Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Ноутбук не бачить телефон через USB

Table of Contents

Як виправити, якщо комп’ютер не бачить підключений по USB телефон. додаткові методи

Якщо ваш телефон не підключається по USB до комп’ютера з можливістю передачі даних, а тільки заряджається, спробуйте наступні методи виправити проблему.

Перевірка роботи телефону (MTP пристрою) в диспетчері пристроїв

 • Відкрийте диспетчер пристроїв на комп’ютері з Windows 10, 8.1 або Windows 7, коли телефон підключений. Для відкриття диспетчера пристроїв можна натиснути клавіші WindowsR на клавіатурі, ввести devmgmt.msc і натиснути Enter. Windows. це клавіша з емблемою ОС.
 • Подивіться, чи є в диспетчері пристроїв пристрій з ім’ям MTP (MTP Device, MTP-Пристрій) або ім’ям вашого телефону (може знаходитися в розділі «Переносні пристрої).
  ноутбук, бачить, телефон
 • Якщо є, двічі натисніть по ньому, перейдіть на вкладку «Драйвер», натисніть «Оновити драйвер». «Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері». «Вибрати зі списку доступних драйверів на комп’ютері» і подивіться список. Якщо в ньому більше між сумісними пристроями, спробуйте вибрати не той драйвер, який встановлений зараз, звичайно потрібно вибрати «USB-пристрій MTP».
 • Якщо ніяких нових пристроїв в диспетчері при відключенні і підключенні телефону по USB не виникає, це ще один аргумент на користь проблем з кабелем, роз’ємом на телефоні або комп’ютері.

Детальніше на цю тему, якщо пристрій відображається в диспетчері пристроїв зі знаком оклику, в окремій інструкції Неправильна секція установки служби в цьому INF-файлі MTP.

Безпечний режим Android, режим розробника драйвери материнської плати і інші нюанси

Крім іншого в разі виникнення проблеми, що розглядається, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Увімкніть режим розробника на Android, а потім в параметрах розробника включите налагодження по USB і, окремо, знайдіть в налаштуваннях для розробника пункт КонфігураціяUSB за замовчуванням і встановіть режим «Передача файлів». Тут може бути корисно: Як включити налагодження по USB на Android.
 • Якщо ви користувалися режимом USB-модема на телефоні, в настройках (зазвичай в розділі «Підключення» або «Мережа та Інтернет». «Точка доступу і модем») вимкніть опцію «USB-модем».
 • Якщо телефон перестав бути видно після переустановлення або поновлення Windows, встановіть оригінальні драйвери материнської плати, чіпсета з сайту її виробника або з сайту виробника ноутбука, якщо у вас ноутбук.
 • Спробуйте перезавантажити ваш Android телефон в безпечному режимі. Якщо після цього він став видно при підключенні на комп’ютері, то найімовірніше, причина в якихось сторонніх додатках, найчастіше, пов’язаних із захистом, контролем та аналогічних.
 • Спробуйте використовувати вбудоване усунення неполадок в Windows: зайдіть в Панель управління. Пошук та усунення несправностей. Обладнання і звук. Налаштування пристрою (в останніх версіях Windows 10 пункт відсутній).
 • Якщо існує така можливість, спробуйте підключити телефон до іншого комп’ютера. Якщо там він теж не видно, знову ж справа швидше за все в кабелі або роз’ємі. Причому роз’єм на телефоні може перестати функціонувати для передачі файлів просто через потрапляння бруду або води з подальшим окисленням контактів.
 • Також можуть допомогти (а можуть і створити проблеми з іншими USB накопичувачами, так що беріться лише в тому випадку, якщо готові до цього) способи, що стосуються очищення драйверів з інструкції Комп’ютер не бачить флешку з USB.

Якщо жоден з варіантів не допомогло вирішити проблему, а комп’ютер все також не бачить ваш Android смартфон, опишіть ситуацію в коментарях: що робилося, після чого з’явилася проблема, як поводиться ваш пристрій при підключенні по USB, перевірений кабель з іншим телефоном, а проблемне пристрій на іншому комп’ютері. я постараюся допомогти.

Чому Android Телефон не з’являється на комп’ютері по USB і відбувається тільки зарядка. прості причини і рішення

Перш ніж приступати до додаткових методів вирішення проблеми, коли телефон не видно через USB підключення, рекомендую звернути увагу на наступні прості моменти: дуже часто причина виявляється в чомусь з перерахованого:

 • Якщо ви взяли кабель для USB підключення від не оригінальною дешевої зарядки або йде в комплекті з іншим пристроєм (наприклад. для зарядки бездротових навушників або іншого пристрою, не призначеного для прийому і передачі даних), то причина може бути саме в цьому: в повному обсязі кабелі можуть передавати дані, немає відповідних контактів, і зовні цього не помітити. Рішення. справний кабель з гарантованою можливістю передачі даних.
 • Якщо ви зіткнулися з тим, що при підключенні смартфона до комп’ютера його не видно, а недавно був ремонт телефону і ремонтувалося щось пов’язане з платою або роз’ємом, велика ймовірність, що ремонт і викликав проблему: дуже часто роз’єми паяють так, що після цього справно працює лише зарядка. Рішення. тільки переробляти.
 • Якщо у вас Mac OS, просто встановіть програму Android File Transfer для можливості передачі даних, офіційний сайт: https://www.Android.com/filetransfer/
 • Якщо раптом у вас ще Windows XP, встановіть драйвер MTP (Media Transfer Protocol). https://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?ID=19153

Додатково, враховуйте, що підключення навіть справним кабелем через USB-хаб (розгалужувач USB-портів), до несправного USB роз’єму комп’ютера або ноутбука, а іноді. до передньої панелі PC може викликати проблему, яка розглядається. Спробуйте пряме підключення до USB, інший кінець, задню панель PC, якщо підключали до гнізда USB 3.0 (зазвичай, синього кольору). перевірте, чи збережеться проблема при підключенні до USB 2.0.

Компьютер не видит телефон Android через USB только зарядка — как исправить

І останній простий момент: після підключення телефону до комп’ютера для того, щоб він почав відображатися в провіднику з можливістю перегляду фото, відео та інших файлів, потрібно:

 • Розблокувати телефон при підключенні, якщо він заблокований. отримати доступ до даних на заблокованих сучасних телефонах Android не вийде.
 • В області повідомлень натиснути по повідомленню про USB підключенні (за замовчуванням більшість телефонів підключаються тільки для зарядки). Якщо повідомлення не з’являється, точніше там не повідомляється про те, що це саме USB підключення, а тільки текст про зарядку, значить з «точки зору» телефону підключення не служить для передачі даних (неправильний кабель, пошкодження кабелю, роз’єми на телефоні або комп’ютері). Нижче. скріншоти з зовнішнім виглядом повідомлення на чистому Android 9 і 8, на Samsung Galaxy і на Android 6-7.
 • Вибрати режим передачі файлів MTP для USB-підключення. На старих версіях Android також може бути присутнім пункт для підключення як USB Mass Storage, він теж підійде, причому може спрацювати навіть краще.

Якщо перераховані методи не допомогли, перейдемо до більш складним способам виправлення.

Комп’ютер не бачить телефон через USB. чому і як виправити

Якщо ви зіткнулися з тим, що телефон не підключається через USB, тобто комп’ютер його не бачить для передачі файлів, а відбувається лише зарядка, при цьому звук підключення програється, в цій інструкції. докладно про те, як це виправити і включити можливість переглядати вміст пам’яті телефону при підключенні по USB кабелю.

Кроки, описані нижче, підійдуть для телефонів Android як останніх, так і попередніх версій в разі, якщо смартфон не видно після підключення по USB на комп’ютері з Windows 10, 8.1, Windows 7 і XP або Mac OS.

додаткова інформація

Якщо ви прийшли до висновку, що причиною проблем при підключенні телефону є його фізичні неполадки (гніздо, щось ще) або просто не хочете довго розбиратися в причинах, то ви можете передавати файли з і на телефон іншими способами:

 • Якщо у вас Windows 10. використовувати вбудований додаток Ваш телефон (тільки передача фото), якщо телефон Samsung. додаток Samsung Flow.
 • Синхронізація через хмарні сховища Google Drive, OneDrive, Dropbox, яндекс.диск.
 • Використання таких програм, як AirDroid (зручно і просто для початківців користувачів).
 • Створення FTP сервера на телефоні або підключення його в якості мережевого диска в Windows.

На цьому завершую, а якщо у вас після прочитання виникли питання або доповнення. буду радий, якщо поділіться.

Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп’ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, телеграм., YouTube, Яндекс.Дзен)

При підключенні мобільного до ноутбука видно тільки один локальний диск Інший з файлами непомітний. Як його побачити?

Добрий день. А у вас там карта пам’яті і внутрішня пам’ять, вірно? Карта пам’яті, бува, не форматувалася як внутрішня?

У моєму випадку проблема виявилася в системній службі Media Storage. Якщо вона заморожена, або просто не працює у фоновому режимі, або була задушена всякого роду оптимізаторами-комп’ютер смартфон не побачить. Виявив це випадково, може кому буде корисно

READ  Який SSD підійде для ноутбука Asus

Спасибо большое за статтю. Допомогла вирішити питання з підключенням. Ура!

А мені навпаки потрібно зробити так, щоб він10 або вин 7 не бачили смартфони. Що в винде потрібно відключити для цього?

Привіт, телефон Homtom ht16 пролежав 2 місяці. Не включається, думав батарея села, на зарядку не реагує. Батарею Лягуха зарядив, толку нуль. Не включається на зарядку не реагує, в PC підключаю в диспетчері тиша. Вирішив підбадьорити через sp flash tool без батареї з затиснутою кнопкою гучності вниз тиша. Пробував відновлення цегли але На комп взагалі не реагує ні з батареєю ні без неї. При зарядці гріється в районі процесора, КЗ чи що? він просто лежав. Не знаю куди копати далі

Добрий день. Теж не беруся вгадати. Можна спробувати безпосередньо живити (тільки дивитися уважно напруга / силу струму) і подивитися, включиться чи так.

Добрий день! Підкажіть будь ласка. Не можу підключитися до ноутбука. Підключаю, йде зарядка, більше нічого, навіть вгорі телефону не показує, що йде зарядка. Налагодження робила, кабель змінювала. На долі секунди з’являлося це віконце з вибором передачі даних і все. Так і не зрозуміла, куди вона зникла. Більше не з’явилося, що б я не робила.

Добрий день. Можливо, справа в роз’ємі на телефоні? Подивіться, щоб там бруду ніякої не було і використовуйте той же кабель, де з’являлося віконце.

Гарна інформація, грамотно все написано, і головне купу варіантів надали. Дякую за допомогу.

Якщо комп’ютер не бачить телефон, але передача фото з телефону на комп‘ютер йде. В підключених пристроях в диспечер устройст телефон відсутній. Як вирішити цю проблему?

Не зовсім зрозумів А як саме йде передача в такому випадку?

Телефон куплений в Китаї. Якщо зайти в документи і вибрати потрібний знімний диск, то диск позначається як CD-дисковод (F 🙂 HiSuite. Відкриваю, є папка з документом в форматі PDF, документ називається OPEN SOURCE SOFTWARE NOTICE, і три файли: autoran, HiSuite, і з китайськими ієрогліфами. Якщо відкрити останній файл, то з’являється меню установка HiSuite он лайн. А фото якось дивно передаються. Автоматом відкривається OneDrive, хоча я їм не користуюся. І відразу ж з’являється меню імпорт зображень. Виходить якщо вибрати передача фото, то диск видно, а якщо вибрати передача файлів, то диск не видно. Спочатку такої проблеми не було. Може через оновлень на ноут таке трапилося.

Хм дивно. А інших дисків при «передача файлів» крім F не виникає?

Дякую за допомогу. Дуже корисна стаття!

Дякую за статтю! Але мені нічого не допомогло. Телефон oneplus 3T. З яких то пір перестав визначатися на всіх комп’ютерах. Тільки заряджається. У диспетчері пристроїв. невідомий пристрій (збій запиту дескриптора пристрою). Є підозра, що це після зарядки від айфоновского зарядного пристрою. Відкочував телефон до заводських налаштувань. Потім замінив USB-шлейф телефону, але ситуація не змінилася. Я так розумію, що це якась апаратна проблема. Підкажіть, що можна ще замінити без особливих проблем і витрат?

Добрий день. На жаль, тепер мені складно якусь рекомендацію дати, пояснюю: 1. Коли я почав читати коментар подумав: явно щось з роз’ємом на телефоні (бруд, пил, зіпсовані контакти). 2. Коли я дочитав до «замінив USB-шлейф телефону». зрозумів, що вгадувати тепер марно: суть в тому, що прям без перебільшення половина ремонтників паяють ці роз’єми так і такі, що після цього телефон можна тільки заряджати. І є величезна ймовірність, що і у вас так.

Загалом правильне рішення. звернутися до кого-то, хто точно розбирається і саме з цією проблемою проблемою звернутися, не просити просто замінити роз’єм.

Спасибі за відповідь! Шлейф я поміняв сам і ніякої пайки там не було потрібно. Я думав це якась стандартна проблема, яка свідчить про несправність якогось модуля. Хотів зрозуміти чи варто морочитися з ремонтом в сервісі, або спробувати ще щось просте замінити самостійно

Добрий день, стаття не допомогла, але проблема думаю все таки по цій темі. Бюджетний Smart OPPO A-12. При підключенню до PC, будь-то USB або FTP сервер (по Wi-Fi), PC бачить пристрій але не можу пересилати на смартфон файли великих обсягів (фільми). Не можу точно сказати мінімальний обсяг файлу який вдається перенести, але документи і музику переносить без проблем. З великими файлами нічого не відбувається, що не вибиває ніякої помилки ні на PC ні на смартфоні, пам’яті на смарте більш ніж достатньо для завантаження файлу, пробував і порт USB 2.0 і 3.0. Підкажіть, будь може бути рішення даної проблеми?

Добрий день. У мене лише ідея, що це може бути пов’язано з обмеженнями файлової системи, як наприклад на fat32 не можна більше 4 Гб помістити файл. Інша справа, що внутрішня пам’ять на Android у нас не FAT32

Samsung S10 Exynos в режимі recovery (стоковому) не уявляється в диспетчері пристроїв на PC (win7x64). Коли завантажений. видно (Samsung Android ADB Interface). за запитом adb devices видно як device, але потрібен як recovery. потрібно підключити накопичувач як mass storage. в режимі бутлоадер видно як sideload. Обов’язково потрібно шити рекавери на TWRP щоб його почав комп бачити по adb?

Samsung Galaxy s10 на базі Exynos. При переході в recovery (стічне) не визначається в диспетчері пристроїв. Заміна recovery на TWRP виправить становище?

Якщо не помиляюся, я для цього на своєму Note 9 ставив якийсь окремий USB драйвер (не пам’ятаю де брав, але на просторах інтернетів, а міняти рекавери не хотів).

Здрастуйте, у мене така проблема на телефоні honor 7c pro, при підключення на комп’ютер через передача файлів всі дані як (Pdf, rtf, doc, arm) видно як папки, а на телефоні видно нормально

Добрий день. А якщо цю «папку» з телефону скопіювати на комп’ютер, вона перетворюється в звичайний файл?

Ні не перетворюється, Але у мене вийшло копіювати файли через OTG кабель на флешку потім тільки на комп’ютер. А прямий з’єднання через кабель телефону з комп’ютером файли видно як папки, і в іншому PC теж перевірив така ж біда (

Дивна ситуація у мене щось навіть немає пояснення.

Здрастуйте, у мене Samsung gt-I9300. Комп’ютер бачить телефон. Але в режимі Download для прошивки драйвер не ставиться. Інший Samsung g350e на цьому комп’ютері з цим же кабелем ставить драйвер при підключенні в режимі Download для Odin

Dmitry, вирішив питання підключенням USB ззаду і прошив. Дивно що Samsung іншої марки видно при підключенні спереду. Шив також Alcatel спереду 2 рази згоріла флеш пам’ять-2 телефони на Spredtrum. Видно спереду щось з напругою не в порядку.

Відмінно! Ну, тобто не відмінно, що з передніми роз’ємами так, а то що рішення знайшлося. добре)

Велике спасибі. Через диспетчер пристроїв відновила драйвер. Сама! тепер комп’ютер бачить телефон

Якщо телефон не розпізнає в режимі прошивки

На те, що комп’ютер і телефон не бачать один одного в режимі fastboot, вказує повідомлення «Waiting for device», яке з’являється в програмі прошивки. Найчастіше ця помилка виникає через відсутність в системі драйвера мобільного девайса, тому насамперед виконайте те, що написано вище. переустановите драйвер або скачайте і встановіть його заново.

 • Переконайтеся, що ви в точності прямуєте інструкції по роботі з програмою установки прошивки і вона запущена від імені адміністратора.
 • Перевірте, чи включена на смартфоні налагодження по USB (якщо немає, включіть), а сам девайс знаходиться в режимі bootloader. Якщо цей режим заблокований, знайдіть в мережі інструкцію по розблокуванню завантажувача саме для вашої моделі пристрою.
 • Підключіть телефон максимально коротким і свідомо справним кабелем до заднього гнізда USB, не використовуючи ніякі перехідники та хаби.
 • Можливо, ваш телефон не підтримує стандарт USB 3 (синє гніздо), тому підключайте його тільки до USB 2.0 (чорні гнізда).
 • Встановіть на комп’ютер всі випущені оновлення Windows.

Якщо проблема зберігається навіть після цього, спробуйте виконати прошивку телефону на іншому PC. І краще. з іншої версією операційної системи.

Винуватець збою. комп’ютер. Що робити?

 • Якщо в списку обладнання є невідомі пристрої (відмічені знаком оклику в жовтому трикутнику), можливо, одне з них і є телефон. Щоб переконатися, що це він, від’єднайте мобільний девайс від USB. Якщо невідомий пристрій зникне зі списку, значить, так і є. І причина збою. відсутність в системі потрібного драйвера. Як перевстановити і звідки скачати драйвер на телефон, ми розповімо трохи нижче.
 • Проблема з розпізнаванням підключених пристроїв може бути і через збій завантаження, пошкодження або відсутності драйверів USB. В цьому випадку знаки оклику будуть в розділі «Контролери USB».
 • Перевстановлення драйверів не допомогла? Проскануйте диски комп’ютера антивірусом і після тимчасово вимкніть захисні програми. До речі, останні можуть блокувати доступ до мобільного пристрою як до носія, якщо на ньому присутні підозрілий або явно шкідливий софт. Так що на віруси варто перевірити і телефон теж.
 • Видаліть програми, після установки яких виникла неполадка, або зробіть відновлення системи на контрольну точку, створену в день, коли проблеми ще не було.
 • Якщо крім телефону комп’ютер не розпізнає інші пристрої, підключені по USB. миша, клавіатуру, принтер, флешки і т. Д., (Заряджаються вони при цьому чи ні. не показово), джерелом збою може бути будь-яка несправна комплектуюча системного блоку або щось то з периферії. Визначити винуватця в домашніх умовах можна шляхом послідовного відключення або заміни обладнання на свідомо справний.

Android

Смартфони і планшети під Android, такі як Samsung, Xiaomi, Lenovo, Meizu, HTC і т. Д., Як правило, не створюють окремих папок для зберігання своїх драйверів, та й на офіційних сайтах їх часто годі й шукати, щоб просто так скачати і перевстановити. Тому для початку варто довірити переустановку вже присутніх в системі драйверів самої Windows.

 • Відкрийте в диспетчері пристроїв контекстне меню проблемного девайса. Виберіть опцію «Оновити драйвер».
 • У наступному вікні для початку виберіть автоматичний пошук оновлень. Якщо Windows не знайде нічого підходящого, відзначте другий пункт. установка і пошук драйверів вручну.
 • Далі натисніть «Вибрати зі списку доступних на комп’ютері». У новому вікні відобразяться всі драйвера мобільних пристроїв, які вже встановлені на PC.
 • Щоб звузити пошук, в розділі «Виберіть драйвер для цього пристрою» поставте позначку «Тільки сумісні». Відзначте те, що більше відповідає вашому запиту (якщо в списку більше одного пункту) і для переходу до установки натисніть «Далі».
READ  Як дивитися відео з ноутбука на телевізорі

Щоб драйвер коректно заробив, перезавантажте комп’ютер.

Якщо перевстановлення вже стояв в системі драйвера не допомогла, доведеться пошукати щось інше на просторах мережі (з ризиком скачати замість шуканого вірус), тому качайте їх тільки з надійних і перевірених сайтів, на кшталт 4pda.ru, а перед інсталяцією перевіряйте антивірусом.

Драйвера найпоширеніших моделей мобільних гаджетів також зібрані в додатку «USB Драйвери для Android«, яке доступне для безкоштовного скачування на Google Play.

Драйвера USB для Windows зазвичай без проблем знаходяться на сайтах виробників ноутбуків або материнських плат десктопних PC. Іноді вони входять до складу драйвера на чіпсет.

Чому Android Телефон не з’являється на комп’ютері по USB і відбувається тільки зарядка. прості причини і рішення

Перш ніж приступати до додаткових методів вирішення проблеми, коли телефон не видно через USB підключення, рекомендую звернути увагу на наступні прості моменти: дуже часто причина виявляється в чомусь з перерахованого:

 • Якщо ви взяли кабель для USB підключення від не оригінальною дешевої зарядки або йде в комплекті з іншим пристроєм (наприклад. для зарядки бездротових навушників або іншого пристрою, не призначеного для прийому і передачі даних), то причина може бути саме в цьому: в повному обсязі кабелі можуть передавати дані, немає відповідних контактів, і зовні цього не помітити. Рішення. справний кабель з гарантованою можливістю передачі даних.
 • Якщо ви зіткнулися з тим, що при підключенні смартфона до комп’ютера його не видно, а недавно був ремонт телефону і ремонтувалося щось пов’язане з платою або роз’ємом, велика ймовірність, що ремонт і викликав проблему: дуже часто роз’єми паяють так, що після цього справно працює лише зарядка. Рішення. тільки переробляти.
 • Якщо у вас Mac OS, просто встановіть програму Android File Transfer для можливості передачі даних, офіційний сайт: https://www.Android.com/filetransfer/
 • Якщо раптом у вас ще Windows XP, встановіть драйвер MTP (Media Transfer Protocol). https://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?ID=19153

Додатково, враховуйте, що підключення навіть справним кабелем через USB-хаб (розгалужувач USB-портів), до несправного USB роз’єму комп’ютера або ноутбука, а іноді. до передньої панелі PC може викликати проблему, яка розглядається. Спробуйте пряме підключення до USB, інший кінець, задню панель PC, якщо підключали до гнізда USB 3.0 (зазвичай, синього кольору). перевірте, чи збережеться проблема при підключенні до USB 2.0.

І останній простий момент: після підключення телефону до комп’ютера для того, щоб він почав відображатися в провіднику з можливістю перегляду фото, відео та інших файлів, потрібно:

 • Розблокувати телефон при підключенні, якщо він заблокований. отримати доступ до даних на заблокованих сучасних телефонах Android не вийде.
 • В області повідомлень натиснути по повідомленню про USB підключенні (за замовчуванням більшість телефонів підключаються тільки для зарядки). Якщо повідомлення не з’являється, точніше там не повідомляється про те, що це саме USB підключення, а тільки текст про зарядку, значить з «точки зору» телефону підключення не служить для передачі даних (неправильний кабель, пошкодження кабелю, роз’єми на телефоні або комп’ютері). Нижче. скріншоти з зовнішнім виглядом повідомлення на чистому Android 9 і 8, на Samsung Galaxy і на Android 6-7.
 • Вибрати режим передачі файлів MTP для USB-підключення. На старих версіях Android також може бути присутнім пункт для підключення як USB Mass Storage, він теж підійде, причому може спрацювати навіть краще.

Якщо перераховані методи не допомогли, перейдемо до більш складним способам виправлення.

Ноутбук не бачить телефон через USB

З цією проблемою хоч раз, але стикається кожен: ви підключаєте смартфон або планшет до комп’ютера за допомогою кабелю USB, але крім зарядки нічого не відбувається. Комп’ютер не бачить телефон або визначає його як невідомий пристрій. Ситуація поширена, але неоднозначна, і причин, за якими вона виникає, досить багато. Сьогодні будемо розбиратися, що викликає такі неполадки і як з ними боротися.

Якщо смартфон не визначається як зовнішній накопичувач

Як показує практика, це одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються користувачі в процесі підключення свого пристрою до PC. У цьому випадку перед нами стоїть завдання дати комп’ютера зрозуміти, в якому режимі роботи ми намагаємося підключити Android пристрій. Для цього необхідно перейти в налаштування гаджета і задіяти режим розробника, а також після цього активувати налагодження по USB.

Налагодження по USB на різних версіях ОС знаходиться в різних розділах меню:

 • Версія 2.3 і більш рання. Налаштування Додатки Розробка.
 • Версія 3.0 до 4.1. Налаштування Параметри розробника.
 • Версія 4.2 і нові. Налаштування Про телефоні Номер збірки (швидко клацати по ньому близько 7 разів), після цього поверніться в Налаштування Параметри розробника.

Якщо після цих дій після під’єднання шнура телефон або планшет просто заряджається, то причина цього явища в тому, що він підключений в режимі медіаплеєра або зарядки.

В цьому випадку під час наступного з’єднання відкрийте шторку повідомлень і в ній виберіть пункт «Включити накопичувач USB».

Або перейдіть в налаштування системи Android і спробуйте знайти меню зі способами під’єднання, в якому виберіть «Підключити як медіа-пристрій (MTP)».

Увімкніть налагодження по USB

Спочатку треба включити режим розробника, далі. налагодження по USB. Що стосується режиму розробника, ми вже не раз розповідали, як його включити. інструкція на сусідній сторінці.

Далі знаходите з’явився розділ для розробників в основному меню. Наприклад, на Xiaomi і MIUI потрібно відкрити «Розширені настройки».

Тут знайдіть режим налагодження по USB і увімкніть його.

Після цього спробуйте підключити смартфон до PC або ноутбука.

Перезавантажте комп’ютер і смартфон

Якщо випадок, описаний вище, вас не стосується, тоді перш за все варто перезавантажити смартфон:

Якщо має місце бути програмний збій, перезавантаження напевно допоможе з нею впоратися.

Чому комп’ютер або ноутбук не бачить телефон через USB? Що робити?

З цією ситуацією користувачі зустрічаються не так уже й рідко: підключають свій смартфон і комп’ютер або ноутбук його не бачить. Вірніше, правильно сказати, частіше за все не бачить файлову систему, в той час як сам пристрій відображається. Як бути, що робити в такій ситуації? Давайте розбиратися.

Спробуйте поміняти конфігурацію USB за замовчуванням

Все в тому ж розділі для розробників знайдіть пункт «Конфігурація USB».

І змініть його на «Передача файлів» (MTP в прикладі).

Потім перевірте, чи бачить пристрій комп’ютер.

Встановіть Android File Transfer

Це офіційний додаток для передачі файлів для пристроїв на базі Android. Завантажити можна на офіційному сайті: Android.com/filetransfer

Перевірте кабель USB і порти

Велика ймовірність того, що неполадка «захована» в кабелі, тому PC смартфон не бачить. Перевірте кабель на предмет пошкоджень, а при необхідності замініть його.

Також спробуйте перевстановити кабель в інший порт USB. нерідко справа саме в портах, причому актуально це в першу чергу для тих портів, які розташовані на передній частині системного блоку PC.

Встановіть драйвера для вашого пристрою

Гугл вони дуже просто: драйвера модель вашого смартфона, або, що ще краще, знайдіть їх на форумі 4pda.ru і встановіть на свій PC або ноутбук.

Так чому ж комп’ютер не бачить телефон через USB, але заряджається. апаратні причини

Пошкоджено кабель USB. Дуже часто буває, що причиною зазначеної дисфункції є пошкодження самого USB-кабелю. Кабелю маловідомих або «нонейм» виробників не володіють великим запасом міцності, і можуть вийти з ладу буквально через пару місяців з початку експлуатації, а як результат комп’ютер не визначить підключений телефон.

Крім того, навіть самі надійні кабелю від світових брендів схильні стохастическим пошкоджень. їх можуть випадково пошкодити при використанні, можуть погризти домашні тварини або зіпсувати діти. Тому, в першу чергу огляньте ваш USB-кабель на ймовірність механічних пошкоджень, і, при зовнішньої збереження кабелю, спробуйте з його допомогою підключити ваш пристрій до іншого комп’ютера. Якщо Ваш пристрій не розпізнається на іншому PC. спробуйте замінити шнур.

Пошкоджено порт USB на комп’ютері. Використовувані в комп’ютері USB-порти також схильні до різних механічних пошкоджень, включаючи пошкодження контролера USB, а також південного моста материнської плати. Спробуйте вставити кабель в інший роз’єм USB, якщо ж це не допомогло виправити підключення телефону до PC, дотримуйтесь подальших порад.

Перевірте пошкоджений чи порт USB на комп’ютері

Пошкоджено гніздо для підключення кабелю на телефоні. Чи не потрапляли чи в гніздо смартфона вода і не пошкоджено чи воно? Якщо так, то необхідна його заміна.

Вимкніть акумулятор, витягніть з нього батарею на кілька секунд, потім поверніть її назад, і назад включите свій пристрій.

Телефон може не визначатися комп’ютером через віруси

Банально, але всілякі вірусні програми можуть блокувати роботу із зовнішніми мобільними пристроями. Спробуйте перевірити свій комп’ютер антивірусними програмами рівня Dr. Web CureIt !, в деяких випадках це може допомогти.

Причини відсутності підключення телефону через USB

Весь комплекс причин проблеми того, що PC не бачить смартфон через кабель USB, я б розділив на апаратні і програмні, і нижче я перерахую кожну з них, паралельно надавши інструкцію її виправлення. Але перш ніж використовувати зазначені мною методики спробуйте перезавантажити ваш комп’ютер і смартфон. це допомагає не так рідко, як здається. Дана проблема в основному виникає з пристроями компанії Samsung, Lenovo, HTC, LG і Fly.

READ  Як включити мишку на ноутбуці lenovo

Комп’ютер не бачить телефон через USB, але заряджається

Комп’ютер не бачить телефон через USB. програмні причини

Після опису апаратних причин перерахуємо основні програмні причини, якщо у вас як і раніше комп’ютер не розпізнає стільниковий телефон, підключений за допомогою USB кабелю, дотримуйтесь подальших інструкцій.

Працюємо з настройками. Заходимо в настройки нашого пристрою, вибираємо там «Пам’ять», тиснемо на три точки вгорі (Властивості), вибираємо «USB-підключення до комп’ютера» і ставимо галочку навпроти «Медіа-пристрій» ( «USB накопичувач»). Якщо у вас стоїть галочка навпроти використання USB як модему. зніміть її.

Налаштування USB-підключення до комп’ютера на Android

На PC повинні бути включені служба Windows Update (для скачування драйверів для телефону) і служба виявлення нових пристроїв. Не забудьте розблокувати свій телефон при підключенні до комп’ютера, це важливо.

Якщо ви консерватор, і у вас стоїть Windows XP, скачайте протокол МТР (Media Transfer Protocol) для XP з сайту Microsoft і встановіть його на комп’ютер.

Якщо у вас злетіли драйвера USB.портов, комп’ютер може не бачити телефон. При дисфункції драйверів до USB-портів, останні просто перестають працювати. Щоб виправити цю проблему встановіть драйвера USB c «рідного» диска з драйверами до материнської плати вашого PC, або скачайте свіжі драйвера на сайті виробника материнської плати.

Також, внаслідок будь-яких причин може бути відключене живлення для ряду портів.

 • Зайдіть в розділ «Харчування» (Панель управління. Обладнання і звук. Електроживлення);
 • Виберіть «Змінити настройки плану» навпроти використовуваного вами плану харчування;
 • Потім клікніть на «Змінити додаткові настройки живлення»;
 • Знайдіть в списку «ПараметриUSB», натисніть на плюсик навпроти;
 • А потім на плюсик поруч з «Параметр тимчасового отключеніяUSB-порту»;
 • Змініть параметр на «Заборонено» як в разі живлення від мережі, так і від батареї;
 • Натисніть кнопку «Применить» і «Ок».

Злетіли драйвера пристрою. Зайдіть в «Диспетчер пристроїв» і подивіться, чи немає питального або знака оклику в пункті «Переносні пристрої».

Перевірте, чи є там ваш пристрій і переконайтеся, що воно працює нормально, клікнувши на ньому правою клавішею миші і натиснувши «Властивості». Якщо його там немає, або у вас виникають сумніви, видаліть драйвер, вимкніть телефон від комп’ютера, а потім включіть знову, і дайте системі встановити драйвер знову. Це може допомогти вирішити проблему з тим, що смартфон не підключається по USB до комп’ютера.

Також не буде зайвим, увійти на сайт виробника вашого смартфона і завантажити найсвіжіші драйвера до нього на ваш PC (наприклад, для Samsung існує спеціальний софт Samsung Kies).

Встановлюємо оновлення KB3010081 (KB3099229). Для власників Windows 10 може знадобитися установка поновлення KB3010081, відповідального за роботу з Windows Media Player. Даний плеєр безпосередньо пов’язаний з нормальною роботою MTP-служби (Media Transfer Protocol), тому скачайте і встановіть дані поновлення.

Також загальною причиною може бути ненадійна збірка самої ОС на PC. Допоможе тут тільки перестановка Windows більш робочої версії.

Непрацездатна кастомними прошивка. Бажання багатьох любителів погратися з прошивками до вашого пристрою Android може послужити їм погану службу у вигляді відмови пристрою нормально працювати з комп’ютером. Спробуйте відновити стандартну прошивку або відновитися з бекапу (за наявності такого).

Відсутні драйвера до телефону на комп’ютері

Хоча, звичайно, комп’ютер з новітньої ОС виявляє і бачить смартфон по USB без проблем, можуть спостерігатися і зворотні випадки. Спробуйте пошукати драйвер до свого смартфону в мережі, іноді може підійти драйвер до схожим моделям даного бренду.

Чому комп’ютер не бачить телефон через USB, але заряджається

Багато користувачів, при спробі підключення телефону до комп’ютера за допомогою кабелю USB стикаються з тим, що комп’ютер не пізнає підключений гаджет. Відбувається зарядка підключеного пристрою, при цьому не маєте доступу до самого смартфону і його внутрішнім наповненням. З даною проблемою синхронізації зіткнувся і я, і в даному матеріалі я розповім, чому комп’ютер не бачить телефон через USB, а також поділюся різними методиками вирішення даного питання.

Телефони підключені через USB до комп’ютера

Для власників iPhone

Ваше пристрій через шнур може тільки заряджатися, якщо ви підключаєте його до комп’ютера або ноутбука під управлінням Windows. Те, що лептоп не бачить ваш смартфон-пов’язано з особливостями архітектури iOS. вона частково закрита.

Для доступу до відео, фото, музику і інших типів файлів через USB необхідно завантажити додаток iTunes на офіційному сайті Apple. При підключенні iPhone до ноутбука з’явиться повідомлення для підтвердження доступу до файлової системи. На комп’ютерах Mac iTunes входить в пакет базового ПО. При підключенні iPhone або Айпад воно запускається автоматично.

Чому ноутбук не бачить телефон через USB

У цій інструкції розглянемо проблему, коли ноутбук не бачить телефон через USB кабель. Наведені рекомендації будуть ефективні в тому числі при неполадках планшетів. Розглянемо операційні системи iOS і Android.

віруси

Існує безліч вірусів, які крім всіх інших «радощів» для користувача PC блокують роботу USB портів. Аналогічне шкідливе ПО є і для Android. Обов’язково використовуйте антивірус. як на самому ноутбуці, так і на смартфоні.

Компьютер не видит телефон через USB Как исправить?

Якщо у вас виникли підозри на наявність «троянів» в системі, але ваш антивірус нічого не знаходить, скачайте безкоштовну діагностичну утиліту Dr.Web CureIT! Це програма-«лечілку». Вона часто знаходить віруси, які не можуть виявити інші антивірусні програми.

Глюк в роботі портів

Windows може знайти тисячі причин, щоб банально «глюкнуть» і припинити бачити USB порти комп’ютера або ноутбука. Зазвичай такі неполадки усуваються найнадійнішим способом. перезавантаженням пристрою. З іншого боку, може «заглючила» сам телефон, тому не зайвим буде перезавантажити і його.

У стаціонарного комп’ютера USB порти на фронтальній панелі можуть бути не підключені до коннекторам на материнській платі. Спробуйте підключити мобільник через інший порт.

Не завжди коректно працюють швидкісні порти USB 3.0 (маркуються синім кольором). Для підключення пристрою на Android краще використовувати порти USB 2.0 (маркуються чорним).

Причиною неполадок може бути некоректна робота не самих портів, а драйверів до них. Завантажте актуальну версію драйверів материнської плати з сайту виробника. Щоб дізнатися вашу модель, натисніть комбінацію клавіш Win R і в рядку пошуку введіть msinfo32. У вікні, вказані марка і модель деталі. Враховуйте, що різні модифікації системної плати вимагають різних драйверів.

Перевірити, чи бачить ноутбук телефон чи ні, можна за допомогою диспетчера задач. Для цього натисніть кнопку «Пуск», перейдіть на Панель управління і виберіть відповідний пункт в меню. Коли комп’ютер розпізнає мобільник або планшет, його марка буде відображатися в списку пристроїв. І якщо передача даних між девайсами недоступна, причина може бути в самому телефоні.

Неполадки з USB кабелем

Неоригінальний кабель може відрізнятися від оригінального меншою кількістю контактів. При підключенні до ноутбука за допомогою такого шнура телефон буде заряджатися, але передача файлів буде недоступна. Для можливості реалізувати всі функції слід використовувати тільки оригінальні кабелі.

Друга можлива причина. фізичне пошкодження шнура. Візуальний огляд не завжди виявляє дефекти. Дріт всередині може бути перебита сильним ударом або зламана від постійних перегинів, але зовні цього буде не видно. Причиною поломки кабелю також можуть бути домашні тварини, які його гризуть. кіт, собака або папуга.

Ноутбук не завжди бачить смартфон на Android, якщо використовувати не пряме підключення до порту, а USB концентратор або хаб. Спробуйте підключити девайс безпосередньо.

Глюк в роботі портів

Стара адмінських приказка говорить: «перезавантажити систему, щоб все запрацювало». Варіант і до цього дня залишається актуальним для всіх, хто володіє ноутбуками з попередньо встановленою Windows на борту. Іноді USB-порти елементарно глючат, а після перезавантаження все стає на свої місця.

Ще одна цікава особливість. зміна порту. Якщо підключення не вдалося домогтися, вставляючи кабель в один порт, це напевно вийде при підключенні до іншого. В крайньому випадку, буде потрібно перевстановлення рідних драйверів USB, які постачаються разом з материнською платою.

В якості альтернативи використовуйте шлях:

 • «Пуск»;
 • “Панель управління”;
 • «Система»;
 • “Диспетчер пристроїв”.

Якщо бачите проблемний порт, зазначений знаком питання, чи червоним хрестом, поновіть його, якщо вийде.

вірус

Банальне троянське і шкідливе ПО може запросто заблокувати роботу USB портів, позбавивши PC можливість підключати до себе зовнішні електронні пристрої. Подібні проблеми часто можна спостерігати зі звичайними флешками, з якими ми ходимо по інституту від комп’ютера до комп’ютера в спробі знайти який-небудь корисний доповідь.

Скористайтеся послугами антивірусного ПО, тільки попередньо поновіть його бази до актуального стану, якщо є така можливість. В іншому випадку ніхто не зможе гарантувати вам ретельну перевірку і ліквідацію небезпечного вмісту.

Що робити, якщо ноутбук не бачить телефон через USB?

Що робити, якщо ноутбук не бачить телефон через USB? Причиною може бути кілька відомих факторів, які мають цілком конкретні рішення.

Причина криється в самому телефон

Отже, ви впевнені, що з ноутбуком все в порядку. Тоді причина може критися в самому підключається апараті. Це може бути або відключена синхронізація, або глюки в прошивці, або ще що-небудь. Найпростіший спосіб. перезавантажити телефон і повторити свої потуги.

Почему компьютер не видит телефон через USB, но заряжается!!!

У більш запущених випадках необхідно вийняти батарею і почекати 4 хвилини. У самому поганому варіанті знадобиться перепрошити апарат.

[Box type = “info”] В якості альтернативи можна завантажити спеціальний софт для роботи телефону з PC, на кшталт Nokia PC Suite, SE PC Companion і т.д. [/ Box]

Найнадійніший варіант

На жаль, послуга ремонту професіоналом платна і може коливатися від декількох сотень до тисяч рублів, оскільки поломка може бути найрізноманітніша: від бага в прошивці до згорілого USB-концентратора.

BETATECH.COM.UA 2022