Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Скільки жорстких дисків можна підключити до комп’ютера

Table of Contents

Підключення додаткового вінчестера до комп’ютера

Іноді трапляється, що підключити другий жорсткий диск до комп’ютера необхідно не для того, щоб збільшити розмір пам’яті пристрою, а тільки лише для того, щоб перенести будь-яку інформацію з одного комп’ютера на інший. Здавалося б, зробити це з використанням флешки набагато простіше, проте коли розміри цієї інформації перевищують 80-100 ГБ, виконати перенос стає значно зручніше з використанням підключення двох жорстких дисків до одного комп’ютера.

Перед тим як до комп’ютера підключити другий жорсткий диск, необхідно переконатися в тому, що на материнській платі є вільні порти для підключення. Обов’язково перед виконанням всіх цих робіт вимкніть живлення комп’ютера і від’єднайте його від мережі.

Далі процес підключення залежить від того, який тип жорсткого диска використовується конкретно у вашому випадку: SATA або IDE.

Підключити другий жорсткий диск. SATA-роз’єм

Якщо виникає необхідність підключити другий вінчестер до комп’ютера, в першу чергу зверніть увагу на тип роз’єму жорсткого диска. Якщо це роз’єм SATA, то відразу ж переконаєтеся в тому, що ваша материнська плата підтримує подібні інтерфейси.

скільки, жорстких, диск, можна

Потім приготуйте провід з роз’ємами SATA на обох кінцях. Одну сторону підключіть до вінчестера, а іншу. до вільного SATA порту на материнській платі. Навіть на самих простих платах цих інтерфейсів встановлюється мінімум дві штуки.

При установці шлейфа в роз’єм можна не переживати, тому що на зарядному розроблений спеціальний ключ, завдяки якому виключається можливість неправильного підключення. Саме тому заміну жорсткого диска або його додавання можна провести самостійно.

Види жорстких дисків

Існує два основних типи внутрішніх вінчестерів, які розрізняються роз’ємами підключення, а саме. SATA і IDE.

Перший інтерфейс підключення вважається більш сучасним і сьогодні використовується на всіх материнських платах. Що стосується роз’єму IDE, то дана технологія дещо застаріла і, відповідно, зустріти жорсткі диски і материнські плати з цими роз’ємами можна тільки на застарілих стаціонарних комп’ютерах.

Ноутбук і додатковий вінчестер

Плюсом такого жорсткого диска є те, що перед тим як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера, Windows 7, як і будь-яку іншу операційну систему, не обов’язково вимикати, так як цей пристрій має функцію гарячого підключення.

У тому випадку, коли придбати зовнішній диск немає можливості, то можна обзавестися спеціальним перехідником, який дозволяє підключити звичайний жорсткий диск через порт USB. Також для більш зручного використання такого перехідника існують спеціальні контейнери, які використовуються в якості коробки для диска.

Досить просто підключити цей контейнер в порт USB і покласти в нього жорсткий диск, після чого на вашому ноутбуці з’явиться додаткової пристрій у вигляді жорсткого диска.

READ  Де знаходиться звукова карта в ПК

Жорсткий диск і роз’єм IDE

Для того щоб зрозуміти, як до комп’ютера підключити другий жорсткий диск з роз’ємом IDE, давайте подивимося, що з себе представляє цей тип з’єднання.

Як правило, на сучасних материнських платах все рідше і рідше встановлюють такий тип з’єднання. Шлейф, який використовується для з’єднання жорсткого диска і материнської плати, досить тонкий. Основний його особливістю є можливість підключення декількох пристроїв на один роз’єм материнської плати. Тобто, на такому шлейфі всього 3 IDE роз’єму, один з яких підключається до материнської плати, а два інших в пристрої. це жорсткий диск і CD-ROM.

Як до комп’ютера підключити другий жорсткий диск SATA або IDE

З кожним днем ​​в сучасному світі з’являється все більше і більше ноутбуків, які, в свою чергу, удосконалюються і модернізуються. Однак це зовсім не говорить про те, що користувачі активно відмовляються від звичних нам стаціонарних комп’ютерів.

Безперечно, головною перевагою ноутбука є його мобільність і маленькі габарити. Однак ще більш важливим є перевага стаціонарного комп’ютера перед ноутбуком. це можливість проведення модернізації і апгрейда.

Мабуть, найпоширенішим видом вдосконалення «залізного коня» є збільшення фізичної пам’яті. Саме тому в цій статті ми спробуємо розібратися, як до комп’ютера підключити другий жорсткий диск.

Підключення роз’єму живлення

Крім шлейфів передачі даних, будь то SATA або IDE, жорсткого диска необхідно харчування, яке він отримує через окремий роз’єм і окремий провід.

При підключенні жорсткого диска IDE шлейф харчування виглядає наступним чином.

Він має 4 контакту. На роз’ємі також є ключ, завдяки якому ви ніколи не помилитеся з положенням для підключення. Даний коннектор має прямокутну форму, а ключем є 2 закруглених кута з однієї поздовжньої сторони.

Шина харчування для жорстких дисків з роз’ємом SATA виглядає дещо інакше.

Вона є більш плоску форму, але при цьому також оснащена спеціальним ключем, тому неправильне підключення повністю виключено.

Скільки жорстких дисків на комп’ютері?

Як правило, в сучасному комп’ютері за замовчуванням йде один жорсткий диск. На ньому встановлена ​​система і зберігаються всі файли і документи. Але це трохи неправильно. Краще, щоб в комп’ютері було два фізичні жорсткі диски.

Чи можна підключити 2 жорстких диска до комп’ютера?

Переконайтеся, що комп’ютер працює під управлінням Windows.

На сучасні ноутбуки з Windows або macOS і настільні комп’ютери Mac встановити додатковий жорсткий диск не можна. До комп’ютера з Windows і macOS можна підключити зовнішній жорсткий диск.

Як запустити Windows 10 з іншого жорсткого диска?

 • Увімкніть або перезавантажте комп’ютер.
 • Виберіть «Boot» або «Advanced BIOS Features» за допомогою клавіш зі стрілками.
 • Виберіть «Hard Disk Boot Priority», «Hard Drive Order» або інший схожий варіант.
 • Виберіть другий жорсткий диск і натисніть «Enter» або «», щоб перемістити пристрій в початок списку.

Як розділити жорсткий диск на 2 розділу?

Для цього клікніть правою кнопкою по «Комп’ютер». виберіть «Управління».

 • Перейдіть в розділ “Керування дисками”. клікніть правою кнопкою миші по диску, який потрібно розбити, і натисніть «Стиснути том».
 • У вікні натисніть «Стиснути». Windows розіб’є диск на дві частини.

Чи можна запустити вінду з іншого жорсткого диска?

 • Увімкніть або перезавантажте комп’ютер.
 • Виберіть «Boot» або «Advanced BIOS Features» за допомогою клавіш зі стрілками.
 • Виберіть «Hard Disk Boot Priority», «Hard Drive Order» або інший схожий варіант.
 • Виберіть другий жорсткий диск і натисніть «Enter» або «», щоб перемістити пристрій в початок списку.
READ  Як на Honor 10 Lite налаштувати час

Як об’єднати кілька жорстких дисків?

На Windows 10 або 8.1, натисніть правою кнопкою миші на кнопку Пуск і виберіть «Керування дисками». На Windows 7 натисніть клавішу Windows R, введіть «diskmgmt. msc »в текстове поле діалогу Виконати та натисніть Enter. Знайдіть два розділи, які хочете об’єднати.

Як перевірити наявність SSD на ноутбуці?

Відкрийте диспетчер задач, використовуючи клавіші Ctrl Shift Esc або клацнувши правою кнопкою миші панель завдань і вибравши пункт «Диспетчер завдань». Перейдіть на вкладку «Продуктивність» і виберіть зліва «Диск». Тепер ви можете дізнатися фактичне ім’я диска з правого боку.

Як визначити жорсткий диск в Windows 7?

Відкрийте вікно Мій комп’ютер, клацніть правою кнопкою миші по диску або розділу, який ви хочете перевірити, і виберіть з контекстного меню пункт Властивості. У вікні властивостей диска перейдіть на вкладку Сервіс та натисніть кнопку Виконати перевірку. У наступному вікні натисніть кнопку Запуск.

Що краще жорсткий диск або SSD?

SSD легше HDD, тому що складається з мікросхем. При піковому навантаженні накопичувач споживає до 2 Вт, жорсткий диск «з’їдає» до 7 Вт. Таким чином, SSD на 80% знижує споживання електрики. У SDD обмежена кількість циклів запису, а диски вінчестера іноді відмовляються працювати.

Як дізнатися ємність жорсткого диска на комп’ютері?

Цей спосіб дозволяє визначити відомості про жорсткий диск (або дисках) ноутбука за допомогою функції Управління дисками в засобі Управління комп’ютером.

 • Натисніть Пуск, а потім Виконати.
 • Введіть compmgmt. msc і натисніть OK.
 • У розділі Накопичувачі виберіть Управління дисками. Ємність диска вказується в розділі «Ємність».

Як дізнатися загальну пам’ять комп’ютера?

Найпростіше це зробити в такий спосіб:

 • Натиснути правою кнопкою миші на значок «Мій комп’ютер» в провіднику і вибрати «Властивості». Відкриється вікно, де буде позначений обсяг встановленої оперативної пам’яті;
 • Натиснути на клавіатурі клавіші WindowsR і ввести команду msinfo32, після чого натиснути Enter.

Як визначити SSD або HDD встановлений в комп’ютері?

Для цього натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш Win R. У вікні Виконати введіть в рядок «mmc devmgmt. msc »(без лапок), а після натисніть клавішу ОК. В результаті буде відкрито системне вікно Диспетчер пристроїв, в якому клікніть по списку, що розкривається Дискові пристрої.

Як можна подивитися диск на комп’ютері?

 • клікніть правою кнопкою мишки по ярлику «Мій Комп’ютер»;
 • клацніть на пункт «Управління»;
 • перейдіть у вкладку «Сховище». «Управління дисками»;
 • також у вкладці «Диспетчер пристроїв» виберіть «Дискові пристрої», там ви побачите модель диска.

Скільки жорстких дисків можна підключити до блоку живлення?

4-х контактних роз’ємів живлення, придатних для підключення жорстких дисків-8 штук. Тобто до даного блоку живлення можна підключити (якщо тільки за кількістю роз’ємів) до 8 хардов.

Скільки жорстких дисків можна підключити до комп’ютера

Власники комп’ютера рано чи пізно стикаються з проблемою нестачі дискового простору.

Збільшити його можна за допомогою установки другого додаткового жорсткого диска або заміною старого жорсткого диска новим більшої місткості.

Перед тим, як переходити до самої установки та підключення жорсткого диска слід вказати системі, який з жорстких дисків буде головним.

Це робиться за допомогою установки спеціальної перемички на корпусі жорсткого диска.

Master. означає, що диск буде головним, а Slave. веденим пристроєм.

Не можна встановити в одну систему два пристрої в режимі Master, завжди є тільки один пристрій Master, а ось Slave пристроїв може бути кілька.

READ  Як налаштувати яскравість на комп'ютері Windows 7

Але такі перемички мають жорсткі диски з інтерфейсом IDE.

Зараз вони виходять з користування, а на їх зміну приходять пристрої з інтерфейсом SATA.

У таких дисках немає перемичок, а інтеграція кілька їх в комп’ютер досягається за рахунок призначенням одному порту SATA (як правило це перший порт), розташованому на материнській платі, головної функції, а іншим портам другорядною.

Процедура установки жорсткого диска в системний блок досить проста.

Для початку необхідно визначитися з місцем установки. зазвичай це переднє шасі корпусу, на якому закріплюються всі дискові носії 3,5 “.

Кріплення диска зазвичай проводиться за допомогою чотирьох гвинтиків або спеціальних засувок. Все залежить від типу і моделі корпусу системного блоку.

Після того як диск надійно закріплений, його необхідно підключити до материнської плати і блоку живлення.

Для підключення жорстких дисків до материнської плати використовують SATA кабель.

Як вже зазначалося раніше для підключення дискових пристроїв використовувався паралельний інтерфейс IDE, який вже не застосовується через помітно більш повільній швидкості передачі даних.

На материнських платах може розташовуватися кілька роз’ємів SATA. Немає строгих рекомендацій, в який з цих роз’ємів слід підключати жорсткий диск.

Але все ж, якщо рекомендується в SATA під першим номером підключати Master пристрій, а в наступні ведені пристрої: додатковий жорсткий диск, DVD-привід і т.п.

В IDE на один шлейф можна підключити два пристрої.

Але намагайтеся все жорсткий диск садити на окрему волосінь.

Підключивши SATA кабель до жорсткого диска і роз’єму материнської плати, слід підключити харчування до жорсткого диска.

Необхідно використовувати відповідний роз’єм блоку живлення. Всі роз’єми виконані так, щоб виключити неправильне підключення.

Тому, якщо ви не можете вставити штекер в роз’єм, щось не застосовуйте надмірну силу, намагаючись «закріпити» його в роз’ємі.

Спробуйте розгорнути штекер або використовувати інший висновок блоку живлення.

Кабелі живлення і даних не повинні потрапляти в зону обертання кулерів охолодження системного блоку, процесора або відеокарти.

При необхідності їх слід зібрати в джгут і закріпити за допомогою спеціальних стяжок.

До комп’ютера можна підключити жорсткий диск форм-фактора 2,5 “, який встановлюються в ноутбуки.

Більшість з них мають ті ж роз’єми, що і жорсткі диски 3,5 “з інтерфейсом SATA.

Єдине, що додатково буде потрібно. це пристрій для його кріплення, так як стандартні корпусу призначені для розміщення тільки 3,5 “пристроїв.

Якщо ж інтерфейс 2,5 “жорсткого диска відрізняється від інтерфейсу материнської плати комп’ютера, тобто можливість його підключити через спеціальний перехідник або підключити його до порту USB як зовнішній жорсткий диск.

Для цього, звичайно, потрібно покупка відповідного «боксу». Для забезпечення максимальної швидкодії, якщо ваш комп’ютер має роз’єми USB 3.0 то купувати «бокс» слід з таким же роз’ємом.

Після включення комп’ютера, жорсткий диск автоматично визначиться системою, і ви зможете проводити подальшу настройку, наприклад, відформатувати, розбити на окремі логічні розділи і т.п.

Для цього краще використовувати спеціальні програми, наприклад, Аcronis Disk Director.

Більш докладно всі ці процедури описані тут, установка Windows 7.

Якщо ви встановили в комп’ютер диск SSD. то вам знадобиться провести його налаштування для оптимального використання і продовження терміну служби.

BETATECH.COM.UA 2022