Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Запис звуку з екрану комп’ютера

Table of Contents

Спочатку перевірте працездатність мікрофона

Якщо ви збираєтеся вести запис з мікрофону. перевірте в першу чергу його працездатність. Для цього натисніть WinR, і у вікні “Виконати” використовуйте команду mmsys.cpl (див. Приклад нижче).

Що робити, якщо значок звуку пропав (його немає в треї поряд з годинником).

Как записать экран компьютера со звуком в Windows 10

Далі відкрийте вкладку “Запис” і вкажіть робочий мікрофон.

Важливо! Якщо у вас в цій вкладці кілька пристроїв, то при неправильно вибраному мікрофоні. ви не зможете зробити звукозапис (вас просто не буде чутно).

Для правильного вибору. зверніть увагу на повзунки справа (навпроти кожного пристрою). Якщо ви скажете що-небудь в мікрофон. ви побачите, як вони позеленеют (в залежності від гучності). Див. Приклад нижче.

До речі, зверніть також увагу на те, що у сучасних ноутбуків є вбудований мікрофон: зазвичай розташований поруч з веб камерою, над екраном. Див. Приклад на фото нижче.

Просто багато користувачів підключають до ноутбука зовнішній мікрофон, а вибирають в якості використовуваного за замовчуванням вбудований мікрофон.

В результаті їх дуже погано чутно, тому що кажуть вони не в той мікрофон (сумбурно пояснив, але думаю суть зрозуміла.).

Де зазвичай розташовується мікрофон на ноутбуці

Підключення і настройка зовнішнього мікрофона в Windows. див. інструкцію для початківців

Audio Master (Аудіо Майстер)

Аудіо Майстер. головне вікно програми / Клікабельно

Багатофункціональна програма для роботи з аудіо. Дозволяє не лише повноцінно редагувати аудіо файли, але і записувати мова з мікрофона (або будь-який звук з колонок / навушників, наприклад), витягувати музику з аудіо-CD дисків, створювати рінгтони для смартфонів, різні ефекти і ін.

Как записать видео с экрана компьютера со звуком

 • програма дозволяє захоплювати звук з різних аудіо-пристроїв: мікрофона, звукової карти, TV-тюнера тощо. (причому, захоплені частини можна надалі об’єднати). Аудіо доріжку можна буде зберегти в формати OGG, MP3, або WAV;
 • можна конвертувати музику з аудіо дисків (також в формати OGG, MP3, або WAV). Причому, в процесі захоплення можна відредагувати будь-який з треків: наприклад, відрізати від нього зайву частину;
 • можливість витягти звук з відеофайлу (наприклад, багато “дістають” свої улюблені пісні, мелодії і фрази і ставлять їх до себе на телефон);
 • програма дозволяє працювати з усіма популярними аудіо-форматами: MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC, M4R і ін.;
 • можливість обрізати файли і з’єднувати кілька аудіо-дрожок в одну;
 • є можливість накладати десятки різних ефектів (наприклад, можна додати ECHO, спробувати змінити свій голос і ін.);
 • інтуїтивно просто інтерфейс: для виконання потрібної завдання, досить вибрати її з лівого меню (див. скрін вище);
 • підтримка російської мови, і популярних ОС Windows 7, 8, 10 (32/64 bits).

Що стосується процесу початку запису. то відразу після установки і запуску програми, просто виберіть у вікні варіант “Записати звук з мікрофона”.

Після вкажіть пристрій запису (Мікрофон, см. Скрін нижче), і почніть запис. В общем-то, досить просто!

READ  Блок страйк грати на комп'ютері без скачування

Як записати звук на комп’ютері (з мікрофона або той, що чути в колонках)

Всім доброго часу!

Іноді виникає, здавалося б, досить просте завдання: записати звук, який чути з навушників / колонок (або той, який ви самі просто наговорите в мікрофон).

Ну, наприклад, почули ви якусь цікаву онлайн-передачу, вам потрібно записати аудіоуроки для підлеглих або говорите з далекими родичами і хочете поділитися записом з близькими. Але за законом підлості, з найпростішими завданнями, на зразок цієї, можна просидіти не одну годину, поки доб’єшся оптимальної якості

Власне, в цій статті хочу показати пару прикладів, як і чим можна записати звук на PC. Думаю, замітка може бути вельми корисною для всіх початківців аудіо-редакторів.

Якщо ви хочете записувати телефонні розмови, то рекомендую ознайомитися з цією заміткою

Вбудований додаток в Windows: звукозапис (або запис голосу)

В ОС Windows вже вбудовано дуже просте додаток для запису звуку з мікрофону. У Windows 7 воно називається “Звукозапис” (див. Скрін нижче), в Windows 10. “Запис голосу” (його простіше запустити через пошук, див. Приклад нижче).

У своєму прикладі нижче покажу програму “Запис голосу”. Після запуску програми. вам достатньо натиснути лише одну кнопку “Запис” (або поєднання кнопок CtrlR).

Далі ви зможете спостерігати за процесом запису: зверніть увагу, що коло біля кнопки “Зупинити запис” показуватиме активність мікрофона (чим голосніше звук. тим більше в діаметрі коло, см. Скрін нижче).

Після зупинки запису, вона відобразитися в меню зліва. Її можна прослухати, відрізати від неї непотрібні фрагменти, перейменувати, поділитися з ким-небудь і ін. В общем-то, все найнеобхідніше для недосвідченого користувача.

Якщо можливостей стандартної програми в Windows вам недостатньо, рекомендую звернути увагу на спеціалізовані програми (про пару з них розповім нижче).

Audacity

Сайт розробника: https://www.audacityteam.org/

Audacity. головне вікно програми / Клікабельно

Безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом, що дозволяє редагувати аудіо-файли. Також з її допомогою можна записати звук як з мікрофона, так і з будь-якого іншого джерела звуку. Працює в ОС Windows, Mac OS X, GNU / Linux і ін.

Зазначу, що в порівнянні з попереднім ПО, це трохи складніше в освоєнні, тому що тут набагато більше функцій.

 • Audacity може записати живий звук з мікрофона або аудіо-карти комп’ютера (можна зробити це паралельно);
 • можливість обрізки, склеювання, копіювання і видалення аудіо-треків, доданих в вікно програми;
 • можливість додати на редактіровку в програму будь-які ваші минулі записи, музичні треки та ін.;
 • підтримує звук різної битности: 16-bit, 24-bit і 32-bit;
 • програма підтримує плагіни (причому, ефекти, які вони створюють, можуть бути змінені вами за допомогою редагування звичайного текстового файлу!);
 • будь-які ваші дії в програмі можуть бути скасовані (причому, ви можете відкотитися на будь-яку кількість кроків назад);
 • більшість дій з редагування треку можуть здійснюватися за допомогою клавіатури (а значить, з часом, звикнувши, ви зможете дуже швидко редагувати файли);
 • режим перегляду спектрограми частот (для візуального і простого сприйняття).

Для довідки: для запису звуку, необхідно спочатку встановити рівень вхідного сигналу (див. Скрін нижче,), потім вибрати пристрій “Мікрофон” (2), натиснути кнопку запису (3).

Зверніть увагу, як у вас почне “грати” звукова доріжка, в залежності від гучності звуку, що поступає (4). Для зупинки запису. натисніть кнопку “Стоп” (5).

Для тих, хто хоче записувати не тільки звук, але і відео з екрану. рекомендую ось цю замітку

Налаштування комп’ютера з Windows для запису звуку безпосередньо без мікрофона

Переходимо в Панель управління, розділ «Обладнання і звук»;

Вибираємо «Управління звуковими пристроями»;

Викликаємо контекстне меню кліком правої кнопки миші і дозволяємо показувати відключені пристрої;

Натискаємо правою кнопкою миші і включаємо «Стерео мікшер».

Тепер звук буде за замовчуванням записуватися ні з мікрофона, а безпосередньо з комп’ютера. Залишилося вибрати програму для створення записів і збереження їх в легкотравному форматі. Найбільш простий і зручний варіант. безкоштовний додаток Audacity (більш простий аналог відомої програми Sound Forge), яке можна завантажити за посиланням внизу статті.

READ  Xiaomi Mi 9t global version огляд

Як записати звук безпосередньо з комп‘ютера Windows без мікрофона (з браузера, плеєра, ігри і тд)

Коли необхідно записати будь-якої аудіофайл або звук з відео, програє на комп‘ютері, багато недосвідчені користувачі використовують мікрофон або вдаються до допомоги складних (і часто платних) програм для скрінкасти. У цій статті ми розповімо, як записувати звук з комп’ютера швидко, легко і безкоштовно.

Отже, система повинна знати, що ми бажаємо записати звук не з мікрофона, а безпосередньо з комп’ютера. Тому виробляємо наступні дії.

Як записати звук безпосередньо з комп’ютера Windows без мікрофона (в браузері, плеєрі, грі і тд)

Запустіть Audacity і створіть новий проект;

Натисніть кнопку записи в додатку Audacity і запустіть відтворення (фільму, відео в YouTube, ігри і тд);

Спостерігайте, як програма фіксує звук, відтворений на комп’ютері;

5 Лучших Бесплатных Программ Для Записи Экрана (2020)

Після закінчення запису, натисніть кнопку Стоп і збережіть отриманий запис в потрібному форматі за допомогою функції «Експорт».

Ось так легко і швидко можна записати звук з онлайн-семінару, аудіодоріжку фільму або кліпу.

Як записати звук з комп‘ютера без мікрофона

Мікрофон, як правило, потрібен для запису голосу та інших зовнішніх звуків. Ті, що програються безпосередньо на комп’ютері, обробляє спеціальний інструмент. Stereo mix. З його допомогою можна зберегти з інтернету вебінар, музику, розмова по скайпу, ефір онлайн-радіо або аудіо з гри. Розглянемо, як записати звук з екрану комп’ютера і зробити це швидко в програмі АудиоМАСТЕР.

Подивіться видеоурок для більшої наочності або коректний зі статті нижче.

Налаштування PC для запису системних звуків

За замовчуванням «Стерео мікшер» відключений на всіх комп’ютерах. Перед тим, як записувати звук з комп‘ютера без мікрофона, потрібно його активувати. Зробити це на Windows 7 і Windows 8 можна в такий спосіб:

 • Клацніть правою кнопкою миші по іконці з динаміком на панелі повідомлення (правий нижній кут екрану).
 • У контекстному меню виберіть пункт «Записуючі пристрої».
 • Як правило, мікшер в списку доступних інструментів звукозапису не відображається. Щоб це виправити, потрібно натиснути правою кнопкою миші в порожній області вікна налаштувань. У меню, використовуйте команду «Показати відключені пристрої».
 • Клацніть правою кнопкою по з’явився пристрою і включіть його.

Вікно настройки стерео мікшера на Windows 7

Для Windows 10 перший крок буде іншим. Натисніть на значок гучності і виберіть варіант «Відкрити параметри звуку». Далі перейдіть в «Панель управління». Решта дії будуть ідентичними. підключіть стерео мікшер на вкладці «Запис» і призначте його основним пристроєм.

Якщо у вас Windows 10. відкрийте панель управління звуком

Виберіть стерео мікшер як записуючого пристрою

Тепер система налаштована для запису аудіо з комп’ютера. А спеціалізований софт АудиоМАСТЕР зробить цей процес максимально простим і доступним.

Запис аудіо у програмі. покрокова інструкція

Скачайте програму АудиоМАСТЕР. і ви отримаєте готове аудіо всього за три кроки!

Як записати звук з комп’ютера

У цій інструкції. кілька способів записати звук, відтворений на комп’ютері за допомогою цього ж комп’ютера. Якщо ви вже зустрічали спосіб запису звуків «Стерео мікшер» (Stereo Mix), але він не підійшов, так як такий пристрій відсутній, я запропоную і додаткові варіанти.

Не знаю точно, для чого це може знадобитися (адже майже будь-яку музику можна скачати, якщо мова про неї), але користувачі цікавляться питанням про те, як поставити на запис то, що чуєш в колонках або навушниках. Хоча деякі ситуації припустити можна. наприклад, необхідність запису голосового спілкування з ким-небудь, звук в грі і тому подібні речі. Способи, описані нижче, підійдуть для Windows 10, 8 і Windows 7.

Запис з комп’ютера без стерео мікшера

На деяких ноутбуках і звукових платах пристрій «Стерео мікшер» або відсутній (вірніше, не реалізовано в драйверах) або з якоїсь причини його використання заблоковано виробником пристрою. У цьому випадку все одно є спосіб записати відтворений комп’ютером звук.

READ  Гасне монітор але PC продовжує працювати

Допоможе в цьому безкоштовна програма Audacity (за допомогою якої, до речі, зручно записувати звук і в випадках, коли стерео мікшер присутній).

Серед джерел звуку для запису Audacity підтримує спеціальний цифровий інтерфейс Windows WASAPI. Причому при його використанні, запис відбувається без перетворення аналогового сигналу в цифровий, як у випадку зі стерео мікшером.

Щоб записати звук з комп’ютера за допомогою Audacity, як джерело сигналу виберіть Windows WASAPI, а в другому полі. джерело звуку (мікрофон, звукова плата, HDMI). У моєму тесті, незважаючи на те, що програма російською, список пристроїв відображався у вигляді ієрогліфів, довелося пробувати навмання, другий пристрій виявилося потрібним. Зверніть увагу, що якщо і ви зіткнетеся з такою ж проблемою, то при виставленні записи «наосліп» з мікрофона, звук все одно буде записуватися, але неякісно і зі слабким рівнем. Тобто якщо якість запису низьке, спробуйте наступне пристрій зі списку.

Ще один порівняно простий і зручний варіант запису при відсутності стерео-мікшера. використання драйвера Virtual Audio Cable.

Використовуємо стерео мікшер для запису звуку з комп’ютера

Стандартний спосіб запису звуку з комп’ютера. використання спеціального «пристрою» записи вашої звукової карти. «Стерео мікшер» або «Stereo Mix», яке за замовчуванням зазвичай буває відключено.

запис, звук, екрану, комп

Щоб включити стерео мікшер, клікніть правою кнопкою миші по значку динаміка в панелі повідомлень Windows і виберіть пункт меню «Записуючі пристрої».

З великою ймовірністю, в списку пристроїв запису звуку ви виявите тільки мікрофон (або пару мікрофонів). Клікніть в порожньому місці списку правою кнопкою миші і натисніть «Показати відключені пристрої».

запис, звук, екрану, комп

Якщо в результаті цього в списку з’явиться стерео мікшер (якщо нічого подібного там немає, читаємо далі і, можливо, використовуємо другий спосіб), то точно також клікніть правою кнопкою по ньому і виберіть пункт «Включити», а після того, як пристрій буде включено. «Використовувати за замовчуванням».

Тепер, будь-яка програма для запису звуку, що використовує системні налаштування Windows, буде записувати всі звуки вашого комп’ютера. Це може бути стандартна програма «Звукозапис» в Windows (або Voice Recorder в Windows 10), а також будь-яка стороння програма, одна з яких буде розглянута в наступному прикладі.

Примітка: для деяких не самих стандартних звукових карт (Realtek) замість «Стерео мікшер» може бути присутнім інший пристрій для запису звуку з комп’ютера, наприклад, у мене на Sound Blaster це «What U Hear».

Записуємо звук з комп’ютера за допомогою засобів NVidia

Свого часу я писав про спосіб запису екрану комп’ютера зі звуком в NVidia ShadowPlay (тільки для власників відеокарт NVidia). Програма дозволяє записувати не тільки відео з ігор, але і просто відео з робочого столу зі звуковим супроводом.

При цьому також може вестися запис звуку «в грі», що в разі включення записи з робочого столу, записує всі звуки, що відтворюються на комп’ютері, а також «в ​​грі і з мікрофона», що дозволяє записати відразу і відтворений на комп’ютері звук і то. що вимовляється в мікрофон. тобто, наприклад, можна записати повністю розмову в Skype.

Як саме відбувається запис технічно я не обізнаний, але працює в тому числі і там, де немає «Стерео мікшера». Підсумковий файл виходить в відео-форматі, але з нього легко витягти звук у вигляді окремого файлу, майже всі безкоштовні відео конвертери можуть конвертувати відео в mp3 або інші звукові файли.

На цьому завершую статтю, а якщо щось залишилося незрозумілим, питайте. Заодно, було б цікаво дізнатися: а для чого вам потрібна запис звуку з комп‘ютера?

BETATECH.COM.UA 2022