбука або навіть телефону на великому екрані телевізора або прослухати улюблену музику з телефону, на акустичній системі без підключення додаткових проводів, хоча тут вже необхідний Wi-Fi роутер. Але перейдемо до налаштування локальної мережі.

  Покрокова інструкція

  У вікні, переходимо на вкладку «Ім’я комп‘ютера» і тиснемо кнопку «Змінити». Відкривається діалогове вікно, в якому нам і потрібно записати нову робочу групу. Прописуємо MSHOME (все великими) і тиснемо ОК. Закриваємо параметри системи так само натисканням кнопки ОК і перезавантажуємо комп’ютер.

  Далі бажано налаштувати постійний IP для обох комп’ютерів. Для цього йдемо в «Панель управління». «Мережа та інтернет». «Центр управління мережами і загальним доступом». в лівій частині вікна «Зміна параметрів адаптера». вибираємо мережеву карту, натискаємо правою клавішею і тиснемо «Властивості».

  Перед виконанням цього пункту читаємо примітки під скріншотом. Вибираємо «Протокол Інтернету версії 4» і тиснемо «Властивості», заповнюємо як показано на зображенні.

  P.S. У разі, якщо локальна мережа у вас організована через роутер з включеним DHCP сервером. IP-адреса, Основний шлюз і DNS-Сервера можна залишити в автоматичному режимі. Дана дія необхідно робити, якщо у вас два комп’ютери підключені на пряму або відключений DHCP на роутері.

  P.P.S. Значення IP-адреси має бути різним на комп’ютерах в межах однієї локальної мережі. Тобто, у вашому комп’ютері вказуємо IP 192.168.0.7, а у наступного вже 192.168.0.8.

  Далі нам потрібно налаштувати видимість комп’ютера в межах локальної мережі. Для цього проходимо в «Панель управління». «Мережа та інтернет». «Центр управління мережами і загальним доступом». в лівій частині вікна вибираємо «Змінити додаткові параметри спільного доступу” і перед нами відкриються профілі параметрів загального доступу. Тут ваше завдання полягає в тому, що у всіх профілях ви повинні включити «мережеве виявлення», і «загальний доступ до файлів і принтерів», і «загальний доступ, щоб мережеві користувачі могли читати і записувати файли в загальних папках», а так само «Відключити загальний доступ з парольного захистом». Тиснемо зберегти зміни.

  У цьому пункті починаємо працювати саме з папками, яким будемо давати загальний доступ в мережі. Я розповім на прикладі однієї папки, але відкрити доступ можна до всього локальному диску за аналогічним сценарієм. Для початку нам необхідно відкрити загальний доступ до папки. При цьому потрібно враховувати, що якщо мережа не обмежується двома комп’ютерами (наприклад деякі провайдери (Білайн) проводять інтернет в квартири на основі однієї великої локальної мережі), є сенс не давати право на зміну вмісту папки; якщо ви впевнені в комп’ютерах входять в локальну мережу, сміливо давайте «Повний доступ». Отже, відкриваємо властивості потрібної нам папки, для цього тиснемо правою клавішею по папці і вибираємо »Властивості», відкриваємо вкладку «Доступ» і тиснемо кнопку «Розширена настройка».

  налаштування, мережа, двома, комп, ютерами

  У вікні ставимо галочку «Відкрити спільний доступ до цієї папки», тиснемо кнопку «Дозволи» і даємо потрібні права папці; так як це приклад, я даю повний доступ до папки, але ви ставте на ваш розсуд. Ось що у мене вийшло:

  Тиснемо ОК для прийняття змін, так само тиснемо ОК у вікні «Розширена настройка загального доступу», далі у властивостях папки переходимо в розділ «Безпека» і натискаємо кнопку «Змінити».

  Тиснемо кнопку «Додати», у вікні, пишемо «Все» (без лапок) і тиснемо ОК.

  Вибираємо у вікні нашу нову групу і даємо їй повний доступ в нижній частині вікна.

 • Тиснемо ОК, у властивостях папки теж ОК і для надійності ще раз перезапускаємо комп’ютер.
 • На цьому все. Сподіваюся, ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, ввівши свій e-mail в поле праворуч або підписавшись на групу в Вконтакте.

  BETATECH.COM.UA 2021