Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Включення блоку живлення без комп’ютера

Table of Contents

Не включається комп’ютер! Горезвісна кнопка POWER!

Останнім часом я став часто стикатися з несправністю кнопки включення PC. кнопки Power. Раніше я не зраджував їй великого значення і не приділяв належної уваги. А дарма!

Буває так, що харчування в мережі є, блок живлення, при замиканні відповідних контактів роз’єму, заводиться з пів обороту і прекрасно працює. Материнська плата сигналізує своїм светодиодом про наявність чергової напруги, але після натискання кнопки pwr нічого не відбувається. Комп’ютер не включається!

Звичайно, причин такої поведінки може бути безліч, але все. таки варто звернути увагу на кнопку включення PC!

Як перевірити блок живлення комп’ютера?

Відповідаю. Експрес перевірка комп‘ютерного блоку живлення проводиться наступним чином:

Від’єднуємо всі роз’єми блоку живлення від комп’ютера (від материнської плати, від відеокарти, від усіляких жорстких дисків, кулер і так далі).

Тепер треба замкнути два дроти на наступному роз’ємі. Він найширший з усіх, які виходять з БП. Можна замикати будь чорний на зелений провід. Як правило, я замикаю зелений і ближній чорний (земля). Зробити це можна звичайною скріпкою або пінцетом.

Якщо на блок живлення подано 220 вольт з розетки, дроти замкнуті правильно, кнопка включення на самому БП (є такі моделі) включена, а вентилятори блоку живлення не запустилися, то можна констатувати несправність блоку живлення. Навпаки, якщо при замиканні зазначених контактів на роз’ємі блоку живлення комп’ютера ви побачили, що вентилятори всередині блоку обертаються, а не просто сіпнулися або мовчать, то блок живлення справний.

Заодно навчилися запускати комп’ютерний блок живлення без комп’ютера!

Багато досвідчені майстри можуть заперечити, що така перевірка не може точно показати справність або несправність БП. І будуть частково праві. Але ми робимо експрес перевірку, якою в даному випадку цілком достатньо. Тим більше, що далеко не у кожного користувача є навантажувальний стенд або хоча б мультиметр, щоб заглиблюватися далі.

Після перевірки блоку живлення підключаємо всі роз’єми назад. І вирішуємо таку задачу.

Як включити блок живлення без материнської плати

Привіт, шановні читачі блогу. Пропоную вашій увазі статтю на тему “Включити блок живлення без материнської плати”. Поломки, що виникають в процесі експлуатації комп’ютера, вимагають усунення. У тому випадку, коли після натискання кнопки включення, комп’ютер не запускається, то ймовірною причиною несправності може бути вийшла з ладу материнська плата або блок живлення. Обидві комплектуючих деталі купувати буде недоцільно, спочатку потрібно перевірити яка саме деталь вийшла з ладу. З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як перевірити на працездатність блок живлення.

Є ще кілька причин, за якими потрібно провести запуск блоку живлення без комп’ютера, а саме в разі застосування в одному корпусі двох блоків живлення, при необхідності перевірки працездатності нових схем ну і звичайно запуск блоку живлення для перевірки його справності.

Комп’ютерний блок живлення є вторинним джерелом живлення, який забезпечує комп’ютерні вузли безперебійним електроживленням і перетворює мережеве напруга до заданого значення. У деякому роді використання блоку живлення стабілізує і захищає комп’ютер від незначних перебоїв електроживлення. А вентилятор цього пристрою, який починає працювати після того, як включити блок живлення, є частиною охолоджуючої системи внутрішніх деталей системного блоку.

Кнопка включення POWER на комп’ютері приєднана до материнської плати, яка живиться від блоку живлення. І, здавалося б, що провести включення блоку живлення поза цієї схеми неможливо (оскільки блок живлення не запускається без навантаження). Але це не так.

Виявляється, запустити блок живлення без материнської плати не становить великих труднощів. Це нескладно здійснити, маючи під рукою комп’ютер на якому можна запустити блок живлення, скріпку і пінцет і йти за такою інструкції:

Будь-яка операція, пов’язана роз’єднанням і з’єднанням проводів і роз’ємів повинна здійснюватися при вимкненому комп’ютері, отсоединенном мережевому кабелі і знятою кришкою системного блоку. Не варто забувати про заходи безпеки, оскільки деякі елементи монтажу будуть перебувати під напругою.

Відключаємо всі роз’єми, які з’єднують блок живлення з материнською платою та іншими пристроями. Оскільки запустити блок живлення можна тільки під навантаженням, значить необхідно залишити підключеними один з пристроїв (жорсткий диск або DVD / CD привід). На малюнку показані основні коннектори блоку живлення

коннектор для підключення флоппі-дисковода. відключаємо.

АТА (IDE).коннектор. Підключає харчування до АТА-вінчестера або приводу оптичних дисків. Ми залишаємо один коннектор підключеним до роз’єму на вінчестері або приводі (DVD / CD).

включення, блок, живлення, комп, ютера

SATA-коннектор. Підключає харчування до SАТА-вінчестера. відключаємо.

коннектор ATX12V (підключає харчування до процесора). відключаємо.

коннектор (головний 8-контактний і додатковий 6 контактний) харчування карт PCI-E. відключаємо.

24-контактний коннектор ATX (підключає живлення до материнської плати). відключаємо.

при наявності інших конекторів. їх також відключаємо.

Щоб запустити блок живлення нам знадобитися 24-контактний коннектор ATX (дивись малюнок).

Рис 3. Висновки 24-контактного коннектора ATX

Роз’єм, який з’єднував материнську плату, і блок живлення оснащений висновками PS-ON і GND. Де висновок PS-ON. включення, він є 16-м контактом роз’єму, на якому найчастіше провід зеленого кольору (рідше цей провід сірий, оскільки китайськими виробниками проводиться плутанина англійських слів green і gray). А GND. земля, це п’ятий в роз’ємі провід, який завжди чорного кольору. Для того щоб переконається, що дроти були обрані правильно і запуск блоку живлення не зашкодить самому БП, потрібно подивитися написи, які є на платі блоку живлення біля точок, де припаяні дроти. Включити блок живлення можна шляхом з’єднання проводів PS-ON і GND і подачі напруги на блок живлення.

Для того щоб запуск блоку живлення стався відразу після того, як на нього було подано харчування, дроти PS-ON і GND повинні залишатися з’єднаними. Але краще якщо між цими проводами є перемикач і при включенні блоку живлення Ви самі будете керувати подачею харчування.

У тому випадку, коли потрібно використовувати блок живлення для тривалої роботи, а не з метою тестування потрібно врахувати ту обставину, що вказана на БП потужність є піковою. Якщо потрібно включити блок живлення з метою його довготривалої роботи, то потрібно використовувати середню потужність.

Що замкнути щоб запустити блок живлення. Як включити комп’ютерний блок живлення без материнки

Навик запуску блоку живлення без комп’ютера і материнської плати може згодитися не тільки системним менеджерам, а й звичайним користувачам. Коли з’являються неполадки з PC, важливо перевірити на працездатність окремі його частини. З цим завданням під силу впоратися будь-якій людині. Як же включити БП?

Як включити блок живлення без комп’ютера (без материнської плати)

Перш були блоки живлення (скорочено БП) еталона АТ, які запускалися прямо. З сучасними пристроями АТХ такий Focus не вийде. Для цього буде потрібно маленький провід або звичайна канцелярська скріпка, щоб замкнути контакти на штекері.

У сучасних комп’ютерах застосовується стандарт АТХ. Існує два види роз’ємів для нього. 1-й, більш старий, має 20 контактів на зарядному, 2-й. 24. Щоб запустити блок живлення, треба знати, які контакти замикати. Найчастіше це зелений контакт PS_ON і чорний контакт заземлення.

READ  Як підібрати комплектуючі для комп'ютера самостійно

Зверніть увагу! У деяких «китайських» версіях БП кольору проводів переплутані, слідчо краще ознайомитися зі схемою розташування контактів (терморегулятори) перед початком роботи.

Покрокова інструкція Отже, коли ви ознайомилися зі схемою розташування проводів, дозволено приступати до запуску.

Якщо блок живлення знаходиться в системнике. відключіть всі дроти і витягнете його.

Старі 20-контактні блоки живлення дюже чутливі, і їх ні в якому разі не можна запускати без навантаження. Для цього треба підключити непотрібний (але робочий) вінчестер, кулер або примітивно гірлянду. Основне, щоб БП не працював вхолосту, інакше його термін служби міцно скоротиться.

Підключіть до блоку живлення що-небудь для створення навантаження, скажімо, кулер

Уважно подивіться на схему контактів і порівняйте її з вашим штекером. Треба замкнути PS_ON і COM. Так як їх кілька, виберіть найбільш комфортні для себе.

Наглядово порівняйте розташування контактів на своєму штекері і на схемі

Виготовте перемичку. Це може бути короткий провід з оголеними кінцями або канцелярська скріпка.

6.Включіте блок пітанія.Вентілятор шумить. блок живлення працює.

Как включить блок питания без материнской платы

Перевірка працездатності блоку живлення. просте завдання, з якою впорається звичайний користувач PC. Досить тільки уважно слідувати інструкції.

Всі комп’ютерні компоненти призначені для роботи в зв’язці один з одним, але є один елемент системи, який в деякому роді самодостатній і може працювати сам по собі. Йдеться про блок живлення комп’ютера. Дійсно, не дивлячись на те, що його проектують для спільної роботи з іншими комплектуючими комп’ютера, їх наявність зовсім не є обов’язковим для його роботи на відміну, наприклад від відеокарти.

З іншого боку виникає питання, а навіщо взагалі включати комп’ютерний блок живлення без під’єднання до комп’ютера. Є дві основні причини. По-перше, щоб перевірити його працездатність. Припустимо, ви натискаєте на кнопку включення на корпусі комп’ютера. а він не включається. Найпростіше, що можна зробити в такій ситуації, переконатися в працездатності блоку живлення. Так само можна перевірити видаються напруги під навантаженням, якщо є збої в роботі комп’ютера і підозра падає на блок живлення.

По-друге, його можна використовувати як потужний універсальне джерело живлення з різними напругами. Таким чином, старому блоку живлення комп’ютера можна знайти нове застосування.

Как запустить компьютерный блок питания без компьютера

Навіщо нам може знадобитися запустити комп‘ютерний блок живлення без допомоги комп’ютера ми розібралися, залишилося з’ясувати, як це зробити. Видається логічним просто включити його в електричну розетку. Думка звичайно вірна, але цього недостатньо, він не запрацює, оскільки управляється материнською платою комп’ютера.

Значить, нам потрібно зімітувати команди від материнки, благо робиться це елементарно. Для цього нам буде потрібно шматочок дроту або шматочок гнучкого металу, наприклад канцелярська скріпка. Наше завдання замкнути два контакти в колодці, якою подається живлення на материнку. Це і буде для блоку живлення комп’ютера командою на запуск.

Беремо роз’єм для живлення материнської плати і замикаємо зелений провід (PS_ON) з будь-яким проводом чорного кольору (COM) за допомогою перемички. Штекер буває в двох варіантах: 20-ти контактний (старий стандарт) і 24-х контактний (буває розбірним 204). В даному випадку це не на що не впливає, проте в блоках харчування від невідомих виробників кольору проводів можуть виявитися переплутаними. Тому рекомендуємо про всяк випадок звіритися зі схемою нижче, щоб випадково не замкнути що-небудь інше.

Потрібно відзначити, що комп’ютерні блоки живлення не люблять працювати без навантаження, тому рекомендується завжди підключати якогось споживача. Найпростіше взяти кулер, непотрібний вінчестер або лампочку відповідного напруги і потужності. Підключаємо до блоку живлення навантаження, в даному випадку корпусних кулер і шматочком червоного проводу з зачищеними кінцями з’єднуємо зелений і сусідній чорний дроти.

Тепер якщо включити блок живлення в розетку, то він відразу почне працювати. Щоб відключити блок живлення можна не вимикати його з розетки, а просто розімкнути зроблену нами перемичку. Тим людям, хто збирається використовувати блок живлення комп’ютера в якості окремого джерела живлення, рекомендується забезпечити надійний контакт в колодці за допомогою пайки, відповідної колодки або іншим способом. Так само для підвищення зручності використання в перемичку можна вбудувати кнопку, яка буде управляти включенням і вимиканням блоку живлення.

Всім привіт. Сподіваюся, що всі ви прекрасно знаєте про те, що в системному блоці комп‘ютера таїться така цікава і корисна штука, як блок живлення. А для нас. народних умільців, блоки живлення становлять особливу цінність. Напевно у багатьох вони валяються без діла. Таке буває. купили новий комп’ютер, а запчастини від старого припадають пилом в комірчині. Спробуємо знайти їм застосування.

Блок живлення стандарту ATX видає такі напруги: 5 В, 12 В і 3,3 В. До того ж у них непогана потужність (250, 300, 350 Вт і так далі). Але ось невдача. Як його запустити без материнської плати? Це ми і розглянемо в сьогоднішньому матеріалі. Старі блоки живлення, стандарту AT запускалися прямо. Блок живлення стандарту ATX в такий спосіб не запустити. Але це все одно не біда. Для включення БП нам досить мати всього один маленький проводок, за допомогою якого ми замкнемо 2 контакту на зарядному.

Але перш хочу вас попередити. відключіть всі дроти від материнської плати, гвинтів і приводів, на випадок, якщо у вас вистачить розуму запускати блок живлення прямо в системнике.

Отже приступимо. Для початку вилучаємо наш блок з системника.

Ще одне попередження. Не потрібно ганяти ваш блок вхолосту. Таким чином ви укорочуєте йому життя. Потрібно обов’язково давати навантаження. Для цієї мети можна підключити до блоку живлення вентилятор або старий вінчестер.

Власне кажучи, для запуску блоку живлення необхідно замкнути контакт PS_ON на нуль. У більшості випадків

Замкнути блок живлення. Включення БП без материнської плати або перевірка блоку живлення

Що робити, якщо комп’ютер не включається?

Треба перевірити працездатність блоку живлення.

Запустити PC, минаючи кнопку включення, яка розташована в корпусі PC.

Як включити блок живлення без комп’ютера »Комп’ютерна допомога

Навик запуску блоку живлення без комп’ютера і материнської плати може згодитися не тільки системним менеджерам, а й звичайним користувачам. Коли з’являються неполадки з PC, важливо перевірити на працездатність окремі його частини. З цим завданням під силу впоратися будь-якій людині. Як же включити БП?

Як включити блок живлення без комп’ютера (без материнської плати)

Перш були блоки живлення (скорочено БП) еталона АТ, які запускалися прямо. З сучасними пристроями АТХ такий Focus не вийде. Для цього буде потрібно маленький провід або звичайна канцелярська скріпка, щоб замкнути контакти на штекері.

У сучасних комп’ютерах застосовується стандарт АТХ. Існує два види роз’ємів для нього. 1-й, більш старий, має 20 контактів на зарядному, 2-й. 24. Щоб запустити блок живлення, треба знати, які контакти замикати. Найчастіше це зелений контакт PS_ON і чорний контакт заземлення.

Зверніть увагу! У деяких «китайських» версіях БП кольору проводів переплутані, слідчо краще ознайомитися зі схемою розташування контактів (терморегулятори) перед початком роботи.

Покрокова інструкціяІтак, коли ви ознайомилися зі схемою розташування проводів, дозволено приступати до запуску.

Якщо блок живлення знаходиться в системнике. відключіть всі дроти і витягнете його.

Старі 20-контактні блоки живлення дюже чутливі, і їх ні в якому разі не можна запускати без навантаження. Для цього треба підключити непотрібний (але робочий) вінчестер, кулер або примітивно гірлянду. Основне, щоб БП не працював вхолосту, інакше його термін служби міцно скоротиться.

Підключіть до блоку живлення що-небудь для створення навантаження, скажімо, кулер

Уважно подивіться на схему контактів і порівняйте її з вашим штекером. Треба замкнути PS_ON і COM. Так як їх кілька, виберіть найбільш комфортні для себе.

Наглядово порівняйте розташування контактів на своєму штекері і на схемі

Виготовте перемичку. Це може бути короткий провід з оголеними кінцями або канцелярська скріпка.

6.Включіте блок живлення. Вентилятор шумить. блок живлення працює.

Перевірка працездатності блоку живлення. просте завдання, з якою впорається звичайний користувач PC. Досить тільки уважно слідувати інструкції.

READ  Програма для установки додатків на Android

Включення комп’ютерного блоку живлення стандарту ATX і AT

У деяких ситуаціях потрібно провести запуск блоку живлення без використання персонального комп’ютера (PC). В першу чергу це необхідно, для перевірки працездатності компонента і напруги на висновках. Далі детально розглянемо принцип роботи і запуску блоку живлення без застосування комп’ютера.

Важливо! Перед тим, як приступати до процесу, варто відразу сказати про те, що запуск блоку живлення (БП) без використання PC або інший навантаження (хоча б підключеної лампочки або кулера) може привести до його поломки і ураження електричним струмом, тому всі дії виконуються на свій страх і ризик.

Трохи про те, навіщо це потрібно

Причини, за якими може знадобитися виконати запуск БП без використання PC:

 • комп’ютер не запускається або через кілька секунд після старту вимикається. В цьому випадку потрібно перевірити БП на наявність вихідної напруги;
 • діагностика компонентів PC;
 • використання декількох пристроїв в одному комп’ютері, для збільшення продуктивності.

Стандартна процедура включення

Принцип роботи блоку живлення ґрунтується на перетворенні електрики (напруги) до того значення, яке потрібно для функціонування PC. Завдяки цьому компоненти комп’ютера можуть стабільно працювати і не піддаватися впливу різних перешкод.

Процес запуску відбувається наступним чином:

 • в першу чергу струм подається в фільтр, який відповідає за піки, гармоніки і перешкоди в електричній мережі;
 • далі завдяки проходженню через фільтр, ток стабілізується. Візьмемо для прикладу значення потужності в 350В;
 • потім струм подається в інвертор, де перетворюється в змінну значення від 30 кГц, до 55 кГц. У висновку струм подається до всіх компонентів PC через різні відводи, тому що обладнанню потрібна різна напруга.

Як включити блок живлення без комп’ютера

Перші джерела живлення для PC проводилися за стандартом АТ. Завдяки цьому, запуск можна було зробити без використання PC, тобто безпосередньо. Зараз же блоки випускаються в новому стандарті АТХ, і холостий запуск тепер шкодить їм. Вони оснащені коннекторами SATA і Molex для підключення жорстких дисків і відеокарт. Також є 4-pin і 8-pin харчування для підключення процесора і 20 pin (більш старі пристрої) або 24 pin (оснащуються сучасні PC) під материнську плату.

Для запуску БП необхідно знати, які контакти потрібно замкнути, як правило для це використовують роз’єм PS_ON (зелений) і COM (чорний). Далі покроково розглянемо загальні кроки по запуску без PC.

Перш за все необхідно розуміти, за якими кабелям яка напруга йде, щоб убезпечити себе. Схема терморегулятори блоку живлення:

Колір Рівень напруги в Вольтах Номер роз’єму Номер роз’єму Рівень напруги в Вольтах Колір
помаранчевий 3,3 1 13 3,3 помаранчевий
помаранчевий 3,3 2 14 -12 синій
чорний заземлення 3 15 заземлення чорний
червоний 5 4 16 Power on зелений
чорний заземлення 5 17 заземлення чорний
червоний 5 6 18 заземлення чорний
чорний заземлення 7 19 заземлення чорний
сірий Power good 8 20 -5 білий
фіолетовий 5 VSB 9 21 5 червоний
жовтий 12 10 22 5 червоний
жовтий 12 11 23 5 червоний
помаранчевий 3,3 12 24 заземлення чорний
 • для початку необхідно виконати відключення БП від мережі та інших компонентів PC;
 • потім відкручуємо болти кріплення і акуратно витягуємо джерело живлення з системного блоку;

Зверніть увагу, що блоки оснащені 20 pin і 204 pin роз’ємами не слід включати без навантаження. В іншому випадку він може вийде з ладу.

 • для забезпечення навантаження будемо використовувати кулер. Головне, щоб БП не працював без навантаження;
 • далі потрібно виконати замикання PS_ON (зелений) і COM (чорний). Для запуску використовуємо скріпку або виготовляємо перемичку. Перемичку можна виготовити із звичайної шматочка дроту з зачищеними кінцями;
 • замикаємо контакти, вставляємо скріпку або перемичку в роз’єми PS_ON і COM і запускаємо БП.

Відносно старого блоку живлення стандарту AT. там все трохи по-іншому. Замикання зеленого і чорного контакту не включать блок живлення без материнської плати. В цьому випадку необхідно виготовити 2 перемички і використовувати для запуску відразу дві комбінації: блакитний. чорний і білий. коричневий.

УВАГА! При запуску БП стандарту AT варто бути уважним! Напруга на одному з замкнених контактів 220 Вольт!

Переробка БП в зарядний пристрій

Для переробки блоку живлення в зарядний пристрій буде потрібно виконати заміну діодів Шотткі на ультрашвидкі. Головною перевагою подібного ЗУ є те, що у нього невелика вага і габарити. Недоліками даного пристрою є чутливість до перевантажень і коротких замикань. Для виключення перевантажень і короткого замикання потрібно виготовити систему захисту.

Як можна використовувати блок живлення від комп’ютера

З непотрібного БП цілком можна зробити пристрої, які стануть в нагоді в побуті. Далі розглянемо, як можна використовувати блок від комп’ютера.

включення, блок, живлення, комп, ютера

Переробка БП в постійне джерело напруги

Для початку потрібно визначити, до якого типу належить БП. АТ або АТХ. Імпульсні (AT) працюють виключно під навантаженням, в свою чергу ATX досить замкнути з імітацією навантаження, як було наведено в інструкції вище. При цьому на виході вийде напруга від 5 до 12 В. Кінцеві значення будуть залежати виключно від початкової потужності блоку.

Особливості активації блоку живлення без PC

Як відомо, включення комп’ютера проводиться за допомогою кнопки «Power», яка, в свою чергу, підключена до материнської плати. Для запуску блоку живлення без комп’ютера нам необхідно виключити з даної схеми материнську плату з допомогою способу, який я опишу трохи нижче.

При здійсненні даної операції пам’ятайте, що:

 • Необхідно відключити PC і повністю від’єднати БП від комп’ютера;
 • До одного з зовнішніх роз’ємів БП необхідно підключити будь-яку навантаження (зійде якийсь старий вінчестер або програвач СД (ДВД) дисків). Без подібної навантаження можливі різні негативні наслідки, в формі відмови БП від запуску, вихід його з ладу, інші небажані дисфункції;
 • Будьте гранично обережні у виконанні зазначених нижче операцій. Випадкове замикання невірних контактів може вивести пристрій з ладу.

Вимірювання вихідної напруги

Для перевірки працездатності блоку живлення ми можемо виміряти показники його вихідного напруга за допомогою вольтметра. Для цього рекомендується включити блок живлення як було зазначено вище (якщо включається). І заміряти показники ряду проводів чорного і рожевого дротів основного 24. контактного коннектора. У разі чорного і рожевого дротів показник повинен бути в 3,3, чорного і жовтого. 12, а чорного і червоного. в 5 В. Допустиме відхилення не повинно перевищувати 5% в нижню або верхню сторону.

Запускаємо блок живлення без комп’ютера

Щоб обійти схему із залученням материнської плати, нам знадобиться якась металева скріпка або невеликий проводок з зачищеними кінцями. Може стане в нагоді навіть звичайний технічний пінцет.

 • Візьміть основний коннектор БП, який підключається до материнке (зазвичай це коннектор АТС з 24 контактами, рідко з 20);
 • Підключіть один кінець проводка (дужки) до 4 контакту (зазвичай до нього підключений зелений провід від БП), а інший до 5 контакту (чорний дріт).

Зелений контакт в схемі зазвичай зображується як «PS-ON» ( «Power Supply ON». включення БП), а чорний як «COM» ( «Common». загальний) або GND ( «Ground». заземлення);

включення, блок, живлення, комп, ютера
 • Блок живлення повинен включитися, а його кулер. заробити.

Деякі умільці замість такого проводка підключають повноцінний перемикач.

Інші способи перевірки БП

Також існують ряд альтернативних способів перевірити працездатність блоку живлення.

Як включити блок живлення без комп’ютера

При роботі зі стаціонарним PC може виникнути ситуація, при якій комп’ютер просто відмовляється включатися. Залучення кнопки «Power» нічого не дає, і що може послужити причиною подібної дисфункції також невідомо. Найбільш часто підозра падає на блок живлення комп’ютера, при виході з ладу якого перестає надходити напруга на материнську плату. Як же запустити блок живлення без PC і використання кнопки «Power» на корпусі? Давайте розбиратися.

Ревізія за допомогою розширеного тестера

Наступні інструкції відносяться тільки до спеціалізованого тестеру для блоків живлення ATX Coolmax PS-228, або для будь-якого іншого аналогічного тестера з РК-екраном.

Важливо: цей процес вважається складним, користувачеві потрібно уважно слідувати інструкціям нижче. Необхідний час: тестування БП з тестовим пристроєм для блоку живлення зазвичай займає близько 30 хвилин або трохи більше для новачків

Необхідний час: тестування БП з тестовим пристроєм для блоку живлення зазвичай займає близько 30 хвилин або трохи більше для новачків.

 • Ознайомитися з важливими порадами з безпеки при ремонті PC. Перевірка БП включає в себе роботу з електрикою високої напруги, потенційно небезпечну діяльність. Безпека повинна бути головною турботою під час перевірки блоку.
 • Відкрити корпус, попередньо вимкнувши комп’ютер, від’єднавши шнур живлення і все, що підключено до зовнішньої сторони комп’ютера.
 • Перемістити відключений блок в місце, де можна легко працювати, наприклад, на столі. Користувачеві не знадобиться клавіатура, миша, монітор або інші зовнішні периферійні пристрої.
 • Від’єднати роз’єми живлення кожного внутрішнього устрою на бічній панелі. Простий спосіб переконатися в тому, що кожен роз’єм живлення відключений. це зняти комплект шнур живлення, який йде від БП. Кожна група кабелів повинна закінчуватися одним або декількома роз’ємами живлення. Немає необхідності від’єднувати від’єднувати кабелі даних або інші кабелі, які не підключені до БП.
 • Згрупувати всі силові кабелі і роз’єми для зручності тестування. При організації силових кабелів рекомендується від’єднати їх і вийняти з корпусу комп’ютера, як можна далі. Це дозволить максимально легко підключити роз’єми живлення до розширеного тестеру.
 • Переконатися, що перемикач напруги джерела живлення, розташований на задній панелі, правильно налаштований для країни перебування. У США цей перемикач повинен бути налаштований на 110 В / 115 В, а в Росії на 220/230.
 • Підключити 24-контактний роз’єм живлення ATX і 4-контактний роз’єм живлення ATX на материнській платі в тестері для блоків живлення PC. Залежно від джерела може не бути 4-контактного роз’єму материнської плати, але може бути 6 або 8 контактів. Якщо є більше одного типу, просто підключаються по черзі разом з 24-контактним роз’ємом основного живлення.
 • Підключити БП до електричної розетки і включити вимикач. Деякі блоки не мають перемикача на задній панелі. Якщо джерело, який тестується, не працює, просто підключають пристрій для подачі живлення. Кнопку включення / вимикання тестера для блоків живлення PC. Користувач повинен почути, що вентилятор всередині джерела починає працювати.
READ  Як включити вбудовану відеокарту на комп'ютері

Деякі версії вдосконаленого тестера Coolmax PS-228 для БП не вимагають постійного натискання кнопки живлення. Той факт, що вентилятор працює, не означає, що джерело живлення правильно подає харчування на інші пристрої. Якщо не запускається вентилятор блоку живлення при тестуванні, навіть якщо джерело знаходиться в хорошому стані, можливо він перегорів і його потрібно перевірити окремо.

ЖК-дисплей розширеного тестера для джерел повинен бути включений, і користувач побачить цифри тестування за всіма показниками. Якщо напруга показує «LL» або «HH» або якщо РК-дисплей не горить, БП не працездатний, тому доведеться замінити його.

Як можна використовувати блок живлення від комп’ютера

З непотрібного БП цілком можна зробити пристрої, які стануть в нагоді в побуті. Далі розглянемо, як можна використовувати блок від комп’ютера.

У колишні часи простіше було

Ще один важливий момент, який не варто випускати з уваги: ​​не змушуйте блок живлення працювати вхолосту. Ви таким чином можете вкоротити йому життя. Обов’язково потрібно давати навантаження. З цією метою можна підключити старий вінчестер або вентилятор. Як уже зазначалося, для запуску знадобиться чорний і зелений контакти. Однак пам’ятайте, що деякі виробники з незрозумілих причин відмовляються слідувати встановленої кольоровому маркуванню. В такому випадку доцільно спочатку уважно вивчити терморегулятори. Якщо ваші знання дозволяють, можете зробити спеціальну кнопку для включення блоку живлення.

Как включить компьютерный блок питания без компьютера?

Переробка БП в постійне джерело напруги

Для початку потрібно визначити, до якого типу належить БП. АТ або АТХ. Імпульсні (AT) працюють виключно під навантаженням, в свою чергу ATX досить замкнути з імітацією навантаження, як було наведено в інструкції вище. При цьому на виході вийде напруга від 5 до 12 В. Кінцеві значення будуть залежати виключно від початкової потужності блоку.

Запускаємо блок живлення без комп’ютера

Щоб обійти схему із залученням материнської плати, нам знадобиться якась металева скріпка або невеликий проводок з зачищеними кінцями. Може стане в нагоді навіть звичайний технічний пінцет.

  Візьміть основний коннектор БП, який підключається до материнке (зазвичай це коннектор АТС з 24 контактами, рідко з 20);

Підключіть один кінець проводка (дужки) до 4 контакту (зазвичай до нього підключений зелений провід від БП), а інший до 5 контакту (чорний дріт).

Зелений контакт в схемі зазвичай зображується як «PS-ON» ( «Power Supply ON». включення БП), а чорний як «COM» ( «Common». загальний) або GND ( «Ground». заземлення);

Блок живлення повинен включитися, а його кулер. заробити.

Деякі умільці замість такого проводка підключають повноцінний перемикач.

Як включити блок живлення без комп’ютера: подробиці

Пристрої еталона ATX можуть видавати наступні напруги: 3,3, 12 і 5 В. Крім того, вони мають хорошу потужність (від 250 до 350 Вт). Але от питання: «Як включити комп’ютерний блок живлення?» Вище ми вже, так би мовити, в 2-ух словах виклали функцію, а зараз спробуємо розібратися докладніше.

Як включити комп’ютерний блок живлення без комп’ютера

Всі комп’ютерні компоненти призначені для роботи в зв’язці один з одним, але є один елемент системи, який в деякому роді самодостатній і може працювати сам по собі. Йдеться про блок живлення комп’ютера. Дійсно, не дивлячись на те, що його проектують для спільної роботи з іншими комплектуючими компютера, їх наявність зовсім не є обов’язковим для його роботи на відміну, наприклад від відеокарти.

З іншого боку виникає питання, а навіщо взагалі включати комп’ютерний блок живлення без під’єднання до комп’ютера. Є дві основні причини. По-перше, щоб перевірити його працездатність. Припустимо, ви натискаєте на кнопку включення на корпусі комп’ютера, а він не включається. Найпростіше, що можна зробити в такій ситуації, переконатися в працездатності блоку живлення. Так само можна перевірити видаються напруги під навантаженням, якщо є збої в роботі комп’ютера і підозра падає на блок живлення.

По-друге, його можна використовувати як потужний універсальне джерело живлення з різними напругами. Таким чином, старому блоку живлення комп’ютера можна знайти нове застосування.

Навіщо нам може знадобитися запустити комп‘ютерний блок живлення без допомоги комп’ютера ми розібралися, залишилося з’ясувати, як це зробити. Видається логічним просто включити його в електричну розетку. Думка звичайно вірна, але цього недостатньо, він не запрацює, оскільки управляється материнською платою комп’ютера.

Значить, нам потрібно зімітувати команди від материнки, благо робиться це елементарно. Для цього нам буде потрібно шматочок дроту або шматочок гнучкого металу, наприклад канцелярська скріпка. Наше завдання замкнути два контакти в колодці, якою подається живлення на материнку. Це і буде для блоку живлення комп’ютера командою на запуск.

Беремо роз’єм для живлення материнської плати і замикаємо зелений провід (PS_ON) з будь-яким проводом чорного кольору (COM) за допомогою перемички. Штекер буває в двох варіантах: контактний (старий стандарт) і контактний (буває розбірним 204). В даному випадку це не на що не впливає, проте в блоках харчування від невідомих виробників кольору проводів можуть виявитися переплутаними. Тому рекомендуємо про всяк випадок звіритися зі схемою нижче, щоб випадково не замкнути що-небудь інше.

Потрібно відзначити, що комп’ютерні блоки живлення не люблять працювати без навантаження, тому рекомендується завжди підключати якогось споживача. Найпростіше взяти кулер, непотрібний вінчестер або лампочку відповідного напруги і потужності. Підключаємо до блоку живлення навантаження, в даному випадку корпусних кулер і шматочком червоного проводу з зачищеними кінцями з’єднуємо зелений і сусідній чорний дроти.

Тепер якщо включити блок живлення в розетку, то він відразу почне працювати. Щоб відключити блок живлення можна не вимикати його з розетки, а просто розімкнути зроблену нами перемичку. Тим людям, хто збирається використовувати блок живлення комп’ютера в якості окремого джерела живлення, рекомендується забезпечити надійний контакт в колодці за допомогою пайки, відповідної колодки або іншим способом. Так само для підвищення зручності використання в перемичку можна вбудувати кнопку, яка буде управляти включенням і вимиканням блоку живлення.

BETATECH.COM.UA 2022