Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Телефон не бачить пам’ять телефону

Table of Contents

Видалення інформації з папкі.thumbnails на Android

Напевно, мало хто знає, але при перегляді галереї система Android створює ескізи. це невеликі Снеп картинок. Їх основне завдання полягає в збільшенні швидкості наступного завантаження файлів. Нескладно здогадатися, що ці ескізи займають місце і мають мінімальну практичну користь.

Що робити, якщо пам’ять заповнена:

 • Підключаємо смартфон до PC і включаємо режим «Передача файлів».
 • Відкриваємо розділ «DCIM» в розділі телефону.
 • Переходимо в каталог «.thumbnails».
 • Натискаємо поєднання Ctrl A і видаляємо весь вміст.

телефон, бачить

Згодом в даному розділі накопичуються дані на 1-2 Гб. Тільки їх видалення допоможе телефону, можливо, він навіть перестане гальмувати.

Важливо! Ця дія рекомендуємо виконувати з певною періодичністю. Залежно від активності використання смартфона. це 1-3 тижні. Якщо забуваємо виконати очистку, в розділі зібратися знову така ж кількість файлів.

Очищення телефону від непотрібних файлів

Якщо пам’ять телефону Android заповнена, насамперед рекомендуємо видалити додатки, завантаження і системний сміття. Найбільша кількість місця на смартфоні займає папка завантаження і встановлені додатки. Дієвий спосіб звільнити достатню кількість пам’яті. прибрати все непотрібне.

Як очистити внутрішню пам’ять телефону:

 • Проаналізувати всі додатки на робочому столі смартфона. Швидше за все вдасться знайти кілька непотрібних або мало корисних додатків, якими вже давно не користуються. Їх краще видалити з метою вивільнення пам’яті;
 • Ще одна поширена причина, чому пам’ять заповнено. в ній зберігається багато відео і фото. Чи можемо відфільтрувати невдалі фотографії і непотрібні відео. Це вже може вирішити проблему. Якщо ж все медіаданні потрібні або їх видалення не допомогло вивільнити достатній обсяг пам’яті, залишається тільки перенести файли. Рекомендуємо перемістити дані на флешку або перекинути на комп’ютер;
 • Очистити завантажені файли з месенджерів. Вони за замовчуванням завантажують надіслані фотографії на телефон. Через це, в сховище смартфона скупчуються різні листівки, привітання, фото сторонніх людей та інше. Найпростіше очистити цей розділ. використовувати комп’ютер. Через провідник можемо відкрити однойменну папку з месенджера і прибрати її вміст;
 • Перевірити папку, в яку браузер завантажує всі файли. Тут накопичується багато даних, їх очищення допоможе вивільнити чимало місця.

Це найефективніші способи звільнити місце на телефоні, але і вони не всім допомагають. Проблема з браком пам’яті збереглася?. Читайте далі.

Зміна налаштувань в смартфоні Android

Тепер дізнаємося про спосіб, який готовий дати більше вільної пам’яті, ніж будь-який інший метод. Це радикальний спосіб, як звільнити пам’ять на телефоні, суть якого. скинути налаштування до заводського стану. Відбудеться форматування локального сховища. На виході отримуємо повністю чистий смартфон.

Важливо! Рекомендуємо цей метод тільки в тому випадку, якщо інші способи не допомогли.

 • Входимо в меню «Налаштування» і знаходимо пункт «Система і пристрій».
 • Відкриваємо «Розширені настройки» і в кінці сторінки натискаємо на «Відновлення та скидання».
 • Внизу списку вибираємо «Скидання налаштувань».
 • Тиснемо на «Все файли на телефоні» і підтверджуємо дію.

Наостанок ми залишили ще один хороший спосіб, який вимагає невеликих грошових вкладень.

На телефоні Android нічого немає, але вільного місця не залишилося: 5 порад щодо вирішення проблеми

Як очистити пам’ять телефону на Android?. це питання, яке цікавить багатьох користувачів смартфонів. Недолік пам’яті є однією з найпоширеніших проблем, так як може з’являтися навіть на смартфонах з великими обсягами сховищ. Зазвичай про появу проблеми повідомляє системне повідомлення «Пам’ять заповнена». При цьому на пристрої дійсно може не бути вільного простору, а часом її там досить. Дана проблема призводить до заборони на скачування, оновлення, створення фото і відео. Телефон перетворюється в малокорисних апарат, позбавлений більшої частини функцій.

Вихід із ситуації. це звільнення місця або зміна налаштувань. Ми покажемо 5 ефективних способів усунення недоліку вільного місця на смартфоні.

очищення кешу

Ще один спосіб безболісно звільнити місце на телефоні. видалити кеш. Кеш. це тимчасові файли, призначені для прискорення обробки даних. Сюди поміщаються активно використовуються дані. Замість повторної обробки даних при завантаженні програми, вони просто беруться з кеша.

Як і в попередньому випадку, в невеликих кількостях кеш корисний, а в великих. здатний сповільнювати роботу смартфона. Така процедура готова подарувати від 500 МБ до 2-4 Гб вільного місця і навіть більше.

Як очистити сховище телефону за рахунок видалення кешу:

 • Відкриваємо додаток «Налаштування».
 • Шукаємо розділ «Система і пристрій» і натискаємо на пункт «Сховище».
 • Після підрахунку даних, зайнятих кешем, натискаємо на пункті «Дані кеша».
 • У меню «Налаштування» шукаємо розділ «Додатки».
 • Вибираємо «Всі програми».
 • Знаходимо рядок «Google Play Маркет» і тиснемо на неї.
 • Знизу натискаємо на кнопку «Очистити» і вибираємо «Очистити кеш».

Корисно! Часто для видалення кешу користуються спеціальними додатками, вони не вимагають root-доступ і все виконують в пару натискань. Для цього можемо використовувати CCleaner або Clean Master.

Заміна карти пам’яті

Чи можемо просто придбати microSD-карту більшого обсягу. Сучасні смартфони зазвичай підтримують накопичувачі на 128 Гб. З таким обсягом сховища нестачі місця спостерігатися не повинно.

Важливо! Багато смартфони мають поєднаним слотом. Це означає, що в другій слот можемо встановити або 2-ю SIM, або microSD-карти. Доведеться правильно розставляти пріоритети.

Коротке резюме: недолік пам’яті легко усунути за допомогою видалення тимчасових і непотрібних файлів. При бажанні зберегти всі дані, можемо просто встановити більш ємну флешку. Якщо багато дані з телефону застаріли, має сенс перекинути все потрібне на комп’ютер і відформатувати смартфон. Скидання до заводських налаштувань звільняє найбільшу кількість місця.

Як можна відновити працездатність зовнішньої СД-карти

Коли карта пам’яті не працює тільки на телефоні, можна спробувати повернути їй працездатність своїми силами декількома способами.

 • стаціонарний PC або ноутбук;
 • прилад для читання знімних носіїв або адаптер для СД-карт.

Збій в роботі смартфона

Якщо SD-карта не працює при сумісності з телефоном і чистоті контактів, проблема може бути в системному збої. Некоректна робота деяких додатків або зараження смартфона вірусами призводить до блокування зчитування даних зі знімного носія. При цьому карти видаватиме аналогічну апаратним проблем помилку.

Память телефона заполнена хотя там ничего нет

Відновити роботу карти пам’яті можна після сканування пристрою і видалення з нього шкідливого ПЗ. По завершенню сканування, телефон обов’язково потрібно перезавантажити.

Якщо карта справна, але не розпізнається гаджетом і після цього, можна зробити скидання системи заводські налаштування. При цьому, всі наявні на смартфоні файли втечуть.

Проблема з контактом

Така поломка має різкий початок. До недавнього часу мікро-СД карта працювала в нормі, а потім просто перестала розпізнаватися пристроєм. Справа в тому, що контакти на карті і на роз’ємі невеликі і навіть незначне зміщення або забруднення відразу позначається на швидкості зчитування даних.

Вирішити проблему можна вийняти картку пам’яті і очищенням її контактів. Залишки пилу та іншого сміття краще видаляти спиртом. Також, слід почистити доріжки роз’єму і повторно підключити додаткову пам’ять до пристрою.

Спосіб перший: відновлення пошкодженої файлової системи chkdsk

Якщо телефон не бачить карту, але комп’ютер розпізнає її, програмні пошкодження носія можна виправити стандартним інструментом Windows.

Він доступний у всіх версіях операційної системи і розроблений спеціально для відновлення працездатності системних дисків без видалення з них файлів. Для більшості користувачів збереження даних в пріоритеті, тому спосіб варто спробувати.

 • Підключити карту пам’яті до PC.
 • Відкрити провідник і запам’ятати, яким символом позначається знімний носій.
 • Викликати командний рядок комбінацією клавіш WinRі в рядку, що з’явився прописати CMD. Можна просто прописати «командний рядок» в пошуку меню «Пуск».
 • Ввести команду chkdsk «буква диска»: / f.
 • Натиснути Enter для активації процесу.

По завершенню сканування і виправлення багів на карті пам’яті, можна витягти носій, щоб переглянути його працездатність в телефоні.

Спосіб другий: форматування пошкодженої СД-карти

Спосіб практично універсальний, але стирає всі дані з носія. Відформатувати флешку для виправлення читання окремих секторів потрібно через комп’ютер. Після форматування на носії не залишиться ніяких даних, але є шанс повернути мапі попереднього стану.

Щоб зробити все правильно слід діяти за інструкцією:

 • Підключити карту пам’яті до комп’ютера і дочекатися її розпізнавання.
 • Відкрити в провіднику папку «Комп’ютер» і знайти в ній потрібний тому.
 • На диску викликати правою кнопкою миші меню, що випадає.
 • Вибрати в списку «Форматувати».
 • У новому вікні встановити файлову систему тільки FAT32.
 • Активувати за замовчуванням розмір розподілу.
 • Зняти галочку з позначки «Швидке форматування» для більш глибокого очищення.
 • Натиснути «Почати».

По завершенню процесу (він займе кілька хвилин), карту потрібно безпечно витягти з комп’ютера і вставити в телефон

Несумісність з пристроєм

Плати розширення сховища для телефонів мають формат micro SD. Він ділиться на кілька поколінь, різниця між якими в обсязі пам’яті і швидкості роботи.

У технічних характеристиках більшості смартфонів виробники відразу вказують максимальний обсяг пам’яті, здатний вважатися пристроєм. Якщо вставити в телефон карту пам’яті більшого розміру, то гаджет просто не розпізнає її.

Зворотна ситуація складається з меншою пам’яттю. Будь-який об’єм менше максимуму буде працювати на телефоні без збоїв, не залежно від його покоління.

Чому SD-карта не працює

Флешки можуть виходити з ладу з різних причин, і від цього залежить рішення отриманої проблеми. Часто СД-карта не працює через поганий контакт або руйнування її секторів, але можуть виникнути і більш серйозні збої. Як самостійно вирішити найпоширеніші проблеми, описано нижче.

неправильне форматування

Щоб відновити працездатність карти на програмному рівні, рекомендується її відформатувати. Метод працює з носіями всіх форматів:

 • мікро;
 • міні;
 • СД і інших.
READ  Honor 10 Lite для чого 2 камери

Виконати процедуру можна прямо в телефоні, якщо пристрій розпізнає карту, але не відкриває дані.

Коли носій навіть не визначається телефоном, перевірити його необхідно через комп’ютер, можливо, карта має не ту файлову систему. Обов’язкова умова форматування. установка файлової системи тільки FAT32, оскільки Android не підтримує інші формати.

Пам’ять заповнена на Android, хоча там нічого немає: чому і що робити

Практично кожен користувач смартфонів на Android стикався з тією проблемою, коли пам’ять телефону заповнена, бачачи відповідне попередження в шторці повідомлень. Ця неполадка може проявити себе на будь-якому смартфоні, будь то Samsung, Huawei і Xiaomi, ніхто не застрахований, але особливо в зоні ризику пристрої з 8 і 16 Гб вбудованої пам’яті. Буває, що вільного місця не залишилося, хоча там нічого немає, це вводить користувачів в замішання. Тому і з’являється так багато людей, які шукають інформацію про те, як очистити пам’ять на телефоні і що для цього потрібно зробити.

Як дізнатися, що займає місце в пам’яті Android

Щоб визначитися з тим, що робити із заповненою пам’яттю, спочатку необхідно визначити причину проблеми. В даному випадку. вивчити дані, що потреблвюят місце в системі. Перше, про що думає користувач, це зайти в налаштування смартфона і відкрити вбудований інструмент для аналізу простору. Це вірне рішення, якщо увійти в цю настройку, то можна подивитися, які файли займають найбільше простору. Якщо цей інструмент показує, що більшу частину місця в пам’яті займають фото і відео, то читач може швидко здогадатися, як звільнити пам’ять на телефоні. необхідно просто видалити непотрібні фото і відео.

Але трапляється так, що даний інструмент показує невірні дані або зовсім не відображає завантаженість пам’яті. В цьому випадку велику частину вільного простору займає «Інше», що входить в цей розділ, користувач не знає. Тут вже без спеціалізованого програмного забезпечення обійтися не вийде. Наприклад, можна використовувати безкоштовний додаток DiskUsage. яке вільно скачується з Google Play. Тут вже набагато більше можливостей та інструментів.

У додатку користувач побачить зручну діаграму з файлів, а також зможе подивитися на інформацію про те, скільки місця той чи інший файл займає в пам’яті. За лічені секунди вдасться дізнатися, які файли віднімають найбільше місця. Це дасть найповніше уявлення, чому пам’ять заповнено і дасть поштовх для виправлення проблеми. Залежно від типу файлів, а, як правило, це кеш тих чи інших додатків, їх можна видалити і звільнити простір. Програма бачить навіть приховані файли, тому можна буде побачити все, що є в пам’яті.

Важливо: програма не відображує системні файли, видалення яких може нашкодити системі, ніякої шкоди користувач не зможе завдати своєму смартфону.

видалення кешу

Кожна програма, яка встановлена ​​в телефоні, створює свою папку з кешем. Так працює будь-яке програмне забезпечення, адже тоді програма працює набагато швидше, файли завжди завантажені і розпаковані. Але трапляється так, що оновлення кешу програми не призводить до видалення старих файлів. Це призводить до того, що в системі накопичується величезна кількість файлів, які, по суті, абсолютно не потрібні. Користувач їх не бачить і використовувати ніколи не буде, програма теж не задіє застарілий кеш. Є сенс в тому, щоб видалити весь кеш додатка. Це звільнить пам’ять, а програма створить нові файли, тільки актуальні для неї зараз.

 • Зайти в налаштування смартфона.
 • Вибрати пункт «Додатки».
 • Відсортуйте всі програми по їх розміру.
 • Відкрийте перший додаток.
 • Імені команди «Видалити кеш».
 • Підтвердіть свою дію.

Також там ви побачите ще один пункт під назвою «Видалити всі дані». Якщо після видалення кешу пам’ять не звільнилася, то слід вибрати його. Але слід пам’ятати про те, що особиста інформація (листування, чати, паролі і т. П.) Будуть видалені.

Як очистити пам’ять на телефоні?

Щоб очистити пам’ять на телефоні, можна використовувати, як вбудоване ПО, так і завантажувати спеціалізоване. Для початку варто спробувати виконати цю процедуру автоматично. Для більш детального аналізу може знадобитися і ручний метод перебору даних. Нічого складного в процедурі очищення пам’яті смартфона немає, принаймні в разі, якщо пам’ять займають прості файли користувача, такі як фотографії, відео, завантажені дані.

Якщо в галереї порожньо, в папці «Завантаження» також немає ніяких великих файлів, але вільного місця не залишилося, то це вже говорить про більш складні проблеми. Необхідно використовувати спеціальне програмне забезпечення або зовсім виконувати скидання. Але слід детально вивчати кожен окремий випадок, шукати файли в системі і видаляти їх, тими чи іншими способами.

Чому пам’ять заповнено, хоча там нічого немає?

Коли смартфон пише “вільного місця не залишилося”, всі починають шукати особисті файли і видаляти їх. Під роздачу потрапляють фотографії, музика, відео. Але навіть після видалення сотень фотографій виявляється, що внутрішня пам’ять телефону заповнена і звільнилася зовсім небагато. Це поширена проблема, кожному необхідно знати, як почистити пам’ять телефон і що для цього потрібно мати. Але спочатку потрібно розібратися в найпоширеніших причини її появи.

 • файли в папці завантажень;
 • величезний кеш додатків;
 • безліч встановлених програм;
 • використанням софта з невідомих джерел;
 • файли завантажень браузера;
 • системний збій;
 • приховані файли;
 • файли зберігаються на внутрішній пам’яті, а не карті.

Часом користувачі навіть не здогадуються про те, що файли були завантажені в системі, вони натискають на завантаження з сайту, відбувається закачування декількох гігабайт і поміщаються всі ці файли в папці «Завантаження». Користувач може забути про ці файли, а знайти їх без файлового менеджера не так просто, вони не відображаються в галереї.

Поширеною причиною появи попередження є і те, що в телефоні малий розмір постійної пам’яті. Користувач встановлює карту пам’яті, але файли все ж продовжують зберігатися в смартфоні. Необхідно дізнатися, як перенести з телефону на карту пам’яті свої файли і тим самим вирішити проблему.

видалення всіх тимчасових файлів

Тимчасові файли створюються різними додатками і накопичуються в системі. Система повинна працювати таким чином, коли застарілі тимчасові файли будуть видалятися або оновлюватися новими. Але, насправді, не всі програми так працюють, в результаті пам’ять на телефоні заповнюється дуже швидко. Навіть карти з навігації будуть завантажуватися в кеш, після чого там і залишаться, навіть якщо ви не будете їх використовувати.

Для швидкого очищення всіх тимчасових файлів необхідно зробити наступне:

 • Перейти в налаштування смартфона.
 • Відкрити пункт «Сховище» або «Дані та пам’ять».
 • У цьому розділі необхідно знайти розділ «Дані кешу».
 • Натискаючи на цей пункт, ви побачите пропозицію його очистити, на що потрібно погодитися.

Всі тимчасові файли будуть видалені з системи, це може звільнити величезна кількість місця. Часом саме тимчасові файли є причиною того, що вільна пам’ять на телефоні закінчилася і з’являється попередження про це в шторці повідомлень.

форматування папкі.thumbnails

У будь-якому смартфоні є файлова система, в ній є, як відкриті, так і приховані файли. Як правило, приховані файли створюються по тій простій причині, що недосвідчені користувачі можуть їх видалити і нашкодити нормальній роботі операційної системи. Проте, в системі є папка.thumbnails, в ній зберігаються непотрібні файли, які можуть там накопичуватися і займати дуже багато місця. Ця папка прихована для користувача і просто так її не помітити.

Щоб отформатіровать.thumbnails, необхідно використовувати спеціалізований додаток. Можна використовувати ту ж програму під назвою DiskUsage, вона здатна побачити приховану папку і очистити її. Папка не захищена від видалення, вона є системною, але відформатувати її можна без будь-яких наслідків. Програма самостійно знайде папку.thumbnails і запропонує її очистити, користувачу просто необхідно погодитися.

Чому телефон не бачить карту пам’яті, можливі причини

Якщо смартфон перестав бачити карту пам’яті, то потрібно розглянути всі можливі причини, чому це могло статися. Всього їх три:

 • Ваша модель телефону дуже стара.
 • Несправність в програмному забезпеченні телефону.
 • Карта пам’яті пошкоджена.

Найчастіше причина полягає в несправному ПО, але ми розглянемо всі випадки.

Чому старі телефони не бачать SD-карти

Першою причиною, чому телефон не бачить карту пам’яті (Android або iOS) може бути вік вашого телефону.

Якщо ваш телефон був випущений занадто давно, то він може просто не підтримувати використовувану вами SD-карту. На даний момент вже існує чотири покоління карт пам’яті: SD 1.0 (обсяг пам’яті до двох гігабайт), SD 1.1 (до чотирьох гігабайт), SDHC (до тридцяти двох гігабайт) і SDXC (до двох терабайт).

Кожне нове покоління використовує для роботи нові технології. А тому пристрої, які були випущені раніше виходу нового покоління карт, просто не вміють працювати з ними, так як їх на це не програмували.

Зазвичай максимальний обсяг SD-карти вказується на упаковці від телефону або в інструкції до нього. Якщо ж ви не змогли знайти цієї інформації там, спробуйте знайти її в інтернеті.

Варто відзначити, що зворотна сумісність працює на всіх пристроях. Тобто, якщо ваше устрій підтримує карти SDXC, то і старіші покоління будуть працювати з нею.

Чому телефон не бачить карту пам’яті

Сьогодні роз’ємом для карти пам’яті обладнаний кожен сучасний телефон. І це не дивно, адже SD-карта допомагає розширити обсяг пам’яті смартфона. Особливо корисна вона буде для тих, хто зберігає на телефоні бібліотеку фотографій, музики, відео і т.д. Зберігати такого роду дані на SD-карті дуже зручно і в разі поломки телефону ваші дані не будуть загублені.

Однак іноді проблеми трапляються і з самою картою. У нашій сьогоднішній статті ми поговоримо про одну з найпоширеніших проблем. про те, чому телефон не бачить карту пам’яті і що робити, як це виправити.

Що робити якщо проблема в програмному забезпеченні

Якщо ж фізичних ушкоджень ви не виявили, та й причин для їх появи начебто і немає, то мабуть причина поломки. несправне ПО. В такому випадку у вас ще є шанси на благополучний результат. Але для цього вам знадобиться комп’ютер і картрідер для нього (або ж ноутбук з уже вбудованим картрідером).

Для початку вам потрібно вставити SD-карту в картрідер, підключити його до комп’ютера, а потім трохи почекати і зайти в “Мій комп’ютер”. Якщо тут ви побачите нове підключений пристрій, то карту ще можна врятувати, якщо ж ні. то вам доведеться замінити її на нову.

До речі, дуже часто телефони не бачать карти пам’яті через блокування. Справа в тому, що більшість сучасних телефонів не підтримують функцію блокування карт пам’яті. А тому якщо на вашій SD-карті буде встановлено пароль, телефон просто не відобразить її, тому що не зможете отримати доступ до неї.

Отже, якщо комп’ютер бачить вашу карту, а телефон. немає, спробуйте зробити наступне:

 • Зайдіть в “Мій комп’ютер”.
 • Натисніть правою кнопкою миші на вашу SD-карту.
 • В меню оберіть пункт “Властивості”.
 • У новому вікні відкрийте вкладку “Сервіс”.
 • Знайдіть тут розділ “Перевірка диска на наявність помилок”.
 • Там ви побачите кнопку “Виконати перевірку”, натисніть на неї.
 • Поставте галочку біля пункту “Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори”.
 • запустіть перевірку.
READ  Як знімає відео iPhone 11

Якщо перевірка завершиться успішно, то можна діставати карту з картридера і вставляти назад в телефон. З великою часткою ймовірності вона повинна запрацювати нормально. А якщо вам пощастить, то і всі ваші дані будуть в цілості й схоронності.

Але якщо перевірка не дала результатів і телефон не бачить карту пам’яті, що робити тоді? В такому випадку у вас залишається лише один варіант подальших дій. форматування карти. Після форматування всі дані зберігаються на карті будуть безповоротно видалені, але зате вам хоча б вдасться врятувати саму карту.

Щоб відформатувати карту зробіть наступне:

 • Зайдіть в “Мій комп’ютер”.
 • Натисніть правою кнопкою миші по SD-карті.
 • Виберіть варіант “Форматувати”
 • У новому вікні приберіть галочку біля рядка “Швидке (очищення змісту)”.
 • Потім натисніть “Почати”.

Під час форматування завершиться, вам залишається тільки вставити карту в телефон і перевірити чи запрацює вона тепер. Якщо цього не відбудеться, що вкрай малоймовірно, то вашу карту вже навряд чи вдасться врятувати.

Пам’ятайте, форматування. це крайній захід для відновлення карти. Після форматування ви вже точно втратите всі свої дані, а тому, перш ніж проводити його, перевірте всі інші можливі причини ще раз.

Фізичні ушкодження і проблеми з SD-картою

Наступна можлива причина. це несправності в самій карті або ж в гнізді для неї.

Перш ніж приступати до розбору можливих проблем в цій галузі, спробуйте просто дістати вашу карту пам’яті і поставити назад. Можливо, контакт просто відійшов або забився пилом.

Якщо це не допомогло, то першим ділом вам слід перевірити гніздо для SD-карти. Зробити це дуже просто. достатньо взяти іншу (справну) SD-карту і спробувати підключити її до телефону. Найкраще брати карту мінімального обсягу, щоб уникнути “конфлікту поколінь”, про який ми говорили раніше. Якщо вона не запрацює, то проблеми в телефоні.

Якщо ж нова карта заробила, то справа явно в вашої старої SD-карті. Тут може бути дві можливі причини: фізичні ушкодження і полетів ПО.

Фізичні пошкодження можна виявити самостійно неушкодженим оком. Однак тут не мається на увазі наскрізна діра в карті (хоча і вона може стати причиною поломки), мова йде скоріше про сліди гару або окислення на контактах. Якщо карта була пошкоджена, то її вже, швидше за все, не вдасться відновити.

Як уникнути поломки

Тепер, коли ми розібралися, чому телефон не бачить карту пам’яті і як це можна виправити, прийшов час поговорити про те, як не допустити подібного в майбутньому. Ось кілька простих правил, які допоможуть вам значно збільшити термін служби вашої SD-карти:

 • Перш за все, постарайтеся уникати фізичних ушкоджень; Карти SD згинайте, не кидайте або сильно тиснути на них.
 • Не піддавайте впливу вологи; навіть кілька крапель можуть завдати непоправної шкоди SD-карті.
 • Також для SD-карти шкідлива висока температура і прямі сонячні промені.
 • Уникайте стрибків напруги і розрядів статичної електрики.
 • Не виймайте SD-карту з пристрою при передачі даних з неї (або на неї).
 • Також до поломки можуть привести раптові відключення живлення.
 • Уникайте зараження вірусами.

Дотримуйтесь цих нехитрим правилам, і ваша карта пам’яті прослужить вам довгі роки.

Тепер, коли вам відомо про всі причини, чому телефон не бачить карту пам’яті або перестав її бачити, ви напевно будете поводитися з нею акуратніше і більше не допустите повторення подібної ситуації. Якщо ж у вас знову виникнуть проблеми з SD-картою, то дана стаття завжди буде готова прийти вам на допомогу і ви будете знати, що робити в цій ситуації.

Дякуємо за інтерес до статті. Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки. поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче, можливо, вони виявляться вам корисними

Шляхи вирішення проблеми

Для початку спробуйте перезавантажити свій смартфон. Можливо, проблема полягає в самій операційній системі. Традиційно, перезавантаження ОС допомагає виправити невеликі системні збої, які відразу ж зникають при завантаженні нової сесії роботи. Якщо перезавантаження не допомогла, значить, варіант з системою можна сміливо відкинути в сторону;

Тепер можна спробувати витягти безпосередньо карту, ретельно протерти всі контакти і поставити її на колишнє місце. Проблема може бути в банальному засміченні поверхні контактів, через яку ваш Android телефон і не «бачить» знімний носій;

Також можна протестувати вашу карту пам’яті на іншому смартфоні. Це допоможе відкинути варіант щодо поломки вашого девайса. Якщо і інший гаджет не бачить вашу карту microSD. значить проблема саме в ній;

У більшості випадків, вихід флешки з ладу пов’язаний з неправильним форматуванням. Для відновлення оптимального функціонування карти пам’яті, потрібно її переформатувати за допомогою PC (найкраще. з ноутбука). Щоб виконати цю операцію, необхідно:

Зачекайте, поки карта не стане доступною на комп’ютері (можливо, її статус буде відображатися як неотформатированним);

Правою кнопкою мишки натисніть на назву вбудованого накопичувача;

Файлова система повинна обов’язково позначатися як FAT32, адже система Android не бачить формати на кшталт NTFS;

Потім видалити карту пам’яті від системи PC, вставте її в свій мобільний гаджет, і перевірте початку вона працювати чи ні.

Якщо проблему не вирішено, значить, заковика в фізичному стані карти, і вирішити цю проблему можна тільки в сервісному центрі.

ВИРІШЕНО: телефон не бачить карту пам’яті, основні причини та способи їх усунення

Незважаючи на поточну версію операційної платформи Android в вашому смартфоні, а також незалежно від інших його технологічних показників, можливо, настане така ситуація, коли ваш гаджет перестане розпізнавати карту пам’яті.

Звичайно, проблема може бути в самій флешці, яка може просто згоріти або її вільний простір вичерпалося, але проблема може полягати в справності флеш-рідера. Але, не варто моментально панікувати і нести телефон в найближчий сервісний центр за допомогою.

Далі ми розберемо кілька дієвих методів, які допомагають зрозуміти основну причину, по якій Android не бачить карту пам’яті.

Неполадки з внутрішньою пам’яттю

На практиці, існує ще один спосіб вирішення проблеми, коли Android не бачить зовнішню пам’ять пристрою. Збій міг статися при випадковому видаленні операційних файлів, що відповідають за оптимальне зчитування і відтворення даних зі знімних носіїв.

У більшості пристроїв з Root права, вбудований носій може зламатися, коли недосвідчений користувач випадково підтверджує видалення системних файлів.

Можна звичайно спробувати вимкнути пристрій і включити його заново. Якщо і це не допомагає, тоді слід відкрити доступ до режиму Recovery.

Операції в режимі Recovery

При відключеному гаджет, затисніть кнопку харчування та зменшення гучності (як правило, кожен виробник мобільних гаджетів, самостійно встановлює поєднання кнопок);

У спеціальному меню, яке відобразиться на дисплеї, натисніть на рядок Wine cache partition;

Цей спосіб повинен по максимуму вирішити неполадки з SD носієм.

Якщо наша стаття допомогла вирішити вам проблему з картою пам’яті, поділіться з нею в соціальних мережах зі своїми друзями.

Чому це важливо?

Структура пам’яті мобільного телефону на увазі, як правило, внутрішній накопичувач і зовнішню карту. Вона розширює обсяг власної пам’яті гаджета до необхідного значення.

Трапляється, що користувач побажав зберігати свої фотографії, відеофайли, програми переважно на сторонньому носії, тобто на зовнішній карті пам’яті. Зайшов в настройки і вказав MicroSD в якості основного місця збереження.

Якщо раптом починаються перебої з зовнішнім носієм, система перестає бачити його, то дані, які раніше лежали на мапі мігрують в інтегровану пам’ять телефону. Вона має істотно менший обсяг. Тоді, в зв’язку з недостатністю вільного місця починаються зависання і інші неприємності з гаджетом.

Пройдемося послідовно по всім діям, які треба виконати, щоб усунути неприємності, пов’язані з тим, що смартфон не бачить карту пам’яті MicroSD.

Якщо не працює сама карта

Для цього на що вийшла з ладу картку повинен поширюватися гарантійний термін, наданий виробником. До того ж пристосування не повинно мати видимих ​​пошкоджень, і вам доведеться надати чек на покупку. Саме з цієї причини ми настійно рекомендуємо робити резервні копії найбільш цінної інформації. Крім комп’ютерної та зовнішньої пам’яті (жорсткий диск) можна вдатися до «хмарних» ресурсів.

базові маніпуляції

Насамперед при виникненні цієї несправності слід виконати просту перезавантаження або ж вимкнути гаджет, а потім включити. Програмні збої, які іноді призводять до того, що смартфон не помічає карту, можуть таким чином ліквідуватися. А якщо проблема залишиться?

Тоді спробуйте зняти з пристрою кришку, потім вийняти акумулятор і кілька хвилин почекати. Потім знову підключіть щільно акумулятор, кришку закрийте. знову безрезультатно?

Слід перевірити якість контактів зовнішньої карти і щільність їх прилягання. Вийміть карту пам’яті і огляньте уважно контакти на цілісність. Потім знову поставте її в слот.

Якщо нічого не допомогло, значить проблема виникла на інших рівнях. Перерахуємо залишилися можливі способи її викорінення, розібравши детально питання: «чому смартфон не бачить карту пам’яті?».

Неправильний формат карти пам’яті

Звичайно, сама карта може бути пошкоджена. Але перш, ніж поспішати з висновками, потрібно перевірити: раптом у неї несумісний зі смартфоном формат файлової системи?

Така невідповідність виникає з кількох причин. Міг виникнути збій розмітки пам’яті або ваша картка вже працювала колись з файлової розміткою, яку не розуміє ваш гаджет. До того ж розмітка може бути такою, що Android її в принципі не розуміє. А може бути Ви самі провели форматування, не звернувши увагу на те, що налаштування вибрали некоректно? Так чи інакше, а смартфон не бачить MicroSD. Що ж робити?

Якщо ваша карта порівняно велика за обсягом, і він понад 32 Гб, проблема криється мабуть ось в чому. Застарілі і навіть деякі сучасні моделі телефонів просто не сприймають той формат, в якому розмічено сьогодні більшість флеш-накопичувачів. Мається на увазі exFAT. Тоді вихід в тому, щоб переформатувати MicroSD і створити таблицю файлів іншого типу. FAT32.

Рекомендуємо звернутися до професіоналів, адже невірно вибравши розділ, можна втратити взагалі всі дані телефону. Але якщо ви впевнені, що впораєтеся самостійно, ось невелика покрокова інструкція, як це зробити. Спочатку не забудьте створити резервну копію карти на персональному комп’ютері або ноутбуці. Поставте карту в гаджет і увійдіть на ньому в режим Recovery. Далі потрібно вибрати «Wipe cache partition»:

В результаті відбудеться форматування. Створиться таблиця файлів FAT32, яку будь-який пристрій прочитає без труднощів.

Форматування засобами Android

Якщо у вас немає під рукою комп’ютера, а смартфон не бачить SD-карту, спробуйте скористатися внутрішніми інструментами операційної системи телефону. Це можливо, якщо такі є в версії Android вашого мобільного пристрою.

Для цього треба відкрити «Налаштування», в розділі «Пам’ять» яких знайти рядок під назвою «Форматувати SD» (або «Очистити SD»). Хочемо вас попередити: все дані карти з неї втечуть, і відновленню вони вже фактично не підлягають:

До речі, дане меню містить ще один корисний пункт. «Безпечне вилучення». Нехтувати цією функцією не варто, так як «гаряче витяг», тобто виконане прямо в процесі роботи, може саме стати причиною неполадок з картою. Грамотне ж лікування карти не тільки зберігає її дані, але і продовжує термін служби пристосування.

READ  Міняти голос при розмові по телефону

несумісність

Буває, що ви купили абсолютно нову карту MicroSD, а вона не підійшла до моделі смартфона з цілком очевидних причин. Просто телефон цієї серії не підтримує такі карти або ж у нього немає можливості працювати з картами такого обсягу. А ви про це не знали. Прикро, правда?

Радимо проявляти елементарну уважність до «дрібниць», щоб подібна ситуація не виникла. Уточнюйте у консультантів, чи підійде конкретна «картка» вашому смартфону. Грамотним рішенням буде одночасне набуття в одній точці і мобільного гаджета, і зовнішнього носія до нього.

Комп’ютер на допомогу!

Більш надійний спосіб пов’язаний із залученням до процесу комп’ютера. На комп’ютер або ноутбук встановлюється додаток SD Formatter. Ще знадобиться такий пристрій, як картрідер. Про те, як працювати з цією програмою можна ознайомитися в численних відеоматеріалах, наявних в інтернеті.

Якщо ви не хочете завантажувати сторонню програму, можна використовувати внутрішні резерви Windows. Можна з’єднати смартфон і комп’ютер кабелем, але краще застосовувати картрідер. Розглянемо саме цей варіант.

Спочатку необхідно вставити в пристрій, що зчитує карту MicroSD. Залежно від наявних слотів це можна зробити прямо або через перехідник:

Тепер підключаємо картрідер до персонального комп’ютера. Розділ «Мій комп’ютер» повинен відобразити новий диск. Після клацання правою кнопкою миші по його зображенню слід вибрати «Форматувати». У віконці, що з’явилося потрібно, не змінюючи інших параметрів, проставити файлову систему FAT або exFAT. Запускаємо процес натисканням кнопки:

Вибір іншого типу файлової системи, NTFS теж іноді може допомогти. Але з цим форматом працює дуже обмежене число смартфонів.

Такі методики, в яких бере участь комп’ютер або ноутбук. І ще: користуватися спеціальним програмним забезпеченням для низькорівневого форматування слід з обережністю. Далеко не всі різновиди карт MicroSD з ним сумісні.

Телефон не бачить карту пам’яті: в чому причина

Виникнення проблеми з картою пам’яті в телефоні може бути викликано рядом причин. Не обов’язково серйозних, так що панікувати зарано. Але, і вони, природно, не виключаються. Особливо, якщо зовсім недавно ви зі злості прицілилися власним телефоном куди-небудь в стіну або диван.

Ми написали невелику інструкцію, для тих, кому не чужа проблема різкої «коми» карти пам’яті і хто без накопичувача жити не може. Ви дотримуйтесь їй пункт за пунктом. І в підсумку або власноруч чарівно все виправите, або точно також це зробить майстер в сервісному центрі.

Телефон не видит карту памяти: РЕШЕНИЕ

Карти пам’яті в сучасних пристроях. джерело найбільш дорогих вам даних. На ній, як правило, зберігається все. фото, документи, музика, іншого роду файли, втрачати які не хотілося б. Так що рада на всі часи: використовуйте тільки якісні накопичувачі. вони, звичайно, ж дорожче. Але дешеві китайські аналоги не тільки швидко виходять з ладу, вбиваючи весь зібраний матеріал, а й можуть призвести до псування апарату. Це так. на майбутнє, якщо вам все-таки доведеться розщедритися на новий накопичувач.

Якщо ви купили нову карту пам’яті, а ваш телефон її не розпізнає, це означає, що вона або невідповідного формату і не призначена для конкретно вашої моделі, або містить занадто великий обсяг пам’яті. Зазвичай зі смартфонами такого не трапляється. тільки з більш старими телефонами, але в житті буває всяке.

І так, що робити, якщо телефон не бачить карту пам’яті.

Найпершим дією, яке ми вам порадимо, якщо телефон не бачить карту пам’яті, буде, як би це банально не звучало. акуратно вийняти і вставити її назад. Не виключено, що ви вже робили це десяток разів. різко і швидко в пориві обурення. Але для того, щоб переконатися, що проблема не в відійшов контакті, просто повторіть процедуру ще раз. Давайте, давайте. Крок за кроком, ви ж пам’ятаєте? Акуратно вийняти і вставити, а не висмикнути і впихнути.

Немає ніяких змін? Йдемо далі. Якщо ви налаштовані самостійно спробувати відшукати причину, чому телефон не бачить флешку, значить дотримуйтесь другого пункту. Він вимагатиме наявність картридера. це диво-штука є майже в будь-якому ноутбуці. Якщо пристрій бачить вашу флешку, це позитивний сигнал.

Тоді спробуйте провести ряд маніпуляцій, який, по ідеї, повинен повернути карту в звичайне робоче стан. Тут доведеться згадати комп’ютерну грамотність. Але раз ви вже взялися за цю справу, доведіть його до кінця.

І так, знайдіть в папці “Мій комп’ютер” свою флешку, клікніть правою кнопкою і виберіть “Властивості”. Далі знаходите вкладку “Сервіс” і “Перевірка диска на наявність помилок”. Далі напроти пункту “Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори” поставте галочку і натисніть “Запуск”. По завершенню процесу, вставте карту в телефон і перевірте, чи працює.

Форматування карти пам’яті

Є ще один спосіб. Флеш-карту можна спробувати відформатувати. Тільки заздалегідь скопіюйте всі її вміст в комп’ютер. Інакше в процесі форматування позбудетеся всього, що зберігалося в пам’яті картки і всі зусилля будуть марними. Не виключено, що форматування доведеться виробляти в два етапи: перший. в комп’ютері, другий. безпосередньо в телефоні.

Якщо ж в картрідер картка справляється на «відмінно», поспішаємо вас і засмутити, і порадувати. Радість. в тому, що купувати нову карту не доведеться. А ось погана новина в тому, що в такому випадку телефон не бачить флешку через несправність безпосередньо в апараті.

Крім того, відмова приймати карту пам’яті може бути викликаний збоєм налаштувань телефону або пошкодженням програмного обладнання (в тому числі і з-за падіння). Підтвердиться це, якщо при використанні іншої флеш-карти апарат її теж не побачить. У таких випадках прямий шлях в сервісний центр.

Збираючись в сервісний центр, захопіть з собою і картку теж. Майстри під час діагностики (вона, до речі, іноді буває безкоштовною, наприклад, як в сервісному центрі “Ремфон”), зможуть абсолютно точно сказати, в чому саме криється проблема: безпосередньо в апараті або карті пам’яті, і як це усунути.

Якщо ж у вас після прочитаного залишилися питання, задайте їх консультанту нашого сервісного центру “Ремфон”. Якщо ж питання виникнуть і у них, вони поставлять їх нашим майстрам, і тоді ви зі 100%.ною вірогідністю отримаєте достовірну відповідь.

Звертайтеся в професійний сервісний центр Remphone за консультацією і для ремонту електронної книги Amazon!

небезпека проблеми

Планшетники і смартфони сьогодні володіють різним розміром вбудованої пам’яті. Правда, з урахуванням великої кількості додатків, можливостей підключення різних гаджетів, основний пам’яті може не вистачати.

Звичайно, в наше століття будь-який розуміє, що елементарне тут рішення. підключення SD карти, адже сьогодні в телефонах зберігаються не тільки контакти, а й маса всього корисного і розважального.

Так сучасні microSD можуть додати вам до 8 Гб пам’яті, microSDHC. до 32 Гб, microSDXC. оптимально пропонують 64 або 128 Гб, але найдорожчі з них здатні вміщати і 2 Тб інформації.

Для порівняння, завантажується на телефон музика «важить» зазвичай 3-10 МБ, фотографія в смартфоні займає. 1-5 МБ, а фільм самого поганої якості від 700 МБ. Не кажучи вже про ігри для смартфонів. Загалом, набуваючи карту, ви, звичайно, будете орієнтуватися не тільки на можливості вашого девайса, а й на ваші запити.

Ось тільки буває, що карта, нарешті, вставлена, проблема повинна налагодитися, але ось знову: ви завантажуєте додаток з Play Market, а воно знову прагне в пам’ять смартфона.

Очищення кеш-пам’яті. ця тільки тимчасовий захід. Так чому Android не бажає зберігати на карту? Питання примусового переміщення файлів на зовнішню карту безпосередньо залежить від версії ОС.

Використання сторонніх додатків

Змусити смартфон швидше переносити додатки можна через AppMgr Pro III.

Скачайте додаток в Маркеті Google, звільняйте кеш додатків автоматично і робите інші маніпуляції. Програма ділить додатки за трьома параметрами: зберігаються на «на карті SD», «на телефоні» і «переміщувані». Останні можна транслювати на зовнішню карту. Можна навіть клікнути відразу «перенести все». швидко і зручно.

Альтернативною є програма Link2SD, що працює з ОС від 4.4. Вона створює на мапі окремі бібліотеки, переносячи додатки частково. Але і тут будьте обережні. не чіпайте системні файли.

Рішення для версій Android 4.0. 6.0

Послідовність вирішення цього питання різна для певних ОС. Так сьогодні велике число смартфонів середнього сегмента працює на Android з ряду 4-й версії, також на Android 5.1 і 6.0.

Android 4.0, 4.1 і 4.2 дозволяють налаштовувати збереження фалів на SD карту, не маючи правами суперкористувача. Потрібно просто потрапити в «Налаштування» увійти в підменю «Пам’ять» і вказати там як ресурс для збереження даних за замовчуванням встановлену карту пам’яті.

Надалі з Play Market новий додаток буде зберігатися саме там. Правда, старі додатки доведеться переміщати вручну, а якщо не вийде. встановлювати заново.

Для здійснення завдання зайдіть в «Додатки», виберете потрібне і вказуйте кожен раз шлях. «Перенести на SD». Але не всі програми, особливо з системних, «послухаються» вас, адже для перенесення даних на Android від 4.4 і вище вам буде потрібно дістати Root-права.

Отримання прав суперкористувача відбуваються за допомогою спеціальних утиліт.

Найвідоміші з них: Framaroot і Kingo Android Root. Але при повному доступі до ваших файлів, ви терпите деякі витрати при отриманні Root-прав: ви втрачаєте прав на гарантійне обслуговування пристрою, оновлення не приходять самі собою по повітрю, через незнання ви можете пошкодити роботу системи, видаливши випадково важливі файли.

Дізнаємося версію Android

Як дізнатися версію Android? Для цього потрібно:

 • заходимо в «Налаштування»;
 • в списку пунктів знайдіть «Про телефоні»;
 • тепер натисніть «Інформація про версії», і тут побачите версію операційної системи.

від UpDron

Добрий день, наші шановні читачі і одночасно користувачі сучасних девайсів. Сьогодні ми поговоримо про проблему, настільки знайомою дуже багатьом з нас.

Трапляється, ви встановлюєте новий додаток, але завантаження на включається, а спливає віконце, мовляв, видаліть старі додатки, щоб звільнити пам’ять на пристрої. Коли Android не зберігаються на карту пам’яті, як з цим бути?

Телефон не бачить карту пам’яті

Є кілька причин, чому телефон не розрізняє карту:

Коли девайс визначить наявність карти, можете пробувати переносити на неї програми за вказаними вище інструкцій. А розвантажена системна пам’ять буде служити вам безперебійно, створювати резервні копії даних, відео та фото на смартфон і не стане спантеличувати вас неприємними повідомленнями при скачуванні нових додатки з Магазину Google.

Почему компьютер не видит телефон через USB, но заряжается!!!

Сподіваюся, ми надали вам реальну допомогу і раді надалі розповідати про тонкощі роботи сучасних пристроїв. Заходьте також до нас разом з друзями в групу ВК, на Фейсбуці, на. а також на [urlspan] канал на Ютубі [/ urlspan].

BETATECH.COM.UA 2021