Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Не включається монітор під час завантаження комп’ютера

Table of Contents

перше

Навіть якщо у вас монітор не підключений до PC (раптом. Відійшов відеороз’єм / кабель). то тим не менше, якщо на нього підключений до джерела живлення. на його корпусі повинен горіти (моргати) світлодіод (а на екрані хоча б на 1-2 сек. миготіти повідомлення від виробника, і можлива інф., що відеосигнал відсутній.).

Монітор підключений до мережі живлення 220 В

Тому, перше, в чому потрібно впевнитись: чи подає монітор “ознаки” життя. світиться чи на його корпусі індикатор живлення. Спробуйте його відключити від мережі 220 В, почекати 1-2 хв., І знову підключити.

 • перевірте, чи працюють інші споживачі електричного струму від цієї розетки;
 • подивіться, чи не “вибило чи” мережевий фільтр (включено його);
 • як правило на корпусі монітора є кнопка для його вкл. / викл спробуйте натиснути на неї кілька разів (чи змінюється щось на екрані?);
 • не зайвим було б перевірити кабель (блок живлення, при наявності), яким монітор подеколи. до мережі живлення 220 В.

Власне, якщо харчування на пристрій не подається. всі інші кроки в цій замітці будуть марні для вас (і майже напевно, що пристрій має тех. Несправність, і без “ремонту” вже ніяк.).

третє

Зверніть увагу на стан відеозв’язку і роз’ємів (які задіяні при підключенні). Бажано відеокабель замінити (або перевірити ще раз його на ін. Аудіо- відео-техніки). До речі, можливо, у вас на відеокарті і моніторі є кілька тих же HDMI. перевірте різні порти!

Крім цього, якщо є можливість. спробуйте використовувати ін. Відеоінтерфейс (примітка: як правило на відеокарті і моніторі крім HDMI, наприклад, є Display Port або VGA. перевірте і їх!).

Кілька портів HDMI // На TV і моніторах

четверте

На багатьох сучасних комп’ютерах може бути (принаймні) дві відеокарти:

 • вбудована (інтегрована);
 • і дискретна (зовнішня).

Так ось, за замовчуванням (зазвичай), при установці зовнішньої відеокарти інтегрована відключається. І, зрозуміло, якщо ви підключите відеокабель до інтерфейсу на інтегрованої карті. ніякої “картинки” на дисплеї не буде!

Щоб не “гадати”. рекомендую наступне:

 • по черзі перевірте інтегровану і зовнішню відеокарти (справа в тому, що в окремих випадках через опції BIOS одну з відеокарт можна відключити!);
 • якщо у вас кілька зовнішніх відеокарт. відключіть все з них, крім однієї. І виконайте пункт 1 знову.

Системний блок, вид ззаду. Інтегрована (вбудована) і зовнішня (дискретна) відеокарти

шосте

Відразу після включення комп’ютера уважно придивіться. а чи не з’являється якась помилка на “чорному” фоні (хоча б на 1-2-3 сек.).

Просто при проблемах з жорстким диском, ОС Windows (завантажувальними записами) і ін в лівому верхньому кутку може відображатися 1-2 невеликих рядки, що описують проблему (а багато користувачів навіть не помічають це).

Компьютер включается и сразу же выключается.Ремонт.

Якщо оне з’являється. спробуйте сфотографувати помилку (по її опису і коду можна буде знайти рішення; у мене на блозі в тому числі). Також в цьому випадку можна порекомендувати скинути BIOS і спробувати завантажитися з LiveCD флешки.

Помилка на чорному тлі після включення PC

Друге

Майже у всіх сучасних моніторах є опція для вибору інтерфейсу підключення. в моєму випадку їх три: VGA, HDMI, Display Port.

ЧТО ДЕЛАТЬ ? НЕТ СИГНАЛА НА МОНИТОР черный экран при включении NO SIGNAL РЕШЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ

Взагалі, монітор (зазвичай) сам автоматично визначає інтерфейс (звідки подається відеосигнал) і відображає “картинку”. Однак, в ряді випадків це не відбувається (або відбувається помилково). Тобто монітор чекає відеосигналу по Display Port (наприклад), а він подається по HDMI. Зрозуміло, на екрані нічого не відображатиметься.

Тому, відкрийте настройки монітора і вручну вкажіть (виставите) той інтерфейс, який у вас використовується. Причому, я б рекомендував перед цим також вручну “проклацувати” все інтерфейси, доступні в опціях (прим.: просто зустрічав якось баг на моніторах: HMDI в меню переплутано з VGA. тобто при виборі в меню рядка “VGA” пристрій насправді чекало сигнал по HDMI).

READ  Чи не завантажується комп'ютер при включенні

Що робити, якщо не включається монітор через проблеми підключення PC

Не виняток, що джерело виникнення дефекту криється безпосередньо в персональному комп’ютері. Причому важливо розуміти, що різновидів існує безліч. І щоб не заплутатися розберемо кожну з них окремо.

відсутність підключення

Дійсно, першим, що рекомендується зробити, так це перевірити надійність підключення харчування вироби безпосередньо до електричної мережі. При позитивному результаті повинна загорятися невелика лампочка жовтого відтінку. Так що якщо вона блимає, то справа точно не в харчуванні.

Не включається монітор під час завантаження комп’ютера. що сталося?

Перш ніж приступати до основних дій, необхідно переконатися, що недолік працездатності криється саме в моніторі. А саме слід виконати наступні маніпуляції:

 • Повністю вимкнути PC. Дочекатися того моменту, поки характерні шуми перестануть видаватися.
 • Далі, знову натисніть кнопку для запуску агрегату. Якщо звуки з’явилися, індикатори активовані, то дійсно джерело проблеми знаходиться в екрані.

Отже, розберемо, мабуть, найпоширеніший випадок. погані контакти. Отже, перевірте якість підключення всіх проводів не тільки до материнської плати і відеокарти, а й тих виробів, що приєднані ззаду монітора. Крім цього, можна спробувати провести такі кроки:

 • Володарям роз’єму DVI можна змінити його на синій. Якщо ви так і залишилися без результату, надішліть листа з підключення до самої материнської плати. Початок роботи буде свідчити про перегаром відеокарти.
 • Самий летальний результат. якщо перегорів монітор. Можна спробувати його розібрати.

УВАГА. Для людей, які зовсім не розуміють, як це робити, рекомендується уникнути цих махінацій і звернутися до професійного фахівця.

Гасне монітор і не включається

Як відомо, в кожній проблемі існує кілька варіантів результату подій:

 • Через коротких замикань в материнській платі. Вважається, що це найжорсткіша несправність, оскільки для її усунення знадобиться заміна безпосередньо самого виробу.
 • Дійсно, що буває дефект і в самому моніторі. Тоді треба проводити цілу діагностику об’єкта. Робиться це за допомогою визначення температури. Від елементарного перегрівання широкий ризик втрати працездатності. В цьому випадку краще всього буде відсунути предмет подалі від стіни і поставити його в провітрюване простір.
 • Погані модулі пам’яті. Оперативка вийшла з ладу. Перевірка здійснюється за допомогою спеціальних додатків від Windows. Якщо все ж справа криється саме в ній, то треба буде купувати нові вироби, так як ремонту вони не піддаються.
 • Відеокарта. Для цього відбувається підключення пристрою безпосередньо або до сторонньому комп’ютера, або до телевізора. Якщо на нього без труднощів виводиться необхідне зображення, то ймовірність даної причини можна сміливо відкидати.

пошкоджені роз’єми

Щоб перевірити достовірність підозри, рекомендується витягнути все не особливо значущі об’єкти з самої системи. Це можуть бути як USB, так і PCI (саме вони не є принциповими в роботі). Після чого спробуйте перезавантажити персональний комп‘ютер. За ідеєю, він повинен включитися. У цій дії від власника потрібно поступове включення всіх раніше витягнутих кабелів. Здійснюйте такі маніпуляції до тих пір, поки не знайдете справжнього винуватця. Так ви зможете точно визначити джерело виникнення.

Не включається монітор. але горить індикатор

В такому випадку виконуйте наступний план дій у зазначеній послідовності:

 • Розберіть монітор і зніміть плату, що вбудована в блок живлення.
 • Уважно огляньте її поверхню. Швидше за все, що один з конденсаторів буде збільшений в обсягах або ж опуклим з будь-якого боку.
 • Отже, потрібно випаять його окремо від інших і приєднати на вихідне місце розташування оновлене виріб.
 • Після чого можна приступати до фіксування проводів, що були попередньо від неї відпаяні. Далі слід зібрати пристрій так, як воно виглядало спочатку. На завершення натиснути на запуск персонального комп‘ютера. Поява зображення на екрані буде свідчити про позитивний вплив і про досягнення необхідного результату.

Таким чином, нічого складного немає. Чи не знадобляться спеціальні знання і навички в цій справі. Справитися зможе абсолютно кожен, хто потребує людина.

апаратні пошкодження

Такий момент є більш серйозним, ніж попередні. Отже, потрібно перевірити: чи допоможе заміна або установка нової відеокарти. Що стосується самого виробу, так в цьому немає особливої ​​різниці. Головне. щоб вона була робоча. Тобто тут слід всього лише переконатися, що дефект саме в ній. Якщо спроба пройшла без успіху, найімовірніше, дефект в елементі іншого програмного забезпечення.

Монітор не винен!

Як би це дивно не звучало, але в 9 випадків з 10 екран не має ніякого відношення до поломки. Він продовжує працювати, кнопка включення може блимати, немов пристрій перебуває в очікує, режимі. Але зображення буде видно не одразу, замість цього видно напис: «Немає сигналу» (No Signal). Це вказує, що дані не надходять від системного блоку.

READ  Як роздати інтернет Samsung А7

Що потрібно зробити в першу чергу? Обов’язково перевірте підключення. Можливо, один з кінців кабелю VGA / DVI / HDMI випав з гнізда. А може хтось має намір вирішив Вам нашкодити і витягнув шнур. На жаль, таке теж трапляється.

Нижче перераховані інші поширені причини, чому не включається монітор при запуску комп’ютера:

 • Пошкоджений блок живлення PC (він не працює взагалі або його вольтажа недостатньо для забезпечення потреб системи);
 • Несправна оперативна пам’ять;
 • Вийшов з ладу відеоадаптер (також можливе засмічення контактів);
 • «Накрився» чіпсет. Рідкісна ситуація і вельми сумна;
 • Проблема дійсно в моніторі.

Це все звичайно добре, але, впевнений, Вас більше цікавлять конкретні кроки для усунення дефекту. Тут потрібно проявити особливу уважність до деталей, оскільки належить точно виявити джерело. І в цьому допоможуть будь-які сигнали, які буде подавати комп’ютер. Зараз перейдемо до докладного розбору рішень.

Чому не включається монітор при запуску PC: можливі причини, рішення

Якщо не включається монітор під час завантаження комп’ютера, причини можуть бути різні. Не тільки новачки, але і досвідчені користувачі можуть виявитися в стані ступору, потрапивши в подібну ситуацію. Що ж робити? Як виявити джерело несправності й усунути його?

Діагностика і «лікування»

Справа в тому, що бувають ситуації, коли система стартує не відразу, а довго «розуміє». Але потім (через 2-3 хвилини) картинка на екрані з’являється, завантаження триває. Тому, є сенс трохи почекати. Якщо на екрані пише «Немає сигналу» і нічого не відбувається протягом декількох хвилин, варто перейти до активних дій.

Не потрібно відразу знімати кришку корпусу і очима шукати поломку. Потрібно спочатку звузити «коло підозрюваних»:

 • Виключити монітор з переліку причин можна простим способом: підключіть його до іншого «системнику», ноутбуку. Якщо зображення з’явиться. значить продовжуємо шукати несправність всередині PC.
 • Натисніть кнопку живлення на системному блоці. Ви чули характерний писк, який був раніше під час нормального запуску PC? Якщо нічого не було. значить проблема, однозначно, всередині комп’ютера.
 • Перевірте шлейф, за допомогою якого жорсткий диск з’єднується з чіпсетом. Обидва кінці повинні бути щільно вставлені в слоти. Заодно перегляньте кабель живлення, підключений до HDD.
 • Зверніть увагу на шум вентилятора, встановленого на блоці живлення. Він присутній чи ні? Якщо тільки тиша, ніякого гулу. значить БП неробочий. Але є й інша, дуже банальна причина: хтось відключив штекер із розетки або витяг його з комп’ютера. Якщо є кнопка включення БП ззаду на корпусі, її теж варто перевірити.
 • Якщо на материнській платі є інтегрована відеокарта, спробуйте підключитися до неї. Раптом монітор «оживе», значить дефект пов’язаний з дискретним відеоадаптером. Слід зняти кришку і подивитися, чи обертається кулер на ньому (якщо він є). Можливо, плата трохи відійшла або забруднилися контакти. акуратно витягніть її із гнізда, очистіть контакти ватою, змоченою в спирті (або звичайною гумкою). Не допомогло? Значить графічна карта потребує ремонту / заміни.
 • Нерідко монітор блимає або не працює під час запуску комп’ютера через планок оперативної пам’яті, встановлених на материнській платі. Може одна з них «згоріла» або ж трохи відійшла, засмітилися контакти. Потрібно витягнути, спробувати поміняти планки місцями, очистити їх гумкою, як у випадку з відеокартою (дивіться вище).

Упевнений, що Ви змогли виявити і усунути неприємність. Монітор заробив? Поділіться своєю історією в коментарях. Якщо ж перераховані в інструкції кроки не допомогли, ймовірно, що доведеться нести комп’ютер на сервіс, оскільки Ви маєте справу з апаратної несправністю. У домашніх умовах, без наявності спеціального інструменту та досвіду, краще не вживати ніяких дій.

При запуску комп’ютера не включається монітор. як повернути електронного друга до життя

Комп’ютер включається, але немає зображення на моніторі через апаратних пошкоджень

Апаратні проблеми всередині системного блоку. серйозна загроза. Власне, сюди може входити купа неполадок, через які монітор не включатиметься при завантаженні комп’ютера. Навіть неправильний монтаж процесора може вплинути на це. Але така причина рідкісна, ми ж розглянемо найбільш часті проблеми.

Кабель монітора та комп‘ютерної системи

Як і в другому випадку, треба перевірити, чи не вивалився кабель, що з’єднує монітор і комп’ютер. У такому випадку нам може здаватися, що монітор включився. А насправді монітор включився, але не отримує сигнал від комп’ютера і просто показує нам чорний екран. Так що перевірте кабель.

Якщо це HDMI (з двома, схожими на USB, але ширше, роз’ємами на кінцях), то точно так само, треба просто ці роз’єми подоткнуть, як на системному блоці, так і на самому моніторі. Якщо ж ми маємо справу з іншими типами роз’ємів (або такі широкі і прямокутні, з білою пластмасою. DVI, або такі широкі і трапецієподібні, з синьою пластмасою. VGA), то треба не тільки подоткнуть їх, але і затягнути наявні на них гвинтики, щоб більше ніхто нізвідки випасти не міг.

READ  Як підключити роутер до комп'ютера відео

Непрофесіонали, збираючи комп’ютер, іноді забувають підтягнути їх (працює і ладно!), Але рано чи пізно кабель цей випадає. А потім ми сидимо і думаємо, чому не включається монітор. Але ось ми підкрутили гвинтики. Сподіваюся, монітор заробив. Ні? Йдемо далі.

Монітор не винен!

Як би це дивно не звучало, але в 9 випадків з 10 екран не має ніякого відношення до поломки. Він продовжує працювати, кнопка включення може блимати, немов пристрій перебуває в очікує, режимі. Але зображення буде видно не одразу, замість цього видно напис: «Немає сигналу» (No Signal). Це вказує, що дані не надходять від системного блоку.

Що потрібно зробити в першу чергу? Обов’язково перевірте підключення. Можливо, один з кінців кабелю VGA / DVI / HDMI випав з гнізда. А може хтось має намір вирішив Вам нашкодити і витягнув шнур. На жаль, таке теж трапляється.

Нижче перераховані інші поширені причини, чому не включається монітор при запуску комп’ютера:

 • Пошкоджений блок живлення PC (він не працює взагалі або його вольтажа недостатньо для забезпечення потреб системи);
 • Несправна оперативна пам’ять;
 • Вийшов з ладу відеоадаптер (також можливе засмічення контактів);
 • «Накрився» чіпсет. Рідкісна ситуація і вельми сумна;
 • Проблема дійсно в моніторі.

Це все звичайно добре, але, впевнений, Вас більше цікавлять конкретні кроки для усунення дефекту. Тут потрібно проявити особливу уважність до деталей, оскільки належить точно виявити джерело. І в цьому допоможуть будь-які сигнали, які буде подавати комп’ютер. Зараз перейдемо до докладного розбору рішень.

неправильні настройки монітора

Неправильно виставлене дозвіл або частота кадрів можуть привести до того, що зображення на моніторі буде повністю відсутні. Як правило, подібна проблема виникає після самостійного зміни параметрів зображення користувачем.

Якщо ви підозрюєте подібну причину проблеми, вам буде потрібно виконати вхід в безпечний режим. Для цього включіть комп’ютер і на самому ранньому етапі включення почніть натискати клавішу F8. В результаті на екрані має відобразитися меню вибору типу завантаження операційної системи, в якому вам буде потрібно вибрати пункт “Безпечний режим”.

Якщо в результаті входу в безпечний режим зображення успішно з’явилося. справа може полягати в налаштуваннях. Вам же потрібно скинути раніше внесених налаштувань або ж спробувати виконати відновлення системи, відкотивши роботу комп’ютера до того моменту, коли монітор працював коректно.

Для цього відкрийте меню “Панель управління”, а потім пройдіть до розділу «Відновлення».

В відобразиться вікні пройдіть до розділу «Запуск відновлення системи». Серед доступних точок відновлення виберіть ту, яка відповідає часу, коли комп’ютер працював нормально. В результаті виконання процедури відновлення всі налаштування будуть повернуті до обраної дати і часу, а значить, робота монітора повинна налагодитися.

відсутність електроживлення

Для початку слід перевірити підключення монітора до електромережі. Можливо під час чистки і перестановки системного блоку, ви зачепили кабель, тому перевірте щільність його включення в електро вхід монітора і в розетці. Відразу переконайтеся, що в розетці електромережі є напруга 220В, підключивши до неї попався під руку електроприлад.

Якщо ви використовуєте подовжувач, слід переконатися в справності розетки в яку включений монітор. Бувають випадки, коли деякі розетки подовжувача виходять з ладу. Підключіть монітор в свідомо робочу і подивіться чи горить підсвічування його кнопки живлення.

Коли ви підключаєте разом з монітором і інші електроприлади на один подовжувач, через велике навантаження монітор може недоотримати необхідну частку напруги, необхідну для його запуску. Щоб в цьому переконається, вимкніть всі електроприлади і подивіться чи не в цьому причина.

Наступним, перевірте електро кабель, можливо в ньому обрив. Для цього візьміть інший і перевірте чи горить лампочка і включився монітор. Якщо кнопка живлення світиться, а монітор включився, швидше за все, проблеми в компонентах системного блоку. Якщо лампочка не горить і монітор не включається, проблема в блоці живлення монітора.

У більшості випадком причини криються в вийшли з ладу (висохлих) конденсаторах. Якщо ви трохи розбираєтеся в ремонті, можна дізнатися в інтернеті маркування встановлених конденсаторів і їх аналоги, і самостійно їх перепаять. Але все ж, в такому разі краще звернеться в сервісний центр.

BETATECH.COM.UA 2022