Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Установка Windows 10 на ноутбук Lenovo

Table of Contents

Установка Windows на ноутбук Lenovo

Для установки ОС необхідно виконати наступні дії:

 • Вставити флешку в пристрій і перезавантажити його.
 • Деякий час Windows буде розпаковувати файли, після завершення процесу програма запропонує операційну систему, яку потрібно встановити. Необхідно вказати ту Windows, на яку є ліцензія. Щоб активувати ОС потрібно ввести ключ продукту, або зробити це пізніше. При наявності коду ключ активується автоматично після підключення до мережі інтернет. Натиснути «Далі».

установка, windows, ноутбук, lenovo

Вам варто ознайомитися з умовами Ліцензійної угоди і натиснути клавішу «Прийняти».

Перший пункт передбачає оновлення системи зі збереженням старих налаштувань операційної системи і файлів.

Другий варіант застосовується для повного переустановлення системи.

Вибираємо найбільш підходящий розділ жорсткого диска для установки Windows.

Якщо їх кілька, і є SSD, то краще вибрати SSD-накопичувач, він найпродуктивніший і працює швидше, ніж HDD.

При бажанні створити кілька розділів в рамках 1 жорсткого диска, потрібно видалити всі розділи, після якого з’явиться вільний простір.

Після створення нового диска, необхідно відформатувати його і натиснути клавішу «Далі», щоб запустити процес установки.

Дана процедура займає 10-15 хвилин, після якого відбудеться автоматичне перезавантаження комп’ютера.

Після перезавантаження системи, на екрані висвітиться вікно для налаштування параметрів. Всі зазначені параметри рекомендується відключити. щоб не займатися цим вручну, можна клікнути на пункт «Використовувати стандартні параметри».

Вказуємо регіон користувача і налаштувати параметри підключення до мережі інтернет.

Завантаження програмного забезпечення

Установку ОС на Lenovo варто почати з відключення захисту BIOS.

Для цього необхідно перезавантажити пристрій і натиснути на клавішу F2 щоб відкрити меню BIOS. Якщо меню не відкрилося можна спробувати натиснути Delete або використовувати кнопку FN спільно з клавішею з групи F.

Для відключення захисту слід відкрити пункт Security далі Secure Boot натисканням клавіші Enter.

У Secure Boot необхідно перейти в режим Disabled, щоб відключити захист.

Повернутися в головне меню можна натисканням на Esc, потім варто перейти в розділ Boot (Sturtap).

Цей розділ відповідає за налаштування завантаження PC з флешки або компакт-диска.

 • Для застосування флеш-накопичувача потрібно вибрати і помістити в верх списку, використовуючи клавіші /-.
 • У розділі UEFI / Legacy Boot вибрати Legacy Only.
 • Натиснути F10 і зберегти зміни за допомогою кнопки Enter.

Установка Windows 10 з флешки на ноутбук lenovo

Як встановити Windows 10 з флешки на ноутбук lenovo: Нові ноутбуки Lenovo часто продають з попередньо встановленою операційною системою.

Однак, обрана за замовчуванням ОС не завжди влаштовує власника і він задається питанням, як на ноутбуці lenovo перевстановити Windows.

Завантаження можлива як на PC з іншою операційною системою, так і на новий, де раніше не було ніякої системи.

Перед тим як перевстановити Windows на ноутбуці Lenovo за допомогою флешки, необхідно вибрати накопичувач з об’ємом не менше 8 гб і відформатувати його.

Під час запису всі дані видаляються, тому слід зберегти дані в інше місце.

Створення завантажувальної флешки Windows 10 за допомогою ultraiso

Для підготовки завантажувальної флешки необхідно з офіційного сайту скачати програму UltraIso.

Далі проводиться запуск завантаженої програми, дотримуючись рекомендацій виробника.

Під час установки необхідно вибрати носій, вказавши USB-пристрій.

Після повного завантаження програми можна запустити образ ISO:

Файл-Відкрити. Вибрати образ диска з Windows 10.

У розділі «Самозавантаження» потрібно перейти в розділ «Записати образ жорсткого диска»

Після натискання клавіші «Записати», з’являється вікно з пропозицією видалити всі дані з накопичувача, варто клікнути «Так».

Как установить Windows 10 на ноутбук Lenovo G50-30

Повернення налаштувань BIOS в початковий стан

Щоб уникнути запуску нової установки системи, при використанні даного флеш-накопичувача необхідно відновити старі налаштування BIOS. Для цього потрібно перезавантажити комп’ютер і ввійти до меню BIOS за тією ж схемою, що використовувалася раніше для відключення захисту.

Якщо ОС Windows була завантажена з офіційного сайту, всі оновлення повинні бути встановлені автоматично. Перевірити наявність всіх оновлень можна за допомогою безкоштовної програми DriverPack Solution.

Самостійна установка операційної системи не таке складне завдання, як здається. Навіть початківець користувач, який не знає як на ноутбуці lenovo перевстановити Windows може впоратися з нею, слідуючи простим рекомендаціям зазначеним в тексті.

У статті ми розібрали, як встановити Windows 10 з флешки на ноутбук lenovo.

Налаштування BIOS на Lenovo

Після виконання підготовчих заходів ноутбука до продажу, він налаштовується на завантаження з жорсткого диска. Основна проблема з установкою ОС на Lenovo. включена захист в BIOS. Ваше завдання зводиться до налаштування BIOS на відключення автозавантаження з вінчестера і завантаження з компакт-диска або флеш-накопичувача.

Попередньо вимикаємо ноутбук, якщо він включений, і робимо наступне:

натискаємо кнопку включення; чекаємо 1-2 секунди (поки на дисплеї з’явиться стартова заставка. напис LENOVO на чорному тлі), після чого кілька разів натискаємо на клавіатурі клавішу для входу в меню BIOS. У сучасних моделях ноутбуків Lenovo за вхід в BIOS відповідають одні і ті ж клавіші: кнопка F2 відкриває безпосередньо сервісне меню, кнопка F12. розділ вибору завантажувального пристрою.

Також може спрацювати кнопка Delete або поєднання Fn і клавіш з групи «F». уточнюється для конкретної моделі і зазвичай визначається експериментальним шляхом;

вивчаємо навігацію (відомості наведені в нижній частині дисплея). Завдання в наступному: відкрити розділ Security (Secure), звідти перейти в категорію Secure Boot і натиснути клавішу Enter;

налаштовуємо Secure Boot на режим Disabled, тобто відключаємо захист;

тиснемо клавіатурну клавішу Esc для повернення в головне меню BIOS. Звідти переміщаємося в розділ Boot (Startup);

в розділі Boot завдання зводиться до того, щоб налаштувати завантаження ноутбука з компакт-диска (CDROM) або флеш-накопичувача. Для цього переміщаємо підходящий варіант вгору списку. Зазвичай для зміни позицій використовуються клавіатурні кнопки /., але, в залежності від конкретної версії, можуть бути присутніми відмінності. Цей момент уточнюйте в інформації про навігації (приведена в нижній частині меню настройки BIOS);

READ  Яка оперативна пам'ять в ноутбуці lenovo

тиснемо Esc, знаходимо пункт UEFI / Legacy Boot і налаштовуємо його на режим Legacy Only (в деяких випадках це дія доводиться виконувати перед здійсненням маніпуляцій з попереднього пункту, перевірте індивідуально). Натискаємо кнопку F10 і підтверджуємо бажання зберегти внесені зміни, натиснувши Enter.

Підготовка дистрибутива для установки Windows на Lenovo

Передбачається, що у вас є оригінальний диск з операційною системою Windows. В даному випадку достатньо вставити диск в дисковод, перезавантажити ноутбук і слідувати подальшим вказівкам завантажувача.

Але якщо доводиться встановлювати операційну систему з флеш-накопичувача або ж якщо оригінальний диск втрачено, доведеться самостійно робити завантажувальний образ. Нічого складного в цьому немає. Попередньо викачуємо / зберігаємо потрібну версію Windows на працюючий комп’ютер і приступаємо.

Для створення завантажувальної флешки робимо наступне:

в меню програми тиснемо кнопку «Файл», потім. «Відкрити»;

знаходимо збережений раніше образ операційної системи, виділяємо і відкриваємо розділ «Самозавантаження». Там вибираємо пункт «Записати образ жорсткого диска»;

програма відкриє спливаюче вікно. Переконуємося, що знімний накопичувач правильно ідентифікований. При виявленні помилки, вносимо відповідні зміни.

натиснути кнопку «Записати». У вікні «Підказка» програма запропонує нам видалити всі з флешки. Робимо це. Чекаємо завершення створення завантажувальної флешки.

Завантаження установника

Перша ж проблема, з якою можна зіткнутися, це наполеглива завантаження з жорсткого диска і ігнорування вставленого в привід диска або флешки з дистрибутивом операційної системи, наприклад Windows XP / 7/10. Це відбувається тому, що не вірно налаштований BIOS, а саме. заданий неправильний порядок завантаження. Нам потрібно для початку увійти в налаштування BIOS. Це проводиться на початковому етапі завантаження ноутбука, через кілька секунд після включення, до завантаження FREE Dos.

Система напише, що для входу в BIOS (або SETUP) необхідно натиснути клавішу DEL або одну з кнопок “F1-F12”, зазвичай F2 (залежить від моделі). На моделях серії Lenovo G500 потрібно натиснути клавішу OneKey Recovery при вимкненому ноутбуці, а на деяких моделях спрацьовує FnF2 (F12).

Далі знаходимо меню “Boot menu” і там виставляємо пріоритет завантаження. Для цього шукаємо напис “First boot device”, заходимо в неї і із списку вибираємо “CD \ DVD-Rom”. Іноді список вибору завантажувальних пристроїв не пропонується, тоді просто переходимо на позицію “CD \ DVD-Rom” і рухаємо його на самий верх натискаючи клавіші \-.

Для моделей серії G500, та й взагалі, рекомендується спочатку скинути всі установки за замовчуванням ( «Load Defaults») і тільки потім виставити потрібний пріоритет завантаження. Також перевірте щоб на вкладці «Startup» значення «UEFI / Legacy Boot» було в стані «Legacy Only», в іншому випадку установник може не запуститися.

Типові проблеми при установці Windows

Найбільш поширеними серед користувачів є дві типові помилки, допущення яких в процесі підготовки до установки Windows здатне зробити успішне проведення майбутнього заходу неможливим.

По-перше, неправильний вибір формату на стадії форматування флеш-накопичувача.

По-друге, використання неправильного завантажувального образу. Установчі диски Windows діляться на дві категорії:

Таким чином, в самостійній установці Windows на Lenovo немає нічого надскладного: потрібно лише послідовно виконувати відповідні рекомендації. Дотримуйтесь положенням вивченого керівництва, будьте уважні на кожному етапі, і все обов’язково вийде.

Завантаження установника

Для початку нам потрібно змусити ноутбук завантажуватися ні з жорсткого диска, а з USB флешки або DVD-Rom. Для цього потрібно налаштувати BIOS. Залежно від моделі, є три способи увійти в BIOS ноутбука Lenovo:

Після того, як ви успішно увійшли в BIOS, переходите в розділ «Boot Menu». Там в пункті «First boot device» вибираємо пристрій з якого будемо встановлювати Windows на ноутбук Lenovo (USB-флешка або CD \ DVD-Rom). До речі флешка може перебувати в розділі «Hard Drive, HDD». Ну і після цього натискаємо кнопку «F10» (SAVE ALL and EXIT) і тиснемо «YES».

Вибрати спосіб завантаження можна і не налаштовуючи BIOS, досить натиснути кнопку «F9» або «F12», щоб просто вибрати пристрій, з якого потрібно встановити Windows на Lenovo.

У серій G500 не все так просто. Для початку рекомендується скинути всі налаштування в BIOS «Load Defaults» і переконатися, що у вкладці «Startup» значення «UEFI / Legacy Boot» встановлено як «Legacy Only».

Як перевстановити Windows на ноутбук Lenovo

Деякі ноутбуки Lenovo продаються з попередньо встановленою безкоштовною операційною системою FREE Dos123, яка, м’яко кажучи :), не підходить для роботи. Багато власників ноутбуків Lenovo (і не тільки) стикаються з проблемою самостійної установки операційної системи.

Установка операційних систем в сервісному центрі Lenovo

Незважаючи на простоту процесу, користувачі часто стикаються якимись непереборними труднощами, і помилками установника. Це може бути пов’язано з самою версією Windows, яка не підходить за вимогами для вашого пристрою. Або неправильно записана установча флешка, або банально з несправністю жорсткого диска. І в цьому випадку наші фахівці готові прийти до вас на допомогу в майстерні і на виїзді. Звертайтеся в наш сервісний центр Lenovo, ми зробимо все, щоб встановити Windows на вашу техніку Lenovo і професійно її налаштувати.

Завантаження установника

Перша ж проблема, з якою можна зіткнутися, це наполеглива завантаження з жорсткого диска і ігнорування вставленого в привід диска або флешки з дистрибутивом операційної системи, наприклад Windows XP / 7/10. Це відбувається тому, що не вірно налаштований BIOS, а саме. заданий неправильний порядок завантаження. Нам потрібно для початку увійти в налаштування BIOS. Це проводиться на початковому етапі завантаження ноутбука, через кілька секунд після включення, до завантаження FREE Dos.

Система напише, що для входу в BIOS (або SETUP) необхідно натиснути клавішу DEL або одну з кнопок “F1-F12”, зазвичай F2 (залежить від моделі). На моделях серії Lenovo G500 потрібно натиснути клавішу OneKey Recovery при вимкненому ноутбуці, а на деяких моделях спрацьовує FnF2 (F12).

Далі знаходимо меню “Boot menu” і там виставляємо пріоритет завантаження. Для цього шукаємо напис “First boot device”, заходимо в неї і із списку вибираємо “CDDVD-Rom”. Іноді список вибору завантажувальних пристроїв не пропонується, тоді просто переходимо на позицію “CDDVD-Rom” і рухаємо його на самий верх натискаючи клавіші

Щоб вибрати флешку, потрібно знайти її за назвою моделі і також пересунути вгору. До речі, флешка може перебувати в підрозділі жорстких дисків (Hard Drive, HDD). Далі просто знаходимо вихід з програми SETUP. вибираємо “SAVE ALL and EXIT”. “Yes”. Або просто кнопка «F10». Для одноразової завантаження з флешки можна не заходити до BIOS, а замість цього натиснути F9 і вибрати з меню завантажувальний пристрій:

Для моделей серії G500, та й взагалі, рекомендується спочатку скинути всі установки за замовчуванням ( «Load Defaults») і тільки потім виставити потрібний пріоритет завантаження. Також перевірте щоб на вкладці «Startup» значення «UEFI / Legacy Boot» було в стані «Legacy Only», в іншому випадку установник може не запуститися.

READ  Оновити Windows 10 home до pro

Підготовка дистрибутива для установки Windows на Lenovo

Передбачається, що у вас є оригінальний диск з операційною системою Windows. В даному випадку достатньо вставити диск в дисковод, перезавантажити ноутбук і слідувати подальшим вказівкам завантажувача.

Але якщо доводиться встановлювати операційну систему з флеш-накопичувача або ж якщо оригінальний диск втрачено, доведеться самостійно робити завантажувальний образ. Нічого складного в цьому немає. Попередньо викачуємо / зберігаємо потрібну версію Windows на працюючий комп’ютер і приступаємо.

Для створення завантажувальної флешки робимо наступне:

 • викачуємо програму UltraISO з офіційного сайту. При бажанні використовуйте іншу програму з аналогічним функціоналом. порядок дій залишиться ідентичним. UltraISO є найпопулярнішим і зручним варіантом;
 • дочекавшись закінчення завантаження пакету, запускаємо інсталяційний файл і слідуємо рекомендаціям завантажувача;
 • натискаємо на ярлик встановленої програми правою кнопкою мишки і запускаємо софт від імені адміністратора, вибравши відповідний пункт або можна запустити безпосередньо сам образ ISO;

в меню програми тиснемо кнопку «Файл», потім. «Відкрити»;

знаходимо збережений раніше образ операційної системи, виділяємо і відкриваємо розділ «Самозавантаження». Там вибираємо пункт «Записати образ жорсткого диска»;

програма відкриє спливаюче вікно. Переконуємося, що знімний накопичувач правильно ідентифікований. При виявленні помилки, вносимо відповідні зміни.

натиснути кнопку «Записати». У вікні «Підказка» програма запропонує нам видалити всі з флешки. Робимо це. Чекаємо завершення створення завантажувальної флешки.

установка Windows

BIOS налаштований, завантажувальний пристрій підготовлено. Приступаємо безпосередньо до установки Windows. Для цього вставляємо в ноутбук диск або флешку і перезавантажуємо пристрій. Ноутбук самостійно «зрозуміє», як йому потрібно завантажитися. Як правило, ніяких додаткових дій з боку користувача не потрібно. Деякі моделі «просять» натиснути будь-яку клавішу для завантаження з знімного накопичувача. робимо це.

Чекаємо, поки Windows розпакує файли, після чого вибираємо «Повна установка».

Далі події можуть розвиватися по 2 сценаріями:

 • якщо жорсткий диск спочатку розбитий на розділи і файлова система відформатована в NTFS, приступаємо до подальшої установки;
 • якщо система. CDA, попередньо видаляємо розділи жорсткого диска. Для цього тиснемо кнопку «Налаштування диска» і по черзі видаляємо розділи.

Тут же ми можемо розділити вільний простір на кілька розділів. Для цього тиснемо кнопку «Створити», вказуємо бажаний розмір (під систему краще від 30. 60 Гб) і підтверджуємо свої дії. Повторюємо, поки не розподілимо весь доступний простір на жорсткому диску.

Виділяємо розділ, відведений для установки операційної системи, і тиснемо на установку. Яких-небудь особливостей, що вимагають докладного індивідуального розгляду, далі не буде. Вам потрібно слідувати вказівкам інсталятора.

часті питання

Деякі цікавляться, чи не потрібна якась спеціальна версія Windows для ноутбука, на відміну від персонального комп’ютера? Ні, Windows. один для всіх, важливо лише правильно вибрати версію: XP або Seven / 10, в залежності від конфігурації Вашого ноутбука або моноблока.

Для установки Windows 7/10, в більшості випадків, буде достатньо знати, що у Вас не менше двох гігабайт оперативної пам’яті, а для x64 версій потрібно від 4 ГБ. Ще такий момент, якщо в комплекті з ноутбуком поставлявся диск з драйверами для Windows 7/10, а Вам, з якої-небудь причини, необхідно встановити Windows XP, то перед його установкою доведеться завантажити всі драйвера під цю ОС.

Далі, завантажується з завантажувального диска з дистрибутивом операційної системи і слідуємо інструкції майстра-установника. Процедура не буде відрізнятися від установки на звичайний комп’ютер. Також перевстановлення нічим не відрізняється від установки. Тільки на етапі вибору цільового диска, потрібно його відформатувати, тобто стерти старі дані. Більш детальну інформацію дивіться в моєму безкоштовному видеокурсе «Як встановити Windows 7»

Яку версію системи вибрати

Версії системи діляться на чотири види: домашня, професійна, корпоративна і для освітніх організацій. З назв стає зрозуміло, яка версія для кого призначена:

 • домашня. для більшості користувачів, які не працюють з професійними програмами і не розбираються в глибоких налаштуваннях системи;
 • професійна. для людей, яким доводиться використовувати професійні програми і працювати з настройками системи;
 • корпоративна. для компаній, так як в ній є можливість налаштувати загальний доступ, активувати кілька комп’ютерів по одному ключу, управляти всіма комп’ютерами в компанії з одного головного комп’ютера і т. д.;
 • для освітніх організацій. для шкіл, університетів, коледжів і т. п. Версія має свої особливості, що дозволяють спростити роботу з системою в перерахованих вище установах.

Також вищеописані версії діляться ще на дві групи: 32-х і 64-х бітні. Перша група. 32-х бітна, перепризначена для одноядерних процесорів, але її можна також встановити і на двоядерний процесор, але тоді одне його ядро ​​буде не задіяно. Друга група. 64-х бітні, призначені для двоядерних процесорів, дозволяють задіяти всю їх міць у вигляді двох ядер.

Підготовчий етап: створення носія через командний рядок (флешка або диск)

Для установки або оновлення системи вам знадобиться образ з новою версією Windows. Його можна завантажити з офіційного сайту Microsoft (

Викачуємо установче засіб з офіційного сайту

Існує кілька способів установки або оновлення до нової операційної системи, але найбільш легкий і практичний з них. створити інсталяційний носій і завантажитися з нього. Зробити це можна за допомогою офіційної програми від Microsoft, скачати яку можна за посиланням вище.

Носій, на який ви запишіть образ, повинен бути абсолютно порожній, відформатований у форматі FAT32 і мати як мінімум 4 ГБ пам’яті. При недотриманні одного з перерахованих вище умов створити інсталяційний носій не вийде. В якості носія ви можете використовувати флешки, MicroSD або диски.

Якщо ви хочете використовувати неофіційний образ операційної системи, то вам доведеться створювати інсталяційний носій друку не через стандартну програму від Microsoft, а за допомогою командного рядка:

  Виходячи з того, що ви заздалегідь підготували носій, тобто звільнили на ньому місце і відформатували, відразу почнемо з перетворення його в інсталяційний носій. Запустіть командний рядок від імені адміністратора.

Запускаємо командний рядок від імені адміністратора

Виконуємо команду bootsect / nt60 X, щоб створити завантажувальний носій

Установка Windows з флешки

Якщо підготовчі дії пройшли успішно, після перезавантаження ноутбука на екрані з’явиться інсталятор Windows. Після його завантаження, підтвердіть, що ви згодні з усіма пунктами ліцензійної угоди, поставивши галочку в відповідне вікно (як на малюнку нижче) і натиснувши Next.

Процес розпакування займе якийсь час. Вам потрібно потерпіти, а після вибрати пункт «Повна установка».

У тому випадку, коли жорсткий диск ноутбука спочатку складався з розділів, а файлова система була відформатована в NTFS, то тут все просто. В іншому випадку доведеться видаляти розділи жорсткого диска. Просто натисніть «Налаштування диска» і вилучили всі розділи.

Тепер ви можете самі поділити вільне місце по розділах. Для цього натисніть на «Створити», виберіть потрібний вам розмір розділу і підтвердіть свій вибір. Так до тих пір, поки не поділіть весь доступний простір.

READ  Як включити мишку на ноутбуці lenovo

Тепер натисніть на розділ, в який ви хочете встановити Windows і приступайте до справи, просто дотримуйтесь вказівок, які з’являтимуться на моніторі. В процесі установки Windows ваш ноутбук буде перезавантажуватися, не лякайтеся цього, і ні в якому разі не переривайте процес установки.

Не забудьте вибрати мову, встановити дату і час. Готово!

Покупець ноутбука Lenovo може отримати в розпорядження одну з трьох операційних систем: Free Dos, Linux або обмежену в плані функціональності Windows.

Зазвичай така ситуація не задовольняє користувача, і він встановлює повноцінну і звичну для себе версію Windows. З поставленим завданням можна впоратися власними силами, виключивши необхідність залучення сторонніх комп’ютерників і уникнувши зайвих витрат.

Як це зробити, ви дізнаєтеся в ході вивчення нижчевикладеній інформації. Інструкція актуальна для сучасних версій Windows. Перевстановлення від установки «з нуля» відрізняється тим, що в першому випадку на відповідному етапі роботи настійно рекомендується відформатувати розділи жорсткого диска, щоб в майбутньому уникнути плутанини і зниження продуктивності.

Налаштування BIOS на Lenovo

Після виконання підготовчих заходів ноутбука до продажу, він налаштовується на завантаження з жорсткого диска. Основна проблема з установкою ОС на Lenovo. включена захист в BIOS. Ваше завдання зводиться до налаштування BIOS на відключення автозавантаження з вінчестера і завантаження з компакт-диска або флеш-накопичувача.

Попередньо вимикаємо ноутбук, якщо він включений, і робимо наступне:

натискаємо кнопку включення; чекаємо 1-2 секунди (поки на дисплеї з’явиться стартова заставка. напис LENOVO на чорному тлі), після чого кілька разів натискаємо на клавіатурі клавішу для входу в меню BIOS. У сучасних моделях ноутбуків Lenovo за вхід в BIOS відповідають одні і ті ж клавіші: кнопка F2 відкриває безпосередньо сервісне меню, кнопка F12. розділ вибору завантажувального пристрою.

Також може спрацювати кнопка Delete або поєднання Fn і клавіш з групи «F». уточнюється для конкретної моделі і зазвичай визначається експериментальним шляхом;

вивчаємо навігацію (відомості наведені в нижній частині дисплея). Завдання в наступному: відкрити розділ Security (Secure), звідти перейти в категорію Secure Boot і натиснути клавішу Enter;

налаштовуємо Secure Boot на режим Disabled, тобто відключаємо захист;

тиснемо клавіатурну клавішу Esc для повернення в головне меню BIOS. Звідти переміщаємося в розділ Boot (Startup);

в розділі Boot завдання зводиться до того, щоб налаштувати завантаження ноутбука з компакт-диска (CDROM) або флеш-накопичувача. Для цього переміщаємо підходящий варіант вгору списку. Зазвичай для зміни позицій використовуються клавіатурні кнопки /., але, в залежності від конкретної версії, можуть бути присутніми відмінності. Цей момент уточнюйте в інформації про навігації (приведена в нижній частині меню настройки BIOS);

тиснемо Esc, знаходимо пункт UEFI / Legacy Boot і налаштовуємо його на режим Legacy Only (в деяких випадках це дія доводиться виконувати перед здійсненням маніпуляцій з попереднього пункту, перевірте індивідуально). Натискаємо кнопку F10 і підтверджуємо бажання зберегти внесені зміни, натиснувши Enter.

Чистий установка Windows 10

Встановити Windows 10 можна на будь-який комп’ютер, що відповідає вищенаведеним мінімальним вимогам. Встановлювати можна і на ноутбуки, в тому числі від таких компаній, як Lenovo, Asus, HP, Acer і інших. Для деяких видів комп’ютерів існують деякі особливості в установці Windows, про це сказано в наступних пунктах статті, прочитайте їх, перед тим як приступити до установки, якщо ви входите в групу особливих комп’ютерів.

  Процес установки починається з того, що ви вставляєте заздалегідь створений інсталяційний носій в порт, тільки після цього виключаєте комп’ютер, починаєте його включати, і як тільки почнеться процес включення, натискаєте кілька разів клавішу Delete на клавіатурі, поки не ввійдете в BIOS. Клавіша може відрізнятися від Delete, яка буде використовуватися в вашому випадку, залежить від моделі материнської плати, але ви можете зрозуміти це по підказці у вигляді виноски, яка з’являється під час включення комп’ютера.

Натискаємо клавішу Delete, щоб увійти в BIOS

Ставимо носій на перше місце в порядку завантаження

Вибираємо мову інтерфейсу, методу введення, формат часу

Вводимо ліцензійний ключ або пропускаємо крок

Вибираємо, яким чином ви хочете встановити систему

Вказуємо обсяг і натискаємо кнопку «Створити», щоб створити розділ

Натискаємо кнопку «Видалити», щоб стерти розділ

Форматуємо розділ, щоб встановити на нього ОС

мінімальні вимоги

Мінімальні вимоги, надані компанією Microsoft, дозволяють зрозуміти, чи варто встановлювати систему на ваш комп’ютер, тому що якщо його характеристики нижче тих, що представлені далі, цього робити не варто. При недотриманні мінімальних вимог комп’ютер буде зависати або не стане запускатися, так як його продуктивності не вистачить, щоб підтримувати всі процеси, необхідні операційній системі.

Врахуйте, що це мінімальні вимоги тільки для чистої ОС, без будь-яких сторонніх програм та ігор. Установка додаткового ПО підвищує мінімальні вимоги, до якого рівня, залежить від того, наскільки вимогливо саме додаткове програмне забезпечення.

Початкове налаштування

Після закінчення підготовки комп’ютера почнеться первісна настройка:

  Виберіть регіон, в якому перебуваєте в даний момент.

Ставимо додаткову розкладку або пропускаємо крок

Включаємо або не включаємо хмарну синхронізацію

Встановлюємо параметри конфіденційності

Чекаємо, поки система застосує внесені налаштування

установка Windows

BIOS налаштований, завантажувальний пристрій підготовлено. Приступаємо безпосередньо до установки Windows. Для цього вставляємо в ноутбук диск або флешку і перезавантажуємо пристрій. Ноутбук самостійно «зрозуміє», як йому потрібно завантажитися. Як правило, ніяких додаткових дій з боку користувача не потрібно. Деякі моделі «просять» натиснути будь-яку клавішу для завантаження з знімного накопичувача. робимо це.

Чекаємо, поки Windows розпакує файли, після чого вибираємо «Повна установка».

Далі події можуть розвиватися по 2 сценаріями:

 • якщо жорсткий диск спочатку розбитий на розділи і файлова система відформатована в NTFS, приступаємо до подальшої установки;
 • якщо система. CDA, попередньо видаляємо розділи жорсткого диска. Для цього тиснемо кнопку «Налаштування диска» і по черзі видаляємо розділи.

как установить windows 10 на Ноутбук Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05

Тут же ми можемо розділити вільний простір на кілька розділів. Для цього тиснемо кнопку «Створити», вказуємо бажаний розмір (під систему краще від 30. 60 Гб) і підтверджуємо свої дії. Повторюємо, поки не розподілимо весь доступний простір на жорсткому диску.

Виділяємо розділ, відведений для установки операційної системи, і тиснемо на установку. Яких-небудь особливостей, що вимагають докладного індивідуального розгляду, далі не буде. Вам потрібно слідувати вказівкам інсталятора.

BETATECH.COM.UA 2021