Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Програма для видалення програм з комп’ютера

Table of Contents

кращих утиліт для видалення непотрібних програм (дєїнсталлятора)

Деинсталлятори (програми для видалення програм) є невід’ємною частиною процесу оптимізації операційної системи, так як дозволяють вивільнити значні ресурси для операційної системи.

На відміну від штатної системи видалення, деинсталлятори часто мають розширений функціонал. Крім простого видалення, вони можуть шукати залишки видалених програм, проводити примусове видалення (у випадках, коли програму не виходить видалити штатними засобами), а також ряд інших можливостей.

Нижче представлені кращі програми для видалення, які ви можете завантажити на свій комп’ютер і використовувати замість штатного інструменту для видалення.

Серед утиліт для видалення програм є досить цікаві екземпляри, на які виразно треба подивитися. HiBit Uninstaller. один з таких прикладів. Непривабливий, непомітний набір функцій, який виявився ефективним і корисним у повсякденній роботі. При цьому він безкоштовний.

Soft Organizer. утиліта для видалення (деінсталяції) непотрібних програм і пошуку їх слідів (залишків), які залишаються після звичайного процесу видалення. Для цього потрібно запускати видалення програм з Soft Organizer. В цьому випадку процес пошуку слідів запускається автоматично після звичайного видалення.

Деинсталлятори стали нормою для користувачів Windows. Пов’язано це з тим, що від програм часто залишається велика кількість файлів і папок на диску, які висять мертвим вантажем. І чим більше додатків користувач встановлює і стирає на своєму PC, тим більше непотрібних слідів залишається в системі мертвим вантажем.

Wise Program Uninstaller. утиліта для повного видалення програм і слідів від них, які залишаються після звичайного видалення. Утиліта дуже проста у використанні, не вимагає додаткових знань для роботи. Працює за класичним сценарієм: спочатку проводиться штатний видалення, а потім пошук і видалення залишків програми в системі.

У своїй роботі ми орієнтуємося на безкоштовне, а ще частіше на відкрите програмне забезпечення. У цьому пості, ми розповімо про безкоштовне, але на жаль, ще не відкритому програмному забезпеченні Revo Uninstaller. Ця програма дозволить вам легко деінсталювати (видалити) інше програмне забезпечення, встановлене на вашому комп’ютері. Розробник заявляє, що Revo Uninstaller зможе видалити програму навіть якщо Windows не може видалити її через Панель управління ( «Установка / видалення програм»). Крім того, Revo Uninstaller це найпотужніша і швидка альтернатива стандартному інструменту видалення програм Windows.

Revo Uninstaller Pro. один з найбільш функціональних дєїнсталлятора, які існують на ринку на сьогоднішній день. Включає в себе такі інструменти як установка з відстеженням, менеджер автозавантаження, кілька варіантів чищення системи від різного роду даних (непотрібних даних, слідів та іншого), функцію безповоротного видалення файлів / папок, примусове видалення і ряд інших.

програма, видалення, програм, комп, ютера

Деінсталятор Uninstall Tool відмінно підійде консервативним користувачам, які люблять класичний зовнішній вигляд програм в стилі Windows XP. Що стосується функціоналу, то він дуже типовий для програм такого типу і включає в себе базовий набір інструментів з пошуку слідів видаляються програм і менеджер автозавантаження.

Стандартний інструмент видалення програм не завжди повністю видаляє встановлені в системі. Частина файлів і записів залишаються там мертвим вантажем. Серйозної шкоди Windows це не приносить до тих пір, поки цих даних не накопичується занадто багато. Залишки від програм у вигляді файлів можуть серйозно скорочувати дисковий простір, що згодом може позначитися на працездатності системи. Щоб такого не відбувалося, існують різні додатки для повного видалення програм.

Одна з таких програм називається Geek Uninstaller і призначена вона для видалення непотрібних програм і подальшого пошуку і видалення слідів перебування цих програм на комп’ютері. Інтерфейс утиліти досить аскетичний і простий. Все що потрібно. вибрати програму і натиснути на кнопку «Видалити».

Напевно Вам знайома ситуація, коли раптом з’ясовується, що на системному диску занадто мало вільного місця. Або Ви раптом помічаєте, що комп’ютер став працювати помітно повільніше в порівнянні з тим, як він працював раніше. А при покупці нового ноутбука Ви напевно бачили величезний список встановлених демонстраційних версій програм, які вам явно не потрібні. Для вирішення всіх вищеописаних проблем треба лише видалити весь «непотріб» з системи. Але як зрозуміти, які з програм дійсно не потрібні, а які варто залишити на комп’ютері? Відповідь на це питання нам дасть безкоштовна утиліта Should I Remove It?

Є досить ефективний спосіб вирішити проблему з браком місця на системному носії. Для цього необхідно проаналізувати ваші особисті дані і видалити непотрібні. Звучить досить просто, але є пара тонкощів, які зупиняють багатьох користувачів. По-перше, свої дані здаються такими важливими і потрібними, що видалити ніби й нічого. По-друге, не зовсім зрозуміло з чого почати. По-третє, є спеціалізовані автоматичні утиліти, які за один клік звільнять місце.

Absolute Uninstaller. простий у використанні деинсталлятор, який допомагає видаляти непотрібні програми з вашого комп’ютера. Інтуїтивно зрозумілий класичний інтерфейс, зручне управління, зручні розділи для відображення тільки рідко використовуваних програм, програм великого об’єму, недавно встановлених або оновлень Windows.

Програма може відображати список всіх слідів обраної програми по кнопці «Докладно» на панелі інструментів. У них входять сліди на диску, в системному реєстрі, а також служби та пристрої. Буває дуже корисно для аналізу додатків, так як може показати всі служби, пов’язані в обраної програми.

Wise Program Uninstaller

Wise Program Uninstaller. інструмент з набору засобів очищення і оптимізації системи Wise Cleaner. Ключові особливості цього продукту. простота і невимогливість до апаратних ресурсів, що робить його зручним для обслуговування старих і низькопродуктивних машин.

Утиліта хоч і має мінімально необхідний для своїх завдань функціонал, але працює безперебійно і швидко. Випускається вона в настановної і портабельной версіях, обидві переведені на російську мову.

 • 3 способи деінсталяції: безпечна (звичайна), «розумна» (рекомендується використовувати, якщо не працює безпечна) і призначена для користувача (з повною зачисткою слідів і залишилися файлів, які користувач вибирає вручну).
 • Модифікація і виправлення помилок установки програм їх власними засобами (запуск установника в режимі «Repair» або «Modify»).
 • Відображення користувальницьких оцінок встановленого ПО (дозволяє швидко знайти неблагонадійні об’єкти). Можливість ставити свої оцінки.
 • Вибіркове видалення оновлень Windows і додатків.

Установча версія Wise Program Uninstaller інтегрує команду свого запуску в провідник Windows. З її допомогою можна видаляти додатки прямо з контекстного меню їх ярликів.

Geek Uninstaller

Geek Uninstaller. легка, портабельная утиліта зі скромним (в порівнянні з вищеописаними монстрами) набором функцій. Однак все необхідне для видалення програм і зачистки їх «хвостів» у ній присутній.

Інтерфейс Geek Uninstaller переведений на безліч мов, серед яких є російська. Він представлений одним-єдиним вікном зі списком встановленого ПО, а всі доступні функції зібрані в меню «Дії».

Можливі операції в безкоштовній версії Geek Uninstaller:

 • Деінсталяція сторонніх і системних додатків Windows 10.
 • Зачистка залишилися записів в реєстрі, файлів і папок.
 • примусова деінсталяція.
 • Пошук обраної програми в реєстрі і в провіднику.
 • Відкриття веб-сайту програми та пошук відомостей про нього в Google.

У платній версії (24.95) додатково з’являються такі функції:

 • Real-time моніторинг встановлених програм і внесених ними змін в систему.
 • управління процесами.
 • пакетна деінсталяція.
 • Глибоке очищення залишків віддаленого ПО.

Зверніть увагу, Geek Uninstaller не створює точки відновлення системи. Якщо побоюєтеся, що робота утиліти може порушити функціонування Windows, створюйте їх вручну.

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller. ще один потужний інструмент очищення комп’ютера від зайвого софта і його залишків. Крім функцій дєїнсталлятора, він оснащений багатим набором засобів оптимізації, куди входить менеджер автозапуску, панель швидкого доступу до системних утиліт, а також 6 додаткових «чистильників».

Як і продукт IObit, Revo Uninstaller випускається в безоплатній та платній версіях (24,95-29,95). Обидві мають установчий і переносний формат. Портабельная версія за замовчуванням відкривається на англійській мові. Щоб переключити її на російську, потрібно увійти в розділ «Options» і зі списку «Current Language» вибрати «Russian».

 • 3 рівня глибини сканування диска на предмет залишилися після деінсталяції записів реєстру, папок і файлів.
 • Автоматичне створення точки відновлення.
 • Чистильник браузерів (видалення кешу, cookies, історії, тимчасових файлів).
 • Чистильник історії відкриття документів MS Office.
 • Чистильник Windows (слідів відкриття файлів, папок, меню, історії пошуку, журналів, кошики, кешей і т. Д.).
 • Чистильник непотрібних даних (об’єктів, які більше не використовуються програмами).
 • Видалення «доказів» (повне стирання віддалених засобами системи файлів і папок).
 • Непереборні видалення (файловий шредер).
 • Деінсталяція системних додатків і розширень браузерів.
 • Примусове видалення не видаляються програм.
 • Глибока чистка залишків раніше віддаленого ПО.
 • Швидка і пакетна деінсталяція.
 • Моніторинг змін системи в реальному часі (за умови автозапуску і роботи у фоновому режимі).
 • Резервне копіювання даних, включаючи повний бекап реєстру.
 • Експорт та друк відомостей про встановлені програми.
 • Управління за допомогою консольних команд.
READ  Як почистити комп'ютер Windows 7

Крім версії для Windows, Revo Uninstaller випускається у вигляді безкоштовного мобільного додатку для Android.

IObit Uninstaller

IObit Uninstaller. легке в застосуванні, надійний і безпечний засіб видалення програм і їх слідів з операційних систем сімейства Windows. Мабуть, головне його достоїнство. це рівновага функціональності та простоти. Зрозумілий російськомовний інтерфейс, зручна систематизація завдань, оптимальна настройка за замовчуванням схиляють робити вибір на користь цього інструменту не тільки початківців, але і досвідчених «віндоюзеров».

Програма випускається в двох версіях. Free (безкоштовної) і Pro (платній, річна підписка коштує 499 рублів). Для швидкої і повної очистки комп’ютера від непотрібних додатків, включаючи системні, досить безкоштовної версії. Платна стане в нагоді тим, хто хоче частково делегувати IObit Uninstaller функції антивіруса і автоматизувати оновлення встановленого ПО.

 • Одиночна і пакетна деінсталяція сторонніх і системних додатків Windows (Microsoft Pay, Microsoft Wi-Fi, Xbox і т. П.) Без прав адміністратора.
 • Очищення залишилися після видалення записів реєстру, файлів і папок.
 • Видалення браузерних плагінів і розширень.
 • Створення контрольних точок відновлення і відкат на них у разі помилкових дій.
 • Інсталяція оновлень програмного (у безкоштовній версії. вручну, в платній. автоматично).
 • Примусова деінсталяція ПО, від якого не вдається позбутися звичайним способом, наприклад, через відсутність власного модуля видалення.
 • Шредер файлів.
 • Видалення ярликів, кеш-патчів Windows та іншого сміття, що залишається після стандартної деінсталяції.
 • Видалення апдейтів Windows.
 • Очищення системи від пов’язаних модулів і плагінів при деінсталяції основної програми (у версії Pro).
 • Пошук та знесення шкідливого і рекламного ПО (у версії Pro).
 • Видалення особливо наполегливих програм, які мають функцію захисту від деінсталяції (у версії Pro).

Крім того, всередині утиліти містяться посилання на скачування інших продуктів IObit: Advanced SystemCare, Driver Booster, Malware Fighter і т. Д., Що порадує тих, хто цінує цього розробника.

Soft Organizer

Soft Organizer також в недавньому минулому був повністю платним, але зараз версію з базовим функціоналом можна юзати даром. Якщо порівнювати безкоштовний Soft Organizer з тим, що пропонують інші розробники, то його можливості вражають: ця утиліта вміє навіть більше, ніж деякі комерційні продукти.

Втім, платна версія Pro теж не обтяжує бюджет. Ліцензія на одного користувача коштує 360 рублів, на сім’ю (до п’яти комп’ютерів). 480 рублів.

Soft Organizer, звичайно, гідний продукт, але розділ платних функцій, якому належить близько чверті головного вікна в безкоштовній версії, створює не дуже хороше враження.

Uninstall Tool

Uninstall Tool. ще один повністю платний деинсталлятор з 30-денним пробним періодом. Варто трохи дешевше Ashampoo Uninstaller, але і можливості у нього помітно скромніші. Крім вирішення основного завдання. видалення програмного забезпечення з зачисткою «хвостів», він може керувати автозавантаженням і вести моніторинг інсталяцій.

Uninstall Tool випускається в настановної і переносний версіях. Перша коштує 1495 рублів за копію, друга. на 1000 рублів дорожче. Серед доступних в утиліті мов є російська, українська і білоруська.

Перед деінсталяції Uninstall Tool не створює точок відновлення, і якщо ви побоюєтеся за працездатність системи, створюйте з вручну.

кращих утиліт для повного видалення програм з комп’ютера

Вас коли-небудь мучило питання: «Чому на комп’ютері так мало вільного місця, адже я недавно видалив всі зайві програми?» А відповідь на нього дуже проста: тому що половина їх залишилася на місці. При звичайному знесення ПО засобами вінди завжди залишається сміття. І якщо його не прибирати, ставити нові програми коли-небудь буде нікуди.

Як позбутися від «хвостів» знесеного софта? За допомогою «програм для видалення програм», які повністю чистять систему від решти файлів, папок і записів реєстру. Представляємо вам короткий огляд вісімки кращих з них.

Видалення інших об’єктів з комп’ютера за допомогою Hibit Uninstaller

До «іншим» в даному випадку відносяться об’єкти, встановлені автоматично або в процесі або вже після інсталяції програм, або самою системою:

 • Попередньо Windows-додатки (т.зв. Metro-додатки) на кшталт «Погоди», «OneDrive», «Xbox» і т.п.
 • Різні компоненти, що використовуються системою або іншими програмами, в т.чNET Framework, Visual C, Visual Studio і подібні до них.
 • Будь-які встановлені оновлення Windows (KB1234567).
 • Розширення для браузерів, включаючи ті, що були встановлені їх розробниками і є, як правило, видаляються (по крайней мере, з налаштувань браузера). Програма Hibit Uninstaller працює з усіма популярними браузерами, якщо ті були встановлені на комп’ютер стандартним чином.

Видалення програм за допомогою Hibit Uninstaller

Для звичайних користувачів PC найціннішою функцією утиліти Hibit Uninstaller є «чисте» (тобто разом з записами в реєстрі і залишилися на диску файлами) видалення встановлених програм. При цьому Hibit Uninstaller дозволяє за раз (але по черзі) видаляти кілька програм. Процес деінсталяції здійснюється за стандартним для подібних утиліт способу:

 • Запуск вбудованого дєїнсталлятора видаляється програми для видалення основної її частини.
 • Сканування реєстру з метою визначення залишкових файлів на дисках і записів, залишених видаляється програми.
 • Видалення всіх об’єктів, виявлених в ході сканування реєстру.

Така схема деінсталяції програм допомагає підтримувати швидкодію операційної системи, яку не доведеться «відволікатися» на зчитування більш не потрібних записів в реєстрі і обробку сміттєвих файлів.

Hibit Uninstaller

Програма для видалення програм з комп’ютера

 • Windows 10
 • Windows 8.1
 • Windows 8
 • Windows 7
 • Windows Vista
 • Windows XP

Тип ліцензії: Freeware (безкоштовне)

Hibit Uninstaller. утиліта для видалення встановлених на комп’ютер програм, окремих програмних компонентів, оновлень Windows і розширень для браузерів разом із записами в реєстрі і залишковими файлами. Також в Hibit Uninstaller передбачено кілька корисних допоміжних функцій, пов’язаних з обслуговуванням і адмініструванням Windows.

Інтерфейс програми має неповний переклад на російську мову. Працює у всіх версіях 32-х і 64-бітних Windows, починаючи з XP.

Додаткові функції Hibit Uninstaller

Hibit Uninstaller. виявиться дуже корисною утилітою для користувачів, що намагаються підтримувати систему в належному для високопродуктивної роботи стані, а також для фахівців, що займаються ремонтом і обслуговуванням Windows-комп’ютерів. Для цих цілей в програмі передбачені такі інструменти:

 • Засіб очищення реєстру від помилкових / недійсних записів. Програма дозволяє видаляти записи реєстру певного типу на вибір користувача (наприклад, записи про типах файлів, шляхи додатків, службах Windows і т.д.). Будь віддалений програмою Hibit Uninstaller розділ або окремий параметр реєстру може бути відновлений користувачем.
 • Засіб видалення непотрібних / сміттєвих файлів: тимчасові файли, файли журналів, кеш-файли Windows і / або окремих додатків, звіти і багато іншого. Також є можливість сканування і очищення від сміття будь-яких накопичувачів даних, що підключаються до комп’ютера.
 • Видалення порожніх папок і недійсних ярликів (якщо можливо, програма зможе відновити ярлики).
 • Видалення файлів і папок без можливості їх подальшого відновлення навіть при використанні спеціалізованих програм. Утиліта Hibit Uninstaller надає можливість вибору одного з 7 доступних методів видалення / затирання даних.
 • Відображення всіх запущених процесів з можливістю перегляду докладної інформації про них і пов’язаних з ними файлів. Менеджер процесор Hibit Uninstaller також дозволяє примусово завершувати роботу процесів, а також видаляти виконані файли, що не видаляються звичайними способами.
 • Управління списком автозавантаження з можливістю видалення і додавання до нього нових програм.
 • Управління завданнями, розміщеними в стандартному Windows-додатку «Планувальник завдань». Користувач може редагувати, відключати і видаляти будь-які завдання, а також створювати свої власні.
 • Управління службами, що належать системі і драйверампристроїв, а також службами, встановленими іншими програмами. Можливо їх тимчасове відключення і повне видалення, отримання докладної інформації про них.
 • Управління контекстним меню «Провідника» Windows з можливістю видалення непотрібних елементів і додавання нових.

Таким чином, Hibit Uninstaller. це не тільки інструмент для деінсталяції програм, але і потужний засіб для обслуговування комп’ютера / системи.

Безпечний і Швидкий Браузер

Шкідливі панелі інструментів і плагіни можуть записувати або стежити за історією переглядів, що також знижує швидкість Вашого інтернету. IObit Uninstaller 10 видаляє плагіни браузерів і панелі інструментів для захисту вашої особистої інформації. Розширена база даних дозволяє знайти більше шкідливих плагінів і панелей інструментів в Chrome, Firefox, Edge і Internet Explorer. Крім того, новий функціонал Блокування сповіщеннях браузера може допомогти користувачам відключити дратівливі спливаючі повідомлення протягом інтернет серфінгу, це може вам створити більш чистий і плавний інтернет серфінг.

Нові та Важливі Зміни в IObit Uninstaller 10

Як один з кращих дєїнсталлятора, IObit Uninstaller легко видаляє небажане програмне забезпечення, антивірусні програми, повідомлення плагіни браузера і додатки Windows, очищаючи PC і забезпечуючи його безпеку. Тепер, з усіма оновленнями, він став ще досконалішим (поновлення вказані нижче).

монітор установки

Запис додаткових процесів установки, таких як додаткова служба, запланований план і DDL файл.

Плавне Безпечна Система

IObit Uninstaller 10 не просто видаляє програми, але і очищає залишкові файли цих програм. Як тільки програма виявляє непотрібні залишкові файли, папки і реєстри, щоб нагадати Вам вчасно очистити їх, Ви будете повідомлені про це у верхній частині списку програм. Крім того, вона нагадує про доступні оновлення для всіх програм, щоб гарантувати безпеку Ваших програм від зловмисників, які шукають слабкі точки Вашого PC.

Відгуки користувачів

“Я використовую програми IObit вже багато років, працюють вони краще нікуди! У минулому я займався обслуговуванням і ремонтом ноутбуків і мобільних телефонів (Android) і завжди встановлював в них додатки IObit. Я просив користувачів регулярно натискати на” ПУСК “і говорив їм, що програми самі автоматично виправлять і прискорять роботу ноутбука / комп’ютера / мобільника! 🙂 Я настійно рекомендую Uninstaller (і останню бета-версію), ця безпечна надійна програма допомагає видалити ” вперті ” програми! що важливіше, так це те, що вона може видалити «прихований» код, вставлений програмістом, цей код може перевстановити рекламу навіть після видалення! Продукти IObit подбають про вашому PC, крім того, вони безпечні і прості у використанні! “

READ  Оновити Windows 10 home до pro

Ashampoo Uninstaller Free

Ще один інструмент видалення програм в цьому огляді. Ahampoo Uninstaller Free. Повністю безкоштовний деінсталятор російською мовою, дуже гідний. З недоліків. необхідність реєстрації за адресою електронної пошти перед використанням утиліти для повного видалення програм. У розділі «Стандартні» в дєїнсталлятора ви можете видалити стандартні програми Windows 10.

Як правильно видалити програму з комп’ютера.

Також, як і інші деинсталлятори, Uninstaller від Ashampoo дозволяє повністю видалити всі сліди програм з вашого комп‘ютера і, крім цього, включає в себе ряд додаткових інструментів:

 • Відновлення асоціацій файлів
 • Очищення жорсткого диска від непотрібних файлів і видалення файлів без можливості відновлення
 • Управління програмами в автозавантаженні Windows
 • Очищення кеш-пам’яті і тимчасових файлів браузера
 • Управління службами Windows.

Дві найкорисніших особливості. запуск установки програм за допомогою моніторингу та автоматичний моніторинг всіх нових установок. Це дозволяє відстежити всі сліди встановлюються програм, а також, якщо це відбувається, всього того, що ці програми встановлюють додатково і потім, при необхідності, повністю видалити всі ці сліди.

Зазначу, що утиліта для видалення програм Ashampoo Uninstaller по ряду рейтингів в мережі знаходиться на місцях, близьких до Revo Uninstaller, тобто за якістю вони змагаються між собою. Розробники обіцяють повну підтримку Windows 10, 8.1 і Windows 7. Офіційний сайт Ashampoo Uninstaller Free. https://www.ashampoo.com/ru/usd/pin/2203/system-software/uninstaller-free

Кращі безкоштовні деинсталлятори (програми для видалення програм)

Сподіваюся, ви знаєте, як правильно видаляти програми в Windows і користуєтеся для цього пунктом «Програми та засоби» в панелі управління (як мінімум). Однак, вбудований в Windows 10, 8.1 і Windows 7 (а точніше, деинсталлятори розробників ПЗ, до яких ми отримуємо доступ в панелі управління), не завжди гідно справляється із завданням: він може залишати частини програм в системі, записи в реєстрі або просто повідомляти про помилку при спробі видалити що-небудь. Також, для деяких вбудованих програм, особливо в Windows 10 можливість видалення відсутня, в тому числі через інтерфейс «Параметри».

З наведених причин існують і досить популярні сторонні програми для видалення програм, як би це не звучало. У цьому огляді про кращі безкоштовні деинсталлятори для Windows російською мовою. За допомогою цих утиліт, ви потенційно зможете повністю видалити будь-які програми зі свого комп’ютера так, щоб після них нічого не залишилося. Також деякі з описаних утиліт мають додаткові можливості, такі як моніторинг нових установок (для підвищення ймовірності видалення всіх слідів програми, коли це буде потрібно), видалення вбудованих додатків Windows 10, функції з очищення системи і інші. Також може бути цікаво: Кращі засоби для видалення шкідливих програм.

CCleaner. безкоштовна утиліта для очищення системи, що включає в себе деинсталлятор

Повністю безкоштовна для домашнього використання утиліта CCleaner добре відома багатьом користувачам, як непоганий інструмент для очищення кешу браузерів, реєстру, тимчасових файлів Windows і інших дій з очищення операційної системи.

Як видалити програму з комп’ютера

У числі інструментів CCleaner є також управління встановленими програмами Windows з можливістю повного видалення програм. Додатково, останні версії CCleaner дозволяють видалити вбудовані додатки Windows 10 (такі як календар, пошта, карти та інші). що також може бути корисним.

Дуже детально про використання CCleaner, в тому числі і в якості дєїнсталлятора я писав в цій статті: https://remontka.pro/ccleaner/. Програма, як уже було сказано, доступна для завантаження безкоштовно і повністю російською мовою.

IObit Uninstaller. безкоштовна програма для видалення програм з широкими функціями

Наступна потужна і безкоштовна утиліта для видалення програм і не тільки. IObit Uninstaller. Після запуску програми, ви побачите список встановлених програм з можливістю впорядкувати їх за займаним простору на жорсткому диску, датою встановлення або частоті використання.

При видаленні, спочатку використовується стандартний деинсталлятор, після чого IObit Uninstaller пропонує виконати сканування системи для пошуку і остаточного видалення залишків програми в системі. Крім цього, є такі можливості:

 • Масове видалення програм (пункт «Пакетне видалення»), підтримується видалення або перегляд плагінів і розширень браузерів.
 • Пошук і видалення програми по її вікна (пункт «Проста деінсталяція» в меню інструментів).
 • Видалення оновлень Windows 10.
 • Відстеження установок нових програм для подальшого повного видалення.

Revo Uninstaller. найпопулярніший деинсталлятор

Програма Revo Uninstaller справедливо вважається одним з кращих інструментом для видалення програм в Windows, а також стане в нагоді в тих випадках, коли потрібно видалити щось, що не видаляється, наприклад, панелі в браузері або програми, які є в диспетчері завдань, але відсутні в списку встановлених.

Деінсталятор російською мовою (якщо він не включився автоматично, мову можна змінити в меню Options) і сумісний з Windows 10, 8.1 і Windows 7.

Після запуску, в головному вікні Revo Uninstaller ви побачите список всіх встановлених програм, які можна видалити, для видалення вбудованих додатків Windows 10 використовуйте окрему вкладку «Програми Windows». В рамках цієї статті я не стану детально описувати всі можливості, до того ж з ними легко розібратися, але зверну увагу на деякі цікаві моменти:

 • У програмі є так званий «Режим мисливця» (в пункті меню «Вид»), він стане в нагоді, якщо ви не знаєте, що за програма запущена. Включивши даний режим, ви побачите зображення прицілу на екрані. Перетягніть його на будь-який прояв програми. її вікно, повідомлення про помилку, іконку в області повідомлень, відпустіть кнопку миші, і ви побачите меню з можливістю прибрати програму з автозавантаження, деінсталювати її та виконати інші дії.
 • Ви можете відстежувати установку програм за допомогою Revo Uninstaller, що буде в майбутньому гарантувати їх успішне видалення. Для цього, клікніть правою кнопкою миші по файлу установки і виберіть пункт контекстного меню «Встановити за допомогою Revo Uninstaller».
 • У меню «Інструменти» ви знайдете широкий набір функцій для очищення Windows, файлів браузерів і Microsoft Office, відключення програм в автозавантаження, а також для безпечного видалення даних без можливості їх відновлення.

Advanced Uninstaller Pro

Advanced Uninstaller Pro. це єдина програма для видалення ПО з комп‘ютера в цьому огляді, яка в повному обсязі безкоштовна, хоча більшість функцій доступні. Головний недолік: утиліта буде постійно показувати повідомлення про те, що не погано б обзавестися преміум-версією.

Крім видалення програм з комп’ютера, Advanced Uninstaller дозволяє очистити автозавантаження і меню Пуск, відстежити установки, відключити служби Windows. Також підтримуються функції очищення реєстру, кеша і тимчасових файлів, а ось функцій видалення вбудованих додатків Windows 10 я не виявив.

При видаленні програми з комп’ютера, крім іншого, відображається рейтинг цієї програми серед користувачів (тільки для популярних програм): таким чином, якщо ви не знаєте, чи можна щось видаляти (а раптом воно потрібно), даний рейтинг може допомогти прийняти рішення. Завантажити Advanced Uninstaller Pro можна з офіційного сайту розробника https://www.advanceduninstaller.com/

Bulk Crap Uninstaller

Bulk Crap Uninstaller. потужний безкоштовний деінсталятор з відкритим вихідним кодом, серед особливостей якого: можливість швидкого видалення групи програм, включаючи програми Windows 10, засоби видалення системного ПО (чим слід користуватися з обережністю) і додаткові функції, наприклад, створення скриптів видалення для запуску на інших системах.

Детально про використання Bulk Crap Uninstaller, де скачати і додаткова інформація в окремій інструкції Видалення непотрібних програм Windows 10 в Bulk Crap Uninstaller.

Uninstall Tool

Також є інструмент стеження за встановленим програмним забезпеченням. Він дозволяє бачити дії кожної програми. Завдяки цій функції користувач може бачити, що стало причиною того чи іншого явища в системі. Правда, приціл в Revo Uninstaller все-таки більш зручний в цьому відношенні. Відмінною особливістю Uninstall Tool є мінімалістичний дизайн. Немає нічого зайвого, але і функцій не так багато, як в перерахованих вище програмах.

До речі, існує ще GekUninstaller. Це як би «молодший брат» Uninstall Tool, створений тією ж командою розробників. У цьому ПО немає абсолютно нічого, крім функції примусового видалення програм і відображення інформації про них (папка, запис в реєстрі, пошук в Google). Тому якщо вам не потрібна чистка системи, розподіл всіх встановлених додатків на категорії та інші додаткові функції, ви можете використовувати GekUninstaller.

Кращі програми для видалення програм з комп’ютера

Програма для видалення програм потрібна в тих випадках, коли стандартними засобами деінсталювати щось не виходить. Ми розглянемо кілька найбільш популярних і простих у використанні таких зразків програмного забезпечення.

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller по праву можна назвати одним з кращих інструментів для повного видалення ПО. Програма виявляє навіть найдрібніші утиліти, наприклад, розширення в браузері. Тут є функція примусової деінсталяції. Часом Revo Uninstaller може прибрати з комп’ютера то, що іншим подібним програмам не під силу.

Також тут є кілька дуже цікавих і корисних інструментів. Наприклад, це режим мисливця. Уявіть собі ситуацію: на екрані з’являється якесь незрозуміле повідомлення (по типу «ваш комп’ютер заблокований за перегляд порнографії», при тому, що користувач ніколи її не дивився), ви заходите в Диспетчер завдань, але не знаходите, який процес несе відповідальність за це. Тоді ви можете запустити Revo Uninstaller, навести приціл на це настирливе вікно і побачити, який процес його викликає, після чого видалити це з системи. Також можна відстежувати всі процеси установок, які запускаються на комп’ютері (зазвичай віруси встановлюються так, щоб юзер це не бачив).

READ  Як відновити переписку в WhatsApp на Android

Advanced Uninstaller Pro

Ще один досить ефективний інструмент в питаннях видалення не видаляються і непотрібних програм. Крім функції деінсталяції, тут є можливості для очищення автозавантаження, реєстру, всілякого сміття на кшталт тимчасових файлів і кеша, відстеження будь-яких установок в системі і навіть відключення служб Windows.

Цікавою функцією Advanced Uninstaller Pro є рейтинг кожної встановленої програми. Якщо ви користувалися тим чи іншим ПО, ви можете поставити йому оцінку, щоб інші користувачі могли бачити, наскільки воно корисно і надійно. Завдяки даному рейтингу дуже легко побачити підозрілі програми і утиліти, які, швидше за все, є шкідливими. У надійних програм завжди високий рейтинг і прибирати їх не варто. Advanced Uninstaller Pro працює тільки на англійській мові, але шкільного рівня буде досить для розуміння значення всіх кнопок.

Завантажувати програму теж краще з офіційного ресурсу, advanceduninstaller.com.

CCleaner

Перед нами багатофункціональний набір інструментів, який дозволяє бачити системні дані комп’ютера, чистити реєстр, виконувати видалення залишків програм і іншого сміття. Також тут є функції відновлення системи (за допомогою бекапа) і стирання дисків. Ще одним важливим інструментом є перегляд автозавантаження. У диспетчері завдань на більш ранніх версіях ОС, ніж Windows 10, не відображаються всі програми. Цим часто і користуються зловмисники. Вірус запускається разом з системою, але вимкнути його ви не можете. За допомогою CCleaner можна переглянути, що знаходиться в автозавантаження, вимкнути якийсь процес чи видалити його. Зручно, що всі процеси поділені на розділи.

Порада: Обов’язково час від часу запускайте очищення системи від сміття (меню «Очищення») і реєстру (меню «Реєстр») за допомогою CCleaner. Це допоможе уникнути засмічення ОС і більш повільної роботи комп‘ютера.

CCleaner прекрасно справляється з видаленням програм, які будуть збережені. Досить лише відкрити меню «Сервис» і натиснути «Видалення програм». Завдяки цьому ви зможете позбутися від усіх шкідливих процесів у вашій операційній системі.

Soft Organizer

Може, не така відома програма, але вельми ефективна. Адміністратори деяких відомих сайтів з софтом рекомендують Soft Organizer для роботи з встановленим на комп’ютері ПО. Видалити програми, які не видаляються, тут можна простіше простого. Потрібно лише натиснути на неї і клікнути «Видалити». При натисканні відразу ж відображається інформація про програму. кількість слідів в реєстрі, на дисках (є кнопка «Показати сліди») і сайт.

Також у Soft Organizer є власний рейтинг кожної утиліти. Він складається на підставі оцінок інших користувачів в інтернеті. Програми діляться на «Великі», «Нові» і «Часто видаляються» (у інших користувачів). На панелі зліва можна бачити інструмент для очищення слідів вилучених програм та оновлення того, що встановлено. Відстеження тут теж присутня, але в платній версії.

IObit Uninstaller

Теж дуже популярний інструмент для видалення того, що не видаляється стандартними способами. Всі встановлені програми тут діляться на кілька розділів. «Нещодавно встановлені», «Великі», «Рідко використовувані», «Оновлення Windows». Перший розділ буде дуже корисний, адже якщо в системі відбуваються якісь незрозумілі процеси (наприклад, виникають ті ж нав’язливі вікна), ви відразу можете бачити повний список ПО, яке могло стати причиною цього. А утиліти з розділу «Рідко використовувані», швидше за все, краще відразу прибрати, щоб вони не займали пам’ять.

У IObit Uninstaller є стандартне видалення (воно мало чим відрізняється від того, що є в Windows), а також «Потужне сканування». Ця функція знаходить в системі все залишки видалених програм і прибирає їх. Зазвичай після звичайного видалення пропонується використовувати це найпотужніше сканування.

Revo Uninstaller

Ще один непоганий варіант, схожий з CCleaner з причин наявності розширених можливостей для очищення тимчасових файлів, кошики тощо.

 • Вибираємо необхідну версію на офіційному сайті (безкоштовної базової досить): https://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html, викачуємо інсталятор і встановлюємо утиліту на свій комп‘ютер.
 • Запускаємо Revo Uninstaller і відразу ж бачимо перед собою список встановлених програм на вашому комп’ютері. Вибираємо програму, яку потрібно видалити і натискаємо на кнопку «Видалити» у верхній панелі.
 • Після цього необхідно вибрати режим деінсталяції. За замовчуванням варто «Середній». можна його і залишити. Цей режим дозволить видалити програму і пошукати її залишки в реєстрі з метою видалення.
 • Після натискання кнопки «Далі» починається процес деінсталяції.
 • Після того, як програма віддалиться з комп’ютера Revo пропонує нам почистити її залишки в реєстрі. Відзначаємо галочкою записи, в яких згадується назва віддаленої програми, і тиснемо кнопку «Видалити».
 • Операцію можна повторювати кілька разів, поки не втечуть всі записи в реєстрі зі згадуванням віддаленої програми.

Залишилося ще розібрати такий момент, як видалити програму, яка не відображається в списку. Для цього в Revo Uninstaller передбачений «Режим полювання». Після натискання відповідної кнопки у вас з’явиться приціл, який необхідно навести на елемент тієї програми, яку потрібно деінсталювати.

видалення вручну

Більшість користувачів видалити повністю програму вирішуються вручну, так як методи, задіяні в цьому процесі, залишаються незмінними ось уже друге десятиліття (в деяких випадках змінилося лише місце розташування служби). Нижче розглянуті варіанти та додані до них скріншоти описують процес видалення в ОС Windows 10 (в разі будь-яких відмінностей з попередніми ОС, про це буде вказано).

програма, видалення, програм, комп, ютера

CCleaner

Поширена серед користувачів утиліта, з величезним функціоналом. Незважаючи на те, що багато хто використовує її саме як програму очищення PC (від мотлоху, cookie, помилок в реєстрі), CCLeaner в своєму розпорядженні необхідну нам функцією.

 • Запускаємо програму. У бічному меню вибираємо вкладку «Сервіс».
 • У секції «Видалення програм» можемо спостерігати сервіс, схожий зі службою видалення програм і компонентів Windows. Вибираємо зі списку необхідний софт і натискаємо «Деінсталяція».

GeekUninstaller

А ось це вузьконаправлене додаток, що дозволяє видаляти системні служби (чого не можна сказати про стандартні методи видалення).

 • Викачуємо GeekUninstaller на офіційному сайті розробника з подальшою установкою на свій PC. https://geekuninstaller.com/ru/download.
 • Запускаємо утиліту. У списку всіх знайдений нею програм шукаємо необхідну нам і виділяємо її натисканням ПКМ. У меню, що розкрилося вибираємо варіант «Деінсталяція».
 • По закінченню процесу видалення, утиліта надасть вам зведення про ключах в реєстрі і тимчасових файлах, якщо такі залишилися. Видаляйте їх на свій розсуд.

Деінсталяція програми в Program Files

Більшість з встановлюваних вами програм в кореневій папці має файл uninst. Якщо ви не змінювали шлях установки, то за замовчуванням додаток буде знаходитись у папці «Program Files». що знаходиться в корені «Локального диска (С :)».

 • Подвійним натисканням на виконуваний файл uninst ви запустите процес деінсталяції, що відноситься до нього програми.
 • Натискаємо кнопку «Uninstall» для підтвердження обраного дії.
 • Процес завершено, а ми змогли видалити всі сліди програми з нашого комп’ютера.

У тих випадках, якщо ви не можете знайти кореневу папку з додатком (або розміщеного в ній файлу uninst) і при цьому маєте доступ до ярлику, можна скористатися опцією «Розташування файлу».

програма, видалення, програм, комп, ютера
 • Для цього клікніть на ярлик файлу ПКМ і у випадаючому списку виберіть «Властивості».
 • Можете спостерігати шлях до папки з файлом поруч з написом “Об’єкт”. або ж натиснути на кнопку «Розташування файлу».
 • Якщо вибрали останній варіант, то в цьому випадку для вас в провіднику відкриється папка з наявними в ній файлом Uninst або Uninstall.

Повне видалення програм з комп’ютера вручну або з використанням спеціального софту

Багато користувачів знають, що завантаженість системи впливає на її швидкодію. Справлятися з дефіцитом вільного місця дозволяє своєчасне видалення файлів і додатків. Однак, як показує статистика, багато користувачів в обох випадках застосовують стандартну опцію «видалити», ігноруючи «деінсталяцію». Загрожує це завантаженістю реєстру і необов’язковою обробці залишкових даних.

Саме тому необхідно застосовувати повне видалення програм, що дозволить зберегти стартову працездатність PC якомога довше. У цій статті ми розберемо кілька варіантів, після застосування яких від деінстальована додатків не залишиться і сліду.

Використання Програм і компонентів в Windows

Якщо ви маєте намір грунтовно підійти до процесу очищення PC від непотрібних програм, радимо скористатися вбудованою в Windows службою очищення програм і компонентів. У ній можуть також бути залишкові файли, що знаходяться в результаті минулих некоректних вилучень.

 • Отримати доступ до послуги ви через «Панель управління». Входимо в неї через пошукове вікно Windows 10 (В Windows 7 і інших ОС це зробити можна через меню «ПУСК»).
 • Вибираємо відображення значків за категоріями і знаходимо необхідний нам елемент.
 • У меню, спостерігаємо список всіх коректно встановлених додатків на нашому PC. Вибираємо цікавить нас програму (виділяючи її ЛФМ), а потім натискаємо на «Видалити».

Прибираємо все сліди з Реєстру

Якщо раніше ви грішили некоректним видаленням софта і впевнені в тому, що сліди його перебування як і раніше знаходиться десь глибоко в надрах диска, радимо відшукати їх в реєстрі і назавжди з ними «розпрощатися». Зробити це можна в такий спосіб:

 • Класичною комбінацією клавіш Win R викликаємо службу «Виконати».
 • В поле для введення вписуємо команду regedit. Натискаємо «Enter».
 • У відкритому редакторі реєстру натискаємо «Правка». а потім «Знайти».
 • У порожній графі пишемо назву програми, нас цікавить. Кількома на «Знайти далі».
 • Знайдений ключ виділяємо ПКМ і в контекстному меню натискаємо на опцію «Видалити».
 • У вас вийшло видалити програму з реєстру! Повторюйте подібну процедуру, поки всі наявні ключі, пов’язані з додатком, що не будуть видалені.
BETATECH.COM.UA 2022