Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Помилка прив’язки програмної ліцензії до комп’ютера

Table of Contents

Активація ліцензії

Для активації ліцензії виконаємо наступні дії:

Запустимо програму 1С в режимі «1С: Підприємство» або «Конфігуратор»:

Якщо ліцензія ще не отримана, вийде повідомлення:

Примітка: якщо ліцензія на комп’ютері раніше вже була отримана і потрібно отримати на цей же комп’ютер інші ліцензії, потрібно зайти в «Конфігуратор» в меню «Сервіс. Отримання ліцензії».

Вводимо реєстраційний номер програми і пін-код і натискаємо «Далі»:

Вибираємо операцію «Перший запуск» і натискаємо «Далі»:

Перший запуск. використовується, якщо ліцензія з даного реєстраційним номером продукту ще не була отримана.

Відновлення. використовується, якщо з якої-небудь причини «1С: Підприємство” не запускається: файл ліцензії був видалений, система встановлюється на новий або змінений комп’ютер, була змінена операційна система і т. Д.

Важливо: відомості про власника ліцензії потрібно обов’язково зберегти на комп’ютері по кнопці «Зберегти дані». Ці дані можуть знадобитися при відновленні ліцензії. При цьому перевіряється кожен введений символ.

Якщо дані загубилися, потрібно відправити запит до фірми «1С» на пошту [email protected]. вказавши реєстраційний номер програми і назва організації.

Якщо автоматичне отримання ліцензії відключено або недоступно, то після введення даних про власника ліцензії на наступному кроці слід вибрати спосіб отримання ліцензії:

Отримання додаткового пін-коду

Якщо ви витратили все пін-коди з комплекту поставки, ви можете звернутися в Центр ліцензування за отриманням додаткових пін-кодів. Для цього надішліть листа на адресу [email protected]. тема. «Запит додаткового пін-коду». У листі вкажіть:

діючий пін-код, замість якого видається новий,

У відповідному листі Центр ліцензування може запропонувати надіслати файл запиту на отримання ліцензії.

Запустіть програму в режимі «Конфігуратор».

Зайдіть в меню «Сервіс. Отримання ліцензії».

Виберіть спосіб отримання ліцензії «На електронному носії (через файл)» і сформуйте файл запиту за допомогою активного пін-код. Цей файл потрібно буде прикріпити до листа в Центр ліцензування про отримання додаткового пін-коду.

У Центрі ліцензування будуть проаналізовані параметри отримання всіх ліцензій по пін-кодами з зазначеного вами комплекту поставки, і, якщо не буде виявлено порушень ліцензійної угоди, вам буде висланий по електронній пошті додатковий пін-код.

Більшість великих компаній-користувачів програмного забезпечення 1С для ліцензування використовує програмні ключі. Вони зручні і обходяться дешевше «флешок», так як витрачаються на комп’ютери, а на сесії з сервером. Однак трапляється, що з ними возникаю проблеми, і 1С припиняє їх бачити. Адміністраторам 1С в великих компаніях важливо вміти швидко виправляти такі ситуації, оскільки час «простою» користувачів може обернутися проблемами.

з помилка прив’язки програмної ліцензії до комп’ютера. Чи не знайдена ліцензія

Розглянемо порядок активації і відновлення програмної ліцензії на платформу 1С для ПРОФ поставки.

Програмна ліцензія (пін-код) складається з 15 символів.

Якщо куплено 1 робоче місце, то до нього йде 3 пин-коду: один основний і два резервних.

якщо у комп’ютера були змінені ключові параметри;

відновлення ліцензії

Для відновлення ліцензії виконаємо наступні дії:

версія операційної системи, при цьому для ОС Windows аналізуються тільки перші дві цифри номера версії;

серійний номер операційної системи (тільки в разі ОС MS Windows);

дата установки операційної системи (тільки в разі ОС MS Windows);

список мережевих адаптерів і їх MAC-адреси;

причини дисфункції

Помилка «Не знайдено ліцензія» зазвичай виникає в ситуації, коли програма «1С” не виявила на локальному PC (або сервері) файл ліцензії (зазвичай з расшіреніем.lic), що дає можливість здійснити повноправний запуск зазначеної системи.

Подібна ситуація може виникнути через наступних факторів:

Відновлення працездатності ліцензій 1С

Існує можливість відновити програмні ліцензії 1С за допомогою спеціального файлу, що входить до складу платформи. Для цього необхідно правильно налаштувати файл nethasp.ini, розташований в папці conf каталогу, куди встановлена ​​1С. Щоб помилка ліцензії 1С пішла, необхідно в цьому файлі вказати наступні дані:

 • У розділі NH_COMMON вказати NH_TCPIP = Enabled;
 • У розділі NHS_SERVER вказати всі імена менеджерів ліцензій;
 • У розділі NH_TCPIP вказати адресу сервера з менеджером ліцензій у вигляді NH_SERVER_ADDR = IP. адреса. Також вкажіть ім’я самого менеджера в реквізит NH_SERVER_NAME. Якщо їх кілька, то перераховуються через коми.

Потім настає черга активувати наявну ліцензію первинно або повторно. Видимість її повинна поширюватися на всіх користувачів PC, спосіб отримання вкажіть. ручний, автоматичний, на цифровому носії. Після заповнення реєстраційних даних в спеціальній формі вийде файл ліцензій, який необхідно розмістити по одному з шляхів:

 • Для Windows XP і Vista:
 • C: \ Users \ Administrator \ AppData \ Local \ 1C \ 1Cv8 \ conf \;
 • C: \ Users \ All Users \ 1C \ 1Cv8 \ conf \;
 • Для Windows 7 і наступних:
 • C: \ ProgramData \ 1C \ licences \

Іноді виходить так, що компанія купувала ліцензію, але всі документи втрачені, а реєстраційні дані забуті. В такому випадку багато просто купують заново комплект ліцензій. Це досить дорого, якщо мова йде про 50 або 100 програмних ліцензіях. Тому важливо знати, що всю інформацію можна відновити, якщо знайти файл формату lic.

У цьому файлі вся інформація закодована. Щоб її декодувати доведеться витратити чимало сил і часу. У цьому може допомогти технічна підтримка 1С, якщо покупка ліцензій дійсно мала місце бути. Якщо ж взятися за цю операцію самостійно, висока ймовірність, що виникне помилка декодування файлу ліцензій і буде втрачена остання можливість відновлення.

Консультація з фахівцями технічної підтримки 1С корисна при проблемі з оновленнями або ліцензіями будь-яких видів: звернення може допомогти істотно полегшити вирішення виниклих завдань. Пам’ятайте, що в деяких випадках співробітники 1С можуть запросити надати копію бази даних, але ви можете відмовитися. Правда, в цьому випадку шанси отримати повноцінну допомогу істотно знижуються.

При запуску програми «1С Бухгалтерія» оператор може зіткнутися з повідомленням «Не знайдено ліцензія. Не знайдено ключ захисту програми або отримана програмна ліцензія ». Виникнення даної проблеми може бути пов’язано зі зміною конфігурації системи, внаслідок чого «1С» впізнала систему як якісно нову, або з невірними налаштуваннями самої «1С» (зокрема, мережевими настройками конфігураційного файлу nethasp.ini). В даному матеріалі я детально розберу причини цієї помилки, а також поясню, як її виправити.

Причини відмови ліцензій 1С 8.3

Існує перелік поширених причин того, що 1С перестає бачити файл з ліцензіями. Відповідальний співробітник повинен в першу чергу перевірити саме їх і швидко виправити для відновлення працездатності 1С:

 • Оновлення платформи 1С. Суть проблеми полягає в схемі процедури поновлення. нова версія не замінює стару, а просто встановлюється в сусідній директорії. У підсумку після декількох років роботи на сервері можна виявити цілу колекцію платформ, які працюють самостійно. Щоб повернути працездатність ліцензій, їх необхідно перереєструвати за допомогою резервних пін-кодів;
 • Збій роботи менеджера ліцензій. Налаштування цього механізму. тонке і складне заняття. Якщо їм займався некваліфікований спеціаліст, проблеми можуть виникнути в будь-який момент. Вирішуються подібні збої перевстановлення платформи і менеджера ліцензування;
 • Відключення використання програмних ліцензій. В налаштуваннях інформаційної бази можна вказати, який тип ліцензій використовується. Іноді навіть користувачі можуть змінити налаштування і досить лише зняти галку «Використовувати апаратну ліцензію»;
 • Якщо у вашій компанії включений і налаштований сервер ліцензій 1С і до нього хтось має доступ, необхідно перевірити його налаштування. При цьому важливо володіти відповідною кваліфікацією або звернутися до професіоналів;
 • Неправильне розташування файлу lic. програмного ключа. Подібна помилка виникає при переході з файлової на клієнт-серверну базу. Часто забувають, що у цих типів розрізняється необхідне розташування ключа, і залишають його в старій директорії;
 • Коли ви бачите повідомлення «Не виявлено вільної ліцензії» на одному робочому місці, а на іншому 1С працює, перевірте кількість програмних ліцензій. Можливо, у вас просто занадто багато користувачів і ліцензії скінчилися. В цьому випадку доведеться закуповувати додаткові або регулювати доступ в 1С за часом, що вкрай незручно;
 • Змінилася конфігурація системи. програмна ліцензія 1С вважатиме, що її перенесли на інший PC і відмовиться працювати. Необхідно перереєструвати її, використовуючи резервні пін-коди;
 • Ненастроєного брандмауер і антивірус теж можуть блокувати роздачу програмних ліцензій.

Що краще розрахована на одного користувача або розрахована на багато користувачів клієнтська 1С Ліцензія

З огляду видно, що, гідності одного користувача програмних ліцензій не властиві розрахованих на багато користувачів програмним ліцензіями і, навпаки. Тому, якщо треба активувати клієнтську 1С Ліцензій на 5, 10 або 20 робочих місць, виникає питання, яким набором пін-кодів краще скористатися. До вирішення цього питання треба підходити дуже відповідально.

Якщо програми 1С Підприємство використовуються в файловому режимі, то вибору немає: активувати можна тільки однопользовательские ліцензії. Якщо ж організований клієнт-серверному режимі, то активувати можна або однопользовательськую програмну ліцензію, або розраховану на багато користувачів програмну ліцензію. Дуже важливо, з самого початку прийняти правильне рішення. Скасувати помилкове рішення система ліцензування не дозволить.

Приклад. Організація купила програми 1С Бухгалтерія 8 і 1С Зарплата і управління персоналом. Обидві вони укомплектовані програмними ліцензіями на одне робоче місце. Крім цього була придбана програмна ліцензія на 10 р.м. Разом 12 робочих місць.

 • Установка на одного користувача клієнтських ліцензій. На 12 комп’ютерах локальної мережі встановлені програмні ліцензії. Розроблено за три інформаційні бази для кожної програми 1С. Будь-який користувач може одночасно відкрити всі 6 інформаційних баз. Так як користувачів 12, то фактично буде активовано 72 сеансу або 72 підключення.
 • Активація багатокористувацьких клієнтських ліцензій. На комп’ютері, де встановлено сервер 1С Підприємство активовані і розраховані на багато користувачів програмні ліцензії з обох програм. Там же активована розрахована на багато користувачів програмна ліцензія з комплекту «Клієнтські ліцензії на 10 робочих місць». При такій конфігурації система дозволить одночасно здійснювати не більше 12 підключень до 1С Підприємству. Зате ці підключення можна виробляти з будь-якого комп’ютера, що входить в одну локальну мережу з комп’ютером, на якому активована розрахована на багато користувачів програмна ліцензія.
READ  Як прив'язати браслет м3 до телефону

Відмінності очевидні. При установці одного користувача клієнтських ліцензій на 12 комп’ютерах можна відкрити 72 сеансу, але тільки з тих комп’ютерів, на яких вони були активовані. При установці на багато користувачів клієнтської ліцензії система дозволяє запустити не більше 12 сеансів, зате з будь-якого комп’ютера локальної мережі.

Хочеться і 72 сеансу і, щоб з будь-якого комп’ютера! На жаль, це неможливо і треба прийняти оптимальне рішення. Наведемо деякі фактори, які допоможуть прийняти правильне рішення.

 • Багатоверстатники. Всі співробітники або велика їх частина одночасно працюють з декількома екземплярами програм. Доцільно встановити однопользовательские клієнтські ліцензії.
 • Стара техніка. Комп’ютери старі, руки не доходять оновити їх. Велика ймовірність, що в самий невідповідний момент комп’ютер зламається. Доцільно встановити розраховані на багато користувачів клієнтські ліцензії.
 • Трудовитрати. Установка на одного користувача клієнтських ліцензій може зажадати не мало часу. Треба обійти всі комп’ютери (5, 10 або 20) і на кожному активувати однопользовательськую програмну ліцензію.
 • Клієнт-серверний режим. Проблеми з швидкодією 1С Підприємство можуть виникнути вже при одночасній роботі п’яти користувачів. Це залежить від обсягу інформаційних баз і продуктивності локальних комп’ютерів. Якщо інформаційних баз багато, якщо вони досить об’ємні, то доцільно відразу перейти на клієнт-серверний режим роботи. Для цього режиму вибір однозначний. тільки на багато користувачів клієнтська ліцензія.

Можна враховувати і той фактор, що для функціонування клієнтських апаратних 1С Ліцензій необхідно встановити дві програми від компанії Alladin, http://www.aladdin-rd.ru/support/downloads/hasp/. Це драйвер USB-ключа (HASP Device Driver) і менеджер ліцензій (HASP License Manager). Для програмних ліцензій ніяких програм сторонніх виробників не потрібно.

Клієнтські програмні ліцензії 1С Підприємство. частина II

У першій частині статті ми дізналися, що клієнтські 1С ліцензії призначені для організації додаткових робочих місць. Тут термін клієнт вживається в значенні користувач. У свою чергу, клієнтські 1С ліцензії діляться на два класи: програмні 1С Ліцензії і апаратні 1С Ліцензії. Ця стаття присвячена програмним 1С ліцензії.

Програмна 1С Ліцензія фізично являє собою файл з розширенням lic. Його називають файлом програмної ліцензії. Він створюється автоматично під час активації клієнтської 1С ліцензії. В цей час в нього в зашифрованому вигляді записуються ключові (основні) параметри комп’ютера, на якому користувач активує програмну ліцензію. Цим самим здійснюється жорстка прив‘язка програмної ліцензії в комплекті з комп’ютером.

Список ключових параметрів міститься в інструкції по отриманню програмних ліцензій. Вона входить до складу книг, якими комплектується основна поставка. Також вона входить і в окремо придбані клієнтські ліцензії на додаткові робочі місця. Для зручності їх можна розділити на дві групи.

Ключові параметри операційної системи

 • Найменування операційної системи.
 • Версія операційної системи, при цьому для ОС Windows аналізуються тільки перші дві цифри номера версії.
 • Серійний номер операційної системи (тільки в разі ОС MS Windows).
 • Дата установки операційної системи (тільки в разі ОС MS Windows).

Ключові параметри комп’ютера

 • Мережеве ім’я комп’ютера.
 • Модель материнської плати.
 • Об’єм оперативної пам’яті.
 • Тип і версія BIOS.
 • Список процесорів і їх параметри.
 • Список мережевих адаптерів і їх MAC-адреси.
 • Список жорстких дисків і їх параметри.

При кожному запуску 1С Підприємство система шукає файл програмної ліцензії. Якщо знайде, то зчитує з нього відомості про ключові параметри, збережених на дату активації програмної ліцензії. Потім ці дані порівнюються з поточними значеннями ключових параметрів. Якщо зміни не виявлені, то система ліцензування запускає 1С Підприємство.

Прив‘язка файлу програмної ліцензії не означає, що користувач позбавляється можливості модернізувати свій комп’ютер. Модернізувати можна, але треба враховувати важливу особливість.

При перевірці ключових параметрів комп’ютера система ліцензування реагує тільки відсутність пристроїв, а не їх додавання.

Так, після додавання планки оперативної пам’яті або нового жорсткого диска, система не потребує активації запасний клієнтської 1С Ліцензії. А ось, якщо видалити, наприклад, один жорсткий диск і встановити інший, або замінити планки модулів пам’яті, то доведеться скористатися запасний програмної ліцензією 1С.

Тут http://v8.1c.ru/predpriyatie/questions_licence.htm можна ознайомитися з відповідями на часто виникаючі питання по ліцензуванню 1С Підприємство. Активація програмних клієнтських 1С Ліцензій виконується за допомогою пін-кодів. Вони надруковані на спеціальному фірмовому бланку 1С. Сам бланк міститься в конверті, а конверт в коробці придбаної програми 1С або в коробці окремо придбаної клієнтської 1С Ліцензії.

Програмні пін-коди розрізняються на активні і резервні. Резервні (запасні) пін-коди використовуються у випадках відновлення (повторного) активації клієнтської ліцензії. Відновлення або повторна активація клієнтської 1С Ліцензії обумовлена ​​зміною ключових параметрів комп’ютера або установці 1С Підприємство на інший комп’ютер.

Згодом всі резервні пін-коди можуть виявитися використаними. Тому доцільно, як тільки активований останній резервний пін-код, направити запит на адресу [email protected] з проханням видати новий пін-код. Така завчасність дозволить уникнути критичної ситуації: терміново треба підготувати і здати регламентований звіт, а система, як на зло «втратила» ліцензію.

У запиті обов’язково вкажіть наступні дані.

 • Реєстраційний номер програми.
 • Найменування організації та ІПН.
 • ПІБ контактної особи.
 • Чинний (останній активоване резервний) пін-код.
 • Вкажіть причина запиту нового пін-коду.

Причиною для запиту нового пін-коду може бути, наприклад, необхідність заново встановити 1С Підприємство після переустановлення операційної системи, заміни комп’ютера або його модернізації із заміною застарілих комплектуючих.

З будь-яких питань, пов’язаних з ліцензуванням 1С Підприємство, слід звертатися в центр ліцензування 1С за адресою [email protected] або по телефону. Він зазначений в конверті з пін-кодами.

Облік програмних 1С Ліцензій

Спосіб обліку програмних ліцензій визначається режимом роботи і місцем розміщення файлу з програмними ліцензіями. Розглянемо два варіанти з безлічі можливих.

Якщо 1С Підприємства використовується в файловому режимі, то в цьому режимі можна активувати тільки однопользовательские клієнтські ліцензії. Вони надають можливість відкривати необмежену кількість сеансів в режимі 1С Підприємство та в режимі Конфігуратор. Зрозуміло, запуск можливий тільки на тому комп’ютері, де активована клієнтська ліцензія.

У файловому режимі ніякого підрахунку ліцензій не провадиться. Просто система дозволяє запускати програму 1С з того комп’ютера, де активована розрахована на одного користувача програмна 1С Ліцензія.

Якщо 1С-програми працює в клієнт-серверному режимі, то можливо кілька способів обліку ліцензій.

 • Однокористувальницька клієнтська 1С Ліцензія. Однопользовательские програмна ліцензії завжди встановлюються тільки на клієнтських комп’ютерах. Не дивлячись на клієнт-серверний режим, вони дозволяють запускати необмежену кількість сеансів.
 • Розрахована на багато користувачів клієнтська 1С Ліцензія. Розрахована на багато користувачів програмна ліцензія і сервер 1С Підприємство повинні бути встановлені на одному комп’ютері. Підрахунком ліцензій займається безпосередньо сервер 1С Підприємство. Кожен сеанс (підключення) використовує одне робоче місце клієнтської ліцензії. Так, якщо користувач зі свого комп’ютера відкрив три екземпляри програми 1С Підприємство, то сервер 1С Підприємство присвоїть цими ліцензіями статус «зайнято» і одночасно обчислює, скільки залишилося не зайнятих, вільних ліцензій.

Типи програмних ліцензій 1С Підприємство 8

Клієнтські програмні ліцензії діляться на три типи.

 • Однопользовательские клієнтська 1С ліцензії.
 • Комбіновані клієнтська 1С ліцензії.
 • Розраховані на багато користувачів клієнтська 1С ліцензії.

Технічна документація на резервуари для зберігання пального

Однопользовательские клієнтські 1С ліцензії

Основні поставки з програмною ліцензією на 1 робоче місце і додаткові клієнтські ліцензії на 1 робоче місце комплектуються тільки однокористувацький клієнтськими 1С ліцензіями. Вони містять три на одного користувача пін-коду: основний і два запасних.

Комбіновані клієнтські 1С ліцензії

Клієнтські ліцензії на 5, 10 і 20 робочих місць називають комбінованими, так як вони містять по два комплекти пін-кодів.

 • Комплект на одного користувача пін-кодів,
 • Комплект багатокористувацької пін-кодів.

Дієслово комбінувати означає, поєднувати, сполучати, комбінувати різні сутності в одну. У цьому сенсі найменування «комбіновані ліцензії» не відповідають своїй суті. Вони не можуть бути одночасно однокористувацький і розрахованими на багато користувачів. Насправді клієнтські ліцензії 5, 10 і 20 робочих місць просто містять два альтернативних набору пін-кодів: однокористувальницький і розрахований на багато користувачів.

Перед установкою програмної 1С Ліцензії важливо вирішити, яким набором пін-кодів скористатися: однокористувацький або розрахованих на багато користувачів. Якщо помилково буде встановлена ​​на одного користувача програмна 1С ліцензія, то замінити її на багато користувачів програмну 1С Ліцензію система не дозволить. Справедливо і зворотне твердження.

Кількість резервних пін-кодів залежить від кількості робочих місць клієнтської 1С Ліцензії.

 • Клієнтська 1С Ліцензія на 5 р / м містить 8 пін-кодів з них 3 резервних.
 • Клієнтська 1С Ліцензія на 10 р / м містить 14 пін-кодів з них 4 резервних.
 • Клієнтська 1С Ліцензія на 20 р / м містить 25 пін-кодів з них 5 резервних.

Розраховані на багато користувачів програмні ліцензії містить три пін-коду: один основний і два резервних.

Розраховані на багато користувачів клієнтські 1С ліцензії

Клієнтські 1С Ліцензії на 50, 100, 300, 500 і 1000 робочих місць випускають тільки на багато користувачів.

Сказане наочно демонструє малюнок.

Коли мова йде про клієнтських ліцензіях на одне робоче місце, термін розрахована на одного користувача ліцензія не викликає здивування. Бо ці поняття сприймаються, як синоніми, хоча це не зовсім так. Непосвяченому важко зрозуміти, чому програмна ліцензія, наприклад, на 10 робочих місць може бути на одного користувача.

Гадати і домислювати, що таке розрахована на одного користувача і розрахована на багато користувачів клієнтська ліцензія не слід. Це треба просто знати. Спробуємо розібратися з цими поняттями.

Однопользовательские клієнтські 1С Ліцензії

Однопользовательские програмні 1С Ліцензії ліцензують ті комп’ютери, на яких вони активовані. Простіше кажучи, користувач зможе запустити 1С Підприємство тільки з того комп’ютера, де встановлена ​​розрахована на одного користувача програмна ліцензія.

Наприклад, придбана клієнтська ліцензія на 10 р.м. Локальна мережа складається, скажімо, з 14 комп’ютерів. На 10 з них активовані 10 на одного користувача програмних ліцензій. Інформаційні бази в рамках даної локальної мережі можуть бути розташовані на будь-яких комп’ютерах. І зовсім не обов’язково розміщувати їх там, де активована клієнтська ліцензія. А ось запускати їх система дозволить тільки з тих комп’ютерів, де активована клієнтська 1С Ліцензія.

Конфігурація 1С Бухгалтерія 8 ПРОФ комплектується на одного користувача програмної ліцензією на 1 р.м. Активуємо її на 11-му комп’ютері. Якщо один цих комп’ютерів зламається або піддасться глибокої модернізації, то для відновлення програмної ліцензії доведеться скористатися запасним пін-кодом.

Однопользовательськую 1С Ліцензію треба встановлювати на той комп’ютер, на якому передбачається працювати з програмою 1С Підприємство 8. Саме його ліцензує однопользовательской ліцензією і тільки з нього система ліцензування дає дозвіл на роботу з 1С Підприємством 8.

READ  Як підключити караоке до комп'ютера

Виходить, що програмна ліцензія називається одного користувача в тому сенсі, що вона дозволяє запускати програми 1С тільки з одного комп’ютера, причому з того, на якому вона активована. Але так як за одним комп’ютером в один і той же момент часу може працювати тільки один користувач, то фактично розрахована на одного користувача ліцензія закріплюється за одним користувачем. Звідси випливає і найменування розрахована на одного користувача ліцензія.

Однопользовательские програмні ліцензії ліцензують комп’ютери, але вони не контролюють кількість відкритих на них сеансів (підключень). Це означає, що з даного комп’ютера може запустити будь-яку кількість екземплярів програм 1С.

Припустимо, організація купила конфігурацію 1С Бухгалтерія і конфігурацію 1С Зарплата і управління персоналом. Кожна конфігурація комплектується на одного користувача програмної ліцензією на одне робоче місце. Крім цього була куплена клієнтська ліцензія на 5 р. м. Разом організація володіє сімома однокористувацький програмними ліцензіями. Будемо вважати, що всі вони активовані на 7 комп’ютерах локальної мережі. Всі користувачі цих 7 комп’ютерів можуть одночасно відкрити будь-яку кількість інформаційних баз будь-якої конфігурації.

Однопользовательские клієнтські ліцензії програм професійних версій можуть працювати, як у файловому, так в клієнт-серверному режимі. Ліцензії програм базових версій дозволяють працювати тільки в файловому режимі.

Hypixel БЕЗ ЛИЦЕНЗИИ вся правда

Навіть, якщо розрахована на одного користувача програмна ліцензія працює в клієнт-серверному режимі, запустити 1С Підприємство можна буде тільки з того комп’ютера, на якому вона активована. Кількість підключень і в цьому випадку не контролюється, воно може бути довільним.

Розраховані на багато користувачів клієнтські 1С ліцензії

Привабливість багатокористувацьких програмних 1С Ліцензій в тому, що вони не ліцензує комп’ютер користувача. Вони дозволяють запускати 1С Підприємство з будь-якого комп’ютера локальної мережі. При цьому підрахунок відкритих сеансів і видача вільних ліцензій проводиться на сервері. Саме він дозволяє і забороняє запуск програм 1С.

Спрощено це відбувається наступним чином. Спочатку відзначимо, що багато користувачів програмна ліцензія і сервер 1С Підприємство повинні бути встановлені на одному комп’ютері. Сервер 1С Підприємство. це програма використовується для організації клієнт-серверного режиму роботи.

Коли користувач намагається зі свого комп’ютера запустити програму 1С система ліцензування звертається до сервера 1С Підприємство. Якщо в цей момент кількість сеансів (підключень) менше кількості робочих місць, на які розрахована дана клієнтська ліцензія, то система запускає програму 1С Підприємство. В іншому випадку буде видане повідомлення про відсутність вільних, не зайнятих ліцензій.

У файловому режимі на багато користувачів програмна ліцензія не функціонує. Правда, є виключення для термінального режиму.

 • Клієнт-серверний режим. Розрахована на багато користувачів клієнтська ліцензія встановлюється на той комп’ютер, на якому встановлено сервер 1С Підприємства.
 • Термінальний режим. Розрахована на багато користувачів клієнтська ліцензія активується на сервері терміналів RDP. Він же здійснює роздачу програмних ліцензій. Під управлінням термінального сервера можна організувати роботу, як у файловому, так і в клієнт-серверному режимі.

Розраховані на багато користувачів клієнтські ліцензії не ліцензують комп’ютери користувачів. Програми 1С Підприємство вони дозволяють запускати з будь-якого комп’ютера. Зрозуміло, комп’ютер користувача і комп’ютер, на якому встановлено сервер 1С Підприємство, повинні належати одній локальній мережі. Замість ліцензування вони контролюють кількість відкритих сеансів (підключень), яке не може перевищувати кількість робочих місць даної клієнтської ліцензії.

Припустимо, на сервері 1С Підприємство встановлена ​​на багато користувачів клієнтська програмна 1С Ліцензія на 10 робочих місць і там же встановлено ще по одній програмній ліцензії, які входять в конфігурації 1С Управління торгівлею і 1С Бухгалтерія 8. Разом 12 робочих місць.

 • Сім продавців здійснили по одному підключенню до програми 1С Управління торгівлею.
 • Один бухгалтер відкрив відразу 5 інформаційних баз 1С Бухгалтерія 8.

Одночасно вироблено 12 підключень вісьмома користувачами. Більше ніхто не зможе підключитися поки хтось з користувачів не закриє хоча-б один сеанс. Тут важливо розуміти, що багато користувачів програмна ліцензія підраховує не кількість користувачів, а кількість підключень. При цьому максимальна кількість підключень не може перевищувати кількості робочих місць, на які розрахована клієнтська ліцензія.

Програмні ліцензії базових версій програм 1С

1C Бухгалтерія Базова версія і інші базові версії комплектуються програмними ліцензіями. Вони принципово відрізняються від програмних ліцензій професійних версій.

Ліцензії програм базових версій зберігають не тільки ключові параметри комп’ютера, на якому вони активовані. Вони зберігають ще відомості про конфігурацію, для якої вони дійсні. Наприклад, активована тільки ліцензія для програми 1С Бухгалтерія 8 Базова версія. Запустити під цією ліцензією, наприклад, програму 1С Управління торгівлею Базова версія система не дозволить. Це справедливо для будь-яких базових версій.

Перед покупкою базової версії програми 1С Підприємство ознайомтеся зі статтею «Обмеження базових версій програм 1С Підприємство 8.3».

Тут же відзначимо лише особливості, тісно пов’язані з ліцензуванням базових версій.

 • З базовою версією може працювати тільки один користувач.
 • Базова версія не дозволяє організувати роботу в клієнт-серверному режимі.
 • Базова версія не дозволяє організувати роботу в розподілених інформаційних баз
помилка, прив, язки, програмної

Для вирішення подібних проблем треба виконати апгрейд базової версії до версії ПРОФ або КОРП.

Простіше. Швидше. раціональніше!

Ліцензія на користування АСУ «Едельвейс» заснований на технологіях роботи з ключем захисту HASP 4 (HL) компанії Aladdin (зараз Sentinel).

Робота здійснюється зі службою ліцензування «HASPLoader», при поводженні з ідентифікацією за унікальним номером ключа, шляхом створення сесії між клієнтської частиною ПО АСУ «Едельвейс» і службою ліцензії. При постійній роботі сесія створюється з тайм-аутом її роботи 300 секунд (5 хвилин). З боку АСУ Едельвейс при перевірки стану сесії, проводиться опитування кожні 240 секунд (4 хвилини), тобто якщо АСУ Едельвейс не надіслали в службу ліцензування запит на оновлення сесії, вона максимум через 5 хвилин відключається.

Служба ліцензування «HASP Loader» за замовчуванням має налаштування по роботі в мережі по протоколу UDP. У разі нестабільності роботи і отримання повідомлень від АСУ «Едельвейс»: «Помилка з’єднання зі службою ліцензій», можливі втрати при мережевий передачі пакета на оновлення сесії в службі ліцензування. Це може бути пов’язано і з нестабільною роботою мережевого каналу передачі даних між клієнтом і сервером зі службою ліцензування або нестабільною роботою протоколу UDP. так як в його протоколі немає зворотної передачі даних про отримання пакета і результат «клієнту» невідомий. У таких випадках більш прийнятним вважається використання протоколу TCP. Так само необхідно переконатися у відсутності блокування передачі пакетів між клієнтами та службою з боку стороннього ПО або устаткування.

Далі ми розглянемо варіанти перенастроювання схеми роботи системи ліцензування, у випадках виникнення помилок в її роботі: Кілька коментарів з сайту виробника доступні за посиланням:

Помилка іноді виникає, якщо захищене додаток або ключ встановлені на машині з більш ніж одним мережевим інтерфейсом. Для усунення слід відключити другий мережевий інтерфейс або переставити ключ / додаток на машину з одним мережевим інтерфейсом.

Для того, щоб налаштувати захищене додаток на роботу через TCP-пакети, необхідно налаштувати файл “nethasp.ini” наступним чином:

Адреса дан для прикладу, слід вказувати реальний IP-адресу машини, де встановлений менеджер ліцензій. Далі (важливо!) Слід відключити в менеджері ліцензій прослуховування UDP-протоколу, залишивши тільки TCP:

Якщо цього не зробити, то при отриманні “битих” UDP-пакетів менеджером помилка може виникнути знову.

Деякі програми не працюють по TCP, тільки по UDP (наприклад, 1С 8.х). Однак можна змусити їх використовувати TCP неявно. Для цього крім того, що описано вище, Вам потрібно включити у властивостях протоколу TCP / IP (Properties. Advanced. WINS) підтримку NetBios over TCP / IP на робочих станціях, де працює захищене додаток і на машині, де встановлений ключ. Файли програми необхідно налаштувати наступним чином:

Значення параметра Num можна взяти з логу менеджера ліцензій, там вказується, які канали менеджер слухає по NetBios. Якщо номерів декілька, переберіть їх по черзі, поки 1С не запуститься. При такій настройці 1С в якості транспорту і раніше буде використовувати TCP / IP, але працювати з ним буде через інтерфейс NetBios. Причому при передачі пакетів буде використовуватися саме TCP-механізм, в силу особливостей реалізації NetBios over TCP / IP.

При установці в мережі двох та більше менеджерів ліцензій їх необхідно налаштувати для коректної роботи. Інакше в мережі може виникнути конфлікт між менеджерами ліцензій по іменах. при старті вони приймають одне і те ж ім’я за замовчуванням, і в результаті в мережі присутні кілька ресурсів з однаковими іменами. Варто зазначити, що нерідко менеджери нормально працюють і без настройки. Проте, слід мати на увазі, що можливе виникнення проблеми. Крім того, настройка може знадобитися, наприклад, щоб розділити клієнтів за різними менеджерам ліцензій.

Основна ідея настройки в даному випадку. призначити кожному менеджеру своє ім’я та повідомити кожної копії 1С ці імена. Задати ім’я менеджеру можна через файл “nhsrv.ini”, він повинен знаходитися в одному каталозі з менеджером ліцензій (за замовчуванням. C: Program FilesAladdinHASP LM). Якщо менеджер ліцензій встановлений як сервіс, то даний файл необхідно скопіювати в каталог WindowsSystem32 (для 64-розрядних ОС. WindowsSysWOW64). Ім’я повинно складатися з алфавітно-цифрових символів (можна використовувати тільки латиницю) і не повинно бути довше 7 символів.

Повідомити захищеному додатком імена менеджерів можна через файл “nethasp.ini”, він повинен знаходитися в одному каталозі з захищеним додатком або в каталозі, який вказав розробник (для 1С. каталог BinConf від кореня установки 1С):

Параметри “адреса” і “ім’я” повинні відповідати один одному, тобто на машині з адресою 168.192.1.41 повинен бути запущений менеджер з ім’ям LM1. Адреси дані для прикладу, слід вказувати реальні IP- адреси машин, де встановлені відповідні менеджери ліцензій.

Чи не виявлена ​​ліцензія для використання програми

Нещодавно писав про апаратні ключі захисту, а ще трохи раніше про програмну захист «1С: Підприємства», а сьогодні опишу деякі помилки пов’язані з захистом 1С та шляхи їх вирішення.

Якщо у нас програмна ліцензія, то нам необхідно отримати програмну ліцензію з центру ліцензування, опишу по кроках.

Якщо у нас апаратна ліцензія, то може бути одна з наступних проблем:

Не вдалося знайти ключ. Одна з найпоширеніших помилок. Виникає дана помилка при відсутності ключа або спробі використовувати ключ від іншого продукту. Для мережевих ключів помилка виникає, якщо на машині не запущений менеджер ліцензій Hasp License Manager або встановлений немережевий ключ, також може бути відсутнім мережу.

помилка, прив, язки, програмної

Перевищено число ліцензій. Дана помилка виникає, якщо кількість активних користувачів (сесій) перевищує вказане число ліцензій в ключі. Також при роботі в мережі 2-х менеджерів ліцензій (Hasp License Manager) з однаковими іменами та ключі однієї серії і 1С додаток знаходить першим ключ, з яким вже встановлено максимальну кількість з’єднань, що призводить до помилки.

READ  Програма для запису аудіо з комп'ютера

Ключ не містить ліцензії. Виникає коли на комп’ютер встановлено два ключа однієї серій, 1С буде використовувати один з них. При роботі в мережі двох менеджерів ліцензій 1С додаток може знайти першим ключ, який не містить потрібної ліцензії.

Виявлена ​​служба терміналів. В термінальній сесії не видно локальний ключ захисту. Це обходиться якщо запустити термінальну сесію з ключем Admin.

Активації програмних ліцензій 1С

При запуску отримуємо на екрані “Чи не виявлена ​​ліцензія для використання програми!”, Тиснемо “ТАК” 2. Вибираємо, на який комп’ютер має бути встановлена ​​ліцензія: «На цей комп’ютер» або «На комп’ютер сервера 1С: Підприємства» 3. Вибираємо “Первинне отримання ліцензії “або” Оновлення ліцензій »або« Повторне отримання ліцензій »4. Далі вибираємо кому повинна бути доступна ліцензія, краще напевно” Всім користувачам даного комп’ютера “5. Спосіб отримання ліцензій:” Автоматично “,” На електронному носії »або« Вручну »6. Заповнюємо реєстраційні дані і зберігаємо їх в файл 7. Отриманий файл ліцензії потрібно перемістити C: UsersAdministratorAppDataLocal1C1Cv82conf2.lic або C: UsersAll Users1C1Cv82conf2.lic

Також буде працювати, якщо ліцензію покласти в C: Program Files (x86) 1cv82conf

помилка, прив, язки, програмної

Прочитаний успішно помилка з’єднання з менеджером ліцензій

Встановлюємо на сервер ліцензію на 20 раб. місць, проходить всі етапи і пише що ліцензія отримана.

Але в програму 1С не входить, видає що ніби-то змінилася конфігурація комп’ютера: Помилка програмного ліцензування. Помилка прив’язки програмної ліцензії до комп’ютера

Точно ні хто і нічого не міняв в комп’ютері, пробував видаляти ліцензію і робити відновлення. знову просить ліцензію

Детальний опис помилки:

 • Чи не знайдена ліцензія. Не знайдено ключ захисту програми або отримана програмна ліцензія!
 • по причині:
 • Пошук ліцензії на клієнті:
 • локальний ключ недоступний: Status =.10, ORGL8 Локальний, не встановлено
 • Помилка програмного ліцензування. Файл програмної ліцензії не передбачає можливість запуску клієнтських додатків 1С: Підприємства або зовнішніх з’єднань: file: // C: /ProgramData/1C/licenses/20170928112353.lic
 • Помилка програмного ліцензування. Помилка привязки програмної ліцензії до комп’ютера: file: // C: /ProgramData/1C/licenses/20180305020153.lic
 • Після отримання ліцензії видалені:
 • DISK_2: SYNOLOGY iSCSI Storage SCSI Disk Device, SCSIDISKVEN_SYNOLOGYPROD_ISCSI_STORAGE11C1213440000100, 512, 63, 110307, ​​255, 28128285, 1772081955, 907305960960
 • DISK_0: HP LOGICAL VOLUME SCSI Disk Device, SCSIDISKVEN_HPPROD_LOGICAL_VOLUME513B987410000600, 512, 63, 29180, 255, 7440900, 468776700, 240013670400
 • BIOS_0: HP, 20171002000000.000000000, U23, 2, 8
 • NET_10: [00000011] HPE Ethernet 1Gb 2-port 332i Adapter, 94: 18: 82: 33: 49: 00
 • NET_9: [00000010] HPE Ethernet 1Gb 2-port 332i Adapter, 94: 18: 82: 33: 49: 01
 • У поточній конфігурації комп’ютера є:
 • DISK_0: HP LOGICAL VOLUME SCSI Disk Device, SCSIDISKVEN_HPPROD_LOGICAL_VOLUME513B987410000600, 512, 63, 21884, 255, 5580420, 351566460, 180002027520
 • DISK_3: SYNOLOGY iSCSI Storage SCSI Disk Device, SCSIDISKVEN_SYNOLOGYPROD_ISCSI_STORAGE11C1213440000000, 512, 63, 248 029, 255, 63247395, 3984585885, 2040107973120
 • DISK_2: HP LOGICAL VOLUME SCSI Disk Device, SCSIDISKVEN_HPPROD_LOGICAL_VOLUME513B987410000400, 512, 63, 26107, 255, 6657285, 419408955, 214737384960
 • DISK_1: HP LOGICAL VOLUME SCSI Disk Device, SCSIDISKVEN_HPPROD_LOGICAL_VOLUME513B987410000500, 512, 63, 95489, 255, 24349695, 1534030785, 785423761920
 • NET_10: [00000011] HP Ethernet 1Gb 2-port 332i Adapter, 94: 18: 82: 33: 49: 00
 • NET_9: [00000010] HP Ethernet 1Gb 2-port 332i Adapter, 94: 18: 82: 33: 49: 01
 • BIOS_0: HP, 20170117000000.000000000, U23, 2, 8
 • локальний ключ недоступний: Status =.10, ORG8A Локальний, не встановлено
 • локальний ключ недоступний: Status =.10, ORG8B Локальний, не встановлено
 • nethasp.ini: C: / Program Files / 1cv8 / conf / nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 15, ORGL8 Мережевий, не встановлено
 • nethasp.ini: C: / Program Files / 1cv8 / conf / nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 15, ORG8A Мережевий, не встановлено
 • nethasp.ini: C: / Program Files / 1cv8 / conf / nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 15, ORG8B Мережевий, не встановлено
 • Пошук ліцензії на сервері:
 • локальний ключ недоступний: Status =.100, ORGL8 Локальний, не встановлено

Видаліть на комп’ютері всі файли 1cv8conn.pfl

Якщо після цього ліцензія не знайдена. відновлення її по активному пін-коду.

Після вдалого входу, побачити ліцензію можна тут:

Як правильно встановлювати апаратні ключі захисту

Дотримуйтесь рекомендацій викладених в статті: КЛЮЧІ ЗАХИСТУ 1С.

При використанні більш одного ключа необхідно задати ім’я менеджера ліцензій на сервері у файлі nhsrv.ini: [NHS_SERVER] NHS_SERVERNAMES = SERVER1

Ім’я сервера повинно складатися з латинських букв і цифр і довжина не більше 7 символів.

Файл nhsrv.ini знаходиться в одному каталозі з менеджером ліцензій, а якщо менеджер ліцензій встановлений як сервіс, то в каталозі WindowsSystem32. У файлі nhsrv.ini також можна вказати IP адреси окремих користувачів яким хочемо заборонити підключаться до менеджера ліцензій.

На клієнтських машинах файл nethasp.ini необхідно відредагувати, задавши IP адреси і імена менеджерів ліцензій: [NH_COMMON] NH_TCPIP = Enabled

[NH_TCPIP] NH_SERVER_ADDR = 192.168.0.100, 192.168.0.101 NH_SERVER_NAME = server1, server2

Всім успіхів! Будь ласка, залишайте свої коментар, мені важлива Ваша думка.

P.S. Прикольно! Дівчинка-еквалайзер

Дійсно такі ключі можуть замучити, недавно в іншій програмі були проблеми з ліцензією

Дякую за корисну і потрібну статтю! Удачі Вам!

А ще “ця 1С” зберігає файл ліцензії ось сюди: C: WindowsSystem32configsystemprofileAppDataLocal1C1Cv82conf і сюди: C: Users “імя_адміна” AppDataLocal1C1Cv82conf з через що термінальні користувачі її не бачать.

Добридень! Вибачте, зрозуміти не можу а звідки брати ці реєстраційні дані треба?

Для отримання програмної ліцензії необхідний. пінкод, а також серійний номер комплекту. У комплекті поставки поставляються кілька пінкод. При отриманні програмної ліцензії виконується активація пінкод. Кількість пінкод в комплекті поставки і кількість одночасно активних пінкод визначається варіантом ліцензії.

Що робити якщо при запуску 1С та введенні пін-коду з’являється вікно: Дані, передані в центр ліцензування, неверни.Ліміт отримання ліцензій вичерпаний.

Необхідно надіслати лист в Центр ліцензування 1с, email: [email protected] У статті ПОМИЛКИ ПРИ АКТИВАЦІЇ ПРОГРАМНИХ ​​ліцензій 1С йдеться про це більш детальніше http://1c-md.com/oshibki/oshibki-aktivacii-1s.html

Лицензирование 1С. Первичная активация программной лицензии

Теж проблема з ліцензією. Файл ліцензії є, не пропав. Але в один момент просто при запуску 1С стала видавати таке повідомлення (Не виявлена ​​ліцензія для використання програми)

На передодні підключав додатковий вінчестер до PC, а потім його назад зняв. Можливо через це? Дивно, але хто його знає

Це через те що у вас змінилася конфігурація тому ви підключали жорсткий диск. Що робити ? писати листи!

Чи не виявлено вільної ліцензії! по причині: Пошук ліцензії на клієнті: nethasp.ini: C: / Program Files (x86) /1cv82/conf/nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 142, ORGL8 Мережевий, не встановлено Файл програмної ліцензії не знайдений локальний ключ недоступний: Status =.10, ORGL8 локальний, не встановлено локальний ключ недоступний: Status =.10, ORG8A локальний, не встановлено локальний ключ недоступний: Status =.10, ORG8B локальний, не встановлено nethasp.ini: C: / Program Files (x86) /1cv82/conf/nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 142, ORG8A Мережевий. не встановлено nethasp.ini: C: / Program Files (x86) /1cv82/conf/nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 142, ORG8B Мережевий, не встановлено Пошук ліцензії на сервері: ORGL8 Мережевий, встановлений, вільні ліцензії закінчилися Помилка програмного ліцензування Файл програмної чи цензии не передбачає можливість запуску клієнтських додатків 1С: Підприємства або зовнішніх з’єднань: file: // C: /Users/Адміністратор/AppData/Local/1C/1Cv82/conf/20121009163154.lic ORGL8 Локальний, встановлений, вільні ліцензії закінчилися ORG8A Локальний, що не встановлено ORG8B Локальний, не встановлено nethasp.ini: відсутній, використано стандартні установки, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 129, ORG8A Мережевий, не встановлено nethasp.ini: відсутній, використані настройки за замовчуванням, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 129, ORG8B Мережевий, не встановлено ЩО МОЖНА з ЦИМ ЗРОБИТИ. ЄДИНЕ ДОПОМАГАЄ ЦЕ перезапуск НА СЕРВЕР СЛУЖБУ HASP LICENS MANAGER

майже таже фігня (((вже накачав купу драйверів од Аладіна нічого не допомогло поки (видає наступне: Чи не онаружена ліцензія для використання програми! Якщо Ваш комплект поставки включає інформацію для отримання ліцензії з центру (пінкод) то Ви можете отримати ліцензію для використання програми на даному комп’ютері. Якщо Ви використовуєте комплект з апаратної Лицен (ключем захисту) то перевірте установку ключа. При натисканні “Детально” видає наступне Не знайдено ліцензія. Не знайдено ключ захисту програми або отримана програмна ліцензія! унаслідок: Пошук ліцензії на клієнті: Файл програмної ліцензії не знайдений ORGL8 Локальний, не встановлено ORG8A Локальний, не встановлено ORG8B Локальний, не встановлено nethasp.ini: C: / Program Files / 1cv82 / conf / nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0. System Error = 0, Warning = 129, ORGL8 Мережевий, не встановлено nethasp.ini: C: / Program Files / 1cv82 / conf / nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з мене Джером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 129, ORG8A Мережевий, не встановлено nethasp.ini: C: / Program Files / 1cv82 / conf / nethasp.ini, прочитаний успішно, помилка з’єднання з менеджером ліцензій: Net Status = 0, System Error = 0, Warning = 129, ORG8B Мережевий, не встановлено Конфігурація не є базовою.

Я вже і червоний і фіолетовий ключ і на 5,10,20 клієнтів кробивал нічого USB порт справний і ключі опредиляется як нове обладнання але пише що йому треба driver HASP 3.5 шукав і його нічого доброго не вийшло з цього або архіви биті або покупні або ще якась фіговіна

Добридень! Встановити програму ліцензії 10 користувачів на сервер Win server 2008. Локально на сервері працює і в термінальному режимі теж. А при спробі запустити по мережі, каже що немає ліцензій, і пропонує отримати нову. Що не так?

Спасибі. Повідомлення «Не виявлена ​​ліцензія для використання програми». Первинно я вважаю треба перевірити сервер зі службою nhsrevice зжирає більше 80% процесора. тут відповідно досить просто пеерзапустіть сервіс з сервісів.

BETATECH.COM.UA 2021