Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Розумний будинок Xiaomi з чого почати

Швидкі посилання на Aliexpress

З недавніх пір, вирішив відмовитися від majordomo в сторону home assistant. Я вже давно був в курсі про цю систему, як і про багатьох інших. На моє рішення вплинув опитування в Телеграма в одному з каналів даної тематики. Канал не був посвячений home assistant, а розумним будинкам в цілому.

розумний, будинок, xiaomi, чого

Як ми бачимо, з даного опитування, 47% проголосувало за home assistant.

26-08-2020

Що варто враховувати при переході на Home assistant

Всі скрипти і код для автоматизації прописуються в файлах.yaml, де потрібно строго дотримуватися відступи і при великій кількості коду, це ставати не дуже зручною процедурою. Особливо, це стосується дизайну, але про це поговоримо пізніше.

Якщо ви збираєтеся використовувати home assistant на raspberry PI 4 з microSD картки. То вам доведеться кожні пів року замінити картку на нову, так як через великий потік даних, більше вона не пропрацює.

На щастя, з недавніх пір, raspberry PI 4, може стартувати з жорсткого диска і на щастя нові версії home assistant теж запускаються на жорстоких дисках на rpi4.

В цілому на HA дуже часто випускають оновлення і працювати на ньому ставати все простіше і простіше. Наприклад на даний момент, більшість автоматизацій, можна реалізувати за допомогою графічного інтерфейсу, не всі, але більшість.

Home assistant, з чого почати?

Що мене не влаштовувало в Majordomo?

 • Мабуть один з найголовніших чинників, відсутність мобільного додатка для iOS.
 • застарілий дизайн
 • Застаріла версія PHP на якому написаний majordomo
 • сумнівна безпеку

В цілому majordomo працював стабільно і виконував свої функції, один з великих плюсів для мене, я досить добре знаю PHP і мені було просто писати скрипти для автоматизації. Та й в цілому мені здалося, на majordomo почати працювати досить просто. Але все ж, вище зазначені фактори мене напружували.

З чого почати? Установка home assistant

Відразу скажу, що home assistant ділиться на 2 частини:

 • Home assistant core
 • Home assistant (hassio)

Розумний будинок: Що це таке, з чого він складається, чи готові до такого українці

Home assistant core. Це стандартний функціонал, який підійде для гиків, які не хочуть використовувати сторонні плагіни і додатки.

READ  Гасне монітор але PC продовжує працювати

Home assistant (hassio). Це стандартний функціонал можливість встановлювати і використовувати сторонні плагіни і додатки, які можна встановлювати через графічний інтерфейс, що полегшує роботу в рази. (Рекомендую саме цей варіант!)

 • Raspberry PI 4
 • Жорсткий диск (Я використовую старий HDD від ноутбука), рекомендую використовувати SSD, якщо є така можливість
 • Спеціальний кейс, щоб можна було підключати диск по USB

На початку статті є прямі посилання на aliexpress!

В офіційному Гайд немає інструкції по установки програми на жорсткий диск, це пов’язано з тим, що цей метод на даний момент проходить бета тестування. Хоча на той момент, коли ви це читаєте, вже може і є.

В першу чергу, вам знадобитися перевести малинку в режим старту з жорсткого диска. Для цього потрібно підключитися по SSH і ввести пару команд.

УМНЫЙ ДОМ Xiaomi / С ЧЕГО НАЧАТЬ?. ШЛЮЗ / ДАТЧИКИ / КАК ВСЕ РАБОТАЕТ / НАСТРОЙКА

Далі потрібно завантажити і розпакувати на диск останню версію home assistant

На даний момент я використовую 5.0 beta, ранні версії не підтримують завантаження з жорсткого диска.

Після того, як завантажили, потрібно розпакувати на жорсткий диск, я це роблю за допомогою програми balenaEtcher. Це безкоштовне і максимально просте додаток, спеціально для цих справ.

Підключаємо жорсткий диск до комп’ютера за допомогою USB, запускаємо balenaEtcher і робимо розпакування.

Далі, дістаємо microSD з малинки, приєднуємо жорсткий диск по USB, приєднуємо кабель з інтернетом і включаємо харчування. Якщо все пройшло успішно, то малинка отримає IP адресу (Який ви зможете знайти в своєму роутере). І протягом 5 хвилин буде завантажувати все необхідне для роботи з home assistant

Якщо перейти за посиланням http: // IP_Address: 8123. то ви повинні побачити меню завантаження. Значить ви все зробили правильно. Якщо ж ні, то швидше за все проблема з файлами на жорсткому диску. Я з таким стикався, допомогла заміна USB кабелю. Спробуйте знову відформатувати жорсткий диск і за новою зробити розпакування файлів.

Датчики контролю вікна / двері

Вироби, можливості яких зрозумілі з назви, є невід’ємною складовою Smart Home Xiaomi. Сенсорів Aqara Door Sensor притаманні такі параметри:

 • Зв’язок з іншими компонентами системи здійснюється через хаб Multifunctional Gateway.
 • Сенсор відкривання складається з двох елементів, які прикріплюються до дверей або вікна за допомогою двосторонньої клейкої стрічки, що практично і зручно. Спрацьовування відбувається при зміні магнітного поля.
 • Сенсор управляється через додаток Mi Home, яке повідомить господаря про спрацювання датчика, відправивши повідомлення на смартфон. Також, перебуваючи поза домом, можна перевірити час останнього спрацьовування.
 • Кількість встановлюваних датчиків необмежено, оскільки в додатку кожному присвоюється власне ім’я.

Як управляти: особливості передачі даних і настройки

Обмін інформацією між частинами Smart Home Xiaomi здійснюється трьома способами:

 • Через технологію ближнього зв’язку Bluetooth.
 • Через технологію Wi-Fi. Передача сигналу по локальній мережі бездротова (прилади живляться від електромережі).
 • За самостійного протоколу ZigBee. Домашні пристрої об’єднуються в мережу за допомогою шлюзу Multifunctional Gateway, але харчуються від батарейки.
READ  Як почистити комп'ютер Windows 7

ZigBee є окремою бездротовою мережею, створеної спеціально для Smart Home Xiaomi. Вона відрізняється надійністю і простотою в налаштуванні, володіє криптографічним захистом. Її головна перевага. вкрай низьке енергоспоживання і, як наслідок, висока автономність роботи. Датчики, включені в мережу, справно функціонують на одному елементі живлення рік-півтора (залежить від інтенсивності використання).

Керувати налаштуваннями датчиків і пристроїв зі смартфона (планшета) безпосередньо не можна, потрібно установка спеціального додатку Mi Home (воно є як для Android, так і для iOS). Незважаючи на те, що компанія Xiaomi офіційно вийшла на російський ринок, настройка Mi-аккаунта має особливість. Якщо ви вибрали місце слід поставити галочку навпроти пункту Материковий Китай (Mainland China); в іншому випадку пристрої будуть підключатися і функціонувати з проблемами.

Після включення хаба в розетку в додатку Mi Home вибирають пункт «додати пристрій» і дотримуються інструкцій. Першим в додаток додається хаб, потім до нього підключаються інші пристрої (для них також доведеться купувати перехідники на європейську розетку, що можна розглядати як мінус системи).

нічник

Лампа Xiaomi Yeelight Bedside LED-lamp стане приємним інтер’єрних доповненням, допоможе розслабитися перед сном або створити затишну обстановку для дружньої зустрічі (якщо поставити її у вітальні або кабінеті). Як і всі Smart-продукти Xiaomi, лампа управляється дистанційно з мобільного. У число її плюсів входять наступні можливості:

 • Вибір колірної температури світла. Доступні теплі і холодні відтінки, від світла свічки, що горить або лампи розжарювання, до висвітлення телестудії або флуоресцентної лампи.
 • Палітра з 16 мільйонів квітів.
 • Регулювання яскравості, установка часу включення / вимикання.
 • режим нічника.

Обзор умного дома от Xiaomi. С чего начать?

Розумний будинок Xiaomi. з чого складається і як працює

розумна розетка

Якщо ви вирішили побудувати розумний будинок, перше, що потрібно. Smart-розетка. Прилад виготовлений з термостійкого (750 ° C) вогнезахисного матеріалу і забезпечений світлодіодним індикатором. Це практичний пристрій дозволяє керувати живленням побутових гаджетів, від кондиціонера до електропраски, причому робити це дистанційно, з будь-якої відстані. Розумна розетка володіє наступним набором характеристик:

 • Працює тільки в системі Xiaomi Smart Home, спільно з блоком Multifunctional Gateway; при цьому виступає в ролі ретранслятора. Завдяки здатності протоколу ZigBee до самоорганізації та ретрансляції розетка продовжить працювати, навіть якщо зв’язок Wi-Fi буде перервана.
 • Чи включається в звичайну розетку і управляється через мобільний додаток Mi Home (по Wi-Fi). Крім Wi-Fi-модуля є USB-порт.

Основи і особливості роботи Xiaomi Smart Home

Що б зробити своє житло розумним, не варто поспішати і намагатися уподібнити його високотехнологічному дому з фантастичного фільму. У поспіху велика ймовірність придбати пристрої, які виявляться непотрібними. Створювати свою систему краще на основі реальних завдань, а потім розширювати її в міру потреби.

READ  Смартфон Xiaomi redmi 8 32 гб огляд

Почати будувати систему Xiaomi (як, втім, і будь-яку альтернативну) можна з придбання стартового набору компонентів. У разі Xiaomi в базовий набір входять наступні елементи:

 • Хаб (шлюз) Smart Home Multifunctional Gateway. Основа системи, пристрій, який об’єднує всі датчики і модулі. Він обладнаний розеткою європейського типу, тому додатково знадобиться перехідник. Щоб запустити блок, досить підключити його до мережі; додаток Mi Home, встановлене на смартфон, дозволить зробити необхідні настройки.
 • Датчики руху, які контролюють стан дверей / вікон.
 • розумна розетка.
 • Універсальна (бездротова) кнопка.

Крім основного завдання, об’єднання домашніх девайсів, хаб здатний досить коректно служити нічником (по периметру корпусу проходить спеціальна матова вставка). Круглий модуль також може використовуватися як LED світильник. Він відображає 16 млн. Квітів і налаштовується на автоматичне включення, якщо відсутня основне освітлення; вибір режиму підсвічування доступний в налаштуваннях. В блок управління вбудований будильник, а також онлайн радіо, яке, правда, ловить тільки китайські радіостанції.

Сценарій 2: Одним натисканням включите обігрівачі в кожній кімнаті за допомогою бездротової кнопки. Можна і без кнопки, можна навіть не перебувати вдома: по дорозі на дачу просто включите обігрівач в мобільному додатку. Для реалізації використовуйте шлюз бездротову кнопку і / або розумну розетку.

Сценарій 3: Всі знають, що при відкритих вікнах включений кондиціонер даремно витрачає електроенергію. За допомогою розумної розетки і датчика вікон і дверей налаштуйте автоматичне відключення кондиціонера при відкритті вікна. це істотно оптимізує щомісячний сімейний бюджет. Для реалізації використовуйте шлюз датчик дверей і вікон розумну розетку.

Чим відрізняються шлюзи між собою?

Ви напевно звертали увагу, що на ринку представлені шлюзи Mi Smart Home Gateway і Aqara Hub Smart Home. Блок управління розумним будинком Mi Smart Home Gateway працює в додатку Mi Home для Android OS і iOS. До нього можна підключити розумні пристрої з екосистеми Xiaomi. Ви можете управляти за допомогою додатка або голосового помічника. Якщо у вас є розумні пристрої від Apple, то краще зупинити свій вибір на шлюзі Aqara Hub Smart Home, так як він підтримує Apple HomeKit. У Aqara також є власна лінійка датчиків для розумного будинку і фірмовий додаток Aqara Home. Всі пристрої Aqara можуть працювати в додатку Mi Home спільно з пристроями Xiaomi. При виборі блоку управління розумним будинком Aqara Hub Smart Home вам буде доступно для скачування три додатки на вибір. Mi Home, Apple HomeKit і Aqara Home. Все залежить від ваших потреб і тих пристроїв, які ви хочете об’єднати в систему “Розумний будинок“.

BETATECH.COM.UA 2022