Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Не включається комп’ютер з кнопки включення

Table of Contents

Проблеми з блоком живлення.

Якщо вищеописані рекомендації не допомогли вирішити проблему і комп‘ютер не включається з кнопки включення, то швидше за все винен у цьому наступний компонент комп’ютера. блок живлення. До речі, якщо у вас раніше, були проблеми з комп’ютером, і він мимоволі вимикався, то читайте статтю. Комп’ютер вимикається під час гри. З моєї практики, проблеми з включенням комп’ютера часто були пов’язані з несправністю блоку живлення. Його довговічна робота залежить від якості деталей з яких він зібраний, а також наскільки правильно він підібраний для конкретного комп’ютера. Бувають випадки, коли комп’ютер досить продуктивний, а блок живлення малої потужності, через це, він постійно працює на максимумі, а це веде до перегріву і виходу його з ладу. Для того, щоб перевірити чи є винуватцем запуску комп’ютера блок живлення, необхідно підключити до нього завідомо справний блок і перевірити, чи запуститься комп’ютер. Якщо проблема в ньому, не поспішайте його викидати.

 • Насамперед розкрийте корпус і спробуйте очистити нутрощі БП від пилу. Через забруднення, часто відбувається коротке замикання і блок живлення відмовляється працювати, тому потрібно обов’язково виключити даний момент і після чистки спробувати включити комп’ютер.
 • Друге, огляньте конденсатори блоку живлення. Згодом вони можуть роздутися, якщо такі є, то необхідно їх замінити.

Якщо зв’язуватися з ремонтом блоку живлення, немає ніякого бажання і можливості, то рекомендую придбати новий.

Сильна забрудненість системного блоку.

Напевно, одна з основних бід, через яку комп’ютер перестає нормально працювати, а іноді і включатися. наявність пилу. Рідко, коли після тривалого використання відкриваєш зламаний комп’ютер, а там все чисто й акуратно, в більшості випадків все комплектуючі комп’ютера покриті сантиметровим шаром пилу. Якщо у вас подібна ситуація, то першим ділом беріть в руки пилосос і несильно жорстку пензлик і видаляйте всю грязь. Так само рекомендую витягнути з слотів відеокарту і ОЗУ і прочистити контакти. Після, все зібрати в зворотній послідовності і включити комп’ютер. Можливо проблема вирішиться.

Комп’ютер не включається з кнопки включення. проблема з кнопкою!

На своїй практиці так само зустрічав випадки, коли комп’ютер не включався через несправну кнопки харчування. Для того, щоб перевірити в ній справа, досить на материнській платі поміняти місцями кнопку включення з кнопкою перезавантаження. Після цього, спробуйте включити комп’ютер натиснувши на кнопку перезавантаження. Якщо комп’ютер запуститься, то рекомендую замінити несправну кнопку або залишити так як є і включати PC кнопкою Reset.

Так само виключити несправну кнопку можна за допомогою замикання контактів викруткою. Для цього, знімаємо штекер кнопки харчування і замивалося контакти, приклавши плоску викрутку. Якщо комп’ютер увімкнеться, то всьому виною несправна кнопка включення.

Повністю села батарейка на материнській платі.

Ще однією причиною, через яку комп’ютер не включається з кнопки включення, є повністю сіла батарейка на материнській платі. Дана проблема зустрічається не так часто, але вона має місце бути. За замовчуванням, батарейка повинна видавати напругу 3,3 В. Якщо комп’ютер тривалий час не використовувався або просто ресурс батарейки виробився, то необхідно її замінити на нову. Проблема з несправною батарейкою легко визначається, якщо після кожного вимикання комп’ютера на ньому збивається час і настройки BIOS, а іноді комп’ютер зовсім перестає включатися.

Комп’ютер не включається з кнопки включення. Що робити?

Рано чи пізно, практично всі користувачі комп’ютерів стикаються з проблемою, коли комп’ютер не включається з кнопки включення. При цьому, проблема може бути, як на відносно новому PC, так і на комп’ютері, який пора б вже списати. Існують різні види проблем, коли комп’ютер не включається, перерахую основні:

 • Комп’ютер не реагує на кнопку включення, лампочки не загоряються, вентилятор не крутяться;
 • При включенні комп’ютер пищить, при цьому працюють вентилятори, але зображення на екрані немає;
 • Лампочки на системному блоці і материнської плати загоряються, вентилятори крутяться, але на моніторі немає зображення;
 • Комп’ютер включається і відразу вимикається і так нескінченну кількість разів.

Як бачите, комп’ютер може не включатися по-різному, тому, давайте з вами розберемося в причинах цієї проблеми більш детально, а також знайдемо шляхи вирішення.

Відсутнє живлення в розетці 220В.

Напевно, один з найпростіших варіантів, про який, як показує практика, багато користувачів забувають. Це необхідність перевірити чи є харчування в розетці. Дуже часто, комп’ютер не включається з кнопки харчування, так як пропав контакт в місці підключення кабелю живлення до системного блоку комп’ютера, або зовсім відсутня електрика в розетці. Для того, щоб виключити даний момент, необхідно підключити в використовувану розетку будь-яке інше пристрій, будь то зарядка мобільного телефону, телевізор, праску або будь-який інший електроприлад. Якщо електрику в розетці є, то перевіряємо кабель живлення, раджу взяти на перевірку інший дріт, наприклад, від монітора або принтера. Тим самим ви виключіть несправність кабелю живлення. Якщо тут так само все в порядку, то необхідно перевірити напругу в мережі. Робиться це спеціальним тестером, якщо його у вас немає, то раджу викликати електрика.

Комп’ютер не реагує на кнопку включення. причини

Якщо термін експлуатації комп’ютера солідний, то потрібно бути готовим до того, що рано чи пізно можливий вихід з ладу будь-якої складової його апаратної начинки. Крім цього, поломки PC можуть сприяти зовнішні фактори, такі як перепади напруги в мережі живлення, статичну електрику і т.п. Залежно від характеру пошкодження ознаки несправності можуть виявлятися по-різному. Одні можуть явно вказувати на вихід з ладу конкретної деталі, інші ж змушують задуматися про причини її появи. У даній темі розглянемо можливі причини і методи виявлення однієї з вельми популярних неявних поломок комп’ютера, коли він не включається з кнопки включення.

Перші дії виявлення можливих причин

Дія перша. Найочевидніше дію пошуку причин, чому комп’ютер перестав включатися з кнопки включення це перевірка стану вимикача на його блоці живлення, розташований на задній стінці системного блоку. У більшості випадків ця причина малоймовірна, тому як системний блок PC, як правило, встановлюється в замкнутий простір і доступ до його задній стінці обмежений. Проте її потрібно виключити перш, ніж робити які-небудь подальші кардинальні заходи.

Дія друга. Необхідно перевірити наявність напруги живлення системного блоку шляхом включення в розетку живильну його, іншого справного електроприладу.

Дія третя. Перевіряємо наявність хорошого контакту кабелю живлення з роз’ємом блоку живлення. Для цього від’єднуємо кабель від системного блоку і встромляє його заново.

Перевірка кнопки включення на працездатність

Якщо перші дії по виявленню можливих причин результатів не дали, то приступаємо до перевірки справності самої кнопки включення комп’ютера. Але як її перевірити? Для цього також відключаємо живлення комп’ютера і розкриваємо системний блок, відкрутивши і знявши його ліву бічну кришку. Далі внизу материнської плати знаходимо блок роз’ємів від передньої панелі корпусу. Нас цікавить роз’єм POWER SW. Від’єднуємо його і за допомогою мультиметра перевіряємо працездатність кнопки.

Робиться це просто, вставляємо щупи мультиметра в отвори отсоединенного роз’єму, і попередньо виставивши на приладі режим прозвонки, натискаємо на кнопку включення комп’ютера. Якщо в момент натискання прилад видає писк, значить кнопка працює і дроти, що приходять від неї на материнську плату, цілі.

Если не работает кнопка включения на системном блоке

Перевірка блоку живлення

Наступним етапом виявлення можливої ​​причини, чому не включається комп’ютер від натискання кнопки включення, буде перевірка справності його блоку живлення. Описаний нижче метод не є 100% гарантом перевірки його придатності, а лише дозволяє його поверхнево діагностувати.

Як і раніше розкриваємо системний блок, попередньо його відключивши, і від’єднуємо від всіх пристроїв і від материнської плати роз’єми блоку живлення. Далі беремо роз’єм ATX, він може бути 20-т або 24-х піновий, все залежить від моделі блоку живлення, і замикаємо на ньому зелений і будь-який чорний контакт перемичкою.

Після включаємо БП в мережу. Якщо його вентилятор працює, то з більшим ступенем імовірності можна стверджувати що БП робочий. Для більш детальної перевірки його справності потрібно ще перевірка вихідних напруг. 5V і 12V.

Для початку перевіримо наявність вихідних напруг 5V. При цьому на мультиметри виставляємо режим виміру постійної напруги і вставляємо щупи в отвори роз’єму ATX. COM і 5V. При вимірі не забуваємо дотримуватися їх полярність. До COM встановлюємо чорний щуп приладу, до 5V червоний щуп.

Наступним кроком перевіряємо наявність 5 V на контакті PS_ON. Знову беремо щупи приладу і червоний щуп встановлюємо на контакт PS_ON, чорний на COM.

Ну і по аналогії перевіримо, чи видає БП напруга 12V на роз’ємі ATX і 4-х піновим роз’ємі, годує волосінь процесора. Знову дотримуючись полярності червоний щуп приладу вставляємо в контакт з жовтим проводом, а чорний в контакт з чорним проводом.

На завершення поверхневої діагностики БП можна перевірити відсутні чи на його платі роздуті конденсатори, які також можуть стати причиною поломки БП, і як наслідок причиною того, що комп’ютер не запускається від кнопки включення. Якщо такі знайдуться, то їх варто замінити.

Якщо все пророблені виміри не виявили порушень в роботі блоку живлення, то, швидше за все, він справний. Залишається лише сподіватися на скидання налаштувань BIOS. Якщо і це не допоможе, то потрібно кваліфікована допомога фахівців будь-якого із сервісних центрів по ремонту комп’ютерів.

READ  Як роздати інтернет Samsung А7

Не включається комп’ютер з кнопки включення. причини

Несправність комп’ютера може проявлятися по-різному. Наприклад, комп’ютер може взагалі ніяк не реагувати на натискання кнопки включення. Саме таку ситуацію ми і розберемо в даному матеріалі. Тут ви дізнаєтеся основні причини, чому комп’ютер не включається з кнопки включення.

Якщо комп’ютер працював нормально, а потім раптово перестав включатися за допомогою кнопки включення, то в першу чергу потрібно перевірити всі можливі проблеми, пов’язані з електроживленням. По-перше, перевірте чи включена кнопка на мережевому фільтрі чи подовжувачі, який ви використовуєте для підключення комп’ютера.

По-друге, перевірте кнопку включення на блоці живлення комп’ютера. Дана кнопка знаходиться поруч з місцем, де кабель підключається до системного блоку.

По-третє, перевірте сам кабель, який йде від розетки до системного блоку. Можливо, він не щільно підключений до блоку живлення і тому комп’ютер не включається з кнопки включення.

Також не можна виключати банальне пошкодження кабелю електроживлення. Щоб це перевірити знайдіть інший такий же кабель і використовуйте його для підключення комп’ютера.

Причина Проблеми з кнопкою включення.

Якщо ви виконували якісь дії з обслуговування комп’ютера, наприклад, міняли комплектуючі або чистили комп’ютер від пилу, то ви могли зачепити провід, який йде від материнської плати до кнопки включення. А якщо провід від’єднався від материнської плати або просто втратив контакт в місці підключення, то включити комп’ютер за допомогою кнопки включення не вийде.

Для вирішення цієї проблеми вам знадобиться інструкція від вашої материнської плати. Щоб знайти таку інструкцію введіть назву вашої плати в будь-яку пошукову систему, перейдіть на сайт виробника і відкрийте в розділ «Support» або «Підтримка». Тут будуть доступні драйвери, утиліти та інструкції для вашої плати.

В інструкції буде вказано, де на вашій платі знаходиться роз’єм для підключення передньої панелі (F_PANEL) вашого комп’ютера, а також як він правильно підключається. Використовуючи цю інформацію, ви зможете відновити підключення кнопки включення і комп’ютер почне включатися нормально.

Також не можна виключати поломку самої кнопки включення, яка знаходиться на корпусі комп’ютера. Якщо вона зламалася і більше не замикає контакти, то комп‘ютер не включатиметься.

Щоб перевірити цей варіант спробуйте включити комп’ютер вручну замкнувши контакти на материнській платі, які повинні йти на кнопку включення. Якщо комп’ютер не включається навіть в цьому випадку, то це означає, що проблема точно не в кнопці харчування.

Якщо ви перевірили все вищеописане, але комп’ютер все одно не включається з кнопки включення, то проблема може бути в блоці живлення. Найпростіший і надійний спосіб перевірити блок живлення. це замінити його на завідомо робочий БП з іншого комп’ютера. Якщо з іншим блоком живлення комп’ютер почне включатися, значить причина саме в ньому.

Також ви можете перевірити справність свого блоку харчування вимірявши напруги, які він формує. Для цього БП потрібно відключити від комплектуючих комп’ютера і від електроживлення, також бажано зняти БП з системного блоку. Після цього до БП потрібно підключити якусь навантаження, щоб після включення він не працював в холосту. Наприклад, можна підключити якийсь старий жорсткий диск, який не шкода втратити.

Після цього потрібно замкнути зелений (PS_ON) і будь-який чорний провід (GRN, земля) на 24 контактному ATX роз’ємі, який йде від блоку живлення на материнську плату. Ці дроти можна замкнути встромивши в роз’єм скріпку або будь-який шматок дроту. Далі просто підключаємо БП до електроживлення. В результаті блок живлення має запрацювати, а вентилятор на ньому закрутитися.

Якщо вентилятор крутиться можна перевіряти напруги на 24 контактному ATX роз’ємі. На червоному і фіолетовому дроті повинно бути 5 Вольт, на жовтому. 12 Вольт, а на помаранчевому. 3.3 Вольт. Якщо якихось напружень немає або вони сильно відрізняються від стандартних, значить проблема в блоці живлення.

Перевірка блоку живлення

Наступним етапом виявлення можливої ​​причини, чому не включається комп’ютер від натискання кнопки включення, буде перевірка справності його блоку живлення. Описаний нижче метод не є 100% гарантом перевірки його придатності, а лише дозволяє його поверхнево діагностувати.

Як і раніше розкриваємо системний блок, попередньо його відключивши, і від’єднуємо від всіх пристроїв і від материнської плати роз’єми блоку живлення. Далі беремо роз’єм ATX, він може бути 20-т або 24-х піновий, все залежить від моделі блоку живлення, і замикаємо на ньому зелений і будь-який чорний контакт перемичкою.

Після включаємо БП в мережу. Якщо його вентилятор працює, то з більшим ступенем імовірності можна стверджувати що БП робочий. Для більш детальної перевірки його справності потрібно ще перевірка вихідних напруг. 5V і 12V.

Для початку перевіримо наявність вихідних напруг 5V. При цьому на мультиметри виставляємо режим виміру постійної напруги і вставляємо щупи в отвори роз’єму ATX. COM і 5V. При вимірі не забуваємо дотримуватися їх полярність. До COM встановлюємо чорний щуп приладу, до 5V червоний щуп.

Наступним кроком перевіряємо наявність 5 V на контакті PS_ON. Знову беремо щупи приладу і червоний щуп встановлюємо на контакт PS_ON, чорний на COM.

Ну і по аналогії перевіримо, чи видає БП напруга 12V на роз’ємі ATX і 4-х піновим роз’ємі, годує волосінь процесора. Знову дотримуючись полярності червоний щуп приладу вставляємо в контакт з жовтим проводом, а чорний в контакт з чорним проводом.

На завершення поверхневої діагностики БП можна перевірити відсутні чи на його платі роздуті конденсатори, які також можуть стати причиною поломки БП, і як наслідок причиною того, що комп‘ютер не запускається від кнопки включення. Якщо такі знайдуться, то їх варто замінити.

Якщо все пророблені виміри не виявили порушень в роботі блоку живлення, то, швидше за все, він справний. Залишається лише сподіватися на скидання налаштувань BIOS. Якщо і це не допоможе, то потрібно кваліфікована допомога фахівців будь-якого із сервісних центрів по ремонту комп’ютерів.

Як включити комп’ютер без кнопки включення?

Вимикаємо комп‘ютер і знімаємо бічну кришку системного блоку. Далі шукаємо колодку контактів, куди підключені кнопка включення, перезавантаження, індикатори включення і роботи жорсткого диска. Зазвичай вона знаходиться в правому нижньому куті плати.

Розташування колодки контактів на материнській платі кнопки включення комп’ютера

Коли знайшли її знімаємо з неї всі контакти. Для цього тягнемо їх за дроти вгору, попередньо записавши або сфотографувавши їх розташування.

Тепер беремо викрутку, ніж або інший подібний металевий предмет і пробуємо їм замикати контакти, які підписані як «PWR_BTN» або «WP WP-» або «PWR SW» просто торкаючись до них викруткою одночасно.

Як включити комп’ютер без кнопки включення. замикаємо контакти викруткою

Якщо ви не можете знайти ці контакти з написів під ним або у вас написи під ними просто відсутні, то пробуйте замикати викруткою все сусідні контакти по черзі.

Якщо комп’ютер так і не включився, значить проблема не в кнопці харчування.

Тепер щоб перевірити блок живлення потрібно спробувати встановити свідомо робочий, позичивши його у друзів або знайомих, або ж перевірити свій блок на іншому комп’ютері.

У разі якщо блок живлення виявився цілим, то єдиною залишилася причиною буде неробоча материнська плата, яку в більшості випадків доведеться міняти, якщо тільки на ній банально не здулися конденсатори, які можна замінити.

Ось так виглядають роздувся конденсатори на материнській платі

причини

Тож почнемо. Ось список можливих причин:

 • Відсутність напруги в електричної розетки;
 • Пошкодження або неконтакт живильного проводу, що йде з розетки в блок живлення комп’ютера;
 • Кнопка включення блоку живлення знаходиться у вимкненому стані;
 • Поломка самої кнопки включення комп’ютера або її проводів;
 • Вихід з ладу блоку живлення;
 • Вихід з ладу материнської плати.

Перше, з чого варто почати діагностування даної несправності це переконатися що в електричній розетці є напруга. Необов’язково робити це тестером. Досить включити в неї який. небудь інший електроприлад і переконатися в тому, що він працює.

Далі потрібно перевірити чи надійно включений чорний провід живлення в електричну розетку і в блок живлення, а також зробити його зовнішній огляд на предмет пошкоджень та переломів, особливо з кінців обох роз’ємів. Для цього витягніть його кінець з блоку живлення комп’ютера і вставте назад.

Наступним кроком слід звернути увагу на блок живлення комп’ютера. Для цього подивіться на задню частину системного блоку в те місце, куди приходить кабель живлення з розетки.

Якщо там є кнопка. вмикач, то вона повинна бути у включеному стані.

Після цього потрібно спробувати запустити комп’ютер без кнопки включення.

Не включається комп’ютер з кнопки включення. причини і рішення

Якщо не включається комп’ютер з кнопки включення. причини і рішення ми розглянемо в цій публікації. Якщо Ви сумніваєтеся в своїх силах і не хочете «колупатися» в залозі, тоді краще звернутися до фахівців в центр сервісної підтримки, щоб ще більше не погіршити ситуацію.

Не включается компьютер с кнопки включения

Не включається комп’ютер з кнопки включення. причини

Несправність комп’ютера може проявлятися по-різному. Наприклад, комп’ютер може взагалі ніяк не реагувати на натискання кнопки включення.

Саме таку ситуацію ми і розберемо в даному матеріалі. Тут ви дізнаєтеся основні причини, чому комп’ютер не включається з кнопки включення.

Якщо комп’ютер працював нормально, а потім раптово перестав включатися за допомогою кнопки включення, то в першу чергу потрібно перевірити всі можливі проблеми, пов’язані з електроживленням. По-перше, перевірте чи включена кнопка на мережевому фільтрі чи подовжувачі, який ви використовуєте для підключення комп’ютера.

По-друге, перевірте кнопку включення на блоці живлення комп’ютера. Дана кнопка знаходиться поруч з місцем, де кабель підключається до системного блоку.

По-третє, перевірте сам кабель, який йде від розетки до системного блоку. Можливо, він не щільно підключений до блоку живлення і тому комп’ютер не включається з кнопки включення.

Також не можна виключати банальне пошкодження кабелю електроживлення. Щоб це перевірити знайдіть інший такий же кабель і використовуйте його для підключення комп’ютера.

Причина Проблеми з кнопкою включення.

Якщо ви виконували якісь дії з обслуговування комп’ютера, наприклад, міняли комплектуючі або чистили комп’ютер від пилу, то ви могли зачепити провід, який йде від материнської плати до кнопки включення. А якщо провід від’єднався від материнської плати або просто втратив контакт в місці підключення, то включити комп’ютер за допомогою кнопки включення не вийде.

Для вирішення цієї проблеми вам знадобиться інструкція від вашої материнської плати. Щоб знайти таку інструкцію введіть назву вашої плати в будь-яку пошукову систему, перейдіть на сайт виробника і відкрийте в розділ «Support» або «Підтримка». Тут будуть доступні драйвери, утиліти та інструкції для вашої плати.

READ  Де знаходиться корзина в Samsung а 50

В інструкції буде вказано, де на вашій платі знаходиться роз’єм для підключення передньої панелі (F_PANEL) вашого комп’ютера, а також як він правильно підключається. Використовуючи цю інформацію, ви зможете відновити підключення кнопки включення і комп’ютер почне включатися нормально.

Також не можна виключати поломку самої кнопки включення, яка знаходиться на корпусі комп’ютера. Якщо вона зламалася і більше не замикає контакти, то комп’ютер не включатиметься.

Щоб перевірити цей варіант спробуйте включити комп’ютер вручну замкнувши контакти на материнській платі, які повинні йти на кнопку включення. Якщо комп’ютер не включається навіть в цьому випадку, то це означає, що проблема точно не в кнопці харчування.

Якщо ви перевірили все вищеописане, але комп’ютер все одно не включається з кнопки включення, то проблема може бути в блоці живлення. Найпростіший і надійний спосіб перевірити блок живлення. це замінити його на завідомо робочий БП з іншого комп’ютера. Якщо з іншим блоком живлення комп’ютер почне включатися, значить причина саме в ньому.

Також ви можете перевірити справність свого блоку харчування вимірявши напруги, які він формує. Для цього БП потрібно відключити від комплектуючих комп’ютера і від електроживлення, також бажано зняти БП з системного блоку. Після цього до БП потрібно підключити якусь навантаження, щоб після включення він не працював в холосту. Наприклад, можна підключити якийсь старий жорсткий диск, який не шкода втратити.

Після цього потрібно замкнути зелений (PS_ON) і будь-який чорний провід (GRN, земля) на 24 контактному ATX роз’ємі, який йде від блоку живлення на материнську плату. Ці дроти можна замкнути встромивши в роз’єм скріпку або будь-який шматок дроту. Далі просто підключаємо БП до електроживлення. В результаті блок живлення має запрацювати, а вентилятор на ньому закрутитися.

Якщо вентилятор крутиться можна перевіряти напруги на 24 контактному ATX роз’ємі. На червоному і фіолетовому дроті повинно бути 5 Вольт, на жовтому. 12 Вольт, а на помаранчевому. 3.3 Вольт. Якщо якихось напружень немає або вони сильно відрізняються від стандартних, значить проблема в блоці живлення.

Причина перша. несправна кнопка

Перша причина тривіальна. кнопка включення на передній панелі комп’ютера. При натисканні на кнопку включення вона замикає два контакти на материнській платі комп’ютера. Маркуватися ця пара контактів може як “PWR” (від “power”, потужність), “PWR ON”, “ON / OFF» або просто “ON”.

Найпростіше розкрити корпус системного блоку і простежити, куди йдуть два свити дроти від кнопки включення.

Відзначимо, що дроти від цієї кнопки і інші світи не тільки для того, щоб все виглядало акуратно. Звивка проводів захищає ланцюг включення від перешкод.

Потрібно від’єднати роз’єм з проводами, що ведуть до кнопці включення і замкнути (акуратно!) Ці два контакти викруткою з вузьким лезом або пінцетом. Якщо комп’ютер відразу включається (повторіть пару раз, щоб точно переконатися), значить, справа саме в кнопці.

Необхідно стати щупами мультиметра в режимі вимірювання опору на її контакти і виміряти їх опір в замкнутому стані. Воно повинно складати величину в частки Ома, в крайньому випадку. кілька Ом.

Якщо вона набагато більше. значить, контакти окислилися. Таку кнопку найкраще замінити.

При деякому навику кнопку можна розібрати і почистити її контакти.

Але може бути ситуація, коли кнопку розібрати неможливо, а інший подругою немає.

І, за законом підлості, підступила найважливіша робота.

У багатьох випадках в комп’ютерах збереглася кнопка скидання Reset ( «чарівна» кнопка), яка практично не використовується.

Вона дісталося в спадок від перших моделей комп’ютерів, і виводила їх з нірвани.

При її натисканні відбувається скидання процесора, і починають виконуватися початкові команди старту.

Всі користувачі знають, що перезавантажити комп’ютер можна комбінацією клавіш Ctrl-Alt-Del на клавіатурі або через меню виключення комп’ютера.

Провід від кнопки скидання підключаються до контактів «Res» (від “Reset”) на материнській платі.

До речі, скидання відбувається при натисканні кнопки, а виконання початкових команд старту. після її відпускання. Якщо кнопка скидання заїла при натисканні. процесор не виходить зі стану скидання, і комп’ютер не подає ознак життя. І можна зробити помилковий висновок про несправності материнської плати.

Таким чином, кнопку скидання можна використовувати для включення комп’ютера, якщо її проводу підключити до контактів “PWR” на материнській платі.

Перед такої маніпуляції перевірте опір контактів в замкнутому стані. Швидше за все, воно буде в межах норми. Дуже рідко буває таке, що несправні обидві кнопки.

Так, і не забудьте на наступний ранок, що комп’ютер тепер включається інший кнопкою.

Причина друга. Дефектний блок живлення

Запустити блок живлення окремо від материнської плати можна, якщо замкнути контакти 16 і 17 (при 24 pin роз’ємі) або 14 і 15 (при 20 pin роз’ємі). зазвичай зеленого і сусіднього чорного дроту. скріпкою або дротиком.

Відзначимо, що блок живлення комп’ютера має в своєму складі так званий черговий джерело напруги величиною 5 В.

Якщо вилка кабелю живлення вставлена ​​в розетку, напруга чергового джерела з’являється на контакті (зазвичай бузковий провід) роз’єму живлення.

Це джерело малопотужний. може видати тільки 2. 4 А струму (в залежності від потужності блоку живлення).

Необхідно проконтролювати мультиметром напругу чергового джерела.

Воно повинно знаходитися в межах 5 В плюс-мінус 5%. тобто має лежати в межах 4,75. 5, 25 В. Якщо вона буде нижче, включення не гарантоване. У моїй практиці був випадок, коли на одному блоці харчування при напрузі «вартівні» 4,5 Комп’ютер запускався, а при вже 4,4 В. вже немає.

Напруга чергового джерела може бути і завищеними. При цьому комп’ютер буде давати збої і подвисать, хоча включатися буде стійко з першого разу.

Якщо під рукою немає мультиметра, можна підключити комп’ютера інший, справний блок живлення достатньої потужності. Якщо він включається завжди з першого разу, причина саме в блоці живлення. Треба сказати, що занижена напруга чергового джерела. досить складна несправність.

Черговий джерело. не єдина проблема, яка може бути з блоком живлення.

Якщо ви горите бажанням самостійно відремонтувати його. загляньте всередину!

Як правило, там накопичується купа пилу.

Для початку необхідно її ретельно видалити звідти. У курному блоці і колупатися не хочеться!

Потім ретельно огляньте конденсатори.

Найчастіше виходять з ладу низьковольтні конденсатори.

Вони здуваються, їх верхня кришка лопається, з них випливає електроліт.

Такі конденсатори треба замінити аналогічними.

Сліди електроліту повинні бути ретельно видалені з плати.

Компьютер не включается с кнопки включения (Диагностика блока питания)

Огляньте в лупу плату з боку пайок, особливо деталі сільноточних висновків (силових діодів і транзисторів).

Ці деталі можуть сильно грітися, що негативно позначається на надійності пайки.

Погану пайку можна обчислити по темному концентрическому кільцю навколо виведення.

Всі такі пайки потрібно ретельно пропаять. Іноді буває так, що пайка на вигляд гарна, а всередині. гнила. Щоб виключити помилкові пайки, можна просто пропаять висновки всіх сільноточних елементів (і трансформатора теж). Взагалі, поганий контакт. причина багатьох «таємничих» збоїв в комп’ютері.

Включивши блок живлення (обов’язково з навантаженням) подивіться. чи обертається вентилятор охолодження? Якщо немає. необхідно змастити або замінити його. В іншому випадку деталі блоку живлення перегріються, і він вийде з ладу.

Більш докладно про ремонт блоку живлення розповідається в статті «Як відремонтувати комп’ютерний блок живлення».

Чому комп’ютер включається не з першого разу

А у вас бувало таке. натискаєш на кнопку включення комп’ютера, а він включається не відразу? Треба натиснути кілька разів. і тільки тоді можна працювати. Давайте розберемося, чому таке трапляється.

Причина третя. Материнська плата

Раз вже ви заглянули всередину комп’ютера, уважно подивіться на його материнську плату.

Там теж можуть бути здуті конденсатори.

На материнських платах встановлюються конденсатори зі зниженим ESR (еквівалентним послідовним опором), які дорожчі за звичайні.

Загляньте під радіатор процесора. конденсатори можуть ховатися і там.

включається, комп, ютер, кнопка, включення

На платах високого класу ставлять конденсатори з твердим діелектриком (полімером).

Треба обов’язково перевірити літієвий елемент CR2032, що живить CMOS SETUP.

Його напруга повинна бути не нижче 3 В.

В принципі, комп’ютер може працювати і без нього, але тоді настройки SETUP НЕ будуть запам’ятовуватися.

І час, і дату при цьому комп’ютер буде показувати з помилкою.

Перевірте, чи не забитий радіатор процесора пилом? Швидше за все, забитий. Адже ви давно не заглядали в комп’ютер, вірно? На ньому стоїть вентилятор, який тягне через себе пил і зловредно пускає її в радіатор. Почистіть його, як слід! Полегшите життя йому і собі.

скажімо, що іноді комп’ютер поводиться «не так», причому це саме «не так» неможливо чітко пояснити. Ці «таємничі» збої можуть бути через погіршення контакту в роз’ємах. Це можуть бути роз’єми живлення, вінчестера, приводу CD, інших пристроїв.

Перестикуйте (від’єднайте і знову з’єднайте) роз’єми. всі роз’єми!

Потім подивіться. з’являються чи знову збої?

Детальніше про ремонт материнської плати можна почитати в статті «Як відремонтувати материнську плату комп’ютера».

Якщо відремонтувати материнську плату не вийшло, доведеться, на жаль, шукати нову.

Перевірка BOOT в BIOS

Сам стикався з цією проблемою на роботі. Система відмовляється завантажуватися, і ви можете бачити чорний екран після BIOS. Таке буває, якщо в настройках забули прибрати завантаження системи з флешки або CD / DVD диска.

 • При завантаженні компа затисніть одну з кнопок, який завантажують BIOS. Зазвичай це кнопки: F2, Del, Esc або F10 (дивимося в останній стовпець).
 • Коли потрапите всередину вам потрібно знайти розділ «Boot».
 • Далі необхідно виставити в першу позицію «1st Boot Device». ваш жорсткий диск. Він зазвичай матиме в своїй назві «HDD» або «SSD».
 • Тепер вам потрібно зберегти установки та вийти (Save and Exit). для цього дивимося клавішу в настройках.
 • Якщо це не допоможе, то спробуйте завантажити систему безпосередньо з диска. При перезавантаженні потрібно викликати «BOOT MENU». дивимося третій стовпець в таблиці вище. Найчастіше використовують клавіші: F11, F12, F Після цього вибираємо наш диск. Якщо їх буде кілька, то спробуйте вибрати по черзі кожен.

Блок живлення

Якщо комп’ютер різко вимкнувся і взагалі перестав включатися, то це може сигналізувати про те, що у вас несправний блок живлення. Звичайно, перевірити самостійно ви його не зможете, але ви можете зробити ось що.

Зазвичай до блоку живлення підключають: материнську плату, жорсткий диск, дисковод (якщо він є), відеокарту і т.д. Наше завдання перевірити, чи всі кабелі підключені, і жоден з них не відходив. Перевіряємо всі підключені дроти від блоку живлення. Можна злегка натиснути на сам кабель, щоб він щільніше увійшов в паз.

Ще один варіант вирішення: спробувати використовувати вільні кабелю. Тобто візьміть вільний провід та повторно під’єднайте жорсткий диск, відеокарту, материнську плату і інші підключені пристрої. Якщо у вас новий комп’ютер, або ви недавно міняли блок живлення, то іноді в коробці кладуть запасні проводки, можна використовувати їх.

READ  Як встановити зону на Smart TV

Перевірка кнопки включення

Буває проблема, коли не включається комп’ютер саме з кнопки включення, але при цьому він повністю працездатний. Кнопка може просто зламатися, або можуть вийти з ладу спеціальні проводки. Таке буває вкрай рідко, але буває. Спочатку перевіримо, щоб самі проводки і штекер від кнопки був підключений до материнської плати.

На «материнке» знайдіть ось такі пластикові штекери, як на картинці нижче. Вони зазвичай знаходяться в правому нижньому куті плати. Далі потрібно знайти провід з написом «Power SW». Якщо його взагалі немає, то значить кнопка не підключена, і вам потрібно вставити ці два проводка до гнізда «PW» (може також називатися як PWR SW або PWR_BTN). Підключення відбувається так: чорний до плюса. а білий до мінуса (-). Схему розташування дивіться нижче в табличці.

Якщо це не допоможе, то можна спробувати включити комп не з кнопки, а просто з’єднавши ці два контакти. Для цього можна використовувати звичайну викрутку. Не забудьте при цьому включити ЕОМ в мережу.

ПРИМІТКА! Кнопка включення також може залипати. Тоді комп’ютер включається, але завантаження не доходить до кінця, і через кілька секунд системник знову повністю вирубується.

Жорсткий диск

Буває, коли системний блок не включається і не працює, а буває, коли при включенні не завантажується система, а ви бачите ось такий напис: «DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER».

Для початку вимикаємо комп і перевіряємо, щоб до жорсткого диска були підключені два основних дроти, харчування і шлейф, який йде до материнської плати. Ще можна спробувати перемкнути кабель від вінчестера до іншому слоту на материнке. їх зазвичай там кілька.

включається, комп, ютер, кнопка, включення

Оперативна пам’ять

З даною проблемою стикався як на роботі, так і вдома. При цьому при включенні комп починає дзижчати, начебто включатися, але ось на екрані нічого не відбувається. Тут є два варіанти. Перший. окислились контакти. Другий. це згоріла одна з плашок і її потрібно просто витягти.

 • Вимкніть системник від харчування. Можна просто вимкнути блок живлення, але я б повністю його знеструмив, висмикнувши шнур.
 • Далі вам потрібно зняти бічну праву кришку.
 • Тепер вам необхідно витягти всі плашки оперативної пам’яті. Для цього з боків потрібно натиснути на білі вушка одночасно.
 • Далі нам знадобиться стірательная гумка. Потрібно акуратно без фанатизму потерти гумкою по основним контактам «оператіви», які знаходяться знизу. Цим самим ми знімемо окислений шар. Якщо гумки немає, то можна спробувати використовувати металеву скріпку. Але робити це потрібно дуже акуратно, і злегка потерти металевим штирем по контактам.
 • В самому кінці злегка подуйте на них і вставте назад. Повторюся, що це потрібно зробити для кожної плашки.
 • Як тільки все плашки будуть вставлені назад, спробуйте включити комп’ютер. Не забудьте, до речі, назад підключити його в мережу.

Якщо при включенні все залишається як і раніше. то є ймовірність, що одна з плашок вийшла з ладу. Щоб з’ясувати: «яка саме?». Вам потрібно по одній вставляти її в роз’єм, а решта прибирати і пробувати включити комп. Робимо це до тих пір, поки не з’ясуєте. яка саме плашка згоріла.

Перевірка електроживлення

Якщо комп не включається або не запускається, то для початку давайте перевіримо самі банальні речі. У 50% випадків користувачі ненавмисно висмикують кабель живлення з розетки або вимикають ногою мережевий фільтр. Особливо це часто буває на роботі, коли прибиральниця чомусь вирішує висмикнути шнур з розетки. Напевно, боїться, що її вб’є струмом.

Перевіряємо, щоб лампочка на фільтрі горіла, і він був включений в положення «ВКЛ» (іноді малюють точку). Якщо він не горить, то може бути проблема в фільтрі або в самій розетці.

Далі перевіряємо, щоб кабель був щільно вставлений в блок живлення на системному блоці. Також не забудьте включити його, щоб тумблер був в положенні «Вкл.» (Паличка, а не нулик). Після цього спробуйте знову його включити.

Материнської плати і процесор

Якщо PC взагалі не включається, вентилятори не круто, і вчора все було нормально, і він працював, а сьогодні вже не подає ознак життя. то можливо у нас більш серйозна поломка. Подивіться уважно на материнську і відео плату. чи немає якихось явних дефектів: потемніння, сліди гару, жовтизна, що витекла речовини або роздуті конденсатори. Якщо якісь подібні поломки є, то самостійно цю проблему не вирішити, і швидше за все, потрібно буде міняти поламану деталь на нову.

Що робити, якщо не запускається PC: рішення проблем з системним блоком

Всім привіт. Хто хоч раз не стикався з проблемою, коли не включається комп’ютер. При цьому ви можете бачити досить багато симптомів від темного екрана до зависання завантаження BIOS або системи. Давайте подивимося все найчастіші і можливі причини, чому не включається комп’ютер:

 • Проблема з материнською платою.
 • Окислення контактів на оперативній пам’яті.
 • Вихід з ладу процесора або чіпсета.
 • Поломка блоку живлення. особливо часто відбувається, коли БП працює на межі своїх можливостей. Наприклад, після установки могутнішої відеокарти.
 • Механічна поломка кнопки включення.

Сьогодні ми розглянемо ряд кроків, які допоможуть з’ясувати чи вирішити проблему. коли комп’ютер не включається і не хоче працювати. Якщо у вас будуть якісь питання чи доповнення, то пишіть в коментарі.

Кнопка увімкнення

Мені знайомі численні випадки, коли людина віддавала пристрій в руки непрофесійного майстра або ж намагався самостійно розбирати ноутбук / комп’ютер з метою очищення від пилу, заміни термопасти. Але в підсумку, при зворотній збірці забувають підключити деякі кабелю. Як результат, клавіша запуску перестає працювати, оскільки її забили під’єднати до блоку або материнської плати.

Щоб вирішити подібну проблему, варто знайти в інтернеті схему чіпсета на сайті вендора (а може у Вас є заводська інструкція, яка йде в комплекті при покупці нових комплектуючих).

включається, комп, ютер, кнопка, включення

Слід знайти спосіб включення кнопок, розташованих спереду на корпусі (не тільки «power on», а й «reset»). Від них повинні відходити шнури з відповідним маркуванням конекторів. Ваше завдання, визначити. куди їх вставити на материнській платі, відштовхуючись від інформації, викладеної в офіційному керівництві:

Нерідко можливі причини, чому комп’ютер не включається з кнопки запуску, полягають в поломці самої клавіші, яка по суті є перемикачем, що складається з декількох контактів. Якщо один з них пошкоджений, то натискання не викликатиме подачу сигналу. Як варіант, варто розкрити корпус і зробити замикання вручну, доторкнувшись тонкої викруткою до потрібної клеми. Наприклад:

Але робити подібні маніпуляції варто тільки відповідно до інструкції і при наявності інструменту. У зворотному випадку краще попросити допомоги фахівців, інакше можна «закоротити» плату, і наслідки будуть плачевними.

Що робити, коли комп’ютер не запускається кнопкою включення

Якщо не включається комп’ютер з кнопки включення. причини і рішення ми розглянемо в цій публікації. Якщо Ви сумніваєтеся в своїх силах і не хочете «колупатися» в залозі, тоді краще звернутися до фахівців в центр сервісної підтримки, щоб ще більше не погіршити ситуацію.

Відсутня харчування

В першу чергу варто перевірити наявність електроживлення. Це сама банальна з можливих причин, коли Ви намагаєтеся включити пристрій за допомогою клавіші «Power», але це ні до чого не призводить.

Коли використовуєте мережевий фільтр зі світловим індикатором, потрібно перевірити. чи горить він.

У випадку з системним блоком необхідно подивитися ззаду на корпус в тому місці, де встановлений блок БП (зазвичай зверху). Можливо, побачите перемикач з позначеннями «0» і «I», які відповідають за «Викл» і «Увімкнути» відповідно. Є ймовірність, що хтось випадково натиснув його.

Також рекомендую приділити увагу перевірці шнура, який з’єднує PC і розетку. Раптом він не вставлений в енерго джерело. Або відійшов, входить нещільно. Вкрай рідко, але трапляється так, що кабель має пошкодження (особливо це характерно при наявності в будинку тварин, які люблять погризти різні предмети).

Неробочий БП

Коли вищеописані способи неактуальні, комп’ютер як і раніше не включається з кнопки живлення, значить проблема, швидше за все, криється бути в блоці. Я рекомендую по можливості замінити його на завідомо робочий, знявши з іншого PC. Якщо система після такої операції запуститься, значить джерело несправності знайдений.

Другий метод перевірки полягає в вимірі вихідної напруги. Модуль необхідно повністю демонтувати з корпуса, витягнути кабель з розетки. Далі потрібно забезпечити будь-яке навантаження, наприклад, приєднати до БП накопичувач HDD (бажано той, на якому немає важливих даних). Тепер знаходимо серед маси шнурів зелений (він відповідає за подачу електроенергії) і будь-який чорний ( «земля», GND або «GRN»). За допомогою металевого дроту замикаємо їх, як показано на малюнку нижче:

Підключаємо блок до мережі, після чого має запрацювати кулер (вентилятор). Було б непогано заміряти напругу на фіолетовому і жовтому кабелях за допомогою вольтметра (тестера). На першому повинно бути 12 Вольт, а на другому. трохи більше 3 В. Якщо отримані значення будуть кардинально відрізнятися, значить БП функціонує некоректно, видає недостатнє для запуску кількість енергії. Саме тому нерідко люди пишуть, що «після натискання просто мигнуло червоним і згасло» (мова йде про світловому індикаторі).

Але, як уже було сказано вище, найпростіше підключити до PC інший модуль для перевірки.

А що робити з ноутбуком?

Тут ситуація відрізняється, оскільки БП розташований зовні. Але, в більшості випадком. на ньому є лампочка, яка вказує на робочий стан.

Знову ж таки, після некоректної збірки могли забути підключити вентилятор (систему охолодження) до материнської плати. Лептоп при цьому може запускатися на пару секунд і виводити помилку «CPU Fan Error», А потім екран згасне.

У деяких моделей є вбудована система подачі сигналів про несправності. за допомогою звуків (писк) або миготіння спеціального індикатора. За ним можна дізнатися причину, по якій система не функціонує. Детальну інформацію можна отримати на сайті виробника в розділі «Підтримка» (Support) або на тематичних форумах.

Розібрали можливі причини, чому комп’ютер не включається кнопкою включення. Сподіваюся, моя публікація виявилася корисною.

BETATECH.COM.UA 2022