Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Установка Windows з флешки на ноутбук Lenovo

Як завантажити з флешки ноутбук Lenovo?

Як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo і завантажитися з флешки в BIOS UEFI

Установка Windows 7 x32 на Lenovo G50 30 Installing Windows 7 x32 on Lenovo G50 30

Днями мені принесли ноутбук Lenovo IdeaPad B5030 зі встановленою Windows 8. Необхідно було вилікувати його від вірусів. Я вставив в нього флешку зі спеціальним антивірусним софтом і намагався завантажитися з неї. Зробити це виявилося не так просто, як ви думаєте. Справа в тому, що даний ноутбук, як і більшість інших сучасних ноутбуків (випущених в 2013, 2014 році і пізніше) має BIOS UEFI. А щоб в такому Біос виставити завантаження з флешки. потрібно трохи напружитися

Ноутбук з БІОС UEFI просто так завантажити з флешки не вийде, так як в ньому є спеціальний захист. протокол безпечного завантаження “Secure Boot”, який заснований на спеціальних сертифікованих ключах (наявних тільки у Windows 8). Secure Boot не дасть завантажити ваш ноутбук з будь-якого завантажувального диска або флешки, крім інсталяційного диска Windows 8. Тому, щоб завантажити ноутбук з флешки. потрібно спочатку відключити цей протокол Secure Boot в Біос вашого ноутбука.

Але навіть це ще не все: як правило, недостатньо відключити тільки один Secure Boot в інтерфейсі UEFI. Необхідно також включити “режим сумісності з іншими операційними системами”. У різних ноутбуках він називається по-різному: “CSM”, “CSM Boot”, “UEFI and Legacy OS”, “Legacy BIOS”, “CSM OS”. У ноутбуках Lenovo він називається “Legacy Support”.

Отже, розповідаю як я завантажував з флешки ноутбук Lenovo:

Щоб потрапити в BIOS ноутбука Lenovo. потрібно відразу після його включення затиснути на клавіатурі дві клавіші: FnF2:

Перед нами відкриється BIOS InsydeH20 Setup Utility, характерний для більшості сучасних ноутбуків (Lenovo, Acer, Toshiba).

За допомогою стрілок на клавіатурі переходимо в розділ Security. Тут опускаємося до пункту Secure Boot і виставляємо його в становище Disabled ( “Відключено”):

установка, windows, флешки, ноутбук, lenovo

Далі переходимо в розділ Boot. Тут напроти пункту Boot Mode буде виставлено UEFI: Ми міняємо його на Legacy Support. Тут же (під ним) навпроти пункту Boot Priority автоматично виставитися Legacy First.

А тепер виходимо звідси, зберігши внесені зміни. Для цього переходимо до розділу Exit. Клавішею Enter вибираємо пункт Exit Saving Changes. потім тиснемо Yes:

Тепер нам потрібно виставити завантаження ноутбука з флешки. Вставляємо нашу завантажувальну флешку в його вільний USB-роз’єм. Заходимо знову в BIOS (затиснувши клавіші FnF2).

Переходимо в розділ Boot. Тут з’явиться наша флешка (пункт USB HDD):

За допомогою клавіш FnF6 піднімаємо її на перше місце в списку завантажувальних пристроїв:

Всі! Після цього ноутбук вже буде завантажуватися з флешки.

Важливе доповнення: якщо ви змогли після цього завантажитися з флешки, але не можете встановити з неї Windows, тому що виникає помилка: «Встановити Windows на даний диск неможливо. Обраний диск має стиль розділів GPT », тоді читайте мою наступну статтю.

Як запустити Windows з флешки на Lenovo?

Або перейдіть на вкладку Boot (Завантаження). Встановіть Boot Mode (Режим Завантаження) в Legacy Support, потім встановіть Завантажувальний USB для активації. Натисніть F9 (Fn F9) для Завантаження Настройок За Замовчуванням, потім натисніть F10 (Fn F10), щоб зберегти BIOS.

READ  Перевірити швидкодію комп'ютера Windows 10

Як в биосе поставити завантаження з флешки на ноутбуці Dell?

Налаштування BIOS ноутбука DELL для установки Windows 7 з флешки або диска.

 • Для входу в BIOS бука треба натиснути кнопку F2 при старті ноутбука.
 • Після заходу в меню настройки BIOS, треба увійти в пункт меню під назвою BOOT.
 • Далі стрілкою вниз встаємо на напис 1st boot Priority і тиснемо інтер.

Як на MSI вибрати завантаження з флешки?

Натисніть F10, щоб зберегти зміни і перезавантажити комп’ютер. Після появи екрана з логотипом MSI починайте натискати клавішу F11, щоб відобразити меню завантаження. Виберіть в меню підключений раніше USB-накопичувач і натисніть клавішу Enter.

Як на ноутбуці Asus поставити завантаження з флешки?

Ви також можете слідувати кроків нижче з інструкції.

 • Увійдіть в конфігурацію налаштувань BIOS, перейдіть в [Security]. відключіть [Secure Boot Control].
 • Виберіть [BOOT], включите [Launch CSM].
 • Натисніть F10 для збереження налаштувань.
 • Ви можете завантажити систему з USB диска / CD-ROM використовуючи будь-який з двох методів нижче:

Як почати завантаження з флешки на ноутбуці?

Натискаємо при завантаженні F2, початкова вкладка Information, йдемо на вкладку Main, бачимо параметр F12 Boot Menu, ставимо його в Enabled, далі тиснемо F10 для збереження налаштувань, перезавантажується, натискаємо при завантаженні F12 і з’являється наше завантажувальний меню, вибираємо в ньому нашу флешку і тиснемо Enter, відбувається завантаження з флешки.

Як почати завантаження з флешки?

Щоб запустити комп’ютер або ноутбук з флешки виконується такий операційний порядок дій:

 • Зверху в меню кнопкою «вправо» вибирається пункт «Boot»;
 • По кліку «Hard Disk Drives» натискається «Enter» за пунктом «1st Drive» відкрився меню;
 • У списку знаходиться назва флешки. встановлюється курсор на нього;

Як встановити Windows 7 на новий ноутбук (на прикладі Lenovo B70)

Не так давно купив ноутбук Lenovo B70 з попередньо встановленою ОС Windows 10. Чесно кажучи, хотів би перевстановити систему, мені більше до душі Windows 7. Але мій ноутбук вперто не бачить завантажувальний флешку, пробував її створити в 2-х різних утиліти. Можливо, щось потрібно “повернути” в BIOS, щоб все запрацювало.

Як встановити на новий ноутбук Windows 7, і чи можливо це? Драйвера на сайті виробника для Windows 7 я бачив.

Мушу зауважити, що певні складнощі при установці Windows 7 на нові ноутбуки виникають навіть у досвідчених користувачів. Найчастіше, проблема стосується драйверів: їх потрібно знайти і завантажити з сайту виробника, так як старі, які йшли в комплекті з вашим ноутбуком. не підійдуть (вони під нову Windows 8/10)! Так само деякі складності можуть виникнути із записом завантажувальної флешки і налаштуванням BIOS. В общем-то, багато з перерахованого. можна вирішити, про це всім нижче.

У статті, до речі, розгляну процес установки Windows 7 на ноутбук Lenovo B70-80 (для ноутбуків інших марок і виробників. Багато дій будуть аналогічні, хіба, з налаштуванням BIOS доведеться “розбиратися” окремо).

Підготовка дистрибутива для установки Windows на Lenovo

Передбачається, що у вас є оригінальний диск з операційною системою Windows. В даному випадку достатньо вставити диск в дисковод, перезавантажити ноутбук і слідувати подальшим вказівкам завантажувача.

Але якщо доводиться встановлювати операційну систему з флеш-накопичувача або ж якщо оригінальний диск втрачено, доведеться самостійно робити завантажувальний образ. Нічого складного в цьому немає. Попередньо викачуємо / зберігаємо потрібну версію Windows на працюючий комп’ютер і приступаємо.

Как установить виндовс 7, 8, 10 на ноутбук Lenovo G580

Для створення завантажувальної флешки робимо наступне:

 • викачуємо програму UltraISO з офіційного сайту. При бажанні використовуйте іншу програму з аналогічним функціоналом. порядок дій залишиться ідентичним. UltraISO є найпопулярнішим і зручним варіантом;
 • дочекавшись закінчення завантаження пакету, запускаємо інсталяційний файл і слідуємо рекомендаціям завантажувача;
 • натискаємо на ярлик встановленої програми правою кнопкою мишки і запускаємо софт від імені адміністратора, вибравши відповідний пункт або можна запустити безпосередньо сам образ ISO;

в меню програми тиснемо кнопку «Файл», потім. «Відкрити»;

знаходимо збережений раніше образ операційної системи, виділяємо і відкриваємо розділ «Самозавантаження». Там вибираємо пункт «Записати образ жорсткого диска»;

програма відкриє спливаюче вікно. Переконуємося, що знімний накопичувач правильно ідентифікований. При виявленні помилки, вносимо відповідні зміни.

READ  Ноутбук не бачить телефон через USB

Важливо! При виборі методу записи обов’язково задаємо режим.USB-HDD.

натиснути кнопку «Записати». У вікні «Підказка» програма запропонує нам видалити всі з флешки. Робимо це. Чекаємо завершення створення завантажувальної флешки.

В аналогічній послідовності за допомогою програми UltraISO створюється завантажувальний CD або DVD диск.

установка Windows

BIOS налаштований, завантажувальний пристрій підготовлено. Приступаємо безпосередньо до установки Windows. Для цього вставляємо в ноутбук диск або флешку і перезавантажуємо пристрій. Ноутбук самостійно «зрозуміє», як йому потрібно завантажитися. Як правило, ніяких додаткових дій з боку користувача не потрібно. Деякі моделі «просять» натиснути будь-яку клавішу для завантаження з знімного накопичувача. робимо це.

Чекаємо, поки Windows розпакує файли, після чого вибираємо «Повна установка».

Далі події можуть розвиватися по 2 сценаріями:

 • якщо жорсткий диск спочатку розбитий на розділи і файлова система відформатована в NTFS, приступаємо до подальшої установки;
 • якщо система. CDA, попередньо видаляємо розділи жорсткого диска. Для цього тиснемо кнопку «Налаштування диска» і по черзі видаляємо розділи.

Тут же ми можемо розділити вільний простір на кілька розділів. Для цього тиснемо кнопку «Створити», вказуємо бажаний розмір (під систему краще від 30. 60 Гб) і підтверджуємо свої дії. Повторюємо, поки не розподілимо весь доступний простір на жорсткому диску.

Виділяємо розділ, відведений для установки операційної системи, і тиснемо на установку. Яких-небудь особливостей, що вимагають докладного індивідуального розгляду, далі не буде. Вам потрібно слідувати вказівкам інсталятора.

Комп’ютер кілька разів перезавантажиться. «Чіпати» його, при цьому, не треба. система зробить все сама. Вам залишиться лише вибрати бажану мову, встановити настройки дати / часу, задати ім’я користувача і пароль.

етапу установки Windows на Lenovo

Покупець ноутбука Lenovo може отримати в розпорядження одну з трьох операційних систем: Free Dos, Linux або обмежену в плані функціональності Windows.

Как установить Windows 10 на ноутбук LENOVO IP Gaming 3 с помощью флешки! DISKPART !

Зазвичай така ситуація не задовольняє користувача, і він встановлює повноцінну і звичну для себе версію Windows. З поставленим завданням можна впоратися власними силами, виключивши необхідність залучення сторонніх комп’ютерників і уникнувши зайвих витрат.

Як це зробити, ви дізнаєтеся в ході вивчення нижчевикладеній інформації. Інструкція актуальна для сучасних версій Windows. Перевстановлення від установки «з нуля» відрізняється тим, що в першому випадку на відповідному етапі роботи настійно рекомендується відформатувати розділи жорсткого диска, щоб в майбутньому уникнути плутанини і зниження продуктивності.

установка, windows, флешки, ноутбук, lenovo

Після виконання підготовчих заходів ноутбука до продажу, він налаштовується на завантаження з жорсткого диска. Основна проблема з установкою ОС на Lenovo. включена захист в BIOS. Ваше завдання зводиться до налаштування BIOS на відключення автозавантаження з вінчестера і завантаження з компакт-диска або флеш-накопичувача.

Попередньо вимикаємо ноутбук, якщо він включений, і робимо наступне:

натискаємо кнопку включення; чекаємо 1-2 секунди (поки на дисплеї з’явиться стартова заставка. напис LENOVO на чорному тлі), після чого кілька разів натискаємо на клавіатурі клавішу для входу в меню BIOS. У сучасних моделях ноутбуків Lenovo за вхід в BIOS відповідають одні і ті ж клавіші: кнопка F2 відкриває безпосередньо сервісне меню, кнопка F12. розділ вибору завантажувального пристрою.

Також може спрацювати кнопка Delete або поєднання Fn і клавіш з групи «F». уточнюється для конкретної моделі і зазвичай визначається експериментальним шляхом;

вивчаємо навігацію (відомості наведені в нижній частині дисплея). Завдання в наступному: відкрити розділ Security (Secure), звідти перейти в категорію Secure Boot і натиснути клавішу Enter;

налаштовуємо Secure Boot на режим Disabled, тобто відключаємо захист;

тиснемо клавіатурну клавішу Esc для повернення в головне меню BIOS. Звідти переміщаємося в розділ Boot (Startup);

в розділі Boot завдання зводиться до того, щоб налаштувати завантаження ноутбука з компакт-диска (CDROM) або флеш-накопичувача. Для цього переміщаємо підходящий варіант вгору списку. Зазвичай для зміни позицій використовуються клавіатурні кнопки /., але, в залежності від конкретної версії, можуть бути присутніми відмінності. Цей момент уточнюйте в інформації про навігації (приведена в нижній частині меню настройки BIOS);

тиснемо Esc, знаходимо пункт UEFI / Legacy Boot і налаштовуємо його на режим Legacy Only (в деяких випадках це дія доводиться виконувати перед здійсненням маніпуляцій з попереднього пункту, перевірте індивідуально). Натискаємо кнопку F10 і підтверджуємо бажання зберегти внесені зміни, натиснувши Enter.

READ  Як дивитися відео з ноутбука на телевізорі

Типові проблеми при установці Windows

Найбільш поширеними серед користувачів є дві типові помилки, допущення яких в процесі підготовки до установки Windows здатне зробити успішне проведення майбутнього заходу неможливим.

По-перше, неправильний вибір формату на стадії форматування флеш-накопичувача.

установка, windows, флешки, ноутбук, lenovo

Зауваження наводилося в інструкції по створенню завантажувального носія. При використанні інших програм орієнтуйтеся по ситуації. рекомендації залишаються актуальними.

По-друге, використання неправильного завантажувального образу. Установчі диски Windows діляться на дві категорії:

 • завантажувальні. призначені для «чистої» установки операційної системи;
 • НЕ завантажувальні. застосовуються переважно для вирішення різних проблем і працюють тільки з-під інтерфейсу Windows.

Щоб впоратися з установкою операційної за вищенаведеною послідовності, користувач повинен правильно виконати емуляцію образу на диск / флешку.

Для цього перевіряйте налаштування, виставлені в програмі для створення завантажувального накопичувача, на відповідність представленим вимогам.

Таким чином, в самостійній установці Windows на Lenovo немає нічого надскладного: потрібно лише послідовно виконувати відповідні рекомендації. Дотримуйтесь положенням вивченого керівництва, будьте уважні на кожному етапі, і все обов’язково вийде.

Як встановити Windows 7 на ноутбук Lenovo G50-30

Всім привіт, раніше я писав як встановити Windows 8.1 на ноутбук Lenovo G50-30, але мене періодично запитують як встановити Windows 7. Сьогодні я постараюся вм розповісти свій досвід в установці даної ос. Відразу хочу обмовитися, що перед усіма діями по установці поновіть ласка BIOS Lenovo до останньої прошивки.

ноутбук

Починаємо нерідко жати поєднання кнопок «Fn» «F2». Зараз проблема повинна зважитися.

Якщо ми увійшли в BIOS, переходимо на вкладку «Boot» головного меню. Якщо у вас звичайна флешка, за образом нас, то в першому рядку «Boot Mode» значення «UEFI» міняємо на значення «Legacy Support». Для цієї мети вам тиснемо кнопку «Enter» і в показаному контекстному вікні обираємо необхідний малюнок значення.

Завантаження за допомогою UEFI boot

Іноді ноутбук завантажується настільки швидко, що в BIOS можна зайти після натискання кнопки «F1», «F2Fn», або «F12». Якщо у ноутбука відсутня кнопка «Novo Button», але при цьому він може нормально завантажувати операційну систему з жорсткого диска, то увійти в завантажувальний меню UEFI BIOS можна прямо з Windows 8 / 8.1 / 10.

Завантаження за допомогою «Novo Button»

Якщо не виходить зайти в меню завантаження «Boot Manager» клавішею «F12», на цей випадок на ноутбуках Lenovo поруч з кнопкою живлення або на їх бічній панелі передбачена спеціальна кнопка зі стрілкою. Ця кнопка присутній на багатьох ноутбуках Lenovo і називається «Novo Button».

Для активації завантаження по кнопці «Novo Button» потрібно:

  Натиснути її при вимкненому стані системи.

флешки

Включаємо ноутбук. Флешка або диск вже повинні бути встановлені в USB порт інакше кажучи CD / DVD привід відповідно. Щоб потрапити в BIOS ноутбука, потрібно в свій час завантаження нерідко жати поєднання кнопок «Fn» «F2».

На нашій моделі ноутбука встановлена ​​ОС Ос 8, тому вас може відразу в BIOS пустити, а бути і з’явитися препядствия. Труднощі зазвичай з’являються, якщо робота ОС Ос була завершена неправильно.

Щоб зайти в BIOS в даному випадку, необхідно дочекатися початку завантаження ОС. в кінематографі з’явиться і почне крутитися значок завантаження. Дивіться зображення нижче.

Потім потрібно натиснути і затримувати кнопку включення ноутбука на протязі, приблизно, 5 секунд. ноутбук вимикається.

Завантаження через BIOS

Завантаження з USB-накопичувача (флешки) через зміну пріоритету завантаження BIOS. оптимальний варіант, коли необхідно розблокувати PC за допомогою засобу відновлення пароля Windows або виправити проблему із завантаженням, таку як синій екран, відсутність запуску ОС і т.д.

  Підключити завантажувальний USB-накопичувач до USB-порту ноутбука.

Довідка! Бажано підключати USB-накопичувач до порту USB 2.0, тому що з портом USB 3.0 можливе виникнення проблем. Порти USB 3.0 зазвичай мають синій колір в середині або більш світлий колір, ніж порти USB 2.0.

BETATECH.COM.UA 2021