Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Що таке HDR в камері смартфона

Table of Contents

Как использовать режим HDR в телефоне Андроид?

Режим HDR в смартфоні: що це?

HDR розшифровується як High Dynamic Range. високий динамічний діапазон). Даний режим дозволяє програмно підбирати співвідношення яскравості, кольоровості і контрасту в знімку. Камера смартфона послідовно знімає три кадри з різними експозиціями, тобто співвідношеннями витримки і освітленості. Автоматичний Focus при цьому захоплює ділянки кадру з різними ступенями яскравості і фокусної відстані.

Після зйомки система автоматично аналізує отримані кадри і комбінує фінальний знімок з урахуванням самих чітких ділянок. На виході виходить фотографія з ідеальним поєднанням темних, світлих, яскравих і контрастних деталей.

таке, камера, смартфона

Ultimate HDR Camera

Ultimate HDR Camera скачується безкоштовно, так що доведеться потерпіти вбудовану рекламу. При цьому утиліта має досить проробленим функціоналом. При запуску Ultimate HDR Camera, оболонка додатки вбудовується в управління камерою смартфона. Зробивши знімок, користувач може налаштувати основні параметри зображення:

 • рівень тіні
 • рівень HDR
 • насиченість
 • яскравість

Додаток також містить вбудовану галерею, дає можливість встановити таймер зйомки, включити спалах і переключитися на фронтальну камеру.

Нижче ви можете подивитися пару прикладів фотографій, зроблених за допомогою Ultimate HDR Camera:

Процес зйомки в додатку можна подивитися тут:

Тепер ви знаєте, що таке режим HDR в камері смартфона, а також які чинники слід враховувати при створенні HDR-знімків. У вас є ефектні кадри, зняті в даному режимі? Поділіться своїми кращими роботами в коментарях до даної статті!

Як знімати в HDR-режимі?

Зараз відповідною функцією наділені практично всі програми «Камера», яким оснащені сучасні смартфони. Це означає, що встановлювати якісь додаткові додатки для фотозйомки не потрібно. Значок HDR може перебувати в меню вибору режимів. А в багатьох випадках його можна знайти прямо на головному екрані «Камери», поруч з активацією спалаху. Як би там не було, а від вас вимагається дотику до цієї іконці.

Далі ви робите знімок звичним дотиком до кнопки спуску затвора. Але якщо звичайна фотографія створюється за частки секунди, то у випадку з режимом HDR вам доведеться якийсь час почекати. Постарайтеся одну-дві секунди тримати смартфон нерухомо. Це важливо! В іншому випадку у вас нічого вийде.

Деякі сторонні додатки надають настройки HDR-режиму. Тобто, ви зможете вибрати, наскільки буде змінюватися експозиція при створенні декількох кадрів. У встановлених програмах «Камера» такого налаштування зазвичай немає.

Різниця між звичайним фото і HDR наявності.

Ось і все, HDR-фотографія готова! Нічого складного!

Історія створення HDR

Як же компанія, ніколи не займалася камерами, створила алгоритм, який творить чудеса, використовуючи звичайні, за мірками флагманів, камери Nexus і Pixel?

Все почалося в 2011 році, коли Себастьян Трун (Sebastian Thrun), глава компанії Google X (тепер уже просто X), підшукував камеру для окулярів доповненої реальності Google Glass. Масогабаритні вимоги пред’являлися дуже жорсткі. Розмір матриці камери повинен був бути ще менше, ніж в смартфонах, що вкрай негативно позначалося б на динамічному діапазоні і приводило б до появи безлічі шумів на фотографії.

Вихід залишався один. спробувати поліпшити фотографію програмно, за допомогою алгоритмів. Це завдання мав вирішити Марк Лівою (Marc Levoy), викладач факультету інформатики Стенфордського університету, експерт в області обчислювальної фотографії. Він займався технологією захоплення і обробки зображень на базі програмного забезпечення.

Марк сформував команду, відому як Gcam, яка зайнялася вивченням методу Image Fusion (сплав зображень), заснованого на об’єднанні серії знімків в один кадр. Фотографії, оброблені за допомогою цього методу, виходили більш яскравими і різкими, мали малу кількість шумів. У 2013 році технологія дебютувала в Google Glass, а потім, в цьому ж році, перейменована в HDR, з’явилася в Nexus 5.

Ще один нічний знімок з Nexus 5

Що таке HDR

High Dynamic Range (високий динамічний діапазон). це спеціальний режим роботи, що запускає зйомку серії кадрів з подальшою обробкою результатів. Підсумком обробки є один єдиний знімок, зібраний як пазл з найбільш вдалих шматочків серії.

Присутність режиму HDR в телефоні дозволяє знімати вдалі кадри не тільки в ідеальних умовах. Справа в тому, що кожен зі знімків серії, розглядуваної на пазли, робиться на різних настройках камери. В результаті одна частина кадру виходить краще, а інша. гірше.

Потім спеціальний алгоритм збирає з найбільш сфокусованих, контрастних і різких пазлів фактично ідеальний кадр, пригнічуючи всі шуми і нарощуючи чіткість і насиченість. Саме так і формується ідеальний знімок в неідеальних умовах.

Програми для створення зображень HDR

Важливо розуміти, що отримати справжні фотографії HDR можна тільки шляхом злиття і обробки декількох кадрів, знятих з різною експозицією, причому не має значення, чи будуть фото створюватися вручну або в автоматичному режимі на камеру Вашого пристрою. Що ж стосується створення HDR-зображень зі звичайних файлів JPEG або навіть RAW за допомогою програм на зразок Dynamic photo HDR або Photomatix Pro, то в даному випадку мова може йти тільки про надання ефекту високого динамічного діапазону, але ніяк не про створення повноцінного HDR.

Створити HDR-фото з 8-бітних зображень, з якими зазвичай доводиться мати справу в інтернеті, не можна, так само як не можна його створити шляхом освітлення тіней і затемнення світлих ділянок з одного RAW-файлу. І в тому, і в іншому випадку отриманий файл буде псевдо HDR-зображенням. Проте, використовуючи такі додатки як EasyHDR, Photomatix Pro, HDR Efex Pro, Adobe Photoshop, Dynamic photo HDR, Corel PaintShop Pro і їм подібні, можна надати звичайним зображенням подобу HDR, поліпшити кольоровість, привнести в них ефект сюрреалізму.

Що таке HDR в камері телефону? High Dynamic Range. розширення динамічного діапазону цифрового знімка

Прагнення виробників смартфонів зробити свою продукцію більш привабливою для покупців призвело до того, що зараз досить важко знайти пристрій, в якому б була відсутня вбудована цифрова камера. Десятки мегапікселів, складні алгоритми обробки зображення, автоматичне налаштування діапазону Здавалося б, досить вибрати бажаний кадр і натиснути кнопку, а все інше зробить автоматика.

READ  Як включити камеру на ноутбуці ASUS

HDR Pro

В рамках статті марно намагатися описувати всі існуючі програми для смартфонів, в яких реалізований режим зйомки з розширеним діапазоном, так як їх кількість обчислюється десятками.

Камера SNAP

Мабуть, кожен, хто задавався завданням підібрати собі гарну програму для фотографування, стикався з рішенням від розробника Marginz Software. Snap Cam у багатьох користується заслуженою популярністю, що пояснюється декількома факторами. Серед них підтримка і своєчасний випуск нових версій; деякі функції є унікальними; програма увібрала в себе практично все, що може зацікавити як професійного, так і початківця фотографа. Зокрема, саме при роботі з нею простіше всього зрозуміти, що таке HDR в камері телефону. Для задіяння режиму після інсталяції і запуску необхідно шляхом обертання графічного колеса налаштувань (версія 7.х.х) вибрати HDR. Чи залишиться зробити знімок. За замовчуванням будуть збережені три кадри з різною експозицією, серед яких можна вибрати кращий. Функція збереження проміжних знімків, якщо вона не потрібна, деактивується в настройках. розділ HDR. В цьому випадку весь процес зйомки відбувається повністю автоматично, крім, зрозуміло, натискання кнопки. Любителів «погратися» з настройками може зацікавити фокусування між проміжними кадрами, а також мілісекунди затримки. Програма допускає коригування чіткості, яскравості, дозволу знімків, обрізку та ін. Передбачається покупка ліцензії.

Що таке HDR в камері телефону

Насправді принцип роботи даного режиму досить простий. HDR-зйомка передбачає, що камера за одиницю часу робить не один, а відразу кілька кадрів, при цьому в фоновому режимі фокусуючись на предметах з різним рівнем освітленості.

базовий функціонал

Затребуваність режиму HDR привела до того, що все більше виробники смартфонів стали включати в свої операційні системи додаток для роботи з камерою, в якому спочатку передбачена можливість здійснення знімків з високим динамічним діапазоном. Правда, при використанні стічних (базових) рішень говорити про велику кількість будь-яких додаткових налаштувань не доводиться. Наприклад, в популярній збірці CyanogenMod натискання на три точки виклику меню відкриває вікно, де можна дозволити або заборонити використання режиму HDR. Паралельна робота даної функції і спалаху неможлива. Варто відзначити, що дуже часто недорогий телефон з гарною камерою, знімає в звичайному режимі, дозволяє отримувати більш якісні фотографії, ніж дорожчий, але з низькоякісної матрицею.

де застосовується

Відповівши на питання, що таке HDR в камері телефону, багато хто напевно захочуть наступним питанням: а навіщо він потрібен? Крім більш яскравих знімків, дана технологія застосовується в багатьох мобільних додатках з фільтрами для фотографій. Різні спеціальні ефекти, які пов’язані зі змінами тіней, контрастності, згладжування або розмиття можуть також включати в себе використання даної функції.

Однак дуже важливо мати хороший дисплей з високою роздільною здатністю, так як не всі екрани можуть передавати в повній мірі ту картинку, яка виходить в результаті використання HDR. Можливо, що деякі бюджетні смартфони можуть робити знімки, використовуючи високий динамічний діапазон, але при цьому фотографія буде мало чим відрізнятися від звичайної.

Плюси і мінуси від даної функції

Спробувавши розібратися в тому, що таке HDR в камері телефону ви напевно зіткнетеся з тим, що знімки, які зроблені з використанням даної технології починають мати дуже великий обсяг, тобто займати багато місця в пам’яті вашого смартфона. Для пристроїв, де присутнє великий обсяг простору сховища, подібна особливість не створює будь-яких пробем. В даному випадку мова йде про гаджетах, пам’ять яких дорівнює, наприклад, 128GB або навіть більше, за рахунок флеш-накопичувачів. А от у випадку зі смартфонами з малим хранілещем, функція HDR прівёдет ​​до швидкого переповнення і нестачі місця. Звичайно, це не критично, але постійні повідомлення про брак пам’яті можуть набридати і заважати користувачам під час роботи.

Що таке HDR в камері телефону і навіщо він потрібен?

Що таке HDR в камері телефону? З таким запитанням напевно задавав собі мало не кожен власник смартфона з подібною функцією. Залежно від технічних характеристик та інших факторів, деякі користувачі можуть не побачити різницю між фоторафа, які зроблені, коли функція HDR в камері телефону була включена, і в порівнянні зі звичайними знімками. Однак відмінності все ж є і вони істотні.

Що таке HDR в камері телефону?

Якщо не вникати в технічні складності, то це особливий формат обробки фотографій в момент збереження знімків. Не беручи за основу складні аспекти, пов’язані з програмуванням, дана функція дозволяє робити знімки більш яскравими і контрастними. Подібне відбувається завдяки розширенню яркостного діапазону, який не завжди бачимо неозброєним оком або використовуючи звичайні фотографії.

Крім того, включена функція HDR в камері телефону впливає на розмір файлів, в зв’язку з особливостями збереження отриманих знімків. Даний аспект присутній і на інших пристроях, наприклад, фотоапаратах.

Так чи корисний HDR

З огляду на сучасні тендеції, пов’язані з новими прийомами для отримання прибутку, компанії-виробники мобільних пристроїв готові використовувати будь-які можливості для підвищення вартості, престижу і конкурентних переваг для своєї продукції. Однак технологія цілком прижилася і присутній в камерах багатьох мобільних телефонів, особливо це стосується дорогих моделей і флагманів, починаючи з Samsung Galaxy S4 і iPhone четвертої моделі, ну і само собою, в новіших моделях, які стали приймачами подібних гаджетів.

абревіатура HDR

Вона розшифровується як High Dynamic Range. Якщо перевести її з англійської мови, то вона буде означати високий динамічний діапазон. Однак повна назва даної технології особливо не прижилося, на відміну від скороченого варіанту. В цілому назва відображає сутність технології. вона дозволяє збільшити діапазон яскравості і глибину кольору.

Функція HDR в камері телефону. це не тільки спосіб прорекламувати додаткові можливості будь-якого смартфона, але і цілком цікава технологія, яка дозволить поексперементувати зі знімками.

В інтернеті є велика кількість фотографій, в основному це природа і різні пейзажі, які виконані за допомогою високого динамічного діапазону. Вони дуже насичені яскравими фарбами і передають великий спектр різних кольорів, які потрапили в об’єктив.

Технологія HDR може використовуватися не тільки в мобільних пристроях, вона також застосовується і в професійних фотоапаратах, а це дає фотографу більше інструментів для творчості. Крім того, є телевізори з підтримкою цієї функції, вони роблять картинку більш жвавою і яскравою.

Таким чином, була дана відповідь, що таке HDR в камері телефону, а також у чому сутність цієї технології, незалежно від пристроїв, на яких вона застосовується.

Что такое HDR | Технология HDR | ЗАЧЕМ НУЖЕН HDR? ��

Переваги та недоліки HDR

 • Алгоритм чудово усуває шуми з фотографій, практично не спотворюючи деталі.
 • Кольори в темних сюжетах набагато більш насиченим, ніж при однокадрова зйомці.
 • Рухомі об’єкти на знімках рідше двояться, ніж при зйомці в режимі HDR.
 • Навіть при створенні кадру в умовах недостатньої освітленості ризик розмиття картинки через тремтіння камери зведена до мінімуму.
 • Динамічний діапазон ширше, ніж без використання HDR.
 • Передача кольору переважно виходить природніше, ніж при однокадрова зйомці (не для всіх смартфонів), особливо по кутах знімка.
READ  Яка SIM карта в iPhone 11

На нижче розміщених ілюстраціях зліва розташована фотографія із стічною камери Galaxy S7, а в правій частині. фото в HDR через Google Камеру на тому ж пристрої.

Нічні фотографії міста. Тут прекрасно видно, що HDR дає нам можливість отримати чітке зображення групи громадян, що розташувалися під вивіскою Білайн. Небо виглядає чисто, дорожній знак чітко. Трава, як і має бути, зелена. Вивіска Білайн з правильною передачею кольорів. Чітка промальовування балконів, проводів і крон дерев. Важливо. опрацювання деталей на деревах справа (в тіні) у HDR дещо гірше, ніж у стокової камери.

Недоліків у HDR мало, та й носять вони несуттєвий характер для більшості сюжетів. По-перше, для створення HDR фотографії потрібно багато ресурсів процесора і оперативної пам’яті, що призводить до ряду негативних наслідків:

 • підвищується витрата акумулятора, і пристрій гріється при об’єднанні серії знімків;
 • не можна швидко зробити кілька знімків;
 • миттєвий попередній недоступний; фотографія з’явиться в галереї після закінчення обробки, яка на Snapdragon 810 триває від до чотирьох секунд.

Частково ці проблеми вже вирішені за допомогою Pixel Visual Core. Але цей співпроцесор, швидше за все, так і залишиться козирем Google Pixel.

По-друге, для роботи алгоритму необхідно як мінімум дві фотографії, а в середньому відбувається захоплення чотирьох-п’яти кадрів. Тому:

 • обов’язково виникнуть ситуації, в яких алгоритми будуть давати збої;
 • HDR трохи програє класичного HDR за охопленням динамічного діапазону;
 • створення однієї фотографії і її обробка з використанням швидкого ISP-співпроцесора буде краще в екшен-сценах, тому що дозволяє уникнути двоїння і змазування об’єктів при невисокій витримці.

Недоліки HDR з доповіді його розробників

Нічна фотографія з безліччю рухомих об’єктів

Що таке HDR

HDR (High-Dynamic Range Low Noise). це алгоритм, який має ряд видатних можливостей і при цьому позбавлений недоліків HDR. На відміну від HDR новий алгоритм HDR майже не боїться тряски смартфона і рухів в кадрі. Крім того цей алгоритм здатний підвищувати якість передачі кольору, що вкрай важливо при поганому освітленні і по краях кадру, разом з цим він сильно розширює динамічний діапазон фотографії. Ну і нарешті, алгоритм HDR здатний усувати шуми практично без втрати деталізації.

Першим з смартфоном володарем підтримки HDR у 2013 році став Nexus 5. Оновлення Android 4.4.2., Яке принесло з собою підтримку режиму HDR, що докорінно змінило якість нічних знімків. Яскравість по всьому полю кадру не особливо звичайно змінилася, але зате при збереженні дрібних деталей практично зникли шуми. Ну і звичайно ж, не могла не порадувати прекрасна передача кольорів, різко відрізняючись знімки Nexus 5 від знімків інших смартфонів того часу.

Основний принцип роботи HDR

Для збереження максимальної кількості деталей на кінцевій фотографії Після натискання кнопки спуску затвора камера захоплює цілу серію кадрів з короткою витримкою, тобто недоекспонованих знімків. Кількість кадрів залежить від рівня освітленості і кількості деталей в тіні. Потім вся серія знімків об’єднується в один.

Завдяки заниженою витримці кожна фотографія в серії щодо чітка. Для основи використовується найкращий з перших трьох кадрів як по різкості, так і по деталізації. Після чого система розділяє всі отримані кадри з цієї серії на фрагменти і перевіряє сусідні фрагменти на сумісність. У разі виявлення зайвих предметів в одному з фрагментів, алгоритм видаляє цей фрагмент і вибирає схожий з іншого кадру. Далі знімки обробляються за допомогою спеціального алгоритму для зменшення розмитості зображень, який застосовується в основному в астрофотографії.

Отже, використання короткої витримки означає, що нашій фотографії від пересвеченних місць, розширюючи динамічний діапазон знімка. Залишилося тільки видалити шуми на темних ділянках спеціальним алгоритмом.

Після цього фотографія обробляється системою придушення шумів. Система включає в себе метод усереднення кольору пікселів на основі декількох знімків і систему передбачення появи шумів. На кордонах переходів тону і зміни текстури мета «шумодава» мінімізувати втрату деталізації навіть ціною наявності невеликого шуму, але на ділянках з рівномірною текстурою алгоритм вирівнює картинку майже до ідеально рівномірного тону і з чудовим збереженням переходів всіх відтінків.

Робота шумодава в складних умовах. Зліва до обробки, а праворуч. після

І нарешті виконується постобработка отриманого зображення. Алгоритм мінімізує часткове затемнення отримане в результаті попаданням світла під похилим кутом (виньетирование). Замінює пікселі висококонтрастних країв на сусідні (хроматична аберація). Відтінки зеленого робить більш насиченими, сині і пурпурні відтінки зміщує в сторону блакитного. Так само підсилює різкість (Шарпінг) і робить інші операції значно підвищують якість підсумкової фотографії.

Фотографія, зроблена стокової камерою Samsung в HDR, зліва, а справа фотографія, створена в Gcam в HDR. При порівнянні цих двох фотографій кидається в очі, що за рахунок втрати деталізації неба краще промальовано об’єкти на землі.

Що таке HDR і як включити на телефоні

До недавнього часу камери стільникових телефонів лінійки Pixel і Nexus не являли собою нічого особливого, але розробники Google впровадили новий механізм обробки поста фотографій HDR, завдяки якому вони піднялися на перші позиції різних рейтингів. І якщо вам цікаво дізнатися про те, як працює HDR і як активувати його на своєму смартфоні,

Як включити HDR на телефоні

Якщо у вас смартфон на Exynos, то вибір невеликий. Переходь в тему обговорення на XDA, відкривайте спойлер V8.3b Base (якщо у вас Android або Pixe2Mod Base (для Android 7) і качайте останню версію. Також ви можете відвідати групу в Telegram, де оперативно викладають всі оновлення Google Камери.

Власникам смартфонів з процесом Qualcomm доведеться пошукати. Ентузіасти активно підтримують версії Google Camera з HDR для безлічі смартфонів. Рекомендую погуглити і прогулятися по темам обговорення камери і самого пристрою на таких форумах як XDA. Як мінімум там будуть користувачі, які намагалися запустити HDR.

До всього вищесказаного згадаю, що в інтернеті є сторінка, де зібрані практично всі версії Google Camera, на якій зручно тестувати різні Gcam на маловідомих пристроях.

Історія створення HDR

Історія створення алгоритму творить чудеса використовує звичайні камери Nexus і Pixel почалася в 2011 році, коли глава компанії Google X Себастьян Трун (Sebastian Thrun) вирішив підшукати камеру для окулярів доповненої реальності Google Glass. Він пред’являв дуже жорсткі вимоги до масою і габаритами. Розмір матриці камери необхідно було зробити ще менше, ніж в смартфоні, що призвело б до появи великої кількості шумів на знімку. Тому було вирішено спробувати поліпшити якість фотографії за допомогою алгоритмів. Цим і зайнявся викладач факультету інформатики Стенфордського університету, експерт в області обчислювальної фотографії Марк Лівою (Marc Levoy), який займався технологією захоплення і обробки зображень на базі програмного забезпечення.

Команда Gcam, під керуванням М. Лівою, зайнялася вивченням методу об’єднання декількох знімків в один кадр (Image Fusion). Якість фотографій оброблених за допомогою цього методу помітно покращився. Вони ставали яскравішими і чіткими, а кількість шумів помітно зменшувалася.

READ  Як вимкнути iPhone якщо завис екран

Зачем смартфону HDR? Что такое HDR-режим и как он работает?

Ця технологія дебютувала в 2013 році в Google Glass. Потім, перейменована в HDR, в цьому ж році з’явилася і в Nexus 5.

Як працює HDR

Технологія HDR. надзвичайно складна. Тому розбирати її детально в рамках цієї статті ми не будемо, але головний принцип роботи розглянемо.

Як працює HDR камери

Вважається, що з активованим HDR камера робить три знімки з різною експозицією (простою мовою. Супер-світлий, нормальний і супер-темний кадр), а потім об’єднує їх в один. Насправді реалізовано це трохи інакше (смартфон на льоту комбінує області зображення за рахунок внутрішніх обчислень за певним алгоритмом), але ефект виходить саме такий. фотографії без втрати деталей в яскравих і темних областях.

Як включити HDR Кнопку включення HDR ви знайдете в камері свого телефону, виглядає вона приблизно так:

Також HDR може ховатися в настройках камери або в спеціальних режимах зйомки (залежить від виробника пристрою).

Практичне застосування HDR в мобільній фотозйомці

Перейдемо від теорії до практики і подивимося, як користуватися HDR в побутових умовах. Класичний приклад відомого ефекту HDR на фотографіях низькою контрастності в сонячний день.

На знімку суцільні засвітки, втрата контрасту, низька деталізація.

Як бачите, освітлення зйомки все таке ж невдале. проти сонця, тільки деталей значно додалося.

Ще один приклад, тільки тепер навпаки. HDR буде виправляти надто темні області фотографії, вирівнюючи контраст.

У цьому варіанті затемнені області вже стали читаються. Тобто якби ви робили проектну документацію, то активоване HDR вам би заощадив купу часу на підборі правильного ракурсу, щоб уникнути глибоких погано читаються на знімку тіней.

У практичному плані використовувати HDR дуже легко. ставте в додатку для камери вашого смартфона режим Auto (автоматичний) або On (включено, постійний) і знімайте.

У більшості смартфонів HDR реалізований в легкому варіанті, реактивно працює при зйомці з рук і не боїться рухомих об’єктів при хорошому освітленні, хоча в теорії їх бути не повинно :-).

Інші приклади фотографій з HDR ви можете подивитися в статті Смартфон Realme 6 Pro. зимова зйомка, пам’ятники архітектури. Там все було знято з включеним HDR, тому небо синє, а будівлі красиві.).

Що таке HDR? Як працює HDR в камері смартфона

HDR. High Dynamic Range або високий динамічний діапазон (розширений динамічний діапазон). Технологія обробки медійного контенту на екрані і при зйомці. Зрозумілою мовою HDR означає просто високий діапазон між найсвітлішими та найтемнішими частинами зображення. HDR значно розширює деталізацію картинки прагнучи показати її так, як бачить людське око навколишню дійсність з найменшими нюансами в темних і світлих місцях, а не просто ці самі темні і світлі плями на знімках.

В даному випадку нас цікавить HDR камери смартфона і як воно працює при фотографуванні. Ця опція присутня на всіх сучасних мобільних апаратах, починаючи з середнього класу. Залежно від телефону, виробники за замовчуванням активують HDR в режимі Auto і смартфон сам визначає, коли потрібно використовувати HDR, а коли немає.

Як протестувати HDR на камері свого смартфона

Ви можете самостійно перевірити HDR камери свого смартфона за допомогою нехитрого способу. Після обіду, коли освітлення вже буде не вистачати, поставте біля монітора який-небудь невеликий приклад, сфокусуйте вручну на ньому камеру і зробіть два знімки з відключеним і включеним HDR.

На даному фото видно, що екран монітора засвічений, так як експозиція камери підбудовувалася під сфокусований об’єкт. фігурку, щоб для неї вистачило світла (в результаті чого найсвітліша область. екран монітора, виявилося засвічений) на знімку. Якби ми Focus зробили на моніторі, то на знімку до нього б вже повернулася деталізація, але фігурка виявилася б несфокусованого і темної.

Тепер аналогічний кадр із застосуванням HDR:

У цьому прикладі інформація на моніторі вже читається, а фігурка освітлена точно так же, як і на попередньому знімку. Смартфон скомпонував правильно темні і світлі області і врятував знімок.

Зрозуміло, HDR. це не абсолютна панацея і не замінює досвід, почуття кадру і прямі руки фотографу. Але деякі косяки дана технологія виправити може. Особливо звичайному власникові смартфона. туристу на відпочинку.

Ще HDR професійно можна робити вручну. Тобто з використанням штатива робите знімки з різною експозицією, а потім поєднуєте їх за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Як включити HDR

Для цього просто відкрийте настройки в додатку камери.

Як правило, HDR стоїть на одному з перших місць. Іконка повинна розташовуватися в одному з кутів. У деяких моделях необхідно змінити режим автоматичної та ручної, і тільки після цього потрібна кнопка стає активною.

Як працює HDR

Коли ви фотографуєте з включеним HDR, камера робить кілька знімків з різною експозицією. Потім програма поєднує їх і виходить одне зображення. В результаті на фото присутні більше деталей на світлих і темних ділянках. Раніше фотографам доводилося вручну робити мінімум 3 знімки однієї сцени з різними настройками, завантажувати їх на комп’ютер і об’єднувати в Photoshop. Зараз те ж саме, по суті, відбувається всього за частки секунди.

Що таке режим HDR в смартфоні і коли його краще використовувати

Незважаючи на те що HDR є практично в кожному смартфоні, використовувати цей режим вміють не всі користувачі. Абревіатура розшифровується як High Dynamic Range. розширений динамічний діапазон. У сфері фотографії це різниця між самими темними і найбільш світлими ділянками на зображенні.

HDR збільшує діапазон до таких показників, яких при використанні камери смартфона неможливо досягти. Цей режим використовується для максимально точного відтворення картинки, яку бачить око, або для збільшення чіткості деталей пейзажу. Завдання HDR. створення більш вражаючих знімків. Однак режим не підходить для використання за замовчуванням.

Як правильно використовувати HDR

Найкращого ефекту можна домогтися в тих випадках, коли необхідно зняти з низькою контрастністю сцену. Наприклад, якщо ви бачите, що на знімку утворюються великі темні або світлі плями, поліпшити ситуацію допоможе HDR. Він прекрасно справляється і з пейзажами. Нерідко в сонячний день на місці красивого блакитного неба зяє біла діра. При включенні режиму HDR проблема вирішується повністю або хоча б частково.

 • При зйомці сцен із занадто світлими або абсолютно темним ділянками збільшується загальна контрастність зображення, що точно не піде на користь.
 • Продемонструвати природну красу відтінків, наприклад, троянди, в цьому режимі теж буде складніше: кольору набувають легку сюрреалістичність.

Що таке HDR

Він з’явився в Google Pixel 3. Смартфон відомий як один з кращих для створення насичених і яскравих знімків, і це частково завдяки програмному режиму HDR. Крім збільшення динамічного діапазону, він скорочує шуми і коректує кольору.

BETATECH.COM.UA 2022