Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Установка Windows на ноутбук lenovo з флешки

Table of Contents

Як завантажити з флешки ноутбук Lenovo?

Як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo і завантажитися з флешки в BIOS UEFI

Днями мені принесли ноутбук Lenovo IdeaPad B5030 зі встановленою Windows 8. Необхідно було вилікувати його від вірусів. Я вставив в нього флешку зі спеціальним антивірусним софтом і намагався завантажитися з неї. Зробити це виявилося не так просто, як ви думаєте. Справа в тому, що даний ноутбук, як і більшість інших сучасних ноутбуків (випущених в 2013, 2014 році і пізніше) має BIOS UEFI. А щоб в такому Біос виставити завантаження з флешки. потрібно трохи напружитися

Ноутбук з БІОС UEFI просто так завантажити з флешки не вийде, так як в ньому є спеціальний захист. протокол безпечного завантаження “Secure Boot”, який заснований на спеціальних сертифікованих ключах (наявних тільки у Windows 8). Secure Boot не дасть завантажити ваш ноутбук з будь-якого завантажувального диска або флешки, крім інсталяційного диска Windows 8. Тому, щоб завантажити ноутбук з флешки. потрібно спочатку відключити цей протокол Secure Boot в Біос вашого ноутбука.

Але навіть це ще не все: як правило, недостатньо відключити тільки один Secure Boot в інтерфейсі UEFI. Необхідно також включити “режим сумісності з іншими операційними системами”. У різних ноутбуках він називається по-різному: “CSM”, “CSM Boot”, “UEFI and Legacy OS”, “Legacy BIOS”, “CSM OS”. У ноутбуках Lenovo він називається “Legacy Support”.

Отже, розповідаю як я завантажував з флешки ноутбук Lenovo:

Щоб потрапити в BIOS ноутбука Lenovo. потрібно відразу після його включення затиснути на клавіатурі дві клавіші: FnF2:

Перед нами відкриється BIOS InsydeH20 Setup Utility, характерний для більшості сучасних ноутбуків (Lenovo, Acer, Toshiba).

За допомогою стрілок на клавіатурі переходимо в розділ Security. Тут опускаємося до пункту Secure Boot і виставляємо його в становище Disabled ( “Відключено”):

Далі переходимо в розділ Boot. Тут напроти пункту Boot Mode буде виставлено UEFI: Ми міняємо його на Legacy Support. Тут же (під ним) навпроти пункту Boot Priority автоматично виставитися Legacy First.

А тепер виходимо звідси, зберігши внесені зміни. Для цього переходимо до розділу Exit. Клавішею Enter вибираємо пункт Exit Saving Changes. потім тиснемо Yes:

Тепер нам потрібно виставити завантаження ноутбука з флешки. Вставляємо нашу завантажувальну флешку в його вільний USB-роз’єм. Заходимо знову в BIOS (затиснувши клавіші FnF2).

Переходимо в розділ Boot. Тут з’явиться наша флешка (пункт USB HDD):

За допомогою клавіш FnF6 піднімаємо її на перше місце в списку завантажувальних пристроїв:

Всі! Після цього ноутбук вже буде завантажуватися з флешки.

Важливе доповнення: якщо ви змогли після цього завантажитися з флешки, але не можете встановити з неї Windows, тому що виникає помилка: «Встановити Windows на даний диск неможливо. Обраний диск має стиль розділів GPT », тоді читайте мою наступну статтю.

Як перевстановити Windows на ноутбуці Lenovo самостійно

Як перевстановити Windows на ноутбуці Lenovo? Створіть завантажувальну флешку або CD / DVD диск, зробіть налаштування в BIOS і встановіть систему з урахуванням рекомендацій. Нижче розглянемо, як виконати цю роботу самостійно, в чому її особливості, і як правильно створити завантажувальний USB-накопичувач за допомогою спеціальних програм.

Як створити завантажувальну флешку

Перед тим як перевстановити Windows 10 на ноутбуці Lenovo самостійно, необхідно створити завантажувальний флешку. Для цього є два варіанти. за допомогою програми Майкрософт і сторонніх програм.

 • Перейдіть на сайт Майкрософт за посиланням microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10. Тут тисніть на кнопку «Завантажити засіб зараз». На пристрій встановлюється програму для установки Windows на ноутбуці Lenovo з флешки.
 • Запустіть софт і виберіть створення носія.
 • Залиште позначку, якщо створюєте для цього ноутбука (програма сама зчитує потрібні характеристики).
 • Виберіть, з чого плануєте перевстановити Windows. накопичувач або диск CD / DVD.
 • Увійдіть в «Мій комп’ютер» і перепишіть розмір дисків.
 • Встановіть в BIOS, звідки буде відбуватися завантаження, а далі дійте з урахуванням розглянутої вище інструкції.

Якщо у вас вже є дистрибутив для установки Windows з флешки на ноутбук Lenovo, можна використовувати для створення образу спеціальну програму. Алгоритм такий:

 • Завантажте Ultra ISO по посиланню ezbsystems.com/ultraiso/.
 • Встановіть ПО на ноутбуці Lenovo і запустіть софт.
 • Тисніть на кнопку «Файл», а потім «Відкрити».
 • Знайдіть спосіб ОС, який раніше був збережений, виділіть її та відкрийте категорію «Самозавантаження».
 • Виберіть пункт «Записати образ жорсткого диска».
установка, windows, ноутбук, lenovo
 • Переконайтеся, що накопичувач правильно визначився. Якщо щось сталося некоректно, внесіть необхідні зміни.
 • Тисніть на кнопку «Записати» і дочекайтеся завершення процесу.

Знаючи, як встановити Windows 10 на ноутбук Lenovo, ви в будь-який момент можете оновити систему і усунути наявні помилки. Залежно від ситуації можна просто відновити ОС або перевстановити її з нуля.

При цьому в процесі роботи найчастіше допускаються дві поширені помилки. неправильний вибір формату (потрібно FDD або HDD), а також помилки в створенні завантажувального образу. Важливо розуміти, що інсталяційні диски бувають завантажувальними або НЕ завантажувальними. Перші дозволяють перевстановити Windows на ноутбуці Lenovo начисто, а другі використовуються тільки для усунення якихось проблем. Вам необхідний перший варіант, тому і до підготовки накопичувача необхідно підходити з урахуванням наведеної інструкції.

У коментарях розкажіть, яким способом ви віддаєте перевагу перевстановити Windows. Також поділіться труднощами, які виникли при виконанні цієї роботи.

Як перевстановити Windows

При появі збоїв в роботі ОС у користувача є кілька варіантів. повернути ноутбук в початковий стан, повернутися до попередньої версії або виконати переустановку Windows 10 на ноутбуці Lenovo з нуля. Останній варіант найбільш ефективний, тому на ньому зупинимося докладніше.

Як перевстановити з флешкою

Процес підготовки завантажувального накопичувача розглянемо нижче. Поки ж зупинимося на процесі установки Windows 10 на ноутбук Lenovo. Алгоритм дій має наступний вигляд:

 • Перезапустіть девайс і увійдіть в BIOS. Якщо з’являється-назви компанії необхідно натиснути на F2 або F1 в залежності від моделі лептопа Lenovo.
 • Відразу вимкніть захист, яка може перешкодити встановленню Windows з флешки на ноутбук Lenovo. Для цього увійдіть в розділ Security, перейдіть в категорію Security Boot, а після тисніть «Введення».
 • Виберіть пункт Disabled для виключення захисту.
 • Тисніть один раз на ESC для переходу до головного меню.
 • Зайдіть у вкладку Boot, яка може мати іншу назву. Startup.
 • Виберіть флешку і встановіть її у верхній частині списку за допомогою навігаційних клавіш.
 • Пошукайте пункт Legacy Boot і виберіть варіант Legacy Only.
 • Натисніть F10 і підтвердіть внесення змін.

Після підготовки можна приступати до установки Windows 10 на ноутбук Lenovo з флешки. Для цього зробіть наступні кроки:

 • Дочекайтеся перезавантаження ноутбука. Повинен з’явитися інсталятор Windows.
 • Погодьтеся з пунктами ліцензійної угоди і поставте позначку в відповідне поле.
 • Переходьте до наступного розділу і виберіть варіант «Повна установка».
 • Прийміть рішення про необхідність видалення розділу. Якщо раніше вони вже були розбиті і форматовані в NTFS, нічого робити не потрібно.
 • Якщо диск чи не розбитий, тисніть на «Налаштування диска» і видаліть розділи.
 • Поділіть диск. Для цього тисніть «Створити», виберіть потрібну категорію і підтвердіть дію.
 • Виберіть розділ, куди необхідно переустановити Windows 10 на ноутбуці Lenovo. Найчастіше це З.
 • Наступні дії. Під час інсталяції пристрій буде кілька разів перезапускатися. Це нормально, тому просто чекайте закінчення процесу.

Як видно, встановити Windows 10 на ноутбуці Lenovo з флешки не займе багато часу. Після завершення роботи залишиться ввести ліцензійний ключ для подальшого автоматичного оновлення.

Як перевстановити без флешки

Якщо розглянутий варіант не підходить, виникає інше питання. як перевстановити Вінду на ноутбуці Lenovo без USB-накопичувача. Для цього можна використовувати альтернативний варіант. за допомогою CD / DVD диска. Крім того, якщо Ви встановлюєте Windows 10 на ту ж операційну систему, можна спробувати повернути ОС до попередньої версії. Для цього зробіть такі кроки:

 • Увійдіть в «Пуск» і «Параметри» Windows 10.
 • Перейдіть в «Оновлення та безпека».
 • Виберіть підходящий варіант. повернутися в початковий стан або до попередньої версії.
 • Тисніть на кнопку «Почати» і дотримуйтесь інструкцію.
READ  Як включити камеру на ноутбуці sony vaio

Це простіше, ніж перевстановити Windows, але підсумковий результат майже такий же. Операційна система повертається до початкового стану і видаляються всі помилки.

Як перевстановити Windows на ноутбуці: Один коментар

У мене проблема ноутбук lenovo g585 в BIOS не бачить USB. Навіть через безпеку. Як перевстановити Windows 10? Тільки через оптичний носій?

Як встановити Windows 7 на ноутбук Lenovo G50-30

Всім привіт, раніше я писав як встановити Windows 8.1 на ноутбук Lenovo G50-30, але мене періодично запитують як встановити Windows 7. Сьогодні я постараюся вм розповісти свій досвід в установці даної ос. Відразу хочу обмовитися, що перед усіма діями по установці поновіть ласка BIOS Lenovo до останньої прошивки.

Флешки (за допомогою WinSetupFromUSB)

Одна з кращих програм для створення завантажувальних флешок. це WinSetupFromUSB. Саме в ній я і покажу, як швидко і легко створити завантажувальний носій.

Сайт розробника: https://www.winsetupfromusb.com/downloads/

Головні особливості утиліти: підтримує більшість версій Windows (32 і 64 біт); можливість запису декількох ОС на одну флешку; створення USB-диска, який може завантажуватися як в BIOS, так і в UEFI; спливаючі підказки на всьому етапі роботи; є ряд програм для роботи з дисками: MULTIpartitionUSBstick, Grub4DOS, SysLinux.

І так, вставляємо флешку в USB-порт і запускаємо програму WinSetupFromUSB. Далі потрібно:

 • вибрати флешку для запису на неї образу з ОС (див. цифру-1 на скрині нижче);
 • далі поставити галочку на проти пункту “Auto format it with Fbinst” (увага! Всі дані на флешці будуть видалені);
 • вказати файлову систему (для нашого ноутбука можна використовувати, як FAT 32, так і NTFS. При виборі FAT 32. флешка буде записана під UEFI. майже всі ноутбуки зараз йдуть під цей стандарт);
 • далі в графі “Windows Vista / 7/8.” вказуємо завантажувальний ISO образ з Windows 7 (примітка: і “вшитими” USB 3.0 драйверами);
 • далі натискаємо кнопку GO.

Далі WinSetupFromUSB перепитає ще 2 рази, видаляти чи всі дані з носія (просто погодьтеся).

Потім програма приступити до запису носія. Процедура ця в деяких випадках достатньо тривала. В середньому займає 5-20 хв. Внизу вікна програми показується статус записи (зелена смужка). Якщо флешка вдало записана, в кінці ви побачите невелике вікно “Job Done” (робота виконана).

DVD-диска (за допомогою UltraISO)

Для запису на диск образу ISO з Windows 7, на мій погляд, найкраще використовувати програму UltraISO.

Офіційний сайт: https://www.ezbsystems.com/ultraiso/

Одна з кращих програм для роботи з ISO-образами. Дозволяє їх записувати на диски, флешки, редагувати (додавати і видаляти з них файли), емулювати і ін. В общем-то, незамінна річ для всіх, кому доводиться часто стикатися з ISO.

Після запуску програми UltraISO, перше, що необхідно зробити, це відкрити в самій програмі образ з Windows 7. Для цього натисніть клавіші CtrlO, або натисніть Файл / Відкрити.

Далі натисніть клавішу F7 або Інструменти / Записати образ CD. Зараз потрібно звичайний DVD-диск на 4,5 ГБ.

Вставляємо диск в лоток приводу і натискаємо кнопку записи. Ніяких налаштувань вводити і змінювати, в принципі, не потрібно.

Час запису стандартного DVD-диска складає близько 10 хвилин (весь час запису буде відображатися зелена смужка зі статусом процесу).

Створення завантажувального носія

При установці Windows 7 на новий ноутбук (той же Lenovo B70). є одна проблема: справа в тому, що в стандартному інсталятор Windows 7 немає вбудованих драйверів для USB-порту 3.0. У той час як у всіх сучасних ноутбуках. він є. І навіть, якщо ви флешку підключіть до USB 2.0 порту і почнете установку Windows 7. ОС все одно її не побачить, тому що необхідний драйвер для контролера універсальної послідовної шини (щоб працювали порти USB 2.0 і USB 3.0).

 • знайти і завантажити образ ISO з Windows 7, в який вбудовані драйвера для USB 3.0 і SATA. Таких образів досить багато, правда, багато і тих, які зроблені “криво”. Далі цей образ потрібно записати на флешку або диск;
 • використовувати для установки DVD-диск, на який записати звичайний спосіб ISO з Windows 7.

Важливо! Я рекомендую заздалегідь завантажити драйвера для мережевого адаптера (або утиліту 3 DP Net. Ставить драйвера на майже будь-який мережевий адаптер без підключення інтернету) і контролера універсальної послідовної шини (і скопіювати їх на жорсткий диск). Інакше є ризик, що після установки Windows 7 у вас не будуть працювати ні USB-порти, ні інтернет.

Також не зайвим буде мати на жорсткому диску ISO образ на 10-12 ГБ з драйверами (наприклад, Driver Pack Solution або Snappy Driver Installer). Посилання приведена нижче.

Програми для оновлення драйверів (є 3 DP Net, Snappy Driver Installer, Driver Pack Solution). https://ocomp.info/update-drivers.html

Підготовка дистрибутива для установки Windows на Lenovo

Передбачається, що у вас є оригінальний диск з операційною системою Windows. В даному випадку достатньо вставити диск в дисковод, перезавантажити ноутбук і слідувати подальшим вказівкам завантажувача.

Але якщо доводиться встановлювати операційну систему з флеш-накопичувача або ж якщо оригінальний диск втрачено, доведеться самостійно робити завантажувальний образ. Нічого складного в цьому немає. Попередньо викачуємо / зберігаємо потрібну версію Windows на працюючий комп’ютер і приступаємо.

Для створення завантажувальної флешки робимо наступне:

 • викачуємо програму UltraISO з офіційного сайту. При бажанні використовуйте іншу програму з аналогічним функціоналом. порядок дій залишиться ідентичним. UltraISO є найпопулярнішим і зручним варіантом;
 • дочекавшись закінчення завантаження пакету, запускаємо інсталяційний файл і слідуємо рекомендаціям завантажувача;
 • натискаємо на ярлик встановленої програми правою кнопкою мишки і запускаємо софт від імені адміністратора, вибравши відповідний пункт або можна запустити безпосередньо сам образ ISO;

в меню програми тиснемо кнопку «Файл», потім. «Відкрити»;

знаходимо збережений раніше образ операційної системи, виділяємо і відкриваємо розділ «Самозавантаження». Там вибираємо пункт «Записати образ жорсткого диска»;

програма відкриє спливаюче вікно. Переконуємося, що знімний накопичувач правильно ідентифікований. При виявленні помилки, вносимо відповідні зміни.

Важливо! При виборі методу записи обов’язково задаємо режим.USB-HDD.

натиснути кнопку «Записати». У вікні «Підказка» програма запропонує нам видалити всі з флешки. Робимо це. Чекаємо завершення створення завантажувальної флешки.

В аналогічній послідовності за допомогою програми UltraISO створюється завантажувальний CD або DVD диск.

Установка Windows 7

І так, завантажувальний носій готовий, драйвера попередньо завантажені, бекап зроблений. Тепер можна приступити до установки.

Windows 7 (як казав вище) не бачить порти USB 3.0 (вони позначаються синім кольором). Тому, флешку вставте в порт USB 2.0 (різниця показана на фото нижче).

Ще один показовий приклад: USB 2.0 і USB3.0

Далі на ноутбуках Lenovo B70 є спеціальна кнопка для входу в BIOS і виклику завантажувального меню (Boot-menu). Розташовується вона поруч зі штекером харчування, з лівого боку пристрою. Натисніть її (фото нижче).

Lenovo B70. кнопка для входу в BIOS поруч з входом для харчування. Натискати найзручніше олівцем або ручкою

До речі, на деяких ноутбуках дана кнопка може бути поруч з кнопкою живлення (фото нижче).

Lenovo G700. кнопка входу в налаштування пристрою (в тому числі BIOS)

Для тих, у кого відмінний ноутбук від розглянутого. рекомендую ознайомитися зі статтею з приводу виклику Boot-menu. https://ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-BIOS-boot-menu.html

Далі має з’явитися меню “Novo Button Menu”. в ньому вибираємо третій пункт Boot Menu.

Потім вибираємо пристрій, з якого будемо завантажуватися. У нашому випадку. це USB DISK 2.0.

Установка Windows 7 на ноутбук Lenovo с флешки

Зверніть увагу, якщо ви створили завантажувальний DVD-диск, то вам необхідно вставити його в лоток приводу, потім вимкнути ноутбук і включити його за допомогою кнопки для входу в BIOS (див. Вище на фото). Інакше вашого завантажувального диска. просто не буде в списку пристроїв і ви не зможете його вибрати.

Далі (якщо все пройшло добре) має з’явитися вікно GRUB4DOS, в якому необхідно вибрати варіант завантаження. вибираємо перший з рядком “Windows NT6 (Vista | 7.)” (як на скріншоті нижче).

READ  Як зайти в BIOS на ноутбуці lenovo

Якщо ви використовували флешку (і вона записана правильно). Ви повинні побачити, як почнеться завантаження файлів Windows “Windows is loading files.” (Установка почалася.).

Тим, хто встановлює з диска. не пропустите момент, коли на екрані буде всього лише один напис “Press any key to boot from CD or DVD.”. в цей момент для початку установки ОС потрібно натиснути якусь клавішу!

Тим, у кого сталася помилка на початку установки або флешку / диск просто не видно в завантажувальному меню

У більшості випадків проблема криється в налаштуваннях BIOS (не включена підтримка старих ОС, що не підтримують безпечну завантаження). Тому, необхідно зайти в налаштування BIOS. на ноутбуці Lenovo B70 для цього можна скористатися все тієї ж кнопкою зі стрілкою на корпусі пристрою (тільки коли з’явитися меню. вибрати не Boot Menu, а BIOS Setup).

Інструкція по тому, як увійти в BIOS. https://ocomp.info/kak-voyti-v-BIOS.html

(Тим, у кого не вийшло, або інша модель ноутбука)

В BIOS потрібно відкрити розділ BOOT (завантаження) і задати наступні параметри:

 • Boot Mode (режим завантаження). [Legacy Support] (підтримка старих ОС);
 • Boot Priority. [Legacy First]. пріоритет завантаження;
 • далі перейдіть в розділ Exit і натисніть кнопку “Exit and Save” (зберегти і вийти, також подібне досягається по кнопці F10).

Після чого, знову викличте Boot Menu, виберіть завантаження з флешки (диска) і почніть установку. Думаю, проблем виникнути тепер не повинно.

Як встановити Windows 7 на новий ноутбук (на прикладі Lenovo B70)

Не так давно купив ноутбук Lenovo B70 з попередньо встановленою ОС Windows 10. Чесно кажучи, хотів би перевстановити систему, мені більше до душі Windows 7. Але мій ноутбук вперто не бачить завантажувальний флешку, пробував її створити в 2-х різних утиліти. Можливо, щось потрібно “повернути” в BIOS, щоб все запрацювало.

Як встановити на новий ноутбук Windows 7, і чи можливо це? Драйвера на сайті виробника для Windows 7 я бачив.

Мушу зауважити, що певні складнощі при установці Windows 7 на нові ноутбуки виникають навіть у досвідчених користувачів. Найчастіше, проблема стосується драйверів: їх потрібно знайти і завантажити з сайту виробника, так як старі, які йшли в комплекті з вашим ноутбуком. не підійдуть (вони під нову Windows 8/10)! Так само деякі складності можуть виникнути із записом завантажувальної флешки і налаштуванням BIOS. В общем-то, багато з перерахованого. можна вирішити, про це всім нижче.

У статті, до речі, розгляну процес установки Windows 7 на ноутбук Lenovo B70-80 (для ноутбуків інших марок і виробників. Багато дій будуть аналогічні, хіба, з налаштуванням BIOS доведеться “розбиратися” окремо).

Підготовка: розбивка диска

Зовсім необов’язково видаляти і форматувати диск повністю зі своєю ОС Windows 10, щоб встановити Windows 7. Я б навіть порекомендував просто встановити ще одну систему, а при завантаженні вибирати ту, якої хочете користуватися (меню з вибором ОС Windows при завантаженні з’явитися автоматично!).

 • по-перше, невідомо як поведе себе Windows 7, можливо робота Windows 10 буде більш стабільною і продуктивніше;
 • по-друге, у вас буде більш стабільна система: якщо з однієї ОС щось трапиться. Ви зможете завантажитися в другій;
 • по-третє, деякі ігри та програми можуть не працювати в одній з систем, в той час як в іншій. все буде відмінно.

В принципі, якщо ви не плануєте ставити собі 2 ОС. можете цей крок пропустити. У ньому я розповім про розбивці диска.

Стаття про те, як розділити жорсткий диск. https://ocomp.info/kak-razdelit-zhestkiy-disk-v-Windows.html

(В Windows без установки додаткового софта)

Під ще одну ОС Windows. я рекомендую виділити окремий розділ на жорсткому диску, наприклад, створити який-небудь локальний диск F: \. Зробити це можна без втрати даних і без установки додаткового софта.

Для початку відкриваємо управління дисками.

Для цього потрібно викликати вікно “Виконати” (поєднання кнопок Win і R), потім в рядок “відкрити” ввести команду diskmgmt.msc і натиснути OK.

Як відкрити управління дисками. diskmgmt.msc

Далі виберіть диск, від якого ви “відніміть” частина вільного місця для створення ще одне локального диска. Під Windows 7 необхідно не менше 30-35 ГБ!

Далі клацаєте правою кнопкою мишки по потрібного розділу диска, і вибираєте опцію “Стиснути том”.

Потім вказуєте розмір стискається місця (я в своєму прикладі вказав 30000 МБ, що близько 30 ГБ).

І у вас з’являється ще один розділ. він позначається чорним кольором і на ньому напис: “Не розподілена” (примітка: розділ диска, від якого ми “забрали” частина вільного місця. став менше на 30 ГБ).

Поки цим розділом можна користуватися, так як він не відформатований. Щоб відформатувати його. клацніть правою кнопкою мишки по ньому, і виберіть опцію “Створити простий том”.

 • розмір простого томи (взагалі не міняйте нічого. залиште за умовчанням, см. скрін нижче);
 • букву диска. так само можна не міняти;
 • файлову систему (NTFS), розмір кластера, ім’я томи. так само можна все залишити за замовчуванням;
 • останній крок. погодитися з настройками і натиснути кнопку “Готово” (всі дії відповідають цифрам на скрині нижче).

Власне, тепер у вас повинен був з’явитися ще один локальний диск. на нього тепер можна копіювати файли і папки, працювати, як і з будь-якими іншими дисками (як раз в нього ми і встановимо Windows 7).

В общем-то, тепер можна приступати до підготовки завантажувального носія.

Як завантажити з флешки ноутбук Lenovo в Біос Insydeh30

Днями мені принесли ноутбук Lenovo IdeaPad B5030 зі встановленою Windows 8. Необхідно було вилікувати його від вірусів. Я вставив в нього флешку зі спеціальним антивірусним софтом і намагався завантажитися з неї. Зробити це виявилося не так просто, як ви думаете.Дело в тому, що даний ноутбук, як і більшість інших сучасних ноутбуків (випущених в 2013, 2014 році і пізніше) має BIOS UEFI. А щоб в такому Біос виставити завантаження з флешки. потрібно трохи напружитися

Ноутбук з БІОС UEFI просто так завантажити з флешки не вийде, так як в ньому є спеціальний захист. протокол безпечного завантаження “Secure Boot”, який заснований на спеціальних сертифікованих ключах (наявних тільки у Windows 8). Secure Boot не дасть завантажити ваш ноутбук з будь-якого завантажувального диска або флешки, крім інсталяційного диска Windows 8. Тому, щоб завантажити ноутбук з флешки. потрібно спочатку відключити цей протокол Secure Boot в Біос вашого ноутбука.

Але навіть це ще не все: як правило, недостатньо відключити тільки один Secure Boot в інтерфейсі UEFI. Необхідно також включити “режим сумісності з іншими операційними системами”. У різних ноутбуках він називається по-різному: “CSM”, “CSM Boot”, “UEFI and Legacy OS”, “Legacy BIOS”, “CSM OS”. У ноутбуках Lenovo він називається “Legacy Support”.

Отже, розповідаю як я завантажував з флешки ноутбук Lenovo:

Щоб потрапити в BIOS ноутбука Lenovo. потрібно відразу після його включення затиснути на клавіатурі дві клавіші: FnF2:

Перед нами відкриється BIOS Insydeh30 Setup Utility, характерний для більшості сучасних ноутбуків (Lenovo, Acer, Toshiba).

За допомогою стрілок на клавіатурі переходимо в розділ Security. Тут опускаємося до пункту Secure Boot і виставляємо його в становище Disabled ( “Відключено”):

Далі переходимо в розділ Boot. Тут напроти пункту Boot Mode буде виставлено UEFI: Ми міняємо його на Legacy Support.Здесь ж (під ним) навпроти пункту Boot Priority автоматично виставитися Legacy First.

А тепер виходимо звідси, зберігши внесені зміни. Для цього переходимо до розділу Exit. Клавішею Enter вибираємо пункт Exit Saving Changes. потім тиснемо Yes: Ноутбук перезавантажиться.

Тепер нам потрібно виставити завантаження ноутбука з флешки. Вставляємо нашу завантажувальну флешку в його вільний USB-роз’єм. Заходимо знову в BIOS (затиснувши клавіші FnF2).

Переходимо в розділ Boot. Тут з’явиться наша флешка (пункт USB HDD):

За допомогою клавіш FnF6 піднімаємо її на перше місце в списку завантажувальних пристроїв:

А потім знову йдемо в розділ Exit. Вибираємо пункт Exit Saving Changes. далі тиснемо Yes.

Всі! Після цього ноутбук вже буде завантажуватися з флешки.

Важливе доповнення: якщо ви змогли після цього завантажитися з флешки, але не можете встановити з неї Windows, тому що виникає помилка: «Встановити Windows на даний диск неможливо. Обраний диск має стиль розділів GPT », тоді читайте мою наступну статтю.

Переглядів 410 759 nbsp nbsp nbsp nbsp nbsp nbsp

computer-mouse.ru. Комп’ютерні огляди

Установка операційних систем в сервісному центрі Lenovo

Незважаючи на простоту процесу, користувачі часто стикаються якимись непереборними труднощами, і помилками установника. Це може бути пов’язано з самою версією Windows, яка не підходить за вимогами для вашого пристрою. Або неправильно записана установча флешка, або банально з несправністю жорсткого диска. І в цьому випадку наші фахівці готові прийти до вас на допомогу в майстерні і на виїзді. Звертайтеся в наш

READ  Як дізнатися Windows на ноутбуці Lenovo

Завантаження за допомогою «Novo Button»

Якщо не виходить зайти в меню завантаження «Boot Manager» клавішею «F12», на цей випадок на ноутбуках Lenovo поруч з кнопкою живлення або на їх бічній панелі передбачена спеціальна кнопка зі стрілкою. Ця кнопка присутній на багатьох ноутбуках Lenovo і називається «Novo Button».

Для активації завантаження по кнопці «Novo Button» потрібно:

  Натиснути її при вимкненому стані системи.

Для Windows 10

Останні кроки однакові для Windows 8 / 8.1 і 10:

  Необхідно трохи почекати до входу в режим UEFI і відображення на екрані додаткових налаштувань, де потрібно зайти в меню «Використовувати пристрій».

Як видно, варіантів завантаження ноутбука Lenovo з USB-накопичувача досить багато, і кожен варіант пропонує своє, найбільш підходяще в конкретному випадку користувачеві, рішення.

Читайте більш детальну інформацію з інструкцією в нашій новій статті. «Як завантажити комп’ютер з флешки».

Ноутбук Lenovo IdeaPad Z580: домашня машина за адекватною ціною

Якщо планується придбання ноутбука, що поєднує в собі стиль і можливість розваг за доступною ціною, Lenovo IdeaPad Z580. відмінний для цього вибір. Привабливий зовнішній вигляд, хороша ергономіка, міцний корпус, відмінна продуктивність. усіма цими якостями володіє ноутбук від Lenovo.

Якість збірки Z580 також гарне, і, незважаючи на деяку податливість пластикових панелей (ноутбук проводиться як в алюмінієвому, так і в пластиковому корпусі), шасі у моделі досить міцне. Ноутбук пропонує сміливі, глянцеві обводи. це один з найяскравіших бюджетних ноутбуків на ринку.

Під привабливою зовнішністю IdeaPad Z580 ховаються:

 • процесор: Intel Core i3 / i5 / i7, 2200-2900 МГц;
 • ядро: Ivy Br Вражає і глянсовий дисплей від Lenovo. При діагоналі екрану 15.6 “дозвіл матриці стандартне і становить 1366 × 768 точок. Яскравість монітора також середня, але контраст досягає вражаючих 260: 1, що поряд з гарною передачею кольору забезпечує яскраві кольори і робить його одним з кращих дисплеїв в своїй ціновій категорії.
установка, windows, ноутбук, lenovo

Ноутбук, не легкий, має товщину 33 мм і важить близько 2,5 кг. Час роботи від акумулятора. 5 год.

Важливо! За результатами тестів в реальних іграх, це один з найшвидших бюджетних ноутбуків. Якщо покупцеві потрібен швидкий ноутбук для повсякденних завдань без зайвих вкладень, Lenovo IdeaPad Z580 його не розчарує.

Дана моделька ноутбука йде з Windows 8, і як ми вже розуміємо BIOS UEFI. Але мені сподобався BIOS, тим що є можливо переключення роботи жорсткого диска з AHCI в IDE, але це не суть.

Перейдемо до налаштування BIOS ноутбука Lenovo G505. Для початку нам потрібно потрапити в сам BIOS, для цього ми вимикаємо ноутбук і натискаємо кнопку знаходиться поруч з кнопкою включення ноутбука.

Якщо хтось не зрозумів ось фотографія. Маленька кнопка з стрілкою.

Після натискання на кнопку, ноутбук включиться і з’явиться меню.

Нас цікавитиме буде 2 і 3 пункт ( «BIOS Setup» і «Boot menu»).

P.S.: 4 Пункт для відновлення Windows з образу записаного на жорсткий диск, тобто якщо жорсткий диск міняли або вже встановлювали Windows в обхід System Recovery, то цей пункт можете викреслити =).

Заходи в «BIOS Setup» і бачимо коротку характеристику ноутбука. Нам це не цікаво.

Далі переходимо в вкладку «Security», робимо як на фотографії.

Тобишь відключаємо опцію, «Secure Boot» на «Disabled».

А тепер переходимо до найцікавішого, це до вкладки «Boot».

І так по дефолтних налаштувань в вкладці «BOOT» ми бачимо, що BIOS працює в «UEFI» режимі, нижче робимо як на фотографіях

«Boot Mode» переводимо в режим «Legacy Support» і з’являється ще одна опція.

Опцію «Boot Priority» переводимо в режим «Legacy First».

І ось майже закінчили настройку BIOS для завантаження з приводу або флешки на ноутбуці Lenovo G505.

Нам залишилося зберегти настройки. Для цього переходимо в вкладку «EXIT».

Тут вибираємо «Save Changes» і вимикаємо ноутбук з кнопки, або «Exit Saving Changes» і на включенні вимикаємо так само з кнопки включення. Надалі поясню чому треба так робити.

Установка Windows 10 с флешки на Lenovo G500

І так само, чому треба вимикати було ноутбук? Я показав настройки відключення «UEFI» і з можливістю завантаження з флешки або приводу, але при цьому не роздав початковий пріоритет запуску ноутбука, тому що потрібен був знову ж перезапуск для появи пристроїв.

установка, windows, ноутбук, lenovo

Тим самим полегшивши і спростивши для нас завантаження з флешки або приводу.

Вимкнувши ноутбук, знову натискаємо на кнопку Recovery (яка зі стрілочкою). Тут вже не будемо входити в «BIOS Setup», а перейдемо до вкладки «BOOT Menu».

Вибираємо і натискаємо «Enter» і вуаля бачимо всі пристрої з яких можемо зробити завантаження.

P.S.: Флешка буде підписана, як USB HDD.

Ось і вся настройка ноутбука Lebovo G505 для завантаження з флешки або приводу.

Майже всі моделі ноутбуків, що випускаються на сьогодні, поставляються без вбудованого приводу дисків CD / DVD. Не є винятком і ноутбуки Lenovo. Завантажувальний USB-накопичувач в цьому випадку є корисним інструментом для діагностики та відновлення операційної системи або для установки нової ОС.

Існує кілька способів завантаження ноутбуків Lenovo з завантажувального USB-накопичувача.

Установка Windows на ноутбук lenovo з флешки

Зараз ви побачите в фотографіях, як легко і просто можна налаштувати BIOS на ноутбуці Lenovo G505 для завантаження з флешки або приводу. В даному прикладі я покажу, як завантажиться з приводу. Аналогічно так само можна завантажиться і з флешки.

Дана моделька ноутбука йде з Windows 8, і як ми вже розуміємо BIOS UEFI. Але мені сподобався BIOS, тим що є можливо переключення роботи жорсткого диска з AHCI в IDE, але це не суть.

Перейдемо до налаштування BIOS ноутбука Lenovo G505.

Якщо хтось не зрозумів ось фотографія. Маленька кнопка з стрілкою.

Після натискання на кнопку, ноутбук включиться і з’явиться меню.

Нас цікавитиме буде 2 і 3 пункт ( “BIOS Setup” і “Boot menu”).

P.S.: 4 Пункт для відновлення Windows з образу записаного на жорсткий диск, тобто якщо жорсткий диск міняли або вже встановлювали Windows в обхід System Recovery, то цей пункт можете викреслити =).

Заходи в “BIOS Setup” і бачимо коротку характеристику ноутбука. Нам це не цікаво.

Далі переходимо в вкладку “Security”, робимо як на фотографії.

Тобишь відключаємо опцію, “Secure Boot” на “Disabled”.

А тепер переходимо до найцікавішого, це до вкладки “Boot”.

І так по дефолтних налаштувань в вкладці “BOOT” ми бачимо, що BIOS працює в “UEFI” режимі, нижче робимо як на фотографіях

“Boot Mode” переводимо в режим “Legacy Support” і з’являється ще одна опція.

Опцію “Boot Priority” переводимо в режим “Legacy First”.

І ось майже закінчили настройку BIOS для завантаження з приводу або флешки на ноутбуці Lenovo G505.

Нам залишилося зберегти настройки. Для цього переходимо в вкладку “EXIT”.

Тут вибираємо “Save Changes” і вимикаємо ноутбук з кнопки, або “Exit Saving Changes” і на включенні вимикаємо так само з кнопки включення. Надалі поясню чому треба так робити.

І так само, чому треба вимикати було ноутбук? Я показав настройки відключення “UEFI” і з можливістю завантаження з флешки або приводу, але при цьому не роздав початковий пріоритет запуску ноутбука, тому що потрібен був знову ж перезапуск для появи пристроїв.

Тим самим полегшивши і спростивши для нас завантаження з флешки або приводу.

Вимкнувши ноутбук, знову натискаємо на кнопку Recovery (яка зі стрілочкою). Тут вже не будемо входити в “BIOS Setup”, а перейдемо до вкладки “BOOT Menu”.

Вибираємо і натискаємо “Enter” і вуаля бачимо всі пристрої з яких можемо зробити завантаження.

P.S.: Флешка буде підписана, як USB HDD.

Ось і вся настройка ноутбука Lebovo G505 для завантаження з флешки або приводу.

BETATECH.COM.UA 2021