Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

При включенні комп’ютера чорний екран що робити

Table of Contents

При включенні комп’ютера чорний екран

У цій статті я хочу поділитися з Вами своїми спостереженнями тієї ситуації, коли ми спостерігаємо при включенні комп’ютера чорний екран. Цей чорний екран при включенні комп’ютера ми в відділі між собою називаємо. “Картина Малевича” 🙂

Знову ж таки, обмовлюся, що всі основні моменти і поломки, пов’язані з чорним екраном при завантаженні комп’ютера ми вже детально розбирали в розділі нашого сайту, який називається “Ремонт комп’ютера самому”. У нас були окремі статті, пов’язані з неполадками жорсткого диска, стаття, присвячена проблемам з оперативною пам’яттю, стаття, яка називалася “згоріла материнська плата”, “як скинути налаштування BIOS” і багато іншої корисної інформації на тему самостійна заміна деталей комп’ютера.

Обов’язково прочитайте їх для повного розуміння того, якими ж бувають основні несправності комп’ютерної техніки, як їх треба правильно діагностувати і усувати. Також зверніть увагу на статтю про блоки живлення комп’ютера (останні її кілька абзаців), в якій йдеться про недостатню потужність старих блоків живлення, що може призводити до чорного екрану при включенні комп’ютера.

Нижче я хочу поділитися з Вами ще одним спостереженням, чому Ви під час завантаження комп‘ютера можете побачити чорний екран? Обидва випадки у мене були пов’язані з комп’ютерами, які мені принесли на лагодження (за своїм домашнім я все таки стежу краще) 🙂

Взагалі, завжди при діагностуванні чужого комп’ютера тримайте у себе в голові наступне: я не знаю, як поводиться з технікою той чи інший її господар (то що для одних є нормою, для інших може бути абсолютно неприйнятно). У мене, наприклад, був випадок, коли господиня будинку прикрашала свій системний блок сувенірними магнітиками для холодильника! Ви можете собі уявити що творилося з бідної машиною ?! 🙂

ЧЕРНЫЙ ЭКРАН при включении компьютера как исправить

Отже. продовжимо. Я опишу два моїх нестандартних випадку, коли при включенні комп’ютера був чорний екран. В обох випадках причина була однакова. налипання чужорідної речовини (попросту. бруду) на доріжки друкованої плати. Тільки в першому випадку це була материнська плата, а в іншому. дискретна відеокарта. Результат, як бачите, один. при включенні комп’ютера чорний екран.

Відповідно до одного з “неофіційних” визначень: “бруд. Це будь-яка хімічна сполука, яка була в не положеннями місці” 🙂 Не знаю з яких сполук полягала той бруд на материнській платі, але після її видалення спиртовим розчином комп’ютер нормально запустився і працює донині.

Другий випадок, який приводив до появи чорного екрану при завантаженні комп’ютера мені навіть вдалося для Вас сфотографувати. Купили ми якось на радіоринку для відділу штук 10 старих PCI відеокарт під термінальні клієнти. Принесли, почали тестувати (підставляти по одній в заздалегідь зібрану робочу конфігурацію). Сім карт виявилися робочими, три. немає. Веретено я в руках останню з неробочих, подумки дивуючись продавцям, які торгують несправними пристроями, і звернув увагу на дивне потемніння в кутку.

включенні, комп, ютера, чорний, екран, робити

Давайте для наочності збільшимо цікавить нас частина зображення:

Ви можете добре бачити налиплу бруд на доріжках друкованої плати. Пам’ятаючи свій попередній успішний досвід з очищенням, я вирішив провести ту ж процедуру і з’ясувати, чи не викликає саме ця субстанція чорний екран при включенні комп’ютера?

Сказано. зроблено! Під рукою був “містер мускул”, взяв його, змочив безворсову ганчірочку і акуратно прибрав всю грязь з доріжок. Ось що у мене вийшло в результаті:

Дав мапі висохнути, вставив в комп’ютер, включив і. все запрацювало! 🙂 Зараз це відео успішно працює на одному з наших термінальних клієнтів.

Висновок: якщо Ви бачите при включенні комп’ютера чорний екран, (особливо якщо це не Ваш комп’ютер) не полінуйтеся переконатися в тому, що його господарі. адекватні люди і не заливають свою техніку солодким сиропом (був і такий випадок) і акуратно з нею поводяться.

Як відремонтувати комп’ютер самому? Відповімо так: уважність, пильність і ще раз. уважність! Ось той рада, який допоможе Вам уникнути втрати свого часу і нервів, якщо не працює комп’ютер і потрібно кваліфіковано провести діагностику його несправності.

Зніміть кришку ноутбука і перевірте кріплення модулів ОЗУ

Радимо перевірити щільність з’єднання модулів оперативної пам’яті зі слотами ноутбука: якщо планка ОЗУ відійшла від материнської плати, цілком можливо, що комп не включиться.

Почистіть ноут від пилу

Нарешті, ще одна порада: якщо при завантаженні ноутбук сильно шумить, почистіть пил. Часом перегрів комп’ютера безпосередньо впливає на успішність завантаження Windows.

Перевірте, чи визначається жорсткий диск в Біосе ноутбука

Якщо не завантажується ноутбук і все одно ви бачите чорний екран, спробуйте зайти в BIOS (якщо він завантажується) і перевірити, чи визначається жорсткий (SSD) диск.

Переінсталюйте операційну систему на ноутбуці

Симптом: приклад ситуації:

Коли я запускаються ноутбук (HP), з’являється значок HP, після відображається напис “Ласкаво просимо!” (Так і повинно бути), потім напис зависає і з’являється порожній чорний екран, потім на менше секунди синій і відразу ж з’являється вікно де можна вибрати або безпечний режим або звичайна завантаження Windows. Якщо вибрати “звичайна завантаження”, то повторюється все заново (тобто, темний екран на ноутбуці) або ноут різко вимикається! Windows 7, якщо що.

Що робити. Тобто, комп’ютер включається і успішно доходить до завантаження операційної системи. Швидше за все, апаратних проблем не спостерігається.

Якщо при запуску Windows з’являється чорний екран на ноутбуці, радимо перевстановити операційну систему. це найкращий спосіб відновити завантаження.

Для цього достатньо скористатися завантажувальним диском Windows 10 або флешкою. Краща утиліта для запису флешки, на наш погляд. Rufus.

Видаліть конфліктуючі драйвера на ноутбуці і замініть на робочі

ноутбук почав видавати помилку драйвера. коли запускав гру, відключав її. працював ноутбук нормально, заходив і знову. після чого затиснув кнопку і вимкнув, потім перезапустив. тепер ноутбук не завантажується, чорний екран, не світиться взагалі. все працює, крім екрану 🙁

Що робити. Завантажте Windows в безпечному режимі і видаліть драйвери, що конфліктують з системою. Зайдіть на сайт розробника і скачайте останні драйвера для вашої версії операційної системи. Інструкція, як це зробити.

Також є сенс звернутися до розробників з цією проблемою або пошукати на форумі розробників відеокарти рішення вашої проблеми. Судячи з опису вашої проблеми, чорний екран на ноутбуці викликаний саме конфліктом драйвера.

Використовуйте безпечний режим для завантаження ноутбука

У мене проблема з чорним екраном. Вночі перевів ноут в сплячий режим, вранці включаю: у ноутбука чорний екран і курсор мишки бігає якщо його ворушити.

READ  This device is locked Xiaomi що робити

Побував перезавантажити ноут, все нормально значок Windows є, але чорний екран, хотів уже Вінду перевстановити, вибрав з флешки. все норм але знову ж чорний екран. витягав батарею, пробував Вінду повернути в нормальний стан, вибило помилку. Що робити, якщо не включається екран ноутбука?

Симптом: При включенні ноутбука ви бачите логотип Windows, але як тільки завантаження завершується, з’являється чорний екран з курсором. Робочий стіл не відображається, при цьому ви можете зайти в диспетчер задач.

Як виправити чорний екран:

Невеликий, але ефективний метод, якщо ви не можете відновити завантаження операційної системи на ноутбуці в штатному режимі запуску. увійти в ОС через безпечний режим. Метод виправлення працює у випадку з Windows 7, 8 і 10.

 • Увімкніть ноутбук, натиснувши на кнопку харчування.
 • Відразу ж після включення затисніть клавішу F8 на клавіатурі (після ініціалізації BIOS, до завантаження операційної системи).
 • В меню Вибір дії виберіть пункт Пошук і усунення несправностей.
 • В меню Діагностика перейдіть в Додаткові параметри.
 • Ноутбук перезавантажиться ще раз, з’явиться меню.
 • В меню “Параметри завантаження”, серед додаткових варіантів завантаження виберіть Безпечний режим.
 • Дочекайтеся завантаження ОС в безпечному режимі.
 • При успішному завантаженні, спробуйте видалити непотрібні програми і драйвери, які теоретично могли привести до краху системи.
 • Перезавантажте PC в звичайному режимі.

Корисна посилання (якщо раптом не вийшло зробити з цієї інструкції): Включаємо безпечний режим Windows

Зверніться в сервісний центр

Всі вищеназвані дії має сенс виконувати тільки володіючи спеціальними навичками з обслуговування ноутбука. В іншому випадку, зверніться до надійних фахівцям.

Вийшла з ладу відеокарта

При такій несправності вентилятор ноутбука або PC працює, але він не запускається і на екрані ми бачимо чорний екран. Відповідно до стандарту POST ми повинні почути один довгий і два або три коротких сигналу спікера (вбудованого динаміка). Зазначена звукова індикація характерна для AWARD BIOS, встановленого в багатьох масових ноутбуках і комп’ютерах.

POST. система самотестування BIOS. Реккомендуем прочитати статтю про BIOS.

Тільки обов’язково переконайтеся, що динамік є і підключений до плати. У деяких сучасних комп’ютерах виробники обходяться без нього, замінюючи світлодіодами на материнській платі і навіть маленькими цифровими індикаторами. Але останні можна зустріти тільки в дорогих системних платах для оверклокерів.

Перевірка контакту між відеокартою і монітором

Другою причиною ситуації, коли кулери працюють, але комп’ютер не включається і показує чорний екран. є проблема з кабелем між відеокартою і дисплеєм. Тут може бути два варіанти:

 • Кабель вийшов з гнізда.
 • Кабель підключений не в основний вихід відеокарти.

З першим випадком все зрозуміло. Просто перевірте цілісність самого кабелю і надійність його кріплення в роз’ємах. А ось з другим випадком варто пояснити. Огляньте задню панель комп’ютера.

Якщо роз’єму для підключення кабелю монітора два, то ми маємо справу з однією з наступних ситуацій:

 • Встановлено відеокарта з двома виходами.
 • Є зовнішня відеокарта (2) і інтегрована внутрішня (1).

І в тому і в іншому випадку є два варіанти підключення кабелю. Вимикаємо комп’ютер, перемикаємо провід на інший роз’єм і знову включаємо комп’ютер.

Можливо, хтось просто перемкнув кабель в інше гніздо помилково. Сучасний HDMI роз’єм не обладнаний гвинтами, як старий VGA, і його можна випадково висмикнути з гнізда, а потім підключити не в те гніздо або вставити не до кінця.

Після перезавантаження комп’ютера знову чорний екран? Можливо у вас технічна несправність (докладніше нижче).

Пам’ятайте, що при будь-яких перемикань відеозв’язку, харчування на комп‘ютері і моніторі краще вимикати.

Технічні неполадки

Як бути, якщо чорний екран при включенні комп’ютера перемогти засобами, описаними в цій статті, не вийшло. Можливо причина криється в несправності деталей вашого PC.

Якщо ви не є фахівцем в галузі ремонту комп’ютерної техніки, то рекомендуємо звернутися в сервіс за професійною підтримкою!

Збій завантажувача системи

Чорний екран і курсор на ньому після завантаження ноутбука або комп’ютера може свідчити про збої в роботі завантажувача операційної системи або одного з драйверів. Якщо меню варіантів запуску системи з’являється, спробуйте завантажитися в безпечному режимі. А якщо ні, то вихід один. завантаження з компакт-диска або флешки. Як зробити завантажувальний флешку розказано в нашій статті.

“Зовнішній монітор”

У лептопі майже завжди передбачений вихід для підключення зовнішнього монітора. Тому якщо при включенні ноутбука ви чуєте звук роботи кулерів, але екран чорний, то цілком ймовірно, що хтось переключив його в режим роботи із зовнішнім монітором. Знайдіть на клавіатурі функціональні клавіші управління зовнішнім монітором і спробуйте включити внутрішній дисплей. Ось як вони виглядають на ноутбуці ASUS:

Клавішею F7 вимикається / включається внутрішній екран, а F8 управляє комбінацією виведення на зовнішній / внутрішній монітор ноутбука. Натискати їх слід разом з функціональною клавішею, зазвичай позначається Fn.

Ось так в Windows 8 і 10 виглядає вибір режимів роботи із зовнішнім монітором.

Переключаються різні режими послідовним натисканням комбінації клавіш Fn і F8 для зображеної вище клавіатури ноутбука ASUS. Так можна випадково відключити внутрішній монітор ноутбука і отримати чорний екран при включенні.

Проблема з проводами і / або роз’ємами

Типова ситуація. проблеми з кабелями, роз’ємами і кнопками включення живлення.

Чорний екран при включенні комп’ютера? Що робити?

Чорний екран при завантаженні Windows. проблема з якою рано чи пізно стикається безліч користувачів, але далеко не всі знають як її усунути. Що ж потрібно робити? Для початку потрібно вивчити можливі причини. Їх багато і вони різні. Вони можуть бути як технічними, так і програмними, а іноді проблема криється у звичайній неуважності.

Чорний екран при включенні комп’ютера. Що робити?

Всім привіт! Якщо ви бачите чорний екран при включенні комп’ютера, то це перша ознака того, що в його роботі трапилися якісь неполадки, які не дозволяють нормально функціонувати операційній системі Windows. Причин такого явища може бути кілька, перерахуємо їх:

 • Неправильне завершення роботи Windows;
 • Комп’ютер не бачить жорсткий диск;
 • Пошкодження кабелю підключення монітора або відсутність контакту;
 • Чи не завантажується робочий стіл;
 • Відсутня ліцензія Windows;
 • Не працюють компоненти системного блоку;
 • Проблеми з ПО, наявність вірусів, відсутність драйверів;

Як бачите, причин, коли з’являється чорний екран при включенні компютера досить багато, тому розберемо кожну з них окремо і спробуємо усунути неполадки самостійно.

Чорний екран при включенні комп’ютера. система Windows не ліцензована.

Для більшості користувачів є несподіванкою поява чорного екрана на робочому столі, після оновлення операційної системи. Це відбувається у користувачів піратської, зламаної версії Windows. При цьому в правому нижньому кутку, біля годинника, ви побачите напис: «Ваша система не є справжньою, придбайте ліцензію».

Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, то шляхи вирішення у вас два:

 • Перевстановити систему, і після переустановлення відключити установку всіх оновлень, але тоді ви ризикуєте тим, що ваш комп’ютер може бути заражений вірусом, наприклад, таким як Wanna Cry;
 • Придбати ліцензію на свій продукт і спати спокійно. Адже комп’ютер буде отримувати всі необхідні заплатки і працювати більш стабільно.

На жаль, іншого виходу з даної ситуації просто немає.

Чи не завантажується робочий стіл Windows.

Ще однією досить частою причиною, при якій користувач бачить чорний екран при включенні комп’ютера. це не завантажується робочий стіл. Проблема виникає після лікування комп’ютера від вірусів. При цьому, система начебто завантажується, але робочий стіл залишається порожнім: ні ярликів, ні папок, ні панелі завдань. Якщо у вас аналогічна ситуація, то робимо наступне:

 • Насамперед запускаємо диспетчер задач Windows, для цього тиснемо поєднання гарячих клавіш «Ctrl» «Shift» «Esc»;
 • У вікні диспетчера задач, тиснемо на меню «Файл» і в списку, що з’явився вибираємо «Запустити нову задачу»;
 • Далі, у вікні вводимо команду «regedit», для запуску редактора реєстру;
 • Завантажиться вікно «Редактор реєстру Windows», в ньому переміщаємося по шляху:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / WindowsNT / CurrentVersion / Winlogon

 • У гілці «Winlogon» шукаємо ключ «Shell», даний ключ повинен мати значення «explorer.exe». Якщо ви бачите інше значення або взагалі порожнє поле, то прописуємо правильний параметр і зберігаємо налаштування;
 • Після виконаних маніпуляцій перезавантажуємо комп’ютер і радіємо, що все працює, як і раніше.
READ  Як поміняти шрифт на Huawei

Проблеми з кабелем або монітором.

Іноді трапляються випадки, коли з ладу виходить кабель підключення монітора до системного блоку. В даному випадку, необхідно оглянути його на предмет пошкоджень. Особливо пильну увагу необхідно звернути на роз’єми. Досить поширена причина в загнутих вусиках контактів у VGA кабелів.

Щоб виключити несправний кабель, досить буде взяти підміну і підключити.

Якщо з кабелем все нормально, то перевіряємо монітор. Для початку, звертаємо увагу на індикатор живлення (лампочка на панелі монітора). Якщо індикатор горить, то харчування на монітор подається, якщо немає, то дивимося, на дроти живлення. Можливо вони не підключені до мережі або відійшов будь-який контакт.

Якщо є можливість, підключити інший монітор, то неодмінно скористайтеся ним.

Несправні компоненти системного блоку.

Якщо вищевикладені поради не допомогли усунути несправність, то найімовірніше є проблема з одним з компонентів системного блоку.

Для початку, слід відкрити кришку системника і оглянути компоненти комп’ютера, можливо почистити їх від пилу і бруду.

Так само оглянете материнську плату на предмет роздулися конденсаторів, можливо причина всіх бід саме в них. Тоді швидше за все, буде потрібно заміна вузла, а саме материнської плати або перепайка несправних елементів.

Вийміть відеокарту з системного блоку і очистіть усі контакти. Можливо з часом відбулося окислення або попадання пилу.

Далі перевіряємо підключення всіх проводів, якщо, відеокарта вимагає додаткового живлення, то воно повинно бути підключено.

Оперативна пам’ять так само може бути причиною чорного екрану і відмови системи завантажуватися. Якщо модулів пам’яті кілька, то виймаємо все і пробуємо підключати по одному і тестувати запуск комп’ютера. При вдалому старті системи, робимо висновок, що якась планка пам’яті не працює правильно, і міняємо її на іншу.

Так само обов’язково почистіть контакти всіх модулів пам’яті, можливо причина досить банальна, відсутній контакт між портом материнської плати і модулем ОЗУ.

Чорний екран після входу в комп’ютер з Windows (немає підключеного екрану)

Перший сценарій, про який піде мова. це чорний екран, який виникає після входу в систему.

Компьютер включается, но нет изображения на мониторе!Ремонт компьютеров.Черный экран

Чорний екран при завантаженні Windows 10, 8, 7 на комп’ютері або ноутбуці. Що робити?

Читайте, як виправити проблему чорного екрану Windows 10. Можливі причини та способи вирішення. Якщо ви зіткнулися з проблемою чорного екрану в Windows 10, 8 або 7, то існує 2 різних сценарію, які допоможуть визначити причину помилки і виправити проблему.

У першому випадку ви можете зайти в свій комп’ютер, але не отримуєте жодного зображення на екран після логіна в систему. У другому випадку ви не можете навіть увійти в комп’ютер. Стаття розповість, як виправити помилку чорного екрану після входу в Windows, завантаження системи. Ми розглянемо варіанти як з використанням курсору мишки, так і без нього.

Перехід в Безпечний режим

Якщо видалення зовнішніх пристроїв не допомогло усунути проблему, перейдіть в безпечний режим.

 • перезавантажте комп’ютер.
 • На екрані блокування, натисніть на значок харчування до нижньої лівої частини екрану.
 • Утримуючи SHIFT, натисніть на Перезавантаження.
 • Після перезавантаження ви отримаєте додаткові варіанти завантаження. виберіть Безпечний режим з підтримкою командного рядка.

Можливо замість перезавантаження, вам буде представлений екран з 3 варіантами продовження:

 • Продовж Windows 10;
 • Пошук і усунення несправностей;
 • завершення роботи.

Тоді натисніть на Пошук і усунення несправностей, потім на Додатково. Потім натисніть на Параметри запуску і потім перезавантажте в безпечному режимі з підтримкою командного рядка.

  Перевірте, можливо дисплей налаштований на інший пристрій.

Натисніть Windows P для запуску панелі з варіантами проектування.

Справа з’явиться Бічна панель зі списком дисплеїв, підключених до компьютеру.Виберіте варіант виведення на поточний монітор комп’ютера

Переінсталюйте драйвер монітора. Відкрийте Диспетчер пристроїв і видаліть драйвера дисплея:

 • Клацніть правою кнопкою по кнопці Пуск, потім лівою по Диспетчер пристроїв.
 • У вікні диспетчера пристроїв знайдіть і розгорніть Монітори.
 • Клацніть правою кнопкою миші на монітор, виберіть Видалити.
 • Перезавантажитеся для повторної установки драйвера.

Примусовий запуск Провідника

 • Перше, що необхідно зробити. це натиснути Ctrl Alt Del, це повинно викликати Диспетчер завдань. Якщо це станеться. чудово!
 • Натисніть Файл. Запустити нову задачу.
 • Введіть explorer.exe і натисніть Enter.

Відключення зовнішніх пристроїв

Для вирішення проблеми вимкніть усі зовнішні пристрої і перезавантажте комп’ютер. В першу чергу це стосується таких пристроїв, як другий монітор, проектор або телевізор. Якщо комп’ютер або ноутбук відобразить процес завантаження, це означатиме одне з зовнішніх пристроїв викликало проблему. Якщо помилка зникла, то підключайте зовнішні пристрої по одному, поки ви знову не отримаєте чорний екран. Після цього видаліть останнім пристрій, який ви підключили і знову переконайтеся в тому, що монітор працює.

Не використовуйте проблемне пристрій, поки не отримаєте відповідь щодо поточної проблеми від виробника.

Чорний екран при включенні комп’ютера (без можливості входу в систему)

Якщо чорний екран з’являється до вікна входу в систему, ви не зможете завантажитися в безпечному режимі описаним вище способом. Для входу в систему вам знадобиться завантажувальний DVD диск або USB флешка c дистрибутивом Windows. Ви також можете створити Диск відновлення на іншому робочому комп’ютері з Windows 10.

 • Підключіть завантажувальний носій до комп’ютера;
 • Виставте пріоритет завантаження з потрібного носія в BIOS;
 • завантажте комп’ютер.

Після завантаження ви можете спробувати провести завантаження в безпечному режимі і провести всі ті ж дії, які ми розглядали в попередньому пункті. Для виберіть Пошук і виправлення несправностей, потім Розширені можливості пошуку, Установ і перезавантажте в безпечному режимі з підтримкою командного рядка.

У разі якщо проблему вирішити не вдалося, ви можете спробувати скинути Windows до вихідного стану і провести чисту установку системи.

Проблема з пилом

Регулярне чищення PC. запорука швидкої роботи. Запилені елементи гірше охолоджуються, що призводить до збільшення шансу виникнення помилок на зразок чорного екрану.

Усунення можливого конфлікту програмних компонентів

Якщо чорний екран при завантаженні Windows з’являється «через раз», то виною може бути конфлікт кількох програм. Для вирішення проблеми запустіть систему в безпечному режимі, відкрийте «Панель управління». «Програми та засоби». Відсортувати їх потрібно за датою завантаження. Так можна зрозуміти, після установки якої програми виник конфлікт. Після виявлення винних програма видаляється, а комп’ютер відправляється на перезавантаження. Якщо причина була в конфлікті компонентів, чорний екран повинен зникнути.

Проблеми з провідником Windows

Explorer, або провідник. найважливіший компонент системи. Саме завдяки йому користувач отримує доступ до файлової системи, робочого столу і багатьом іншим функціям. Тому вихід його з ладу може викликати чорний екран при запуску Windows 7. Якщо це відбувається, спробуйте виконати перезавантаження. Якщо вона не допоможе, виконайте кроки з розділу відновлення системного реєстру.

Зменшення дозволу екрану

Нерідко апаратне забезпечення не справляється з дозволом дисплея. Через це може спостерігатися чорний екран з курсором. Зменшіть дозвіл екрана в «Параметрах». «Система». «Дисплей». Штучне зменшення екрану може допомогти, якщо старий PC не цілком справляється з графікою.

Чому з’являється чорний екран при запуску ігор або Steam

Часто чорний екран виникає при запуску вимогливих ігор. Комп’ютери зі слабким залізом нерідко видають таку помилку. Насправді, вилікувати PC нескладно. Допомогти може оновлення драйверів або зниження дозволу екрану. Правда, тільки в тому випадку, якщо системні вимоги ненабагато вище «начинки» комп’ютера.

Відключення швидкого запуску або режиму глибокого сну

Відкриваємо «Панель управління». «Електроживлення». Тут потрібно вибрати пункт визначення дій при натисканні на кнопку харчування. Виберіть зміна недоступних параметрів. У вікні, зніміть галочку з «Включити швидкий запуск». Після цього будь-яке завантаження системи буде виконуватися повноцінно.

Трохи нижче знаходиться і галочка «Режим глибокого сну». Якщо ви користувалися нею і після неї не могли вийти з чорного екрану, зніміть і її. Ця проблема зустрічається нерідко, тому рекомендуємо використовувати замість глибокого сну звичайний сплячий режим. При включенні ноутбука чорний екран більше не повинен спостерігатися.

рішення

Звичайно, найпростіше трохи почекати. Однак такі помилки рідко пропадають самі по собі. Залежно від причини виникнення можна запропонувати прості методи вирішення проблеми, або ж вимагають певних зусиль. Підемо від простого до складнішого, докладніше зупиняючись на кожному пункті.

READ  PC просить відформатувати флешку що робити

У статті були розглянуті найбільш поширені причини чорного екрану на персональних комп’ютерах. Багато з них можна вирішити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Зокрема, це неправильне виключення комп’ютера, яке послужило причиною неправильного завантаження, а також зараження системи вірусами. Досить завантажитися в «безпечному режимі» і вирішити проблему чорного екрану.

Спеціально для цього ми перерахували всі можливі дії, призначені для очищення шкідливого програмного забезпечення. Потрібно лише уважно ознайомитися з вищевикладеної інструкцією і точно слідувати вказівкам. У випадках виникнення ускладнень рекомендується звернутися на спеціалізований комп’ютерний форум і обговорити проблему з досвідченими користувачами, компетентними в цьому питанні.

Однак якщо чорний екран виник унаслідок внутрішніх неполадок комп’ютера (несправних деталей, пошкодження доріжок або механічного впливу) то краще віднести системний блок в майстерню і отримати кваліфіковану допомогу. Майстер здійснить комплексну діагностику материнської плати і усуне проблеми. Якщо ж ви перебуваєте на гарантії, то скористатися цією послугою можна безкоштовно.

Проблеми з відеокартою або драйвером

У моїй практиці часто зустрічалися випадки, коли з’являвся чорний екран при включенні комп’ютера через несправну відеокарти. Так як багато сучасних PC оснащуються дискретним і вбудованим графічним адаптером, то можна просто підключити монітор до вбудованого відеоадаптера і перевірити, чи з’явиться зображення на екрані.

Досить поширена причина виходу з ладу дискретних відеоадаптерів є перегрів. До речі, якщо ви не в курсі який відеоадаптер у вас встановлений, то читайте статтю. Як дізнатися відеокарту свого комп’ютера.

Рідше, зображення на екрані відмовляється з’являтися через неправильно встановлених драйверів. Щоб виключити дану проблему скачайте найсвіжішу версію драйвера для вашої відеокарти з офіційного сайту і встановіть. Можливо проблема вирішиться сама собою.

Запуск Windows в безпечному режимі на комп’ютері

Одна з найбільш ймовірних причин, чому не завантажується Windows або інша операційна система. системний конфлікт, через який ОС не може коректно працювати після включення PC. Це може бути викликано, наприклад, тим, що користувач встановить несумісну програму або драйвери, які конфліктують з Windows, і при включенні ноутбука / PC конфлікт дасть про себе знати з іншої сторони. у вигляді чорного екрану. Як же його прибрати?

На щастя, розробники Windows передбачили можливість безпечного режиму входу в операційну систему, який призначений саме для усунення різних проблем сумісності. Увійшовши в безпечний режим, ви зможете прибрати всі неполадки на комп’ютері, вирішити конфлікти, щоб потім завантажити ОС Windows в штатному режимі.

Отже, для входу в безпечний режим на комп’ютері:

 • Вийміть з комп’ютера всі носії і пристрої, які можуть вплинути на завантаження Windows (флешки, диски та інші)
 • Перезавантажте або включите комп’ютер, в залежності від його поточного стану.
 • Для входу в безпечний режим, під час завантаження утримуйте F8. Якщо на PC (ноутбуці або десктоп-варіанті) є кілька операційних систем, тоді виберіть відповідну зі списку і потім знову затисніть F8 для переходу до безпечного режиму завантаження Windows.

Далі, в параметрах завантаження в безпечному режимі ви можете вибрати один з пунктів і вирішити проблеми виникнення чорного екрану на ноутбуці або настільному PC.

Рада для геймерів

Може виникнути необхідність оновити відеокарти (будь то AMD, Nvidia або Intel) не проходить так, як належить. Крім того, виникають помилки в роботі поточної відеокарти. Все це призводить до того, що доводиться виправляти поява чорного екрана в Windows. Вирішується ця біда переходом в безпечний режим з подальшою перевстановлення або оновленням драйверів.

Для здійснення цієї операції нам потрібно інсталяційний диск Windows. Вставимо його в PC і зробимо перезавантаження. Як тільки комп’ютер знову стане завантажуватися, натиснемо не на «Встановити» (це дуже важливо), а на «Відновити комп‘ютер». Далі натискаємо «Діагностика» «Додаткові параметри» «Командний рядок».

Там ми набираємо значення c: → натискаємо «Enter» і далі:

bcdedit / set bootmenupolicy legacy.

Тепер все закриваємо і натискаємо на «Відключити комп’ютер». Потім включимо його знову, і коли він почне завантажуватися, натиснемо F8. У меню, «Додаткові параметри завантаження» перейдіть в «Безпечний режим з підтримкою мережі». А далі ви вже можете безпосередньо зайнятися оновленням або перевстановлення драйверів своєї відеокарти.

Перевірка контакту між відеокартою і монітором

Другою причиною ситуації, коли кулери працюють, але комп’ютер не включається і показує чорний екран. є проблема з кабелем між відеокартою і дисплеєм. Тут може бути два варіанти:

 • Кабель вийшов з гнізда.
 • Кабель підключений не в основний вихід відеокарти.

З першим випадком все зрозуміло. Просто перевірте цілісність самого кабелю і надійність його кріплення в роз’ємах. А ось з другим випадком варто пояснити. Огляньте задню панель комп’ютера.

Якщо роз’єму для підключення кабелю монітора два, то ми маємо справу з однією з наступних ситуацій:

 • Встановлено відеокарта з двома виходами.
 • Є зовнішня відеокарта (2) і інтегрована внутрішня (1).

І в тому і в іншому випадку є два варіанти підключення кабелю. Вимикаємо комп’ютер, перемикаємо провід на інший роз’єм і знову включаємо комп’ютер.

Можливо, хтось просто перемкнув кабель в інше гніздо помилково. Сучасний HDMI роз’єм не обладнаний гвинтами, як старий VGA, і його можна випадково висмикнути з гнізда, а потім підключити не в те гніздо або вставити не до кінця.

Після перезавантаження комп’ютера знову чорний екран? Можливо у вас технічна несправність (докладніше нижче).

Пам’ятайте, що при будь-яких перемикань відеозв’язку, харчування на комп’ютері і моніторі краще вимикати.

погані контакти

Персональний комп‘ютер може включитися як зазвичай, сповістивши користувача писком системного блоку, а монітор не подавати жодних ознак роботи. У подібній ситуації бажано здійснити перевірку працездатності монітора.

Для початку потрібно переконатися, що кабель монітора підключений до системного блоку. Якщо напередодні проводилася перестановка комп’ютера в іншу кімнату, то контакти роз’єму могли просто відійти. Також потрібно перевірити кабель на пошкодження. У деяких місцях він здатний перегнутися в процесі використання і обірватися всередині.

Потім потрібно включити монітор окремо від PC. Якщо він виведе повідомлення про відсутність сигналу, то проблема полягає зовсім в іншому. Потрібно рухатися далі, перебираючи ймовірні причини виникнення чорного екрану.

підводимо підсумки

Рішення проблеми чорного екрану Windows 10 досить складне, тому що доводиться працювати наосліп. Можливий варіант, коли чорний екран з’являється з курсором. Тоді найбільш поширена причина. віруси і зміна реєстру. При відсутності курсору зазвичай проблема в відеокарті і драйвери. Для цього ми можемо вимкнути швидкий запуск ОС, видалити і перевстановити драйвера або підключитися до інтегрованої відеокарти (для стаціонарних PC).

Вирішуємо проблему, як включити тачпад в Windows 10.

Як зняти пароль з комп’ютера Windows 10. докладна інструкція.

Керівництво, як відновити Windows 10 через BIOS.

Що робити, якщо при включенні комп’ютера ви бачите чорний екран?

Komp.Guru Поломки Що робити, якщо при включенні комп’ютера ви бачите чорний екран?

Користувачів PC іноді застає зненацька неприємна ситуація, коли комп’ютер після включення не запускається, а на користувача байдуже споглядає чорний екран з текстом або мерехтливим курсором. Чому це сталося і що тепер робити?

Якщо, включивши комп’ютер, ви несподівано не побачили знайому заставку Windows 7 (ХР, 8,9,10), а тільки чорний екран без ознак життя. не впадайте в паніку і не поспішайте встановлювати заново Windows! Цілком можливо, що ви впораєтеся з проблемою самостійно.

 • Що робити, щоб це перевірити
 • Як це перевірити?
 • Як перевірити, що трапилося
 • Що робити в цьому випадку

Давайте розберемо покроково можливі варіанти того, що сталося.

Розглянемо ситуації, коли при натисканні на кнопку включення комп’ютера він відмовляється працювати і починати завантаження Windows. Можливо, цьому є цілком просте пояснення. це відсутність подачі електрики.

BETATECH.COM.UA 2022