Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Налаштування підсвічування клавіатури на ноутбуці Asus

Налаштування підсвічування клавіатури

Особисто я зіткнулася з такою ситуацією: підсвічування у мене працювала і яскравість регулювалася, але постійно змінювався її колір. Або ж клавіші можуть підсвічуватися одним кольором, наприклад, червоним, і все. Якщо у вас подібна ситуація, і вас цікавить, як змінити колір підсвічування клавіатури на ноутбуці Asus, то читайте цей пункт.

налаштування, підсвічування, ноутбуці, asus

Як уже згадувалося вище, зробити це через «Параметри» можна, тому доведеться завантажувати спеціальну утиліту. Розглянемо дві: Armoury Crate і Aura Sync.

Чи не працює підсвічування

Якщо поєднання клавіш для регулювання яскравості у вас не спрацьовують, або ви впевнені, що сама функція є, але як і раніше не працює підсвічування клавіатури на ноутбуці Asus, навіть при включенні ноутбука кнопки не світяться, то потрібно розібратися з драйверами.

Завантажити їх можна з офіційного сайту Asus. Так і вводите запит в пошуковий рядок, або можете перейти за посиланням: https://www.Asus.com/ua/support/. На сайті вибираємо продукт, в нашому випадку, це «Ноутбуки».

Далі в області «Виберіть продукт» потрібно вказати серію і модель свого ноутбука. Коли він з’явиться праворуч, під назвою натисніть «Драйвери та утиліти».

На вкладці «Driver Tools» вкажіть модель процесора і встановлену операційну систему. Після цього внизу відобразиться список драйверів.

Нас цікавлять розділи «Others» і «Utilities». Гарненько подивіться, які там є драйвера і розгорніть-прочитайте описи до них. В описах потрібно шукати слова «Keyboard hotkeys» (гарячі клавіші клавіатури) або «specific functions» (специфічні функції).

налаштування, підсвічування, ноутбуці, asus

Як робила я. У розділі «Utilities» побачила слово «Keyboard» в описі до драйверу «Armoury Crate Service» (він необхідний для управління підсвічуванням). Також в описі прочитала, що потрібно встановити «Asus System Control Interface V2». щоб всі функції клавіатури працювали нормально.

У розділі «Others» знайшла драйвер «Asus System Control Interface V2» і встановила його останню версію. Для установки драйвера тисніть «Download». виймайте скачаний архів і запускайте в ньому файл «Install».

У вас назву драйвера може бути інше і це буде залежати від моделі ноутбука, наприклад, він може називатися «ATKPackage».

Тепер всі функціональні клавіші в комбінації з Fn повинні працювати. А це означає, що і підсвічування клавіатури ноутбука, зі згаданими раніше комбінаціями, повинна регулюватися.

Включення, настройка і управління підсвічуванням клавіатури на ноутбуці Asus

Зараз ноутбуком вже нікого не здивуєш, а зовсім недавно він був у однієї людини з 10-ти. Вони відрізняються виробниками, зовнішнім виглядом, характеристиками. Загалом, вибирай що хочеш. І на дорогих моделях або на геймерських пристроях, дуже часто можна зіткнутися з підсвічуванням клавіатури.

Це дуже зручно, якщо вам часто доводиться працювати в темряві, ну і звичайно. це красиво. Так ось, якщо у вас клавіатура з підсвічуванням на ноутбуці Asus, і ви не знаєте, що з нею робити, давайте розберемося. Максимально зрозуміло я постараюся пояснити, як включити підсвічування клавіатури, що робити, якщо вона не працює, і як можна змінити колір.

Для початку потрібно зрозуміти, чи є дана функція на вашому пристрої. Можете відкрити офіційний сайт компанії Asus, ввести свою модель і подивитися характеристики. Або ж уважно придивіться до клавіш: нанесення на них букви повинні бути напівпрозорі. У мене, наприклад, ще є окремий індикатор на клавіші Caps Lock, коли клавіша натиснута, він горить червоним кольором.

Програма Armoury Crate

Перед тим, як переходити до скачування програми, потрібно завантажити спеціальну службу. Для цього відкрийте офіційний сайт Asus, введіть модель свого ноутбука і перейдіть до списку драйверів. «Driver Utility».

Вибирайте модель процесора і операційну систему, яка встановлена ​​на ноутбуці.

У розділі «Utilities» шукайте драйвер «Armoury Crate Service» (останню версію) і натискайте навпроти нього на кнопку «Download». для скачування. Це і є драйвер підсвічування клавіатури, а точніше, саме ця служба дозволяє їй управляти.

Скачаний файл шукайте в папці «Завантаження» на комп’ютері. Виділіть її та натисніть праву кнопку миші. З контекстного меню виберіть «Вилучити всі».

READ  Як зняти задню кришку ноутбука HP

За допомогою кнопки «Огляд» вкажіть, куди витягти файли з архіву, потім натисніть кнопку «Вилучити».

Заходьте в розпаковану папку і запускайте додаток «ArmouryCrateSetup».

Відзначайте маркером пункт м «Repair» і клікайте «Finish».

У вас вікно може виглядати інакше, і в ньому буде запропоновано саме встановити службу: просто дотримуйтесь вказівок майстра установки.

Коли установка закінчиться, у вікні натисніть «Close».

Для того щоб служба почала працювати, потрібно перезавантажити ноутбук. Можна зробити це відразу, натиснувши кнопку «Yes». або натисніть «No». закрийте всі запущені програми і самі виконайте перезавантаження.

Після того, як буде встановлена ​​служба, зайдіть в меню «Пуск» і клацніть по ярлику «Microsoft Store».

Якщо ви не будете підключені до особистий аккаунт, то прийдіть до нього зараз, натиснувши на чоловічка вгорі праворуч.

Якщо аккаунта у вас немає, то можете створити обліковий запис Microsoft за цією інструкцією.

Введіть свої логін і пароль і почекайте, коли виконатися вхід.

Далі через рядок пошуку знайдіть додаток «Armoury Crate». Клацніть по знайденому результату.

На сторінці додатка натисніть кнопку «Отримати».

Подивитися прогрес завантаження можна на вкладці «Скачування». або натисніть на стрілку вгорі праворуч.

Утиліта Armoury Crate встановиться сама після скачування. Знайти її можна в меню «Пуск» в списку додатків.

налаштування, підсвічування, ноутбуці, asus

Після установки потрібної служби та додатки Armoury Crate можна переходити до найцікавішого. це настройка підсвічування клавіатури. Для цього натисніть на кнопку із зображенням клавіатури і виберіть «Система».

Далі відкрийте вкладку «Підсвічування». виберіть будь-який із запропонованих ефектів і відповідний колір.

Вказуйте колір в колірному колі, можете додати його в окремий список і зберігайте зміни.

Как включить подсветку клавиш клавиатуры в ноутбуках

У цьому ж вікні трохи нижче є можливість поміняти яскравість підсвічування, використовуючи повзунок.

включення підсвічування

Почнемо з самого простого. Використання підсвічування клавіатури здійснюється за допомогою сполучень клавіш. Ніяких налаштувань у вікні «Параметри» ви не знайдете. Якщо під час завантаження операційної системи кнопки підсвічуються будь-яким кольором, а потім гаснуть, значить потрібно розібратися, як включити підсвічування клавіатури на ноутбуці Asus.

Как включить подсветку клавиатуры ноутбука ASUS. Что если НЕ РАБОТАЕТ

Робиться це поєднаннями клавіш FnF3 і FnF4. або Fnстрелка вниз і Fnстрелка вгору. На самій кнопці повинно бути нанесено зображення клавіатури з сонцем. Якщо сонце визирає на половину. це кнопка збільшення яскравості, зовсім небагато визирає. для зменшення яскравості підсвічування.

Програми Aura Sync і TUF Aura Core

Ще одна утиліта, яка допоможе змінити колір підсвічування клавіатури. це Aura Sync або TUF Aura Core. Подивіться на наклейку на ноутбуці. Якщо там є кольоровий круг з написом Asus AURA RGB. вибирайте програму TUF Aura Core, якщо напис Asus AURA SYNC. то утиліту Aura Sync.

Програму TUF Aura Core можна скачати з Microsoft Store описаним вище способом. Утиліта призначена виключно для управління підсвічуванням клавіатури. Різних додаткових функцій, як в Armoury Crate, ви тут не знайдете.

Тому давайте докладніше зупинимося на Aura Sync. Напишіть в пошуку назву і в кінці додайте «скачати». Далі для скачування утиліти виберіть офіційний сайт Asus.

У випадаючому списку вкажіть версію, натисніть на неї, і завантаження файлу почнеться автоматично.

Вибирайте найостаннішу. Якщо після установки вона працювати не буде, тоді спробуйте завантажувати більш ранні версії.

Скачаний файл шукайте в папці «Завантаження» і витягніть його з архіву.

Далі потрібно встановити додаток «AuraSetup».

Потім перейдіть в папку «LightingService» і запустіть файл «AuraServiceSetup» для установки необхідної служби.

Після цього можна запускати утиліту Aura Sync, кліком по ярлику на робочому столі. Коли відкриється інтерфейс програми, знаходите потрібний пункт і налаштовуйте все так, щоб підсвічування клавіатури Asus була потрібного вам кольору.

Думаю, у вас вийшло підібрати драйвер, і тепер у вас вмикається та вимикається підсвічування клавіатури на ноутбуці Asus за допомогою гарячих клавіш. Також виберіть програму, щоб можна було змінювати колір підсвічування. Тільки не встановлюйте відразу кілька утиліт, тому що вони можуть почати конфліктувати між собою і не будуть працювати.

вимкнення

Коли справа доходить до економії батареї, один з найефективніших методів. відключити підсвічування клавіатури пристрою. Така функція є величезною перевагою всіх портативних гаджетів. Але, на жаль, її підтримують далеко не всі моделі ноутбуків. Розглянемо вимкнення освітлення на прикладі Microsoft Surface Pro. Surface Pro обладнаний вбудованим датчиком, який активує діод під кнопками, щоб краще їх виділити. Якщо Surface підключений до електричної розетки, проблем зі споживанням енергії не виникне. Але якщо він працює від акумулятора, активація діодів прискорить розрядку акумулятора в кілька разів!

READ  Як дивитися відео з ноутбука на телевізорі

Інші корисні настройки для економії заряду батареї:

 • Видалення периферійних пристроїв, миші і клавіатури (на 20%.30% більше часу автономної роботи за один заряд).
 • Зменшення яскравості дисплея до 50% (на 16% більше часу автономної роботи).

Освітлення автоматично вмикається і вимикається за допомогою вбудованого датчика. Також передбачені елементи ручного управління опцією, але в більш старих версіях клавіатури Surface їх може не бути. Перші дві клавіші поруч з Esc. функціональні кнопки F1 і F2, керують освітленням на пристрої. Якщо просто натиснути на них, нічого не відбудеться. Точніше, натискання F1 або F2 не приведе до зміни яскравості підсвічування або її відключення / включення. Для доступу до спеціальних функцій клавіатури Surface потрібно утримувати Alt:

 • Збільшення яскравості. AltF2.
 • Зменшення яскравості. AltF1.

Якщо потрібно вичавити максимальну тривалість роботи батареї з Surface, від таких «булочок» доведеться відмовитися. Звичайно, в деяких ситуаціях, наприклад, в темний час доби, підсвічування просто необхідна, тому виробник передбачив збільшення або зменшення яскравості.

Sony і Lenovo

Sony також пропонує варіанти стандартних налаштувань яскравості клавіатури на деяких зі своїх моделей. Щоб побачити настройки, потрібно відкрити VAIO Control Center, а потім натиснути «Клавіатура» і «Миша». «Підсвічування клавіатури». Тут можна налаштувати програмне забезпечення на автоматичне включення або виключення діодів на основі зовнішнього освітлення. Як і Dell, Sony також пропонує можливість автоматичного відключення діодів після бездіяльності операцій з клавіатурою. Щоб відключити функцію, зніміть прапорець поруч із кнопкою «Включити підсвічування в умовах низького освітлення». Тут же можна налаштувати автоматичний режим і часовий інтервал. 10 с, 30 с, 1 хвилина або «Не відключати». Lenovo нових горизонтів використання діодів не відчиняє. Включити підсвічування клавіатури на ноутбуці Lenovo досить просто. за допомогою комбінації клавіш FnПробел. Тобто при одноразовому натисканні FnПробел драйвер підсвічуватиме на середньої яскравості. Натискання FnПробел збільшить яскравість. Ще одне натискання гарячої клавіші повністю виключить підсвічування клавіатури.

В дорозі вночі або на презентації в темній кімнаті розгледіти клавіатуру ноутбука може бути досить складно. Щоб уникнути таких неприємностей, виберіть моделі HP Pavilion з підсвічуванням під клавіатурою, яка висвітлює кожну клавішу. Символ підсвічування зазвичай відображається в лівій частині пробілу. Якщо ця функція включена, для набору листи або іншого тексту включати світло не доведеться. Залежно від моделі ноутбука діоди можна активувати декількома способами:

 • Увімкніть ноутбук і натисніть клавішу «F5» або «F12» (в залежності від моделі).
 • Знайдіть клавішу «Fn» поруч з кнопкою Windows в нижній лівій частині клавіатури. Натисніть пробіл, утримуючи Fn, щоб включити підсвічування.
 • Натисніть кнопку освітлення клавіш, якщо ваша модель ноутбука її має. Спеціальна кнопка підсвічування відзначена трьома крапками в горизонтальній косильною волосіні (зустрічається в моделях dv6-2022er, dv6-3250us і інших ноутбуках серії dv6).

Якщо жодна з комбінацій не спрацювала, перевірте весь ряд функціональних клавіш. Потрібна клавіша може перебувати в іншому місці. Якщо раніше нічого не відбувається, перевірте настройки BIOS. Для цього в BIOS виберіть BIOS Setup або BIOS Setup Utility, а потім за допомогою клавіш зі стрілками перейдіть на вкладку «Налаштування системи». Обов’язково вкажіть Action Keys Mode (поставте в значення Enabled), якщо він вимкнений.

Якщо освітлення діє всього кілька секунд, може знадобитися визначити тайм-ауту в BIOS:

 • Перезавантажте ноутбук і відразу натискайте F10, поки не відкриється BIOS.
 • Потім за допомогою клавіш зі стрілками перейдіть на вкладку «Додатково».
 • Перейдіть до параметрів вбудованого пристрою (Built-in Device Options) і натисніть Enter.
 • Тут виберіть тайм-аут підсвітки клавіатури (Backlight keyboard timeout).
 • Натисніть пробіл, щоб відкрити настройки, потім виберіть потрібну затримку.

Якщо в BIOS така настройка відсутня, функція, швидше за все, не підтримується. Більш детальну інформацію можна отримати в інструкції по експлуатації або на сайті виробника за моделлю ноутбука. Щоб налаштувати яскравість (якщо ноутбук підтримує таку функцію), натисніть функціональну кнопку два або три рази поспіль. Якщо не спрацює, спробуйте разом з функціональною клавішею натискати Fn.

MacBook і Microsoft

Всі останні моделі MacBook автоматично регулюють яскравість при слабкому освітленні за допомогою вбудованого датчика освітленості. Можна також налаштувати параметри вручну, використовуючи гарячі клавіші. Налаштування для автоматичного відключення діодів після певного періоду бездіяльності знаходяться в Boot Camp Control Panel. Щоб відкрити її, клацніть правою кнопкою миші значок Boot Camp на панелі завдань і виберіть пункт «Boot Camp Control Panel». Користувачі Microsoft Surface для збільшення яскравості клавіатури можуть використовувати AltF2, для зменшення. AltF1. Інші популярні виробники, такі як HP, Asus і Toshiba, настройки для регулювання яскравості клавіатура залишиться пропонують.

READ  Налаштування локальної мережі між двома комп'ютерами

Чи є підсвічування клавіатури в ноутбуці

Не всі ноутбуки мають клавіатуру з підсвічуванням. Щоб перевірити, чи є у вашого ноутбука клавіатура з підсвічуванням, перейдіть на сторінку підтримки на сайті розробника або скористайтеся інструкцією до пристрою. Знайдіть потрібну модель і її параметри, а потім перевірте технічні характеристики вашого ноутбука. Визначити наявність такої можливості можна і візуально. уважно вивчіть додаткові функціональні клавіші на пристрої. Зазвичай вони відзначені символами іншого кольору на кнопках F1-F12 або на стрілках. У більшості випадків для використання додаткових функцій гарячих клавіш необхідно також утримувати кнопку Fn (Function), якщо така є.

Як включити підсвічування

На жаль, в Windows 10 немає вбудованих компонентів для настройки підсвічування кнопок. Але деякі великі виробники для зміни налаштувань освітлення кнопок за замовчуванням пропонують своє власне програмне забезпечення. Наприклад, Dell на Windows 10 пропонують настройки включення підсвічування клавіатури, регулювання яскравості, автоматичного відключення після 5, 10, 30, 60, 300 секунд бездіяльності. Щоб переглянути всі настройки, користувачам Dell потрібно відкрити налаштування «Властивості клавіатури», а потім перейти на вкладку «Підсвічування».

Підсвічування клавіатури на ноутбуці. можливості і використання

Підсвічування клавіатури на всіх ноутбуках можна включати і вимикати за допомогою сполучень клавіш. Наприклад, щоб включити її на Lenovo ThinkPad серії T, потрібно використовувати клавіші FnПробел. Багато користувачів ноутбуків часто запитують, чи є в Windows 10 спеціальна настройка для регулювання яскравості. Відповідь. так і немає.

Налаштування кольору підсвічування на клавіатурі ноутбука.

Asus і Acer

Включення підсвічування на ноутбуці Asus проводиться в пару натискань. Для початку:

 • Переконайтеся, що функція включена в BIOS.
 • Переконайтеся, що ви оновили драйвери (введіть свій номер моделі і встановіть драйвер клавіатури).

Коли датчик освітлення активний, діоди кнопок Asus автоматично включить / виключить світлодіод відповідно до навколишнім оточенням. Для ручного налаштування в більшості ноутбуків Asus використовуються FnF4 (для включення підсвічування і збільшення її яскравості) і FnF3 (для зменшення яскравості і повного виключення діодів). Якщо освітлення клавіатури ноутбука Acer не працює, використовуйте комбінацію клавіш FnF9, або спеціальну кнопку keyboard backlight, розташовану зліва.

Як поміняти колір підсвічування клавіатури

Деякі моделі ноутбуків обладнані різними кольорами. Наприклад, Dell Latitude 14 Rugged 5414. Серія Latitude Rugged оснащена клавіатурою з підсвічуванням, яку можна налаштувати вручну. Передбачені наступні кольори:

 • білий;
 • Червоний;
 • зелений;
 • синій.

В якості альтернативи, в System Setup (BIOS) можна налаштувати систему на використання двох встановлених додаткових квітів. Щоб включити / вимкнути діоди або налаштувати параметри яскравості:

 • Щоб активувати перемикач, натисніть FnF10 (якщо включена функція Fn lock, клавіша Fn не потрібна).
 • Перше використання попередньої комбінації кнопок включає висвітлення на мінімальній яскравості.
 • Повторне натискання комбінацій клавіш циклічно змінює настройки яскравості на 25, 50, 75 і 100 відсотків.
 • Спробуйте кілька варіантів, щоб вибрати відповідний або повністю вимкнути світло під клавіатурою.
 • Для перегляду доступних кольорів натисніть клавіші FnC.
 • За замовчуванням активні білий, червоний, зелений і синій. В System Setup (BIOS) можна додати до двох настроюються квітів.

Налаштування клавіатури з підсвічуванням в System Setup (BIOS):

 • вимкніть ноутбук.
 • Увімкніть його і, коли з’явиться логотип Dell, кілька разів натисніть клавішу F2, щоб відкрити меню «Налаштування системи».
 • У меню «Налаштування системи» виберіть «Підсвічування клавіатури RGB». Тут можна вмикати / вимикати стандартні кольори (білий, червоний, зелений і синій).
 • Щоб встановити для користувача значення RGB, використовуйте поля введення в правій частині екрана.
 • Натисніть «Застосувати зміни» і «Вихід», щоб закрити «Налаштування системи».

Щоб заблокувати Fn, натисніть FnEsc. Інші допоміжні функціональні клавіші у верхньому рядку не будуть зачіпатися і вимагають використання клавіші Fn. Щоб відключити блокування, знову натисніть FnEsc. Функціональні клавіші повернуться до дій за замовчуванням.

Сьогодні більшість ноутбуків середнього і високого класу пропонують клавіатуру з підсвічуванням. Клавіатури з підсвічуванням спрощують друк в умовах низької освітленості, особливо для тих, хто не може друкувати наосліп. Якщо ви вже маєте досвід налаштування підсвічування клавіатури на ноутбуці, поділіться своїми враженнями в коментарях під цією статтею.

BETATECH.COM.UA 2022