Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

З якого року телевізори підтримують цифрове телебачення

Table of Contents

Як ставити антену для цифрового TV

Основою якісної передачі даних стане правильна установка антени. В першу чергу необхідно переконатися, що вона буде повернута в бік телевежі. Це можна перевірити за допомогою інтерактивних карт.

Кімнатна антена зазвичай ставиться на підвіконня і направляється в сторону джерела сигналу. У квартирі з пластиковими вікнами стоїть закріпити пристрій вище рівня віконного профілю.

Більша різноманітність в варіантах установки має зовнішня антена. Тому перед тим, як остаточно закріпити пристрій на потрібній точці, його перевіряють. Для цього антену приєднують до приставки і включають пошук каналів. Якщо телевізор працює з перешкодами, доведеться міняти дислокацію приладу.

Під час тестування необхідно звертати увагу на кількість знайдених каналів. Іншим критерієм є якість сигналу. Задовільним вважається значення показника більше 50%. Ще одним важливим параметром вважається стабільність. Якщо сигнал нестійкий і періодично пропадає, це говорить про неправильне розташування передавача.

Якщо встановлюється антена з підсилювачем, виникає питання про необхідність в окремому блоці живлення для неї. У більшості електропостачання такого пристрою здійснюється через TV-приставку. Однак цей момент варто перевірити в технічній документації.

При установці антени фахівці рекомендують дотримуватися наступного принципу: не варто намагатися закріпити пристрій вище, якщо досягнуто гарна якість сигналу на невеликій висоті. Це дозволить заощадити час, матеріали і сили.

Якщо придбання телевізора тільки планується, при виборі слід враховувати стандарт цифрового телебачення, який використовується в даний час. У документації до телевізорів, випущених за останні 10 років можна знайти такі маркування вбудованого тюнера:

 • DVB-T, що забезпечує прийом цифрового сигналу за умови узгодження пристрою з зовнішньою антеною;
 • DVB-T2 також працює за принципом декодера, але несумісний з системою минулого покоління;
 • DVB-C, який використовується для кабельних цифрового мовлення;
 • DVB-S, що відповідає за прийом сигналу з супутника;
 • DVB-S2 є новим поколінням декодерів для супутникового телебачення.

Сьогодні на території Росії цифровий сигнал передається в форматі Т2 і S2. Тому телевізори, мають вбудований пристрій типів T і S, також потребують зовнішнього тюнері, як і аналогові моделі минулих років.

Які телевізори підтримують цифрове телебачення

Цифрове телебачення. це одне з нововведень, що дозволяє дивитися фільми та програми в більш високій якості. Ця система забезпечує доступ до більшої кількості каналів, передаючи зображення і звук без перешкод. Розглянемо, як дізнатися, чи підтримує куплений телевізор цифрове TV, і як налаштувати передачу даних.

якого, телевізори, підтримують, цифрове, телебачення

Що робити, коли є все необхідне обладнання

Якщо телевізор вимагає зовнішній тюнер для прийому цифрового сигналу, він встановлюється в наступному порядку:

 • спочатку на задній стороні TV-приставки потрібно знайти гніздо для компонентного або HDMI-кабелю;
 • потім HDMI-штекер вставляється в отвір для нього на задній панелі телевізора;
 • наступний крок полягає в з’єднанні антени і TV-приставки між собою;
 • тепер залишається підключити пристрої в мережу і натиснути кнопку на пульті.

Все під’єднані до телевізора пристрої можна перевірити на спеціальному каналі, який в більшості моделей іменується як AV1. На агрегатах з вбудованим тюнером потрібно тільки під’єднати антену. Як тільки підготовка обладнання завершена, можна приступати до настройки каналів.

Цей процес можна запустити в автоматичному режимі. Вибравши цю функцію, потрібно запастися терпінням, оскільки програма буде по черзі перебирати всі доступні частоти в пошуках цифрових каналів. При цьому не варто дивуватися, якщо якийсь час на дисплеї не буде видно результат процесу, а знайдені канали будуть відображатися відразу групами. Справа в тому, що в цифровому мовленні на одній частоті можуть працювати кілька каналів, об’єднані в один пакет.

Результат пошуку зазвичай зберігається автоматично. Однак деякі моделі телевізорів вимагають додаткового підтвердження дії. Користувач має право відредагувати порядок проходження каналів в порядку важливості, використовуючи функції налаштувань. Також за рахунок клавіш EPG або GUIDE можна дізнатися розклад телепередач на кілька днів вперед.

Якщо пошук каналів з яких-небудь причин недоступний в автоматичному режимі, можна виконати дію вручну. Складність процесу часто пов’язана з особливостями інтерфейсу, використовуваного в різних моделях телевізорів. Крім того, перед початком настройки слід заздалегідь дізнатися частоту цифрового телебачення, на якій розташовані доступні в місцевості мультиплекси. Це можна дізнатися через сайт rtrs.ru. Потім потрібно:

 • позначити місце розташування;
 • знайти іконку найближчій телевежі і клацнути по ній.

Після цього відкриється доступ до списку доступних мультиплексів. Ці дані вводяться в вікно для ручних налаштувань, після чого телевізор виведе на екран всі доступні канали.

READ  Як підключити адаптер до телевізора Samsung

Якість прийому визначається за наявністю перешкод у зображенні або звуці. Свідчити про неправильну роботу антени можуть шуми, зависающие картинки. Усунути дефект можна, змінивши напрямок антени.

Коли антена не потрібна

Для цифрового та супутникового мовлення важливим залишається якість прийому сигналу. Це дає привід задуматися про необхідність в антені. Потреба в цьому пристрої визначається відстанню до джерела сигналу.

Якщо телевежа знаходиться недалеко від будинку, тоді можна обійтися без антени або використовувати пристрій без підсилювача.

На місцевості далеко від джерела сигналу, а також з нерівним рельєфом, без антени не обійтися. Тут потрібні підсилювачі або дециметровому пристрій зовнішнього типу. Якщо при цьому якість сигналу залишає бажати кращого, антена додатково піднімається на щоглу.

На яких телевізорах можна дивитися цифрове TV

Можливість використовувати цифрове мовлення на конкретному телевізорі визначається наявністю спеціального TV-тюнера. Він може бути вбудованого або зовнішнього типу. У другому випадку пристрій продається окремо. Існує кілька способів, як визначити наявність і тип встановленого в телевізорі цифрового тюнера.

В першу чергу, варто звернути увагу на упаковку і паспорт телевізора. Про наявність вбудованого тюнера буде свідчити напис DVB-T2. Якщо маркування містить додавання S2, це означає, що агрегат крім цифрових каналів приймає і сигнали з супутника.

Якщо будь-яких документів на телевізор не залишилося, досить згадати рік його виготовлення або придбання. Якщо дана модель була проведена раніше 1998 року, вона не може містити цифрового тюнера. Те ж саме можна сказати про більшість широкоекранних проекційних телевізорів, вироблених до 2004. Починаючи з 2005 року всі моделі пристроїв проводилися з одним з типів TV-тюнера.

Щоб отримати більш детальну інформацію, можна скористатися можливостями інтернет-ресурсів. На Яндекс маркеті знаходяться каталоги, де є дані про продукцію провідних виробників телевізорів з технічними характеристиками кожної моделі. Ввівши параметри свого агрегату в рядок пошуку, є шанс швидко знайти потрібну інформацію. Якщо в електронних базах не міститься потрібних відомостей, варто знайти контакти і звернутися в службу технічної підтримки виробника даного обладнання.

Підведемо підсумки

Цифрове телебачення. це спосіб дивитися більше число передач в кращій якості. Новий тип телемовлення доступний для всіх телевізорів. При цьому одні вже оснащені TV-тюнером вбудованого типу, а для інших потрібно придбати і під’єднати зовнішню TV-приставку. При переході з аналогового на цифрове телебачення можна користуватися старою антеною. Її тип і спосіб установки як і раніше залежать від розташування телевежі і рельєфу місцевості.

Поради щодо вибору нового TV з підтримкою прийому цифрового сигналу

Вибираючи новий телевізор, слід перевірити його характеристики. Оптимальний вибір. телевізор, що підтримує прийом ефірних цифрових сигналів, кабельного і IP-телебачення. Чому підключення IPTV або кабелю вигідніше прийому телепередач через ефір?

У сітку російського мультиплексного мовлення входять всього 20 каналів (список). Через комп’ютерну мережу або кабель можна підключити пакет з 100, 200 і більшого числа каналів.

Які телевізори підтримують цифрове телебачення

15 листопада 2018 року уряд РФ схвалив проект Мінкомзв’язку Росії з припинення аналогового мовлення і переходу на цифрові стандарти телебачення до кінця 2019 року. У зв’язку з цим ми підготували статтю, яка допоможе роз’яснити, які телевізори підтримують цифрове телебачення без приставки і як це перевірити.

Вбудований цифровий ресивер (він же тюнер, декодер). обладнання для прийому ефірного мовлення. Пакети інформації, стислі за допомогою бінарного коду, надходять в ресивер через підключену антену. Користувач або бачить чітку картинку, або зображення повністю відсутня. Немає ніяких перешкод, спотворень, сторонніх звуків і втрати кольоровості, характерних для аналогового телебачення.

Цифрові ресивери виконують кілька функцій:

приймають і підсилюють надходять сигнали;

декодують інформацію для передачі через роз’єми RCA (SCART).

Основна перевага вбудованого ресивера. немає необхідності купувати спеціальну приставку для перегляду телепередач.

Як зрозуміти що телевізор може приймати «цифру»

Всі канали на «старому» (аналоговому) сигналі позначаються літерою «А». Якщо немає такого значка поруч з назвою каналу, телевізор може приймати «цифру».

Радикальний спосіб дізнатися вид прийому. витяг штекера антени. Знятий роз’єм утримується на відстані п’яти-семи міліметрів від гнізда. Погіршення сигналу доведеться прийняти аналогових каналів. Якщо зображення повністю пропало, телевізор приймає цифрові сигнали.

Ще один метод перевірки. вивчення розділу «Налаштування». Якщо в підрозділі «Джерело сигналу» один з пунктів позначений як ЦТБ тобто можливість приймати ефірне цифрове TV).

Список популярних моделей з вбудованим ресивером:

Кращий варіант. телевізор, який відповідає стандартам Smart TV. Такі моделі підтримують перегляд IPTV-передач через підключення до мережі Інтернет. Щоб використовувати опцію, необхідно завантажити та встановити спеціальний додаток.

Якщо ви плануєте підключити кабельне телебачення, вибирайте телевізор зі слотом CI і тюнером DVB-С2. Через зовнішній роз’єм (слот) підключається кабель локального оператора, а тюнер декодує інформацію, що надходить.

Визначаємо обладнаний телевізор вбудованим ресивером

Найпростіше визначити чи має телевізор вбудований ресивер, якщо збереглися коробка або паспорт (інструкція, керівництво користувача). У характеристиках повинен бути вказаний європейський стандарт ефірного телебачення. Сучасне обладнання відповідає другому поколінню (T2) групи стандартів DVB. Якщо в описі видів прийому є назва DVB-T2, то такий телевізор може приймати цифровий сигнал безпосередньо.

У разі, якщо ні документів, ні упаковки вже не знайти, власники визначають тип обладнання через інтернет:

Устаткування, випущене до 1998 року, приймає тільки аналогові сигнали. З 1998 по 2004 роки цифровими тюнерами оснащували тільки окремі моделі широкоекранних проекційних телевізорів (як правило, з діагоналлю 42 і більше дюймів). Якщо ваш TV справили в 2004 році або пізніше, він може показувати мультиплексні канали.

READ  Як налаштувати кабельні канали на телевізорі Samsung

Що робити, якщо в телевізорі немає вбудованого ресивера

Встановіть спеціальну TV приставку з вбудованим ресивером і опцією перегляду IPTV-передач.

TV приставка замінить вбудований тюнер, забезпечить підключення одного або декількох телевізорів до мережі Інтернет та кабельного телебачення. Власникам приставки доступні такі функції як:

перегляд телепередач і серіалів, що транслюються через інтернет;

підключення до інших сервісів, таких як Ютуб або соцмережі Вконтакте і багатьом іншим “.

Підключіться до надійного оператору через «Вибірай.нет», порівняйте доступні варіанти. Більшість користувачів вибирає кабельне або IP-телебачення. Використовуйте можливості сучасної техніки, щоб організувати своє дозвілля на вищому рівні!

Обов’язкові умови для прийому

Процедура підключення проста, тому її можна виконати без виклику майстра. Мешканці багатоповерхівок можуть приймати сигнал від колективної антени. Також необхідно мати:

 • антену;
 • коаксіальний кабель;
 • приставку або вбудований DVB-T2.

Караоке на телевізорі LG Smart TV: як підключити мікрофон, додатки

Для настройки прийому цифри цього набору інструментів досить.

Якщо у Вас залишилися питання або є скарги. повідомте нам

Як налаштовувати телеканали

Підключення телевізора до антени. це тільки половина роботи. Проблем з підключенням пристроїв і зовсім не виникає, якщо телевізор підтримує цифровий формат. Важливою частиною підключення «цифри» є встановлення каналів. Абсолютно всі TV різні, тому процес налаштування буде змінюватися в залежності від програмного забезпечення. Зрозуміло, що в залежності від прошивки також змінюється інтерфейс. Все це свідчить про те, що єдиної інструкції по налаштуванню телеканалів не існує.

Однак універсальна інструкція користувачам і не буде потрібно. Вивчіть технічну документацію, в якій поетапно розглянуто процес пошуку і настройки каналів.

Коли телевізор або цифрову приставку включаєш вперше, то обладнання пропонує автоматично налаштувати канали. Є альтернативний спосіб. ручний пошук.

Чому DVB-Tвиігривает у приставки

Деякі користувачі відразу не можуть визначити, що вигідніше. використовувати вбудований тюнер або придбати приставку окремо. Приставка необхідна для телевізорів, який не підтримує цифру. У всіх інших випадках, краще вибирати вбудовану мікросхему, яка володіє такими якостями:

 • стрімка обробка сигналу;
 • проста настройка;
 • використання одного пульта;
 • відсутність великої кількості проводів.

Також на користь вбудованої приставки говорить зовнішній декодер, який завжди займає позицію біля TV, що створює додаткові труднощі у вигляді необхідності тумби та інше. До того ж, телевізор і зовнішній ресивер дорожче, ніж пристрої з вбудованим декодером.

Чи не раціонально вбудовувати мікросхему окремо. Без допомоги фахівця можна зламати TV, оскільки для правильної установки потрібно володіти певними знаннями.

Налагодження та пошук каналів вручну

 • На карті РФ виберіть свій населений пункт.
 • Клацніть по іконці з телевежею.
 • Якщо ретранслятора немає в вашому населеному пункті, натисніть на найближчий.
 • Відкриється діалогове вікно з усіма частотами мультиплексів.
 • Забивати цифри у відповідні вікна в процесі пошуку каналів.

Зрозуміло, що ручний пошук займе набагато більше вільного часу.

Опубліковано kachlife в 29.10.2020 29.10.2020

Останнім часом, все частіше чутися заяви від представників бізнесу в сфері телебачення про повну відмову від аналогового мовлення і тотальному переході на цифровий формат. Відразу виникає питання: «А хто зможе дивитися передачі в новому форматі і що робити тим, у кого аналогова техніка?». Давайте спробуємо на нього відповісти і паралельно розібратися в сучасних телетехнологіях.Вначале, з’ясуємо, коли виробники стали пропонувати споживачеві продукцію нового напряму, з якого року, а потім розберемо, що ж являє собою ця передача даних в ефірі.

На старих моделях

На багатьох старих моделях Samsung немає ні цифрового тюнера, ні функції автоматичної настройки. Якщо у вашому телевізорі немає DVB-T2, придбайте приставку і підключіть її до TV. В меню приставки зазвичай є функція автонастройки каналів, скористайтеся ним.

Якщо автоматично канали не перебувають або подібна функція на вашому TV відсутня, налаштуйте їх вручну:

 • Для цього знадобиться список частот каналів вашого регіону. Знайти їх можна на цьому сайті, скориставшись картою.
 • Потім пройдіть по шляху «Налаштування вручну. Цифрові канали. Створити» на телевізорі і по черзі вбивайте частоти каналів.
 • Після того як пристрій «зловить» канал, збережіть його і переходите до наступного.

Цей процес, на відміну від автонастройки, займе набагато більше часу.

Застарілі телевізори частіше за все не зможуть показувати цифрові канали в належній якості.

Список марок, що підтримують ЦТВ

Щоб бути впевненим, що ваш телевізор Samsung підтримує «цифру», знайдіть в даному списку свою модель. Отже, все марки з підтримкою цифрового телебачення від компанії Samsung:

У цій таблиці представлені найбільш популярні моделі телевізорів Samsung, які підтримують цифрове телебачення.

Окремо хочеться сказати про те, з якими популярними марками Samsung у користувачів також виникають питання, якщо потрібно налаштувати ЦТБ:

 • le19a656. в ньому встановлений звичайний DVB-T тюнер;
 • le22b650t6w. також модель телевізора з DVB-T тільки для аналогових каналів;
 • le32a330j1xru. модель приставки Pal / secam, який підтримує аналогове кольорове телемовлення;
 • «Le32c530f1w». встановлений аналоговий тюнер Pal / secam.

Важливо! Якщо вашої моделі в списку не виявилося, спробуйте пошукати її на офіційному сайті компанії Samsung.

У разі, якщо ваш телевізор від Samsung не підтримує цифрове мовлення, купите приставку, яка переробить сигнал в аналоговій. Але найкращим виходом буде покупка нового телевізора: якість мовлення через приставку залишає бажати кращого.

READ  Як включити годинник Honor банд 5

Крім DVT-T2 існують інші варіанти перегляду «цифри». це супутникове TV і цифрове телебачення з інтернет-протоколом передачі даних-IPTV, яке доступне для медіаплеєрів. Технологія IPTV крім збільшеного набору каналів забезпечує телевізор можливостями Smart-TV. забезпечує зворотний зв’язок, дозволяє управляти сервісами в реальному часі, брати участь в онлайн-голосуваннях в різних шоу і програмах, запускати програми та багато іншого.

Комплект супутникового TV від МТС працює через супутникову «тарілку», приймаючу стандарт DVB-S. У комплекті присутній ресивер-приймач, Smart-карта, яка забезпечує доступ до 190 каналів від оператора, і необхідні для монтажу і підключення елементи. Якість зображення. HDTV, підключення здійснюється через роз’єм HDMI або «тюльпани», також доступний порт USB.

У комплект Триколор-TV входить антена, Smart-карта і ресивер з модулем умовного доступу CI CAM, які транслюють пакет каналів від провайдера. У стартовій підписці є 220 каналів, 39 з яких в HD-якості, а також 48 радіостанцій. Зображення є в форматі HDTV і Ultra-HD. Передбачено кілька додаткових функцій. підключення до Інтернету, пауза і запис на вбудований носій обсягом пам’яті 8 Гб, також присутній USB-вхід для флеш-карти.

Медіаплеєр працює на операційній системі Android 8.1, підтримує Android TV та численні сервіси. Google Play Movies, Music, Books. Доступно більше 3000 платних і безкоштовних додатків. Підтримується також відео у форматі 3D, якість зображення. 2160p 4K UHD, є вбудований Wi-Fi модуль, оперативна пам‘ять 2 Гб і процесор AMLogic S905X. Вбудована пам’ять становить 8 Гб.

Медіаплеєр під управлінням iOS відкриває доступ до «яблучним» сервісів iTunes і App Store. Підключення до «цифри» здійснюється через IPTV. Однією з головних особливостей приладу є функція дублювання екрану MacBook та інших iOS-пристроїв, що робить модель особливо зручною для власників девайсів від даного виробника. Пристрій підтримує 4K UHD, має вбудований Wi-Fi-модуль і пам’ять на 32 Гб. Управляється через пульт дистанційного керування, також доступна функція голосового управління через смартфон. за допомогою голосового помічника Siri.

Які моделі підтримують цей сигнал

Сьогодні всі моделі телевізорів, представлені на російському ринку здатні передати цифровий формат зображення.

Якщо ж ви купували свою модель телевізора близько 5 років тому, то не зайве буде заглянути в його паспорт. Якщо в ньому прописаний стандарт DVB-T2, то дана модель призначена для прийому потрібного сигналу в країнах СНД, а позначення DVB-T, означає Європейський формат мовлення.

У тих країнах, де цифру ще не освоїли, дані моделі зможуть транслювати аналоговий сигнал.

В якому році стали випускати моделі телевізорів підтримують цифрове телебачення

Після того, як в життя людей увійшло телебачення (а довелося дана подія на початок минулого століття) процес розвитку і постійної модернізації передавального «картинку» обладнання було вже не зупинити. «Цифру» телевізори освоїли на початку нинішнього століття. Ця обставина дозволила виробникам повністю відмовитися від кінескопів моделей і переключити свою увагу на плазму, яка, досить швидко підкоривши ринок, поступово стала здавати позиції не витримую конкуренцію з більш доступними за ціною LCD екранами.

Черговий телевізійної новинкою, порадувала споживачів на початку 2000-х років стала поява нового формату передачі картинки OLED і можливості збільшення екрану за рахунок використання квантових точок без шкоди передачі кольору. Так прийшла ера цифрового телебачення.

Багато країн світу перейшли на цифру вже дуже давно. До нас же цифрове телебачення прийшло близько 10 років тому.

З якого року телевізори підтримують цифрове телебачення

Сьогодні все більша кількість регіонів нашої країни «переходить на цифру», повністю відмовляючись від аналогового мовлення телевізійного сигналу. Безсумнівно, тим, у кого не так давно з’явився новенький телевізор, турбуватися нема про що, цифрового мовлення він буде більш, ніж радий. А як бути тим, у кого все ще «орють» старенькі моделі, здатні транслювати тільки аналоговий сигнал. Та й взагалі, з якого року телевізори стали підтримувати цифру? Давайте розбиратися докладніше.

Що таке цифрове телебачення

Цифрове телебачення відрізняється від аналогового способом обробки сигналу. Його шифрують, стискають і транслюють пакетами. Застосування такого способу дозволяє захистити сигнал від перешкод і спотворення транслюється картинки.

Переваги використання «цифри»

 • Такий сигнал компактний, а значить вимагає меншої потужності транслює його пристрою. Отже, витрата електрики на такий телевізор буде менше.
 • Сигнал передається пакетами, що дозволяє збільшити число каналів, що транслюються в одному діапазоні.
 • Використання цифрового сигналу зробило можливим використання таких функцій як: відкладений перегляд і повернення до трансляції.
 • Низька якість сигналу в негоду (в основному в грозу або заметіль).
 • При низькому рівні передачі сигналу можливо зависання зображення або його «розпадання» на дрібні квадратики.

Навіть незважаючи на невеликі недоліки мовлення, цифра вважається найбільш якісним, доступним за ціною і економічним за витратами електроенергії мовленням. До того ж, ця риса зображення постійно вдосконалюється, а значить, незабаром воно стане ще більш зручним і функціональним. Тому, якщо у вашому регіоні, нарешті вирішили ввести цифрове мовлення, не варто засмучуватися, сміливо переходите на «цифру» і перегляд улюблених телепередач стане для вас ще більш приємним.

BETATECH.COM.UA 2021