Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Що робити якщо комп’ютер не бачить монітор

Table of Contents

Комп’ютер не бачить монітор

Досить часто користувачі комп’ютерної техніки стикаються з проблемою виявлення монітора. Існує кілька причин, у зв’язку з якими комп’ютер не бачить монітор, варто ознайомитися з кожною з них для коректної діагностики та усунення справжньої проблеми.

Розглянемо основні види проблеми.

Монітор знаходиться повністю в вимкненому стані при активній роботі самого системного блоку. Проблема пов’язана з харчуванням або комунікаційними підключеннями.

На екрані видно індикатор зв’язку, однак зображення не виводиться. У деяких випадках, ви навіть можете спостерігати рух невеликого інтерактивного вікна з повідомленням про збійної конфігурації або встановлюючи з’єднання.

На екрані повністю не відображається, спробуйте що говорить про серйозні поломки. Слід провести аналіз останніх дій у зв’язку з якими дана проблема сталася.

Что делать если компьютер и вентеляторы работают, но нет изображения на мониторе (экране)

Методи вирішення неполадок з монітором.

Якщо проблема виникла з підключенням, необхідно перевірити провід, що з’єднує монітор і системний блок. Можливо десь були порушені контакти або провід просто відійшов від роз’єму на одному з пристроїв. Також не забудьте перевірити чи коректно вставлена ​​вилка в розетку.

Будь-монітор містить вбудовані опції по налаштуванню певних параметрів, таких як дозвіл, частота кадрів і так далі. За допомогою механічних клавіш під екраном, ви можете увійти в налаштування і знайти функцію автоматичної настройки пристрою.

Поширеною проблемою є проблема з драйвером відеоадаптера. Скористайтеся утилітою з серії Driver Booster, яка покаже яких саме драйверів не вистачає, які з них не можна порівняти з монітором і відеокартою, а також допоможе оновити їх до актуальних. При некоректних драйверах під відеокарту, ви будете спостерігати періодичні збої на екрані вашої комп’ютерної техніки.

Фатальною проблемою вважається поломка відеокарти. В даному випадку потрібно заміну комплектуючої.

Дефекти в функціонуванні операційної системи. Якщо будь-які збої не дають комфортно працювати, рекомендується перевстановлення ОС Windows.

Якщо монітор повністю вийшов з ладу і не включається, спробуйте звернутися в хороший сервісний центр.

Якщо ви хочете виключити проблему з вашим комп’ютером, радимо насамперед від’єднати від нього монітор і спробувати підключити його до іншого комп‘ютера або ноутбука. Таким чином ви остаточно зрозумієте, пошкоджений монітор чи ні. Не забувайте, що без наявності відповідного досвіду і знань, вкрай складно проводити належний ремонт. Коли у користувача немає можливості займатися самостійною діагностикою проблеми, правильним рішенням стане звернення до комп‘ютерних майстрам за професійною підтримкою. Після виявлення всіх присутніх в техніці несправностей, грамотні експерти зможуть оперативно і якісно позбутися від них

діагностика монітора

Далі, щоб я порекомендував перевірити. це сам монітор (особливо, в тих випадках, коли після включення пристрою на ньому абсолютно нічого не показується, навіть на частку секунди.).

  від’єднати його від системного блоку і вимкнути. Далі знову включити його (не підключений до системного блоку!). якщо монітор в порядку, як правило, на ньому має з’явитися повідомлення про те, що “кабель не підключений” ( “Signal cable not connected!”);

зрозуміло, ще краще підключити монітор до іншого пристрою, наприклад, до ноутбука. Робиться це досить просто, в більшості випадків досить одного HDMI-кабелю: https://ocomp.info/kak-podklyuchit-monitor-k-noutbuku.html

Монітор підключений до ноутбука. картинка і там і там однакова / Висновок: монітор справний!

До речі, системний блок (ноутбук) з метою діагностики також не зайвим буде підключити до іншого “екрану”, наприклад, до телевізора. Про те, як це краще зробити. см. тут: https://ocomp.info/kak-podklyuchit-noutbuk-k-TV.html

READ  Як поміняти операційну систему на комп'ютері

У багатьох моніторів є одна досить популярна “болячка”: вихід з ладу підсвічування екрану. Спробуйте посвітити ліхтариком або настільною лампою на екран (див. Фото нижче). Якщо крізь “імлу” ви побачили звичний робочий стіл. то проблема з підсвічуванням. Її ремонт, як правило, не дуже дорогий і досить швидко усувний.

Згоріла підсвічування екрану. зображення видно тільки при світінні настільної лампи на поверхню монітора

Що робити, якщо монітор нічого не показує (чорний екран)

відключення «зайвого» обладнання, діагностика системного блоку

У деяких випадках “винуватцем” проблеми може стати несправність якогось периферійного обладнання: ще один монітор, принтер, сканер і т.д. Навіть “збійна” плашка ОЗУ може стати причиною в несправності.

робити, якщо, комп, ютер, бачить, монітор

З метою діагностики, порекомендував би виконати наступне:

  відкрити кришку системного блоку і почистити його від пилу (в тому числі слоти під ОЗУ і відеокарту);

далі зняти всі плашки ОЗУ і почистити їх контакти гумкою (більш докладно про це). Після, встановити тільки одну планку пам’яті (на час діагностики);

Чистка контактів пам’яті гумкою і пензликом

 • відключити від материнської плати дисковод, передню панель з USB-роз’ємами, плати розширення (мережеві і звукові карти, тюнери, модеми та ін.). жорсткі диски;
 • далі підключити до системного блоку тільки монітор і харчування (ні клавіатуру, ні мишку, ні принтери тощо підключати не потрібно!);
 • включити пристрій і перевірити працездатність;
 • якщо комп’ютер запрацював: вимкніть його, і почніть поступово підключати все, що ми раніше відключили (перевіряючи працездатність PC після кожного свого дії). Наприклад, підключили ще одну планку ОЗУ. включили PC, якщо все працює, знову вимкнули і підключили наступну “залізяку”.
 • Таким відносно простим чином, крок за кроком, можна знайти несправність. Нерідко, до речі, причина проблеми криється в який-небудь передньої панелі з USB-портами, в яких сталося коротке замикання.

  Монітор показує зображення, а комп’ютер працює

  Доброго вам дня!

  Сьогоднішня замітка буде про одну досить популярною проблеми, зіткнутися з якою можна як в разі якихось серйозних поломок, так і з-за якоїсь нісенітниці.

  Наприклад, не так давно в одному сусідньому офісі (з моїм місцем перебування) дві дівчини вирішили пересунути меблі (разом з PC, що перебували на них). Після цього дії, вони зіткнулися з тим, що монітор на одному з комп‘ютерів не показує зображення! Як виявилося потім, при перестановці у них трохи відійшов HDMI-кабель з роз’єму (добре хоч здогадалися вимкнути пристрої, а не переносити їх у включеному стані, інакше HDMI міг і згоріти.).

  Власне, нижче приведу ряд простих дій, які допоможуть вам діагностувати і знайти причину відсутнього зображення (по крайней мере, перш ніж звертатися в сервіс, краще самостійно виключити різну “дрібниця”.).

  Компьютер включается, но нет изображения на мониторе!Ремонт компьютеров.Черный экран

  чи є інші порти на моніторі / відеокарти?

  Як правило, на більшості моніторів і відеокарт є як мінімум 2-3 різних порту для отримання / передачі відеосигналу. На сьогоднішній день це HDMI, VGA, DVI і Display Port.

  Так ось, в ряді випадків проблема виникає з одним з портів, але сам пристрій може бути цілком робочим (наприклад, на тій же відеокарті міг згоріти HDMI порт, але бути справним DVI).

  Тим більше, що в більшості випадків подібна перевірка нічого не варто. тому що в комплектації до багатьох моделей моніторів йдуть відразу кілька кабелів (і навіть перехідників).

  ЧТО ДЕЛАТЬ ? НЕТ СИГНАЛА НА МОНИТОР черный экран при включении NO SIGNAL РЕШЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ

  перевірка кабелів, роз’ємів, перемикачів

  І так, перше, на що рекомендую звернути увагу: а чи працює сам системний блок, чути чи гул від кольорів, моргають чи світлодіоди на корпусі?

  Також огляньте задню стінку системного блоку. на ній є доп. перемикач (зазвичай, він розташований поруч з роз’ємом для живлення, див. скріншот нижче). Зрозуміло, він повинен бути в режимі “Включений”.

  Якщо мова йде про ноутбук: обов’язково підключіть до пристрою блок живлення. Якщо батарея стара. розряджатися вона може в лічені миті (навіть, якщо ви не працювали за пристроєм).

  READ  Як відкрити файл xlsx на комп'ютері

  Якщо комп’ютер зовсім не подає ознак життя (не включається). рекомендую ознайомитися з цим матеріалом: https://ocomp.info/ne-vklyuchaetsya-kompyuter.html

  Після, якщо системний блок все ж подав ознаки життя, перевірте кабель, яким підключений ваш монітор до нього (зазвичай це HDMI, Display Port, VGA або DVI): чи немає на ньому видимих ​​пошкоджень? Наприклад, часто кабелі можуть скручуватися, ламатися, перегризають домашніми вихованцями і т.д.

  • пере-підключити відео-кабель до PC і монітора (нерідко згодом роз’єми і порти можуть “розхитуватися” і почати люфтіть. а така проста дія допоможе виключити відсутність з’єднання.);
  • перевірити роботу пристрою, використавши новий (завідомо справний) відео-кабель (HDMI, VGA.). У рідкісних випадках видимих ​​пошкоджень у кабелю може не бути, однак, всередині мідні жилки можуть бути пошкоджені!

  Відповідно до стандарту POST, якщо відеокарта згоріла (наприклад) і не відповідає на запити материнської плати. то після включення PC замість зображення ви почуєте один довгий і два коротких сигналу “біііп”. (Прим.: в системному блоці встановлений спец. Спікер (динамік), який і буде “гудіти”).

  скидання налаштувань BIOS / UEFI

  Якщо ви помічаєте, що при включенні PC на ньому на мить з’являється зображення з логотипом виробника, проходить ініціалізація, а потім, коли повинна почати завантажуватися Windows. все пропадає. спробуйте зайти в BIOS і скинути настройки в дефолтні (за замовчуванням).

  До речі, подібна поведінка PC може вказувати і на проблему з HDD (але в попередньому кроці, якщо ви відключали від мат. Плати диск. вона повинна була б бути виявлена.).

  Також при цьому, як правило, на екрані з’являються характерні помилки.

  Щоб не повторюватися тут, як виконати подібну процедуру, наведу пару посилань на свої попередні замітки (інструкції).

  1) Як увійти в BIOS (UEFI) на комп’ютері або ноутбуці [інструкція]. https://ocomp.info/kak-voyti-v-BIOS.html

  На SIM все. додатки вітаються.

  Чи правильно вибране HDMI в настройках

  У сучасних моніторів і телевізорів часто в наявності кілька HDMI портів (2 ÷ 4). І з цієї причини часто виникає одна популярна помилка [неуважності]: кабель підключається, скажімо, до порту HDMI-1, а в налаштуваннях TV [Input] вказується HDMI-2. Зрозуміло, що ніякого зображення на екран не передається (TV його “чекає” на іншому порту).

  Банально, але перевірте ще раз до якого порту ви підключилися, і що зазначено в настройках TV / монітора (звідки отримувати “картинку”). Див. Скрін нижче.

  Зверніть увагу на один момент: на деяких пристроях може бути перепутана маркування портів. Стикався з цим раз при налаштуванні TV: як виявилося, просто на симетричну кришку нанести маркування “вгору-ногами”. Виходячи з цього, спробуйте “проклацувати” в налаштуваннях TV / монітора все HDMI порти, що є в настройках.

  Чому PC / ноутбук можуть не “бачити” другий монітор, TV

  Перевірка кабелів

  У найпершу чергу зверніть увагу на кабель, їм може бути VGA, HDMI або DVI, в залежності від типу монітора. Огляньте його на наявність обриву або здавлювання.

  Якщо у вас є вдома запасний кабель, то спробуйте підключити його. І тоді відразу стане зрозуміло в кабелі справу чи ні.

  Іноді відбувається так, що у вас є виділена відеокарта, а кабель монітора під’єднано до роз’єму материнської плати. Тому потрібно перевірити правильність з’єднання і підключити до самої відеокарти.

  Ще один момент полягає в тому, що, можливо, несправний або відійшов кабель живлення. Для цього необхідно подивитися чи горить індикатор на моніторі. Якщо індикатор не горить, то спробуйте натиснути на кнопку включення / вимикання монітора.

  налаштування відеодрайвера

  У цьому підрозділі можна виділити 2 проблеми:

  • у вас взагалі не встановлені / без оновлення відеодрайвера (стоять ті, які були інстальовані в систему разом з Windows);
  • в настройках відеодрайвера відключена “картинка” на другому дисплеї.

  Для початку рекомендую відкрити панель управління вашим відеодрайвером. Як правило, достатньо скористатися значком в треї (біля годинника), см. Скрін нижче.

  Другий варіант. відкрити панель управління Windows, перевести відображення в великі значки, і знайти посилання на панель управління відеодрайвером (настройку графіки Intel, як в моєму прикладі нижче).

  Панель управління. великі значки / клікабельно

  Якщо у вас подібних посилань на настройку немає, швидше за все у вас не встановлені драйвера. Спробуйте зайти в диспетчер пристроїв (для цього натисніть WinR. і використовуйте команду devmgmt.msc). і подивитися вкладки “Відеоадаптери” і “Інші пристрої”. Якщо у вас драйвер на відеокарту встановлено. ви повинні побачити назву свого адаптера, якщо немає. щось на кшталт “Видеоконтроллер (VGA сумісний)”, див. Приклад нижче.

  робити, якщо, комп, ютер, бачить, монітор

  Зазначу, що нередка і інша ситуація: драйвер може бути встановлений, а панель управління відсутні. У цьому випадку також необхідно переустановити (оновити) відеодрайвер.

  READ  Що означає синій екран на ПК

  В панелі управління драйвером, як правило, необхідно відкрити розділ “Дисплей / кілька дисплеїв” (приклад для відеокарт IntelHD) і натиснути кнопку “Знайти” (якщо PC не бачить другий дисплей). У цьому ж розділі можна вибрати режим роботи дисплея, вказати кількість активних екранів та ін. Параметри.

  Панель управління Intel. кілька дисплеїв / Клікабельно

  Якщо торкатися відеокарт AMD / nV “Дисплей / установка декількох дисплеїв” (див. Скрін нижче). Там також можна вказати, які дисплеї будуть використовуватися, перевірити їх конфігурацію, задати параметри та ін.

  Чому монітор не бачить комп’ютер через vga

  Намагаюся підключити до комп’ютера другий монітор по HDMI (щоб на основному працювати, а на другому поглядати за телебаченням). Але на другому моніторі чомусь просто чорний екран (немає всякої подоби).

  Я його перевіряв на іншому PC. працює. Міняв драйвера, міняв ОС Windows 7 на Windows 10. ефекту нуль.

  Взагалі при підключенні до комп‘ютера (ноутбуку) TV або другого монітора. зазвичай, зображення на ньому має з’являтися відразу ж (без зайвих рухів тіла). У вашому випадку, дуже ймовірно, що сигнал з PC зовсім не надходить до монітора (наприклад, може бути перебитий кабель HDMI, “розбиті” роз’єми і через це поганий контакт, проблема з відеодрайвером та ін.).

  Власне, в цій статті постараюся привести все ті моменти, які потрібно перевірити для того, щоб відновити роботу пристроїв (дії йдуть по кроках, приблизно так і рекомендую шукати причину).

  Півроку роботи комп’ютера

  Якщо поломка пов’язана з некоректною роботою PC, то це досить легко перевірити. Якщо комп’ютер не бачить монітор через VGA-кабель, то досить спробувати підключити екран до іншого пристрою. Сьогодні майже всі сучасні телевізори оснащені таким же роз’ємом. Однак якщо перевірити роботу монітора таким чином неможливо, то варто звернути увагу на деякі нюанси.

  Якщо компютер працює несправне, то на ньому можуть почати блимати світлові індикатори. При появі будь-яких проблем кнопка включення або будь-який інший індикатор PC починає блимати червоним світлом. Крім цього, комп’ютер може видавати характерні звукові сигнали. Всі ці ознаки вказують на те, що проблема не з монітором, а з самим PC.

  Якщо комп‘ютер не бачить монітор і при цьому «пищить», то це говорить про можливі проблеми з відеокартою або материнською платою. У цьому випадку варто звернутися в сервісний центр або постаратися самостійно з’ясувати, в якому саме вузлі відбуваються збої.

  Іноді монітор підключений нормально, а PC без проблем включається в штатному режимі, але на екрані нема зображення. Можливо, пристрій просто знаходиться в режимі сну. В цьому випадку можна спробувати натиснути на будь-які кнопки на клавіатурі або посувати миша. Якщо комп’ютер не бачить монітор, то не варто впадати у відчай, є ще маса варіантів виправлення проблеми.

  перевіряємо обладнання

  Щоб виправити проблему, можна спробувати відключити від комп‘ютера клавіатуру, мишку, зовнішні жорсткі диски, принтер, сканер, колонки і всі інші пристрої. Іноді через проблеми зі стороннім обладнанням може працювати нестабільно в найнесподіваніших вузлах.

  Після цього потрібно включити тільки монітор і компютер і дочекатися завантаження. Якщо це не допомогло, то потрібно оглянути всі наявні на пристроях роз’єми. Дуже часто користувачі висмикують кабелі занадто різким рухом, через що порти перестають функціонувати нормально.

  Якщо вони пошкоджені, то можна спробувати самостійно вирішити проблему або віднести пристрій до сервісного центру. Як правило, в роз’ємах гнуться порти, це видно неозброєним поглядом. Тому можна спробувати вирівняти їх своїми руками.

  BETATECH.COM.UA 2022