Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Установка нового жорсткого диска на комп’ютер

Table of Contents

Новий жорсткий диск

Підключення нового HDD можна розділити на два етапи. Однак навіть з огляду на це, другий крок не є обов’язковим і в деяких окремих випадках може бути пропущений. При цьому працездатність диска безпосередньо залежить від його стану і дотримання правил при підключенні до PC.

 • Як сказано раніше, спочатку накопичувач потрібно підключити до комп’ютера. Більшість сучасних дисків, в тому числі і для ноутбуків, має інтерфейс SATA. Але також зустрічаються і інші різновиди, наприклад, IDE.

З урахуванням інтерфейсу диск підключається до материнської плати за допомогою кабелю, варіанти якого були представлені на зображенні вище.

Примітка: Незалежно від інтерфейсу підключення процедуру необхідно проводити при відключеному харчуванні.

Важливо при цьому чітко зафіксувати пристрій в одному незмінному положенні в спеціальному відсіку корпусу. В іншому випадку вібрація, викликана роботою диска, може негативно відбитися на працездатності в майбутньому.

На ноутбуках використовується менший за розмірами жорсткий диск і для його установки часто не потрібне розбирання корпусу. Встановлюється він у відведений для цього відсік і фіксується металевою рамкою.

У більшості випадків після підключення диска і запуску комп’ютера ОС Windows 10 автоматично налаштує його і зробить доступним для використання. Однак іноді, наприклад, внаслідок відсутності розмітки, для його відображення треба провести додаткову настройку. Ця тема була нами розкрита в окремій статті на сайті.

Після ініціалізації нового HDD потрібно створити новий том і на цьому процедуру можна вважати завершеною. Однак додатково слід провести діагностику, щоб уникнути можливих проблем. Особливо, якщо при використанні пристрою помічені будь-які несправності.

Якщо після ознайомлення з описаним керівництвом диск не працює належним чином або зовсім залишається непізнаним для системи, ознайомтеся з інструкцією щодо усунення проблем.

Додавання жорсткого диска в Windows 10

Жорсткий диск є невід’ємною частиною будь-якого сучасного комп‘ютера, в тому числі працює на операційній системі Windows 10. Однак іноді місця на PC стає недостатньо і потрібно підключити додатковий накопичувач. Про це ми і розповімо далі в цій статті.

Додавання HDD в Windows 10

Нами буде пропущена тема підключення і форматування нового жорсткого диска при відсутності старого і працездатною системи в цілому. Якщо вас це цікавить, може ознайомитися з інструкцією перевстановлення Windows 10. Всі варіанти далі будуть націлені на додавання накопичувача при вже існуючій системі.

Віртуальний накопичувач

Крім установки нового диска і додавання локального томи Windows 10 дозволяє створювати віртуальні накопичувачі у вигляді окремих файлів, які можна використовувати в певних програмах для зберігання різних файлів і навіть робочих операційних систем. Максимально детально створення і додавання подібного диска нами розглянуто в окремій інструкції.

Описане підключення фізичного накопичувача повністю застосовується не тільки до HDD, але і твердотілим дисками (SSD). Єдина відмінність при цьому зводиться до використовуваних кріпленням і не пов’язане з версією операційної системи.

створення

ОС Windows 10 не бачить різниці між локальним диском і простим томом. В принципі, між ними і немає ніякої різниці. Різниця між томами і локальними дисками використовувалося на старих операційних системах і було виключно умовним обмеженням. Створюючи простий том, ви створюєте повноцінний локальний диск.

Натисніть правою кнопкою миші на нерозподілений просторі і виберіть «Створити простий том»

Виберіть розмір виділяється простору. Залучати не сусіднє вільний простір у вас не вийде

Всі настройки краще залишити за замовчуванням

Новий том з’явиться на місці використаного простору

Як подивитися приховані розділи жорсткого диска на Windows 10

Ми про це коротко вже згадували: відкриваємо нашу штатну утиліту і в вікні, бачимо всі розділи, що є на пристрої. У тому числі і приховані.

Жорсткий диск. що ж це таке?

Спершу нам необхідно розібратися, як виглядає жорсткий диск, і яке його призначення. Оперативна пам’ять для ноутбука, головною функцією якого є накопичення та зберігання інформації, який представляє собою невелику компактну коробочку, яка може бути:

Цю особливість дуже важливо враховувати при виборі нового пристрою, що запам’ятовує для вашого ноутбука. Також Вам необхідно уточнити, а можливо взагалі провести таку операцію з вашим ноутбуком

Якщо ви користуєтеся ноутбуком старої моделі, то є ймовірність, що замінити жорсткий диск Вам не вдасться. Справа в тому, що в Біос (система, яка забезпечує доступ ОС до всіх пристроїв) страх ноутбуків можуть бути встановлені обмеження, які просто не захочуть приймати новий жорсткий диск. Це можливо тільки в тому випадку, якщо ви підберете старий вінчестер, так як сучасні моделі не підійдуть

Також Вам необхідно уточнити, а можливо взагалі провести таку операцію з вашим ноутбуком. Якщо ви користуєтеся ноутбуком старої моделі, то є ймовірність, що замінити жорсткий диск Вам не вдасться. Справа в тому, що в Біос (система, яка забезпечує доступ ОС до всіх пристроїв) страх ноутбуків можуть бути встановлені обмеження, які просто не захочуть приймати новий жорсткий диск. Це можливо тільки в тому випадку, якщо ви підберете старий вінчестер, так як сучасні моделі не підійдуть.

Отже, Ми зрозуміли, що представляє собою жорсткий диск і яке його призначення в комп’ютері. Наближаємося до головної теми. Люди, які ніколи не вникали в пристрій комп’ютера, напевно подумають, що для того, щоб дістатися вінчестера (жорсткого диска) доведеться перед цим розібрати підлогу ноутбука до гвинтиків. Ми будемо змушені Вас засмутити. Тут все просто. Для того щоб встановити жорсткий диск в ноутбук, Вам доведеться виконати по черзі наступні дії:

Спершу відключіть ноутбук від харчування мережі і вимкніть його. 2. Потім закрийте кришку і переверніть пристрій догори вниз. Бажано вийняти акумулятор, хоча, на деяких моделях він не заважає установці нового вінчестера. 3. Ви побачите кришку, яка кріпиться на декількох винтиках (на деяких моделях ця кришка не прикручується, а просто вставляється в своєрідні пази). Необхідно зняти цю кришку. Під цією кришкою і буде ховатися вінчестер. Зрозуміти це можна за відповідними наклейками, або просто порівняти з новим вінчестером, який ви хочете замінити.

Важлива рада: Бажано скористатися особливим набором викруток. Наприклад, вартовими. Ці викрутки значно менше стандартних, і ними буде набагато зручніше відкручувати гвинтики ноутбука. На всіх ноутбуках пристрій встановлюється на спеціальних напрямних. Перед тим, витягти жорсткий диск, Вам доведеться спершу відкрутити ці напрямні (санчата). На вінчестері є спеціальний язичок, який потрібен для того, щоб можна було безпечно витягти з ноутбука жорсткий диск, не пошкодивши ні того, ні іншого.

Коли жорсткий диск буде звільнений від усіх кріпильних гвинтів, витягніть його.

При зворотній установці нового жорстокого диска необхідно виконувати всі ті ж перераховані дії, але тільки в зворотній послідовності.

Вставити новий жорсткий диск. 2. Закріпити його в пристрої фіксують гвинтами. 3. Закрити кришкою, яку потім саму необхідно зафіксувати гвинтами (якщо потрібно) 4. Встановити акумулятор. 5. Перевернути ноутбук. 6. Підключити до Мережі, і потім включити ноутбук.

READ  Програма для синхронізації iPhone з PC

Це був тільки перший етап установки нового жорсткого диска.

Другий етап. установка нового жорсткого диска

На другому етапі Нам необхідно попрацювати з самою операційною системою і зробити так, щоб ноутбук прийняв нове пристрій. На новий вінчестер необхідно встановити Операційну Систему, а перед цим його потрібно відформатувати. Цей процес практично нічим не відрізняється від звичної установки на комп‘ютері. Просто вставляємо програму установки Операційної Системи через флешку в ноутбук і слідуємо інструкції «Майстра установки». Він зробить за нас всю роботу. Сподіваємося, що Наша стаття Вам дуже сильно допомогла, і ви, керуючись алгоритмом установки нового жорсткого диска, без праці замініть старий вінчестер на новий.

Управління розділами жорсткого диска стандартними засобами Windows 7

Дана стаття розповідає про те, як створити, змінити або видалити розділи жорсткого диска засобами Windows 7. Для роботи з розділами жорсткого диска в Windows 7 є інструмент під назвою «Управління дисками»: Панель управління → Система і безпека → Адміністрування → Управління комп’ютером → Управління дисками АБО «Пуск» → в рядку пошуку ввести: diskmgmt.msc і натиснути Enter.

Створення розділу Клацнути правою кнопкою миші на вільному, що не зайнятому іншими розділами, місці потрібного жорсткого диска → Створити простий том Відкриється вікно «Майстра створення простих томів», натиснути кнопку «Далі». Потім вказати розмір створюваного розділу, призначити букву диска, вибрати необхідну файлову систему і опції форматування, ще раз переконатися, що ви зробили все правильно і натиснути «Готово» 2. Стиснення розділу Клацнути правою кнопкою миші на потрібному розділі → Стиснути том З’явиться окошко- повідомлення про запит місця для стиснення, чекаємо до кінця опитування. Потім в віконці, що з’явилося в рядку «розмір стискання» вказати кількість вільного місця і натиснути «Стиснути» 3. Розширення розділу Клацнути правою кнопкою миші на потрібному розділі → Розширити тому З’явиться вікно «Майстра розширення томи», натиснути кнопку «Далі». Потім вибрати в списку потрібний вільну ділянку, натиснути «Додати», далі вказати розмір виділяється розділу вільного простору, натиснути кнопку «Далі», щоб переглянути інформацію і натиснути «Готово» 4. Видалення розділу Клацнути правою кнопкою миші на потрібному розділі → Видалити тому Перш ніж продовжити операцію, скопіюйте всі необхідні файли і папки на інший диск, тому що після видалення томи все знаходяться на ньому дані будуть втрачені. 5. Зміна літери диска Клацнути правою кнопкою миші на потрібному розділі → Змінити букву диска або шлях до диска Натиснути на кнопку Змінити, вибрати потрібну букву диска і натиснути кнопку ОК.

Далі, ми докладно розглянемо способи, як розширити диски і не завдати шкоди зберігається на ньому інформації.

Для того, щоб розділити жорсткий диск на розділи, потрібно зайти в меню «Пуск» → правою кнопкою на «Комп’ютер» і натиснути на «Управління».

замена жесткого диска HDD Baracuda 2Tb тест настройка жесткого диска

У вікні потрібно перейти в розділ “Керування дисками”.

Вибираємо жорсткий диск і розділ, який потрібно розділити і тиснемо на нього правою кнопкою миші.

У випадаючому меню потрібно вибрати «Стиснути том» і потім вибрати розмір до якого необхідно зменшити існуючий розділ. Місце, що звільнилося після стиснення місце і буде новим розділом жорсткого диска.

Для створення нового розділу потрібно на освоб місці натиснути правою кнопкою миші і вибрати «створити те». Потім вказати розмір нового розділу і дочекатися завершення операції.

Рано чи пізно будь-який користувач комп’ютера стикається з такою проблемою, як нестача вільного місця на системному розділі вінчестера. Ось тут і постає питання: Як розширити диск С ?

Спочатку нам потрібно перейти у вкладку «Керування комп’ютером» (див. Вище). Коли ця вкладка відкриється, ви побачите в віконці всі носії, які підключені зараз до комп’ютера. Кожен жорсткий диск може бути розбитий на кілька логічних. Найпершим буде йти «Диск 0». Справа буде відображено простір, зарезервоване системою, і логічні розділи (C, D, E, F і т. Д.). Якщо у вас є всього один диск С і він переповнений, то спробувати можна «Стиснути том» (див. Вище). Якщо ж у вас є кілька логічних розділів, то йдемо далі.

Samsung NEO QLED qn90a 2021. огляд нового телевізора

установка, жорсткого, диск, комп, ютер

Підготовка жорсткого диска до використання

КРОК 1. знаходимо наш диск через Disk Managment

Останнє, що вам потрібно зробити, це відформатувати диск (в NTFS)

КРОК 2. створюємо простий том і задем букву диску

І після цього диск повинен бути доступний для використання. Якщо розділити диск на кілька розділів, в Провіднику з’явиться кілька дисків, кожен зі своєю буквою диска і міткою.

Не забудьте поставити букву нового диска, інакше він не побачиться системою! Якщо задати “E”. Він відобразиться в Windows як “Локальний диск E”. Цей етап система сама вам запропонує, побачите.

Тепер ви знаєте як встановити новий жорсткий диск в комп‘ютер. Читайте також як встановити відеокарту.

Як встановити новий жорсткий диск в комп’ютер. 3 кроки: 14 коментарів

Дякую! Радий що чим допоміг Звичайно стаття не ідеальна, але як зміг розписав. У мене, звичайно, не блог тут а просто інформаційний сайт, але я намагаюся спілкуватися зі своїми гостями на сайті, пишіть тут задавайте питання, завжди всім відповім!

Как установить и настроить новый жёсткий диск в Windows 10

Підкажіть чи можна і чи потрібно розбивати SSD диск на 2 і більше розділів ну наприклад на C і D?

По бажанню. Якщо диск 120 ГБ. сенсу ділити немає. Якщо 240. теж немає. Якщо 500 ГБ, ну можете поділити. Хоча я б не став розділяти SSD. Адже сенс паювання тільки в безпеці. Якщо наприклад у вас полетить винда, то всі дані збережуться на диску D. Тому якщо хочете обезопастіть себе. то ділите.

Таке питання а куди прикручувати SSD диск я купив але не знаю як його закріпити в корпусі. там кароче місця тільки під великі такі диски. немає нічого ні местов, ні перехідників нічого. я не знаю як саме прішмандиріть мій SSD! Як і куди його поставити чи не підкажете? я заманался вже, прикручувати на один болтик але він не тримається, бовтається як гавно в ополонці! і ще момент, чому болтики не влазять в різьбу диска ?? мені доводиться прокручувати і нарізати різьбу заново. вобщем гемор якийсь

Блін да там все просто же. Шукаєте будь-яке місце в районі великих дисків, куди сможетет туди і прикрутіть. Болтики в PC 2 видів бувають, тонкі з широким капелюшком і товстіший. Вам потрібні болтики 1 типу тонкі. Ну відкрутіть звідки небудь 1 болт то, не убуде. там вібрацій ніяких SSD диск не відтворює, тому сміливо прикручуєте на 1 болт. головне щоб не бовтався. Виходить відмовитись сюди, встановили чи ні. Якщо що допоможу, пишіть.

Все б добре але так і не зрозуміла як заходити в цей BIOS! куди треба тиснути? я жала на все кнокпі нічого не вийшло ((комп просто перезавантажується і все (: wpds_unamused:

В BIOS заходимо швидко-швидко натискаючи на кнпку DEL при завантаженні PC, якщо у вас стаціонарний комп’ютер. Якщо ноутбук, то клавіші можуть відрізнятися. : Wpds_neutral:

Повірте вам точно не треба туди заходити. Якщо ви туди поткнеться все. Комп’ютер в сервісний центр під відновлення программатором.

Встановила онукові все за інструкцією, спасибі вам велике!

Налаштування нового жорсткого диска в Windows 10, 8, 7

Часто в інтернеті задають питання: «Я купив новий жорсткий диск і підключив його. Чому я не бачу нового диска в системі? » Справа в тому, що після фізичної установки вінчестера в комп’ютер або ноутбук, необхідно програмно його проинициализировать і розмітити. Отже, як налаштувати підключений новий жорсткий диск в Windows 7? Немає нічого простіше.

Оновлення 2016: Не дивлячись на те, що ілюстрації взяті ще давно з Windows 7, дана інструкція підійде також для Windows 10 і 8.

READ  Як зробити гучність на комп'ютері більше

Натисніть правою кнопкою по системному ярлику «Комп’ютер» і виберіть пункт «Управління»:

Якщо на робочому столі в Windows 10 немає значка Цей Комп’ютер. відкрийте провідник і зліва ви зможете знайти його аналог. Клацніть правою кнопкою миші і виберіть Управління:

У вікні зліва виберіть пункт “Керування дисками”. Після цього в правій частині має відкритися діалогове вікно «Ініціалізація диска». У ньому натисніть «ОК»:

Увага! Якщо посла натискання на “Керування дисками” діалогове вікно не відкрилося, натисніть правою кнопкою миші на ліву частину зображення диска в області надпису «Ні даних» або «Не ініціалізованим першим» і виберіть пункт «Форматувати диск«. (Див. 2 ​​картинки нижче.)

Завдання. викликати той самий вікно «Ініціалізація диска«. У ньому Ви повинні проконтролювати, що навпроти «Диск n» встановлена ​​галочка і натиснути ОК.

Клацніть правою кнопкою миші на правій частині зображення нового диска і виберіть «Створити просто тому»:

Виберіть розмір розділу. За замовчуванням, встановлено максимальний розмір розділу. Тобто розділ буде займати весь жорсткий диск. Якщо Ви хочете, щоб на новому диску було кілька розділів, то в цьому пункті виберіть розмір першого розділу. Наприклад «10240». Тоді новий розділ (він же «розбиття») буде займати 10 ГБ дискового простору.

Якщо для створення першого розділу на новому жорсткому диски Ви вибрали не все доступне місце (що було за замовчуванням), то після створеного розділу на диску залишиться нерозподілений простір. Для створення додаткових розділів в нерозподіленого області повторіть цю інструкцію з кроку 3.

Після вибору розміру розділу натисніть «Далі»:

Виберіть букву диска. Натисніть «Далі»:

Тип файлової системи в більшості випадків потрібно залишити «NTFS». Виберіть мітку тому, наприклад «Games» або «Архів» та натисніть «Далі»:

Натисніть «Готово» для виходу з майстра ініціалізації диска:

Після цього Ви побачите, що диск почав форматироваться:

Чекайте, поки в правій частині зображення диска замість слова «Форматування” не з’явиться підпис «Справний»:

Тепер можете відкрити «Комп’ютер» і перевірити, чи з’явився новий розділ з потрібною буквою.

Розмітка виконана. Можна використовувати накопичувач!

13 коментарів до “Налаштування нового жорсткого диска в Windows 10, 8, 7″

Спасибі, стаття допомогла. Проблема була в тому що у мене новий жд на ноутбуці в биосе визначався а установник вінди ніяк не хотів його бачити. Купив кишеню, підключився до іншого ноутбука, правда знову зіткнувся з проблемою, жорсткий завівся тільки через USB 3. ініціалізувати, размічатися він не хотів. видавав помилку »не вдається відкрити вказаний файл». жорсткий повернув на рідній ноут і за допомогою завантажувальної флешки і Парагон розмітити без проблем. автору спасибі.

Налаштування PC перед установкою

Існує два варіанти розвитку подій, при якому може знадобитися визначити комп’ютера:

 • У разі заміни вінчестера;
 • У разі встановлення додаткового HDD.

Розглянемо кожен з них окремо.

Якщо підключення пристрою було виконано вірно: кабелі коректно з’єднані з БП і материнки. то під час включення процесора ви побачите напис, що на вінчестері відсутня форматування і розмітка. Там же буде і пропозиція виконати дану процедуру.

 • Для початку слід провести інсталювання ОС і провести всі необхідні маніпуляції в BIOS.
 • Потім в привід вставляється інсталяційний носій і проводиться перезавантаження PC.
 • Починається безпосередня установка ОС на тільки що встановлений диск.
 • Далі належить провести розбивку вінчестера в ході установки на відповідні розділи. У початківців користувачів це може не вийти, так як для подібної процедури необхідні певні навички і знання. Тому краще всього довірити це завдання нашим майстрам.
 • Якщо проводилася така операція, як додавання HDD, то збереження операційної системи сталося на старому вінчестері. У такій ситуації потрібно буде створювати розділи, а також виконати форматування знову підключеного пристрою за допомогою ОС.
 • Коли PC завантажиться, на моніторі має з’явитися спливаюче вікно «Майстра установки устаткування». Потрібно буде знайти в випадаючому списку знову новий вінчестер і покроково слідувати всім порадам, які вам буде давати «Майстер установки».
 • Для створення потрібних розділів, а також для очищення нового пристрою, слід відкрити меню «Пуск». На моніторі має відкритися меню. Далі треба вибрати «Мій комп’ютер», в результаті чого виникне контекстне меню. Там вибирається опція «Управління».
 • У віконці, що з’явилося буде перелік, де з лівого боку можна знайти кнопку “Керування дисками”. У правій же частині цього вікна виникне перелік всіх підключених вінчестерів персонального комп’ютера.
 • Далі необхідно кликнути мишею по тому прямокутнику, де ви плануєте створити розділ. У вікні “Керування комп’ютером» вибирається пункт «Дія» після «Усі завдання» і потім створюється розділ. Якщо всі вищеописані дії були виконані правильно, то на моніторі повинен з’явитися «Майстер створення дисків».
 • У ньому треба натиснути на кнопку «Далі», після чого на монітор виведеться відповідне вікно. Тут потрібно вибирати вид розділу, який користувач планує створити перед тим, як встановити вінчестер. Є два варіанти: додатковий і основний. Однак можна створити лише другий варіант, в такому випадку вся місткість вінчестера буде переміщена лише на нього. Як варіант, є можливість створити основний разом з резервним. Однак неможливо створити тільки додатковий варіант без основного.
 • Після всіх виконаних маніпуляцій приходить час установки перемикача. Для цього в пункті «Основний розділ» вибирається створювана частина диска і вибирається функція «Далі». На моніторі повинно виникнути третє за рахунком віконце програми, де необхідно буде вказати обсяг основної частини.
 • У пункті «Обраний розмір розділу», треба вказати цей параметр в кількості мегабайт і продовжити роботу натисканням відповідної кнопки.

  • На моніторі відкриється 4-е вікно програми. Тут є можливість привласнити створюваної частини вінчестера відповідну букву. Для цього в списку вибирається підходящий варіант. Уже використаних позначень в переліку не буде. Вибравши потрібну, тиснемо «Далі» і перед нами з’являється 5-е вікно майстра.
  • Тут слід виставити перемикач на пункт «Форматувати розділ в такий спосіб».
  • У переліку, що потрібно вибрати варіант з файлової системою, після чого натиснути по «NTFS».
 • У наступному переліку, що треба вибрати «Розмір кластера», де підбирається необхідний.
 • У графі «Мітка тому» можна вказувати цей параметр, однак робити це не обов’язково.
 • Натиснувши на поле «Далі», очікуємо появу 6-го діалогового вікна, яке є завершальним. Тут буде відображена вся інформація, що була вказана в процесі створення розділу. Після ретельної перевірки всіх обраних параметрів, натискаємо кнопку «Готово», в результаті чого створюється відповідний розділ.
 • Якщо розділ, який був створений, відрізняється від параметрів вінчестера, то його прямокутник буде поділений надвоє. Зліва його сторона буде означати основний розділ, де протягом певної кількості часу з’явиться напис «Форматування». Коли цей процес буде завершений, то і напис зміниться на «Справний». Варто відзначити, що в прямокутнику базового розділу є дані про його параметрах і обраному типі системи файлів.

  Що стосується прямокутника, розташованого праворуч у віконці «Керування комп’ютером», то він позначає додаткову частину вінчестера. Якщо він ще не був створений, то в поле відобразиться напис «Не розподілений». Дане дисковий простір може бути використано до тих пір, поки в ньому не буде створено логічний диск з додатковим розділом, а також не виконується його повторне форматування.

  Так, за допомогою цих простих дій створюється новий розділ у знову встановленому вінчестері. Це означає, що персональний комп’ютер вже готовий до подальшої діяльності.

  Тепер можна всю інформацію, що міститься на диску D, який знаходиться у старому пристрої, скопіювати на новий в базовий розділ. Це дозволить об’єднати розділи на колишньому вінчестері, тим самим розширивши дисковий простір, де знаходиться операційна система з іншими важливими програмами.

  інтерфейс HDD

  Інтерфейс HDD є метод приєднання цієї комплектуючої до материнської плати і порядок дій обробки інформації, що надходить. Одним з найпопулярніших вважається інтерфейс IDE. Подібний варіант жорсткого диска легко пізнаваний за рахунок збільшеної ширини гнізда для приєднання кабелю. Він може містити від сорока до вісімдесяти контактів.

  READ  Як скинути настройки на Xiaomi

  Слоти типу IDE забезпечують підключення до материнської плати як безпосередньо вінчестерів, так і самих різних комплектуючих, що виконують різні маніпуляції з оптичними носіями інформації.

  До всіх роз’ємів, що є на материнке, здійснюється підключення лише одного або двох пристроїв. Крім цього, практично на всіх комплектуючих даного типу інтегрований двоканальний контролер. Завдяки цьому з’являється можливість підключати до плати відразу чотири IDE-пристрої: по 2 на один канал.

  Щоб виконати підключення відразу двох комплектуючих до єдиного IDE-роз’єму, необхідно використовувати шлейф з трьома роз’ємами. Один з них приєднується безпосередньо до материнської плати, інші. до різних накопичувачів.

  Нинішні моделі материнок забезпечені спеціальним контролером, що має один канал. Завдяки чому до подібної плати вийде приєднати всього лише два пристрої. Основна причина цього полягає в актуальності і популярності щодо «свіжого» інтерфейсу під назвою SATA.

  Це порівняно нова технологія, що дозволяє підключати зовнішні і внутрішні HDD.

  Що стосується ширини шлейфу пристроїв такого типу, то вона не перевищує і одного сантиметра, а передача даних на пристрій, завдяки інтерфейсу, значно вище. Всі останні моделі материнських плат оснащені контролером САТА. Плюс, в них вже встановлені роз’єми IDE.

  Якщо під час придбання нового вінчестера вам запропонують пристрій, що працює з роз’ємами САТА, а контролери на вашій материнській платі оснащені відповідними гніздами, зупиняйте свій вибір на подібних комплектуючих. Після цього можна приступати безпосередньо до підключення другого вінчестера.

  Однак коли SATA роз’ємів немає на платі, вам знадобляться додаткові перехідники. Перед покупкою треба проконсультуватися з фахівцями, щоб з’ясувати, які саме перехідники підійдуть для вашого пристрою.

  Установка HDD пристрої

  Установка жорсткого диска на комп‘ютер починається з від’єднання чотирьох гвинтів, за допомогою яких він кріпиться. Далі слід демонтувати HDD з кріплень на системному блоці, а замість нього встановити інший жорсткий диск. У разі, якщо у колишнього вінчестера був інтерфейс IDE, вам вдалося розібратися з його роз’ємами, і під рукою є всі необхідні шлейфи з перехідниками, то залишається лише вставити жорсткий диск і підключити його до БП і материнке.

  При установці нового HDD в якості другого, обов’язково слід виділити місце, де буде проводитися його кріплення. У більшості випадків воно розташовується в зоні монтажу приводу оптичних накопичувачів.

  Щоб підключити HDD, його необхідно закріпити за допомогою чотирьох гвинтів, щоб забезпечити якісне охолодження даного елемента. У свою чергу, це допоможе істотно знизити механічний вплив на пристрій.

  Установка жорсткого диска

  Коли ємності жорсткого диска на комп’ютері користувачеві стає недостатньо, єдино правильним і логічним вирішенням цієї проблеми стає установка нового HDD.

  Якщо ви зважилися на подібну процедуру, то починати цей процес потрібно з попередньо проведених підготовчих робіт.

  Перед безпосередньою купівлею нового вінчестера слід з’ясувати його інтерфейс і спосіб з’єднання з материнки. Крім того потрібно дізнатися, яка саме модель пристрою вже застосовується на вашому PC.

  види работСтоімость
  діагностика 0 р.
  виклик 0 р.
  Установка / Заміна жорсткого диска 120 р.
  Установка ОС Windows 260 р.
  Установка драйвера для обладнання або пристрої 100 р.

  Перед установкою диска необхідний софт

  Перед тим, як поставити жорсткий диск, потрібно встановити спеціальний софт, призначений для управління пристроєм. Це дозволить здійснювати просту і швидку маніпуляцію з конфігураціями всіх частин вінчестера.

  Одна з таких програм дозволяє виконувати різні опції з розділами. Плюс до всього, використовуючи її, можна відновити розділ, який був пошкоджений або ж випадково видалений. Якщо ж створити за допомогою неї завантажувальний флешку, то вийде виконати всі ремонтно-відновлювальні роботи і підключити вінчестер навіть в тому випадку, коли неможливо завантажити PC.

  Запуск програми проводиться в автономному або ручному режимі. В меню задається пароль, і запускаються команди з меню майстра (їх всього 4).

  Однак користувачу, який не має достатнього досвіду і знань про те, як підключити жорсткий диск, буде досить складно виконати дану процедуру самостійно. Будь-яке необережне дія може призвести до проблем із виробом.

  Щоб уникнути негативних наслідків і посилення проблеми, має сенс звернутися до кваліфікованої допомоги.

  Звертайтеся до нас за допомогою і буде проведена установка жорсткого диска

  Наші фахівці. професіонали своєї справи, і знають, як встановити жорсткий диск в максимально стислі терміни і найкращим чином.

  Перевірка стану диска в DiskPart

  Для перевірки стану дисків служить команда list disk командного рядка інтерпретатора DiskPart.

  • Status (Стан). поточний стан диска;
  • Size (Розмір). загальна ємність диска;
  • Free (Вільно). простір, доступне для розмітки диска (а не обсяг реально вільного місця на диску);
  • Dyn (Дін). вказує, що диск відноситься до динамічного типу, якщо в цьому стовпці зірочка, інакше у диска базовий тип;
  • Gpt (Gpt). вказує, що тип таблиці розділів на даному диску. GPT, якщо в цьому стовпці зірочка. Якщо зірочки немає, значить, це диск з головного завантажувального записом (Master Boot Record, MBR).

  Зміна типу таблиці розділів

  Встановивши диск в комп’ютер, ви повинні настроїти його для використання. Конфігурація диска полягає в створенні розділів і файлових систем на цих розділах відповідно до ваших потреб. Розділи можуть бути двох типів: з головного завантажувального записом (Master Boot Record, MBR) і таблицею розділів GUID (GUID Partition Table, GPT).

  Установка і пошук нових дисків c DiskPart

  Головне призначення DiskPart. спростити конфігурацію і обслуговування жорстких дисків. До основних завдань управління дисками відносяться пошук нових дискових пристроїв, визначення стану дисків і управління типами таблиць розділів.

  Операційна система Windows підтримує диски як з «гарячої» заміною, так і не допускають подібну заміну. Гаряча заміна (hot swapping). можливість заміни пристрою без виключення комп’ютера. У більшості випадків диски, які допускають гарячу заміну, можна встановлювати і виймати з лицьової частини комп’ютера, і, якщо комп’ютер підтримує гарячу заміну, ви можете встановлювати диски в комп’ютер без його виключення. Після гарячої заміни диска запустіть DiskPart і введіть rescan для пошуку нових дисків. Знайдені нові диски будуть додані як базові. Якщо підключений диск знайти не вдалося, перезавантажте комп‘ютер.

  Якщо комп’ютер не підтримує гарячу заміну дисків, ви повинні вимкнути його і потім встановити нові диски. Далі, якщо це необхідно, перевірте наявність нового диска, як описано вище.

  Жорсткі диски з MBR і GPT-розділами

  Комп’ютери з процесорами сімейства х86 використовують розділи типу MBR. MBR містить таблицю розділів, що описує їх розміщення на диску. У цьому випадку перший сектор жорсткого диска включає головний завантажувальний запис, до складу якої також входить двійковий код, званий основним завантажувальним кодом, який здійснює завантаження системи. Цей сектор не входить до складу розділів і прихований від перегляду для захисту системи.

  На MBR-розділах підтримуються томи розміром до 4 терабайт (Тб), і ці розділи в свою чергу поділяються на:

  • основний розділ (primary);
  • додатковий розділ (extended).

  Кожен MBR-диск може містити до чотирьох основних розділів або три основних і один додатковий. Основні розділи. це частини диска, які безпосередньо використовуються для зберігання файлів. Після створення файлової системи розділ стає доступним для користувачів. На відміну від основних додаткові розділи безпосередньо недоступні. У них потрібно спочатку створити один або кілька логічних дисків, на яких ви зможете зберігати файли. Розмітка додаткового розділу на логічні диски дозволяє розділити фізичний диск більш ніж на чотири частини.

  Комп‘ютери на основі процесорів Itanium під керуванням 64-розрядних версій Windows використовують GPT-розділи. Диски з GPT-розділами містять два обов’язкових розділу (required partitions) і мінімум один додатковий (OEM або дані).

  Крім того, GPT- диски підтримують томи розміром до 18 ексабайт (Еб) і до 128 розділів. Незважаючи на відмінності між GPT- і MBR-розділами, більшість операцій, пов’язаних з дисками, виконується однаково.

  BETATECH.COM.UA 2022