Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Підключення до комп’ютера через інтернет

Що потрібно для віддаленого доступу

Щоб підключитися до іншого комп’ютера, потрібно:

  • встановити на віддалений комп’ютер програму, яка відповідає за управління (серверна частина). наприклад TeamViewer;
  • запустити у себе аналогічну програму (клієнтська частина);
  • переконатися, що обидва комп’ютера можуть вийти в інтернет;
  • знайти інший комп’ютер через інтернет. з IP-адресою, через серверний софт або якось ще.

Якщо інтернет не працює на одному з комп’ютерів, з’єднатися не вийде. Тому якщо вам телефонують і кажуть: «У мене інтернет не працює, можеш якось полагодити?», То віддалений доступ тут не допоможе.

Як отримати віддалений доступ до комп’ютера

Уявіть, що вам телефонує мама і каже, що у неї не відкриваються сайти. Справжній айтішник відповідає так: «Не чіпай комп’ютер, зараз підключуся і все полагоджу». Ось як цьому навчитися.

Для чого можна застосувати

Техпідтримка. Ясна річ, можна надавати технічну підтримку дітям і батькам. Ви бачите їх монітор, натискаєте клавіші і виправляєте все, що потрібно виправити. Чи не допоможе, якщо немає інтернету або не завантажується комп’ютер як такої.

Хмарний термінал. Припустимо, у вас на роботі варто суперпотужний комп’ютер з професійним софтом і величезною пам’яттю. А вдома. малопотужний ноутбук, який годиться тільки для інтернету. І ось вам потрібно терміново доробити якусь роботу на робочому комп’ютері. Не потрібно їхати в офіс: підключаєтеся до нього віддалено, робите справи, відключаєтеся. Потіє робоча машина, а ваш домашній ноутбук використовується скоріше як монітор.

Подібним чином зараз влаштовані сервіси стрімінга ігор: десь далеко стоїть суперпотужний комп’ютер з потужною відеокартою, а ви підключаєтеся до нього зі свого простого. Запускаєте «Відьмака» і насолоджуєтеся графікою. Але граєте ви не на своєму комп‘ютері, а як би на віддаленому, там відбуваються всі обчислення, а до вас через інтернет лише прилітає картинка.

Медіацентр. Наприклад, у вас є старий комп’ютер або міні-PC. До нього підключена аудіосистема. На комп’ютері працює додаток для стрімінга музики або торрент-клієнт, який обмінюється легальної музикою з іншими користувачами. Вам не потрібно постійно дивитися в монітор цього комп’ютера. він працює як би фоном. Відмінно: прибираєте від нього монітор і клавіатуру, включаєте віддалений доступ і під’єднують до цього комп’ютера, коли потрібно.

Відеоспостереження. До медиацентру можна підключити веб-камеру і приєднуватися до неї, коли ви у відпустці або на роботі. Буде видно, чим займається кіт під час вашої відсутності.

Інформаційний екран. У вас в офісі може лежати непотрібний міні-PC або системний блок. Можна підключити його до великої плазмі, сам комп заховати кудись під стіл, а плазму повісити вище. Включаєте комп, підключаєтеся до нього дистанційно і налаштовуєте, що потрібно виводити на плазмі. Відключаєтеся. Комп показує що треба на екрані, шарудячи десь в кутку.

READ  Як скопіювати телефон Xiaomi на комп'ютер

Файловий сервер. Старий системний блок або міні-PC може відмінно працювати файловим сервером, а за допомогою віддаленого доступу можна налаштовувати його роботу, керувати файлами та давати завдання на скачку нових файлів. Він стоїть собі на антресолях, а його жорсткі диски наповнюються корисним контентом.

Секретна робоча станція. Варіант для хакерів. Наприклад, ви вирішили написати надсекретну програму. Орендуєте віртуальний сервер де-небудь в Ірландії або Кореї. Ставите на нього свою улюблену операційну систему і сервер віддаленого доступу. Віддалено підключаєтеся. Дієте так, як ніби це ваш комп’ютер: пишете там код, тестируете, в загальному. працюєте як за звичайним комп’ютером. А на своєму домашньому нічого не зберігайте.

Як тільки омонівці починають пиляти вам двері, відключаєтеся від віддаленого комп’ютера і перете його адресу з пам’яті. Навіть якщо експерти спробують витягти ваш секретний код з вилученої техніки, вони нічого не знайдуть. адже секретний код весь зберігається на віддаленому комп’ютері, адреса якого вони не знають.

Що за віддалений доступ

Десь стоїть комп’ютер. Ви підключаєтеся до нього за допомогою спеціального софту і отримуєте доступ.

В одному випадку доступ. це можливість виконувати команди. Про таке ми писали в статті про SSH: у вас на екрані командний рядок, ви можете виконувати команди на іншому комп’ютері, але не побачите його екрану.

В іншому випадку може бути доступ до файлової системи. тобто можна копіювати і записувати файли. Так працює, наприклад, FTP: коли ви підключаєтеся до FTP-сервера, то фактично отримуєте віддалений доступ до частини його файлової системи.

У третьому випадку можна прямо побачити картинку з монітора іншої людини і попрацювати за комп’ютером так, ніби ви самі за ним сидите. Такі системи називають VNC, Remote Desktop, «Загальний екран», «Віддалений робочий стіл» та іншими мудрованими словами.

Що конкретно робити

Якщо у вас є батьки з комп’ютерами, встановіть їм додаток TeamViewer і переконайтеся, що воно працює: їм видається ім’я користувача, під час запуску програми і не вішає комп. Поставте ярлик програми на чільне місце, щоб батьки могли його знайти в будь-якій ситуації. На своєму комп’ютері теж поставте TeamViewer.

Коли батькам потрібно комп’ютерна допомога, попросіть їх продиктувати вам код і пароль з їх TeamViewer, введіть його в своєму TeamViewer, і у вас відкриється їх комп’ютер, ніби ви сидите поруч.

підключення, комп, ютера, інтернет

Батькам потрібно буде продиктувати вам 9 цифр Your ID і пароль. цього достатньо, щоб ви могли з’єднатися з їх комп’ютером.

Якщо у вас кілька комп’ютерів вдома, встановіть на них яке-небудь додаток з назвою VNC Server, а на свій планшет. VNC Viewer. Тепер вводите в вьюер адреси ваших домашніх комп’ютерів, і ви зможете керувати ними віддалено з іншої кімнати. Адреси повинні бути локальними, типу 192.168.0.2. Про них ще напишемо.

VNC Viewer. управляємо усіма домашніми комп’ютерами.

READ  Як завантажити музику на комп'ютер

Якщо у вас є Mac Mini, вимкніть його від монітора і поставте на антресоль. Тепер з будь-якого іншого Mac в будинку зайдіть в «Мережа». Ваш Mac Mini. натисніть кнопку «Загальний екран. ». Введіть логін і пароль від Mac Mini, і у вас запуститься вбудована в Mac OS система віддаленого доступу.

Якщо використовуєте VNC або доступ через загальний екран Mac, пам’ятайте про таку особливість: ці протоколи працюють тільки тоді, коли два комп’ютери можуть безпосередньо зателефонувати одне до одного через інтернет. Якщо ви захочете залізти в свій віддалений комп‘ютер ззовні домашньої мережі, вам доведеться прокладати до нього особливий маршрут. Як це зробити, ми ще розповімо, а якщо коротко. це непросто.

VPN. Virtual Private Network

Має безліч реалізацій і варіантів, наприклад Hamachi. Але суть одна. поверх інтернет створюється «локальна» мережу. Відповідно, кожен пристрій, яке в ній виявилося, має свій «локальний» IP-адреса і вони один з одним мають прямий зв’язок.

А це дозволяє «бачити» і підключатися до потрібних портів безпосередньо. Таким чином, використання способу тягне за собою певні складності і вимагає деяких знань. Оптимальний варіант. створити VPN самостійно. При використанні сторонніх сервісів на зразок Hamachi. спосіб в принципі не відрізняється від використання Teamviewer.

VNC. Virtual Network Computing.

Вільний аналог RDP. Однак викорис інший принцип, працює через старий протокол RFB (remote framebiffer). Без шифрування, для безпеки необхідно використовувати шифрування за допомогою інших протоколів. Використовується зазвичай для управління unix-хостами, там, де необхідно управління графічною оболонкою. Це буває необхідно досить рідко, оскільки nix-системи мають дуже потужну консольним текстовим інтерфейсом, який надає абсолютно повний контроль над ОС. Найчастіше використовується в системах віртуалізації для підключення до графічної консолі віртуальних машин.

Має реалізації для Windows, як клієнтські, так і серверні.

SSH. Secure SHell

Це те, без чого було б немислимо існування сучасного інтернету. Хоча рядовий користувач зазвичай нічого про це не чув, але це найоптимальніший і ефективний спосіб управління віддаленими комп’ютерами.

Використовується в системному адмініструванні. Суть. надання доступу до управління командним рядком, текстовим інтерфейсом через захищене шифрування з’єднання. Знову ж, рядовий користувач не в курсі але 95% всіх серверів, з яких в принципі складається Інтернет, управляються саме через SSH. Тому, якщо вам дійсно цікава тема віддаленого управління. мимо цього не пройти. Однак є мінуси, які і засовують технологію на задній план:

По-перше, для рядового користувача управління комп’ютером через командний рядок представляє складність.

По-друге, через це не вийде без хитрощів управляти Windows-машиною, з огляду на убогості її командного рядка і відсутності SSH за замовчуванням.

Однак, ssh дозволяє робити інші речі, які будуть дуже корисні пересічному користувачеві для настройки доступу до віддаленого комп’ютера. Це туннелирование, причому шифрування. SSH дозволяє створювати тунелі і використовувати всередині них будь-які описані тут протоколи.

Netcat. сире мережеве з’єднання

Це взагалі екзотика. Без шифрування і будь-яких стандартів і меж. Просто, як колесо. Дозволяє робити що завгодно, і здійснити віддалений доступ в тому числі. Нетрі системного адміністрування, хакерство і злом. Досить складно в використанні, рідко застосовується. Однак не згадати не міг.

READ  Чи не відкривається телеграм на комп'ютері

Telnet

Найстаріший і найпростіший мережевий протокол управління. Дозволяє управляти через командний рядок взагалі чим завгодно. На даний момент, як правило, використовується тільки як засіб діагностики і налагодження. Також просте мережеве обладнання при необхідності зазвичай управляється через telnet. наприклад модеми. Мало хто знає, але багато домашні роутери дозволяють підключитися по telnet. Має проблеми з безпекою через свою простоту.

Rlogin. практично те ж саме, що і телнет. Використовується (рідко) в UNIX.

Управління графічною оболонкою віддаленого комп’ютера

Для підключення до традиційного робочого столу є кілька способів.

RDP. Remote Desktop Protocol

Протокол управління віддаленим робочим столом від Microsoft. Можливості для його використання вбудовані в будь-яку Windows. У тому числі і клієнт підключення до віддаленого робочого столу.

Налаштовується досить легко. Для управління Windows машинами оптимальний варіант. показує найкращу продуктивність і зручність.

Для linux існує клієнт Remmina і сервер Xrdp. посередня продуктивність.

Remmina. містить помилки, що створюють відчутні незручності при використанні. Однак за відсутності варіантів і при необхідності цілком робоче рішення.

Що стосується безпеки. шифрування вбудовано в протокол RDP.

Якими способами можна підключитися до віддаленого комп’ютера?

Для початку, потрібно визначитися з тим, що ми збираємося робити на віддаленому комп’ютері і підібрати оптимальний спосіб доступу. Крім того потрібно розглянути можливість такого підключення. не скрізь і не завжди можна підключитися до віддаленої машині.

Віддалений Доступ і Віддалене Управління Комп’ютерами

З’єднання комп‘ютерів в різних локальних мережах і за NAT

Ammyy Admin не вимагає реальних IP адрес. Додаток прозоро для всіх відомих мережевих екранів (Firewall). Доступ до комп’ютерів за NAT здійснюється без перепризначення портів (port mapping) і інших неприємних налаштувань.

Не вимагає установки

Виконуваний файл Ammyy Admin займає всього 700 Кб і не вимагає установки. Для початку роботи досить завантажити додаток на PC оператора і клієнта і запустити його. Програма готова для підключення відразу після запуску.

На практиці в більшості випадків з моменту першого завантаження програми з сайту і запуску і до моменту встановлення першого сеансу віддаленого підключення проходить не більше 15-20 секунд.

Економте Ваш час і гроші!

Ammyy Admin. це програма, яка дозволяє швидко і безпечно отримати віддалений доступ до компютера або сервера через Інтернет і керувати ними в режимі реального часу. Ви можете дистанційно працювати з віддаленим робочим столом, как-будто перебуваєте прямо за ним.

Більш 80 000 000 приватних та корпоративних користувачів використовують Ammyy Admin!

Віддалений доступ до робочого столу. це просто, ефективно і надійно!

12.03.2019Вийшов реліз Ammyy Admin v3.9

22.01.2019Вийшов реліз Ammyy Admin v3.8

18.08.2018Вийшов реліз Ammyy Admin v3.7

05.07.2017Вийшов реліз Ammyy Admin v3.6

BETATECH.COM.UA 2022