Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Телефон Samsung не включається як включити

Table of Contents

Несправність кнопки включення або її шлейфа

Часто причиною непрацездатності може бути кнопка включення девайса. Спробуйте провести невелику перевірку, щоб зрозуміти причини несправності.

 • Натисніть кнопку включення і спробуйте її трохи утримати / придавити (можливо просто відійшов контакт на шлейфі).
 • Якщо телефон ніяк не реагує, то клавіша несправна (зверніть увагу на хід клавіші, якщо він відрізняється від звичайного. западає, йде туго, то це говорить про проблему).

З вимкненим апаратом все набагато складніше. Пошкодження кнопки вдасться виявити тільки в сервісному центрі або, спробувавши увійти в Recovery Menu (затиснути кнопку гучності вгору і харчування. якщо спрацює, значить, клавіша справна).

Включити Samsung без кнопки включення якщо вона не працює. всі способи!

Сучасні смартфони навіть при максимально дбайливого ставлення можуть давати збої. Найчастіше виникають вони через порушення в роботі операційки, однак і механічні пошкодження можуть дати про себе знати. Якщо телефон не включається, то не потрібно поспішати звертатися в ремонт. Перш варто виконати кілька простих і безпечних дій, які можуть допомогти реанімувати улюблений гаджет.

Несправність акумуляторної батареї

Акумулятор смартфона. одна з найбільш уразливих частин. Згодом вона втрачає ємність, через що телефон починає розряджатися швидше.

Нові моделі особливо незручні при поломці батареї. Багато з них нерозбірні, і якщо «зарядник» можна легко замінити, то АКБ дістати непросто і доводиться звертатися до майстра. Але якщо все ж таки вдалося витягти батарею, потрібно оглянути її на предмет поломок:

 • Після відкриття задньої кришки смартфона зверніть увагу на те, чи щільно прилягає акумулятор до зовнішніх контактів на апараті.
 • Дістаньте батарею і огляньте на наявність здуття. Якщо вони виявляться, велика ймовірність, що АКБ більше не працездатна.
 • При наявності тестера напруги перевірте контакти АКБ. Показники повинні перебувати в діапазоні між 3.7 В. (при відсутності заряду) і 4.2 В. (повністю заряджений хранитель). При видимих ​​відхилень від норми рекомендується замінити модуль харчування на новий і працездатний.

Пропозиція від “Samsung

Апарат підтримує функцію роботи двох SIM-карт. Базується технологія на основоположних засадах сервісу Dual SIM Always On. Завдяки цьому пропустити дзвінок від будь-якого абонента під час голосового виклику, що йде паралельно, не представляється можливим. Якщо виклик був прийнятий і ви розмовляєте з людиною по одній телефонній косильною волосіні, то завжди можна відповісти на другий дзвінок всього лише в пару торкань сенсора. За допомогою функції вибору оператора ви можете не просто змінити підключення до мережі, але і спокійно перейти з одного тарифного плану на інший. Крім того, подібні можливості відкривають для вас свободу дій в тому випадку, якщо необхідно чітко розмежувати дзвінки з роботи і особисті.

У цій статті я хочу розповісти як включити завислий Samsung Galaxy асі 4 нео дуос

якщо він не реагує ні на які дії шляхом натискання і утримання опреділеніе кнопок на телефоні.

Будинки дитина гралася з моїм смартфоном, тобто відкрив додаток гру і мучило кота томи. Зазвичай проблем не коли не виникало, але в цей раз мій Samsung Galaxy Ace 4 neo duos вимкнувся і я подумав що сіла батарея. Підключив я зарядку, але телефон не піддаватися ознаки життя, подумав що, напевно, акумулятор повністю розрядився і потрібно трохи почекати, поки набереться мінімальний заряд. Прочекав я хвилин 10-20, але на екрані як і раніше жодної інформації про початок зарядки, перевірив блок живлення на іншому телефоні, все в порядку. Так само телефон не включався. Я запитав, чи не випускав з рук чи телефон на підлогу і не робив щось подібне, на що отримав негативну відповідь, стверджуючи, що він сам вимкнувся.

Потім я зняв батарею і знову вставив і це теж не допомогло. Тоді я подумав, що мій Galaxy Ace 4 neo duos швидше за все завис так як не реагує ні на які дії. Я вирішив застосувати спосіб перезавантаження завислого андроїда Samsung

натиснувши і утримавши певні кнопки на смартфоні. Я виконав два способи жорсткого перезавантаження і допомогла лише одна. Можливо для вашого пристрою підійде і перший спосіб який мені не допоміг так як цей спосіб зазвичай підходить до багатьох смартфонам Samsung Galaxy.

1) Якщо завис Samsung Galaxy Ace 4 neo і подібні андроїди Samsung, то щоб перезавантажити його зробіть наступні дії: Натисніть і утримуйте кнопку “викл / вкл» і кнопки «» «-» кілька секунд (від 5 до 15). (Потрібно натиснути та утримувати виключення / включення і обидві сторони регулювання звуку.) Якщо з першого разу не вийшло, то можна спробувати кілька разів. Цей спосіб перезавантаження завислого Samsung зазвичай підходить до всіх пристроїв.

READ  Як розблокувати Samsung А50 якщо забув

2) Якщо перший варіант не допоміг включити ваш Samsung Galaxy Ace 4 neo duos, то можете спробувати цей спосіб. Натисніть і утримуйте кнопку «додому» і кнопки «» «-» кілька секунд (від 5 до 15). (Потрібно натиснути та утримувати додому та що знаходиться під екраном посередині і обидві сторони регулювання звуку.) Мій Samsung Galaxy Асі включився після того як я застосував цей другий спосіб.

Мій телефон не колись які раніше не зависав і це було в перший раз, буду сподіватися і останній. Сподіваюся, якщо ви зіткнетеся з такою проблемою то це стаття вам допоможе і ви зможете включити завислий Samsung

Навіть найдорожчий смартфон не застрахований від поломок. В процесі експлуатації девайс може впасти на підлогу, постраждати від впливу води, отримати інші механічні пошкодження.

В результаті окремі елементи управління можуть вийти з ладу.

Практика показує, що одним з найбільш вразливих місць смартфона Samsung є кнопка харчування (включення / вимикання).

Якщо основна кнопка телефону зламалася або перестала реагувати на натискання

, виправити ситуацію допоможе тільки майстер. Втім, якийсь час користуватися смартфоном можна і з непрацюючою кнопкою харчування.

Включаємо Samsung з непрацюючою кнопкою

Існує кілька варіантів вирішення даного завдання, ось найдієвіші з них:

Ставимо смартфон на зарядку. Багато моделей телефонів Samsung та інших виробників при підключенні до зарядного пристрою включаються. Перше, що можна зробити в даному випадку. це поставити девайс на зарядку і спробувати затиснути клавішу звуку.

Якщо під рукою немає мережевого зарядного пристрою, але є ноутбук і USB-кабель, то можна підключити телефон до комп’ютера.

Якщо перший спосіб не дав результату, спробуйте затиснути кнопку гучності в положення «-«, кнопку «home» і, утримуючи ці дві кнопки натиснутими, під’єднати кабель живлення (кнопки весь час не відпускати!). Через кілька секунд (близько 5-7) на екрані має з’явитися меню-попередження.

Потрібно зняти з девайса задню кришку, вставити кабель живлення. При появі другого індикатора батареї потрібно різко відключити кабель живлення і також різко вийняти і вставити батарею. Телефон почне перезавантажуватися.

Можливі причини поломки телефону Samsung

Якщо не включається телефон Samsung, то проблема може полягати в одній з наступних категорій поломок:

 • Механічні ушкодження. з ладу вийшла одна з «залізних» систем або просто не працює важливий модуль.
 • Програмні. збій стався в роботі операційної системи або прошивки повністю. Примітно, що якщо механічну поломку користувач, як правило, не зможе самостійно виправити (потрібне спеціальне обладнання або навички), то з ПО недугами цілком можна впоратися без участі майстра.

Смартфони або планшети Samsung Galaxy. найпопулярніша лінійка гаджетів компанії. За статистикою, саме вони, з огляду на численність, найчастіше виходять з ладу. Найважче доводиться з монолітними (нерозбірними) девайсами. Наприклад, якщо батарея здулася і заважає включенню гаджета, замінити її самостійно неможливо.

Проблема програмного характеру

Програмні поломки. вельми великий клас недуг сучасних апаратів. У пристроїв часто злітають прошивки, провиною чому стає перерване оновлення або шкідливий додаток. Буває, що система просто зависла.

Рекомендації від технічної підтримки Samsung Galaxy S8 (підходить для всіх пристроїв):

 • Натисніть одночасно кнопки гучність вгору і включення.
 • Утримуйте поєднання протягом 10-12 секунд.
 • Якщо гаджет перезавантажився, заробив, то це був лише невеликий збій в роботі.

Повне перезавантаження телефону (всі дані з внутрішньої пам‘яті, включаючи додатки, контакти, виклики будуть загублені):

 • Затисніть кнопки гучність вгору і включення.
 • У меню знайдіть «Wipe data / factory reset» (вибір. натиснути кнопку харчування).
 • Після завершення натисніть «Reboot system now».

Також можна спробувати перепрошити пристрій (не рекомендується робити в домашніх умовах).

Рідина, яка може і механічне пошкодження (удар, падіння)

Негативні зовнішні чинники погоди, під впливом води, удар, інтенсивна тряска і падіння можуть завдати значної шкоди апаратної частини смартфона.

Апаратний дефект має на увазі під собою вихід з ладу системної плати, мікросхем, транзисторів, шлейфів, контролера харчування. Телефон не включається і не реагує на зарядку Android і вимагає втручання фахівців сервісного центру.

Ви можете майстрам з нашого сервісного центру, зателефонувавши по телефону або написавши своє питання на форму зворотного зв’язку.

Можливо вас також зацікавить

Перепрошивка за допомогою ODIN

Якщо після скидання параметрів пристрій не запрацювало, тоді варто спробувати перепрошити його. Шукаємо тут прошивку для вашої моделі смартфона, качаємо програму ODIN за цим посиланням і встановлюємо драйвера для Windows, а потім приступаємо до інструкції.

  Запускаємо програму ODIN, разархівовав його перед цим

 • У вимкненому стані пристрою затискаємо кнопки “Гучність вниз” і “Харчування”, а потім натискаємо кнопку гучності вгору
 • Підключаємо телефон до комп’ютера, натискаємо на клавішу з трьома крапками навпроти “AP” і вибираємо файл прошивки, який в формате.md5
 • Через хвилину або більше повинна стати активною кнопка “Start”. Клацніть по ній, коли стане можливо і тоді піде процес прошивки.
 • За кілька хвилин гаджет повинен автоматично перезавантажитися. Якщо ви застрягли на анімації завантаження, тоді спробуйте ще раз зробити скидання до заводських налаштувань.
 • Не включається Samsung Galaxy. відновлюємо роботу смартфона

  Іноді смартфони або планшети Samsung Galaxy навіть без причини можуть перестати включатися. Відбувається збій операційної системи Android, але найчастіше у користувачів виникають проблеми через встановлених ROOT прав. Зараз ви дізнаєтеся як оживити пристрій, якщо це, звичайно, не апаратна поломка.

  Існує кілька способів і ми почнемо з найбільш очевидних і простих.

  Перевірте зарядний пристрій і кабель

  Можливо ваш смартфон Samsung розрядився і не включається. Ви підключили зарядний пристрій але нічого не відбувається. В першу чергу спробуйте взяти зарядку від іншого гаджета і якщо телефон на нього відреагував і почав отримувати заряд, то проблема саме в ньому. Далі слід поміняти кабель USB, щоб визначити що саме перестало працювати. Якщо після заміни проводу ваше зарядний пристрій початок заряджати акумулятор смартфона, то причина в його несправності.

  READ  Як включити lte на iPhone

  Порада від техпідтримки Samsung

  За порадами технічної підтримки компанії Samsung, ми пропонуємо спробувати наступний дуже ефективний спосіб відновлення працездатності мобільного телефону:

  • Натисніть і утримуйте кнопки “Гучність вниз” і “Включення”
  • Утримуйте їх протягом 7-12-секунд
  • Якщо після цього ваш апарат заробив, то в його роботі стався вельми поширений збій.

  Якщо проблема не зникла, тоді переходимо до наступного рішення.

  Робимо очистку кешу

  Форматуємо розділ пам’яті телефону, який зберігає весь кеш.

  • Увійдіть в рекавери, утримуючи на вимкненому апараті кнопки “Гучність вгору” і “Включення” до появи на екрані написи з назвою вашої моделі телефону
  • Після запуску рекавери, використовуючи кнопки регулювання гучності, виберіть пункт “Wipe cache partition”, а потім натисніть кнопку живлення, щоб виконати процес
 • Після закінчення виберіть “Reboot system now”, натиснувши кнопку живлення.
 • Спроба не увінчалася успіхом? Після перезавантаження пристрій не запрацювало належним чином? Переходимо до складніших способів.

  Скидання до заводських параметрах

  Всі дані будуть втрачені, включаючи несинхронізовані контакти, повідомлення, список дзвінків, дані додатків і файли, які знаходяться в пам’яті телефону. Вміст карти пам’яті залишиться недоторканим.

  • Увійдіть в рекавери, утримуючи в вимкненому стані апарату кнопки “Гучність вгору” і “Включення”.
  • Виберіть в списку “Wipe data / factory reset” і натисніть кнопку харчування
  телефон, samsung, включається, включити
 • Після завершення процесу виберіть “Reboot system now” і чекайте на запуск пристрою.
 • Несемо Samsung Galaxy в сервісний центр

  Якщо жоден з перерахованих вище варіантів вирішення проблеми вам не підійшов і телефон як і раніше не включається, тоді необхідно піти з ним в сервісний центр Samsung. Там напевно дізнаються причину втрати працездатності.

  Несправність зарядного пристрою і роз’єму

  Вам необхідно провести самостійно просту діагностику і виключити найочевидніші несправності. Огляньте зарядний пристрій. шнур, блок, штекер і роз’єм на самому телефоні. Виявивши найменше механічне пошкодження, слід замінити ці елементи: придбати нову оригінальну зарядку і відремонтувати роз’єм.

  Важливо використовувати саме оригінальний зарядний пристрій, так як заявлена ​​потужність повинна відповідати апаратним вимогам гаджета.

  Несправність кнопки включення або її шлейфа

  Перелом шлейфу кнопки включення також стане причиною того, чому не включається телефон Samsung Galaxy S6, S5, S4, S3, S2, mini, Duos, A5, A3, J5 Prime, Grand Prime, G350E і інші моделі. Можна, звичайно, і самому розібрати телефон для огляду, але найкраще звернутися в сервіс телефонів Samsung. де досвідчені фахівці професійно зроблять ремонт.

  Рідина, яка може і механічне пошкодження (удар, падіння)

  Негативні зовнішні чинники погоди, під впливом води, удар, інтенсивна тряска і падіння можуть завдати значної шкоди апаратної частини смартфона.

  Апаратний дефект має на увазі під собою вихід з ладу системної плати, мікросхем, транзисторів, шлейфів, контролера харчування. Телефон не включається і не реагує на зарядку Android і вимагає втручання фахівців сервісного центру.

  Ви можете задати питання майстрам з нашого сервісного центру, зателефонувавши по телефону або написавши своє питання на форму зворотного зв’язку.

  Можливо вас також зацікавить

  Несправність екрану (дисплея)

  При спробі включити ваш смартфон, прислухайтеся до звуків, регулюйте рівень гучності, переглядайте під різними ракурсами. Можливо, що сам телефон працює, а підсвічування екрану або сам дисплей. немає. Це може бути заводський дефект (трапляється вкрай рідко з апаратами даної марки, якщо, звичайно у вас вже не встановлена ​​копія), а також з причини механічного пошкодження або попадання вологи.

  Несправність акумуляторної батареї

  Дуже поширений таке явище, як глибокий розряд акумуляторної батареї. Телефон Samsung вимкнувся і не включається, при цьому залишається повністю справним. Таке трапляється при недотриманні режиму розрядки і підзарядки і при користуванні нерідною зарядним пристроєм. Спробуйте заряджати гаджет тривалий час.

  Апарат не включатиметься або працювати стабільно при виході з ладу акумулятора. Огляньте батарею або сам телефон на наявність здуття.

  Будь-яка нерівність, здуття, окислення є фактом того, що батарею потрібно замінити на нову.

  Ремонт смартфонів Samsung Galaxy за 1 день

  Замовте ремонт в нашому сервісному центрі, і отримаєте справний пристрій в той же день, з гарантією до 1 року

  батарейка

  Акумулятор смартфона може розрядитися зовсім в невідповідний момент, навіть в тому випадку, коли ви недавно його зарядили. Багато сучасні телефони, оснащені такими опціями, як Bluetooth і Wi-Fi розряджаються набагато швидше, ніж застарілі моделі. Коли у вас включений Wi-Fi, а мережі немає, то телефон кине всі сили на її пошук. Якщо в даний час вам не потрібен інтернет, то вимкніть цю опцію, то ж саме стосується і Bluetooth.

  Смартфон лагает/завис/не заряжается или не включается? Телефон выключился iPhone и Android?

  Кнопка OFF / ON

  Часом саме через цю кнопки біля телефону темний екран. Коли пристрій зовсім нове і кнопка вкл / викл несправна, знайомтеся. це заводський ляп. Зверніться до продавця, який змінить телефон або перенаправить в сервісний центр.

  Якщо пристрій вже якийсь час служить вам, і раптом стало зрозуміло, що не завантажується зображення екрану. несіть його на ремонт. Статися така проблема могла в результаті удару телефону або потрапила в нього вологи. У сервісі вам запропонують такі послуги:

  • заміну панелі клавіатури
  • глибоку чистку пристрою
  • часткову або повну заміну контролера клавіатури

  Телефон Samsung не включається. причини і як усунути

  Розберемося чому телефон Samsung не включається. Спочатку перерахуємо основні причини, а потім дамо пояснення по кожному з пунктів.

  Завис или не включается Samsung 2015-2016-2017 года. Hard Reset Samsung A7 2017 A720F

  Чому телефон Samsung не включається

  Якщо ви залишилися без зв’язку, то заспокойтеся і подумайте, чому не включається телефон. Поширеною помилкою багатьох користувачів при відключенні телефону, є такі дії: відкривання кришки корпусу і смикання дротів, відкручування дрібних деталей і т. Д. Хочете, щоб у вашого смартфона залишилися шанси на життя, то ніколи так не робіть.

  READ  Як зробити телефон своїми руками

  Людина, котра не розуміє, як влаштований сучасний телефон, навряд чи зможе виявити причину неполадок. Відповідь на питання. «Чому не хоче включатися телефон Samsung?», Криється в дрібниці, а «самолікування» призведе до дійсно серйозних проблем.

  Стан зарядного пристрою

  Ви поставили телефон на зарядку, пройшло необхідний час, а він так і не включився. Зверніть увагу безпосередньо на зарядний пристрій. У приладі може відламана проводок або відійти контакт.

  телефон, samsung, включається, включити

  Вихід наступний: візьміть аналогічну «зарядку» або скористайтеся акумулятором «жаба». Якщо ці методи не допомагають, згадайте, чи не заряджали ви смартфон за допомогою чужого зарядного пристрою, яке могло не підійти вашому мобільнику. Дорогі телефони дуже чутливі до таких змін і, врятувати їх після цього може тільки перепрошивка.

  Часті причини, за якими телефон Samsung може не включатися:

  Оновлення для смартфона

  Напевно, всі користувачі сучасних девайсів, люблять експериментувати з оновленнями різних додатків, але забувають, що далеко не всі оновлення корисні для смартфонів. Деякі викачані функції йдуть врозріз з системою пристрою. це призводить до того, що воно буде вимикатися, коли йому заманеться.

  Вихід: з вимкненого телефону зніміть акумулятор, зачекайте кілька хвилин, вставити батарейку, увімкніть його і видаліть зайві поновлення. Якщо це не допомагає, доведеться застосовувати зачистку смартфона. Зачистка. це функція, яка знімає всі налаштування телефону і повертає йому параметри заводу виробника.

  Оперативний ремонт Samsung Galaxy в сервісному центрі «X-Repair»

  Якщо повне скидання налаштувань Samsung Galaxy і інші поради не допомогли, привозите телефон в СЦ «X-Repair». Наші майстри безкоштовно зроблять його діагностику і швидко розберуться чому смартфон не включається. Для цього у нас є все необхідне. обладнання, інструменти та знання. Чекаємо в філіях нашої мережі, які Ви знайдете біля станцій московського метро.

  Що робити якщо Samsung Galaxy не включається?

  Всі звикли, що телефон завжди під рукою. з ним ми завжди залишаємося на зв’язку і в курсі подій. І в той момент, коли він несподівано, з якоїсь незрозумілої причини не включається, настає справжня катастрофа. При сьогоднішньому ритмі життя, тим більше, залишитися без інтернету і зв’язку, нехай навіть на пару годин. все одно що залишитися без рук! Якщо така неприємність не оминула й Ваш Samsung Galaxy, перше, що потрібно зробити, спробувати згадати, за яких обставин він перестав працювати. Якщо напередодні він серйозно впав, намок або перегрівся на торпеді авто, тут без консультації фахівця і професійної діагностики не обійтися. Однак не завжди проблема в апаратній частині смартфона. Іноді можна спробувати впоратися своїми силами. З цим ми якраз і спробуємо сьогодні розібратися.

  Що можна зробити в домашніх умовах якщо Samsung Galaxy не включається

  Отже, переконавшись, що останнім часом телефон не падав і не намокав, настав час розглянути інші версії. Їх не так вже й багато. без допомоги співробітника сервісного центру в домашніх умовах можна перевірити лише три.

   1. Не працює зарядний пристрій. Можливо, смартфон повністю сіл, а через несправну зарядки у Вас просто не виходить його зарядити. Тому спробуйте скористатися іншим пристроєм або підключіть телефон до комп’ютера за допомогою USB. Якщо Samsung включився, проблема була в зарядному. 2. Засмітився гніздо зарядки. Мало хто з користувачів замислюється над тим, що USB-роз’єм необхідно періодично очищати від сміття. Справа в тому, що з часом в гнізді зарядки збирається пил, катишки, ворс. Щоб видалити скопилася бруд потрібно перевернути телефон роз’ємом вгору і дуже акуратно, щоб не пошкодити контакти, очистити його за допомогою звичайної зубочистки або пінцета. Після «процедури» поставте телефон на зарядку. Якщо не допомогло, перевіряємо останню версію. 3. Помилки програмної частини. Для перевірки цієї версії рекомендується виконати скидання налаштувань Galaxy до заводських (hard reset). Але оскільки телефон не включається, зробити це через звичне меню (Установки → Облікові записи → Архівація і скидання → Скидання даних) не вийде. Є інший спосіб. потрібно зайти в режим відновлення (Recovery Mode). Для цього дотримуйтесь інструкції:

  • Одночасно затискаєте і утримуєте три клавіші: «Home» «Харчування» «Гучність ⇧». Якщо на Вашому Galaxy відсутня кнопка «Home», натискаєте і утримуйте тільки «Харчування» «Гучність ⇧».
  • Після появи на дисплеї напису з моделлю телефону відпускаєте кнопку «Харчування», при цьому утримуючи інші клавіші (близько 5-15 секунд) до тих пір, поки на дисплеї не висвітиться меню Android Recovery. Якщо меню так і не з’явилося, повторіть попередні кроки ще раз, але утримуючи клавіші трохи довше.
  • Коли меню висвітилося, за допомогою клавіші «Гучність» вибираєте «Wipe data / factory reset» та підтверджуєте вибір клавішею «Харчування».
  • Для того щоб вибрати «Yes» (на деяких пристроях «Yes. Delete all user data») натискаєте кнопку «Гучність», а потім підтверджуєте свій вибір натисканням кнопки «Живлення».
  • Після того як всі дані втечуть, висвітиться головне меню. Для того щоб телефон перезавантажився, в ньому, за допомогою клавіші «Харчування», потрібно вибрати «Reboot system now».

  Якщо Ви зробили скидання до заводських налаштувань Samsung Galaxy, але смартфон так і не включається, вихід один. зверніться за допомогою до фахівців!

  Вас також може зацікавити:

  Якщо, з якоїсь причини, Вам потрібно розібрати свій Samsung Galaxy S7 Edge, скористайтеся відео-інструкцією від

  Заміна екрану Samsung Galaxy A5 (розбилося переднє скло) 4000 Часті поломки Samsung Galaxy A5 не включається

  Заміна екрану Samsung Galaxy A3 (розбилося переднє скло) 4000 Часті поломки Samsung Galaxy A3 не включається

  Заміна екрану Samsung Galaxy S6 (розбилося переднє скло) 7000 Часті поломки Samsung Galaxy S6 ні

  BETATECH.COM.UA 2022