Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Скільки разів потрібно заряджати новий телефон

Table of Contents

Часті питання про те, як і скільки потрібно заряджати новий телефон перший раз

Ми зібрали відразу в один список питання, які ви нам задаєте найчастіше Вконтакте і тут в коментарях.

Навіщо заряджати новий телефон відразу до 100%?

Сучасні Li-Ion (літій-іонні) і Li-Poly (літій-полімерні) акумулятори мають плоску криву розряду. Тобто напруга практично однаково незалежно від рівня заряду.

Жоден з існуючих телефонів не може визначати рівень заряду по напрузі. Контролер повинен виміряти, скільки енергії отримує і видає батарея, щоб визначити рівень правильно.

Тому для визначення верхньої планки рівня заряду просто зарядіть акумулятор нового телефону перший раз повністю. Скільки часу? Це залежить від пристрою і типу зарядки. Для щойно купленого пристрою досить дочекатися показника 100%.

Що якщо я перервав зарядку на 70%?

Нічого поганого не станеться, це нормально. просто підключіть адаптер знову і виконайте залишковий процес заряду.

Як зарядити новий телефон перший раз?

скільки, потрібно, заряджати, новий, телефон

У нас є докладна інструкція для тих, хто тільки що купив новий смартфон і не знає, як уберегти його батарею від непотрібного зношування з перших же днів використання. Однак найчастіше потрібен короткий і зрозумілий відповідь, яким можна поділитися з друзями і близькими.

Перший раз новий телефон потрібно зарядити до 100%, і все!

Це дуже просте правило допоможе контролера відразу ж визначити максимальну місткість заряду в акумуляторі. В іншому випадку пристрій може показувати 100%, але фактично не бути повністю зарядженим.

Чи потрібно розряджати повністю до 0% з метою калібрування?

Ні, розряджати літій-іонні і літій-полімерні акумулятори перед початком використання не можна! Їх потрібно саме заряджати до 100%.

Ми знаємо, в інтернеті часто рекомендують, що новий телефон потрібно розрядити і зарядити як обов’язкову частину правильної зарядки після покупки. Однак розряджати його до 0% або виключення дозволяється тільки після повної зарядки. Більш того, зовсім необов’язково робити це самим і спеціально (процедура навіть шкодить акумулятора).

Как правильно зарядить новый телефон

Подальший повний цикл «виробляється» в ході повсякденного використання смартфона. Примусово садити апарат «в нуль» ми радимо лише в разі, якщо акумулятор тільки що зійшов з конвеєра заводу і його вже заряджали до 100% (наприклад, ви купили акумулятор у нас в Neovolt.ru).

Чи можу я зарядити новий телефон в машині?

Можете. Але тільки від хорошого якісного зарядного пристрою, що працює від прикурювача. Якщо ви не впевнені в ньому, то краще дістатися до розетки і зарядити телефон штатним справним адаптером, щоб уникнути проблем.

Головне запам’ятайте правило для нових пристроїв з літієвим акумулятором

При покупці нового мобільного пристрою (відноситься це не тільки до нових телефонів, смартфонів, але і до Smart-годинах, наприклад, або до планшетів, ноутбуків) просто зарядіть його до 100% перший раз.

Єдине, що в цьому процесі ви можете поліпшити, так це трохи покористуватися пристроєм (посадивши 2-10%, не більше) перед повною зарядкою після довгого складського зберігання гаджета.

Майте на увазі, що зарядка нового акумулятора в старому телефоні відрізняється від зарядки нового телефону. Якщо у вас є питання, то напишіть їх в коментарі або відправити нам нам ВКонтакте @NeovoltRu.

Підпишіться в групі на новини зі світу гаджетів, дізнайтеся про поліпшення їх автономності та прогресі в наукових дослідженнях акумуляторів. Підключайтеся до нас в і Ми також ведемо насичений блог в «Дзене» і на Medium. заходите подивитися.

Як правильно заряджати акумулятор смартфона вперше?

В інтернеті тисячі інструкцій про те, як зарядити акумулятор нового смартфона. Чи треба говорити, що більшість з них засновані на міфічних і часом просто вигаданих фактах про акумулятор. Пропонуємо відмовитися від аматорських журналістських розслідувань і звернутися до джерелі знань швейцарського освітнього порталу Battery University.

Вчені створили цей ресурс для інженерів, викладачів, студентів і простих користувачів сучасних гаджетів. Всі наведені нижче факти науково обгрунтовані.

Керівництво, як правильно перший раз зарядити акумулятор телефону

Після розпакування смартфона (або планшета) трохи поживе їм, щоб витратити 2-5% заряду після тривалого зберігання на складі.

READ  Як переключити lte на 3g на iPhone

Ні в якому разі не саджайте пристрій «в нуль», як радять в Інтернеті. низький заряд шкідливий для Li-Ion і Li-Poly батарей (пояснення чому шкідливий).

Виконайте першу зарядку телефону до 100% від оригінального зарядника, щоб налаштувати контролер (якщо ви перерве процес. нічого страшного, підключіть зарядник знову).

Використовуйте тільки оригінальний зарядний пристрій з підключенням до розетки (від старого телефону не підійде, позичати у батьків / дружини / знайомих теж не варто).

Не слід заряджати акумулятор телефону перший раз від комп’ютера, USB-розетки або бездротової зарядки Qi.

Після заповнення ємності до 100% від’єднайте зарядний пристрій (не потрібно так залишати на кілька годин навіть при наявності технологій швидкої підзарядки типу Qualcomm Quick Charge, як рекомендують в Інтернеті).

Намагайтеся підтримувати рівень заряду між 30% і 80% в процесі експлуатації нового телефону, відмовтеся від ідеї завжди доводити до 100% і розряджати «в нуль».

У разі різких «стрибків» відсотка заряду (зі 100% до 92%, наприклад) або якщо телефон раптово відключається при частково заряджений акумулятор, то виконайте калібрування контролера за інструкцією.

Як продовжити термін служби нового акумулятора телефону?

Ви вже знаєте, як зарядити новий акумулятор телефону. Виконання додаткових рекомендацій допоможе вам продовжити термін служби батареї. Майте на увазі, що у елементів живлення типу Li-Ion і Li-Polymer немає фіксованого терміну експлуатації (не можна сказати, що всі вони працюють 2 роки, після чого вимагають заміни). Більш того, акумулятор в смартфоні не вмирає раптово. він втрачає ресурс поступово в залежності від умов експлуатації, температурного режиму роботи, інтенсивності навантажень і частоти циклів розряду.

Ви можете продовжити термін служби батареї: відгородившись від надшвидких розрядів (з перевантаженнями), працюючи при помірній температурі (нема на морозі і не на сонці), уникаючи повної зарядки до 100% (краще до 75% і частіше заряджати), видаливши занадто потужні програми (Pokemon GO, Snapchat. повний список тут), не використовуючи телефон на спеці (особливо коли ви ставите пристрій під сонячні промені на приладову панель автомобіля для GPS-навігації).

Навіть з максимальною обережністю ви не врятуєте акумулятор телефону від природної деградації і зносу. Уже через сезон він втрачає до 20% від своєї початкової ємності і зменшить час роботи вашого мобільного пристрою.

поширені поради

Різних інструкцій в мережі. маса. Ось деякі з них:

 • Розряджати смартфон повністю, після чого заряджаєте від мережі. Після того, як він зарядиться, 2-3 години не відключаєте його від мережі.
 • Даєте попрацювати пристрою, поки воно не розрядиться до 10%, ставите на зарядку і заряджаєте протягом 10-12 годин.
 • Три рази розряджається пристрій повністю (до нуля) і всі ці три рази заряджаєте його до 100% від зарядного пристрою.

Не дивно, що користувачі плутаються, задають питання, а часом вдаються до зовсім непотрібним процедурам. Не поспішайте заряджати або розряджати свій телефон або смартфон, прочитайте цю статтю до кінця!

Як правильно заряджати новий акумулятор телефону / смартфона?

Уявіть ситуацію. ви придбали новий смартфон або новий акумулятор для нього. До цього в інтернеті ви десь бачили інформацію про те, що перший раз батарею потрібно заряджати за спеціальним алгоритмом. Чи так це насправді і якщо так, то як заряджати пристрій?

Дійсно, якщо пробігтися по форумам або соціальним мережам, можна побачити, що для першої зарядки потрібно використовувати особливу процедуру, яка дозволить, так би мовити, «прокачати» акумулятор смартфона або планшета. Суть в тому, що автономність сучасних девайсів невелика. в середньому, пара-трійка днів в щадному режимі, після чого девайс потрібно ставити на зарядку. Якщо користуватися пристроєм постійно, воно розрядиться в перебігу декількох годин. Як тут не згадаєш мобільні телефони, які можна було тижнями не заряджати

Але ми злегка відволіклися від основної теми. Для того, щоб новий акумулятор краще тримав заряд, нібито і потрібно зарядити його якось по-особливому алгоритму, інакше батарея буде швидко розряджатися.

Акумуляторні батареї та їх різновиди

Існує кілька основних видів акумуляторних батарей, які використовуються у виробництві мобільних пристроїв:

 • Ni-Cd (нікель-кадмієві)
 • Ni-MH (нікель-металогідридні)
 • Li-ion (літій-іонні)
 • Li-Pol (літій-полімерні)

Перші два види, а саме нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори, використовувалися на старих кнопкових телефонах. Тих самих, яких випускалися багато років тому і які, на відміну від сучасних смартфонів, були в першу чергу засобом для зв’язку.

Ці види акумуляторних батарей відрізнялися надійністю, однак були у них недоліки. Один з них. це так званий «ефект пам’яті», під яким мається на увазі оборотна втрата ємності, яка в тому числі може бути викликана порушенням рекомендованого режиму зарядки, наприклад, якщо почати заряджати акумулятор до того моменту, коли він буде повністю розряджений. Згодом такі акумулятори дійсно вимагають «прокачування». Тоді-то і з’явилася інформація про «прокачування» батареї, в тому числі для щойно купленого пристрою.

Але часи змінюються, технології удосконалюються. Якщо раніше використовувалися нікель-кадмієві та нікель-металогідридні батареї, то сьогодні застосовуються літій-іонні і літій-полімерні акумулятори. Вони використовуються повсюдно, в тому числі в смартфонах, планшетах, ноутбуках і т.д. Такі батареї відрізняються високою потужністю, безпекою, порівняно невеликими розмірами. Крім того, в них практично повністю відсутня «ефект пам’яті», про який ми згадували вище, а тому ніякі особливі цикли заряду їм не потрібні.

READ  Як з телефону перевести на інший телефон

Що це означає? А значить це, що якщо ваш пристрій працює за допомогою літій-іонного або літій-полімерного акумулятора, заряджайте його самим звичайним способом, не вдаючись до маніпуляцій, які описані в радах вище.

Втім, якщо ви все ж скористаєтеся порадами з якогось форуму, навряд чи щось зміниться.

Поради

І все ж у літієвих акумуляторів є свої особливості. Ось деякі з них:

 • Вони чутливі до низьких температур, тому намагайтеся менше користуватися пристроєм на морозі.
 • Літієві батареї «не люблять» повного розряду, тому намагайтеся не допускати, щоб ваш пристрій повністю розряджати.
 • Є думка, що оптимальний стан літієвий акумулятор. близько 50% заряду, тобто заряджати його до 100% теж нібито небажано. досить 80-90%. Так це чи ні, сказати складно.

З досвіду використання можемо сказати наступне. розряд залежить не тільки від ємності акумулятора, але і від оптимізації системи пристрою. Якщо оптимізація погана, навіть при дуже потужній батареї розряд буде відбуватися дуже швидко. Зрозуміло, при інших рівних, включаючи модель процесора, діагональ екрану, його дозвіл і т.д. І танці з бубнами в вигляді «прокачування» акумулятора вже не допоможуть.

Друзі! Якщо наш сайт допоміг вам або просто сподобався, ви можете допомогти нам розвиватися і рухатися далі. Для цього можна:

 • Підписатися на наш канал на YouTube.
 • Підписатися на нашу групу ВКонтакте.

Як правильно заряджати новий смартфон перший раз

Питання, як правильно заряджати новий смартфон або тільки що куплений акумулятор, актуальний з часів масової появи мобільників. У мережі можна знайти суперечливі поради з цього приводу, не всі з них відповідають істині. Акумулятори удосконалюються, змінюються, а деякі рекомендації застрягли в минулому десятилітті.

Заряджати новий смартфон перший раз потрібно самим звичайним способом. Ніяких «правильних» методик немає. Розрядився. підключіть його до зарядного пристрою і чекайте, поки батарея нічого повідомить про досягнення 100%. Можна потримати ще трохи, але це зазвичай стосується тільки дешевих китайських моделей з не дуже хорошим контролером. У них зарядка може тривати ще деякий час, навіть якщо індикатор показує 100%.

Чи потрібно заряджати і розряджати новий смартфон кілька разів поспіль

Роз’яснюючи, як правильно заряджати новий смартфон, багато інструкції говорять про необхідність «розкачки» батареї. Також рада кілька разів поспіль розрядити і зарядити апарат можна почути від продавців електроніки.

Как правильно заряжать новый Айфон

Необхідність проводити кілька циклів заряду-розряду поспіль виникла в епоху царювання акумуляторів, що володіють «ефектом пам’яті» (Ni-MH, Ni-Cd). Такі батареї як би «запам’ятовують» свій попередній стан, після чого працюють тільки в раніше використаному діапазоні. Якщо не розряджати їх до кінця і не заряджати до 100%, частина ємності виявиться недоступною.

У літієвих (Li-Ion, Li-Pol) акумуляторів, якими оснащуються всі сучасні смартфони, вираженого ефекту пам’яті немає. Як їх не заряджай, вся ємність залишається доступною, і зменшується тільки в міру природного зносу. Тому «тренувати» батарею є сенс тільки якщо вона почала працювати не зовсім правильно. У таких випадках «калібрування» іноді здатна позбавити від глюків. Але є один нюанс.

Будь-акумулятор схильний до деградації (втрати ємності) при тривалому зберіганні, навіть якщо робити це правильно. Її швидкість у всіх різна, залежить від багатьох параметрів (температура, ступінь зарядженості, і т. Д.), Але, щоб уникнути цього негативного моменту, багато виробників додають в батареї спеціальний консервант. Інгібітор загальмовує швидкість хімічних реакцій, щоб новий акумулятора вистачатиме деградував при зберіганні. При протіканні хімічних реакцій всередині осередку цей консервант розкладається.

Наявність інгібітора вимагає проведення декількох циклів заряду-розряду, щоб він зруйнувався. Лише після розконсервації батарея може віддавати споживачам всю свою корисну ємність. Через це кілька разів поспіль повністю зарядити і розрядити новий акумулятор смартфона (0-100-0-100-0-100%) явно не буде зайвим.

Через наявність консерванту батарея смартфона може не віддавати повну ємність перші кілька циклів, це нормально. Тому не варто переживати, якщо тестування зарядки нового телефону (за допомогою тестера або програм на зразок AccuBattery) показує ємність меншу, ніж в характеристиках. Просто поживе смартфоном кілька днів, розряджаючи і заряджаючи, і все повинно прийти до норми.

Ніяких особливих рекомендацій, як правильно зарядити новий телефон, немає. Процес нічим не відрізняється від стандартної експлуатації: зарядили. користуєтеся. розрядився. зарядили. користуєтеся, і т. Д. Виробник вже подбав, щоб все відбувалося правильно і без додаткового втручання користувача.

Однак, при цьому, бажано не використовувати (або хоча б особливо не навантажувати) пристрій в процесі поповнення заряду. Причому, стосується це не тільки свежепріобретенном техніки. Якщо правильно експлуатувати пристрій, його батарейка буде працювати довго без втрати ємності.

READ  Як роздати інтернет з телефону Honor 20

Пару слів про акумулятор

Перш, ніж почати говорити про те, як правильно заряджати смартфон, давайте розберемося з тим, які взагалі батареї використовуються в сучасних девайсах. Найчастіше це елементи живлення одного з чотирьох типів:

Нікель-кадмієві і нікель-металогідридні батареї. доля старих смартфонів і мобільних телефонів, в нових моделях вони практично не використовуються. У цих елементів живлення є так званий «ефект пам’яті», так що вам варто кілька разів замислитися над тим, чи варто брати такий девайс. Куди краще вибрати пристрій на основі більш сучасних літієво-іонних або літій-полімерних батарей. По-перше, у них немає ніякого ефекту пам’яті, так що вони набагато менш вимогливі до дотримання правил зарядки По-друге, вони відрізняються підвищеною місткістю при гранично компактних розмірах і вазі, видають високу потужність і відрізняються безпекою у використанні.

Врахувати варто хіба що той момент, що літієві батареї чутливі до низьких температур, так що не варто залишати їх під кондиціонером, носити взимку довго в руках або зовнішніх кишенях куртки / рюкзака. Краще віддати перевагу внутрішнім кишенях або утепленою кейсам / чохлам.

Перегрів літієвим акумуляторам також не дуже корисний. як, втім, і будь-яким іншим елементам харчування. Так що не варто забувати свій пристрій під прямими сонячними променями або поблизу від нагрівальних елементів.

Якщо ви будете виконувати це правило в процесі використання, вам залишається тільки стежити за коректною зарядкою, щоб девайс служив вам максимально довго, якісно і ефективно.

Як правильно заряджати новий смартфон

10.07.2018

Знаєте, яка головна проблема все без винятку сучасних смартфонів? Малий час автономної роботи. Швидше за все, ви з нею стикалися і не раз. А тепер просто уявіть, що ваших руках змусити ваш новий телефон працювати більше звичайного. Для цього достатньо знати, як правильно заряджати новий смартфон. І саме про це ми сьогодні поговоримо в техноблозі Funduk.ua.

Як правильно заряджати нову літієвої батареї?

Секрет коректної роботи протягом усього часу використання криється в першій зарядці смартфона. Чи потрібно повністю розряджати новий смартфон перед процесом зарядки? Так! Перше, що необхідно зробити після покупки мобільного апарату. повністю розрядити його, а потім провести зарядку до 100%. Після чого варто зняти пристрій з зарядного пристрою. Таким чином ви откалібруете пристрій, щоб отримати від його батареї максимум автономної роботи, а від статусного індикатора. максимальну правдивість інформації, що відображається.

При цьому проводити щодня таку розрядку або зарядку точно не варто. Для літієвих батарей не дуже корисні критичні рівні заряду. нуль або 100%, так що постарайтеся не розряджати їх повністю. Краще ставити девайс на зарядку в тому випадку, коли в ньому залишається 5-10% заряду або в той момент, коли система смартфона видає повідомлення про необхідність підключення зарядного пристрою. Така функція сьогодні є в більшій частині мобільних пристроїв, включаючи навіть бюджетні моделі.

Крім того, варто стежити за тим, щоб девайс не перегріватися в процесі зарядки, так як це прямим чином позначається на зниженні ємності акумулятора. Як саме. ви можете побачити на табличці нижче.

З цієї ж причини не варто активно користуватися різноманітними функціями вашого девайса або здійснювати дзвінки в процесі зарядки.

Ще один важливих рада полягає в тому, щоб використовувати тільки якісні зарядні пристрої. без фізичних ушкоджень, зламів і потертостей. При цьому девайс вар знімати з зарядного пристрою відразу ж, як тільки він відновить свій запас енергії.

Залишаючи пристрій на зарядці після заповнення 100% ємності батареї, ви кожен раз збиваєте його калібрування, і її доведеться проводити заново для відображення коректної інформації.

Якщо ви до цих пір робили неправильно або раптом випадково забули зняти телефон з зарядного пристрою, не лякайтеся. вам варто провести заново калібрування шляхом циклу зарядки-розрядки. До слова, такі цикли варто повторювати раз в два-три місяці, щоб оновити калібрування, змусивши смартфон і його датчики працювати з більшою віддачею. В інший же час експерти рекомендують тримати рівень заряду на рівні 40-70%.

І ще одна порада наостанок. Якщо ви кудись їдете і хочете залишити свій пристрій у включеному стані (але в повній бездіяльності, тобто в режимі очікування), варто залишити в його акумуляторі близько 50% енергії. У такому випадку його працездатність збережеться набагато довше, ніж з будь-яким іншим показником.

Всі ці правила стосуються використання не тільки стаціонарного блоку живлення, але і мобільних акумуляторів (павербанков), а також зарядки мобільного пристрою від USB порту комп’ютера або ноутбука.

Отже, тепер ви точно знаєте, як правильно заряджати акумулятор смартфона вперше і як робити це при подальшому використанні. Тому ваш девайс зможе пропрацювати довше звичайного, без зайвої витрати ваших нервів в критичній ситуації.

BETATECH.COM.UA 2021