Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

При включенні комп’ютера блимає екран монітора

Чому «моргає» монітор?

Перш за все необхідно зрозуміти, що саме викликає миготіння зображення на моніторі: сам монітор або комп’ютер. Перевірити це можна тільки лише підключивши монітор до іншого комп’ютера. Якщо за результатами перевірки ви з’ясували, що і на іншому комп’ютері подібна проблема актуальна. проблема в самому моніторі. Якщо ж зображення відображається коректно. неполадку необхідно шукати в вашому комп’ютері.

Моргає монітор при включенні комп’ютера

включенні, комп, ютера, блимає, екран

Монітор. найважливіше пристрій виведення, за допомогою якого ми можемо наочно бачити, які дії відбуваються на комп‘ютері. Дуже важливо, щоб монітор працював коректно, але, на жаль, так буває далеко не завжди. Що робити, якщо монітор моргає при включенні?

Дуже часто користувачі моніторів стикаються з проблемою, коли після включення комп’ютера кілька хвилин монітор не може заробити коректно, постійно втрачаючи зображення, що в підсумку дуже схоже на «моргання». Часто проблема проходить протягом пари хвилин, але буває, що подібна проблема триває протягом 15 і більше хвилин.

збій в роботі драйверів відеокарти

Будь-які неполадки в роботі зображення повинні наводити вас на думку, що виникли проблеми з драйверами відеокарти. Тому перше, що вам необхідно зробити. це виконати їх переустановлення.

  Перш за все, вам буде потрібно завантажити свіжий дистрибутив драйверів для відеокарти з офіційного сайту розробника відповідно до моделі відеоадаптера і встановленою версією операційної системи (необхідно дотримуватися і розрядність).

Слідом вам необхідно видалити вже встановлені драйвера відеокарти, щоб без будь-яких конфліктів виконати установку свіжого дистрибутива. Зробити це можна, відкривши меню “Панель управління”, а потім перейшовши до розділу «Система».

На лівій панелі пройдіть до розділу “Диспетчер пристроїв”.

На екрані відобразиться вікно, в якому будуть відображатися всі пристрої, встановлені для вашого комп’ютера. Вам буде потрібно відкрити гілку «Відеоадаптери», клацнути по найменуванню вашої відеокарти правою кнопкою миші і в що відобразиться контекстному меню вибрати пункт “Видалити”.

На екрані відобразиться підтверджує вікно, в якому вам буде потрібно поставити галочку біля пункту «Видалити програми драйверів для цього пристрою», а потім клікнути на кнопку «ОК».

Як тільки видалення драйверів буде завершено, слід обов’язково виконати перезавантаження комп‘ютера, щоб внесені зміни були остаточно прийняті системою. Справа залишилася за малим. запустити попередньо скачаний дистрибутив з драйверами і виконати їх інсталяцію на комп’ютер.

 • Після закінчення установки знову перезавантажте комп’ютер.
 • обрана не та відеокарта

  Багато комп‘ютерів і ноутбуки мають в своєму складі дві відеокарти. інтегровану і зовнішню. Перша не дозволить працювати з важкими графічними програмами і комп‘ютерними іграми, але в той же час вона є найкращим вибором, якщо вам необхідно заощадити електроенергію.

  Деякі ноутбуки мають на своєму корпусі кнопочку, яка дозволяє перемикатися з режиму «Stamina» на «Speed». Якщо у вас є подібна кнопка, переконайтеся, що перемикач виставлений саме на «Speed». При необхідності, внесіть зміни.

  Крім цього, вбудована відеокарта може бути активована і через BIOS. В даному випадку слід перевірити, чи так це.

  Для початку вам буде потрібно увійти в BIOS. Як правило, зробити це можна, якщо відправити комп’ютер перезавантажуватися або просто включити, і на самому ранньому етапі завантаження системи починати натискати клавішу, що відповідає за вхід в настройки БІОСа. Як правило, в більшості випадків це або F1, або F2, або Del.

  READ  Як роздрукувати на принтері з комп'ютера

  Потрапивши в BIOS, вам буде потрібно знайти пункт, який відповідає за графіком. Точно сказати, як він може в вашому випадку називатися, не можна. все залежить від вашого компютера і встановленого БІОС. Якщо ви є користувачем стаціонарного компютера, то потрібний нам пункт може розташовуватися в розділі «Integrated Peripherals». У випадку з ноутбуками підказати розташування розділу ще складніше. він може перебувати де завгодно.

  Мета пошуку. пункт, що містить в собі або слово Graphics, або GPU. Наприклад, у вашому випадку пункт може називатися «Graphic Device», «Onboard GPU», «Primary Graphics Adapter» і так далі. У деяких випадках пункт може мати відео «Enable-Disable», тобто включення і відключення вбудованої відеокарти, а в деяких потрібно вказати, який саме графічний адаптер буде використовуватися комп’ютером.

  Якщо ви вносили змін в налаштування BIOS, то перед виходом вам буде потрібно їх зберегти, а потім покинути BIOS.

  несправний блок живлення

  Блок живлення є одним з ключових інструментів компютера, що забезпечує коректну роботу всієї системи. В цьому випадку, якщо виникли неполадки в роботі монітора, слід перевірити і блок живлення, а саме, спробувати до проблемного комп‘ютера підключити інший блок живлення і подивитися на підсумкове стан монітора.

  Якщо воно покращилося. блок живлення буде потрібно розкрити, очистити від пилу, а також звернути увагу на конденсатори, які могли роздутися. Більш докладно про діагностику блоку живлення перш розповідалося на нашому сайті.

  неполадки з відеокартою

  Спробуйте відключити відеокарту від вашого комп‘ютера і підключити її до іншого. так ви зможете перевірити, чи не вийшла вона з ладу. Якщо справа в відеокарті, подивіться контакти і, при необхідності, почистіть (а також приберіть всі видимі забруднення). Якщо це не допомогло. відеокарту необхідно віднести в ремонт.

  збій в роботі Windows

  Даний тип неполадки позначений в останню чергу з тієї причини, що він зустрічається найрідше, а й його скидати з рахунків не варто. Мерехтіння може відбуватися саме в процесі експлуатації Windows, що може іноді наводити на думку, що некоректно працює сама операційна система, наприклад, внаслідок дії на комп’ютері вірусів.

  Проблему усунути можна, наприклад, виконавши відкат системи до тієї точки, коли комп’ютер працював нормально, або ж виконавши повну переустановку операційної системи (даний крок буде краще всього). Саме виконання перевстановлення ОС і дасть вам остаточно зрозуміти, чи винна в проблемі Windows чи ні.

  Кабелі та роз’єми

  Отже, у вас блимає монітор, в чому може бути причина? З апаратних неполадок найбільш невинною і легко усуненою є нещільний контакт роз’ємів. Миготіння монітора може вказувати і на пошкодження кабелю. Перевірте уважно кабель на предмет зламів, поворушіть його і подивіться, як відреагує на це дисплей. Якщо для підключення монітора використовується перехідник, варто перевірити також його і замінити в разі несправності.

  З ноутбуками все трохи складніше, тому що пошкодження шлейфу можна встановити, тільки розібравши лептоп. Побічно на пошкодження шлейфу буде вказувати припинення або відновлення миготіння при зміні кута нахилу кришки-дисплея.

  • Вимкніть від монітора відео-кабелі або харчування;
  • Від’єднайте кабель від відеоадаптера комп’ютера;
  • Підключіть всі проводи назад, переконавшись в щільності прилягання контактів і цілісності провідників;
  • Якщо поліпшення не відбудеться, спробуйте підключити монітор до іншого PC або ноутбука.

  Якщо з кабелями все в порядку або їх заміна не вирішує проблему, переходьте до наступних розділів статті.

  Чому моргає монітор комп‘ютера

  Купуючи таку річ як комп‘ютер або монітор, ви розраховуєте на тривалий її використання, інакше який був би сенс в купівлі дорогого обладнання, яке виходить з ладу вже через півроку. Ті ж монітори можуть служити роками, проте, час від часу користувачам доводиться стикатися з різного роду неполадками в їх роботі. Наприклад, з колірними аберацією, мерехтінням або миготінням монітора. У причинах цього явища ми сьогодні і постараємося розібратися, також наведемо рекомендації щодо усунення моргання монітора фізично і за допомогою налаштувань Windows 10.

  READ  Як поставити мелодію на контакт Samsung j2

  Активувати в іграх вертикальну синхронізацію

   В панелі управління Nvidia для цього потрібно перейти в розділ Управління параметрами 3D → Вертикальний синхроимпульс і виставити адаптивний режим як найбільш оптимальний.
 • В AMD відповідні налаштування можна знайти в розділі Ігри → Параметри 3D-додатків → Чекати вертикального оновлення.
 • Якщо доступна тільки інтегрована плата Intel, відкрийте панель управління графікою Intel, перейдіть в розділ «Тривимірна графіка», встановіть галку в чекбоксі «Призначені для користувача настройки», а потім виберіть у випадаючому списку «Сінх. по вертикалі »опцію« Включено ».
 • Мерехтіння і миготіння

  Перш ніж приступати до розгляду причин неполадки, давайте розберемося з термінологією. Миготіння, моргання і мерехтіння це не одне і те ж. Миготіння. це коли зображення на моніторі повністю пропадає на короткий термін. від сотих часток секунди до декількох секунд, але в ці моменти монітор як би відключається, але підсвічування при цьому може продовжувати працювати. Під мерехтінням ж слід розуміти видима зміна яскравості або кольоровості між циклами, мерехтіння може також проявлятися брижами зображення.

  Екран блимає тільки в іграх

  Якщо миготіння екрану спостерігається тільки в іграх або певних програмах, швидше за все, проблема має не апаратну, а програмну причину, яка зумовлює некоректними налаштуваннями відеокарти. Що тут можна зробити?

  ��️ Не включается ��️ монитор при запуске компьютера

  • Виставити частоту оновлення монітора відповідно до його технічними характеристиками.
  • Встановити дискретну відеокарту як за умовчанням. Наприклад, в панелі управління Nvidia для цього на вкладці загальних параметрів в якості пріоритетного графічного процесора потрібно вибрати «Високопродуктивний процесор NVIDIA».

  Неполадки з блоком живлення

  Другий і найпоширенішою причиною миготіння монітора є несправність блоку живлення, нездатного забезпечити монітор достатнім обсягом енергії. Якщо блок живлення вмонтований в монітор, то краще обмежитися перевіркою кабелю на предмет пошкоджень, спробувати підключити дисплей в окрему розетку. Діагностику та ремонт вбудованого в дисплей блоку живлення краще довірити фахівцям сервісного центру. Якщо БП зовнішній (на вигляд він приблизно такий же, як і у ноутбуків), його слід перевірити, як мінімум заміряти вольтаж на виході і порівняйте його зі значеннями, зазначеними в технічних характеристиках пристрою. Розкривати зовнішній блок живлення, не володіючи відповідними знаннями, вкрай не рекомендується, до того ж зовнішні блоки живлення зазвичай мають цілісний корпус. Міняти блок живлення монітор потрібно тільки на відповідний йому за характеристиками (напруга і потужність).

  Чому моргає монітор комп’ютера

  Купуючи таку річ як комп’ютер або монітор, ви розраховуєте на тривалий її використання, інакше який був би сенс в купівлі дорогого обладнання, яке виходить з ладу вже через півроку. Ті ж монітори можуть служити роками, проте, час від часу користувачам доводиться стикатися з різного роду неполадками в їх роботі. Наприклад, з колірними аберацією, мерехтінням або миготінням монітора. У причинах цього явища ми сьогодні і постараємося розібратися, також наведемо рекомендації щодо усунення моргання монітора фізично і за допомогою налаштувань Windows 10.

  Мерехтіння і миготіння

  Перш ніж приступати до розгляду причин неполадки, давайте розберемося з термінологією. Миготіння, моргання і мерехтіння це не одне і те ж. Миготіння. це коли зображення на моніторі повністю пропадає на короткий термін. від сотих часток секунди до декількох секунд, але в ці моменти монітор як би відключається, але підсвічування при цьому може продовжувати працювати. Під мерехтінням ж слід розуміти видима зміна яскравості або кольоровості між циклами, мерехтіння може також проявлятися брижами зображення.

  READ  Як скинути настройки на Xiaomi

  Миготіння екрану в ноутбуках без навантаження

  У деяких моделях ноутбуків періодичне миготіння екрану може спостерігатися без навантаження, тоді як під навантаженням (в іграх і т. П.) Екран поводиться нормально. Такою поведінкою відзначилися ChromeBook, Asus Vivobook, деякі трансформери від Microsoft і в моделі Lenovo. Вирішити цю проблему можна радикальним способом, підключивши до лептопу другий монітор через роз’єм HDMI. Як правильно це зробити, описано в нашій статті Як підключити монітор до ноутбука. Є й більш просте рішення.

  • Якщо на ноутбуці є відеокарта Nvidia і для неї встановлені драйвера, призначте її відкритий за замовчуванням як було описано в другому пункті попереднього розділу.
  • В панелі управління графікою Intel зайдіть в розділ «Електроживлення» і відключіть там опцію «Самовідновлення панелі». Ця опція є тільки в нових версіях панелі управління графікою Intel.

  У цій же панелі в розділі «Тривимірна графіка» рекомендується відключити опцію оптимальний режим додатків. Якщо вона включена, що використовують апаратне прискорення додатки будуть самі задавати настройки графіки, що далеко не завжди робиться ними коректно.

  Моргание Монитора при Включении Не спешите покупать новый или нести в мастерскую

  В якості допоміжної заходи можна відключити технологію Turbo Boost в додаткових настройках електроживлення. Виконуємо наступні дії:

   Натисканням Win R відкрийте віконце швидкого виконання команд, введіть в нього

  У віконці додаткових налаштувань харчування розгорніть гілку Управління харчуванням процесора → Максимальне стан процесора і виставте значення 99% при роботі від мережі і батареї.

  Активувати в іграх вертикальну синхронізацію

   В панелі управління Nvidia для цього потрібно перейти в розділ Управління параметрами 3D → Вертикальний синхроимпульс і виставити адаптивний режим як найбільш оптимальний.
 • В AMD відповідні налаштування можна знайти в розділі Ігри → Параметри 3D-додатків → Чекати вертикального оновлення.
 • Якщо доступна тільки інтегрована плата Intel, відкрийте панель управління графікою Intel, перейдіть в розділ «Тривимірна графіка», встановіть галку в чекбоксі «Призначені для користувача настройки», а потім виберіть у випадаючому списку «Сінх. по вертикалі »опцію« Включено ».
 • Кабелі та роз’єми

  Отже, у вас блимає монітор, в чому може бути причина? З апаратних неполадок найбільш невинною і легко усуненою є нещільний контакт роз’ємів. Миготіння монітора може вказувати і на пошкодження кабелю. Перевірте уважно кабель на предмет зламів, поворушіть його і подивіться, як відреагує на це дисплей. Якщо для підключення монітора використовується перехідник, варто перевірити також його і замінити в разі несправності.

  З ноутбуками все трохи складніше, тому що пошкодження шлейфу можна встановити, тільки розібравши лептоп. Побічно на пошкодження шлейфу буде вказувати припинення або відновлення миготіння при зміні кута нахилу кришки-дисплея.

  • Вимкніть від монітора відео-кабелі або харчування;
  • Від’єднайте кабель від відеоадаптера комп’ютера;
  • Підключіть всі проводи назад, переконавшись в щільності прилягання контактів і цілісності провідників;
  • Якщо поліпшення не відбудеться, спробуйте підключити монітор до іншого PC або ноутбука.

  Якщо з кабелями все в порядку або їх заміна не вирішує проблему, переходьте до наступних розділів статті.

  Екран блимає тільки в іграх

  Якщо миготіння екрану спостерігається тільки в іграх або певних програмах, швидше за все, проблема має не апаратну, а програмну причину, яка зумовлює некоректними налаштуваннями відеокарти. Що тут можна зробити?

  • Виставити частоту оновлення монітора відповідно до його технічними характеристиками.
  • Встановити дискретну відеокарту як за умовчанням. Наприклад, в панелі управління Nvidia для цього на вкладці загальних параметрів в якості пріоритетного графічного процесора потрібно вибрати «Високопродуктивний процесор NVIDIA».
  BETATECH.COM.UA 2022