Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Xiaomi Mi robot vacuum відео огляд

Комплектація

Навігація

Робот-пилосос Xiaomi Mi 1S оснащений лидара з лазерним далекоміром, оптичними та інфрачервоними датчиками. Це поєднання дозволяє роботу орієнтуватися в приміщенні максимально точно. Прибиральник майже не стикається з перешкодами, що говорить нам про те, що навігація тут безконтактна.

Робот-пилосос Xiaomi один З може запам’ятовувати до трьох різних планів приміщень. Це можуть бути три поверхи одного будинку або три різних квартири. Роботом можна керувати самостійно з програми, вказуючи точку на карті, куди потрібно їхати або безпосередньо «керма» прибиральником.

Зверніть увагу! На зарядну станцію пилосос Xiaomi Mijia 1S повертається самостійно, якщо вважатиме, що прибирання закінчена або через розрядженого батареї.

Переваги і недоліки

Ми вивчили для вас всю доступну інформацію про Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S. Ось основні плюси і мінуси:

прикладна програма

В Mi Home можна побачити побудовану карту приміщення, рівень заряду акумуляторної батареї робота, пройдений маршрут і час прибирання. Вся інформація доступна на головній сторінці програми, що зручно.

Важливо знати! З налаштуванням китайської версії пилососа можуть виникнути проблеми. Це пов’язано з прив’язкою робота до регіону «Китай». В інших регіонах він просто так працювати не буде.

Для вирішення цієї проблеми необхідно вибрати в додатку регіон «Материковий Китай». Пилосос запрацює, але додаток буде на китайській мові і всі команди дані в додатку будуть оброблятися на китайських серверах, що викличе затримки в їх виконанні.

Русифікація цього робота. процес тоскний, довгий і складний. Непідготовленому користувачеві він може виявитися не під силу.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S: високу якість прибирання і точна навігація

Робот-пилосос Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S. відносно свіжа модель від китайського гіганта Ксяомі. Вона призначена для проведення тільки сухого прибирання. На шкоду універсальності, інженери Xiaomi вирішили створити ультимативний продукт робот-пилосос Xiaomi 1S, призначений строго для однієї мети. Навігація тут реалізована лазерним далекоміром, а акумулятор має значну ємність 5200 мАг. Середня Так чи хороша сухе прибирання у цього пилососа і коштує він своїх грошей? Дізнайтеся в нашому огляді.

Функціональні можливості

Всі функції обмежувача прибирання і пульта дистанційного керування виконує мобільний додаток. На багато пилососи Xiaomi можна встановити власний голосовий пакет. За замовчуванням встановлено китайський. Русифікація Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 1S проходить складно. Поки що не знайшли простого способу встановити російськомовний мовний пакет на цей пилосос.

Розглянемо всі функціональні можливості пилососа-робота Xiaomi 1S CN по порядку.

Рейтинг кращих моделей

прикладна програма

Робот-пилосос Xiaomi Вакуум Клинер може управлятися з мобільного додатка Mi Home. Воно є для скачування на всіх популярних майданчиках дистрибуції цифрових додатків: Google Play, App Store, Mi Store.

У додатку доступна наступна інформація про пилососі:

 • час збирання.
 • Рівень заряду акумуляторної батареї.
 • пройдений маршрут.
 • Місцезнаходження пилососа.

У додатку можна побачити побудовану за допомогою лазерного далекоміра карту приміщення. Побудова цілком слушного, помилки рідкісні і незначні.

Зверніть увагу! Додаток не русифіковане. На вибір доступні дві мови: китайська та англійська.

Це пов’язано з тим, що пилосос в Росії офіційно не продається. Можна встановити стороннє додаток російською мовою, але робите ви це на свій страх і ризик.

Робот пылесос Xiaomi инструкция по использованию, подключению и настройке

Переваги і недоліки

Ми вивчили для вас всю доступну інформацію про Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner. Ось основні плюси і мінуси:

Робот-пилосос Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner хоч і непоганий, але вже трохи застарів. Йому на зміну прийшли більш функціональні і просунуті моделі. Навігація тут хороша, але не дотягує до рівня сучасних роботів-пилососів. Радимо взяти модель новіше. Оцінка редакції: 74 бали зі 100.

Технічно підготовленим покупцям зі сторінкою бренда Xiaomi.

Функціональні можливості

Купуючи пилосос високого класу, очікуєш відповідний функціонал. У випадку з Xiaomi 2029178 ти його отримуєш. Пульта керування в комплекті немає, але він тут не особливо потрібен: його функції, а також функції віртуальної стіни взяло на себе фірмове мобільний додаток Mi Home.

Це дуже зручно, але тільки до того моменту, поки у користувача не закриється доступ в інтернет.

Важливо! Робот обробляє команди через віддалені китайські сервери, що може створювати деякі затримки і труднощі в управлінні.

Розглянемо всі функціональні можливості робота по порядку.

Навігація

Навігація тут реалізована за допомогою групи інфрачервоних, ультразвукових датчиків і лазерного далекоміра. Комбінація цих пристроїв дозволяє роботу переміщатися по кімнатах усвідомлено, а не блукаючи від кута до кута. Гарна навігація. це 80% від якості прибирання робота. Від сили всмоктування не буде ніякої користі, якщо вона буде застосовуватися нерівномірно.

Управління навігацією також відбувається з мобільного додатку. У ньому можна задати область збирання або обмежити її. На побудованій карті видно точне розташування пилососа і пройдений маршрут, що допомагає оцінити якість навігації.

Відома проблема з острахом поверхонь чорного кольору. Датчики перепаду висоти сприймають такі області за прірви або круті спуски, не даючи роботу на них заїхати. Якщо роботу-пилососу Xiaomi GM00004030435 падати у вашій квартирі ніде, то ці датчики можна просто заклеїти. Так проблема і вирішується.

Зверніть увагу! На зарядну станцію робот повертається самостійно.

Це відбувається, коли рівень заряду акумулятора досягає 20% і нижче. Або ж по завершенні збирання в призначеної області. На дозарядку йде 1,5. 2 години. Після чого робот готовий продовжити очищення підлоги.

Робота з додатком Mi Home

Підключення робота до локальної мережі через додаток Mi Home

Для того щоб запустити процес прибирання приміщення, досить просто зарядити акумулятор робота і натиснути на ньому кнопку активації автоматичної програми, при якій пилосос самостійно вибирає режим роботи. Але все настройки, а також ручний вибір режиму прибирання можливі тільки зі смартфона з встановленим додатком Mi Home. Останнє є об’єднуючим для будь-якої розумної техніки Xiaomi і партнерів. Пошук і підключення пилососа до локальної мережі не складає ніяких труднощів і не вимагає коментарів.

Додаток Mi Home якісно русифіковане і має гранично просту навігацію. На головній сторінці програми можна бачити план приміщення (якщо він вже був складений роботом), а також поточне місцезнаходження в режимі реального часу (якщо робот в даний момент переміщається). Трохи нижче знаходяться основні кнопки, за допомогою яких можна активувати початок збирання або здати пристрій на підзарядку, вибрати один з чотирьох рівнів потужності всмоктування і один з трьох рівнів інтенсивності подачі води, перейти до налаштування розкладу прибирання, задати обмеження по переміщенню і вибрати мову голосових повідомлень.

Установка віртуальних стін, заборонених зон та зон локальної прибирання

Якщо з настройками потужності все гранично зрозуміло, то настройки карти і обмежень щодо переміщення вимагають коментарів. На цій сторінці користувач може намалювати на карті віртуальну стіну, за яку пилосос не буде заїжджати. Таких стін на карту можна нанести скільки завгодно. Також можна встановити прямокутну зону з заданими межами, в яку робот не буде проникати під час прибирання.

А ось чого у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop немає, так це класичних режимів на кшталт прибирання приміщення по периметру або локальної прибирання в заданому місці. Правда, в додатку можна встановити прямокутну зону прибирання безпосередньо на карті, але все ж це трохи інше. Є ще пульт ручного управління, за допомогою якого можна вести прибирання, натискаючи кнопки зі стрілками на екрані смартфона.

Також за допомогою програми можна знайти пилосос у великому будинку, змусивши його виявити себе голосом, перевести його з однієї кімнати в іншу при наявності відповідних зон у віртуальному приміщенні, регулювати гучність голосових повідомлень, а також підключити текстові повідомлення. Ще можна дивитися історію прибирань, що дуже зручно, якщо робот здійснює свою діяльність під час відсутності господарів. Ну і на окремій сторінці можна побачити дані про пробіг витратних компонентів, а також про те, коли їх потрібно замінити.

Технічні характеристики

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop
Тип збирання Суха Суха волога
датчики Камера оптична Датчики перепаду висоти ІК-датчик виявлення перешкоди (7 шт.) Гіроскоп Акселерометр Електронний COMPASS Одометр Датчик краю Датчик зіткнення Датчик провалу Датчик падіння Датчик док-станції Датчик установки пилозбірника Датчик установки резервуара для води Датчик швидкості обертання вентилятора
Обсяг контейнера для сміття, л Для пилу: 0,6 Для води: 0,2
інтерфейс Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n, 2,4 ГГц
Потужність всмоктування, Па 2 500 (4 режими потужності)
Особливості Дистанційне керування зі смартфона Попередньо програми збирання Голосові повідомлення Регульована подача води
автономність Прибирання приміщення площею 120 м 2 без підзарядки
акумулятор Літієвий, 14,4 В / 2400 мА год
Габарити, мм 353 × 350 × 82
маса, кг 3,6
Орієнтовна ціна, руб. 18 460
READ  Як налаштувати телевізор Xiaomi 4s 43

Робот-пилосос Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop. це далеко не перша модель подібних пристроїв в сімействі побутової техніки Xiaomi. У порівнянні з попередньою моделлю, яка має тільки функцією сухого прибирання, новинка отримала збільшену потужність всмоктування і більш тонкий корпус без виступаючих елементів зверху.

На офіційному сайті виробника наводиться маса інформації про технічні характеристики новинки. Робот працює і орієнтується в просторі завдяки датчикам п’ятнадцяти різних типів, серед яких є і оптична камера з кутом огляду 166 °, спрямована вгору. За допомогою цієї камери робот будує карту приміщення, розпізнає перешкоди і становить маршрут. Також при побудові маршруту використовуються дані, що надходять з інфрачервоних датчиків перешкод, які розпізнають об’єкти на відстані до 20 метрів, гіроскопа і додаткового оптичного датчика, розташованого на нижній панелі робота. Останній призначений для допомоги в коригуванні маршруту при недостатньому освітленні.

За обробку безлічі надходять з датчиків даних відповідає SoC-процесор з чотирма ядрами ARM Cortex-A7, що працюють з тактовою частотою 1,8 ГГц. Виробник не розкриває даних про конкретну модель SoC-процесора, але заявляє про наявність в його складі двох ядер Mali 400, що відповідають за обробку графіки.

При побудові карти застосовується метод vSLAM, що дозволяє одночасно і прокладати маршрут, і складати план невідомого раніше простору. Подібні алгоритми використовуються для роботи роботів середнього цінового діапазону і вище. Також відзначимо, що алгоритми SLAM застосовуються на багатьох безпілотних апаратах і навіть планетохода, так що в якомусь сенсі робот Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop. це дуже далекий родич, наприклад, сучасних марсоходів.

Управління зі смартфона. це ще одна ключова особливість всіх роботів-прибиральників Xiaomi. Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop не потрібен окремий пульт управління. досить встановити на смартфон офіційний додаток з Google Play або App Store, після чого можна підключити пилосос до домашньої локальної мережі і управляти пристроєм, програмувати завдання збирання і налаштовувати його.

Огляд робота-пилососа Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop: космічно чисто!

Робот-пилосос Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop. це перша модель автоматичних прибиральників компанії Xiaomi, огляд якої ми робимо. Але далеко не перший в історії компанії: за кілька років виробництва пилососів в Xiaomi накопичили достатній досвід в створенні цих пристроїв. І, судячи з значної специфікації, тепер весь цей досвід вкладений в новинку.

Комплект поставки

До нас на тестування потрапило пристрій, не призначене для продажу, але вже минув тривалу експлуатацію, що добре помітно за видатковими компонентам робота (чистить серветка і щітки). Втім, для тестування це тільки краще, адже з’являється можливість більш точно оцінити надійність пристрою і довговічність його складових частин.

ЛУЧШИЕ РОБОТЫ-ПЫЛЕСОСЫ 2021 ГОДА. ОБЗОР ТОП-7 МОДЕЛЕЙ XIAOMI

Комплект поставки Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

Пилосос поставляється у звичайній картонній коробці-валізці з пластиковою ручкою для перенесення. Всередині, крім самого пилососа, ми виявили стандартний набір аксесуарів:

 • зарядна станція зі знімним кабелем харчування;
 • резервуар для води;
 • серветка для чищення підлоги.

Крім окремо лежать в коробці аксесуарів на пилосос вже були встановлені:

 • роторна щітка;
 • бічна щітка;
 • ємність для збору сміття;
 • фільтр.

В штатній комплектації поставляється також інструмент для очищення щітки і документація, а ось пульта для Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop не передбачено. Його роль грає смартфон з встановленим на нього фірмовим додатком для управління і настройки.

Робот в роботі

Тестування ми проводили в двох приміщеннях: у звичайній однокімнатній квартирі з підлогами, покритими ламінатом і кахельною плиткою, а також в невеликому двоповерховому заміському будинку з підлогами, покритими ламінатом. Умови збирання в останньому випадку істотно складніше як з точки зору того, що за містом на дачі підлоги практично завжди брудніше, так і тому, що даний будинок має сходи між поверхами, і роботу доведеться задіяти свої датчики висоти, щоб не впасти з неї.

Пилосос прибирає приміщення виключно за своїм автоматично розраховується алгоритму і маршруту. Користувач може втрутитися в цей процес користувач, лише встановивши віртуальну стіну в додатку або поставивши на шляху робота якесь фізичне перешкода. На відміну від інших, більш дешевих аналогів, ніякі насильницькі розвороти пристрою в просторі не змусять його змінити розпочатий раніше маршрут.

Перемикання потужності з максимального рівня на безшумний режим роботи

Всі свої дії Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop коментує приємним жіночим голосом російською або будь-якому іншому встановленому в додатку мовою. Кожне слово чітке і зрозуміле, а рівень гучності можна відрегулювати аж до повного відключення. Повністю завершивши завдання з прибирання, робот автоматично повертається на зарядну станцію. Якщо заряду для повного циклу збирання не вистачило, то він сам з’їздить підзарядитися, після чого продовжить прибирання з того місця, на якому зупинився.

Пилосос збирає пил дуже ретельно. Після однієї прибирання на підлозі дуже складно знайти хоча б кілька крихт. Так само ефективно він збирає волосся і шерсть домашніх тварин. Єдиний недолік при цьому полягає в намотування цих волосся на роторну щітку. І якщо на центральній частині щітки намотані волосся можна просто розрізати і зняти, то з країв це зробити надзвичайно складно. У аналогів бічні шайби щітки зроблені Легкознімна, тоді як у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop пластикова вісь являє собою єдину нерозбірну конструкцію. Доводиться вирізати намотані волосся тонкими манікюрними ножицями, що сильно ускладнює процес обслуговування робота.

Також не до кінця продуманої виявилася система фільтрації. Пил наявний фільтр затримує добре, але ось відсутність додаткового поролонового фільтра грубої очистки призводить до того, що на фільтрі тонкого очищення осідають буквально пластівці бруду. І мити його незручно, і забивається він дуже швидко.

Функція вологого прибирання показала себе цілком працездатною. Ми не очікували від настільки простий конструкції ніяких особливих можливостей, якими можуть похвалитися моделі роботів з великим змінним баком для води, але з протиранням статі Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop справляється прекрасно. Саме з протиранням від дрібного пилу, а не миттям від забруднень тижневої давності. Єдиний недолік полягає в тому, що вздовж плінтусів протерти підлогу робот не може. Так що повну вологе прибирання за допомогою традиційної швабри ніхто не відміняв!

Перешкоди та можливості робота при їзді на килимах з довгим ворсом

Новинка дуже непогано показала себе на «бездоріжжі», в якості якого був представлений килимок у ванній з високим ворсом (близько 10-15 мм). Пилосос без особливих труднощів заїжджав на нього і з’їжджав назад, провівши повний цикл збирання. Також пилосос долає невисокі горизонтальні перешкоди на зразок металевих ніжок меблів. Якщо не виходить з першого разу, то пристрій буде намагатися ще, якщо, звичайно, датчики в бампері не говорять йому про високий перешкоді на шляху. Не страшні пилососа і сходинки. Він легко розпізнає небезпечний перепад висоти і від’їжджає в сторону.

НАКОНЕЦ-ТО! КУПИЛ Пылесос Xiaomi MI ROBOT Vacuum Cleaner. ОБЗОР

На відміну від конкурентів, у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop тільки одна трипроменевою щітка, призначена для підмітання сміття від плінтусів і стін. В даному випадку її виявилося цілком достатньо для ефективного прибирання, так як алгоритм роботи робота не дозволяє йому проходити уздовж стін приміщення тим боком, де щітки немає.

Що стосується часу автономної роботи, то на одному заряді акумулятора пилосос прибирав приміщення площею трохи більше 100 м 2. що майже повністю узгоджується з даними від виробника. При цьому потужність всмоктування була встановлена ​​на другий рівень, а пилосос працював в режимі комбінованої прибирання.

В цілому за ефективність прибирання Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop заслуговує найвищої оцінки. Він повністю замінює традиційний пилосос. А ось класичну швабру замінити він не може. Зате новинка здатна робити щоденне вологе прибирання приміщення, яку самостійно проводити не так вже й легко, та й просто ніколи.

Зовнішній вигляд і ергономіка

Попередня модель робота-пилососа Xiaomi відрізнялася великою виступає зверху циліндричної частиною з лазерним далекоміром, сильно збільшує висоту пристрою. Новинка, навпаки, зроблена максимально низькою. Зовні вона тепер мало відрізняється від переважної більшості інших моделей на ринку, але зате може забиратися під ліжка, високі дивани та інші меблі на ніжках. Висота корпусу становить 82 мм. Білий пластик корпусу має лакове покриття на верхній поверхні, на якому, звичайно ж, добре видно пил і дуже швидко з’являються дрібні подряпини, з якими пилосос вже прибув до нас на тестування. Втім, пил легко стирається, а подряпини на білому корпусі практично не видно, так що зовнішність пристрою з часом сильно змінитися не повинна.

Лицьова частина робота має традиційний рухомий бампер, оперізуючий корпус на половину. За широкої напівпрозорої чорною смугою бампера ховаються інфрачервоні датчики виявлення перешкод. З протилежного боку на бічній поверхні нескладно помітити численні отвори для виходу очищеного всмоктується пилососом повітря.

У верхній частині корпусу розміщена оптична камера, скануюча простір над роботом і передає інформацію в блок управління. Ця інформація використовується для побудови карти приміщення. Поруч з камерою, під гумовим захисним ущільненням, розташовані дві кнопки, призначені для включення живлення і запуску програми збирання, відправки робота на зарядку і нового підключення по Wi-Fi.

Простір, що залишився зверху займає великий люк, що відкривається, за яким розміщується прозорий контейнер для збору сміття. Під люком також захований індикатор Wi-Fi і кнопка скидання налаштувань до заводських.

READ  Краща програма для видалення програм з комп'ютера

Органи переміщення у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop традиційні. Два основних керованих колеса мають підвіску з великим ходом і одягнені в гумові шини з яскраво вираженим «тракторним» протектором для хорошого зчеплення з будь-якою поверхнею. Третє, переднє колесо не має приводу. Воно вільно обертається в будь-яку сторону і грає роль підтримуючої опори при переміщенні.

Також на нижній поверхні можна помітити контактні площадки для зарядки вбудованого акумулятора і численні віконця і поглиблення, за якими ховаються датчики. Задня частина робота пристосована для кріплення контейнера з водою. Вона також має контактні площадки для харчування насоса подачі води.

Принцип збирання у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop добре знайомий нам по моделям інших виробників аналогічних пристроїв. Пил підмітається знімною бічний трипроменевою щіткою і великий роторної щіткою, розміщеної в плаваючому блоці в центральній частині пилососа, а потім всмоктується всередину корпусу. Там вона проходить через короткий канал, за яким потрапляє в контейнер. Останній витягується досить просто. достатньо віджати невеликий пластиковий замок. Вихідний отвір для повітря в контейнері перекрито знімним миється фільтром. За заявою виробника, він здатний затримувати пил з розміром частинок до 0,3 мкм. А ось додаткового поролонового або ще якогось фільтра грубої очистки, на жаль, не передбачено. В результаті довговічність єдиного (хай і миється), фільтра у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop викликає великі сумніви.

Варто відзначити, що всі місця з’єднань в повітряно-пиловій тракті забезпечені гумовими ущільнювачами, що перешкоджають проникненню пилу назовні. Сам контейнер має можливість відкривання однієї зі стінок для простого витрушування сміття і очищення. Як і фільтр, контейнер можна мити під проточною водою.

xiaomi, robot, vacuum, огляд

Резервуар для води з серветкою кріпиться до корпусу пилососа за допомогою напрямних і пари пружинних замків. Виглядає він зовсім плоским, що відразу натякає на те, що перед нами не миючий пилосос, а пристрій, призначений для сухого прибирання з наступною протиранням поверхні. Серветки кріпиться до резервуару на простих липучках. Ну а сам резервуар ззаду має маленьке коліщатко в якості додаткової опори під час прибирання. Навіщо воно потрібно. не зовсім ясно, адже в разі вологого прибирання робот все одно спирається на всю поверхню серветки. На самому резервуарі можна помітити горловину для заливу води і отвори для її подачі на серветку, а всередині. механізм подачі, що складається з системи трубочок і маленького подає насоса.

Зарядна станція новинки має традиційний форм-фактор з однією особливістю: адаптер живлення вмонтований в зарядну станцію, а стандартний знімний кабель завжди можна замінити більш довгим, якщо того вимагає розміщення робота в будинку. Зарядна станція виконана в тому ж стилі, що і сам пристрій. Білий пластик вдало поєднується з напівпрозорої чорної вставкою, до якої під’їжджає під час заряджання.

В цілому в конструкції Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop немає нічого революційного, але розміщення всіх основних елементів продумано, доступ до щіток і іншим змінним компонентам не викликає ускладнень, а зовнішність новинки радує око.

Модель Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop не позбавлена ​​деяких недоліків, зате може похвалитися значним переліком достоїнств, серед яких:

 • симпатична зовнішність;
 • вбудований в зарядну станцію адаптер харчування;
 • функція вологого прибирання;
 • 15 типів різних датчиків, включаючи оптичну камеру;
 • алгоритми vSLAM для побудови маршрутів і схем приміщення;
 • онлайн-побудова карти в додатку;
 • зональна прибирання і установка віртуальних обмежень;
 • вибір рівня потужності;
 • завдання розкладу роботи;
 • повноцінне керування зі смартфона;
 • висока прохідність;
 • тривалий час автономної роботи.
 • відсутність фільтра грубої очистки;
 • непродуманий механізм очищення волосся і вовни з роторної щітки;
 • відсутність режимів локальної прибирання та прибирання приміщення по периметру.

Відзначимо також, що, завдяки продуманим алгоритмам, якість прибирання у Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop помітно вище, ніж у інших китайських колег. Причому навіть тих, які вміють будувати карту приміщення по оптичній камері. Так що своїх грошей новинка однозначно варто.

Цей китайський робот-пилосос оснащений системою просунутої орієнтації, заснованої на самому надійному способі. на дистанційному визначенні перешкод і їх конфігурації за допомогою скануючого лазерного далекоміра. Робот отримав ємну літій-іонну батарею, потужний вентилятор і підтримку віддаленого контролю і управління за допомогою мобільного додатку, який має серед іншого функцію візуалізації побудованої карти приміщення і траєкторії руху робота. На підставі результатів проведених нами тестів ми можемо припустити, що програмне забезпечення робота ще може бути покращено, так як робот в деяких ситуаціях поводиться дивно, що збільшує час збирання і буває, знижує її якість. Втім, щось виробник точно змінює, так як тільки за час тестування робот як мінімум двічі оновлював своє ПЗ. На жаль, постійні і непередбачувані проблеми зі зв’язком між клієнтською програмою, хмарним сервісом і роботом знижують користь від мобільного ПЗ і задоволення від використання такого захоплюючого і корисного домашнього помічника.

функціонування

Тим, хто знає китайську, рекомендуємо прочитати про функції пилососа в посібнику користувача. Тим, хто не знає. доведеться або шукати переклад керівництва (ми не знайшли) або переводити самостійно, наприклад за допомогою мобільного додатку.

Робот оснащений системою орієнтації, основою якої є скануючий лазерний далекомір інфрачервоного діапазону (лідар). Лідар встановлений у вежі на верхній панелі. Через горизонтальні «бійниці» цієї башточки можна розгледіти об’єктиви випромінює лазерного діода і фотоприймача. Лазерний діод і фотоприймач встановлені на роторі, що обертається в горизонтальній площині, і саме це дозволяє роботові отримувати дані про відстані до перешкод з оглядом в 360 градусів по горизонталі 5 разів за секунду. Виробник також вказує, що частота сканування становить 1800 відліків в секунду, відстань до перешкоди визначається на дистанції до 6 м з точністю до 2%. Тобто, на відміну від більшості моделей, робот не обов’язково повинен під’їжджати до перешкоди впритул, щоб визначити його наявність. Крім того, дистанційне визначення перешкод і їх геометрії дозволяє роботу складати карту приміщення і відстежувати своє власне місце розташування. Робот «знає», де він знаходиться, де знаходиться базова станція (при запуску з неї), де він вже прибрав, де потрібно прибрати і де в периметрі території ще залишаються недосліджені ділянки.

За ідеєю, змінюється обстановка. переміщення предметів меблів або походжали люди і не люди. може збивати орієнтування робота, але на практиці ходити навколо робота не забороняється, мабуть, є якийсь алгоритм відкидання непостійних в часі перешкод. Також потрібно враховувати те, що лідар працює в площині на певній висоті від підлоги, тобто все, що нижче або вище, робот «не бачить». Втім, на випадок «нижче» робот оснащений механічним бампером і УЗ-датчиком перешкод на ньому. Варіант перешкод, що знаходяться вище площини дії лидара, в теорії може призводити до деяких проблем, так як дах башточки знаходиться над цією площиною. Відзначимо, що висота робота навіть з башточкою не дуже велика (у нас вийшло 81 мм до верхньої точки бампера і 95 мм до верху башти), що збільшує доступну для прибирання площу.

Осі ведучих коліс розташовані на одному діаметрі (350 мм) колу корпусу. Така кінематична схема дозволяє роботу робити розворот на місці без зміни меж, займаної роботом площі, тому пилосос відрізняється хорошою маневреністю. Діаметр ведучих коліс відносно великий (70 мм), а хід шарнірів в точці центрів коліс досягає майже 30 мм, тому робот без особливих проблем долає перешкоди, що зустрічаються невеликої глибини і висоти. Ці колеса мають глибокий протектор з нековзкого резіноподобного матеріалу. Потенційно робот здатний долати перешкоди висотою десь до 18 мм. приблизно таку відстань від підлоги до нижньої точки бампера пилососа, що узгоджується з прохідністю, тобто робот не буде намагатися залізти на те, на чому з великою ймовірністю застрягне. Важить робот 3,8 кг.

При збиранні передня бічна щіточка підгортає сміття до центру. Відзначимо конструкцію бічної щіточки. гнучкі пружні повідці (для міцності прошиті на кінцях) закінчуються щодо жорсткої прямої щетиною. В результаті щіточка працює ефективно і не втрачає свою форму. Оригінальним елементом є невеликий пучок щетини на бічній поверхні втулки щітки, мабуть, це повинно запобігати намотування волосся, ниток і т.д. на вісь щіточки.

Основна щітка повинна справлятися з завданням вичісування і підкидання сміття з поверхні, що прибирається. Далі сміття потоком повітря засмоктується в ємність пилозбірника, де він, сміття, затримується фільтром. Пройшовши через вентилятор, повітря, який виконав своє завдання носія, викидається назад через решітку в задній частині робота. Дана модель не є пилососом в класичному сенсі, так як безпосередньо з поверхні, що очищається сміття майже не засмоктується (хіба що дуже легка пил).

Торець основний щітки обертається в підшипнику ковзання, захищеним від попадання в нього волосся і бруду пластиковим кожухом. Відзначимо, все ті ж пучки щетини на рамці, які покликані захищати привід і підшипник щітки від попадання в них сміття.

У комплект поставки входить спеціальний інструмент з гребінкою і лезом в закарлюці. З його допомогою можна зрізати намотав волосся і вичісувати щітку.

Відсік, в якому встановлена ​​основна щітка, закріплений на важільцях, тому з ходом приблизно в 9 мм у віддаленого від осей важелів краю він слід рельєфу статі, що збільшує ефективність очищення.

Корпус пилозбірника виготовлений з прозорого пластика. Однак кришка верхньої панелі непрозора, тому, не піднявши її, неможливо оцінити фактичне заповнення пилозбірника. Датчика переповнення пилозбірника, мабуть, немає, обсяг пилозбірника відносно невеликий, тому користувачеві доведеться часто заглядати під кришку. Спереду у пилозбірника є кришка, яку потрібно відкинути при очищенні цієї ємності. Задній торець пилозбірника заглушений повітряним фільтром. Для виключення паразитного підсосу повітря стики патрубка і пилозбірника, а також фільтра і всмоктуючої решітки оснащені пружними ущільнювачами. Судячи з перекресленою крапельці, пилозбірник заборонено мити.

READ  Як оновити версію андроїда на телефоні Xiaomi

Робот відстежує наявність мішка в своєму відсіку, вірніше фільтра на ньому, для чого на рамці фільтра закріплений невеликий магнітик, а у відсіку є відповідний датчик. Складчастий дрібнопористий фільтр захищає крупноячеистая сіточка з пластика, що затримує велике сміття. Без цієї сіточки складки подібних фільтрів забиваються сміттям, який важко звідти вичищати.

Виробник хвалиться встановленим в роботі потужним вентилятором з безколекторним мотором японської компанії Nidec. Заявлено, що пікова продуктивність вентилятора досягає 0,67 м³ / хв, а максимальний розрядження становить 1800 Па.

Потужному вентилятору відповідає ємна акумуляторна батарея. Щоб дістатися до неї, потрібно викрутити шість гвинтів на днище, один з яких під пломбою, і зняти його.

Швидше за все, батарейний блок складений з циліндричних елементів популярного типорозміру 18650, але розбирати батарею ми не стали, так як на вигляд немає можливості зробити це без істотного збитку для зовнішнього вигляду. Зняте днище демонструє, що модулі ведучих коліс, основний і бічний щіток при необхідності легко замінюються.

Попередимо, що цей пилосос неприпустимо використовувати у вологому приміщенні або на поверхнях з розлитими рідинами. Після контакту пилососа з рідинами в кращому випадку доведеться довго очищати його від налиплого шару пилу, а в гіршому випадку пилосос може вийти з ладу.

Наскільки ми змогли зрозуміти, ця модель має два основні режими прибирання:

 • Одноразова (дворазова для малих приміщень) прибирання всієї доступної площі.
 • Очищення певного місця. в потрібне місце пилосос переноситься.

Автоматичний запуск прибирання забезпечує режим роботи за розкладом. в додатку можна вказати день / дні тижня і час, коли потрібно починати прибирання.

Як пише виробник, при запуску з бази робот буде прибирати або поки не прибере всю доступну площу, або до зниження заряду батареї нижче, ніж 20%. У другому випадку, він повернеться на базу, зарядить акумулятор, потім продовжить прибирання з того місця, де закінчив. Скільки циклів прибирання з проміжними заряджаннями зможе зробити робот не уточнюється.

Просторове планування прибирання забезпечується за допомогою обмежувальної магнітної стрічки (шириною 25 мм і товщиною в 2 мм), яку можна просто покласти на підлогу або заховати під (напевно, все ж тонким) покриттям підлоги. На жаль, виробник поскупився вкласти стрічку в комплект поставки, купувати її доведеться додатково, і, наприклад, Gearbest.com пропонує Original Xiaomi Virtual Wall довжиною, мабуть, в 2 м за 16,63 з безкоштовною доставкою.

Про свій стан пилосос інформує за допомогою світлодіодного індикатора. обідка навколо кнопки-гойдалки. а також промовляючи слова, фрази і навіть довгі речення на чистому китайській мові. При бажанні це голосове повідомлення можна відключити, але тільки разом з можливістю запуску на прибирання.

xiaomi, robot, vacuum, огляд

Дана опція, як і багато інших функцій доступні з фірмового додатка, що встановлюється на мобільні пристрої з Android (мабуть, і iOS) на борту. Офіційної російської версії додатка немає, але при бажанні можна знайти і поставити з APK-файлу неофіційну перекладену на російську мову версію (правда, доведеться ще трохи попрацювати для того, щоб також встановити перекладений на російську плагін, призначений для управління роботом-пилососом). Більшість знімків з екрану, наведених тут, зроблені саме для такої русифікованої версії додатка і плагіна.

Запустивши додаток перший раз, потрібно встановити зв’язок з роботом, який повинен бути в радіусі дії Wi-Fi-мережі (і, мабуть, тільки 2,4 ГГц) з виходом у велику Мережа, так як для управління роботом залучається глобальний хмарний сервіс. З одного боку, це добре, тому що контролювати робота можна звідусіль, де є підключення до Мережі, з іншого. погано, тому що якщо немає доступу в Мережу чи ні хоча б зв’язку з хмарним сервісом (а це трапляється постійно), то немає і доступу до робота, навіть якщо він і мобільний пристрій знаходяться в одній локальній мережі. З нашої точки зору, найкорисніша функція. це відображення карти приміщення, складеної роботом, і траєкторії руху робота на ній. Ви можете керувати тим, як робот прибирає, і при необхідності вносити корективи в розстановку меблів і т. Д. З метою підвищення якості прибирання. На головної сторінки плагіна відображається стан робота, карта, зібрана площа і час для останньої виконаної прибирання, а також поточний заряд батареї. Внизу є кнопочки повернення на базу, запуску збирання і перемикання потужності вентилятора.

Вгорі справа. кнопочка переходу на сторінки з додатковими настройками.

Зовнішній вигляд

Розробники Xiaomi Mi Robot Vacuum без особливого сорому запозичили конструкції вузлів і принципи роботи у роботів-пилососів, давно присутніх на ринку. Донорами як мінімум послужили моделі Roomba (див., Наприклад, статтю про iRobot Roomba 980) і Neato (див., Наприклад, статтю про Neato Botvac Connected). Звичайно, є, як нам здається, і оригінальні рішення.

Пилосос в плані має практично ідеально круглу форму.

Скіс від краю до днища допомагає долати перешкоди, а деяка незграбність зверху і злегка виражений бортик на бампері знижують ймовірність того, що пилосос буде застрягати під перешкодами з невеликим просвітом.

Корпус виготовлений з білого пластику з матовою поверхнею без покриття. З одного боку це добре, тому що світлий робот помітний у темряві і на темному підлозі, тому його простіше знаходити, наприклад, під диваном, коли він там застрягне, і на робота з меншою ймовірністю будуть випадково наступати, з іншого. біле матове днище легко брудниться і складно очищується. Верхня поверхня кришки, що закриває більшу частину верхньої панелі, теж біла, але дзеркально-гладка. У передній частині розташовується контрольна панель з механічною кнопкою-гойдалкою, ободок якої підсвічується білим, оранжевим або червоним, статично або з певною динамікою в залежності від поточного стану, синім індикатором стану підключення по Wi-Fi і крихітної кнопкою скидання. Коли верхня кришка закрита, то доступною залишається тільки кнопка-гойдалка.

Ручки для перенесення робота немає. Верхня кришка прикриває не тільки частина контрольної панелі, але і відсік пилозбірника.

Спереду встановлений механічний бампер, який закриває всю передню частину робота і заходить на боки.

За гратами по центру бампера знаходиться ультразвуковий датчик наближення до перешкоди. На правому боці бампера є овальний виріз, за ​​яким розташований допоміжний ІЧ-датчик перешкод, що допомагає роботу рухатися впритул до перешкоди (заявлено, що на відстані 10 мм), по можливості без фізичного контакту з ним.

У задній частині корпусу знаходяться «вихлопна» решітка (права) і решітка (ліва) за якою знаходиться, мабуть, гучномовець, а по центру. контактні площадки для зарядки на базі.

Перевернувши пилосос вгору днищем, ми побачимо чотири ІК-датчика перепаду висоти (темні віконця по краю спереду і перед провідними колесами), ролик на поворотній платформі, бічну щітку, відсік з основною щіткою, закритий рамкою з обмежувальними напрямними (куточки килимів НЕ намотуються) і з додатковим пружним нерухомим скребком, і два провідних колеса на пружних важелях. Непримітна кришечка приховує роз’єм Micro-USB, який використовується, мабуть, для діагностики і контактного способу оновлення прошивки.

База відносно велика і не дуже легка.

Корпус бази виготовлений з білого пластику в основному з матовою поверхнею. На днище бази наклеєні дві гумові протиковзкі площадки.

Площа днища збільшена за рахунок підтримуючої виступаючою вперед спідниці. У підсумку база коштує досить стійко і може бути встановлена ​​на підлозі без будь-якої додаткової підтримки. На передній панелі бази. велике віконце з тонованого напівпрозорого пластика, за яким знаходяться пасивні маячки парковки (чергуються смужки з яка поглинає і відображає матеріалу). Нижче. довгі підпружинені контактні площадки.

Така конструкція гарантує надійний контакт робота з базою навіть при злегка кривуватою парковці. При натисканні контактні площадки не тільки утапліваются, а й зміщуються убік, що сприяє очищенню контактуючих поверхонь. Блок живлення вмонтований в базу. Мережевий кабель живлення відокремлюємий (використовується двухштирьковие роз’єм з циліндричними контактами). Надлишки кабелю живлення укладаються в спеціальний канал ззаду на базі.

І для краси і щоб менше порошилося все це закривається кришкою.

Виміряна довжина мережевого шнура склала 1,5 м (довжина гнучкої частини). Паспортні характеристики бази: вхід. 100-240 В 50/60 Гц, вихід. 20 В постійного струму до 2,2 А.

Додаткових аксесуарів і витратних матеріалів в комплекті поставки немає, все по мінімуму.

Є документація. надруковане керівництво і коротка довідка, все, на жаль, на китайській мові. Упакований пилосос в не дуже велику скромно оформлену коробку з пластиковою ручкою.

переваги:

 • Висока ефективність прибирання
 • Просунута система орієнтації і прокладка оптимального маршруту прибирання
 • Як мінімум одноразове відновлення прибирання після підзарядки
 • Велика максимальна площа збирання
 • Продумана конструкція базової станції
 • Обмеження руху за допомогою магнітної стрічки
 • Регулювання потужності вентилятора
 • Прибирання за розкладом
 • Можливість управління і контролю за допомогою програми на мобільному пристрої

Огляд робота-пилососа Xiaomi Mi Robot Vacuum

BETATECH.COM.UA 2022