Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Шумить вентилятор в ПК що робити

Table of Contents

Гуде вентилятор в комп’ютері що робити?

Привіт, мої дорогі відвідувачі Комп’ютерного блогу! Згодом будь-яка річ при постійному використанні поступово зношується. Особливо це стосується комп’ютерної техніки. З кожною годиною роботи ресурс всіх пристроїв в комп’ютері зменшується. Згодом системний блок починає працювати все голосніше. І багато користувачів починають шукати, чому шумить комп’ютер. Про цю проблему і її вирішенні ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чому шумить комп’ютер?

Давайте спочатку розберемося, чому шумить комп’ютер. Найчастіше сильний шум створюють рухомі частини в системному блоці. Вентилятори охолодження. Згодом через нагрівання в них висихає мастило, а це тягне за собою більший знос деталей, а також підвищення вібрації, що передається на металевий корпус системного блоку, який служить резонатором. Звідси і сильний шум комп’ютера.

Щоб впоратися з цим, потрібно змастити вентилятор будь змазує рідиною. Нижче я докладно розповім, як змастити вентилятор в блоці живлення, так як до нього найважче дістатися. Вентилятори на корпусі системного блоку змащуються набагато простіше, до них набагато простіше підібратися.

Як змастити вентилятор?

А тепер перейдемо до практичної частини, в якій я розповім, як змастити вентилятор системного блоку і при цьому не нашкодити комп’ютеру і собі.

 • Перше і найважливіше правило при роботах по змазування вентиляторів комп’ютера полягає в знеструмленні системного блоку. Від’єднати його від системного блоку. Вам буде набагато зручніше, якщо ви вимкніть усі дроти від системного блоку і покладіть його на рівну поверхню на правий бік, якщо дивитися на системник з лицьового боку.
 • Відкрутіть 2 гвинти, які тримають бічну кришку системного блоку. Вони відзначені на зображенні нижче стрілками. Зніміть кришку, штовхаючи її від лицьової панелі.
 • Від’єднайте всі дроти живлення від пристроїв (жорсткого диска, дисковода, материнської плати, відеокарти). На материнській платі дроти живлення від’єднуються тільки після натискання на засувку. Витягуйте дроти акуратно, щоб не пошкодити пристрої. Все від’єднуються дроти позначені на фото нижче стрілками.
 • Тепер можна відкрутити болти, якими прикручений блок живлення до корпусу системного блоку. Зазвичай їх 4 і знаходяться вони в районі приєднання дроти живлення. На зображенні нижче показано розташування даних болтів.
 • Штовхніть блок живлення всередину системного блоку, притримуючи рукою, а потім обережно вийміть з корпусу системника. Покладіть блок живлення комп’ютера на стіл для подальшого розбирання.
 • Щоб дістатися до вентилятора, який і є причиною, чому шумить комп’ютер, потрібно зняти кришку блоку живлення. Вона тримається на чотирьох болтиках, де вони знаходяться, показано нижче. Їх потрібно відкрутити.
 • Тепер знімайте кришку і відкладіть її в сторону. На одній зі сторін може бути наклеєна наклейка, яку можна зірвати.
 • Далі потрібно відкрутити сам вентилятор, який дає сторонній шум. Він тримається на чотирьох шурупах. Вкручуються вони безпосередньо в вентилятор. Викриття їх і витягніть вентилятор. Він може бути припаяний до плати, а може бути приєднаний до неї через спеціальний роз’єм. Останній можна від’єднати для зручності виконання подальших дій, головне, не забути його потім знову приєднати. Покладіть витягнутий вентилятор наклейкою вгору.
 • Акуратно відклейте наклейку. Зазвичай вона легко відклеюється. Досить відклеїти наполовину. У моєму випадку вентилятор був дуже старим і наклейка на ньому була паперова. Зараз вентилятори роблять з полімерної наклейкою, яка легко відклеюється і приклеюється назад. Її завдання. Утримання пробки.

Вентилятор блоку харчуванняВентилятор з відклеєними наклейкою

 • Вийміть пробку-заглушку. Її можна підколупнути чимось гострим, наприклад, шилом або викруткою, на крайній випадок можна використовувати розігнуту скріпку. У більшості випадків ця пробка буде гумова, але іноді вона буває пластикова, а в деяких випадках її зовсім може не бути. В такому випадку, посередині свердлиться або колупається невеликий отвір.
 • Тепер можна крапнути змазує рідина всередину вентилятора, найкраще підійде силіконова змазка. Я використовую WD-40, але коли будете її забризкувати туди, постарайтеся це робити акуратно. Краще використовувати для цього шприц або маслянку. Так набагато акуратніше і мастило не розбризкається на вентилятор. Якщо навколо пробки з’явилися надлишки змазує рідини, витріть їх серветкою або туалетним папером.

Змазування вентилятора змазує рідиною

 • Закрийте отвір пробкою-заглушкою. Наклейте наклейку, якщо ви зіпсували її, то можна вирізати шматочок скотчу за розміром. Зберіть все в зворотному порядку: вентилятор до блоку живлення, кришку, блок живлення в системний блок.
 • Приєднайте роз’єми блоку живлення до материнської плати і пристроїв в системному блоці.

Приєднання проводів живлення до пристроїв системного блоку

 • Закрийте системний блок кришкою і прикрутіть її болтами.

Крім вентилятора в блоці живлення у вас можуть бути вентилятори на корпусі системного блоку. Вони змащуються точно також. Відкручуються зі своїх посадочних місць і змащуються. Тепер шум в системному блоці повинен бути на звичайному рівні.

Сподіваюся, я зрозуміло пояснив, як змастити вентилятор і чому шумить комп’ютер.

Підписуйтесь на канал Дзен: https://zen.Yandex.ru/ID/5a9d8aec9e29a22ed28b378e ВК: https: //.com/complanetaru ОК: https://ok.ru/complaneta: https://www.com/c/ ComplanetaRu Заходьте на мій сайт https://complaneta.Ru

Шумить вентилятор в ноутбуці або в комп’ютері. Що робити?

Питання, що робити з вентилятором, який видає шум, турбує багатьох користувачів комп’ютера. Перш ніж на нього відповісти, необхідно розглянути причини виникнення підвищеного шуму охолоджуючого вентилятора. Отже, якщо шумить вентилятор (кулер), то, швидше за все, це відбувається через те, що:

 • Радіатор охолодження покритий пилом;
 • Вентилятор зносився.
Види работСтоімость
діагностика 0 р.
Виклик 0 р.
Установка / заміна вентилятора 120 р.
Повна чистка системного блоку від пилу і бруду 270 р.

Визначити, яка саме причина викликає шум вентилятора вашого комп’ютера або ноутбука ви можете самостійно, але фахівці нашого сервісного центру зроблять це професійно і швидко.

Обмовимо відразу, що всередині системного блоку комп’ютера є багато вентиляторів, в той час як на ноутбуках встановлений тільки один кулер, який призначений для охолодження всього пристрою в цілому.

Шумить вентилятор в ноутбуці: що робити

Внутрішні компоненти ноутбука охолоджує вентилятор і теплова трубка, прилегла досить щільно до тих внутрішніх частин пристрою, які потрібно охолоджувати, щоб вони коректно і постійно працювали. Такими складовими є, наприклад, процесор або графічний чіп.

У перший час після покупки нового ноутбука охолоджуючий вентилятор працює настільки безшумно, що користувач навіть не звертає уваги на це. Однак в процесі його використання на поверхні радіатора осідає пил, внаслідок чого він вже не може пропускати повітря в тому обсязі, як повинен. Кулера в такій ситуації потрібно працювати як би «напружуючись»: щоб охолоджувати пристрої, йому доводиться збільшувати швидкість обертання.

Якщо ви нічого не зробите на цьому етапі, то вентилятор, швидше за все, поступово стане шуміти ще сильніше. Справа може закінчитися тим, що свого часу не проведена чистка охолоджуючого вентилятора призведе до поломки вашого пристрою.

Ремонт ноутбука, само собою, обійдеться вам значно дорожче, ніж профілактичне чищення від осілого пилу в сервісному центрі.

Вихід із ситуації дуже простий. Якщо шумить вентилятор у вашому ноутбуці, то цей шум можна усунути очищенням охолоджуючої системи від скопилася пилу і обробкою кулера спеціальним мастилом.

Ці процедури ви можете провести і самостійно, але більш ретельно це зроблять працівники нашого сервіс-центру. При цьому потрібно врахувати, що таким способом від того, що шумить вентилятор, можна позбутися лише на якийсь час.

Шумить вентилятор в комп‘ютері: що робити?

На перший погляд, якщо шумить вентилятор, що знаходиться в системному блоці комп’ютера, то усунути проблему легше, оскільки для діагностики та чищення охолоджуючої системи досить буде просто зняти бічну стінку корпусу. Ноутбук в такому випадку доводиться розбирати, а це під силу не кожному його власнику. Ускладнює ситуацію те, що в системному блоці не один, а кілька кольорів, і визначити, який саме з них шумить, досить складно.

У домашніх умовах це можна зробити, зупиняючи по черзі кожен з вентиляторів або пальцем, або негострим предметом, якщо ви боїтеся травмувати палець. У разі звернення до фахівців сервісного центру цієї не дуже приємної процедури ви уникнете. Вони проведуть діагностику проблеми, дотримуючись усіх запобіжних заходів, щоб не пошкодити вентилятори.

При діагностиці системний блок потрібно підключити до мережі, бокова стінка при цьому повинна бути знятою.

Потім по черзі вентилятори зупиняють, таким чином виявляючи, який з них виробляє в робочому стані шум.

Система охолодження комп’ютера подібна аналогічної системі в ноутбуці в тому відношенні, що охолоджуючий вентилятор встановлений на радіаторі, який через термопасту з’єднаний з пристроєм, який охолоджує його. Та пил, що осів між вентилятором і радіатором, теж може бути причиною появи шуму під час роботи кулера.

У системному блоці комп’ютера очищення та змащування охолоджуючого вентилятора відбувається за тією ж схемою, яка використовується при чищенні кулера з ноутбука. Врахуйте, що жодне з харчових масел, а також автомобільні масла тут не підходять, тут застосовуються лише побутове машинне масло або силіконова змазка. У сервісному центрі фахівець при чищенні вентилятора використовує саме їх.

Якщо ж очищення радіатора позаду, і кулер вже змазаний, а шум вентилятор і раніше виробляє, то, на жаль, вам буде потрібно його замінити.

Заміна вентилятора в зв’язку з його зносом

Зносився підшипник нерідко є причиною того, що шумить вентилятор. Такий кулер потрібно міняти. Ви можете визначити, що мова йде про знос вентилятора як про джерело проблеми його підвищеного шуму, якщо чуєте під час його роботи характерний сильний шум, що супроводжується постукуванням крил вентилятора про корпус.

Чекати, поки він остаточно прийде в непридатність не слід. У нашому сервісному центрі вам скажуть, чи дійсно має місце знос підшипника, і якщо це так. Зроблять його заміну на новий.

Ви оформляєте заявку онлайн або по телефону

Майстер виїжджає за адресою протягом 1 години

Майстер виявляє несправність і усуває її

Ви приймаєте роботу майстра і оплачуєте

Шумить вентилятор в комп’ютері що робити

Нерідко забезпечення зручності користування за комп’ютером заважає гучний шум з системного блоку. Та й відпочинок з улюбленими серіалами під завивання кольорів можна назвати повноцінним.

Шум переслідує нас на роботі і супроводжує будинку, дратує під час ігрових баталій і нестерпний під час нічних кіносеансів. Шум пристрою під час роботи заважає насолоджуватися шерехами літньої ночі і співом солов’їв, або сфокусуватися над вирішенням складного завдання.

Шум. Це справжнє зло, і зараз ми розберемо, чому шумить комп’ютер при роботі і як зменшити звук роботи злощасного комп’ютера.

Чому шумить комп’ютер при роботі?

Давайте з’ясуємо, чому шумить комп’ютер при роботі. Перше, що потрібно знати про гучний системному блоці. Чим більше швидкість обертання вентилятора і менше сам кулер. Тим сильніше виє системний блок.

Це чиста фізика. Маленький восьмисантиметровий кулер, що працює на швидкості обертання в півтори тисячі обертів, програє в охолодженні й безшумної двадцятисантиметрові здоровань, ліниво обертається на вісімсот.

Якщо сильно шумить вентилятор на комп’ютері. Можливо, сам кулер занадто малий. Чим менше вентилятори встановлені у Вашому системному блоці, тим голосніше звук від нього.

Чим сильніше гріється Ваше пристрій. Тим більше зусиль докладає система охолодження для ефективного відводу тепла.

Перегрів комп’ютера змушує кулери комп‘ютера крутитися швидше. Тому шумить комп‘ютер. Іноді досить чистки від пилу, щоб шум від системника припинився.

Не варто також забувати про правильну заміну термопасти.

Зношене, старе і зламане устаткування (не тільки системні кулери, а й жорсткі диски, блоки живлення) періодично виходить з ладу і починає голосно шуміти. Заміна розхитаних вентиляторів і блоків живлення дозволяють знизити звукове забруднення комп’ютера.

Дешевий корпус для комп’ютера. З великими щілинами, без гумових антивібраційних вставок, до того ж з тонкого листового заліза, компоненти якого ненадійно скріплені один з одним. Справжня ода резонансу і гучних вібрацій. Чим непродуманих конструкція корпусу, тим гірше звукоізоляція.

Як зменшити шум комп’ютера

Стандартні системні блоки містять такі джерела шуму:

 • Процесорний кулер. Змініть невеликий вентилятор з маленьким радіатором недорого стоїть, не дуже міцно тримається на своєму місці, голосно працює і пасує при тривалому і тривалому застосуванні. Якщо Ваш робочий або навчальний комп’ютер голосно шумить, спершу варто перевірити, чи винувато в цьому охолодження процесора. Купівля масивного радіатора з великим кулером зробить пристрій тихіше. А якщо розщедриться на рідинну систему охолодження, можна забути про перегрів центрального процесора.
 • Системний вентилятор. Маленький трудівник, який видуває гаряче повітря за межі корпусу. Іноді виробники комп’ютерів економлять на цих комплектуючих, і заміна останнього на більший і свіжий кулер принесе значну лепту в гучність системного блоку. Іноді відламані лопаті і зношування підшипників вносять дисбаланс і шуми в комфортну роботу комп’ютера.
 • Блок живлення. Блоки живлення оснащуються своїм власним кольором. Некоректні прошиті налаштування швидкості обертання, вихід вентилятора з ладу або галасливі компоненти, як наприклад, свистячі дроселі, можуть сильно втручатися в нічну тишу. Ремонт, чистка та заміна блоку дозволять Вам знизити акустичний тиск на вуха.
 • Мапа. Виробники відеокарт в гонитві за прибутком часто випускають розігнані чіпи, щоб довше залишатися учасником конкурентної гонки. Розігнані процесори виділяють більше тепла, тому їх оснащують трьома вентиляторами або ефективними, але гучними турбінами. Якщо шумить комп‘ютер під час вимогливих ігор і Вас це дратує. Вирішити проблему відразу не вийде. Або доведеться міняти відеокарту, або систему охолодження на варіант з більш масивним радіатором, або переходити на водяне охолодження. Або міняти корпус, а то і зовсім. Виносити ігровий комп’ютер в іншу кімнату.
 • CD привід. Перевірте свій дивом зберігся CD / DVD привід. Є невелика вірогідність, що той самий давно втрачений диск з Вашого випускного сумлінно зберігається в комп’ютері, старанно і шумно розкручуючи CD диск при кожному включенні PC.
 • Жорсткий диск. Так, це дивно. Але найгучнішим пристроєм після оновлення всіх найгаласливіших компонентів залишається жорсткий диск. Автор цих рядків і подумати не міг, що від одного. Двох двухтерабайтніков може бути стільки заважає спати шуму. Виходом може послужити спеціальний кейс або заміна жорсткого диска на твердотільний накопичувач.

Але іноді проблема вирішується куди простіше. Можливо, що в BIOS’е комп’ютера встановлені високі значення роботи всіх кольорів. Іноді досить перейти в меню Hardware Monitor, і змінити налаштування FAN з Performance Mode на Standard або Quiet Mode.

Комп’ютер шумить при включенні

Якщо ж Ваш комп’ютер шумить при включенні. Швидше за все, Вам не слід хвилюватися.

Під час запуску і ініціалізації всіх систем комп’ютер розкручує все кулери на повну потужність, які потім стихають і починають працювати на заданих швидкостях.

Але якщо системний блок аномально трясеться, скрипить і наспівує. Можливо у кулерів Вашого системного блоку зносилися підшипники.

Поки вентилятор не розкрутилися до стандартних швидкостей і відцентрова сила не взяла верх. Вібрація від нерівномірного обертання може передаватися всьому системному блоку. Як правило, заміна застарілих комплектуючих, в тому числі блоку живлення, дозволить уникнути цієї щоденної муки.

Якщо бути чесним, більшість проблем з гучним системним блоком вирішується чищенням, заміною або апгрейдом комплектуючих. Звичайно, можна винести комп‘ютер в іншу кімнату або на балкон.

Або вкласти дуже багато грошей і досягти справжньої тиші. Наприклад, автор цих слів в гонитві за тишею придбав важкий масивний корпус з глухими звукоізолірованимі стінками.

Замінив стандартний системний кулер на водяне охолодження, відмовився від DVD приводу і жорстких дисків, вклався в блок живлення і відеокарту з пасивним, що підключається при необхідності охолодженням.

Докупив SSD дисків і замінив системні кулери на спеціальні, безшумні і дорогі від фірми Noctua.

Чи варто було воно того? Під час ігрових боїв комп’ютер як і раніше було чути. Але ось в робочому режимі системник безшумний.

Так настільки, що довелося додатково прикрутити підсвічування яскравішою, щоб було видно, чи працює PC і не жере чи електрику задарма. Зате сон став набагато міцніше.

Правда, варто було це новенької ігрової приставки з купою ігор на додачу.

Як би там не було, гучний шум від PC. Це зло, і сподіваємося, дана стаття надихне Вас провести чистку або провести апгрейд комп’ютера.

Налаштування BIOS

Якщо сильно шумить вентилятор, і сильно гуде ноутбук, то користувачеві буде потрібно налаштувати BIOS. Досить часто рясний шум від гаджета виходить з-за некоректної роботи БІОС. Зазвичай з такими проблемами стикаються власники персональних комп’ютерів, але зустрічаються випадки виходу з ладу BIOS і на ноутбуках.

Якщо після перевірки процесів в диспетчері завдань шум вентилятора в пристрої не зменшився, то необхідно перезапустити систему. Коли гаджет буде прогружаются, користувачеві слід натиснути на клавішу F9 або F11. Після цього відкриється система BIOS. Далі потрібно перейти в розділ «Power». У висвітиться вікні потрібно переглянути наступні параметри:

 • Q-fan Function. Біля цього рядка необхідно поставити значення Enabled в тих випадках, якщо замість нього стоїть Disabled;
 • Cpu target temperature. Це показник, який відповідає за температуру системи. Багато майстрів рекомендують ставити в настройках значення 50 градусів. Якщо в BIOS задані великі показники, то проблема сильного шуму ховалася саме в цієї причини.

Якщо вищеописані заходи не допомогли, і пристрій все також тріщить, то необхідно спробувати очистити весь файловий «сміття» на ньому.

Усунення шуму від жорсткого диска

Деякі види жорстких дисків дуже сильно шумлять при роботі, при цьому видаючи додаткові звуки у вигляді клацання і потріскувань. Якщо гаджет раніше працював спокійно, але різко почав шуміти, то це може говорити про швидке переміщення блоку з магнітними головками. Що можна зробити в таких випадках:

 • Придбати новий жорсткий диск більш удосконаленої моделі, яка видає шуми. Найкраще встановити SSD-диск, який тихо і швидко працює, не заважаючи користувачеві і не гальмуючи систему;
 • Відкрити диспетчер задач і переглянути, чи немає там активних програм, які впливають на продуктивність комп’ютера. Найчастіше це торренти або p2p-утиліти.

Якщо диск раніше не шумів, то потрібно його перевірити на помилки і бед-блоки. Як це зробити:

 • Завантажити програму Victoria 5 версії з офіційного джерела. Це утиліта, яка допомагає провести діагностику жорсткого диска. Її можна використовувати на таких операційних системах, як Windows 7/8/10.
 • Встановити прогу на свій комп’ютер. Для цього потрібно відкрити скачала утиліту і запустити файл Victoria.Exe.
 • При відкритті програми потрібно зайти в розділ зміни мови і вибрати російську режим.
 • Перед користувачем з’явиться список дисків, які необхідно перевірити. Користувачеві потрібно вибрати потрібний з них.
 • Після цього потрібно натиснути на кнопку S.M.A.R.T і трохи почекати.
 • Якщо з диском все в порядку, то на екрані з’явиться напис «good».
 • Далі потрібно перейти до тестування диска. Перед цією процедурою потрібно закрити всі активні програми (гри, торренти, браузери).
 • Натиснути на кнопку Quick для запуску швидкої діагностики проблем і почекати 5 хвилин. Поки програма буде працювати, користувачеві заборонено вчиняти будь-які дії на своєму комп’ютері.

Далі користувач отримає результат діагностики. Як його правильно трактувати:

ШУМИТ ВЕНТИЛЯТОР! Как исправить

шумить, вентилятор, комп, ютері
 • Якщо програма не виявить серйозних порушень в роботі диска, то на екрані з’явиться відповідний запис про те, що помилки не знайдені. Всі блоки, які висвітяться на екрані, будуть сірого кольору;
 • Якщо користувач виявить зелені або помаранчеві блоки, це не говорить про некоректну роботу жорсткого диска, але сигналізує про те, що під час його перевірки були активовані енергоємні утиліти;
 • Якщо з’явилися червоні і сині блоки, то це говорить про серйозні проблеми з диском. Швидше за все, його доведеться замінити для запобігання появи шуму.

Важливо! Також користувачеві необхідно звернути увагу на графік швидкості зчитування даних з жорсткого диска, що вибудовується програмою Victoria. У нормі він повинен бути схожий на пряму волосінь з невеликими нахилами.

Очищення папки Temp

Якщо сильно шумить ноутбук, користувачеві необхідно спробувати очистити папку Temp. Він містить всі програмні елементи, які впливають на продуктивність роботи системи. Це можуть побут залишкові файли, вірусні проги. Багато комп’ютерні майстри радять щомісяця проводити програмну чистку для поліпшення показників продуктивності роботи.

шумить, вентилятор, комп, ютері

Щоб знайти папку Temp, необхідно зайти в локальний диск пристрою. Далі потрібно зайти в папку користувача, вибрати AppData, потім Local і після цього Temp. Всі файли, які будуть перебувати в паку, потрібно видалити. Для відновлення продуктивності можна перезавантажити комп’ютер і знову почати роботу на ньому.

Усунення максимального навантаження на процесор

Коли ноутбук гуде, користувачеві буде потрібно усунути надмірне навантаження на його процесор. Багато ігрові та робочі програми вимагають підвищення потужності гаджета. Це призводить до перегрівання його комплектуючих деталей, до збільшення енергії. Результат. Ноутбук сильно шумить, а неприємний звук заважає повноцінно працювати. Що робити в подібних випадках:

 • Відкрити диспетчер задач за допомогою комбінації клавіш CtrlAltDelete.
 • Знайти вкладку «Процеси».
 • Закрити програми, які не використовуються.

Користувачеві необхідно уважно вивчити розділ «Процесори», так як там можуть бути відкриті проги, які не відображаються як робочі системою або які користувачем не були відкриті. Іноді трапляється так, що ноутбук дуже сильно шумить вже після включення, а диспетчер задач показує, що він завантажений на 90%. Чому шумить ноутбук, як зменшити шум вентилятора в домашніх умовах:

 • Переглянути в диспетчері завдань, чи немає на комп’ютері відкритих утиліт, які вимагають великої витрати ресурсів системи. Якщо такі є, їх можна закрити. Зрозуміти, що прога для роботи не потрібна, можна по її формату та папці змісту. Якщо файл має расшіреніе.Exe, то його можна відразу ж закривати;
 • Спробувати позбутися від вірусу-Майнер. Це шкідливі файли, які збільшують навантаження системи і призводять до того, що ноутбук шумить і перегрівається. Виявити їх можна за допомогою антивірусних програм.

Якщо причина поломки була саме в перевантаженості системи пристрою, то вона зникне відразу ж після перезавантаження комп’ютера.

Зміна швидкості обертання кулера

Якщо шумить кулер на ноутбуці, можна спробувати змінити швидкість його обертання. Ця процедура проводиться за допомогою допоміжних програм. Багато майстрів радять використовувати утиліту SpeedFan, яка дозволяє повністю відрегулювати швидкість обертання вентиляторів. Користувачам потрібно поступово зменшувати швидкість кольорів, кожен раз зберігаючи нові параметри в системі. Після кожної зміни слід прислухатися до роботи комп’ютера і оцінювати ступінь інтенсивності шуму.

Важливо! Користувачі повинні пам’ятати про те, що не вийде збільшити потужність ЦПУ або зменшити швидкість лопатей кулера. Ці процедури призводять до перегріву пристрою і некоректною його роботі.

Очищення від пилу

Очищення від пилу можна провести самостійно за допомогою спеціальних засобів і інструментів, призначених для комп’ютерної техніки. Заборонено мити пристрій звичайної вологою ганчіркою або серветкою. Якщо спеціалізованого інвентарю вдома не, краще віддати гаджет в сервісний центр для ретельної прочищення. Якщо користувач вирішив все-таки спробувати самостійно провести миючі процедури, то йому буде потрібно:

 • Вимкнути апарат.
 • Викрутити шурупи від його задньої панелі.
 • Акуратними рухами витягти деталі з корпусу.
 • За допомогою м’яких щіток або пензликів прибрати пил і бруд.
READ  Підключення до комп'ютера через інтернет

Після цього всі деталі можна заново вставляти в пристрій, а потім прикрутити акуратними рухами корпус.

Зламався комп’ютер і тепер не можете виконувати поставлені завдання?

Зверніться в наш сервісний центр для провидіння діагностики та усунення несправності.

Нам важливо, щоб ваш комп’ютер працював і нічого не заважало вам займатися вашою справою.

Ми пропонуємо вам:

 • Безкоштовний виїзд майстра
 • Безкоштовна діагностика на дому
 • Гарантія на ремонт до 3-х років
 • Надаємо чек і гарантійний талон

Залиште заявку, і отримаєте знижку 15%!

Чому шумить вентилятор в ноутбуці. Цим питанням задаються багато користувачів. Якщо сильно гуде ноутбук, не завжди буває можливо визначити причину подібного явища. Іноді це може зробити тільки профільний фахівець. Іноді ноутбук дзижчить через надмірне скупчення пилу на вентиляторах. Велика кількість забруднень призводить до підвищення маси пристрою і до посиленої роботи системи, яка починає супроводжуватися гучними звуками. Якщо гуде кулер періодично, необхідно проводити профілактичне очищення комп’ютера раз на півроку.

Забруднення вентилятора не є єдиною причиною, через яку дуже сильно шумить комп’ютер. Іноді проблема криється в несправності його системи. Щоб зрозуміти, як зменшити шум, слід перебрати всі можливі способи його появи.

Причини, чому шумить і тріщить кулер в комп’ютері або ноутбуці

Якщо ви виявили, що у вас шумить кулер процесора або відеокарти, блоку живлення, то причин цього може бути кілька:

 • Вентилятор забитий пилом, необхідно очистити.
 • Бракує мастила, стерся статор з обмоткою, проблеми з постійним магнітом у вигляді кільця.
 • Перегрів самого процесора, стара термопаста, яку потрібно замінити.

У разі, якщо не тільки шумить кулер процесора, але ще і видає тріск, то причина такої неполадки може критися в:

 • Слабкої фіксації вентилятора на тілі радіатора.
 • Лопаті стикаються зі сторонніми елементами: проводки системи харчування.
 • Нерівне розташування системного блоку на поверхні слота, тумби, наявність вібрації.
 • Зносилися підшипники вентилятора відеокарти або блоку живлення.

Крім цих причин, за якими сильно шумить кулер, можуть бути й інші, які пов’язані з фізичною поломкою самого вентилятора.

Що робити, якщо тріщить і шумить кулер в ноутбуці або комп’ютері?

Якщо ви визначили, чому став шуміти вентилятор в комп’ютері при його включенні або під час самої роботи, то серед способів вирішення проблеми потрібно вибілити наступні:

 • Розбираємо ноутбук або системний блок. Знаходимо вентилятор, який шумить. Від’єднуємо вентилятор від тіла радіатора. Для цього потрібно зняти сам радіатор з процесора. Міняємо термопасту і чистимо лопаті вентилятора.
 • Якщо у вас ноутбук, то рекомендуємо подивитися відео-розбирання, так як іноді дістатися до кулера досить складно. До того ж, можете пошкодити компоненти збірки. Краще звернутися за допомогою до фахівця.
 • Також рекомендуємо змастити підшипник. Для цього є спеціальне масло. Досить пари крапель на стрижень вентилятора.
 • Закріплюємо назад вентилятор. Під’єднуємо його до радіатора. Закріплюємо на процесорі.

Якщо шум все одно залишився, то потрібно подивитися настройки в BIOSе. Для цього потрібно перезавантажити PC і на початковому етапі старту PC почати натискати F2 або Del (комбінація входу в BIOS вказана в інструкції до материнської плати або ноутбука).

 • Потрібно знайти такі розділи (вони всюди будуть різними) Noise Control, Smart CPU Fan Temperature і CPU Smart Fan Control. Якщо їх включити, то вентилятор буде працювати тільки на старті системи і під час пікового навантаження. Однак ми рекомендуємо вручну задати температуру для максимального прискорення лопатей. Так ви будете знати, що система захищена від перегріву.
 • Також не варто забувати, що є спеціальні утиліти для процесорних кулерів і відеокарт, які дозволяють змінити налаштування обертання лопатей вентиляторів.

Якщо і заміна кулера не вирішила проблему, то варто звернути увагу на апаратну частину PC і зайнятися повною діагностикою.

Чистка комп’ютера від пилу

Точної відповіді на питання про те, як часто потрібно чистити комп’ютер я дати не можу: в деяких квартирах, де немає домашніх тварин, ніхто не димить трубкою перед монітором, пилосос використовується регулярно, а вологе прибирання. Звичне дію, PC може залишатися чистим протягом тривалого часу. Якщо ж все вищесказане не про вас, то я б рекомендував заглядати всередину хоча б раз на півроку. Адже побічні ефекти від пилу. Це не тільки шум, але і мимовільне вимикання комп’ютера, помилки при роботі при перегріванні оперативної пам’яті, а також загальне зниження продуктивності.

Перш ніж приступити

Не відкривайте комп’ютер, поки не вимкніть живлення і всі дроти від нього. Периферійні кабелі, підключені монітори і телевізори і, звичайно, кабель живлення. Останній пункт обов’язковий. Не проводьте ніяких дій з очищення комп’ютера від пилу з підключеним кабелем живлення.

Після того, як це зроблено, я б рекомендував перенести системний блок в добре вентильований місце, хмари пилу в якому не дуже страшні. Якщо це приватний будинок, то підійде гараж, якщо звичайна квартира, то непоганим варіантом може бути балкон. Особливо це стосується тих випадків, коли в будинку є дитина. Йому (та й нікому) не варто дихати тим, що накопичилося в корпусі PC.

Розбирання комп’ютера

Сучасні корпуси комп’ютерів дуже прості в розбиранні: як правило, досить відкрутити два болта на правій (якщо дивитися ззаду) частини системного блоку і зняти кришку. У деяких випадках, ніяка викрутка не потрібна. Як кріплення використовуються пластикові засувки.

Якщо на бічній панелі є якісь, що підключаються до харчування частини, наприклад додатковий вентилятор, то буде потрібно від’єднати дріт, щоб повністю прибрати її. В результаті перед вами буде приблизно те, що на зображенні нижче.

Для того, щоб полегшити процес очищення, слід від’єднати всі компоненти, які легко знімаються. Модулі оперативної пам‘яті RAM, відеокарту і жорсткі диски. Якщо ви до цього жодного разу подібного не робили. Нічого страшного, це досить-таки просто. Постарайтеся не забути, що і як було підключено.

Якщо ви не знаєте, як змінювати термопасту, то я не рекомендую знімати процесор і кулер з нього. У цій інструкції я не буду розповідати про те, як поміняти термопасту, а видалення системи охолодження процесора має на увазі, що потім обов’язково потрібно це зробити. У тих випадках, коли просто потрібно позбутися від пилу в комп’ютері. Це дія не обов’язково.

Очищення

Для початку, візьміть балончик зі стисненим повітрям і очистіть все ті компоненти, які тільки що були зняті з комп’ютера. При очищення пилу з кулера відеокарти, я рекомендую зафіксувати його олівцем або аналогічним предметом щоб уникнути обертання від потоку повітря. У деяких випадках слід скористатися сухими серветками для того, щоб прибрати пил, який не здувається. Уважно поставтеся до системи охолодження відеокарти. Її вентилятори можуть бути одним з основних джерел шуму.

Після того, як з пам’яттю, відкритий і іншими пристроями закінчено, можна перейти до самого корпусу. Уважно поставтеся до всіх слотів на материнській платі.

Також, як і при очищенні відеокарти, очищаючи від пилу вентилятори на кулері процесора і блоку живлення, зафіксуйте їх, щоб вони не оберталися і використовуйте стиснене повітря, щоб прибрати накопичилася пил.

На порожніх металевих або пластикових стінках корпусу ви також знайдете шар пилу. Можна використовувати тканину для того, щоб прибрати її. Також зверніть увагу на решітки і щілини для портів на корпусі, так само як і на самі порти.

Після закінчення очищення, поверніть все зняті компоненти на місце і підключіть їх «як і було». Можете скористатися пластиковими хомутами для того, щоб привести дроти в порядок.

По завершенні, ви повинні отримати комп’ютер, який виглядає всередині так само, як новий. З великою часткою ймовірності, це допоможе вирішити вам проблему з шумом.

Головна причина шуму. Пил

Яка планує в корпусі комп’ютера пил є основним фактором, що впливає на те, що той шумить. При цьому, пил, як і хороший шампунь, діє відразу за двома напрямками:

 • Пил, що скупчилася на лопатях вентилятора (кулера) може викликати шум сама по собі, тому що лопаті «труться» про корпус, не можуть обертатися вільно.
 • Через те, що пил. Це головна перешкода відведення тепла від таких компонентів, як процесор і відеокарта, вентилятори починають обертатися швидше, тим самим підвищуючи рівень шуму. Швидкість обертання кулера на більшості сучасних комп’ютерів регулюється автоматично, в залежності від температури охолоджуваного компонента.

Який з цього можна зробити висновок? Потрібно позбутися від пилу в комп’ютері.

Сильно шумить комп’ютер. Що робити?

У цій статті поговоримо про те, що робити, якщо ваш настільний комп’ютер шумить і гуде, як пилосос, потріскує або деренчить. Я не стану обмежуватися одним єдиним пунктом. Чистка комп’ютера від пилу, хоч він і є основним: також поговоримо про те, як змастити підшипник вентилятора, чому може тріщати жорсткий диск і звідки береться металевий деренчливий звук.

В одній з минулих статей я вже писав, як почистити від пилу ноутбук, якщо це. Те, що Вам потрібно, просто перейдіть за посиланням. Інформація, викладена тут відноситься до стаціонарних PC.

Комп’ютер деренчить і дивно гуде

Ще одна поширена причина шуму. Звук від вібрацій. У цьому випадку, ви як правило, чуєте деренчливий звук і вирішити цю проблему можна, переконавшись в тому, що всі компоненти корпусу і самого комп’ютера, такі як стінки системного блоку, відеокарта, блок живлення, пристрої для зчитування дисків і жорсткі диски надійно закріплені. Чи не одним єдиним болтом, як це часто доводиться зустрічати, а повним набором, за кількістю кріпильних отворів.

Також дивні звуки може бути викликаний і кольором, якому потрібна мастило. Як розібрати і змастити підшипник вентилятора кулера в загальних рисах ви можете побачити на схемі нижче. Однак, в нових системах охолодження конструкція вентилятора може відрізнятися і це керівництво не підійде.

Тріщить жорсткий диск

Ну і останній і самий неприємний симптом. Дивні звук жорсткого диска. Якщо раніше він вів себе тихо, а тепер почав тріщати, плюс до цього ви іноді чуєте, як він видає клацання, а потім щось починає слабо гудіти, набираючи швидкість. Можу засмутити Вас, кращий спосіб вирішити цю проблему. Прямо зараз піти за новим жорстким диском, поки ви не втратили важливі дані, так як потім їх відновлення буде коштувати більше, ніж новий HDD.

Однак, є один нюанс: якщо описані симптоми мають місце, але їх супроводять дивацтва при включенні і виключенні комп’ютера (включається не з першого разу, включається сам, коли включаєте його в розетку), то є ймовірність, що з жорстким диском поки все в порядку (правда в підсумку його так можна і зіпсувати), а причина. В проблемах з блоком живлення. Недостатня потужність або поступовий вихід БП з ладу.

По-моєму, згадав все, що стосується шумливих комп’ютерів. Якщо щось забув, відмітьтеся в коментарях, додаткова корисна інформація ніколи не завадить.

Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.Pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп’ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, телеграм., YouTube, Яндекс.Дзен)

Велике спасибі за інструкції з видалення шуму в процесорі.

Підкажіть чим змащувати підшипник в кулері.

Я використовую звичайну графітову мастило. Можна будь-яку іншу, але головне для підшипників КОВЗАННЯ, а не кочення. Компутерние підшипники, в основному, підшипники ковзання, а ті які «кочення» ви все-одно не змажете. Тому-що вони закриті. Та й то, корисно змащувати тільки ті підшипники, які тільки почали злегка подсвістивать. Ті які вже гримлять, мазати марно. Втулка. Розбита, і ніякої мастилом ви її нової і круглої не зробите. Тільки заміна вентилятора.

А ось розбирати комп’ютер, (як на гарній картинці автора статті) для очищення його від пилу, я ДУЖЕ І ДУЖЕ не раджу. А якщо у вас недостатньо знань по влаштуванню компа. То просто категорично НЕ РАДЖУ.
Стиснене повітря і все!
Стиснене повітря продається на автозаправках, автомийках і в шиномонтажі. Хоча ви, може бути, де небуть урвёте його безкоштовно. Тиску в 2-5 атмосфер, цілком достатньо.
Дуємо обов’язково;
1. Блок живлення (вихід і вхід)
2. Кулер проца.
3. Кулер відокарти.
4. Клацаючи і дірки на корпусі, де стоять корпусні вентилятори.
Всі інші тельбухи системника. На вашу схильність до чистоти і ненависть до пилу. Головне не треба робити це в закритому приміщенні.

Ой дякую! А то я думав, що прийшов кінець моєму PC Проблема вирішена!

При включенні PC вентилятор починає гарчати. При відключенні і повторному включенні PC все працює нормально. Так кожен раз. У чому може бути причина?

Не можу відповісти. Яка система? Якщо Windows 10 або 8, спробуйте відключити «швидкий запуск».

Здрастуйте, у мене при включенні комп’ютера процесор починає шуміти, в чому може бути причина

А після завантаження системи перестає? Або якось інакше все відбувається?

Ні після завантаження теж шумить, я чекаю хвилин 10-15, потім комп’ютер повністю вимикаю і заново включаю, тільки тоді перестає шуміти, але під час роботи він не шумить, а коли наприклад вранці вже включаю, починає шуміти, може бути від кулера та це або від чого?

Навряд чи там кулер винен. Яка версія Windows? Якщо 10 або 8 (8.1) може допомогти відключення швидкого запуску.

Windows 10 у мене, швидкий запуск я теж відключав пробував, але те ж саме, а що ще може шуміти крім кулера? І якщо скажемо не вимикати в цей момент комп’ютер, що може бути, це не небезпечно?

Шумить-то кулер звичайно швидше за все, тільки це не означає, що відбувається щось погане. Якщо не вимикати. Немає, небезпечно не буде. Але все одно треба якось причини з’ясувати (а ось так дистанційно це складно зробити).

Зрозуміло, а може треба змастити кулер, або нанести термопасту, ну а якщо сам не впораюся напевно краще віднести в сервіс, там подивляться?

Якщо у вас він шумить не весь час, а при певних подіях, там можливо справа зовсім не в апаратних проблемах і мастилі а в неправильній роботі управління оборотами вентилятора через драйверів або ще чогось. Але точніше ось так здалеку я не скажу.

Добрий день, а що робити якщо кулер дуже сильно шумить і крутить холодне повітря? Пилу ніякої немає, все перевіряла, все болтики теж на місці. Пробувала встановити fan controller, жодна програма не бачить кулера і взагалі не показує ніяких проблем.

Вітаю.
Різні причини можуть бути, основні:
1. Чи підключений не туди (тобто в схожий, але не той роз’єм материнської плати, умовно, в SYS_FAN замість CPU_FAN), але варіант не підходить, якщо раніше проблеми не було.
2. Не всі драйвери материнської плати встановлені (встановити вручну з сайту виробника конкретно під вашу модель).
3. Щось в опціях BIOS виставлено так, щоб він завжди з повними оборотами обертався (подивитися, чи є там таке), особливо ймовірно, якщо проблема з’явилася після скидання або поновлення BIOS.
Ну і несправності самого кулера якісь теж не можна виключати.

Привіт, Дмитро! При включенні комп’ютера починає сильно шуміти кулер. Після завантаження системи шум пропадає. Чи не підкажете, що б це моогло бути?

Добрий день. Якщо так було завжди, то все ок, на деякому обладнанні так буває, особливо якщо у вас там мега-потужна відеокарта або кулер. Суть ось у чому:
коли ми тільки включаємо PC (тобто ось у нас BIOS, почалося завантаження Windows), драйвери обладнання та управління електроживленням ще не довантажуючи, все працює без них (в тому числі і кулери на обладнанні), коли довантажити. Працюють вже «через “драйвери, відповідно приходить в норму.

Добридень! Підкажіть ПЖ., Через що може гудіти блок живлення, періодично все чищу і не допомагає, іноді доводиться сам системний струсити і замовкає, іноді працює тихо, не розумію взагалі що з ним, гул страшний, працювати не можливо, повністю його розбирала, але я не експерт і причину так і не зрозуміла

Добрий день. Якщо він досить довго вже «живе» те там може бути пил в підшипнику вентилятора або з мастилом проблеми.

Почистили комп’ютер, все нормально з жорстким диском, але він все ще гуде і тріщить (
Все надійно закріплене. При ударі він замовкає на деякий час, а потім знову (

Збилися налаштування BIOS, начебто відновив «оптимальні настройки попереднього користувача», але по вентиляторів варто:

Cpu. Auto. Level9
target temperature. 65

Chassis fan 1. Full
chassis fan 2. Full

Підозрюю, що настройки cpu fan правильні, але що це за chassis fan 1 і chassis fan 2? Має там бути значення full? Корпусних вентиляторів немає. Є тільки на процесорі і в блоці живлення.

Мені сказали full ставити не можна. Швидко вийде з ладу (через постійні обертань на максимальній швидкості).

Якщо у вас кулер тільки на процесорі і блоці живлення, а до роз’ємів chasis fan (саме корпусні, так) нічого не підключено, то в принципі не важливо, що там стоїть, а full, судячи з усього. Значення за замовчуванням для цих роз’ємів підключення. Так що все ок.

Привіт Дмитро. Чути що шумить в процесорі. Розібрав повністю. Увімкнути. Послухати і все одно шумить. Як таке можливо? Звук як ніби то щось обертається але обертатися там нема чому. Не можу нічого зрозуміти)

Вітаю.
Не беруся вгадати. Але якщо ви пишете про «обертається». То можливо вентилятор всередині блоку живлення?

Комп’ютери та інтернет. Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері

Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері

Порада перша. Самий тривіальний. Відгвинтити вентилятор від блоку живлення. Зняти наклейку. Почистити від пилу і залити рідке машинне масло (НЕ соняшникова тільки) і не забути почистити між пропелером і корпусом. Масла налити НЕ відро, а кілька крапель. Іноді буває, що гвинт стукає про корпус. Тоді лопаті можна трохи підпиляти.

Порада друга. Самий практичний. Нічого відгвинчувати не треба. Треба взяти шприц з голкою. Наповнити його маслом. Потім треба голкою проткнути наклейку і пластмасову пробку під нею. Знадобиться певний зусилля. Ввести під пробку масло. Усе. Ніяких гвинтів-розборок-збірок і всього іншого. Зрозуміло, це спрацює не у всіх випадках. Буває, що серединка вентилятора, з наклейкою і пробкою, прихована під гратами корпусу. В цьому випадку можна спробувати відкрутити тільки блок живлення. Це все ж простіше, ніж розбирати все, аж до вентилятора.

Попередній рада застосувати не тільки до вентилятора блоку живлення, але і до процесорного кулера. Відвертає вентилятор від радіатора і з “вивороту”, проткнув наклейку, вводиш полкаплі (не більше!) Масла. Якщо отвір проколу не закрили, то масло, в силу адгезивности і різних там відцентрових сил, буде витікати. Тому на прокол треба капнути маленьку краплю будь-якого синтетичного (наприклад, нітроцелюлози) клею. Масло можна використовувати трансформаторне, але краще. Вазелінове. Воно більш в’язке і менше сохне від нагрівання.

Практично завжди кулери приходять в непридатність через забруднення. А саме. На внутрішній стороні магніту через відцентрової сили налипає пил. Тобто кулер починає гудіти, повільно обертатися (іноді взагалі зупиняється). Щоб його повернути в первинний стан, потрібно: пінцет, яке-небудь засіб для чищення, серветки, спеціально призначені для чищення (але можна і чого-небудь іншого, тільки не грубе, і не розвалюється) і трохи машинного масла.

Відклеюється кружечок на нерухомої частини кулера. Тут можна відразу визначити, стОит лагодити чи ні. Якщо в отворі під кружечком, а тим більше на самому кружечку налипнув пил, то, як показує практика, кулер можна викинути. (Я не знаю з чим це пов’язано; ймовірно, зношується латунна втулка, і збільшується зазор, через який пил починає задуватися на іншу сторону кулера.)

Пінцетом знімаємо подковообразную маленьку шайбочку (зазвичай. Білу). Зауважу, що це найбільший геморой, і на нього у мене спочатку йшло найбільше часу.

Натискати на вісь, і витягуємо “пропелер”. Він тримається тільки силами магніту і налиплого зсередини пилу. Ну і ще, може бути, маленьким гумовим колечком, яке знаходиться під знятою шайбочку.

Витягуємо це саме гумове колечко, щоб не загубилося.

Чистимо “пропелер”. Тут важливо акуратно і дуже добре очистити внутрішню сторону магніту, він знаходиться всередині “пропелера”. Добре. Тому що саме через це шару пилу кулер перестав працювати. Акуратно. Тому що магніт цей зроблений з м’якого матеріалу, пошкодивши який можна вбити кулер.

Чистимо підставу кулера. Чистити треба тільки пластмасову частину. Якщо по п.1 виходить, що кулер треба викинути, але ви зважилися його лагодити, то необхідно почистити отвір, в який вставляється вал “пропелера”.

Капаємо мааааленькій краплю олії на вісь “пропелера” і збираємо все назад.

Клейкий гурток, який ми відклеїли на самому початку, навряд чи приклеїться назад. Але заліпити дірку, яку він закривав. Потрібно. Наприклад, скотчем.Всё. Кулер повинен працювати, як новий.

Bratello OFPetrakov (bratello AT mailru.com)

Dr.Evil (drevil_etc AT hotbox.Ru). Чистить та змащує кулера відеокарти

Кількість пилу, набивають у нутрощі комп’ютера, справляє сильне враження, особливо на новачка. Улюблені місця її скупчення. Дисководи (флоппі і CD-ROM), радіатор процесора і буквально все горизонтальні поверхні всередині системного блоку. Наслідки цього вельми сумні. Дискети читаються з гріхом навпіл, а то і просто дряпаються (після чого їх залишається тільки викинути), цілком пристойні кілька місяців тому CD-ROM’и “смикаються” в конвульсіях, як дешеві китайські вироби, перегрітий процесор зупиняється, пам’ять страждає на амнезію.

У комп’ютерах, призначених для серйозних цілей (військових, промислових), повітря завжди нагнітався ВСЕРЕДИНУ корпусу. Чому розробники АТ вирішили, що краще його висмоктувати. Незрозуміло. Одним словом, в стандарті АТХ від цієї порочної затії відмовилися, і знову почали вдувати повітря всередину системного блоку (хоча на сьогоднішньому ринку чимало АТС-корпусів з блоками живлення, в яких вентилятор дме як і раніше назовні Прим. Ред.).

Якщо ваш вентилятор витягує повітря з комп’ютера, не полінуйтеся, розгорніть його на 180 °! Зробити це можна за двох умов. По-перше, ви повинні зважитися на таку операцію. А по-друге, ви повинні зуміти відкрити кришку блоку живлення (вийняти його з корпусу зазвичай не складає труднощів). Справа в тому, що солідні фірми-виробники використовують при складанні різного роду “хитрі” гвинти, а фірми простіше заклёпивают блоки живлення намертво. І те й інше робиться з єдиною метою. Запобігти проникненню “чайників” в небезпечну зону. Якщо ви не є одним з предметів бабусиної сервізу. Дійте сміливіше. І заклепки, і гвинти можна, в крайньому випадку, спиляти, а потім нарізати в останніх отворах різьблення і вкрутити чесні вітчизняні гвинти.

І остання порада. Корпуси mini-Tower компонуються так, що отвори в стінці блоку живлення, зверненої всередину системного блоку, розташовуються навпроти дисководів. Через ці отвори після розвороту вентилятора повітря буде виходити. Обдувати дисководи начебто не має ніякого сенсу. Зате з внутрішньої сторони до них підходять широкі стрічкові кабелі ( “шлейфи”), а на системній платі зазвичай десь неподалік розташовуються модулі пам’яті. Зігніть ці “шлейфи” так, щоб вони грали роль заслінок і відбивали повітряний потік на модулі SIMM або DIMM. Їх температура знизиться градусів на п’ять (перевірено).

Олександр Молодьяну. У комп’ютер. З паяльником і плоскогубцями!

Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері. У комп’ютері шумить кулер

Система охолодження вважається однією з основних частин комп’ютера, так як вона, підтримуючи робочу температуру в системі, забезпечує стабільне функціонування всіх комплектуючих частин. Іноді трапляється й так, що з часом кулер починає видавати шум. Далі можна дізнатися, як зменшити шум вентилятора.

Усунення шуму вентилятора на процесорі

Процесор. Це мозкова частина комп’ютера, без якого жодна система не буде функціонувати. Так як у нього немає власного джерела охолодження, воно монтується окремо. Згодом кулер починає видавати шум під час роботи, а зараз буде представлений оптимальний варіант вирішення такої проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері.

Щоб переконатися в тому, що шумить саме кулер процесора, потрібно під час холостого запуску вимкнути живлення системи охолодження процесора на 5-10 секунд. Цього часу буде досить, щоб переконатися в тому, що шумить вентилятор в комп’ютері саме від процесора.

Перегрів самого процесора перевірити теж нескладно, так як для цього теж знадобиться вимкнути живлення кулера від материнської плати. Якщо через 10-15 секунд радіатор став значно гарячіша, то обороти вентилятора скидати не варто.

Справитися з таким завданням, як зменшення шуму вентилятора в комп’ютері, допоможе звичайне шило. Потім потрібно взяти в руки штекер живлення, який підключається до материнської плати і розгорнути обличчям до себе контакти.

Шилом необхідно злегка натиснути на центральний контакт і витягнути дріт червоного кольору. Після цього штекер відправляється назад в роз’єм живлення, а червоний провід залишається поки без діла.

READ  Apple ID вхід до облікового

Наступний крок у вирішенні проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері. Це підключення червоного проводу до вільного штекера, що виходить від блоку живлення. Тут треба бути гранично уважним, так як підключається червоний провід виключно до контакту аналогічного кольору.

Принцип зменшення шуму від вентилятора

В цьому випадку враховується вольтаж, так як в терморегулятори зазначено, що червоний контакт несе в собі напругу в п’ять вольт. Відповідно, якщо знизити подається напруга до системи охолодження кулера, то його обороти значно поменшало, що призведе до зниження вихідного шуму.

Усунення шуму вентилятора в блоці живлення

Тепер, коли відомо, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері на процесорі, можна розібрати ситуацію з блоком живлення. Блок живлення підтримує працездатність всієї системи, подаючи електричний струм через кабелі живлення. Але, як і всім важливим частинам системи, йому потрібно гідне охолодження. З цим добре справляються радіатори і кулер, але з часом кулер починає видавати шум, який може заважати або навіть дратувати. Спочатку варто розібратися, чому гуде вентилятор в комп’ютері в блоці живлення і як з цим розібратися.

Якщо вентилятор в блоці живлення почав видавати тріск, значить, його необхідно розібрати і змастити. Мастило для кулера необхідна для того, щоб безшумно крутити лопаті вентилятора, охолоджуючи весь блок.

Практична частина

Після відключення блоку живлення від мережі необхідно почекати 10-15 хвилин, щоб дати можливість конденсаторів повністю розрядитися. Кулер тримається на чотирьох болтах, які необхідно відкрутити. Далі потрібно відкріпити наклейку, яка знаходиться на лицьовій стороні кулера, так як її відсутність полегшить доступ до місця змащення.

Під наклейкою є спеціальна заглушка, від якої теж необхідно позбутися. Під заглушкою знаходиться фіксатор крильчатки, який не дає бовтатися вентилятору по корпусу. Заглушка, яка виглядає як кільце, має невелику проріз поперек осі. Розставивши проріз, можна витягнути кільце.

Після всіх маніпуляцій можна витягувати крильчатку і чистити її від пилу. Іншу частину кулера потрібно змастити мастилом для кулера, яка називається МС-20. Змащувати потрібно вал вентилятора і втулку всередині кулера. Після цього можна починати збірку.

Як позбутися від пилу в системному блоці

Пільний системний блок. Це поганий знак, за яким послідує перегрів деяких комплектуючих частин комп’ютера і зниження їх працездатності. Отже, варто хоча б один раз на рік віддавати системний блок в комп’ютерний центр для чищення або ж робити це самостійно, заощадивши чималі кошти.

Розбір системного блоку

Для того, щоб зрозуміти, як почистити комп’ютер від пилу, необхідно підготувати робоче місце, на якому не повинно знаходитися нічого зайвого. Можна розташувати поруч кілька коробочок, щоб складати туди болти і шурупи, а також інші дрібні деталі.

Інші приналежності теж необхідні, якщо потрібно почистити комп’ютер від пилу. До цього переліку входять: викрутки хрестові і плоскі, спиртові серветки, термопаста, шило.

Далі комп’ютер відключається від мережі, а системний блок. Від всієї периферії. Після цього потрібно позбутися від бічних панелей, відкрутивши всі кріпильні болти, а після. Скласти їх в окрему коробочку. Потім можна приступити до від’єднання всіх комплектуючих, які розташовані на материнській платі.

Наступним кроком буде витирання пилу з запчастин сухою ганчіркою, яка не містить ворсу, так як його присутність може негативно позначитися на роботі комплектуючих. Воду використовувати не варто.

Частка материнської плати

Після того, як материнська плата була від’єднана від корпусу, варто розглянути її на ступінь запиленості. Якщо пил скупчилася в місцях, куди пальцем не добратися, то варто скористатися ватою і шилом. Однак ворсинки від вати можуть залишатися на ніжках мікросхем, тому варто уважно стежити за своєю роботою.

Далі потрібно протерти планки ОЗУ і зняти кулер з процесора. З кулера потрібно видалити суху термопасту і нанести нову. Для цих маніпуляцій добре підходять спиртові серветки. З процесора теж варто видалити стару пасту.

Чистка вентиляторів

Очищення вентиляторів охолодження в комп’ютері. Це найважливіший етап, так як ці кулери відповідають за загальне охолодження всієї системи.

Звичайні кулери охолодження в розбиранні не потребують, тому досить просто протерти їх вологою серветкою. Що стосується кольорів, які знаходяться на процесорі і відеокарті, то тут варто їх розібрати, так як таке активне охолодження потребує більш ретельного догляду.

Щоб розібрати відеокарту і кулер процесора, знадобиться викрутка підходящого розміру. Знімаючи кріплення з відеокарти, необхідно проявити акуратність, так як є шанс пошкодити друковану плату. Після цього потрібно протерти вентилятори і радіатор, а потім зібрати все назад.

Кулер теж розібрати не складно, відкрутивши кілька болтів, можна протерти лопаті вентилятора, радіатор і зібрати всі на місце.

Шумить вентилятор в ноутбуці або в комп’ютері

Питання, що робити з вентилятором, який видає шум, турбує багатьох користувачів комп’ютера. Перш ніж на нього відповісти, необхідно розглянути причини виникнення підвищеного шуму охолоджуючого вентилятора. Отже, якщо шумить вентилятор (кулер), то, швидше за все, це відбувається через те, що:

 • Радіатор охолодження покритий пилом;
 • Вентилятор зносився.

Визначити, яка саме причина викликає шум вентилятора вашого комп’ютера або ноутбука ви можете самостійно, але фахівці нашого сервісного центру зроблять це професійно і швидко.

Види работСтоімость
діагностика 270 р.
Установка / заміна вентилятора 290 р.
Усунення шуму 850 р. / Годину

Обмовимо відразу, що всередині системного блоку комп’ютера є багато вентиляторів, в той час як на ноутбуках встановлений тільки один кулер, який призначений для охолодження всього пристрою в цілому.

Шумить вентилятор в ноутбуці: що робити

Внутрішні компоненти ноутбука охолоджує вентилятор і теплова трубка, прилегла досить щільно до тих внутрішніх частин пристрою, які потрібно охолоджувати, щоб вони коректно і постійно працювали. Такими складовими є, наприклад, процесор або графічний чіп.

У перший час після покупки нового ноутбука охолоджуючий вентилятор працює настільки безшумно, що користувач навіть не звертає уваги на це. Однак в процесі його використання на поверхні радіатора осідає пил, внаслідок чого він вже не може пропускати повітря в тому обсязі, як повинен. Кулера в такій ситуації потрібно працювати як би «напружуючись»: щоб охолоджувати пристрої, йому доводиться збільшувати швидкість обертання.

Якщо ви нічого не зробите на цьому етапі, то вентилятор, швидше за все, поступово стане шуміти ще сильніше. Справа може закінчитися тим, що свого часу не проведена чистка охолоджуючого вентилятора призведе до поломки вашого пристрою.

Ремонт ноутбука, само собою, обійдеться вам значно дорожче, ніж профілактичне чищення від осілого пилу в сервісному центрі.

Вихід із ситуації дуже простий. Якщо шумить вентилятор у вашому ноутбуці, то цей шум можна усунути очищенням охолоджуючої системи від скопилася пилу і обробкою кулера спеціальним мастилом.

Ці процедури ви можете провести і самостійно, але більш ретельно це зроблять працівники нашого сервіс-центру. При цьому потрібно врахувати, що таким способом від того, що шумить вентилятор, можна позбутися лише на якийсь час.

Шумить вентилятор в комп’ютері: що робити?

На перший погляд, якщо шумить вентилятор, що знаходиться в системному блоці комп’ютера, то усунути проблему легше, оскільки для діагностики та чищення охолоджуючої системи досить буде просто зняти бічну стінку корпусу. Ноутбук в такому випадку доводиться розбирати, а це під силу не кожному його власнику. Ускладнює ситуацію те, що в системному блоці не один, а кілька кольорів, і визначити, який саме з них шумить, досить складно.

У домашніх умовах це можна зробити, зупиняючи по черзі кожен з вентиляторів або пальцем, або негострим предметом, якщо ви боїтеся травмувати палець. У разі звернення до фахівців сервісного центру цієї не дуже приємної процедури ви уникнете. Вони проведуть діагностику проблеми, дотримуючись усіх запобіжних заходів, щоб не пошкодити вентилятори.

При діагностиці системний блок потрібно підключити до мережі, бокова стінка при цьому повинна бути знятою.

шумить, вентилятор, комп, ютері

Потім по черзі вентилятори зупиняють, таким чином виявляючи, який з них виробляє в робочому стані шум.

Система охолодження комп’ютера подібна аналогічної системі в ноутбуці в тому відношенні, що охолоджуючий вентилятор встановлений на радіаторі, який через термопасту з’єднаний з пристроєм, який охолоджує його. Та пил, що осів між вентилятором і радіатором, теж може бути причиною появи шуму під час роботи кулера.

У системному блоці комп’ютера очищення та змащування охолоджуючого вентилятора відбувається за тією ж схемою, яка використовується при чищенні кулера з ноутбука. Врахуйте, що жодне з харчових масел, а також автомобільні масла тут не підходять, тут застосовуються лише побутове машинне масло або силіконова змазка. У сервісному центрі фахівець при чищенні вентилятора використовує саме їх.

Якщо ж очищення радіатора позаду, і кулер вже змазаний, а шум вентилятор і раніше виробляє, то, на жаль, вам буде потрібно його замінити.

Заміна вентилятора в зв’язку з його зносом

Зносився підшипник нерідко є причиною того, що шумить вентилятор. Такий кулер потрібно міняти. Ви можете визначити, що мова йде про знос вентилятора як про джерело проблеми його підвищеного шуму, якщо чуєте під час його роботи характерний сильний шум, що супроводжується постукуванням крил вентилятора про корпус.

Чекати, поки він остаточно прийде в непридатність не слід. У нашому сервісному центрі вам скажуть, чи дійсно має місце знос підшипника, і якщо це так. Зроблять його заміну на новий.

Ви оформляєте заявку онлайн або по телефону

Майстер виїжджає за адресою протягом 1 години

Майстер виявляє несправність і усуває її

Ви приймаєте роботу майстра і оплачуєте

Ми не передаємо ваші дані третім особам

Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері

Порада перша. Самий тривіальний. Відгвинтити вентилятор від блоку живлення. Зняти наклейку. Почистити від пилу і залити рідке машинне масло (НЕ соняшникова тільки) і не забути почистити між пропелером і корпусом. Масла налити НЕ відро, а кілька крапель. Іноді буває, що гвинт стукає про корпус. Тоді лопаті можна трохи підпиляти.

Попередній рада застосувати не тільки до вентилятора блоку живлення, але і до процесорного кулера. Відвертає вентилятор від радіатора і з «вивороту», проткнув наклейку, вводиш полкаплі (не більше!) Масла. Якщо отвір проколу не закрили, то масло, в силу адгезивности і різних там відцентрових сил, буде витікати. Тому на прокол треба капнути маленьку краплю будь-якого синтетичного (наприклад, нітроцелюлози) клею. Масло можна використовувати трансформаторне, але краще. Вазелінове. Воно більш в’язке і менше сохне від нагрівання.

Практично завжди кулери приходять в непридатність через забруднення. А саме. На внутрішній стороні магніту через відцентрової сили налипає пил. Тобто кулер починає гудіти, повільно обертатися (іноді взагалі зупиняється). Щоб його повернути в первинний стан, потрібно: пінцет, якесь нібудьчістящее засіб, серветки, спеціально призначені для чищення (але можна і чого-небудь іншого, тільки не грубе, і не розвалюється) і трохи машинного масла.

Відклеюється кружечок на нерухомої частини кулера. Тут можна відразу визначити, стОит лагодити чи ні. Якщо в отворі під кружечком, а тим більше на самому кружечку налипнув пил, то, як показує практика, кулер можна викинути. (Я не знаю з чим це пов’язано; ймовірно, зношується латунна втулка, і збільшується зазор, через який пил починає задуватися на іншу сторону кулера.)

Пінцетом знімаємо подковообразную маленьку шайбочку (зазвичай. Білу). Зауважу, що це найбільший геморой, і на нього у мене спочатку йшло найбільше часу.

Натискати на вісь, і витягуємо «пропелер». Він тримається тільки силами магніту і налиплого зсередини пилу. Ну і ще, може бути, маленьким гумовим колечком, яке знаходиться під знятою шайбочку.

Витягуємо це саме гумове колечко, щоб не загубилося.

Чистимо «пропелер». Тут важливо акуратно і дуже добре очистити внутрішню сторону магніту, він знаходиться всередині «пропелера». Добре. Тому що саме через це шару пилу кулер перестав працювати. Акуратно. Тому що магніт цей зроблений з м’якого матеріалу, пошкодивши який можна вбити кулер.

Чистимо підставу кулера. Чистити треба тільки пластмасову частину. Якщо по п.1 виходить, що кулер треба викинути, але ви зважилися його лагодити, то необхідно почистити отвір, в який вставляється вал «пропелера».

Капаємо мааааленькій краплю олії на вісь «пропелера» і збираємо все назад.

Клейкий гурток, який ми відклеїли на самому початку, навряд чи приклеїться назад. Але заліпити дірку, яку він закривав. Потрібно. Наприклад, скотчем.Всё. Кулер повинен працювати, як новий.

Bratello OFPetrakov (bratello AT mailru.com)

Dr.Evil (drevil_etc AT hotbox.Ru). Чистить та змащує кулера відеокарти

Кількість пилу, набивають у нутрощі комп’ютера, справляє сильне враження, особливо на новачка. Улюблені місця її скупчення. Дисководи (флоппі і CD-ROM), радіатор процесора і буквально все горизонтальні поверхні всередині системного блоку. Наслідки цього вельми сумні. Дискети читаються з гріхом навпіл, а то і просто дряпаються (після чого їх залишається тільки викинути), цілком пристойні кілька місяців тому CD-ROM’и «смикаються» в конвульсіях, як дешеві китайські вироби, перегрітий процесор зупиняється, пам’ять страждає амнезією

У комп’ютерах, призначених для серйозних цілей (військових, промислових), повітря завжди нагнітався ВСЕРЕДИНУ корпусу. Чому розробники АТ вирішили, що краще його висмоктувати. Незрозуміло. Одним словом, в стандарті АТХ від цієї порочної затії відмовилися, і знову почали вдувати повітря всередину системного блоку (хоча на сьогоднішньому ринку чимало АТС-корпусів з блоками живлення, в яких вентилятор дме як і раніше назовні Прим. Ред.).

Якщо ваш вентилятор витягує повітря з комп’ютера, не полінуйтеся, розгорніть його на 180 °! Зробити це можна за двох умов. По-перше, ви повинні зважитися на таку операцію. А по-друге, ви повинні зуміти відкрити кришку блоку живлення (вийняти його з корпусу зазвичай не складає труднощів). Справа в тому, що солідні фірми-виробники використовують при складанні різного роду «хитрі» гвинти, а фірми простіше заклёпивают блоки живлення намертво. І те й інше робиться з єдиною метою. Запобігти проникненню «чайників» в небезпечну зону. Якщо ви не є одним з предметів бабусиної сервізу. Дійте сміливіше. І заклепки, і гвинти можна, в крайньому випадку, спиляти, а потім нарізати в останніх отворах різьблення і вкрутити чесні вітчизняні гвинти.

І остання порада. Корпуси mini-Tower компонуються так, що отвори в стінці блоку живлення, зверненої всередину системного блоку, розташовуються навпроти дисководів. Через ці отвори після розвороту вентилятора повітря буде виходити. Обдувати дисководи начебто не має ніякого сенсу. Зате з внутрішньої сторони до них підходять широкі стрічкові кабелі ( «шлейфи»), а на системній платі обичногде-то неподалік розташовуються модулі пам’яті. Зігніть ці «шлейфи» так, щоб вони грали роль заслінок і відбивали повітряний потік на модулі SIMM або DIMM. Їх температура знизиться градусів на п’ять (перевірено).

Як зменшити шум вентиляторів в комп’ютері

Практично у всіх настільних комп’ютерах є вентилятори. Їх завдання обдувати радіатори, які встановлені на найбільш гарячих чіпах, обдувати елементи блоку живлення, а також забезпечувати рух повітря всередині корпусу комп’ютера. Всі ці вентилятори створюють шум і в деяких випадках він настільки сильний, що за комп’ютером стає важко працювати.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то пропонуємо вам ознайомитися з цим матеріалом. Тут ви дізнаєтеся, як можна зменшити шум вентиляторів, встановлених в комп’ютері.

Підготовчий етап

Перед тим, як починати боротьбу за зменшення шуму вентиляторів потрібно провести з комп’ютером деякі підготовчі роботи. Для початку потрібно почистити комп’ютер від скопилася в ньому пилу, яка знижує ефективність охолодження.

Для того щоб почистити комп’ютер від пилу відключіть його від мережі електроживлення і зніміть бічну кришку. Найбезпечніший спосіб видалення пилу. Балончик зі стисненим повітрям. З його допомогою можна продути всі радіатори і видалити пил з мінімальним ризиком щось пошкодити. Для проведення цієї процедури краще вийти на вулицю, щоб не піднімати пил в будинку.

Також для видалення пилу з комп’ютерного корпусу іноді використовують пензлик для фарбування або малювання. Використання пензлика дозволяє почистити комп’ютер не піднімаючи пилу, але такий спосіб менш безпечний. Пензлик створює статичну електрику, а це може привести до поломки комп’ютера, тому краще використовувати балончик.

Після видалення пилу перевірте температури процесора і відеокарти. Якщо вона вище норми, то замініть термопасту.

Зниження обертів вентиляторів

Після того як ви привели комп’ютер в нормальний стан можна зайнятися зменшенням шуму від вентиляторів. Тут один з найбільш простих і ефективних способів. Це зниження оборотів. Робиться це двома способами програмним (через BIOS або з операційної системи) і апаратним (за допомогою резистора або реобаса).

Програмний спосіб можна застосувати тільки для кулерів, які підключені до материнської плати через 4 контактний роз’єм. При цьому процес управління такими кулерами може відрізнятися в залежності від материнської плати. Зазвичай в BIOS потрібно вказати температуру, при досягненні якої вентилятори будуть підвищувати швидкість обертання. Також вказується і мінімальна швидкість роботи вентиляторів, вона використовується поки зазначена температура не досягнута. На скріншоті внизу показано, як ці настройки виглядають в BIOS материнської плати MSI.

Якщо вентилятор підключається до 3 контактного роз’єму материнської плати або взагалі безпосередньо до блоку живлення, то для зниження його оборотів потрібно використовувати резистор. Такий резистор можна самостійно підібрати і впаяти в провід живлення. Ті, хто не дружить з паяльником, можуть скористатися готовими перехідниками, які потрібно тільки підключити між вентилятором і материнською платою.

Також для зниження оборотів вентилятор можна використовувати так званий реобас. Це пристрій, який підключається в 5.25 дюймовий відсік системного блоку і дозволяє регулювати швидкість обертання підключених через нього вентиляторів.

Заміна вентиляторів на більш тихі

Вентилятори, які використовуються для охолодження компонентів комп’ютера дуже відрізняється за своїм рівнем шуму. В основному це пов’язано з використовуваним типом підшипників. У звичайних недорогих вентиляторах застосовують підшипники ковзання, а в моделях подорожче гідродинамічні підшипники, які працюють помітно тихіше і довше зберігають свої робочі характеристики. Також на рівень шуму сильно впливає розмір вентилятора, чим він більший, тим тихіше працює вентилятор.

Загалом, заміна вентиляторів це відмінний спосіб зменшити рівень шуму, який виходить від комп’ютера, але для цього доведеться трохи витратитися.

Зменшення кількості вентиляторів

Іноді, знизити рівень шуму можна за допомогою зменшення кількості вентиляторів, які використовуються в системному блоці. Зрозуміло, що відмовитися від вентиляторів на блоці живлення, процесорі і відеокарті не вийде. Але, кількість корпусних вентиляторів цілком можна переглянути.

Якщо у вас комп’ютер середнього рівня, без «топового» заліза і розгону, то вам вистачить і одного корпусного вентилятора, який буде працювати на видув гарячого повітря. А якщо у вас комп’ютер «офісного» рівня, то можна спробувати обійтися взагалі без корпусних вентиляторів.

Заміна корпусу комп’ютера

Заміна корпусу. Спосіб для справжніх цінителів тиші. Зараз у продажу є чимало корпусів, розроблених з метою максимально знизити рівень шуму. В таких корпусах застосовуються спеціальні звукопоглинальні матеріали та гумові елементи, покликані зменшити вібрації.

При цьому такі корпуси відразу комплектуються якісними кулерами, так що вам не доведеться купувати їх окремо. Але, потрібно бути готовим віддати за новий корпус 150 або більше.

Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері. У комп’ютері шумить кулер

Система охолодження вважається однією з основних частин комп’ютера, так як вона, підтримуючи робочу температуру в системі, забезпечує стабільне функціонування всіх комплектуючих частин. Іноді трапляється й так, що з часом кулер починає видавати шум. Далі можна дізнатися, як зменшити шум вентилятора.

Усунення шуму вентилятора на процесорі

Процесор. Це мозкова частина комп’ютера, без якого жодна система не буде функціонувати. Так як у нього немає власного джерела охолодження, воно монтується окремо. Згодом кулер починає видавати шум під час роботи, а зараз буде представлений оптимальний варіант вирішення такої проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері.

Щоб переконатися в тому, що шумить саме кулер процесора, потрібно під час холостого запуску вимкнути живлення системи охолодження процесора на 5-10 секунд. Цього часу буде досить, щоб переконатися в тому, що шумить вентилятор в комп’ютері саме від процесора.

Перегрів самого процесора перевірити теж нескладно, так як для цього теж знадобиться вимкнути живлення кулера від материнської плати. Якщо через 10-15 секунд радіатор став значно гарячіша, то обороти вентилятора скидати не варто.

Справитися з таким завданням, як зменшення шуму вентилятора в комп’ютері, допоможе звичайне шило. Потім потрібно взяти в руки штекер живлення, який підключається до материнської плати і розгорнути обличчям до себе контакти.

Шилом необхідно злегка натиснути на центральний контакт і витягнути дріт червоного кольору. Після цього штекер відправляється назад в роз’єм живлення, а червоний провід залишається поки без діла.

Наступний крок у вирішенні проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері. Це підключення червоного проводу до вільного штекера, що виходить від блоку живлення. Тут треба бути гранично уважним, так як підключається червоний провід виключно до контакту аналогічного кольору.

Принцип зменшення шуму від вентилятора

В цьому випадку враховується вольтаж, так як в терморегулятори зазначено, що червоний контакт несе в собі напругу в п’ять вольт. Відповідно, якщо знизити подається напруга до системи охолодження кулера, то його обороти значно поменшало, що призведе до зниження вихідного шуму.

Усунення шуму вентилятора в блоці живлення

Тепер, коли відомо, як зменшити шум вентилятора в комп’ютері на процесорі, можна розібрати ситуацію з блоком живлення. Блок живлення підтримує працездатність всієї системи, подаючи електричний струм через кабелі живлення. Але, як і всім важливим частинам системи, йому потрібно гідне охолодження. З цим добре справляються радіатори і кулер, але з часом кулер починає видавати шум, який може заважати або навіть дратувати. Спочатку варто розібратися, чому гуде вентилятор в комп’ютері в блоці живлення і як з цим розібратися.

Якщо вентилятор в блоці живлення почав видавати тріск, значить, його необхідно розібрати і змастити. Мастило для кулера необхідна для того, щоб безшумно крутити лопаті вентилятора, охолоджуючи весь блок.

Практична частина

Після відключення блоку живлення від мережі необхідно почекати 10-15 хвилин, щоб дати можливість конденсаторів повністю розрядитися. Кулер тримається на чотирьох болтах, які необхідно відкрутити. Далі потрібно відкріпити наклейку, яка знаходиться на лицьовій стороні кулера, так як її відсутність полегшить доступ до місця змащення.

Під наклейкою є спеціальна заглушка, від якої теж необхідно позбутися. Під заглушкою знаходиться фіксатор крильчатки, який не дає бовтатися вентилятору по корпусу. Заглушка, яка виглядає як кільце, має невелику проріз поперек осі. Розставивши проріз, можна витягнути кільце.

Після всіх маніпуляцій можна витягувати крильчатку і чистити її від пилу. Іншу частину кулера потрібно змастити мастилом для кулера, яка називається МС-20. Змащувати потрібно вал вентилятора і втулку всередині кулера. Після цього можна починати збірку.

Як позбутися від пилу в системному блоці

Пільний системний блок. Це поганий знак, за яким послідує перегрів деяких комплектуючих частин комп’ютера і зниження їх працездатності. Отже, варто хоча б один раз на рік віддавати системний блок в комп’ютерний центр для чищення або ж робити це самостійно, заощадивши чималі кошти.

Розбір системного блоку

Для того, щоб зрозуміти, як почистити комп’ютер від пилу, необхідно підготувати робоче місце, на якому не повинно знаходитися нічого зайвого. Можна розташувати поруч кілька коробочок, щоб складати туди болти і шурупи, а також інші дрібні деталі.

Інші приналежності теж необхідні, якщо потрібно почистити комп’ютер від пилу. До цього переліку входять: викрутки хрестові і плоскі, спиртові серветки, термопаста, шило.

Далі комп’ютер відключається від мережі, а системний блок. Від всієї периферії. Після цього потрібно позбутися від бічних панелей, відкрутивши всі кріпильні болти, а після. Скласти їх в окрему коробочку. Потім можна приступити до від’єднання всіх комплектуючих, які розташовані на материнській платі.

Наступним кроком буде витирання пилу з запчастин сухою ганчіркою, яка не містить ворсу, так як його присутність може негативно позначитися на роботі комплектуючих. Воду використовувати не варто.

Частка материнської плати

Після того, як материнська плата була від’єднана від корпусу, варто розглянути її на ступінь запиленості. Якщо пил скупчилася в місцях, куди пальцем не добратися, то варто скористатися ватою і шилом. Однак ворсинки від вати можуть залишатися на ніжках мікросхем, тому варто уважно стежити за своєю роботою.

Далі потрібно протерти планки ОЗУ і зняти кулер з процесора. З кулера потрібно видалити суху термопасту і нанести нову. Для цих маніпуляцій добре підходять спиртові серветки. З процесора теж варто видалити стару пасту.

Чистка вентиляторів

Очищення вентиляторів охолодження в комп’ютері. Це найважливіший етап, так як ці кулери відповідають за загальне охолодження всієї системи.

Звичайні кулери охолодження в розбиранні не потребують, тому досить просто протерти їх вологою серветкою. Що стосується кольорів, які знаходяться на процесорі і відеокарті, то тут варто їх розібрати, так як таке активне охолодження потребує більш ретельного догляду.

Щоб розібрати відеокарту і кулер процесора, знадобиться викрутка підходящого розміру. Знімаючи кріплення з відеокарти, необхідно проявити акуратність, так як є шанс пошкодити друковану плату. Після цього потрібно протерти вентилятори і радіатор, а потім зібрати все назад.

READ  Як підключити навушники sony wh 1000xm3

Кулер теж розібрати не складно, відкрутивши кілька болтів, можна протерти лопаті вентилятора, радіатор і зібрати всі на місце.

Комп’ютери та інтернет. Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері

Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері

Порада перша. Самий тривіальний. Відгвинтити вентилятор від блоку живлення. Зняти наклейку. Почистити від пилу і залити рідке машинне масло (НЕ соняшникова тільки) і не забути почистити між пропелером і корпусом. Масла налити НЕ відро, а кілька крапель. Іноді буває, що гвинт стукає про корпус. Тоді лопаті можна трохи підпиляти.

Порада друга. Самий практичний. Нічого відгвинчувати не треба. Треба взяти шприц з голкою. Наповнити його маслом. Потім треба голкою проткнути наклейку і пластмасову пробку під нею. Знадобиться певний зусилля. Ввести під пробку масло. Усе. Ніяких гвинтів-розборок-збірок і всього іншого. Зрозуміло, це спрацює не у всіх випадках. Буває, що серединка вентилятора, з наклейкою і пробкою, прихована під гратами корпусу. В цьому випадку можна спробувати відкрутити тільки блок живлення. Це все ж простіше, ніж розбирати все, аж до вентилятора.

Попередній рада застосувати не тільки до вентилятора блоку живлення, але і до процесорного кулера. Відвертає вентилятор від радіатора і з “вивороту”, проткнув наклейку, вводиш полкаплі (не більше!) Масла. Якщо отвір проколу не закрили, то масло, в силу адгезивности і різних там відцентрових сил, буде витікати. Тому на прокол треба капнути маленьку краплю будь-якого синтетичного (наприклад, нітроцелюлози) клею. Масло можна використовувати трансформаторне, але краще. Вазелінове. Воно більш в’язке і менше сохне від нагрівання.

Практично завжди кулери приходять в непридатність через забруднення. А саме. На внутрішній стороні магніту через відцентрової сили налипає пил. Тобто кулер починає гудіти, повільно обертатися (іноді взагалі зупиняється). Щоб його повернути в первинний стан, потрібно: пінцет, яке-небудь засіб для чищення, серветки, спеціально призначені для чищення (але можна і чого-небудь іншого, тільки не грубе, і не розвалюється) і трохи машинного масла.

Відклеюється кружечок на нерухомої частини кулера. Тут можна відразу визначити, стОит лагодити чи ні. Якщо в отворі під кружечком, а тим більше на самому кружечку налипнув пил, то, як показує практика, кулер можна викинути. (Я не знаю з чим це пов’язано; ймовірно, зношується латунна втулка, і збільшується зазор, через який пил починає задуватися на іншу сторону кулера.)

Пінцетом знімаємо подковообразную маленьку шайбочку (зазвичай. Білу). Зауважу, що це найбільший геморой, і на нього у мене спочатку йшло найбільше часу.

Натискати на вісь, і витягуємо “пропелер”. Він тримається тільки силами магніту і налиплого зсередини пилу. Ну і ще, може бути, маленьким гумовим колечком, яке знаходиться під знятою шайбочку.

Витягуємо це саме гумове колечко, щоб не загубилося.

Чистимо “пропелер”. Тут важливо акуратно і дуже добре очистити внутрішню сторону магніту, він знаходиться всередині “пропелера”. Добре. Тому що саме через це шару пилу кулер перестав працювати. Акуратно. Тому що магніт цей зроблений з м’якого матеріалу, пошкодивши який можна вбити кулер.

Чистимо підставу кулера. Чистити треба тільки пластмасову частину. Якщо по п.1 виходить, що кулер треба викинути, але ви зважилися його лагодити, то необхідно почистити отвір, в який вставляється вал “пропелера”.

Капаємо мааааленькій краплю олії на вісь “пропелера” і збираємо все назад.

Клейкий гурток, який ми відклеїли на самому початку, навряд чи приклеїться назад. Але заліпити дірку, яку він закривав. Потрібно. Наприклад, скотчем.Всё. Кулер повинен працювати, як новий.

Bratello OFPetrakov (bratello AT mailru.com)

Dr.Evil (drevil_etc AT hotbox.Ru). Чистить та змащує кулера відеокарти

Кількість пилу, набивають у нутрощі комп’ютера, справляє сильне враження, особливо на новачка. Улюблені місця її скупчення. Дисководи (флоппі і CD-ROM), радіатор процесора і буквально все горизонтальні поверхні всередині системного блоку. Наслідки цього вельми сумні. Дискети читаються з гріхом навпіл, а то і просто дряпаються (після чого їх залишається тільки викинути), цілком пристойні кілька місяців тому CD-ROM’и “смикаються” в конвульсіях, як дешеві китайські вироби, перегрітий процесор зупиняється, пам’ять страждає на амнезію.

У комп’ютерах, призначених для серйозних цілей (військових, промислових), повітря завжди нагнітався ВСЕРЕДИНУ корпусу. Чому розробники АТ вирішили, що краще його висмоктувати. Незрозуміло. Одним словом, в стандарті АТХ від цієї порочної затії відмовилися, і знову почали вдувати повітря всередину системного блоку (хоча на сьогоднішньому ринку чимало АТС-корпусів з блоками живлення, в яких вентилятор дме як і раніше назовні Прим. Ред.).

Якщо ваш вентилятор витягує повітря з комп’ютера, не полінуйтеся, розгорніть його на 180 °! Зробити це можна за двох умов. По-перше, ви повинні зважитися на таку операцію. А по-друге, ви повинні зуміти відкрити кришку блоку живлення (вийняти його з корпусу зазвичай не складає труднощів). Справа в тому, що солідні фірми-виробники використовують при складанні різного роду “хитрі” гвинти, а фірми простіше заклёпивают блоки живлення намертво. І те й інше робиться з єдиною метою. Запобігти проникненню “чайників” в небезпечну зону. Якщо ви не є одним з предметів бабусиної сервізу. Дійте сміливіше. І заклепки, і гвинти можна, в крайньому випадку, спиляти, а потім нарізати в останніх отворах різьблення і вкрутити чесні вітчизняні гвинти.

І остання порада. Корпуси mini-Tower компонуються так, що отвори в стінці блоку живлення, зверненої всередину системного блоку, розташовуються навпроти дисководів. Через ці отвори після розвороту вентилятора повітря буде виходити. Обдувати дисководи начебто не має ніякого сенсу. Зате з внутрішньої сторони до них підходять широкі стрічкові кабелі ( “шлейфи”), а на системній платі зазвичай десь неподалік розташовуються модулі пам’яті. Зігніть ці “шлейфи” так, щоб вони грали роль заслінок і відбивали повітряний потік на модулі SIMM або DIMM. Їх температура знизиться градусів на п’ять (перевірено).

Олександр Молодьяну. У комп’ютер. З паяльником і плоскогубцями!

Шумить вентилятор в ноутбуці або в комп’ютері

Питання, що робити з вентилятором, який видає шум, турбує багатьох користувачів комп’ютера. Перш ніж на нього відповісти, необхідно розглянути причини виникнення підвищеного шуму охолоджуючого вентилятора. Отже, якщо шумить вентилятор (кулер), то, швидше за все, це відбувається через те, що:

 • Радіатор охолодження покритий пилом;
 • Вентилятор зносився.

Визначити, яка саме причина викликає шум вентилятора вашого комп’ютера або ноутбука ви можете самостійно, але фахівці нашого сервісного центру зроблять це професійно і швидко.

Види работСтоімость
діагностика 270 р.
Установка / заміна вентилятора 290 р.
Усунення шуму 850 р. / Годину

Обмовимо відразу, що всередині системного блоку комп’ютера є багато вентиляторів, в той час як на ноутбуках встановлений тільки один кулер, який призначений для охолодження всього пристрою в цілому.

Шумить вентилятор в ноутбуці: що робити

Внутрішні компоненти ноутбука охолоджує вентилятор і теплова трубка, прилегла досить щільно до тих внутрішніх частин пристрою, які потрібно охолоджувати, щоб вони коректно і постійно працювали. Такими складовими є, наприклад, процесор або графічний чіп.

У перший час після покупки нового ноутбука охолоджуючий вентилятор працює настільки безшумно, що користувач навіть не звертає уваги на це. Однак в процесі його використання на поверхні радіатора осідає пил, внаслідок чого він вже не може пропускати повітря в тому обсязі, як повинен. Кулера в такій ситуації потрібно працювати як би «напружуючись»: щоб охолоджувати пристрої, йому доводиться збільшувати швидкість обертання.

Якщо ви нічого не зробите на цьому етапі, то вентилятор, швидше за все, поступово стане шуміти ще сильніше. Справа може закінчитися тим, що свого часу не проведена чистка охолоджуючого вентилятора призведе до поломки вашого пристрою.

Ремонт ноутбука, само собою, обійдеться вам значно дорожче, ніж профілактичне чищення від осілого пилу в сервісному центрі.

Вихід із ситуації дуже простий. Якщо шумить вентилятор у вашому ноутбуці, то цей шум можна усунути очищенням охолоджуючої системи від скопилася пилу і обробкою кулера спеціальним мастилом.

Ці процедури ви можете провести і самостійно, але більш ретельно це зроблять працівники нашого сервіс-центру. При цьому потрібно врахувати, що таким способом від того, що шумить вентилятор, можна позбутися лише на якийсь час.

Шумить вентилятор в комп’ютері: що робити?

На перший погляд, якщо шумить вентилятор, що знаходиться в системному блоці комп’ютера, то усунути проблему легше, оскільки для діагностики та чищення охолоджуючої системи досить буде просто зняти бічну стінку корпусу. Ноутбук в такому випадку доводиться розбирати, а це під силу не кожному його власнику. Ускладнює ситуацію те, що в системному блоці не один, а кілька кольорів, і визначити, який саме з них шумить, досить складно.

У домашніх умовах це можна зробити, зупиняючи по черзі кожен з вентиляторів або пальцем, або негострим предметом, якщо ви боїтеся травмувати палець. У разі звернення до фахівців сервісного центру цієї не дуже приємної процедури ви уникнете. Вони проведуть діагностику проблеми, дотримуючись усіх запобіжних заходів, щоб не пошкодити вентилятори.

При діагностиці системний блок потрібно підключити до мережі, бокова стінка при цьому повинна бути знятою.

Потім по черзі вентилятори зупиняють, таким чином виявляючи, який з них виробляє в робочому стані шум.

Система охолодження комп’ютера подібна аналогічної системі в ноутбуці в тому відношенні, що охолоджуючий вентилятор встановлений на радіаторі, який через термопасту з’єднаний з пристроєм, який охолоджує його. Та пил, що осів між вентилятором і радіатором, теж може бути причиною появи шуму під час роботи кулера.

У системному блоці комп’ютера очищення та змащування охолоджуючого вентилятора відбувається за тією ж схемою, яка використовується при чищенні кулера з ноутбука. Врахуйте, що жодне з харчових масел, а також автомобільні масла тут не підходять, тут застосовуються лише побутове машинне масло або силіконова змазка. У сервісному центрі фахівець при чищенні вентилятора використовує саме їх.

Якщо ж очищення радіатора позаду, і кулер вже змазаний, а шум вентилятор і раніше виробляє, то, на жаль, вам буде потрібно його замінити.

Заміна вентилятора в зв’язку з його зносом

Зносився підшипник нерідко є причиною того, що шумить вентилятор. Такий кулер потрібно міняти. Ви можете визначити, що мова йде про знос вентилятора як про джерело проблеми його підвищеного шуму, якщо чуєте під час його роботи характерний сильний шум, що супроводжується постукуванням крил вентилятора про корпус.

Чекати, поки він остаточно прийде в непридатність не слід. У нашому сервісному центрі вам скажуть, чи дійсно має місце знос підшипника, і якщо це так. Зроблять його заміну на новий.

Ви оформляєте заявку онлайн або по телефону

Майстер виїжджає за адресою протягом 1 години

Майстер виявляє несправність і усуває її

Ви приймаєте роботу майстра і оплачуєте

Ми не передаємо ваші дані третім особам

Що робити, якщо шумить вентилятор в комп’ютері

Порада перша. Самий тривіальний. Відгвинтити вентилятор від блоку живлення. Зняти наклейку. Почистити від пилу і залити рідке машинне масло (НЕ соняшникова тільки) і не забути почистити між пропелером і корпусом. Масла налити НЕ відро, а кілька крапель. Іноді буває, що гвинт стукає про корпус. Тоді лопаті можна трохи підпиляти.

Попередній рада застосувати не тільки до вентилятора блоку живлення, але і до процесорного кулера. Відвертає вентилятор від радіатора і з «вивороту», проткнув наклейку, вводиш полкаплі (не більше!) Масла. Якщо отвір проколу не закрили, то масло, в силу адгезивности і різних там відцентрових сил, буде витікати. Тому на прокол треба капнути маленьку краплю будь-якого синтетичного (наприклад, нітроцелюлози) клею. Масло можна використовувати трансформаторне, але краще. Вазелінове. Воно більш в’язке і менше сохне від нагрівання.

Практично завжди кулери приходять в непридатність через забруднення. А саме. На внутрішній стороні магніту через відцентрової сили налипає пил. Тобто кулер починає гудіти, повільно обертатися (іноді взагалі зупиняється). Щоб його повернути в первинний стан, потрібно: пінцет, якесь нібудьчістящее засіб, серветки, спеціально призначені для чищення (але можна і чого-небудь іншого, тільки не грубе, і не розвалюється) і трохи машинного масла.

Відклеюється кружечок на нерухомої частини кулера. Тут можна відразу визначити, стОит лагодити чи ні. Якщо в отворі під кружечком, а тим більше на самому кружечку налипнув пил, то, як показує практика, кулер можна викинути. (Я не знаю з чим це пов’язано; ймовірно, зношується латунна втулка, і збільшується зазор, через який пил починає задуватися на іншу сторону кулера.)

Пінцетом знімаємо подковообразную маленьку шайбочку (зазвичай. Білу). Зауважу, що це найбільший геморой, і на нього у мене спочатку йшло найбільше часу.

Натискати на вісь, і витягуємо «пропелер». Він тримається тільки силами магніту і налиплого зсередини пилу. Ну і ще, може бути, маленьким гумовим колечком, яке знаходиться під знятою шайбочку.

Витягуємо це саме гумове колечко, щоб не загубилося.

Чистимо «пропелер». Тут важливо акуратно і дуже добре очистити внутрішню сторону магніту, він знаходиться всередині «пропелера». Добре. Тому що саме через це шару пилу кулер перестав працювати. Акуратно. Тому що магніт цей зроблений з м’якого матеріалу, пошкодивши який можна вбити кулер.

Чистимо підставу кулера. Чистити треба тільки пластмасову частину. Якщо по п.1 виходить, що кулер треба викинути, але ви зважилися його лагодити, то необхідно почистити отвір, в який вставляється вал «пропелера».

Капаємо мааааленькій краплю олії на вісь «пропелера» і збираємо все назад.

Клейкий гурток, який ми відклеїли на самому початку, навряд чи приклеїться назад. Але заліпити дірку, яку він закривав. Потрібно. Наприклад, скотчем.Всё. Кулер повинен працювати, як новий.

Bratello OFPetrakov (bratello AT mailru.com)

Dr.Evil (drevil_etc AT hotbox.Ru). Чистить та змащує кулера відеокарти

Кількість пилу, набивають у нутрощі комп’ютера, справляє сильне враження, особливо на новачка. Улюблені місця її скупчення. Дисководи (флоппі і CD-ROM), радіатор процесора і буквально все горизонтальні поверхні всередині системного блоку. Наслідки цього вельми сумні. Дискети читаються з гріхом навпіл, а то і просто дряпаються (після чого їх залишається тільки викинути), цілком пристойні кілька місяців тому CD-ROM’и «смикаються» в конвульсіях, як дешеві китайські вироби, перегрітий процесор зупиняється, пам’ять страждає амнезією

У комп’ютерах, призначених для серйозних цілей (військових, промислових), повітря завжди нагнітався ВСЕРЕДИНУ корпусу. Чому розробники АТ вирішили, що краще його висмоктувати. Незрозуміло. Одним словом, в стандарті АТХ від цієї порочної затії відмовилися, і знову почали вдувати повітря всередину системного блоку (хоча на сьогоднішньому ринку чимало АТС-корпусів з блоками живлення, в яких вентилятор дме як і раніше назовні Прим. Ред.).

Якщо ваш вентилятор витягує повітря з комп’ютера, не полінуйтеся, розгорніть його на 180 °! Зробити це можна за двох умов. По-перше, ви повинні зважитися на таку операцію. А по-друге, ви повинні зуміти відкрити кришку блоку живлення (вийняти його з корпусу зазвичай не складає труднощів). Справа в тому, що солідні фірми-виробники використовують при складанні різного роду «хитрі» гвинти, а фірми простіше заклёпивают блоки живлення намертво. І те й інше робиться з єдиною метою. Запобігти проникненню «чайників» в небезпечну зону. Якщо ви не є одним з предметів бабусиної сервізу. Дійте сміливіше. І заклепки, і гвинти можна, в крайньому випадку, спиляти, а потім нарізати в останніх отворах різьблення і вкрутити чесні вітчизняні гвинти.

І остання порада. Корпуси mini-Tower компонуються так, що отвори в стінці блоку живлення, зверненої всередину системного блоку, розташовуються навпроти дисководів. Через ці отвори після розвороту вентилятора повітря буде виходити. Обдувати дисководи начебто не має ніякого сенсу. Зате з внутрішньої сторони до них підходять широкі стрічкові кабелі ( «шлейфи»), а на системній платі обичногде-то неподалік розташовуються модулі пам’яті. Зігніть ці «шлейфи» так, щоб вони грали роль заслінок і відбивали повітряний потік на модулі SIMM або DIMM. Їх температура знизиться градусів на п’ять (перевірено).

Як зменшити шум вентиляторів в комп’ютері

Практично у всіх настільних комп’ютерах є вентилятори. Їх завдання обдувати радіатори, які встановлені на найбільш гарячих чіпах, обдувати елементи блоку живлення, а також забезпечувати рух повітря всередині корпусу комп’ютера. Всі ці вентилятори створюють шум і в деяких випадках він настільки сильний, що за комп’ютером стає важко працювати.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то пропонуємо вам ознайомитися з цим матеріалом. Тут ви дізнаєтеся, як можна зменшити шум вентиляторів, встановлених в комп’ютері.

Підготовчий етап

Перед тим, як починати боротьбу за зменшення шуму вентиляторів потрібно провести з комп’ютером деякі підготовчі роботи. Для початку потрібно почистити комп’ютер від скопилася в ньому пилу, яка знижує ефективність охолодження.

Для того щоб почистити комп’ютер від пилу відключіть його від мережі електроживлення і зніміть бічну кришку. Найбезпечніший спосіб видалення пилу. Балончик зі стисненим повітрям. З його допомогою можна продути всі радіатори і видалити пил з мінімальним ризиком щось пошкодити. Для проведення цієї процедури краще вийти на вулицю, щоб не піднімати пил в будинку.

Також для видалення пилу з комп‘ютерного корпусу іноді використовують пензлик для фарбування або малювання. Використання пензлика дозволяє почистити комп’ютер не піднімаючи пилу, але такий спосіб менш безпечний. Пензлик створює статичну електрику, а це може привести до поломки комп’ютера, тому краще використовувати балончик.

Після видалення пилу перевірте температури процесора і відеокарти. Якщо вона вище норми, то замініть термопасту.

Зниження обертів вентиляторів

Після того як ви привели комп’ютер в нормальний стан можна зайнятися зменшенням шуму від вентиляторів. Тут один з найбільш простих і ефективних способів. Це зниження оборотів. Робиться це двома способами програмним (через BIOS або з операційної системи) і апаратним (за допомогою резистора або реобаса).

Програмний спосіб можна застосувати тільки для кулерів, які підключені до материнської плати через 4 контактний роз’єм. При цьому процес управління такими кулерами може відрізнятися в залежності від материнської плати. Зазвичай в BIOS потрібно вказати температуру, при досягненні якої вентилятори будуть підвищувати швидкість обертання. Також вказується і мінімальна швидкість роботи вентиляторів, вона використовується поки зазначена температура не досягнута. На скріншоті внизу показано, як ці настройки виглядають в BIOS материнської плати MSI.

Якщо вентилятор підключається до 3 контактного роз’єму материнської плати або взагалі безпосередньо до блоку живлення, то для зниження його оборотів потрібно використовувати резистор. Такий резистор можна самостійно підібрати і впаяти в провід живлення. Ті, хто не дружить з паяльником, можуть скористатися готовими перехідниками, які потрібно тільки підключити між вентилятором і материнською платою.

Також для зниження оборотів вентилятор можна використовувати так званий реобас. Це пристрій, який підключається в 5.25 дюймовий відсік системного блоку і дозволяє регулювати швидкість обертання підключених через нього вентиляторів.

Заміна вентиляторів на більш тихі

Вентилятори, які використовуються для охолодження компонентів комп’ютера дуже відрізняється за своїм рівнем шуму. В основному це пов’язано з використовуваним типом підшипників. У звичайних недорогих вентиляторах застосовують підшипники ковзання, а в моделях подорожче гідродинамічні підшипники, які працюють помітно тихіше і довше зберігають свої робочі характеристики. Також на рівень шуму сильно впливає розмір вентилятора, чим він більший, тим тихіше працює вентилятор.

Загалом, заміна вентиляторів це відмінний спосіб зменшити рівень шуму, який виходить від комп’ютера, але для цього доведеться трохи витратитися.

Зменшення кількості вентиляторів

Іноді, знизити рівень шуму можна за допомогою зменшення кількості вентиляторів, які використовуються в системному блоці. Зрозуміло, що відмовитися від вентиляторів на блоці живлення, процесорі і відеокарті не вийде. Але, кількість корпусних вентиляторів цілком можна переглянути.

Якщо у вас комп’ютер середнього рівня, без «топового» заліза і розгону, то вам вистачить і одного корпусного вентилятора, який буде працювати на видув гарячого повітря. А якщо у вас комп’ютер «офісного» рівня, то можна спробувати обійтися взагалі без корпусних вентиляторів.

Заміна корпусу комп’ютера

Заміна корпусу. Спосіб для справжніх цінителів тиші. Зараз у продажу є чимало корпусів, розроблених з метою максимально знизити рівень шуму. В таких корпусах застосовуються спеціальні звукопоглинальні матеріали та гумові елементи, покликані зменшити вібрації.

При цьому такі корпуси відразу комплектуються якісними кулерами, так що вам не доведеться купувати їх окремо. Але, потрібно бути готовим віддати за новий корпус 150 або більше.

Шумить вентилятор

Питання, що робити з вентилятором, який видає шум, турбує багатьох користувачів комп’ютера. Перш ніж на нього відповісти, необхідно розглянути причини виникнення підвищеного шуму охолоджуючого вентилятора. Отже, якщо шумить вентилятор (кулер), то, швидше за все, це відбувається через те, що:

 • Радіатор охолодження покритий пилом;
 • Вентилятор зносився.
Види работСтоімость
діагностика 0 р.
Виклик 0 р.
Установка / заміна вентилятора 120 р.
Повна чистка системного блоку від пилу і бруду 270 р.

Визначити, яка саме причина викликає шум вентилятора вашого комп’ютера або ноутбука ви можете самостійно, але фахівці нашого сервісного центру зроблять це професійно і швидко.

Обмовимо відразу, що всередині системного блоку комп’ютера є багато вентиляторів, в той час як на ноутбуках встановлений тільки один кулер, який призначений для охолодження всього пристрою в цілому.

Шумить вентилятор в комп’ютері: що робити?

На перший погляд, якщо шумить вентилятор, що знаходиться в системному блоці комп’ютера, то усунути проблему легше, оскільки для діагностики та чищення охолоджуючої системи досить буде просто зняти бічну стінку корпусу. Ноутбук в такому випадку доводиться розбирати, а це під силу не кожному його власнику. Ускладнює ситуацію те, що в системному блоці не один, а кілька кольорів, і визначити, який саме з них шумить, досить складно.

У домашніх умовах це можна зробити, зупиняючи по черзі кожен з вентиляторів або пальцем, або негострим предметом, якщо ви боїтеся травмувати палець. У разі звернення до фахівців сервісного центру цієї не дуже приємної процедури ви уникнете. Вони проведуть діагностику проблеми, дотримуючись усіх запобіжних заходів, щоб не пошкодити вентилятори.

При діагностиці системний блок потрібно підключити до мережі, бокова стінка при цьому повинна бути знятою.

Потім по черзі вентилятори зупиняють, таким чином виявляючи, який з них виробляє в робочому стані шум.

Система охолодження комп’ютера подібна аналогічної системі в ноутбуці в тому відношенні, що охолоджуючий вентилятор встановлений на радіаторі, який через термопасту з’єднаний з пристроєм, який охолоджує його. Та пил, що осів між вентилятором і радіатором, теж може бути причиною появи шуму під час роботи кулера.

У системному блоці комп’ютера очищення та змащування охолоджуючого вентилятора відбувається за тією ж схемою, яка використовується при чищенні кулера з ноутбука. Врахуйте, що жодне з харчових масел, а також автомобільні масла тут не підходять, тут застосовуються лише побутове машинне масло або силіконова змазка. У сервісному центрі фахівець при чищенні вентилятора використовує саме їх.

Якщо ж очищення радіатора позаду, і кулер вже змазаний, а шум вентилятор і раніше виробляє, то, на жаль, вам буде потрібно його замінити.

Шумить вентилятор в ноутбуці: що робити

Внутрішні компоненти ноутбука охолоджує вентилятор і теплова трубка, прилегла досить щільно до тих внутрішніх частин пристрою, які потрібно охолоджувати, щоб вони коректно і постійно працювали. Такими складовими є, наприклад, процесор або графічний чіп.

У перший час після покупки нового ноутбука охолоджуючий вентилятор працює настільки безшумно, що користувач навіть не звертає уваги на це. Однак в процесі його використання на поверхні радіатора осідає пил, внаслідок чого він вже не може пропускати повітря в тому обсязі, як повинен. Кулера в такій ситуації потрібно працювати як би «напружуючись»: щоб охолоджувати пристрої, йому доводиться збільшувати швидкість обертання.

Якщо ви нічого не зробите на цьому етапі, то вентилятор, швидше за все, поступово стане шуміти ще сильніше. Справа може закінчитися тим, що свого часу не проведена чистка охолоджуючого вентилятора призведе до поломки вашого пристрою.

Ремонт ноутбука, само собою, обійдеться вам значно дорожче, ніж профілактичне чищення від осілого пилу в сервісному центрі.

Вихід із ситуації дуже простий. Якщо шумить вентилятор у вашому ноутбуці, то цей шум можна усунути очищенням охолоджуючої системи від скопилася пилу і обробкою кулера спеціальним мастилом.

Ці процедури ви можете провести і самостійно, але більш ретельно це зроблять працівники нашого сервіс-центру. При цьому потрібно врахувати, що таким способом від того, що шумить вентилятор, можна позбутися лише на якийсь час.

Заміна вентилятора в зв’язку з його зносом

Зносився підшипник нерідко є причиною того, що шумить вентилятор. Такий кулер потрібно міняти. Ви можете визначити, що мова йде про знос вентилятора як про джерело проблеми його підвищеного шуму, якщо чуєте під час його роботи характерний сильний шум, що супроводжується постукуванням крил вентилятора про корпус.

Чекати, поки він остаточно прийде в непридатність не слід. У нашому сервісному центрі вам скажуть, чи дійсно має місце знос підшипника, і якщо це так. Зроблять його заміну на новий.

BETATECH.COM.UA 2021