Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Смартфон не бачить SIM карту що робити

Table of Contents

Причина друга чому смартфон або планшет не бачить SIM карту. неправильні настройки

Рідко, але все ж трапляється, що після придбання нового телефону Android, він не бачить SIM карту.

У мене таке трапилося тільки один раз, хоча купив вже десятки (мається на увазі не всі для себе. багато знайомих просять допомогти у виборі.

Тоді слот SIM карти виявився виключений. Перейдемо в налаштування (диспетчер SIM-карт) і активуйте сімку.

Якщо смартфон не бачить другу, то таким же способом приведіть в бойову готовність і її (врахуйте, що друга працює одночасно з першої, тільки в дорогих пристроях, в дешевих зазвичай по черзі, дивлячись яка задіяна).

Є ще такий варіант вирішення. SIM карта в настройках може бути «включена», але телефон її все одно не бачить.

Тоді заходимо в повідомлення, пишемо неважливо, що і відправляємо неважливо кому, головне відправити з «непрацюючої» сімки.

Система сама попросить «включити» SIM карту. Підтверджуємо включення і радіємо. SMS не відправиться, не переживайте.

Причина четверта чому смартфон або планшет не бачить SIM карту. глюк IMEI

Кожному телефону прописаний індивідуальний IMEI код. без нього здійснювати дзвінки неможливо.

Перевірте, раптом щось сталося. Для цього наберіть комбінацію: #., Щоб відобразити його. Якщо це неможливо, значить без ремонтної точки не обійтися.

Причина п’ята чому смартфон або планшет не бачить SIM карту. прошивка

У телефоні може виявитися глючная прошивка, особливо після поновлення. працювати пристрій буде, але не всі функції.

Тоді потрібно повернути пристрої до контрольної точки відновлення, щоб виправити програмне забезпечення або завантажити відповідну прошивку з сайту виробника і оновити свій телефон.

перевірених причин чому телефон Android не бачить SIM карту

Що робити, якщо телефон не бачить SIM карту? Щоб вирішити цю проблему, перевірте потенційні причини перерахованих нижче.

6 причин почему телефон не видит сим карту

Тільки перш ніж перейти до них і дізнатися, що робити перше що потрібно робити це визначити одне з двох напрямок пошуку: причина в пристрої, (прошивці) або в самій SIM карті.

Вирішується це питання просто. Вставте SIM карту в інший телефон. працює? Значить причина в самому смартфоні / планшеті або ОС Android.

Тут також бувають різновиди проблем. Наприклад, SIM карту телефон визначає, а контакти, точніше номера не бачить або бачить одну, а другу не бачить.

УВАГА: згадайте, що передувало цьому. Якщо це сталося після поновлення, то справа в прошивці.

Почему смартфон не видит сим карту? Не работает Sim карточка на телефоне Андройд/iPhone что делать?

ПРИМІТКА: ця проблема практично не залежить від виробника телефону. Це може статися в рівній мірі з Самсунгом або Lenovo, точно також, як і від оператора: Теле2 або іншого.

Є додаток яке перевірить SIM карту, зокрема не обрушився чи май. без нього сімка працювати не буде. Спробуйте! ОСЬ ВОНО.

Причина шоста. телефон не бачить SIM карту після поновлення

Дана проблема не рідкість і в більшості випадків легко усувається. Є кілька варіантів рішення.

READ  Samsung як перенести фото на карту пам'яті

Перший: перепрошити через комп’ютер або ноутбук (в разі не достатніх знань самостійно краще не братися за таку роботу).

Встановити патч для роботи зв’язку через TWRP Recovery. патч випускає виробник у разі якщо помічений глюк.

Виконати скидання налаштувань до заводських. це рішення краще застосувати першим, так як воно найлегше і в більшості випадків питання знімає.

Причина перша чому телефон планшет не бачить SIM карту. включений режим польоту

В кожному телефоні Android є вбудована функція режим польоту (автономний режим). Якщо її задіяти, то мобільний зв’язок, Wi-Fi і Bluetooth відключаються.

Її можна активувати випадково, нічого не помітивши. Вимкніть режим польоту і встановити SIM карту ще раз, щоб отримати з’єднання між нею і телефоном.

Телефон не бачить SIM карту. чому, що робити, повний перелік рішень

Чому телефон не бачить SIM карту, що робити? Android смартфон раптово перестав визначати SIM. це досить поширена проблема на пристроях як нових, так і після ремонту. Зараз розглянемо основні причини і можливі рішення несправності.

смартфон, бачить, карта, робити

Режим «У літаку»

Це самий банальний і поширений фактор, чому мобільний гаджет не визначає сімку. Можливо хтось активував «режим польоту» в настройках, що призвело до відключення всіх модулів зв’язку. Досить подивитися на верхню панель (де час, рівень заряду). якщо там з’являється піктограма «літака», значить причина проблеми знайдена.

Досить потягнути шторку вниз і відключити вказаний функціонал. Або ж знаходимо потрібні опції в налаштуваннях:

Але я підозрюю, що цей варіант Ви перевірили ще до перегляду моєї інструкції. Тому, переходимо до наступних способів.

SIM карта відключена системою

Чому так відбувається. сказати непросто. Можливо, був збій або вірусне втручання. Хоча нерідко хтось нехороший може вручну змінити параметри. Щоб повторно активувати, SIM виконайте такі дії:

 • Зайдіть в меню налаштувань;
 • Знайдіть пункт, який відповідає за опції мобільної мережі (може називатися по-різному, в залежності від версії Android і типу оболонки. MIUI, Flyme). У мене відображається так:
 • Побачите перелік встановлених в телефон сімок, клікаєте на потрібно і включаєте:

Альтернативний метод: пробуємо написати SMS повідомлення і відправити його з картки, яка не працює. При цьому на екрані виведеться повідомлення з пропозицією активації:

смартфон, бачить, карта, робити

Чому телефон не бачить сімку. дефект апаратного типу

Я особисто зіткнувся з ситуацією, коли купив новий смартфон, обрізав карту, щоб вона нормально входила у відповідний слот. Але після включення мережа не виявилася. Виявилося, що пристосування було вставлено не до кінця.

В ідеалі в момент покупки попросити консультанта підготувати ваші сімкарти для нового апарату.

Нічого з перерахованого не допомагає. зверніться в центр сервісного обслуговування. Я знаю багато випадків, коли телефони Samsung не бачили другу сімку. А причина полягала в заводський брак. Ремонт в офіційних центрах проводився безкоштовно.

попадання вологи

Гаджет піддавався негативному впливу рідини. падав у воду, потрапляв під дощ і т.д.? Тоді ймовірно окислення контактів (як в самому смартфоні, так і на SIM). Спробуйте витягти карту, протерти її ватним тампоном, змоченим в спирт:

Навіть після ремонту телефон не бачить другу SIM? Швидше за все, «фахівці» неякісно виконали роботу, використовували неоригінальні модулі, перехідники, які при найменшому ударі можуть зміщуватися і приводити до втрати сигналу.

Хотілося б, щоб перераховані методи Вам допомогли усунути проблему. На жаль, найчастіше доводиться звертатися в сервіс.

Проблеми з NVRAM

NVRAM на пристроях з процесором MTK. це область, де зберігаються важливі дані, включаючи IMEI. І якщо сталося її пошкодження, то IMEI стирається, а без нього смартфон SIM-карти бачити не буде.

Телефон не видит сим-карту? Не беда. исправляем эту ошибку!

Щоб зробити діагностику робимо наступне:

  Вводимо в «дзвонилка» код 06 #. Якщо замість IMEI бачимо порожні віконечка, то проблема полягає в NVRAM

 • Або включаємо Wi-Fi і, якщо з’являється мережу з назвою «NVRAM WARNING: Err = 0x10», то проблема криється в NVRAM.
 • Вирішується все дуже просто: відновлюємо старий IMEI або змінюємо його на новий. Як це зробити, читайте в іншій статті.

  Несумісність SIM-карти та телефону

  Наприклад, ви купили супер сучасний флагманський смартфон і вставили в нього SIM-карту, якою користуєтеся вже дуже давно. Велика ймовірність, що пристрій просто не зможе прочитати таку сімку. В такому випадку просто йдемо в найближчий офіс свого оператора і міняємо SIM карту на нову (номер залишиться колишнім).

  апаратні несправності

  Проблеми з SIM після поновлення

  Іноді телефон перестає бачити SIM-карту після того як ви встановили останнє оновлення своєї прошивки. У цьому випадку має сенс «відкотити» оновлення і повернутися до попередньої версії, в якій SIM працювали справно. Також можна зробити скидання смартфона до заводських налаштувань, про який докладно написано тут.

  READ  Як зарядити iPhone без проводу

  Чому Android пристрій не бачить SIM-карту

  Умовно всі причини виникнення цієї помилки можна розділити на два види: програмні і апаратні. У першому випадку в усьому винна системні неполадки, у другому. механічні несправності самої SIM-карти або слота під неї.

  Спочатку ми повинні перевірити все, що пов’язано з системою і якщо це не принесе бажаного результату, перейти до апаратних несправностей.

  Використовуйте правильні настройки мережі

  Якщо ви ввели неправильний PIN-код кілька разів, ваша SIM-карта буде заблокована. Ви можете відновити доступ через код PUK. Однак, якщо він також був втрачений або введений невірно десять разів, ви не зможете розблокувати картку. В цьому випадку вам знадобиться зв’язатися з оператором і надати дані власника для розблокування.

  Що робити, якщо телефон заблоковано під певного оператора

  Якщо телефон залочений під одного оператора, рекомендуємо р азблокіровать його, віднісши в сервісний центр.

  Як альтернативу ви можете придбати турбо-SIM адаптер або використовувати для розблокування спеціальний софт. Але якщо ви не відчуваєте себе досить компетентним в подібному, тоді краще віднесіть гаджет досвідченим фахівцям.

  Усунення програмних помилок, якщо пристрій не бачить SIM-карту

  У багатьох випадках телефон не визначає SIM карту через низку програмних помилок.

  Причина: Особливості:
  Якщо включений режим польоту або автономний режим (не турбувати), послуги зв’язку не надаються. Перевірте, активований такий режим на вашому телефоні, і при необхідності вимкніть його.
  Перевірте, чи активована ваша SIM-карта. Якщо немає, наберіть спеціальний номер активації (кожен оператор надає його при купівлі картки) для доступу до карти.
  Подивіться, чи зареєстрована ваша SIM в мережі. Для цього перейдіть в Налаштування, знайдіть там вкладку «Мобільні мережі». Пристрій покаже всі можливі сполуки, з яких вам буде необхідно вибрати бажане.
  Перевірте, чи включена друга (потрібна нам) картка в настройках телефону. Перейдіть в налаштування гаджета там виберіть менеджер (диспетчер) SIM-карт, і активуйте другу.

  Телефон не читає SIM-карту що робити?

  Обов’язкова ланка при запуску нового смарфона. це вставка в нього SIM. Тут нас і чекає неприємний сюрприз, тому що пристрій відмовляється бачити вставлену в нього карту. Таке відбувається як з новими гаджетами, так і зі старими випробуваними моделями, які в один прекрасний момент відмовляються бачити рідну сімку. Що ж робити? Нижче ми розберемо, чому ваш мобільний телефон не бачить вставлену SIM-карту, і що ж робити для виправлення проблеми.

  Чому телефон не знаходить SIM карту

  Вже згадана нами дисфункція з SIM картою може мати безліч причин програмного і апаратного характеру. Кожну з причин буде необхідно розглянути, і виконати дії, що дозволяють виправити видимість SIM карти.

  Причини, чому мобільний пристрій не знаходить контакт з SIM Card, зводяться до наступного:

   SIM-карта фізично деформована або пошкоджена. В цьому випадку карта раніше могла піддатися будь-якого виду фізичного впливу, при якому вона була пошкоджена, форма порушена, контакти зламані, окислились та інше;

  Давайте розберемося, що робити, якщо ваш телефон не розпізнає SIM карту мобільного оператора. І які способи дозволять нам усунути проблему.

  Відновіть функціонал NVRAM для відновлення видимості сімки смартфоном

  «NVRAM». це частина пам’яті на Android, в якій записана інформація про код IMEI і SIM-карті. Через неправильну перепрошивки цей файл може бути пошкоджений або знищений. В результаті робота пристрою порушується, включаючи його здатність до розпізнавання картки оператора.

  Існує безліч утиліт для відновлення «NVRAM», які можна безкоштовно скачати в Інтернеті. Це такі інструменти як «MTK Android Tools», «TWRP Recovery», «SP Flash Tool» або «ADB». Мануали по їх використанню можна знайти в мережі.

  Перевірте SIM-карту і слот для неї на наявність пошкоджень

  Насамперед рекомендуємо потурбуватися апаратної компонентою, і перевірити SIM і слот на наявність деформацій і пошкоджень. Вимкніть гаджет, зніміть його задню кришку, і акуратно вилучіть зі слоту картку. Перевірте її та особливо її контакти на наявність деформацій і пошкоджень.

  Якщо ж відкритих пошкоджень не виявлено, уважно огляньте контакти на наявність подряпин. Якщо таких немає, рекомендуємо акуратно протерти контакти карти гумкою. Якщо ж є. краще поміняти SIM-карту.

  Також перевірте слот на наявність пошкоджень. Візьміть пензлик, і очистіть його від пилу, бруду, вовни, вологи та інших перешкод, здатних перешкодити нормальному контакту. Якщо ж слот пошкоджений. віднесіть телефон до сервісного центру.

  Також рекомендуємо переставити SIM в інший слот (при наявності). це може допомогти телефону побачити її.

  Виконайте скидання налаштувань телефону при проблемах з SIM

  Якщо жоден з перерахованих способів не допоміг, і SIM картка не виявлена, тоді виконайте скидання налаштувань вашого телефону до заводських. Це робиться через «Налаштування». «Загальне управління». «Скидання». «Скидання до заводських даних».

  READ  Як прив'язати браслет м3 до телефону

  Пам’ятайте, що це призведе до втрати всіх ваших даних, що зберігаються на цьому пристрої. Ми рекомендуємо використовувати даний спосіб тільки як крайній захід, коли жоден з інших варіантів усунення неполадок не привів до бажаного результату. Перш ніж скинути рекомендуємо створити резервну копію потрібних вам даних.

  Проблеми на смартфонах від Asus

  Дивно, але смартфони від Asus часто переслідує проблема виникнення конденсату на контактах SIM-карти. Найчастіше це спостерігається взимку, після того як телефон потрапляє в тепле приміщення після прогулянки по морозної вулиці.

  Насправді цей випадок не фатальний. При виникненні конденсату рекомендується:

  смартфон, бачить, карта, робити
  • Витягнути SIM-карту.
  • Протерти її контакти, використовуючи для цього суху ганчірку без ворсу.
  • Коли утворилася рідина буде видалена, карту можна вставити назад.

  Якщо це не допоможе, необхідно звернутися в сервісний центр.

  Проблема на смартфонах HTC

  У більшості випадків смартфон на базі Android від HTC може не визначати SIM-карту через прошивки. В даний час компанія випускає для кожного пристрою кілька версій прошивки. Як правило, в кожній наступній версії усуваються баги попередньої. У тому числі і проблеми з визначенням SIM-карти.

  Що робити, якщо смартфон Android не бачить сімку

  SIM-карта це ключ до розкриття можливостей сучасного смартфона. Адже якщо її не буде в пристрої, у користувача не вийде відправити SMS, телефонувати іншому абоненту або вийти в інтернет. На превеликий жаль, рано чи пізно будь-яка SIM-карта починає давати збої або зовсім виходить з ладу. Найсумніше, що від таких випадків ніхто не застрахований.

  Очищення SIM-карти від пилу і вологи

  У деяких випадках можуть виникнути проблеми з контактами слота або SIM-карти. Найчастіше це відбувається, коли телефон Android виявляється в занадто запиленому місці, або намокає.

  Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то необхідно:

  • Відкрити задню кришку телефону і вийняти акумулятор.
  • Витягти з слота SIM-карту і протерти її контакти ватною паличкою злегка змоченою спиртом.
  • Потім аналогічну процедуру потрібно провести з контактами самого пристрою.

  Важливо! Використовуйте для очищення виключно спирт. Чи не протирайте контакти духами, оскільки вони містять масла, які покриються плівкою після того, як закріплювач буде випарувалася.

  Якщо при огляді на контактах була виявлена ​​іржа, можна для їх очищення використовувати простий ластик.

  Контакти SIM-карти і смартфона недостатньо щільно прилягають один до одного

  Дуже рідко зустрічається проблема, через яку контакти прилягають один до одного недостатньо щільно. Через це смартфон Android не бачить сімку. В цьому випадку потрібно:

  • Насамперед спробуйте просто вийняти SIM-карту і вставити її назад.
  • Якщо вона як і раніше не визначається після цього, можна спробувати підкласти під неї невеликий шматочок паперу, щоб вона більш щільно прилягала до контактів.

  На жаль, даний варіант точно не допоможе в тому випадку, якщо під SIM-карту відведено окремий порт в корпусі пристрою.

  Дивіться відео, чому часто виникає проблема з контактами сімки. Автор докладно роз’яснює, як все виправити:

  Перші дії користувача при виникненні проблеми

  Насамперед потрібно роз’яснити, що в більшості випадків смартфон не бачить SIM-карту в разі якщо був пошкоджений слот куди вона вставляється, або якщо ушкодилася сама картка.

  Також, коли Android-смартфон підтримує роботу відразу з двома «сімки», спершу потрібно переконатися, що потрібна SIM-карта була активована в налаштуваннях. Для цього слід:

  • Зайти в меню «Налаштування».
  • Знайти тут розділ «Управління SIM-картами».
  • У списку доступних SIM-карт знайти потрібну і активувати її.

  Також бувають випадки, коли SIM-карта вже активована, але чомусь не подає ознак життя і взагалі ніяк не проявляє свою роботу. У цьому випадку спробуйте зробити наступне:

  • Зайдіть в додаток для відправки SMS-повідомлень.
  • Спробуйте відправити повідомлення будь-якому абоненту, використовуючи для цього непрацюючу SIM-карту.
  • Операційна система повинна видати повідомлення про те, що потрібно включити SIM-карту.
  • Просто активуйте її.

  У тому випадку, якщо жоден з описаних вище способів не допоміг вирішити проблему, можна спробувати ще кілька способів, про які буде написано нижче.

  У разі якщо жоден з описаних вище рад не допоміг, варто задуматися про відвідини сервісного центру оператора. Якщо SIM-карта виявиться несправною, фахівці швидко замінять її на нову.

  BETATECH.COM.UA 2022