Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Нова батарея на телефон як заряджати

Table of Contents

Перерозряду. це шкода

Як правильно заряджати акумулятор смартфона? Наступна порада необхідно дотримуватися всім покупцям, незалежно від того, яка батарея коштує в телефоні.

Під час “прокачування” акумулятора потрібно розряджати смартфон повністю. Бажано до його виключення. Але як тільки калібрування буде завершена, доведеться стежити за енергією пристрої. Перерозряду шкідливий для будь-якої батареї. Тому заряджати мобільний телефон необхідно тоді, коли у акумулятора буде всього 5-10% енергії.

Деякі сучасні гаджети нагадують користувачам про необхідність підключення до мережі на 15% заряду. Наприклад, така функція є у Samsung. Подібний прийом допоможе продовжити життя акумулятора будь-якого типу.

Весь день безперервно

Як правильно заряджати акумулятор смартфона? Наступна порада чимось нагадує попередній алгоритм дій. Деякі люди вважають, що мобільні телефони необхідно відразу після покупки розрядити на 100% (до його виключення). Далі буде потрібно в вимкненому стані заряджати пристрій протягом 24 годин. І не менше!

Скільки разів смартфон піддається подібним маніпуляціям? Тільки один. Після такої довгої зарядки батарея Відкалібруйте і буде працювати нормально. Її можна заряджати повторно в звичайному режимі.

Половина дня

Як правильно зарядити акумулятор смартфона? Наступна теорія говорить, що пристрій необхідно відразу після покупки розрядити. Далі в вимкненому стані воно має заряджатися 12 годин. При повному заряді акумулятора буде відбуватися підзарядка прямим струмом.

Дані маніпуляції необхідно провести всього один раз. Після цього телефон дозволяється заряджати в звичайному режимі.

Про циклах

Так чому вірити? Як вже можна було переконатися, люди будують різноманітні теорії навколо досліджуваної теми. Але однозначної думки серед них немає.

Як правильно заряджати акумулятор смартфона? Багато що залежить від того, яка саме батарея встановлена ​​в мобільному пристрої. На сьогоднішній день є Ni-MH і Li-On акумулятори. Другий тип батарей зустрічається набагато частіше.

Для Ni-MH акумуляторів важливо провести розрядку пристрої з його подальшою зарядкою не менше 5 разів. Саме стільки циклів потрібно для калібрування. Li-On батареї вимагають повторення 2-3 циклів. Цього достатньо для “прокачування” гаджета.

Перший заряд. калібрування

Практично всі покупці мобільних пристроїв замислюються, як правильно заряджати акумулятор смартфона вперше. Цьому процесу надають важливого значення. Прийнято вважати, що перша зарядка телефонної батареї є її калібруванням.

Чи так це насправді? В якійсь мірі так. Від правильності зарядки мобільного пристрою безпосередньо залежить якість і тривалість роботи смартфона. Проте не зовсім зрозуміло, як діяти після покупки нового мобільного. Всього існує кілька теорій щодо вирішення порушеного питання. Про них буде розказано далі.

Без “прокачки

Як правильно перший раз зарядити акумулятор смартфона? Крім всіх перерахованих теорій, можна зустріти припущення про те, що сучасні батареї не потребують калібрування.

Люди, які дотримуються такої точки зору, вказують на необхідність звичайної роботи з гаджетом. Тобто при першому включенні пристрій розряджають, а потім заряджають в звичайному темпі. Ніякого навмисного активного використання в цілях швидкого розряду акумулятора не потрібно.

загальноприйняті правила

Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона? Варіантів розвитку подій кілька. Але існують найбільш поширені поради.

Найчастіше при купівлі мобільних пристроїв з акумулятором продавці радять повністю розрядити гаджет, а потім зарядити його. Повторювати цей алгоритм потрібно 3 рази. Саме така теорія застосовується більшістю покупців. Наскільки вона правильна? І які ще методики калібрування батареї у мобільників мають місце?

Акумулятор смартфона: як правильно заряджати перший раз?

Сьогодні нам належить з’ясувати, як правильно заряджати акумулятор смартфона. Чи є якісь особливості у цього процесу? Багато людей запевняють, що від правильності проведення даної процедури буде залежати якість роботи телефонної батареї. Чи так це насправді? Які теорії щодо зарядки акумулятора мобільних пристроїв існують? Чи можна якісь з них назвати правдивими? Відповіді на ці питання будуть запропоновані увазі далі!

Як зарядити нову батарею на телефоні: кілька секретів

Кожен з нас, купуючи мобільний апарат, завжди замислювався над тим, як зарядити нову батарею на телефоні? Щоб заряд не залишав вас якомога довше, ми розкриємо безліч секретів на цей рахунок.

Технологія правильного заряду

 • Вставте акумулятор, включите апарат і подивіться, наскільки він розряджений. Як правило, нові телефони заряджені на 50-60%. Тому приступайте до його розрядці.
 • Полазити по меню, послухайте музику, поміняйте заставку, пограйте в ігри Загалом, використовуйте по максимуму свій новий гаджет, щоб швидше посадити батарейку.
 • Коли на екрані з’явиться повідомлення, що акумулятор розряджений і вимагає заряджання телефону, не поспішайте його підключати.
 • Продовжуйте свої справи до тих пір, поки телефон не розрядиться до 0% і самостійно не вимкнеться. Тоді можете заряджати нову батарею на телефоні.
 • В середньому телефону необхідно 3-4 години для повного акумулятора. Однак, на перших порах залиште заряджатися ваш апарат на 12 годин. Наприклад, на ніч.

Так потрібно тільки для перших трьох разів. Усі наступні зарядки можна проводити стандартно 3-4 години.

 • Після закінчення 12 годин слід заново зайнятися розрядкою акумулятора. Тепер вам знадобитися більше часу, щоб посадити батарейку.
 • Таких разрядок до 0% рекомендується проводити 3 рази. Після чого ви можете Спеціально не розряджати свій гаджет, а користуватися ним як звичайно.

  Після таких тренувальних процедур ваш акумулятор готовий до повсякденної роботи. Він розігнаний і буде працювати в штатному режимі тривалий час.

  Корисні поради для зарядки нової батареї

  Хочеться звернути увагу на кілька моментів:

  • Не залишайте заряджати гаджет під дією прямих сонячних променів. Це негативно позначається на його роботі і може привести до сумних наслідків.
  • Після перших трьох розрядів не допускайте вимкнути телефон через низький вміст батарейки. Ставте на зарядку, коли бачите показник 20%.
  • І останнє. При виявленні будь-яких неполадок в роботі нового акумулятора не намагайтеся усунути їх самостійно. Віднесіть в майстерню, нехай майстер визначить проблему.

  Сподіваємося, наша стаття буде вам корисна і ви зможете використовувати наші поради на практиці. хай щастить!

  Зарядний пристрій для акумулятора смартфона

  Тепер, що стосується зарядного пристрою (ЗУ) для акумуляторної батареї смартфона. Коротко розглянемо основні аспекти вибору ЗУ для смартфона:

  • оригінальна або універсальна зарядка. Краще заряджати смартфон від «рідного» ЗУ. Але якщо універсальну зарядку підібрати відповідно до характеристиками акумуляторної батареї смартфона, то різниці немає. Від комп’ютера заряджати безпечно, але довго;
  • яким струмом заряджати. ЗУ має заряджати струмом трохи більше максимального струму зарядки акумулятора. Це значення можна з’ясувати в характеристиках батареї. В більшості випадків при ємності АКБ смартфона до 1800 мАг ток зарядки 1 А. Якщо ємність більше, то 2 А;
  • кабель. Використовуйте для зарядки дата-кабель. Акумулятор смартфона ідентифікує по ньому зарядний пристрій. В іншому випадку процес зарядки може закінчитися сумно.

  Типи акумуляторів в смартфонах

  Для початку варто сказати кілька слів про різновиди АКБ, застосовуваних в телефонах. В сучасних смартфонах використовуються літій─іонние (Li─Ion) і літій─полімерние (Li─Pol) акумуляторні батареї. Що це за пристрої?

  В літієвих АКБ основна проблема полягала в використанні літієвих електродів. Через нестабільність літію не вдалося створити безпечне джерело енергії для споживчих пристроїв. Тому виробники стали розробляти електроди з літію, а з різних його сполук. І з невеликою втратою енергетичної щільності їм вдалося домогтися створення батарей з необхідними характеристиками.

  В процесі розряду літій─іонной АКБ на негативному електроді відбувається деінтеркаляції Li з вуглецевого матеріалу. На позитивному електроді йде Інтеркаляція літію в оксид. Коли акумуляторна батарея заряджається, то ці процес йдуть у зворотний бік. В системі немає металевого Li. Процес заряд-розряд являє собою перенесення іонів Li між електродами. Їх навіть стали називати акумуляторами типу «крісла-качалки».

  У смартфонах також використовуються літій─полімерние акумуляторні батареї (Li─Pol). В їх основу покладено перехід полімерів в напівпровідник. Це відбувається при впровадженні в їх структуру іонів електроліту. В результаті цього процесу провідність полімерного матеріалу значно зростає. Вчені працюють в напрямку пошуку полімерного матеріалу, який би замінив рідкий електроліт. Такі пошуки ведуться, як для Li-Ion акумуляторів, так і для батарей з металевим Li. У останніх в разі використання полімерного електроліту енергетична щільність може вирости в кілька разів у порівнянні з літій─іоннимі.

  • полімерні електроліти, в які впроваджені солі літію. Це може бути не один полімер, а суміш;
  • сухі електроліти на основі полімеру. В більшості своїй це поліетиленоксид з різними солями літію;
  • мікропористі матриці, куди впроваджені неводні розчини солей літію.

  Як потрібно правильно заряджати смартфон з новим акумулятором

  Проблемою будь-якого смартфона є малий час його роботи в автономному режимі. Звичайні телефони, попередники смартфонів, працювали без підзарядки по кілька днів. Акумулятор сучасних гаджетів сідає за день, максимум за два. Це плата за великі екрани, мультимедійні додатки, вихід в інтернет і т. П. Тому доводиться дуже часто заряджати акумуляторну батарею, від чого вона починає деградувати вже через рік після використання. І щоб продовжити термін служби акумулятора смартфона, важливо правильно заряджати його поки він новий. Про те, як правильно заряджати новий акумулятор смартфона, ведеться чимало дискусій. Давайте, спробуємо розібратися в цьому питанні.

  READ  Як очистити пам'ять на телефоні Samsung j3

  Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона

  Ми вже розповідали про те, як правильно заряджати акумулятор смартфона. Тепер мова піде про заряд нової акумуляторної батареї. Багато напевно чули про те, що новий акумулятор смартфона потрібно заряджати по-особливому. Це дійсно так. Якщо ви купили новий смартфон або батарейку до нього, то для батарейки потрібна «розгойдування». Що це означає?

  Необов’язково намагатися розрядити якомога швидше. Головне не забудьте, що на зарядку новий смартфон потрібно буде поставити тільки після розрядки акумулятора до нуля. І так новий акумулятор потрібно буде заряджати і розряджати 3─4 рази. Після цього вже заряд робиться в штатному режимі.

  Детальніше про те, як розгойдати акумулятор смартфона, читайте в матеріалі за посиланням.

  При подальшій експлуатації новий акумулятор для смартфона вже не потрібно розряджати до нуля. Більше того, це небажано. Потрібно ставити акумулятор заряджати при розрядці батареї до рівня 12─14%. До речі, і заряджати до 100% батарею смартфона не потрібно, якщо він вже не новий. Досить довести рівень заряду до 80─90%.

  Фахівці рекомендують раз на місяць проводити тренування акумулятора телефону. Вона полягає в тому, що акумулятор розряджається до нуля і заряджається до 100%. Не забувайте смартфон на зарядці тривалий час, якщо ви користуєтеся «Нерідний» зарядками. Це загрожує виходом акумулятора з ладу. Будьте обережні при використанні зарядок сторонніх виробників, призначених для прикурювача в автомобілі. Підбирайте такі зарядні пристрої під характеристики акумуляторної батареї свого нового смартфона.

  Як правильно зарядити нову батарею на телефоні

  Власники більшості сучасних смартфонів не в захваті від часу роботи електронного пристрою без підзарядки, тому багато хто замислюється про оптимізацію його роботи. Не менш важливо правильно ввести гаджет в експлуатацію, щоб акумулятор згодом працював довше і ефективніше. Для цього буде корисно дізнатися, як зарядити нову батарею на смартфоні, щоб після цього вона протягом тривалого часу зберігала свою первісну ємність. Домогтися потрібного результату допоможуть практичні поради.

  Зарядка акумулятора після покупки смартфона

  Для нормального подальшого використання батареї перші кілька разів її потрібно заряджати певним чином.

  Спочатку потрібно дочекатися, поки смартфон повністю розрядиться і вимкнеться. Потім потрібно тут же підключити його до електромережі за допомогою рідного зарядного пристрою і запустити. До рекомендованому часу для зарядки, вказаною в керівництві користувача, потрібно додати 2 години. Сучасні ЗУ здатні відключати харчування після набору батареєю потрібної ємності, але краще не покладатися на це, а від’єднувати його від розетки самостійно. Після цього можна приступати до штатного використання гаджета.

  Как правильно заряжать телефон? Продли жизнь батареи смартфона в 2 раза!

  Цю процедуру потрібно повторно виконати з акумулятором ще 2-3 рази.

  Подальше використання батареї для смартфона

  Після кількох повторень з доведенням рівня АКБ від 0 до 100% можна буде користуватися пристроєм в найбільш зручному режимі. Фахівці рекомендують тримати рівень заряду АКБ приблизно на рівні 10-90%, щоб збільшити кількість доступних циклів розряду.

  Важливо пам’ятати, що тривале зберігання мобільного пристрою з повністю порожній (0%) або повної (100%) батареєю небажано.

  щомісячна профілактика

  Вона полягає в тому, щоб приблизно 1 раз на місяць повторювати процедуру, вироблену відразу після покупки гаджета, що включає повний розряд і заповнення АКБ до 100%. У цьому випадку досить одного повторення.

  Зарядні пристрої

  Рекомендується застосовувати лише оригінальні моделі, особливо при залишенні смартфона без нагляду на тривалий час. У цьому випадку велика ймовірність перезаряду акумулятора. Особливо уважно потрібно вибирати зарядки, які отримують живлення від автомобільного прикурювача, щоб вони ідеально підходили до характеристик конкретної батареї.

  Как первый раз заряжать телефонный аккумулятор?

  Слідуючи описаним вимогам, користувач смартфона зможе зробити експлуатацію нової батареї безпроблемною і максимально ефективної.

  Нікель-металогідридний

  Нікель-металогідридні АКБ зустрічаються сьогодні досить рідко. Якщо ж ви стали власником смартфона з такою батареєю, пам’ятайте, що він вимагає більш обережного і дбайливого ставлення до себе. Можна виділити 3 основні правила їх експлуатації:

  • Чи не перегрівати.
  • Чи не перезаряджати.
  • Чи не переразряжать.

  Нікель-металогідридні батареї на відміну від літієвих обов’язково необхідно «прогнати» після покупки пристрою. Для цього буде достатньо 3-4 циклів повної зарядки і розрядки. Варто пам’ятати, що процес зарядки до того, як індикатор покаже 100%, краще не переривати. Це може знизити ефективність роботи АКБ і його енергетичну ємність.

  Параметри струму для зарядки мобільного акумулятора

  Будь-які USB-коннектори розраховані на передачу струму з напругою в 5 Вольт, тому їх можна без будь-яких побоювань підключати до будь-яких пристроїв через USB-кабель. Другий, але більш важливе питання. сила струму, яку забезпечує зарядний блок. Вона вимірюється в Амперах і від даного показника залежить швидкість зарядки. Стандартні зарядні блоки зазвичай налаштовані для того, щоб забезпечити необхідну силу струму, при якій «заправка» акумулятора буде відбуватися найбільш ефективно.

  Щоб це питання стало більш зрозумілим, розглянемо невеликий приклад. Як правило, необхідна сила струму для планшетів на системі Android становить 2А, для смартфонів. 1А. Якщо підключити лептоп до зарядки від телефону, то він буде заряджатися повільніше, ніж з рідним блоком. У випадку зі смартфоном, навпаки, швидкість зарядки несуттєво зросте. При цьому на якість роботи батареї це не впливає.

  Якщо ж говорити про зарядку телефону від ноутбука, то тут теж є свої особливості. Як правило, стандартне USB-гніздо розраховане на силу струму в 0,5A, при тому, що навіть найпростіші смартфони сьогодні вимагає від 0,8A. Це не позначиться негативно на роботі акумулятора, але зарядка відбуватиметься набагато повільніше.

  Як правильно заряджати новий телефон?

  Питання про те, як правильно заряджати новий мобільний телефон, хвилює дуже багатьох власників смартфонів. Але далеко не кожен знає про те, що спосіб зарядки телефону і необхідність в «розгоні» АКБ залежить від самого акумулятора. На сьогоднішній день використовуються три їх типи:

  Як правильно заряджати телефон в процесі його експлуатації?

  Отже, перша прогін акумулятора вже пройдена, і ви переходите в робочий режим експлуатації свого смартфона. Які ж правила його зарядки існують на даному етапі? Розглянемо їх далі:

  • Регулярно заряджайте пристрій. Дослідження показали, що АКБ, який регулярно розряджається більше, ніж на половину, починає втрачати свою енергоефективність вже після 1500 циклів зарядки, при показнику розрядки в 25%. через 2400 циклів. Тому намагайтеся якомога частіше заряджати свій телефон. Найбільш ефективно тримати його заряд в межах від 60% і вище.
  • Раз на місяць проводите розрядку-зарядку на 100%. Здавалося б, така процедура може суперечити описаних вище правил. Насправді ж, вона проводиться не для того, щоб підвищити ефективність роботи батареї, а для того щоб відкалібрувати індикатор заряду. У міру використання телефону він може давати деякі похибки і виводити недостовірну інформацію. Після повної зарядки-розрядки ця проблема усувається.
  • Прагніть виключати перегрів телефону. Велика кількість запущених «складних» додатків, прямий вплив високих температур і т.д все це негативно позначається на працездатності акумулятора. Відмінно рятують від програвав різні чохли, виконані з спінених матеріалів. Також стежте за кількістю відкритих додатків і не залишайте пристрій на сонці.

  Про правила зарядки Li-ion акумулятора ви також дізнаєтеся з наступного

  Літій-іонний і літій-полімерний

  Такі акумулятори є найбільш поширеними в сучасних девайсах. Це обумовлено простотою їх користування, а також більшою енергетичною ефективністю. Вони не вимагають повної розрядки і зарядки на початку експлуатації, але все-таки деяких правил в їх використанні потрібно дотримуватися:

  • При купівлі нового телефону з літієвим акумулятором не потрібно відразу підключати його до мережі. Варто дочекатися, поки рівень заряду АКБ знизиться до 10-12% і тільки потім підключати його в розетку.
  • Такий цикл необхідно повторити 2-3 рази.

  Як правильно заряджати батарею мобільного телефону?

  На жаль, навіть сучасні технології не дозволяють «зберігати життя» вашого улюбленого гаджета без підзарядки занадто довго, тому важливо дбайливо ставитися до батареї. Для цього необхідно знати, як правильно заряджати акумулятор відразу після покупки пристрою, а також в процесі його експлуатації.

  Міфи про зарядку телефонів

  Серед користувачів існує величезна кількість різних міфів і тверджень, які не завжди є істинними і ефективними. Розглянемо основні помилки, які зустрічаються сьогодні:

  • Будь-яка батарея вимагає декількох циклів розрядки-зарядки. Насправді, це не є правдою. Як було сказано вище, практично в кожному сучасному гаджет або мобільному пристрої встановлюються літій-іонні або літій-полімерні батареї. Вони не залежать від циклічності зарядки-розрядки.
  • Не можна надовго залишати пристрій підключеним до мережі. Цей міф є правдивим лише частково. Більшість пристроїв оснащені спеціальними контролерами, які не допускають «перезарядження» АКБ, але деякі не мають подібних функцій.
  • Установка спеціальних додатків здатна продовжити термін служби батареї. Насправді, переважна більшість сторонніх додатків, які встановлюються користувачами, які не мають жодного впливу на якість роботи АКБ, а тим більше. її тривалість. Підвищити «виживання» гаджета можна тільки попередньо встановленими засобами. зниження яскравості, відключення мобільного інтернету, включення режиму економії енергії.

  Більш докладно про міфи, пов’язані з зарядкою батарей, можна подивитися в

  Акумулятори сучасних мобільних телефонів не такі вимогливі, як раніше, але все одно потребують особливого догляду і обслуговуванні. При тому, що ресурс їх роботи і без того відносно короткий, не дотримуючись вищеописаних правил, ви можете знизити його ще більше. Тому дбайливо ставитеся до акумулятора, і він прослужить вам довше.

  READ  Як відкрити телефон Samsung Galaxy А10

  .- Як правильно заряджати батарею смартфона / Всі новини / Головна

  Люди постійно переживають про те, що їх смартфон розрядиться, але приділяють разюче мало уваги до загального строку життя акумулятора. Батареї, між тим, не вічні. Більшість виробників заявляє, що ємність їх акумуляторів починає скорочуватися після 300-500 циклів зарядки. Apple, наприклад, підтверджує, що ємність акумуляторів в техніці компанії може знижуватися до 80% від початкового значення через тисячу циклів зарядки. Ось кілька порад, дотримання яких продовжить життя літій-іонного акумулятора вашого смартфона. А також батареям планшета, ноутбука, повербанка та іншої електроніки.

  При якому відсотку заряду потрібно заряджати електроніку?

  Літій-іонні батареї найкраще почувають себе, якщо їх заряд коливається в районі 50%. Якщо заряд опускається нижче, краще їх злегка зарядити. Кілька коротких підзарядок в день набагато краще однієї довгої зарядки до 100%.

  Взагалі, слід уникати регулярної зарядки смартфона до 100%. звичайно, всі ми змушені періодично наповнювати акумулятори до відмови. Нічого особливо фатального в цьому немає. Зрештою, сучасна техніка досить розумна, щоб сама припиняти зарядку при досягненні 100%. Проте, якщо ви щоночі заповнюєте батарею до відмови, її ємність почне скорочуватися набагато швидше.

  Експерти рекомендують підтримувати заряд літій-іонного акумулятора в діапазоні 40-80%. І постарайтеся зайвий раз не садити батарею до рівня нижче 20%.

  Зрідка акумулятор все ж потрібно заряджати від 0 до 100%. Це називається повним циклом зарядки, і робити його необхідно не частіше ніж один раз на місяць. За словами експертів, періодичне виконання повного циклу рекалібрует батарею. Простіше кажучи, акумулятор як би “перезавантажується”.

  Чи можна надовго залишати телефон з’єднаним із зарядним пристроєм

  Як вже говорилося, нічого особливо фатального в цьому немає, так як більшість смартфонів досить розумні, щоб перестати споживати струм при заповненні акумулятора. Проте, експерти рекомендують стежити за температурою апарату. Якщо при підключеному зарядному пристрої смартфон сильно гріється, можливо, має сенс при довгій зарядці виймати його з чохла.

  Чи слід користуватися швидкою зарядкою?

  Багато сучасні смартфони мають функцію швидкої зарядки. У випадку з Android мова йде про моделі, що використовують технологію Qualcomm Quick Charge або Adaptive Fast Charging (використовується Samsung). Також швидку зарядку підтримують моделі iPhone, починаючи з 2017 року. Такі смартфони відрізняються від звичайних тим, що вміють програмно “спілкуватися” з зарядним пристроєм, вказуючи йому, який струм необхідно подавати на акумулятор в певні моменти зарядки. В цілому, процес швидкого заряджання цілком безпечний, але при ньому смартфон може грітися сильніше, ніж при звичайній зарядці. Перегрів, в свою чергу, може потроху скорочувати життя акумулятора.

  Чи можна використовувати сторонні зарядні пристрої?

  Бажано завжди користуватися тим зарядним пристроєм, яке поставлялося в комплекті зі смартфоном. Якщо з якоїсь причини рідне ЗУ недоступно, слід упевнитися, що заміна ідентична оригіналу за такими параметрами як напруга і сила струму. Специфікації, як правило, вказані на самому зарядному пристрої. Пам’ятайте, однак, що безіменні китайські ЗУ можуть видавати зовсім не те, що написано у них на етикетці. Так що якщо ви не можете самостійно зробити виміри струму і напруги, вибирайте зарядні пристрої від надійних виробників.

  Що таке ефект пам’яті акумуляторних батарей?

  Ефект пам’яті акумуляторних батарей. не вигадка. Йдеться про втрату ємності, яка може відбуватися в разі, якщо акумулятор регулярно заряджається не повністю. Наприклад, якщо батарея постійно заряджається в діапазоні 20-80%, то за решту 40% (від 0% до 20% і від 80% до 100%) вона може як би “забути”.

  Але дуже важливо запам’ятати, що ефект пам’яті має місце тільки в старих батареях на основі нікелю (NiMH і NiCd).

  У всій сучасній електроніці, включаючи ваш смартфон, використовуються літій-іонні батареї (Li-ion). На літій-іонні акумулятори ефект пам’яті не поширюється. Як вже говорилося вище, з сучасними батареями слід чинити діаметрально протилежно. Вони живуть довше, якщо їх не розряджати до нуля і не заряджати до максимуму.

  Якщо ви тимчасово не користуєтеся електронним гаджетом, не дозволяйте його акумулятора повністю розрядитися. В середньому, батарея вимкненого смартфона розряджається на 5-10% на місяць. Це означає, що використовуваний гаджет досить заряджати раз на півроку.

  Якщо ж ви зовсім забудете про нього і дозволите акумулятора пролежати порожнім довгий час, він просто вийде з ладу і повністю втратить здатність накопичувати хоч якусь енергію.

  Акумуляторні батареї та їх різновиди

  Існує кілька основних видів акумуляторних батарей, які використовуються у виробництві мобільних пристроїв:

  • Ni-Cd (нікель-кадмієві)
  • Ni-MH (нікель-металогідридні)
  • Li-ion (літій-іонні)
  • Li-Pol (літій-полімерні)

  Перші два види, а саме нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори, використовувалися на старих кнопкових телефонах. Тих самих, яких випускалися багато років тому і які, на відміну від сучасних смартфонів, були в першу чергу засобом для зв’язку.

  Ці види акумуляторних батарей відрізнялися надійністю, однак були у них недоліки. Один з них. це так званий «ефект пам’яті», під яким мається на увазі оборотна втрата ємності, яка в тому числі може бути викликана порушенням рекомендованого режиму зарядки, наприклад, якщо почати заряджати акумулятор до того моменту, коли він буде повністю розряджений. Згодом такі акумулятори дійсно вимагають «прокачування». Тоді-то і з’явилася інформація про «прокачування» батареї, в тому числі для щойно купленого пристрою.

  Але часи змінюються, технології удосконалюються. Якщо раніше використовувалися нікель-кадмієві та нікель-металогідридні батареї, то сьогодні застосовуються літій-іонні і літій-полімерні акумулятори. Вони використовуються повсюдно, в тому числі в смартфонах, планшетах, ноутбуках і т.д. Такі батареї відрізняються високою потужністю, безпекою, порівняно невеликими розмірами. Крім того, в них практично повністю відсутня «ефект пам’яті», про який ми згадували вище, а тому ніякі особливі цикли заряду їм не потрібні.

  Що це означає? А значить це, що якщо ваш пристрій працює за допомогою літій-іонного або літій-полімерного акумулятора, заряджайте його самим звичайним способом, не вдаючись до маніпуляцій, які описані в радах вище.

  Втім, якщо ви все ж скористаєтеся порадами з якогось форуму, навряд чи щось зміниться.

  Зарядка нового телефону

  Після покупки нового мобільного пристрою треба відразу почати піклуватися про його АКБ. І від того, як буде проведена перша зарядка, буде залежати його робота в подальшому.

  Якщо у вас нікель металлогидрідниє або нікель кадмієвий акумулятор, то потрібно дотримуватися наступних правил:

  • Для початку потрібно розрядити пристрій до відключення і залишити його так на певний час.
  • Потім під’єднати його до зарядного пристрою і дочекатися 100% заряду акумулятора, але відразу відключати телефон з зарядки не треба. Потрібно залишити його так на 3 години, а вже потім вийняти з зарядки. Повторити цю процедуру треба 3 рази.

  Крім того, для таких типів АКБ слід виконувати калібрування хоча б один раз в два місяці.

  Якщо ви використовуєте іонний полімерний акумулятор, то виконувати цю процедуру не потрібно, так як вони не мають ефекту пам’яті.

  Зарядка до року роботи

  Багато користувачів починають ігнорувати правила зарядки, коли смартфон перестає бути новим. Однак цього робити категорично не можна. Важливо регулярно доглядати за акумулятором і дотримуватися представлений далі алгоритм зарядки.

  Зараз деякі здивуються, але підтримувати відсоток заряду в літієво-іонних АКБ потрібно в межах 40-80%. Якщо у випадку з новим смартфоном на зарядку пішов мало не цілий день, то в подальшій експлуатації стільки часу витрачати не слід.

  Оптимальними вважаються короткі цикли підзарядки з інтервалом в 30-40 хвилин. Також раз на місяць рекомендується повністю спустошувати батарею і потім заряджати до 100%. Дана профілактика позитивно позначиться на стані акумулятора.

  Заряджати рідним кабелем

  Для зарядки нового акумулятора використовувати треба тільки оригінальні кабелі, оскільки неякісні зарядні пристрої не можуть забезпечити постійний струм і видають його переривчасто, тим самим змушуючи телефон підлаштовуватися під поточна напруга. Крім того такі ЗУ можуть перевищити допустиму потужність, що також погано позначиться на стані АКБ.

  Види акумуляторів для телефону

  Сьогодні проводиться велика кількість різноманітних акумуляторів. Одні з них відрізняються компактністю, а інші. стійкістю до навколишнього середовища. Важливо знати який тип батареї встановлений на смартфоні. Від цього безпосередньо залежатимуть рекомендації по зарядці. Нижче представлені найбільш популярні різновиди АКБ, які сьогодні зустрічаються в мобільних пристроях:

  • Нікель-металогідридний. Отримав особливу популярність в епоху кнопкових телефонів. Відрізняється високою стійкістю до температури і вологості, але має низьку ємність і велику товщину. З мінусів можна відзначити ефект пам’яті (необхідність повної розрядки), при якому значно погіршується ресурс батареї.
  • Нікель-кадмієвий. Найбільш поширений у великих апаратах початку XXI століття. Має низьку вартість виробництва і високою ємність. Зазвичай встановлювався на бюджетні пристрої з маленьким функціоналом.
  • Літієво-іонний. Встановлюється на всі сучасні смартфони і планшети. Величезну популярність здобув завдяки невеликим габаритам, надійності і відсутності необхідності в обслуговуванні. Вперше був впроваджений в пристрої від Samsung. З недоліків можна виділити погану роботу під час морозу і сильної спеки.
  • Літієво-полімерний. Має високу енергоємність, при цьому відрізняється невисокою вартістю виробництва. В його основі лежить використання солей літію і полімерного електроліту. Даний склад дозволяє створювати акумулятори різних форм і розмірів.

  Якщо у вас на руках смартфон від Honor або Xiaomi, то будьте впевнені, що в них встановлені Li-Ion або Li-pol батареї. Те ж стосується і інших виробників. всі вони також перейшли на джерела живлення нового формату.

  Як правильно заряджати батарею Андроїда

  Взагалі, проводити зарядку акумулятора на телефоні Android досить просто. Багато хто помилково вважає, що досить увіткнути кабель в роз’єм і лягти спати. Насправді так роблять 99% користувачів. Однак 1% знає і застосовує корисні поради, які представлені нижче.

  Не залишати на зарядці вночі

  Як правило, телефон під’єднують до зарядного пристрою ввечері або вночі, а потім йдуть спати, залишаючи його так на 8 годин. Телефон зарядиться за 4 години, а решту часу зарядний пристрій буде підтримувати 100% заряд, тому батарея буде весь цей час перебувати в стресовому стані. З цієї причини краще приєднувати пристрій до зарядник днем ​​або вранці і після закінчення харчування відразу виймати його.

  READ  Як правильно зарядити акумулятор телефону

  поширені поради

  Різних інструкцій в мережі. маса. Ось деякі з них:

  • Розряджати смартфон повністю, після чого заряджаєте від мережі. Після того, як він зарядиться, 2-3 години не відключаєте його від мережі.
  • Даєте попрацювати пристрою, поки воно не розрядиться до 10%, ставите на зарядку і заряджаєте протягом 10-12 годин.
  • Три рази розряджається пристрій повністю (до нуля) і всі ці три рази заряджаєте його до 100% від зарядного пристрою.

  Не дивно, що користувачі плутаються, задають питання, а часом вдаються до зовсім непотрібним процедурам. Не поспішайте заряджати або розряджати свій телефон або смартфон, прочитайте цю статтю до кінця!

  Акумуляторні батареї та їх різновиди

  Існує кілька основних видів акумуляторних батарей, які використовуються у виробництві мобільних пристроїв:

  • Ni-Cd (нікель-кадмієві)
  • Ni-MH (нікель-металогідридні)
  • Li-ion (літій-іонні)
  • Li-Pol (літій-полімерні)

  Перші два види, а саме нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори, використовувалися на старих кнопкових телефонах. Тих самих, яких випускалися багато років тому і які, на відміну від сучасних смартфонів, були в першу чергу засобом для зв’язку.

  Ці види акумуляторних батарей відрізнялися надійністю, однак були у них недоліки. Один з них. це так званий «ефект пам’яті», під яким мається на увазі оборотна втрата ємності, яка в тому числі може бути викликана порушенням рекомендованого режиму зарядки, наприклад, якщо почати заряджати акумулятор до того моменту, коли він буде повністю розряджений. Згодом такі акумулятори дійсно вимагають «прокачування». Тоді-то і з’явилася інформація про «прокачування» батареї, в тому числі для щойно купленого пристрою.

  Але часи змінюються, технології удосконалюються. Якщо раніше використовувалися нікель-кадмієві та нікель-металогідридні батареї, то сьогодні застосовуються літій-іонні і літій-полімерні акумулятори. Вони використовуються повсюдно, в тому числі в смартфонах, планшетах, ноутбуках і т.д. Такі батареї відрізняються високою потужністю, безпекою, порівняно невеликими розмірами. Крім того, в них практично повністю відсутня «ефект пам’яті», про який ми згадували вище, а тому ніякі особливі цикли заряду їм не потрібні.

  Що це означає? А значить це, що якщо ваш пристрій працює за допомогою літій-іонного або літій-полімерного акумулятора, заряджайте його самим звичайним способом, не вдаючись до маніпуляцій, які описані в радах вище.

  Втім, якщо ви все ж скористаєтеся порадами з якогось форуму, навряд чи щось зміниться.

  Як правильно заряджати новий акумулятор телефону / смартфона?

  Уявіть ситуацію. ви придбали новий смартфон або новий акумулятор для нього. До цього в інтернеті ви десь бачили інформацію про те, що перший раз батарею потрібно заряджати за спеціальним алгоритмом. Чи так це насправді і якщо так, то як заряджати пристрій?

  Дійсно, якщо пробігтися по форумам або соціальним мережам, можна побачити, що для першої зарядки потрібно використовувати особливу процедуру, яка дозволить, так би мовити, «прокачати» акумулятор смартфона або планшета. Суть в тому, що автономність сучасних девайсів невелика. в середньому, пара-трійка днів в щадному режимі, після чого девайс потрібно ставити на зарядку. Якщо користуватися пристроєм постійно, воно розрядиться в перебігу декількох годин. Як тут не згадаєш мобільні телефони, які можна було тижнями не заряджати

  Але ми злегка відволіклися від основної теми. Для того, щоб новий акумулятор краще тримав заряд, нібито і потрібно зарядити його якось по-особливому алгоритму, інакше батарея буде швидко розряджатися.

  Поради

  І все ж у літієвих акумуляторів є свої особливості. Ось деякі з них:

  • Вони чутливі до низьких температур, тому намагайтеся менше користуватися пристроєм на морозі.
  • Літієві батареї «не люблять» повного розряду, тому намагайтеся не допускати, щоб ваш пристрій повністю розряджати.
  • Є думка, що оптимальний стан літієвий акумулятор. близько 50% заряду, тобто заряджати його до 100% теж нібито небажано. досить 80-90%. Так це чи ні, сказати складно.

  З досвіду використання можемо сказати наступне. розряд залежить не тільки від ємності акумулятора, але і від оптимізації системи пристрою. Якщо оптимізація погана, навіть при дуже потужній батареї розряд буде відбуватися дуже швидко. Зрозуміло, при інших рівних, включаючи модель процесора, діагональ екрану, його дозвіл і т.д. І танці з бубнами в вигляді «прокачування» акумулятора вже не допоможуть.

  Друзі! Якщо наш сайт допоміг вам або просто сподобався, ви можете допомогти нам розвиватися і рухатися далі. Для цього можна:

  • Підписатися на наш канал на YouTube.
  • Підписатися на нашу групу ВКонтакте.

  Як правильно зарядити новий акумулятор телефону

  Тепер безпосередньо про те, як зарядити новий акумулятор смартфона. Після покупки апарату дочекайтеся його повної розрядки. Зараз ви скажете, що бачили рекомендації про відсутність необхідності розряджати до кінця літієві АКБ. Все вірно, це слід зробити лише 2─3 рази на новому акумуляторі телефону, а також при періодичної калібрування, про яку буде сказано нижче. Тобто, спочатку розряджається новий акумулятор до його виключення. В літієвих батареях є контролер, який стежить за розрядом і зарядом батареї. При критично низькій напрузі йде сигнал операційній системі телефону і апарат відключається. Таким чином, запобігає глибокий розряд АКБ.

  Після того як акумулятор телефону сіл, потрібно його повністю зарядити. Перед цим рекомендуємо познайомитися з керівництвом мобільного пристрою і з’ясувати точний час повної зарядки акумуляторної батареї. Після цього слід зарядити телефон у вимкненому стані протягом зазначеного часу до повної зарядки. Як правило, швидкий заряд проходить за 2─3 години. При цьому АКБ заряджається на 80─90% від своєї номінальної ємності. Такий заряд цілком підходить в процесі експлуатації і навіть рекомендується, але не для нового акумулятора.

  Щоб повністю зарядити акумулятор смартфона буде потрібно від 10 годин до доби. Точний час залежить від параметрів акумуляторної батареї (вольтаж, ємність) і від характеристик зарядного пристрою. Телефон тримають в вимкненому стані. Так, новий акумулятор буде сконцентрований на накопиченні заряду, і не буде віддавати його на харчування мікросхем телефону. Після зарядки смартфона користуєтеся їм до повної розрядки і знову заряджаєте зазначеним способом. Отже, 2─3 рази. Далі в процесі експлуатації ви вже можете спокійно зарядити акумулятор в повному обсязі або розрядити не до кінця. Але про це нижче.

  Якщо у вас залишився древній гаджет з лужним акумулятором, то там «розкачку» потрібно проводити обов’язково. І не тільки нового акумулятора, але і при подальшій експлуатації. Якщо цього не робити, то Ni-Cd або Ni-MH акумулятори будуть втрачати ємність в результаті «ефекту пам’яті».

  Типи акумуляторних батарей в телефонах

  Щоб правильно експлуатувати свій телефон, потрібно мати уявлення про те, які акумулятори в ньому використовуються. У більшості сучасних телефонів використовуються акумулятори літієвого типу. За останнє десятиліття вони стали домінуючим типом акумуляторів в смартфонах, планшетах, ноутбуках. Серед них є такі різновиди, як літій─іонние і літій─полімерние АКБ. Вони розрізняються складом електроліту. В іншому вони дуже схожі.

  Термін служби складає близько 500 циклів заряд-розряд. Тимчасові рамки складають від 1 року до 4 років залежно від інтенсивності експлуатації. Літієві АКБ безповоротно втрачають ємність не тільки при експлуатації, але і під час зберігання. Варто додати, що при негативних температурах літієві батареї втрачають здатність віддавати струм.

  Хотілося б сказати і про таких типах акумуляторів, як Ni─Cd і Ni─MH. Ці АКБ використовувалися в мобільній електроніці (телефонах, ноутбуках, плеєрах) до того, як було налагоджено серійне виробництво комерційних образів літієвих батарей.

  Як правильно експлуатувати Li─Ion і Li─Pol акумулятори

  Щоб акумуляторна батарея телефону служила довго, потрібно дотримуватися правил її експлуатації. Нижче наводяться рекомендації щодо правильного використання акумулятора:

  • правильно зарядити новий акумулятор, як було сказано вище;
  • робіть зарядку телефону, не чекаючи поки він повністю сяде. Повний розряд потрібен тільки для нового акумулятора і при калібрування. У той же час не потрібно робити постійні короткі зарядки. Фахівці рекомендують підтримувати рівень заряду літієвої батареї на рівні 50─80%. Ступінь заряду краще не опускати нижче 15%. На сучасних смартфонах саме в цей момент з’являється нагадування про необхідність підключення телефону до зарядки;
  • не можна перетримувати АКБ на зарядку. Зовсім не потрібно перетримувати акумулятор на зарядку. Звичайно, контролер батареї відключає заряд банки при досягненні певного напруження. Але якщо щось піде не так, то акумулятор вздуется від перезарядки. Тому ваша задача зарядити АКБ і вчасно відключити;
  • рекомендується раз в 2─3 місяці проводити калібрування акумулятора. Про неї трохи нижче;
  • не допускайте перегріву акумулятора телефону. Якщо розігрів стався в результаті гри на телефоні або запуску іншого ресурсомісткі додатки, потрібно обов’язково дати йому охолонути. Вийдіть з усіх програм і залиште гаджет в спокої на кілька хвилин. Користуйтеся ним тільки після того, як акумулятор охолоне до кімнатної температури;
  • не полінуйтеся почитати інструкцію до вашого пристрою. Там ви зможете дізнатися, скільки потрібно час для зарядки вашої АКБ і всі необхідні рекомендації.
  • дочекайтеся повної розрядки батареї, щоб телефон вимкнувся;
  • в вимкненому стані поставте його на зарядку. Час повної зарядки акумулятора свого телефону можна дізнатися в керівництві до апарату;
  • після цього виймаєте акумулятор і вставляєте його, включаєте телефон. Якщо в операційній системі ступінь зарядки менше 100%, то акумулятор потрібно знову зарядити до максимуму;
  • знову виключаєте, виймаєте батарею і вставляєте. Якщо рівень заряду менше 100%, то знову зарядити. І ця послідовність дій повторюється до тих пір, поки вставлена ​​АКБ буде непереливки повний заряд.
  BETATECH.COM.UA 2022