Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Заміна захисного скла на смартфоні своїми руками

Table of Contents

Як вибрати захисне скло для смартфона

В процесі вибору аксесуара важливо звернути увагу на наступні характеристики:

 • Сумісність з моделлю телефону. Захисне скло має бути призначене конкретно для вашої моделі смартфона. «Універсальні» скла не завжди захищають телефон на належному рівні, а з їх установкою можуть виникнути додаткові проблеми.
 • Функції. Деякі виробники пропонують скла з різним ступенем захисту: тільки від подряпин, дрібних ударів або в цілому протиударні вироби.
 • Товщина. Не завжди працює правило, що чим більше, тим краще. Товсте (близько 0,5 мм) міцніше, але може погіршитися спроможність сенсора. Оптимальний варіант. 0,33 мм;
 • Жорсткість. Оптимальне значення. 9 Н за шкалою Мооса.
 • Покриття. Більшість виробів оснащені олеофобним покриттям, яке відштовхує бруд, вологу, а також запобігає появі відбитків пальців. Деякі моделі забезпечені антибактеріальним і іншими типами покриттів.
 • Тип скла. Можна вибрати глянсове, конфіденційне або матове скло. ця особливість впливає на якість зображення і якість графіки при різних яркостях освітлення і кути огляду.

Как заменить защитное стекло на телефоне. #защитноестекло

Як замінити захисне скло на телефоні

Найкраще купувати захисне скло разом з телефоном, щоб випадково не пошкодити екран відразу після придбання гаджета. Аксесуар не гарантує, що з екраном смартфона нічого не трапиться, але істотно знижує ймовірність пошкодження. Крім того, навіть якщо розіб’ється захист, замінити її набагато простіше і дешевше, ніж ремонтувати дисплейний модуль гаджета.

Зовні захисне скло дуже схоже на плівку, але товщі, щільніше і більш надійно. Захисне скло коштує дорожче, ніж плівка, але в разі падіння або іншого механічного впливу забезпечує у багато разів кращий захист. плівка захищає тільки від слабких ударів. Також виріб запобігає забрудненню екрана, а багато моделей постачають додатковими корисними властивостями. Захисні стекла виготовляють із загартованого матеріалу, вони не розіб’ються, як звичайне віконне скло.

захисного, скла, смартфоні, своїми

Покрокова інструкція: як наклеїти захисне скло на телефон

Заміна скла на телефоні. копітка заняття. Не варто поспішати, виконуючи його поклейку: поспіх тут ваш найбільший ворог. При цьому нічого складного в операції немає. Просто підготуйтеся і акуратно дотримуйтесь нашої інструкції:

Не турбуйтеся, якщо під склом залишаться дрібні бульбашки повітря. Протягом декількох днів вони розчиняться самостійно.

Покрокове керівництво: як зняти захисне скло

Замінюючи стару скло на нове, мало хто керується якимись правилами. У підсумку після зняття залишків аксесуара на екрані телефону залишаються подряпини, наступне покриття лягає не щільно або зовсім покривається бульбашками і швидко відклеюється. Але подібних проблем легко уникнути. Якщо хочете досягти ідеального результату, дотримуйтесь невеликий інструкції:

Зверніть увагу: не потрібно різко відколювати захисний аксесуар з екрану, це може привести до пошкодження рідного скла.

Після того, як позбудетеся від залишків розбитого вироби, можна приступати до установки заміни.

Своїми руками страшно: де замінити скло на телефон

Часом через нестачу досвіду, невпевненості в своїх силах або в тому, що зможете зробити все якісно і надійно, хочеться довірити цю справу професіоналові. Послуги поклейки захисного скла коштують недорого, тому, якщо є сумніви. це буде найбільш оптимальний варіант.

Що робити, якщо розбилося скло на телефоні: способи реанімації екрану

Розбите скло на телефоні. одна з найбільш часто зустрічаються несправностей екрану пристрою. Щодня смартфон піддається цілому ряду небезпек: на нього розливають воду, кидають, розчавлюють скло та інше. Падіння телефону екраном на тверду поверхню загрожує великими неприємностями. Розтріскане скло необхідно в терміновому порядку замінити. Справа навіть не в тому, що після механічного пошкодження страждає естетичний вигляд пристрою. Все набагато складніше: навіть найменша і непримітна тріщина порушує цілісність елемента. Розбилося скло на телефоні: що робити в першу чергу?

Як приклеїти скло на смартфон

Перед початком операції слід переконатися, що крім скла присутні всі допоміжні інструменти:

 • серветка без ворсу;
 • гумові рукавички (не обов’язково, якщо діяти акуратно);
 • спеціальний очищувач для скла на основі спирту.
READ  Як налаштувати інтернет на смартфоні Android

Зазвичай в комплекті з захисним склом присутній волога серветка, просочена очищувачем, і друга для витирання насухо.

Приклеювання виконується наступним чином:

  Екран смартфона протирається серветкою з очищувачем. Важливо пройти всі кути, щоб на поверхні не залишилося смітинок, розлучень, слідів пальців.

З скла знімається перша захисна плівка. з того боку, яка клеїться на телефон.

Скло підсувається до екрану і зіставляється з усіма отворами, після чого опускається для приклеювання.

Захисне скло, на відміну від плівки, не залишає пухирців, але навіть якщо вони утворилися, то досить буде провести по поверхні сухою серветкою у напрямку до краю.

Процедура завершена, тепер тачскрін захищений від зовнішнього впливу. У разі падіння, удар прийме скло, яке легко замінити.

Дотримуючись представленим рекомендацій, вийде самостійно поміняти основне скло телефону. Процедура заміни залежить від конструкції екрана. Якщо присутній повітряний прошарок, знадобиться менше інструментів, якщо відсутня. більше. Щоб запобігти пошкодження сенсорної панелі, в подальшому застосовується захисне скло, самостійна наклейка якого не займе багато часу.

Елементи дисплея смартфона

Перед вивченням безпосередній інструкції слід розібратися, з чого складаються сучасні дисплеї, що застосовуються в більшості смартфонів. У число їх компонентів входить:

  Матриця. панель рідкокристалічного або світлодіодного типу, яка вміщує масив пікселів, що формують кінцеве зображення. На тильній стороні розміщується корпус з нержавійки, а лицьова частина прикрита тонким склом. У конструкцію входить шлейф, який з’єднує екран з платою мобільного пристрою.

Тачскрін. панель, яка розміщується поверх матриці і реєструє дотику користувача. Програмні засоби поєднують отриману інформацію з розташуванням елементів на екрані і виконують відповідні заходи. При падінні часто приймає удар на себе, внаслідок чого розтріскується. Заміна цього елемента обходиться дешевше, ніж матриці.

Зазначені складові можуть кріпитися один до одного двома способами:

  Через повітряний прошарок. Це більш проста конструкція, що застосовується раніше, має на увазі легку заміну скла без використання спеціальних інструментів.

Без повітряного прошарку. так званий OGS-дисплей, який являє собою єдине ціле, об’єднуючи матрицю і тачскрін. Заміна може проводитися самостійно, але займає більше часу і вимагає застосування спеціальних пристосувань.

Як зняти захисне скло зі смартфона

Перш за все, потрібно зняти старе захисне скло. Заміна часто проводиться після того як воно було розбите, тому процедура буде описана з цієї позиції:

Как легко и идеально наклеить защитное стекло

 • На склі знаходиться найбільш вцілілий кут, на якому відсутні сліди пошкодження (зазвичай далекий від місця удару).
 • За цей кут чіпляється присоска.

Акуратно, між екраном і захисним склом, вставляється пластиковий медіатор або подібний тонкий предмет. Поступово медіатор пропихується далі, а присоска тягнеться на себе. Найчастіше після відшарування одного краю, скло без проблем відділяється руками.

При виконанні процедури найважливіше. це не пошкодити основне скло телефону.

Заміна на OGS-екрані

Поділ двох складових компонентів в даному випадку дуже складний процес, який проводиться тільки в сервісних центрах, і то не всіх. Якщо вирішено міняти самому, то краще придбати OGS модуль в зборі (разом з матрицею).

У сервісних центрах використовується такий набір інструментів:

 • стенд для прогріву екрану з попередньою фіксацією;
 • нитка для поділу елементів дисплея;
 • трафарет. після розміщення в ньому на телефон наноситься фотополімерний клей;
 • УФ-лампа для склеювання.

Без наявності вказаного обладнання провести операцію з розділення елементів і їх склеювання досить складно. В даний час такий тип екранів застосовується в більшості смартфонів.

В цілому заміна тачскрін на OGS-дисплеї проводиться в наступній послідовності:

  Витяг SIM-карти і карти пам’яті, зняття задньої кришки. Якщо кришка незнімна, то необхідно підколупнути корпус біля екрану пластиковим предметом. Детальну розбирання конкретної моделі можна спробувати знайти на YouTube або іншому відеохостингу.

Зняття дисплейного модуля. Процедура передбачає прогрівання феном пристрою і витягування деталі.

 • Наступним кроком, як поміняти скло на смартфоні своїми руками, стане підготовка модуля до розбирання. Він розміщується на перфорованому металевому листі і прикручується болтами. Важливо не допустити подальшого зсуву.
 • Відшарування матриці від тачскрін проводиться при температурі 80 градусів. Поверхня поступово прогрівається, під край заводиться капронова нитка і проводиться поділ.
 • Матриця очищається від клейових залишків за допомогою очищувача, потім обезжиривается.

  Матриця покривається шаром клею і зіставляється з тачскріном. Важливо виконати зіставлення якомога точніше, інакше при перекосі може неправильно спрацьовувати сенсор.

  Підсушити клей УФ-лампою. Процес займає 10-30 хвилин, до затвердіння клеїть компонента.

 • Встановити модуль на місце, підключити шлейф.
 • Зібрати корпус смартфона, перевірити працездатність сенсорного екрану.
 • READ  Як зробити телевізор своїми руками

  На цьому процедура завершена. У випадку з заміною цілісного модуля досить тільки від’єднати елемент і підходять до нього дроти, потім встановити новий на старе місце і виконати його підключення.

  Як самому замінити скло на смартфоні

  Зі сказаного вище випливає, що заміна проводиться двома різними методами в залежності від типу з’єднання матриці з тачскріном.

  Як змінюється скло на смартфоні?

  Залежно від тяжкості ситуації процес відновлення смартфона зводиться до заміни одного скла або разом з екраном. Частина власників після виявлення несправності звертаються до пошукових систем з питанням: як замінити скло на смартфоні самому? Чи під силу така робота середньостатистичному користувачеві?

  Заміна скла на популярних моделях смартфонів зводиться до наступної роботи:

  • Спочатку знімається модуль дисплея.
  • Після чого нагрівається і відшаровується рамка.
  • Шляхом нагрівання роз’єднується скло з екраном.
  • Наклеюється нове скло, рамка.
  • Заключним етапом стане зворотний збір розібраних частин.

  У досвідченого фахівця на виконання такого завдання йде кілька годин. Залишається тільки здогадуватися, скільки часу знадобиться людині, що раніше не виконував подібну операцію.

  Як самому замінити скло на смартфоні

  Зі сказаного вище випливає, що заміна проводиться двома різними методами в залежності від типу з’єднання матриці з тачскріном.

  Заміна на екрані з повітряним прошарком

  Тепер розберемося, як самому замінити скло на смартфоні, екран якого має повітряний прошарок. В цьому випадку процедура не така складна і досить просто може бути виконана в домашніх умовах. При цьому вийде заощадити пристойну суму. Перед початком роботи необхідно переконатися в наявності таких інструментів:

  • невеликі викрутки хрестоподібного типу;
  • пластиковий скребок (чим підчіплювати елементи);
 • присоска, виконана з силікону і оснащена кільцем;
 • фен для нагріву;
 • клей В-7000 або аналогічний;
 • гумові рукавички медичного призначення.
 • Заміна скла проводиться за такими етапами:

  • Телефон розбирається.
  • відділяється екран.
 • Проводиться його прогрів феном до температури 80 градусів. Важливо не допускати перевищення зазначеної температури і не затримуватися довго на одному місці, щоб не пошкодити частину.
 • Після прогрівання дисплей прикріплюється на присоску і проводиться відділення тачскрін.
 • Очищається корпус від залишків клею.
 • Сенсорний екран готується: знімається плівка, по периметру наклеюється двосторонній скотч або намазується клей.
 • Тачскрін притискається до матриці, зайвий клей забирається серветкою.
 • Після висихання клею здійснюється складання компонентів телефону та його перевірка на працездатність.
 • Такі два основні методи заміни тачскрін на смартфоні власними силами. А щоб уникнути пошкоджень в подальшому, на сенсорну панель наклеюється захисне скло. Розберемо цю процедуру докладніше.

  Заміна на OGS-екрані

  Поділ двох складових компонентів в даному випадку дуже складний процес, який проводиться тільки в сервісних центрах, і то не всіх. Якщо вирішено міняти самому, то краще придбати OGS модуль в зборі (разом з матрицею).

  У сервісних центрах використовується такий набір інструментів:

  • стенд для прогріву екрану з попередньою фіксацією;
  • нитка для поділу елементів дисплея;
  • трафарет. після розміщення в ньому на телефон наноситься фотополімерний клей;
  • УФ-лампа для склеювання.

  Без наявності вказаного обладнання провести операцію з розділення елементів і їх склеювання досить складно. В даний час такий тип екранів застосовується в більшості смартфонів.

  В цілому заміна тачскрін на OGS-дисплеї проводиться в наступній послідовності:

   Витяг SIM-карти і карти пам’яті, зняття задньої кришки. Якщо кришка незнімна, то необхідно підколупнути корпус біля екрану пластиковим предметом. Детальну розбирання конкретної моделі можна спробувати знайти на YouTube або іншому відеохостингу.

  Зняття дисплейного модуля. Процедура передбачає прогрівання феном пристрою і витягування деталі.

 • Наступним кроком, як поміняти скло на смартфоні своїми руками, стане підготовка модуля до розбирання. Він розміщується на перфорованому металевому листі і прикручується болтами. Важливо не допустити подальшого зсуву.
 • Відшарування матриці від тачскрін проводиться при температурі 80 градусів. Поверхня поступово прогрівається, під край заводиться капронова нитка і проводиться поділ.
 • Матриця очищається від клейових залишків за допомогою очищувача, потім обезжиривается.

  Матриця покривається шаром клею і зіставляється з тачскріном. Важливо виконати зіставлення якомога точніше, інакше при перекосі може неправильно спрацьовувати сенсор.

  Підсушити клей УФ-лампою. Процес займає 10-30 хвилин, до затвердіння клеїть компонента.

 • Встановити модуль на місце, підключити шлейф.
 • Зібрати корпус смартфона, перевірити працездатність сенсорного екрану.
 • На цьому процедура завершена. У випадку з заміною цілісного модуля досить тільки від’єднати елемент і підходять до нього дроти, потім встановити новий на старе місце і виконати його підключення.

  Елементи дисплея смартфона

  Перед вивченням безпосередній інструкції слід розібратися, з чого складаються сучасні дисплеї, що застосовуються в більшості смартфонів. У число їх компонентів входить:

   Матриця. панель рідкокристалічного або світлодіодного типу, яка вміщує масив пікселів, що формують кінцеве зображення. На тильній стороні розміщується корпус з нержавійки, а лицьова частина прикрита тонким склом. У конструкцію входить шлейф, який з’єднує екран з платою мобільного пристрою.
  READ  Як завантажити резервну копію на iPhone

  Тачскрін. панель, яка розміщується поверх матриці і реєструє дотику користувача. Програмні засоби поєднують отриману інформацію з розташуванням елементів на екрані і виконують відповідні заходи. При падінні часто приймає удар на себе, внаслідок чого розтріскується. Заміна цього елемента обходиться дешевше, ніж матриці.

  Зазначені складові можуть кріпитися один до одного двома способами:

   Через повітряний прошарок. Це більш проста конструкція, що застосовується раніше, має на увазі легку заміну скла без використання спеціальних інструментів.

  Без повітряного прошарку. так званий OGS-дисплей, який являє собою єдине ціле, об’єднуючи матрицю і тачскрін. Заміна може проводитися самостійно, але займає більше часу і вимагає застосування спеціальних пристосувань.

  Як поміняти основне скло смартфона?

  Сенсорні екрани серйозно розширили функціонал мобільних пристроїв, однак з початком їх використання до техніки довелося ставитися більш дбайливо. Практично будь-яке падіння з висоти, що перевищує 1 м, може привести до пошкодження основного скла телефону або навіть матриці. Для захисту екрану застосовується загартоване скло, а сам телефон часто носиться в чохлі.

  У поточній статті розберемося, чи можна замінити скло на смартфоні і як це зробити в залежності від конструкції дисплея. Також розглянемо процес зняття і наклеювання захисного скла, яке вбереже від виникнення більш серйозних проблем.

  Як зняти захисне скло зі смартфона: покрокова інструкція

  Захисне скло для смартфона дає можливість уберегти екран від подряпин, а також бере на себе основний удар при падінні на твердий предмет, забезпечуючи страховку від розбиття. Ми розповімо, як для заміни зняти захисне скло самостійно.

  Багато користувачів не сприймають чохли і бампери для смартфонів, а встановлюють на екран і задню кришку захисні скла. Це не псує естетичний вигляд смартфона, дозволяючи насолоджуватися дизайном, задуманим виробником. Але якщо ви упустили смартфон і захисне скло отримало пошкодження, то постає питання, як зняти тріснуте скло з телефону.

  Що знадобиться для зняття захисного скла

  Для того, щоб не подряпати ні сам смартфон, ні його дисплей і задню кришку, варто приготувати нескладні, наявні в кожному будинку предмети. В першу чергу, це дві серветки з мікрофібри, одну з яких потрібно покласти на стіл і використовувати як м’яку майданчик для смартфона. Друга серветка стане в нагоді для протирання екрану смартфона після зняття захисного скла.

  Але вона має не достатню гостроту кромки. Тому, чотири кути картки буде потрібно попередньо «заточити» надфілем або пилкою для нігтів. Бажано це зробити під дуже гострим кутом (буквально, як лезо ножа).

  Також вам буде потрібно друга така картка для того, щоб підкладати її в щілину, щоб захисне скло знову не прилипло.

  Як зняти захисне скло з екрану

  Сама процедура демонтажу старого захисного покриття не викличе проблем, якщо ви будете використовувати пластикові інструменти, як ми зазначили вище. Застосування гострих металевих предметів, наприклад, кінчика ножа або ножиць, може призвести до появи подряпин на екрані смартфона, а це якраз те, від чого ми намагаємося уберегти дисплей.

  Огляньте краю приклеювання захисного скла на смартфоні і знайдіть місце, де найбільше видно щілину або утворилася повітряний прошарок. Візьміть найтоншу лопатку з набору для демонтажу або гостро заточену пластикову карту і акуратно під дуже гострим кутом вставте лопатку або картку в наявний зазор. Якщо буде потрібно, трохи натисніть на інструмент, щоб подолати силу прімагнічіванія захисного скла і екрану дисплея. Нагадаємо, що захисне скло кріпиться на дисплей без будь-якого клею за рахунок електростатичного притягання.

  Після того, як край лопатки (або пластикової картки) увійде в щілину між захисним склом і екраном дисплея, акуратно просуньте його трохи вглиб, так, щоб уникнути сильного вигину скла і його ломки, і повільно просувайте по периметру екрану. Щоб відклеєними ділянки не торкалися з екраном знову, підкладіть в простір, що звільнився запасну пластикову картку (або лопатку).

  Пройдетеся лопаткою по всьому периметру екрану. Захисне скло має повністю відокремитися. Відкладіть його в сторону і протріть дисплей другий серветкою з мікрофібри.

  Все, тепер можна виконувати повторну приклейку нового захисного скла. Але ця операція вже зажадає від вас поліпшеного захисту від пилу, яка завжди витає в повітрі.

  BETATECH.COM.UA 2022