Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Телефон не бачить SD карту що робити

Table of Contents

Непідтримувана карта пам’яті

Не всі Android пристрої підтримують будь-які обсяги карт пам’яті, наприклад, не самі нові, але топові смартфони Samsung Galaxy підтримували Micro SD до 64 Гб пам’яті, “не топові» і китайські. часто і того менше (32 Гб, іноді. 16). Відповідно, якщо вставити в такий телефон карту пам’яті на 128 або 256 Гб, він її не побачить або повідомить про те, що вона не підтримується. Серед сучасних телефонів майже всі можуть працювати з картами пам’яті 128 і 256 Гб, за винятком найдешевших моделей (на яких все ще можна зустріти обмеження в 32 Гб навіть сьогодні).

Якщо ви зіткнулися з тим, що телефон або планшет не визначає карту пам’яті, перевірте його специфікації: спробуйте знайти в Інтернеті, чи підтримується той обсяг і тип карти (Micro SD, SDHC, SDXC) пам’яті, який ви хочете підключити. Інформація по підтримуваному обсягом для багатьох пристроїв є на офіційних сайтах і Яндекс Маркеті, але іноді доводиться пошукати характеристики і в англомовних джерелах.

Android не бачить карту пам’яті Micro SD. як виправити

Одна з можливих проблем, з якою можна зіткнутися, вставивши карту пам’яті Micro SD в телефон або планшет. Android просто не бачить карту пам’яті або відображає повідомлення про те, що SD-карта не працює (пристрій SD-карта пошкоджено), не підтримується, пошкоджена або виникла проблема з накопичувачем.

У цій інструкції докладно про можливі причини проблеми і про те, як виправити ситуацію, якщо карта пам’яті не працює з вашим Android пристроєм. Примітка: шляхи в налаштуваннях наведені для чистого Android, в деяких фірмових оболонках, наприклад, на Samsung, Xiaomi і інших, вони можуть трохи відрізнятися, але знаходяться приблизно там же.

Забруднені контакти карти пам’яті або слота для неї

У разі якщо в роз’ємі для карти пам’яті на телефоні або планшеті накопичення пилу, а також в разі окислення і забруднення контактів самої карти пам’яті, вона може бути не видно Android пристрою. В цьому випадку можна спробувати почистити контакти на самій карті (наприклад, ластиком, акуратно, поклавши її на плоску тверду поверхню) і, при можливості в телефоні (якщо до контактів є доступ або ви знаєте як його отримати).

Рідше бувають можливі і більш серйозні пошкодження контактів усередині телефону або, іноді. самої карти пам’яті. У першому випадку телефон не бачитиме ніякі карти пам’яті, а не тільки одну, в другому. карта пам’яті не буде читатися ні на одному пристрої.

SD карта не працює або Пристрій «SD карта» пошкоджено

Найчастіший варіант ситуації, що розглядається, при якій ваш пристрій не зовсім «не бачить» карту пам’яті: при підключенні карти пам’яті до Android відображається повідомлення про те, що SD карта не працює і пристрій пошкоджено або не підтримується, причому в залежності від марки та моделі телефону. а також конкретної ситуації з картою пам’яті повідомлення можуть відрізнятися:

 • SD-картка не підтримується або Проблема з накопичувачем (SD-карта) на останніх версіях чистого Android
 • Проблема з накопичувачем (Карта пам’яті) або Непідтримувана карта пам’яті на телефонах Samsung Galaxy
 • SD-карта не працює, пристрій SD-карта пошкоджено на чистому Android попередніх версій
 • Можливі й інші варіанти повідомлення і сценарію: наприклад, одна карта пам’яті Micro SD може відображатися як дві пошкоджених карти пам’яті.

За натисканні на повідомлення пропонується відформатувати карту пам’яті (або налаштувати її як портативний носій або внутрішню пам’ять на Android 6, 7, 8 і 9 Pie докладніше на цю тему. Як використовувати карту пам’яті як внутрішню пам’ять Android).

Це далеко не завжди говорить про те, що карта пам’яті дійсно пошкоджена, особливо якщо вона працює і використовувалася на комп’ютері або ноутбуці. В даному випадку часта причина такого повідомлення. не підтримується Android файлова система (наприклад, NTFS) або просто відсутність будь-якої файлової системи, що може вийти при деяких маніпуляціях з картою пам’яті на комп’ютері.

READ  Як зробити презентацію на телефоні iPhone

Як вчинити в цій ситуації? Є такі варіанти дій.

телефон, бачить, карта, робити
 • Якщо на карті пам’яті присутні важливі дані, перенесіть їх на комп’ютер (використовуючи кард-рідер, до речі, вбудований кард-рідер є майже у всіх 3G / LTE модеми), а потім відформатуйте карту пам’яті в FAT32 або ExFAT на комп’ютері або просто вставте в ваше Android пристрій і відформатуйте як портативний накопичувач або внутрішню пам’ять (різниця описується в інструкції, посилання на яку я давав вище), натиснувши щодо повідомлення про непідтримуваної або пошкодженої SD-карті. Або зайшовши в Настройки. Сховище. SD карта або, на Samsung. в Настройки. Обслуговування пристрою. Пам’ять. Карта пам’яті SD (може знадобитися відкрити меню в цьому розділі для форматування, показано на відео нижче).
 • Якщо на карті пам’яті відсутні важливі дані, використовуйте засоби Android для форматування: або натисніть щодо повідомлення про те, що SD карта не працює, або зайдіть в Настройки. Місце і USB накопичувачі, в розділі «Сумний накопичувач» натисніть по «SD-карта» з поміткою «Пошкоджено», натисніть «Налаштувати» і виберіть варіант форматування карти пам’яті (пункт «Портативний накопичувач» дозволяє використовувати її не тільки на поточному пристрої, але і на комп’ютері). Шлях для смартфонів Samsung був вказаний в попередньому пункті.

Однак, якщо Android телефон або планшет не може відформатувати карту пам’яті і все також не бачить її, то проблема може бути не просто в файлової системі, про що далі.

Примітка: те саме повідомлення про пошкодження SD карти пам’яті або про те, що вона не підтримується без можливості прочитати її і на комп’ютері ви можете отримати в разі, якщо вона використовувалася як внутрішня пам’ять на іншому пристрої або ж на поточному, але пристрій було скинуто на налаштування виробника. У цьому випадку варіант один. форматування. Детальніше на тему: Чи можна відновити дані з SD карти пам’яті, відформатованої як внутрішня пам’ять Android.

додаткова інформація

Якщо жоден з описаних вище варіантів не підійшов і Android все також не реагує на підключення карти пам’яті і не бачить її, спробуйте наступні варіанти:

Сподіваюся, один із способів допоміг вирішити проблему. Якщо ж ні, опишіть в коментарях детально ситуацію і що вже робилося для виправлення, можливо, мені вдасться дати корисну пораду.

Чому телефон не бачить карту пам’яті SD або microSD. всі рішення

Власники смартфонів з операційною системою Android цікавляться. чому телефон не бачить карту пам’яті MicroSD? Таке трапляється нечасто і може бути викликано різними факторами. Я зібрав в цій статті всі можливі причини та рішення. Матеріал важкий і обов’язково допоможе позбутися від проблем з «невидимою» SD не тільки на мобільних гаджетах, але і фотоапаратах, камерах і інших пристроях, що мають слот для розширення пам’яті.

Чи не «контачить»!

Якщо хтось «криворукий» (не Ви) намагався вставити карту в слот не тим боком, виявляв зайву наполегливість, то роз’єм міг пошкодиться. відійшли контакти. Або ж на самій microSD доріжки окислились / затерлися.

Потрібно уважно оглянути всі описані вище об’єкти. Можливо варто просто витягти накопичувач і вставити його правильно. Раптом проблема в контактах, їх можна замінити, але з цією проблемою краще звернутися в сервісний центр до фахівців.

Питання відповідь

Далі корисна інформація буде представлена ​​в форматі відповідей на типові запитання читачів різних форумів і тематичних ресурсів. Я зібрав найцінніші рекомендації. Можливо серед них знайдеться рішення і для Вас.

Але через тиждень зауважив, що перенесені файли зникли. Відкрив провідник. все папки на місці, але вони порожні. А там, де інформація залишилася. при спробі відтворення видає помилку. Найдивніше, що переставляв картку в старий гаджет. там все без проблем відкривається і відображається. До речі, після перезавантаження іноді проблема зникає, але не завжди. Дефект в телефоні? Що мені робити, порадьте.

Неправильний формат SD

Якщо телефон не бачить карту пам’яті. цілком ймовірно, що вона має невірний формат таблиці файлів або ж вона пошкоджена.

 • Збій розмітки пам’яті;
 • Користувачем було вироблено форматування з некоректними налаштуваннями;
 • MicroSD раніше працювала з невідомої гаджету файлової системою, має специфічну розмітку, яку не сприймає Android.

Більшість сучасних флеш-накопичувачів з об’ємом більше 32 Гб розмічені в форматі exFAT, який «бачать» не всі телефони (особливо застарілі моделі). Тому, якщо Ваша зовнішня пам’ять має подібний розмір, то варто попередньо скопіювати важливі дані на комп’ютер, вставити карту в смартфон / планшет, перейти в режим Recovery, вибрати дію «Wipe cache partition» для форматування і створення таблиці файлів типу FAT32. Вона сприймається усіма пристроями без проблем.

Але я б рекомендував більш простий і надійний варіант. використання додатка SD Formatter, яке встановлюється на ноутбук. Знадобитися наявність картридера. Рекомендую подивитися наступне відео, що пояснює процедуру роботи з програмою:

Можна зробити процедуру і вбудованими засобами Windows. Я вже розповідав про них в статті за посиланням. Але зараз ще раз повторюся.

 • Можна з’єднати телефон з комп’ютером за допомогою кабелю, але я б радив для чистоти експерименту застосовувати кардрідер. Підійде будь-хто. У мене, наприклад, такий ось:
 • Вставляємо в нього карту безпосередньо або через перехідник (залежить від наявності тих чи інших слотів в зчитувальному пристосуванні):
 • Коли підключіть до PC, зайдіть в «Провідник» (Мій комп’ютер) і там повинен відобразитися новий диск. Клікаєте по ньому правою кнопкою мишки і вибираєте команду «Форматувати».
 • Відкриється вікно, де вказуємо файлову систему FAT (exFAT). Інші параметри не змінюємо, відразу натискаємо на кнопку початку процедури.
READ  Як поставити дзвінок на iPhone XR

Вкрай рідко допомагає інший варіант. вибираємо тип ФС. NTFS. Деякі апарати можуть з ним працювати. Варто спробувати, якщо нічого іншого не допомогло.

Телефон Android не видит карту памяти Micro SD — что делать и как исправить

Що робити, якщо поруч немає комп’ютера? Можна скористатися вбудованими інструментами Android. Але не у всіх версіях є подібний функціонал. Необхідно зайти в «Налаштування» і в розділі «Пам’ять» відшукати рядок «Форматувати SD» (ще може називатися «Очистити SD»):

Не забувайте, що всі дані при цьому будуть геть видалені з мінімальною ймовірністю подальшого відновлення. Зверніть увагу, що в зазначеному меню є ще і кнопка для безпечного вилучення. Це неспроста. необхідно вдаватися до такого заходу кожен раз, коли хочете витягнути карту microSD. Тоді Ви не нашкодите інформації, що зберігається на носії, і продовжите термін його експлуатації. Але, на жаль, багато хто звик використовувати «гаряче витяг» прямо в процесі роботи. Це не зовсім коректно і може стати причиною збоїв.

Комп’ютер теж не бачить SD-карту

Ситуація: підключили мобільний гаджет до PC за допомогою USB шнурка, на екрані телефону відобразився вибір режимів з’єднання, вказали «Mass Storage» (Передача даних), але на ноутбуці нове «сховище» не відображається.

Рішення просте: достатньо від’єднати девайс і потім знову вставити кабель в ноутбук, але тепер потрібно вибирати режим «Media Device» (MTP).

Корисні відео

Інструкція: як перевірити карту SD на помилки:

стандартна процедура

Спочатку розглянемо базові кроки щодо усунення несправності, а далі в статті вже детально розповім і всі можливі причини, методи виправлення.

Якщо телефон чомусь не бачить карту пам’яті слід:

 • Виконати звичайну перезавантаження (вимкнути-включити). Це іноді допомагає позбутися від програмних збоїв. Не допомогло? Переходимо до наступного рішення;
 • Відключаємо смартфон, знімаємо задню кришку, знімаємо акумулятор і чекаємо пару хвилин. Потім повертаємо все на свої місця і перевіряємо працездатність microSD:
 • Раптом попередній варіант не спрацював, пробуємо витягувати «картку», перевіряємо цілісність контактів і ставимо назад, щільно:

Як тільки зробите вищеописані маніпуляції і не отримаєте позитивного ефекту, переходите до перегляду нижчезазначених способів.

телефон, бачить, карта, робити

Як зробити карту пам’яті основний на Samsung?

Якщо ви використовуєте телефон Samsung з ОС Android 9,

 • Перейдіть в додаток «Інтернет».
 • Тапніте за пунктом «Опції».
 • Перейдіть в секцію «Налаштування».
 • Тапніте за пунктом «Веб-сайти та завантаження».
 • Вкажіть «Місце збереження файлів».
 • Тапніте за пунктом «Карта пам’яті».
 • налаштування застосовані.

Як активувати карту пам’яті в телефоні?

 • Зайдіть в Меню програм
 • Виберіть пункт Налаштування
 • Опції. Менеджер програм (або розділ Пристрій. Додатки)
 • Далі просто вибирайте потрібну програму
 • і натисніть На карту пам’яті SD.

Чому смартфон не бачить SD карту?

SD карта не працює або Пристрій «SD карта» пошкоджено

В даному випадку часта причина такого повідомлення. не підтримується Android файлова система (наприклад, NTFS) або просто відсутність будь-якої файлової системи, що може вийти при деяких маніпуляціях з картою пам’яті на комп’ютері.

Що робити якщо телефон перестав бачити карту пам’яті?

Якщо телефон не бачить SD карту, спробуйте змінити в налаштуваннях програми шлях до наступника. Перевірте, чи розпізнає система Android карту пам’яті. Вимкніть мобільний пристрій, повторно під’єднайте SD карту. Увімкніть телефон і перевірте, чи зберігаються файли на флешку.21 травня 2019 р.

Що робити якщо комп’ютер не бачить карту пам’яті?

 • Комп’ютер або ноутбук не бачить карту пам’яті. Що робити?
 • очистіть коннектор
 • Чи відображається карта пам’яті в “Керування дисками”?
 • Використовуйте утиліту «Усунення неполадок»
 • Вимкнення або увімкнення картридера
 • Оновлення драйвера карти пам’яті

Як правильно налаштувати СД карту?

Використання карти пам’яті SD в якості внутрішньої пам’яті

 • Зайдіть в Настройки. Місце і USB-накопичувачі і натисніть по пункту «SD-карта» (На деяких пристроях пункт налаштувань накопичувачів може знаходиться в розділі «Додатково», наприклад, на ZTE).
 • В меню (кнопка справа вгорі) виберіть «Налаштувати».

Як підключити SD карту до телефону Xiaomi?

зайдіть в Меню і виберете розділ «Пам’ять»; виберете функцію «Вийняти картку пам’яті» або «Очистити карту пам’яті» і чекайте, поки почнеться процес; після завершення форматування, з’явиться функція «Підключити карту SD».

Як виправити?

У більшій частині флешок, ємність яких перевищує 32 ГБ, є формат exFAT. Даний формат розпізнають далеко не всі смартфони (більшою мірою старі моделі). Звідси, якщо у вашій флешки даний формат, необхідно скопіювати з неї інформацію на комп’ютер, повернути карту в телефон, зайти в налаштування Recovery, і вибрати команду «Wipe cache partition», щоб відформатувати карту в форматі FAT32 (найпоширеніший формат для флешок). Цей формат бачать практично всі гаджети.

READ  Як покласти на баланс телефону через 900

Зміни формату краще довірити фахівцеві, особливо, якщо ви в цих настройках нічого не розумієте. Так як, якщо ви ненароком виберіть не ту команду, є ймовірність втратити інформацію на смартфоні.

Також, можна застосувати інший метод, а саме, програму SD Formatter, яку можна встановити на комп’ютер. У комп’ютер вставляємо флешку, і за допомогою цього додатка міняємо формат. Якщо у вашому комп’ютері немає спеціального відділу для підключення телефонного адаптера, флешку можна підключити через картрідер, який сам підключається через звичайний USB слот.

Як поміняти формат карти без комп’ютера?

В цьому випадку необхідно застосовувати системні інструменти Android. Але, подібні інструменти присутні не в кожній версії. Входимо в «Настоянки», потім в «Пам’ять». Намагаємося знайти команду «Форматувати SD». Дана команда іноді називається «Очистити SD».

Нагадаю:. після форматування інформація з диска стирається. Якщо ж ви забули її скопіювати, можна спробувати відновити програмою R-Studio. Також, запам’ятайте, для вилучення флешки, потрібно застосовувати безпечне вилучення. Цим ви збільшите життя microSD і уникнете можливі збої. Хоча, частина програмістів запевняють, що в нових системах Windows в безпечному витяганні флеш пам’яті немає необхідності.

Чому телефон не бачить карту пам’яті? Всі причини і способи виправити

Незважаючи на широку модельну лінійку смартфонів з великим об’ємом внутрішньої пам’яті, варіанти телефонів, що підтримують установку карт пам’яті, не втрачають популярності. На такому знімному носії можна зберігати різну інформацію, фото, текстові файли та інші види. У активних користувачів таких носіїв часто виникає питання, чому не видно флешка на телефоні.

Перевірка помилок карти пам’яті

В рамках даного способу виконайте ряд простих дій:

 • Підключіть карту до PC через картрідер або інший пристрій.
 • У папці «Мій комп’ютер» знайдіть підключений диск і натисніть по ньому правою кнопкою миші.
 • У меню виберіть рядок «Властивості», вкладка «Сервіс».
 • У розділі «Перевірка диска на наявність помилок» клікніть по кнопці «Виконати перевірку».
 • У вікні «Параметри» встановіть галочку в пунктах «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори». Далі запустіть перевірку.

 • Після перевірки вставте картку назад в телефон / планшет.
 • Android телефон не видит карту памяти как исправить ����️��

  Якщо сканування на помилки не допомогло, то потрібно зробити більш кардинальних заходів.

  телефон, бачить, карта, робити

  Смартфон не бачить SD карту що робити

  • «SD карта не підтримує», або «Проблема з накопичувачем», зустрічається помилка переважно на нових версіях ОС;
  • на смартфонах від концерну Samsung помилки виглядають наступним чином: «Проблема з накопичувачем (Карта пам’яті)», «Непідтримувана карта пам’яті»;
  • на старіших версіях операційної системи Android. «SD-карта не працює».

  Почему смартфон не видит карту памяти SD? Заставляем карточку памяти СД РАБОТАТЬ на телефоне Андройд

  Існують інші варіанти. Наприклад, один зовнішній накопичувач відображається, як два, але вони не працюють. Або пристрій не “бачить” сховище взагалі.

  Ці ознаки не означають, що зовнішнє сховище насправді пошкоджено або не підтримує смартфоном, або планшетом. Варто спробувати відкрити СД на комп’ютері через кард-рідер або адаптер. Якщо Android пристрій відображає такі повідомлення, то найімовірніша причина. планшет або телефон не підтримує файлову систему, або її взагалі немає. Останнє трапляється після декількох невдалих спроб використання SD на комп’ютері.

  Що робити в такій ситуації? Пропонуємо наступні рішення проблеми.

  Якщо на зовнішньому накопичувачі є файли, які не хочеться видаляти, то вставте його в комп’ютер або ноутбук. Використовуйте кард-рідер або адаптер. Для останнього є гніздо практично у всіх ноутбуках. Після того, як сховище відкриється на ОС Windows або Mac, перетягніть потрібні файли на робочий стіл або диск і відформатуйте сховище в файлової системі FAT32 або ExFAT. Існує ще один варіант. збережіть файли на персональному комп’ютері або ноутбуці, вставте КП в Android пристрій і відформатуйте за допомогою телефону або планшета. Для цього натисніть на повідомлення або зробіть наступне:

  • Зайдіть в налаштування.
  • Знайдіть вкладку «Сховище».
  • Потім «SD карта».

  У телефонах Samsung директорія така: Меню налаштувань. Обслуговування пристрою. Пам’ять. Карта пам’яті SD.

  Якщо на сховище немає важливої ​​інформації. використовуйте функції операційної системи Android. Форматувати можна в такий спосіб: натисніть на повідомлення, в якому написано, що КП не функціонує належним чином або відкрийте настройки, перейдіть у вкладку «Сховище і USB накопичувачі», далі в «Сумний накопичувач». Натисніть на кнопку «SD карта» і відформатуйте її, вибравши відповідний варіант.

  Якщо після форматування на комп’ютері проблема не вирішилася, або Android не може відформатувати КП, то проблема пов’язана не з файлової системою.

  Зверніть увагу, що повідомлення про несправності картки або про те, що вона не може прочитати, а також СД не відкривається на комп’ютері або ноутбуці, свідчать також про використання сховища в якості внутрішньої пам’яті на інших смартфонах або планшетах. У таких випадках з 99-відсотковою ймовірністю допомагає форматування.

  BETATECH.COM.UA 2021